BUITENLAND. Plaatselijke berichten. V Provinciale berichten. Men schrijft uit Haarlem «Maandagavond was er hier groote vertooning van liet Heilsleger. Er werd nog eens een vaandel uitgereikt aan het korps, het tweede reeds binnen een week of zes, en waarschijnlijk daarom had men de concertzaal van de sociëteit »de Kroon" afgehuurd en tegen entree 10 cent per persoon toegankelijk ge steld. Een goede zestig bekende zusters en broeders zaten op het platform en een 30Utal nieuwsgierigen bezetten de zaal. Precies te 8 uur kwam majoor Tijier met de kapiteins Govaerts en Palstra, benevens een vrouwelijke kapi tein binnen en begon de aardigheid op de gewone wijze, d. i. met zingen, bidden en bedelen om geld. De vrouwelijke officier las daarop eeriige teksten voor en gaf een geschiedenis ten beste, waar uit bleek, hoe gezien het Heilsleger in Engeland is. Zelfs kinderen hielden daar veel van de Heilsoldaten. Om eens te doen uitkomen, dat dit ook hier het ge val is, vertelde Majoor Tijlei wat hem bij een bezoek te dezer stede was over komen. Op straat loopende, ontmoette hij eenige knapen, die dadelijk begonnen te roepen: «Kijk, daar heb je een heils soldaat." Toen andere makkeis hem bang wilden maken door te zeggen: «Pas maar op, zoo meteen neemt hij je beet", riepen zij. «Dat derik je maar, hij mag niet vloeken, niet slaan, niet boos worden, hij mag niet uitvaren, je kunt hem uitschelden zooveel als je wilt". Zooals ik zeide, moest dit ais bewijs gelden hoe gezien de heilssoldaten hier zijn. Een ander bewijs daarvoor is, dat de eigenaar van liet lokaal in de Bakker straat al zijn glazen heeft laten blin- deeren. liet nieuwe vaandel is bevestigd aan een rooden stok met gouden knop en bestaat uit een rooden lap met blauwen rand. In het roode gedeelte is een gele ster, waarin de woorden«bloed en vuur" en aan den blauwen rand ziet men de nationale kleuren, heel klein echter, net als aan een weervaantje van een schip. De bijeenkomst was buiten gewoon ordelijk. De geheele avond be hoefde de politie niet te hulp te komen, waarvoor men gerust een streep aan den balk mag zetten." De Leeuw. Ct. brengt een goed bericht voor de Friesche schaatsenrijders. Op last van Gedep. Staten van Fries- land nl. zijn gister wegens den verlaag den stand van het boezemwater al de zeesluizen der provincie gesloten. Houdt de vorst aan, dan is er dus vooruitzicht op deugdelijk en veilig ijs. Reeds herhaalde malen kwamen op de tramlijn JoureHeerenveen ont sporingen voor, die door kwaadwilligheid werden veroorzaakt. Thans is het den rijksveldwachter Monsma te Joure gelukt, de daders op te sporen. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. Bij art. 164 van het wetb. van strafrecht is eene gevangenissti af van ten hoogste vijftien jaren op liet misdrijf gesteld. De schippersvereniging Schutte- vaer heelt Woensdag te Zwolle hare algemeene vergadering gehouden en daarbij tevens haar 25-jarig beslaan gevierd. De vergadering was belegd op den geboortedag van wijlen den stichter der vereeniging, den heer W. J, Schut- tevaer. Gezamenlijk werd een bezoek gebracht aan het graf van Schuttevaer, waarop een gedenkteeken is gesticht door de zorg der vereeniging. De commissaris des Konings in Gelderland heeft Dinsdag een bezoek gebracht aan de gemeente Almelo, met het oog op de weikstaking, en heeft er, naar men aan de Zw. Ct. mededeelde, ook een onderhoud gehad niet eenige arbeiders der fabriek, die het werk heb ben gestaakt. In den staat van zaken is geen verandering gekomen. De ge staakte onderhandelingen zijn echter op nieuw aangeknoopt, en wel in zooverre, dat de hh. Scholten hebben verklaard hun aanbod: drie weken werken tegen het vroegere loon, op nieuw te stellen. Van Dinsdag a. s. af zijn zij bereid, nog gedurende drie weken het oude loon te betalen als de arbeiders het wei k hei vatten. Van dat aanbod is althans deze week geen gebruik gemaakt. In een schrijven, dat de hh. Gebr. Scholten Co. hebben gericht aan de Tujentschc Ct., wordt eene berekening gegeven van het nadeelig verschil, dat de loonsvermindering voor de werklieden doet ontstaan. Zij hebben daartoe tot grondslag genomen de laatste volle loon- week, zijnde die van 6/12 Dec. jl., en komen tot het resultaat, dat er over die week, bij de thans aangezegde loons vermindering, in het geheel f113.731 minder zou zijn betaald geworden, of over 358 wevers gemiddeld ongeveer 32 cents per week en per hoofd. uNeenit men daarbij in aanmerking schrijven de hh. S. dat ook om de concurrentie van ons niet verlangd kan worden, dat wij van genoemde soorten een lioogcr loon betalen, dat de stoom machine nu ueter werkt en de arheiders daardoor meer produceeren kunnen, dan vermeenen wij, dat, bij eenigen goeden wil van de wevers, deze bij de loons vermindering geen nadeel zullen hebben, -^•-ja zelfs prolileeren voor die soorten, welke niet verminderd zyn." Volgens het thans verschenen veer tigste jaarverslag van de inrichting Steen beek te Zetten, over 1886/87, zijn ach tereenvolgens 31 meisjes ter verpleging opgenomen. Vijf-en-dertig zijn vertrok ken, van welke 24 in diensten zijn ge plaatst. Van drie die vertrokken, vernam inen na enkele maanden geen gunstige berichten, evenwel nog niet van dien aard, dat men het ergste behoefde te ireezen. Vier verpleegden zijn naar hare ouders teruggekeerd twee moesten om bijzondere redenen uit de inrichting ver wijderd worden, en ééne is weggezonden als zijnde niet goed bij het hoofd. De Cnanciëele toestand der inrichting was zeer gunstig. Met inbegrip van 3 legaten, tot een bedrag van f5000, be droegen de ontvangsten de som van 123,074,70, uitgaven f19,961,33, saldo f3,113.37. In het voorjaar zullen twee Gro ninger jongelui en twee jonge mannen, vroeger in eene voorname stad in Gel derland woonachtig, die vóór een paar jaar naar de Transvaal vertrokken, als zeer gefortuneerde menschen in ons land wederkeeren. De geschiedenis is van beide paren ongeveer gelijk zij werkten eerst bij een boer, kregen later aandeel in het land en toen dit land goudhoudend bleek te zijn, werd het aan eene maatschappij tot ontginning verkocht, met behoud van een zeker aandeel in de opbrengst. De hoofdsom, die elk voor zich uitbe taald kreeg, loopt tusschen de 2 en 3. ton gouds en daarenboven bedraagt hun jaarlijks inkomen van het aandeel, dat zij in de op dat land opgerichte goud mijn-maatschappij hebben behouden,naar de tegenwoordige uitkeeringen nog van f 15,000 tot f20,000 's jaars, zoodat men die vier jongelui elk op een klein half millioen kapitaal kan schatten. Voor de waarheid van het bovenstaan de wordt ingestaan de namen der ge- fortuneerden zijn bekend en het mag te hunner eere gezegd worden, dat zij in de allereerste plaats gezorgd hebben, dal hunne bejaarde ouders, die het niet al te breed in de wereld hadden, hunne laatste levensdagen kunnen slijten op eene wijze, die hun vroeger vreemd was. (IV. A. W.) Door den generaal-majoor inspec teur van den geneeskundigen dienst der landmacht is bepaald, dat gedurende de strenge koude, aan korporaals en man schappen, die zich in de arrestkamers bevinden de tweede deken zal worden verstrekt, en aan de met provoost en cachot gestraften de gevulde stroozak. Eergisterenavond wilde een politie agent te 's-Hage twee beruchte bedelaars aanhouden, die in beschonken toestand verkeerden en den bewoners der Wagen straten last veroorzaakten door hun on beschaamd gedrag. Terwijl de beambte een dier lieden beet had, trachtte de ander zijn kameraad te ontzetten. Vandaar een verwoed ge vecht tusschen den agent en de beide mannen, hetwelk op mishandeling van den beambte uitliep. Eenige burgers schoten toe en waren den agent, die inmiddels een soldaat tot bijstand sommeerdebehulpzaam in 't overbrengen van een der mannen naar het politiehureel. De aanvankelijk gearresteerde maakte beenen. De miliciens van de lichting van 1887, die bij de regimenten infanterie en het regiment grenadiers en jagers zijn ingedeeld zullen, voor zoover zij niet tot het blijvend gedeelte behooren, den 30 April en de overigen den 12 September in het genot van groot verlof worden gesteld. De booten van Queensborough op Vlissingen zijn, tengevolge van den mist, eenige malen te laat aangekomen, zeer ten nadeele van de postverzending naar Duilschland. Ieder verstandig mensch be grijpt dat men hier te doen heeft met overmacht, hetgeen echter niet weg neemt, dat de Belgen, die vroeger zorg droegen voor die post, in deze ongeluk jes groeien en er zich vroolijk over maken. Zij vergeten, dat 't bij hen vroe ger regel was, dut de postbooten te laat aankwamen. Naar men verneemt zal, tenge volge van de langdurige ongesteldheid van kapitein P. Thijssen, tot directeur der pupillenschool te Nieuwersluis wor den benoemd kapitein D. G. van der Nagel van het 5e reg. infanterie. Niettegenstaande de strenge vorst gaan thans de werkzaamheden aan den onderbouw der overkapping van het cen- traal-station te Amsterdam met spoed vooruit. Daar, waar men vroeger slechts drie palen in de twee dagen kon inheien, worden thans geregeld vier per dag tot op de gewenschte diepte ingedreven. Met de tweede stelling worden dagelijks tien palen ingeslagen. De derde is weldra ge reed, er zijn reeds 800 palen aangevoerd, zoodat zeer zeker het geheele werk vroe ger dan op den in 't bestek gestelden dag gereed zal zijn. Het is met het oog op de premie, dat de aannemers kosten noch moeite ontzien om vooruit te komen. De stoomheistellingen zijn dan ook tweemaal zoo zwaar als voorgeschreven is in het bestek. Er wordt tot 's avonds negen uur doorgewerkt nl. met elecD'isch licht, geleverd door den heer Willem Smit te Slikkerveer. De heeren mr. A. Kerdijk, lid van de Tweede Kamer, en S. Ulfers, predi kant te Oldemark, hebben de benoeming tot lid van het hoofdbestuur der Ned. Vereeniging tot bevordering van Zon dagsrust aangenomen. Men schrijft aan de Amst. Ct.: «Onze nieuwe kiezers! J I. Donderdag vervoegde zich aan de Secretarie eener plattelandsehe gemeente nabij Amsterdam een ingezetene dier gemeente, welke op luiden toon opheldering verzocht, waarom zijn naam bij die van zooveel groote lui op het gekkebord (de naam der publi- calieborden) was geplakt. Met moeite werd dezen eerbaren bur ger aan het verstand gebracht, dat hij thans, ingevolge de nieuwe kieswet, in de termen viel van te mogen kiezen, ter wijl de volgorde van de letters, die zijn naam vormden, oorzaak was dat deze tusschen die van eenige invloedrijke in gezetenen stond. Eenigszins gerustgesteld vertrok de man, na nog morrende te kennen gege ven te hebben, dat hij niet wist waar voor die gekheid diende en dat 't toch maar om de centen te doen was." Dit jaar zal te Arnhem, evenals in 1887, op het dusgenaamd «sport- en ten toonstellingsterrein" nabij den Velperweg een concours hippique worden gehouden, dat naar trien reden heeft om te hopen, zal worden opgeluisterd door den heer Oscar Carré. Op dat terrein zal voorts eene wielrijdersbaan worden aangelegd, terwijl er tevens een feestgebouw zal verrijzen. Hierdoor hoopt men te be werken, dat de landbouwtentoonstelling, welke dit jaar te Arnhem wordt gehou den, daar zal kunnen plaats hebben. Voor dat doel is het terrein trouwens uitnemend geschikt. Als eene geruststellende tijding kun nen wij aan hen, die voor een spoedig uit te breken oorlog vreezen, mededeelen, dat volgens eene ciiculaire van een Harn- burgschen bankier, de Duitsche Rijks kanselier eergisteren aan tafel tot den IJamburgschen handelaar Ohlendorlf heeft gezegd »Naar mijne innige overtuiging, zullen wij nog in geen drie jaar oorlog hebben." De mogelijkheid, dat deze bankiers- circulaire op eene of andere speculatie berust, durven wij echter niet tegenspre ken. De Kóln. Zcit. meent althans, dat de Regeering aan den Rijksdag een crediet van 200 millioen Mark zal vragen voor militaire maatregelen. Terwijl de heer Jules Grévy als Presi dent der Republiek zich zooveel mogelijk terugtrok en zich onthield van het geven van partijen, slaat de tegenwoordige Pre sident een anderen weg in. Niet alleen dat hij partijen geeft en opene recepties houdt, hij heeft thans eene uitnoodiging aangenomen van den Oostenrijksch-Hon- gaarschengezant, om een den 25en Januari door dezen te geven diner bij te wonen, iets waarvan Jules Grévy nooit gebruik heeft gemaakt. Uit het aannemen dier uitnoodiging leidt men af, dat de heer Carnot bereid zal worden bevonden, ook bij de diners van andere leden van het corps diplomatique te verschijnen. Lord Salisbury heeft het ontslag aan genomen van lord Beresford als «junior lord" der admiraliteit, hetwelk deze had aangeboden, orndat hij zich niet vereeui- gen kon met het voorstel van het Kabinet, om het krediet ten behoeve van de administratie der marine met 1000 te verminderen. Sir Michael Hicks-Beach, die, als minis ter voor Ier land in het Kabinet-Salisbury, wegens ongesteldheid afgetreden en door den heer Balfour vervangen is, heeft te Clifton wel zich nog steeds tegen het »home-rule"-plan van den heer Gladstone verklaar d, rnaar hij achtte het toch wen- schelijk, dat aan de Iersche leden in het Rijks-Parlement eene even groote stem in de behandeling der speciaal Iersche zaken zou gegeven worden als thans de Scliotsche leden ten opzichte derSchotsche zaken hebben. De Daily News poogt uit deze uitingen van den oud-minister zoo veel mogelijk munt voor de Gladstoni- aansche partij te slaan en gelooft, dat de heer Hicks-Beach, die nu reeds dich ter bij den heer Gladstone dan bij lord Salisbury is komen te staan, nog wel meer tot den heer Gladstone zal naderen. De Times daarentegen, ofschoon erken nende, dat de heer Hicks-Beach eene onafhankelijke positie tegenover de Re geering is gaan innemen, wijst er op, dat hij op allerlei punten, bijv. op dat van de behandeling der politieke gevan genen de regeering heeft verdedigd en twijfelt niet dat hij haar zal blijven steunen. Ernstige ongeregeldheden hebben in de hoofdkerk te Rouaan plaats gehad, bij een preek van pater Garrner, van Caen. Dinsdag avond begonnen eenige lieden in de kerk de marseillaise te zingen. Buiten werd er gevochten en .het duurde een uur voor de politie de rust herstellen kon. Woensdag avond ten 6 ure. begon het schandaal opnieuw. Meer dan 2006 menschen bevonden zich voor de kerk. Zij wierpen met steenen de ruiten in. Het ging zoo ver, dat men de troepen en de gendarmerie moest ontbieden. Het volk wierp met steenen naar de soldaten, en een verwoed gevecht ontstond tus schen het volk en de troepen. Eerst ten 11 ure was de rust herstelJ Te Nizza is verschil ontstaan tusschen de gezagvoerders van twee Italiaansche schepen en den havenkommandant, daar de Italiaansche schepen zich niet wilden verwijderen om een Fransch schip ge legenheid te geven lot lossen. Te Madrid heeft een groote bank haar betalingen gestaakt met een passief van 2/j millioen frs. De slag treft enkele bankiershuizen te Parijs en Barcelona en men gelooft dat ook de Bank van Spanje er ernstig or.der lijdt. Uit Washington wordt van jl. Donderdag geseind: De Senaat heeft heden het met Nederland gesloten uitleveringsverdrag bekrachtigd. «Afgeschrikt door de kosten voor de oprichting van een groot waterschap voor de Geldersche vallei, trachten de ondergeschikte ccllegiën met kleinere middelen te bewerken, dat de grootere onnoodig worden, Tot die kleinere be hooren in de eerste plaatsa. de nor maliseer ing van de westelijke Singelgracht alhier, en b, de verdieping van de sluis aan de Kleine Koppel aldaar. In eene te Wageningen gehouden vergadering van de bestuurders der Exonoreerende landen enz., is nu besloten, bedoelde werken voor gemeenschappelijke rekening met het Eemcollege te doen uitvoeren." De loting voor de nationale militie voor deze gemeente, zal gehouden wor den op Dinsdag den 28 Februari 1888, in het gebouw «Amicitia." De immer onvermoeide tooneel- vereeniging der onderofficieren, iünitas", die dezen winter reeds een paar maal uitvoeringen gaf voor liefdadige doelein den, zal omstreeks Vastenavond in den Arend weder eene voorstelling geven, doch nu ten eigen bate. Aan deze uit voering zal een gemaskerd bal verbon den zijn, eene nieuwigheid voor Amers- foorts burgerij, doch die zeer zeker in den smaak zal vallen. Gisteren avond werd de heer K. in een winkel op de Langestraat door eene hevige benauwdheid overvallen en alhoewel zeer spoedig geneeskundige hulp aanwezig was. kon slechts den dood geconstateerd worden. Het lijk werd door de politie per raderbaar naar de woning der familie overgebracht. De gemeenteraad hield Donderdag hare eerste zitting in dit jaar. Zij werd door den burgemeester geopend met een kort woord van verwelkoming, waarin herin nerd werd aan eenige der voornaamste gebeurtenissen, die het afgeloopen jaar voor de gemeente hadden gekenmerkt. De burgemeester herinnerde aan de viering van den 70sten verjaardag van Z. M. den Koning. Hij wees op de maatregelen, die waren genomen tot verzekering van eene vermeerdering van het garnizoen, die met een gunstigen uitslag waren bekroond. Hij roerde ver der den arbeid aan van den raad op het gebied der gemeentelijke wetgeving Bij de reorganisatie der plaatselijke politie was, tot zijn leedwezen, de door liem gewenschte opneming van een inspecteur in het corps door den raad niet toegestaan de burgemeester bleef van meening, dat zoolang hier niet een inspecteur werkzaam is, men niet zeggen kan, dat er een goede organisatie der politie bestaat. Hij beval zich overigens aan in de welwillendheid van den raad en betuigde ook zijne blijdschap over het bewijs van vertrouwen, dat de inge zetenen hem hadden geschonken, door hem tot lid van den raad te verkiezen. Dat zou voor hem een prikkel zijn,- om de belangen der burgerij voortdurend naar vermogen te behartigen. De heer H. W. A. van den Wall Bake nam, na eedsaflegging, zitting, zoodat de raad thans weder voltallig is. Besloten is tot het zenden van een adres aan den minister van financiën, om te verzoeken, dat bij het einde van de loopende pacht, tol no. 4, op den rijksweg van Utrecht naar Amersfoort, niet meer verpacht of gegaarderd zal worden en dat die tol zul worden opge heven. De raad doet dit verzoek onder bereidverklaring om, na opheffing van den tol, het tolhuis met tuin van het rijk over te nemen tegen 10 pet. boven de door deskundigen getaxeerde waarde. Deze tolboom en de bijboom op den Dievenweg zijn gelegen in de onmiddellijke nabijheid van de kom der gemeente, binnen den spoorweg AmersfoortKes- teren. Het bestaan van dezen tol levert een groote belemmering op voor de uitbreiding der gemeente aan die zijde, wat nog meer dan nu zal gevoeld wor den na de te verwachten vermeerdering van garnizoen, waartoe het rijk een terrein heeft aangekocht voor 't bouwen van infanterie-kazernes, groot 16 hecta ren, gelegen tegen den straatweg voorbij den tol. Het adres wijst er voorts op, dot Amersfoort geheel ingesloten is door tollen, waarvan twee, die het meest belemmerend zijn, staan op geconfes- sioneerde wegen bij het rijk in onder houd. Verder is het derde aanvullingskohier van den hoofdelijken omslag dienst 1887 vastgesteld tot een bedrag van f73,08, en is besloten tot overneming van den heer G. Prins van 34.27 MJ grond, tot gedeeltelijke verbreeding van de Beek straat, tegen een koopprijs van f5. In verband hiermede is den heer Prins vergunning verleend tot het rooien van zes iepenboomen voor zijne woningen aan den Beekensteinschen weg staande, en is besloten tot den openbaren ver koop van die boomen en van nog eenige anderen, waaronder eenige staande op de algemeene begraafplaats. Van Ged. Staten zijn goedgekeurd terugontvangen de begrooting voor het dienst jaar 1888 en de rekening van het dienstjaar 1886. 326ste STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. Eerste week. Trekking van 18 en 19 Jan. (1400 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs van f50,000. No. 10782. Prijzen van f70. 123, 144, 161, 2179, 2214, 4681, 6912, 7335, 10673, 10743, 10811, 10830, 10906, 10932, 12183 en 16590. Te zamen 17 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 107, 113, 130, 153, 156, 165, 176,192, 2200, 3003, 3026, 3027, 3036, 3044, 3048, 3088, 3106, 3128, 3137, 3165, 3171, 4658, 4670, 4678, 6942, 6960, 7330, 7359, 10608, 10620,10659, 10661, 10678, 10687, 10693, 10700, 10762, 10800, 10804, 10903, 10919, 10931, 10958, 10962, 10977, 10978, 12179, 12301, 12302, 12311, 12325, 12331, 12368, 12382, 16518, 16535 en 16580. Volgende trekkingen hebben plaats 2427, 31 Jan., 13 en 711 Febr. Loten zijn nog verkrijgbaar. Utrecht. Het bouwen der vierde R. K. school met onderwijzerswoning, werd jl. Dinsdag door het Kerkbestuur der H. Augustinus alhier, onder welke parochie zij zal behooren, aanbesteed. Ingekomen waren 14 biljetten, waar van de heeren van Zoest en Oostveen alhier de laagste bleken te zijn en wel voor f 19.997. Op den Weerdsingel alhier brak jl. Woensdag voormiddag een felle brand uit op eene bovenwoning, bewoond door den koetsier van den heer Horst. In een oogenblik stond het geheele bovenkwar tier in volle vlam, zoodat men niet zonder reden bevreesd was, dat ook de aangrenzende perceelen en de daar ach ter gelegen hooi- en koCfrepakhuizen zouden worden aangetast. De brandweer spoedig ter plaatse aanwezig, was den brand echter reeds binnen het uur zoover meester, dat alle gevaar voor uitbreiding was geweken. De koetsierswoning is geheel uitgebrand, terwijl de aangrèn- zende gebouwen weinig brand- maar des te meer waterschade hebben bekomen. Van den inboedel is bijna niets gered, alles was echter verzekerd. De brand schijnt ontstaan te zijn op eene achterkamer, welke door eene weduwe, welke bij den koetsier inwoonde, werd bewoond, door welken oorzaak echter is onbekend. Men vermoedt even wel dat eenige gedoofde kolen kort te voren door haar in een mandje gehaald, tijdens hare afwezigheid weder aan het gloeien zijn gegaan en alzoo den brand hebben doen ontstaan. llaarii, 18 Jan. Heden overleed alhier de heer Fijnvandraat, godsdienstonder wijzer, na eene ziekte van slechts wei nige dagen. In het begin dezer week lokte het prachtige ijs vele lief hebbers van schaats- rijden naar de Beek achter het buiten Groepeveld, waar ook de IJsclub voor eene flinke gereserveerde baan zorg ge dragen had. De ïjspret werd Dinsdag middag eene wijle verstoord, toen achter de baan der IJsclub een viertal personen, waaronder een paar dames, door het ijs zakten. Men slaagde er gelukkig spoedig in allen ongedeerd op het droge te brengen. Barneveld. Nu de voornaamste houl- verkoopingen zijn afgeloopen, en er dus voor den vlijtigen arbeider weer wat te verdienen valt, heeft de commissie voor werkverschaffing haar weldadige hulp gestaakt. Behalve de door de ingezetenen bijeengebrachte gelden, heeft zij ook over niet onbelangrijke toelagen van de spaar bank en van het gemeentebestuur kun nen beschikken en daardoor gedurende eenige weken een dertig- of veertigtal werkzoekenden hoogst doelmatig kunnen

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2