BUITENLAND. Plaatselijke berichten. de hoofdbepalingen van een bestek, als mede een gedetailleerde begrooting van kosten met teekeningen van een eenvou dig, doelmatig ingericht znivelgebouw. waarin het centrifugesysteem op den voorgrond wordt gesteld enz." zijn be kroond: 1. met den eersten pi ijs het antwoord van de heeren C. Treurniet, landbouwkundige en administrateur der kaas- en roomboterfabriek en K. Tromp, bouwkundige en directeur der gasfabriek, beiden te Bolsward; 2. met den tweeden prijs het antwooid van den heer R. A. Hcij, architect te Amsterdam. De uitgeloofde gratificatie wordt niet toegekend. Tot dusver hebben zich bij den algeineenen secretaris van den Ned. Pro- tectionistischen I.andbouwvei bond ruim 1200 contribueerende leden doen inschrij ven. Donderdagnamiddag is te Almeloo eene vergadering gehouden van de werk stakers, waaiiri de bekende leider der sociaal-democraten Bennink uit llengeloo een voorstel deed om eene commissie van 5 personen samen te stellen, twee te benoemen door de werkstakers, met den heer Van Marken tot voorzitter, welke commissie zal trachten aan de werkstaking een einde te rnaken. Het voorstel werd door de vergadering goed gekeurd. Aan den heer Scholten werd van dit besluit kennis gegeven en bin nen drie dagen antwoord verzocht. Iltt hoofdbestuur der scl.ippersver- eeriiging schuttevaer heeft zich tot de Regeering gewend met het vei zoek om maatregelen te nemen tot voorkoming van oponthoud bij het in- en uitklaren der schepen te Lobilh. Een dooi zijne verschillende schi ift- uren, adressen aan de Volksvertegen- woordiging en persoonlijke handelingen te 's llage algemeen bekend geworden oud-Indisch officier, de heer VV. E. Wil link Ketjen, gepensioneerd kapitein der irifanleiie van liet O.-Ind. leger, is Don derdag te 's llage gedaagd en verschenen. De beklaagde had een bundel stukken in zijn bezit, dienende tot zijne verdedi ging, die hij, gelijk laler blijken zal, ter elfder uie verplicht was zelf te voeren. liet feit, waarvoor hij gedagvaaid was, komt liieiop neder. Jn den avond van 22 December van T vorige jaar vervoegde beklaagde zich aan de woning van den minister van koloniën, den heer J. P. Sprenger van Eijk, in de Van Speijkstraat te 's Hage, en verzocht de dienstbode den lieer des huizes te mogen spreken. Hem werd dooi de dienstmaagd geantwooid, dat mijn heer niet thuis doch wel aan diens depar tement te spieken was, waarop de lieer Ketjen op luiden toon riposteerde «Daar moet ik niet wezen, ik kom de Indische papieren halen, die mijnheer mij heeft ontstolen Of-de heer W. K. zeide ontroofd dan wel ontstolen, wist de dienstbode zich niet te herinneren, evenmin als de rijks veldwachter, die in de onmiddellijke na bijheid stond, liet bleek, dat de bekl. onmiddellijk na deze woorden nog tot de dienstmaagd zeide, dat hij de woorden met voordracht zód luid sprak, opdat de rijksveldwachter ze zou kunnen ïiooren. De dagvaarding qualificeert deze han delwijze als opzettelijke smaad jegens een ambtenaar tijdens de rechtmatige uitoe fening van zijne bediening. De beklaagde ontkende de feiten niet, doch kwam op tegen de verklaring van de 2. getuige, dat hij zich had uitge laten alsof de minister hem de stukken ontstolen of ontroofd had. Hij had alleen gezegd, dat deze ambtenaar zich had schuldig gemaakt aan medeplichtigheid aan den roof van hem toekomende papie ren. In dien zin, zeide bekl., heb ik mij steeds uitgelaten, want de min. kon ze niet teruggeven, daar hij de stukken niet bezat. Doch de min. heeft zich mede plichtig gemaakt, omdat hij. de stukken in zijn bezit gehad hebbende, deze naar Indië terugzond, in stede ze hein, bekl., teiug te geven. Door den president gevraagd, of hij zich wilde verdedigen voör of na de vor- deiing van liet openbaar ministerie, ver koos bekl. het eerste. Hij las zijne verdediging voor. Bekl. ving aan niet de rechtbank mede te deelen, dat zijn verdediger mr. Paap, uit Amsterdam, hem onverwacht eergister de stukken, welke tot zijne verdediging moesten dienen, terugzond, met de ken nisgave dat ZEG. afzag van de verdedi ging. Bekl. wilde deze handelwijze niet critiseeren, doch hij betreuide liet, dat zij zoo laat geschiedde, waaidoor hemde gelegenheid ontnomen is én om zijne verdediging naar eiscli voor te bereiden èn om getuigen a décharge te dagvaar den. Hij riep daarom de welwillendheid der rechtbank in, mocht hij tekort schieten. Wat zijne zaak betiof, zegt bekl. in de gewraakte woorden niets dari eene zeer zwakke herhaling van hetgeen hij reeds zoo dikwerf als zijne meening had verkondigd, o. a. in den bekenden open brief aan het Nedei landsche volk. Hij kwam beknopt terug op hetgeen indien blief door hem was medegedeeld. Dat de dienstbode den minister be- leedigd achtte, door de haar toegevoegde woorden, pleitte zeer voor haar eergevoel, doch naar bekl.'s zieqpwijze zou zij ver standiger gehandeld hebben, op het voor beeld haars meesters zich niet aan de woorden te storen en hem, bekl. ontoe rekenbaar voor zijne daden moeten oor deel n. lit kl. zou trachten der' rechtbank het bewijs te leveren, dat zijne beschuldiging jpgens den minister niets dan de waar heid bevatte, en trachtte daartoe in de eers'e plaats aan te toonen, dat de be wuste stukken hem door dwang zijn af- geëischt. Dat bewijs meende hij had de minister zelf geleverd in eene nota aan de Tweede Kamer. In de tweede plaats behandelde bekl. meer uitvoerig de stelling, dat die stuk ken zijn eigendom waren, en las daartoe voor de redevoering van het Kameilid den heer Van Gennep, in de zitting van 16 November 1886, waarbij dat lid tot geen andere meening is gekomen en een conclusie voorstelde, waaruit bleek, dat bekl. recht op de stukken had. Met de behandeling van zijne zaak toen ter tijde meende bekl, dat gebleken was, dat dooi Kamei leden, tevens rechtsgeleerden, of schoon deze ongelijk hunne stemmen hadden uitgebracht op zijne beschuldi ging van roof niet anders dan toestem mend is geantwoord, zij 't ook niet eenige uitvluchten van onbevoegdheid der Kamer om uitspraak te doen, enz. enz. Voor ieder onbevooroordeelde, en zeker voor de edelachtbare rechters achtte bekl. dus deze zaak bewezen. In den breede trachtte bekl. alsnu aan te toonen in hoeverre de minister van koloniën medeplichtig kan genoemd wor den aan den root zijner stukken, tot sta ving van welke beschuldiging hij eene reeks omstandigheden aanhaalde, welke echter bereids zijn medegedeeld in zijn open blief. Hiermede besloot bekl. zijne verdedi ging. vei klarende geen gebruik te willen maken van het wapen, hein door den min. van kol. eens in handen gegeven, ril. dat hij monomaan was. Aan deze z. i. lasterlijke aanwrijving wenschte hij zijne vrijspraak niet te danken te heb ben. Slechts begreep hij niet, dat de minister, door aan zijne dienstbode toe te staan de onderhavige aanklacht in te dienen, niet bevreesd was, dat door de behandeling dier strafvervolging in 'lopen- baar zijne beschuldiging van monomanie zou blijken lasterlijk te zijn geweest. De president vioeg den bekl. hierop, of In t zijne bedoeling was geweest den naam van den minister van koloniën te bekladden, waarop bekl. ontkennend ant woordde en als motief opgaf den wensch om een gerechtelijk onderzoek uit te lokken, waaruit het bewijs zou kunnen ontspruiten, dat de hem ontroofde stuk ken zijn eigendom zijn. Ook was liet niet zijne bedoeling juist op dien 22. December ruchtbaarheid aan zijne be schuldigende woorden te geven, daar hij reeds lang te voren daarin geslaagd was. AUnu was het woord aan den substi tuut officier van justitie, Mr. Hulshoff. ZEA verklaarde uit de lange zelfverde diging van bekl. geen enkel feit te heh- ben vernomen wat kon strekken tot ont zenuwing van het den bekl. bij dagvaar ding ten laste gelegde. Wel is waar beeft bekl. zijn woorden eenigsziris anders weergegeven, doch hel doet weinig ter zake, of men iemand beticht van roof of van medeplichtigheid daaraan. Wat aangaat het door bekl. beweerde recht op de bewuste stukken oordeelde ZE.A. het bewijs daarvan niet rechtens bewezen door de mondelinge verdediging op dit punt van beklaagde. Doch zelfs indien bekl. er in geslaagd was het be wijs te leveren, zou dit niets afdoen aan liet strafbare feit van smaad. Al was de omstandigheid, dat bij reclil had op de stukken, geheel bewezen, dan gaf zulks bekl. in geen erikel opzicht liet recht een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening zijner bediening te beleedigen. Zijne vordering strekte tot veroordee ling van bekl. tot 1 maand gevangenis straf. Korlelijk repliceerde bekl. op dezen eisch. Hij meende dat, wanneer er van beleediging sprake is, niet hij den minis ter, doch de minister hem, en wel hel eerst beleedigd>had. door hem monomaan te noemen, zonder dat ZExc. geneeskun dige capaciteit bezat om die beschuldi ging te slaven. Is er beleedigd, dan was bekI. alzoo door den minister beleedigd, «docli zoo besloot bekl. ik kan door den min. van koloniën niet belee digd worden!" De rechtbank zal uitspraak doen in de terechtzitting van Donderdag 1 Maai t. Een talrijk publiek woonde de behan deling bij. Aan een schrijven uit de Trans vaal is 't volgende ontleend »in de Transvaal is behoefte aan goede, geëxamineeide onderwijzers, wier lust en begeerte liet is om bij voortduur huil krachten aan 't onderwijs te beste den. Er zijn, zou ik zeggen, diie »soor- ten" van onderwijzers: 1. Zij die ais onderwijzer arbeiden zonder akte als zoodanig te bezitten. 2. Geëxamineerde li uisonder wijzers (boerensclioolmeesters) en 3. Zij, die door een of ander kerke lijk bestuur aan een school geplaatst zijn. Over de eerste soort spreken we niet. Ze dienen als noodhulp, ofschoon ook daar flinke lui onder zijn. Tot de tweede behooren zij die als geëxamineerde onderwijzers uit Nederland hierheen ge komen zijn en nu bij een hoer voor 5 pond (f6°) in de maand, boven kost en inwoning, huisonderwijs geven. Tot de derde zij, die aan een school geplaatst zijn. Onderwijzers die lijdens hun ver blijf bij een boer getoond hebben, dat. zij deugdelijke onderwijzers zijn onder wijzers die in handel en wandel een goed voorbeeld aan de jeugd geven, kunnen hiervoor in aanmerking komen. Om meer verzekerd te zijn een goed onderwijzer niet zoo spoedig te verliezen, komen zij vooral in aanmerking, die bewijzen kunnen, dat zij gehuwd zijn; dit laatste is, ofschoon niet bij wet of reglement bepaald, volstrekt niet van belang ontbloot om vooruit te komen. Voorts zijn degelijkheid, ijver en vooral een godsdienstig leven zoovele aanbevelingsbrieven in Transvaal. Voor de waarheid van 't bovenstaande wordt ingestaan door een onderwijzer, die reeds jaren lang in Transvaal zijn weikkring heeft Bij de moeilijkheden, die thans vele onderwijzers hebben om een betrekking te vinden, vestigen wij er de aandacht op. (St.) Op eene vraag, in den Duitschen Rijksdag gedaan betreffende de postver binding met Engeland, antwoordde de heer Stephan, dat thans reeds een aan merkelijk deel der post over Vlissingen wordt verzonden. In Ostende wordt dikwerf de aansluiting gemist, en in de route over Vlissingen is menigmaal de mist hindeilijk bij het uitloopen van de Theems. De bezwaren liggen niet in den goeden wil, noch in de schepen, noch in de bekwaamheid der stoomboot directie, maar in den aard der dingen, en omstandigheden waaraan de mensch niets kan doen. Het is overmacht, waar mee men te kampen heeft. De heer Woermann zeide, dat de handel in de Hansesteden dankbaar was, dat het grootste deel der post over Vlissingen ging. Maar toch komt het nog voor, dat de post vertraagd is of uitblijft. Daarna wees de heer Slephan er op. dat men bij de veiliger route over Calais met twee landen van doorgang zou te Hoen hebben: Relgië en Flankrijk. De Fransche administratie zou wel niet ge neigd zijn te letten on de behoeften van Keulen, Hamburg on Berlijn. nNeem ik daarentegen in aanmerking" zeide de Minister »dat de Nederlandsche regee ring zoover gegaan is, dat zij ons ver oorlooft de keizerlijke postwagens tot Vlissingen te doen loopen, dan is dal een uitstekend voordeel van deze route, dat wij tegen de onzekere omstandighe den der Fransche route niet mogen opgeven." Naar gemeldt wordt, heeft de Duitsche Kroonprins zich in de laatste dagen voornamelijk bezig gehouden, be halve met het samenstellen van zijn testament, met eenen staatkundigen uitersten wil, bestemd voor zijn zoon Prins Wilhelm, voor het geval zijne hoop op herstel riiet verwezenlijkt mocht worden. Daar de wond der operatie nagenoeg geheel genezen is, keert professor Berg- mann waarschijnlijk dezer dagen naar Berlijn terug. Aan het Ministerie van Binnenlandsche Zaken in Frankrijk is kennis gegeven van een nieuwen veldtocht in de provincie, ten voordeele van generaal Boulanger. De veiligheidspolitie heeft 700 kilo's circulaires in een der postkantoren van Anjou gevonden. Bij de behandeling der begrooliog voor binnenland-clie zaken werden de eerste 16 artikelen goedgekeurd; art. 17 (geheime fondsen) was door de commis sie op 800,000 frs. gebracht De minister verklaarde dit niet te kunnen aannemen, doch op de gevraagde 1,600,000 frs. te moeten blijven staan. De Kamer stond met 248 tegen 220 stemmen liet ge vraagde bediag toe. In de zaak-Wilson zal a.s. Donderdag uitspraak worden gedaan. Het Russische Regeeiingsblad ontkent in een officiéél aitikel eiken maatregel van geweld betieffende Bulgarije. In dat artikel wordt liet tractaat van Berlijn genoemd de eenige basis, waarop de Bulgaarsche zaken rusten. Zich op dat standpunt plaatsende, heelt de Regeeiing sedeit het vertiek van Vorst Alexander op den toestand gelet en kan zij den Prins van Saksen-Cobuig niet erkennen. Uitgaande van het feit. dat algemeen verlangd wordt een einde aan den toe stand in Bulgarije te maken, acht de Regeering het haar plicht opnieuw een poging te doen de mogendheden te wij zen op de schending van het Berlijnsche tractaat en den wettigen toestand in Bulgaiije te herstellen. Daarom moeten de mogendheden er bij den Sultan op aandringen Prins Ferdinand te verwijde ren. Rusland wil niets doen tegen de vrijheid van Bulgaiije, mits men zich houdt aan het tractaat van Berlijn. Van de grenzen wordt gemeld. Hal Russische officieren in alle plaatsjes in Rnssisch-Polen een onderzoek instellen, in hoeverre, ingeval van oorlog, door de bevolking fourage en voorspan zouden kunnen worden geleverd. Tegelijkei lijd wordt er bij vele Polen huiszoeking ge daan naar heimelijke bewaarplaatsen van wapenen en ammunitie. Uit Sofia wordt geseind, dat de krijgs raad zoodanige maatregelen heeft geno men, dat het geheele Bulgaarsche lecei binnen den tijd van 14 dagen kan wor den gemobiliseerd. F.r is sprakp, zegt de Soleil, van ver- eeniging van Bulgaiije met Servië, onder Koriinu Milan, indien Vorst Feidinand heengaat. Men zeat, dat de reis van den Vorst door Bulgaiije alleen aan geschenken en giften eene som van f120 000 heeft gekost. Het Journal des Débals verneemt uit Rome dat in het tractaat tusschen Oosten rijk en Italië de Italiaansche Regeering zich het uitsluitend recht heeft voorbe houden de verhouding met den Heiligen Stoel te regelen. In andere woorden Oostenrijk stelt den Paus afhankelijk van Italië. Men begrijpt dat Keizor Frans Jozif liever niet dit artikel bekend maakte dat in strijd kan zijn met zijn persoon lijke denkbeelden en de clericale partij zal kwellen. De Kicsvereeniging Amersfoort heeft op hare vergadering van den 24sten dezer besloten Mr. H. J. H Baron van Boet- zelaer van Oosterhout tot candidaal te stellen voor liet lidmaatschap dei Tweede Kamer en daarna eenige nieuwe leden aangenomen. In hel kiesdistrict Amersfoort be draagt bet aantal kiezers voor de Tweede Kamer 2945 en voor de Provinciale Sta ten 2360. In navolging van den wijsgeer, die eens verklaarde, dat Rome niet op één ilag was gebouwd, kunnen wij van de vieiing van 's Konings 71en verjaardag in onze gemeente, dezelfde getuigenis afleggen. Voor hetgeen op den jaaidag zelve is geschiedt, verwijzen wij naar ons vorig nummer. Wij wensehen nu alleen een enkel woord te wijden aan het carrous- sel, gisteren- en eergisterenavond dooi het garnizoen alhier gegeven Evenals altijd waren met kwistige hand uilnoo- digingskaaiten uitgereikt, waaidoor een talrijk publiek de uitvoeringen kon bij wonen. Dankbaar werd daarvan dan ook gebiuik gemaakt. Vinden sommige zwartgalligen ook al dat deze uitvoeringen elk jaar hetzelfde zijn en daardoor vervelend worden, wij zijn zoo vrij niet hen van meening te vei schillen. Vooral dit jaar was van vorige pro gramma's geheel afgeweken en voor veel afwisseling gezoisd. Bij het voltigeer en bleek ons, dat de spieren van de beste springers in hel afgeloopen jaar niet waren verzwakt, integendeel gelukten de salto mortales nog wel zoo goed als vroeger. Bleek hieruit, hoever men 't door oefe ning biengen kan, de adjud.-orideroffi. Van Rliee bewees, dat geduld eindelijk alles overwint. Er behoort toch zeker een niet geringe dosis geduld toe, om een paard zoo le dresseeren, als Corsa. dooi hein in viijheid voorgesteld. Waar lijk dit nummer zoude in het circus Curie niet misplaatst zijn geweest. Ook August de Domme had zijne concurren ten gevonden, want, ofschoon waarschijn lijk wpI niet als clown gediplomeerd, kweten zij die daarvoor fungeerden zich uitstekend van hunne taak. De aange name i ijpartij moet zelfs den koppigsten stoïcijn een glimlach hebben afgeperst De beide carroussels, door ondei- oflicieren der veld aitilleiie, onder leiding van adjud.-onderoffi. v. Rliee en daaina floor manschappen van liet escadron o'donnancen, onder commando van luit. Mingels, werden uitstekend gereden en keurig en correct uiigevoerd. De Hongaarsche post niet 4 paarden, gereden door den adjud.-onderoffi. van Rhee, ontlokte ook ditmaal weder aan liet publiek een welverdiend daverend applaus. Van het laatste nummer, eene manoeuvre a la fléche, gereden dooi 6 heeieri officieren, onder leiding van den Ritmeester baron van Asbeck, weten wij niet, wal hi-t meest te roeinen, liet sier lijke harnachement en de vlugge beval lige bewegingen der paarden, dan wel de bekwaamheid der ruiters. Een en ander vormde een zeer schoon geheel. Met hel spelen der volksliederen, die door allen staande inet ontbloote hoofden werden aangehoord, werd de uitvoering besloten. Gisterenmiddag had aan de Lan- gestraat ten huize van mej. wed. F. eene schoorsteenbrand plaats, die even wel door spoedige en doelmatig aange brachte hulp in weinig lijds werd ge- bluscht. Eergisteren heeft de politie alhier eene 18 jarige dienstbode aangehouden, die hare meesteres geduiende geiuimen tijd op eene brutale wijze heeft bestolen. Docr het met een teeken merken van geldstukken, is de diefegge gesnapt. Dinsdag avond 1.1. had in Amicilia eene Vergadeiing van liet Departement Amersfoort der Nederlandsche Maat schappij ter bevordering van Nijverheid plaats. Door den Heer Paul A. Huet Werd hieibij de functie van voorzitter waarge nomen. Als Bestuursleden werden gekozen de Heeren: J. W. Doijer Jzn., H. J. Wolter en H. IIiiikelinan. Bij He hierop volgende kunstbeschou wing \an afbeeldingen uit het museum van Kunstnijverheid trokken de vele fraaie platen en photograpbiën aller aan dacht. Binnen kort zal het Departement al de kunstwerken, platen en photo- graphiën tentoonstellen. In de Maai t-vergailei ing zal de toege zegde lezing over vSleenkolengas" wor den gehouden. Belangstellende worden uit- genoodigd, die Vergadering te komen bij wonen. Deelden wij in een onzer vorige nummers reeds mede, dal door de Ver- eeniging tol ondersteuning van gepen sioneerde onderofficieren en minderen op den vei jaardag van Z. M. den Koning aan verschillende oud-strijders een gou den Willem zou worden uitgereikt, thans zijn wij door de welwillendheid van den President der Amersfoortsche afdeeling dier Vereeniging, den heer J. Busquet, in de gelegenheid, omtrent de alhier ver strekte gratificatiën iets naders mede te deelen. Aan twee oud-strijders, boven de 80 jaar, niet gepensioneerd, doch versieid met het Metalen Kruis en de médaille van de Citadel van Antwerpen, werd een gouden Willem uitgereikt. Voorts werden ingevolge machtiging van het hoofdbe stuur, op voordracht van den president Her afdeeling Amersfoort, door dezen aan 6 behoeftige gepensioneerde leden grati ficatiën uitgereikt van f12 50. Twee we duwen van gepensioneerden ontvingen elk eveneens f 12.50 terwijl aan een oud strijder, niet gepensioneerd, bovendien een buitengewone gratificatie werd uit gereikt van f 12.50. Voorts werd door door Z.Ex. den Minister van Oorlog een buitengewone gratificatie ad. 120.ver leend aan twee gepensioneeide behoef- ligen. Het totaal bedrag der gratificatiën beloopt dus f 132.50. In November heeft wederom een soortgelijke uitreiking plaats. Stellen wij bier nu tegenover, dat door de afdeeling in deze gemeente aan con ti ibutiën van leden, donateurs en eere leden over een geheel jaar slechts f54. wordt bijeengebrscht, dan meenen wij de opmerking niet te gewaagd, dat Amers- foort's ingezetenen wel iets meer konden bijdragen. Voor één enke(p gulden jaar- lijksch is uien donateur en steunt eene vereeniging wier doel bet is om hen, die eenmaal goed en bloed hebben veil ge had voor het Vaderland, de lasten van den ouderdom zooveel mogelijk te ver zachten, en daarom verdient dat elk rechtgeaard Nederlander haar een warm hart toedraagt. Gisteren verschenen de eerste afleveringen van een plaatwerk van meer dan gewone beleekenis, nl. eene geïl lustreerde Van Lennep. De heer A. W. Sylluiff te Leiden, is er in geslaagd, drie schilders van naam te vinden, die bereid gevonden werden teekeningen te ver vaardigen ten einde deze, door photo gravure weeigegeven, te doen strekken om een plaatwerk het licht te doen zien, dat op kunstgebied een onzer grootste schrijvers waai dig is. David Bles wijdde reeds verschillende geestige teekeningen aan xFerdiriand Huyck", van welk werk eene aflevering is verschenen ook zal hij Elisabeth Musch illustreeren. Ch. Rochussen maakte Teekeningen voor de »Vooiouders", waar van eveneens eene aflevering is versche nen. Ook zal de Famars Testas daarbij teekeningen leveren, teiwijl hij tevens iriet nKlaasje Zevenster" bezig is. De tekst, in fiaaie letter, bevat, wegens den grooten omvang niet het geheele werk, maar groote gedeelten, die op volledige wijze de voorstellingen toelich ten het formaat is quarto. Het werk is opgediagen aan Z. M. den Koning, die bereids voor 2 exemplaren teekende. Zooals bekend is ontving de lieer SytliofT voor deze uitgave het rid derkruis van de Eikenkroon. Wij kunnnen zeer aanbevelen met de verschenen afleveringen kennis te maken, waai toe bij de boekhandelaren Slothou wer Zoon, de gelegenheid bestaat. Beide afleveiingen liggen bij hen ter inzage en worden belangstellenden gaarne ter inzage gezonden. Vergadering van den Raad der ge meente Amersfoort op Maandag, den 27 Februari 1888, des namiddags ten i'/t ure. Pimteu Tan behandeling;. 1. Rekest van het bestuur der begrafe- nisvereeniging, betrekkelijk de be strating «au de Hellingstraat met advies van Burg. en Weth. 2. Rekest van eenige ingezetenen tot verlichting van het Beukenlaantje, met advies van Burg. en Weth. 3. Verzoek van C. S. Koning om eervol ontslag als onderwijzeres aan de school le soort voor meisjes. 4. Benoeming van een leeraar in de Engelsche taal aan het gymnasium en de boogere burgerschool.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2