BUITENLAND. Officieele Publicatie. Marktberichten. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Ingezonden. De manifestaties te Parijs hebben op gehouden, tenminste men laat het aan weerskanten bij schreeuwen. Ook in de provincie heeft men natuurlijk de Parij- zenaars willen naiipen. Een manifestatie van geen beteekenis had Zondag plaats te Rouaan te Tylon begonnen ook de studenten de politie maakte aan de be tooging een einde. De minister Floquet bezocht met den prefect van politie de voornaamste politie posten te Parijs. Hier en daar spoorde hij de agenten aan trouw te bljjven aan de Republiek en hun plicht te doen. De laatste berichten omtrent den Duitschen Keizer luiden gunstiger, hij kon gisteren zelfs het bed even ver laten. Men meldt uit Massowah dd. 22 dezer: «Generaal Marzano heeft hedenmorgen de forten van Saati ingewijd. Deze daad beduidt het in bezit nemen van dit grond gebied door Italië. De generaal is een reis gaan doer, naar Hassan en Aden." Ras Alula heeft zijn troepen gelast weder aan hun werk te gaan en de hoop op een spoedigen vrede met Italië uit gesproken. De koning van Zweden had Zondag een onderhoud met den Paus, dat drie kwartier geduurd heeft. Bij de ontvangst van 1500 Belgische pelgrims sprak de Paus zijn vreugde uit over het wederontwaken van het gods dienstig bewustzijn in België. Hij maande de Katholieken aan, om zich vooral bezig te houden met de verbetering der op leiding van de behoeftige klassen en uitte den wensch, dat aan de Hoogeschool van Leuven een leerstoel mocht worden in gesteld voor Christelijke philosophie. Uit Bucharest wordt aan de Times ge meld, dat de agrarische onlusten meer en meer een ernstig karakter blijken te bezitten. In verscheidene dorpen, die oogenschijnlijk tot de orde waren terug gekeerd, is opnieuw opstand uitgebroken. Het aantal gesneuvelden in de gevechten der boeren met de Regeeringstroepen is veel grooter dan de officiëele rapporten melden. De opstandelingen hebben spoor treinen aangevallen en vier hofsteden op de goederen van prins Ghika verbrandt nadat hun pogingen om het kasteel te overrompelen mislukt waren. De mede plichtigheid der Russen schijnt vast te staan. Aan de Standard wordt uit Tanger gemeld, dat troepen van den Sultan van Marokko bij Kaap Juby eene factory aangevallen hebben, welke behoort aan de «Noordwest-Afrika-Compagnie". De,- opzichter der factory werd gedood, 'iele OTitetoyrvjÊfr factory ligt zuidelijk van de grenslijn van Marokko, ter hoogte van de Kanarische eilanden. De New-York Herald verneemt uit Havana, dat men op Cuba zijn leven niet langer zeker is. Het eiland is ver deeld in twee partijen, de eene bestaande uit Spanjaarden, de andere uit inboor lingen. Zij willen beiden de Vereenigde Staten dwingen de administratie van het eiland op zich te nemen en anders wil len zij de tusschenkomst van Duitschland inroepen. Door de kiesvereeniging «Geloof en Liefde" zijn tot candidaten voor het kies college bij de Hervormde gemeente alhier gesteld de heerenD. Klerk, N. van Veen, II. Versloot, J. Vei wey, aftre dende leden, C. Bauer, D. H. Eysink, G. W. van Goor, P. M. den Ilertogh, Jacs. Knoppers, J. H. van Mill Cz., Prof. Dr. J. J. P. Valeton en W. van Wisselingh. Bij de samenstelling van het candida- tengros en de daarop gevolgde stemming kwamen mede in aanmerking de heeren, J. G. Kleber, J. H. Kleber, C. Schoen man, A. M. Slothouwer, J. J. Spruyt, I. Ter Schuur en P. van der Want JMz. XXIV Wanneer de baron van N. de betrek king van Gouverneur-Generaal, niet lan ger dan vijf jaar van af het tijdstip zijner primitieve benoeming had vervuld, zou hij reeds lang naar Europa zijn terugge keerd maar hoogst gewichtige politieke redenen hadden hem doen besluiten om, op verzoek van den koning, bij wien hij zeer hoog stond aangeschreven zich zijne waardigheid nog eenigen tijd te laten welgevallen. Niettemin was een verlengd verblijf in Indië voor de gezondheid van den baron minder dienstig, en strookte ook niet met de plannen, die hij ten op zichte der zijnen koesterde, zoodat hij thans zijn terugkeer naar Holland tegen het aanstaande voorjaar had vastgesteld. Daar hij dus nog slechts acht of negen maanden op Java bleef, besloot hij om voor het laatst nog eens een reisje naar Bandong te maken, waar hij geboren was, en waar hij zijne kindsche jaren had doorgebracht. Hij had echter nog een andere be doeling met dit uitstapje. Margafetha was er in den laatsten tijd weder bleek en afgemat en zwak gaan uitzien en daar de doctoren bang waren voor een kwijnende ziekte, raadden zij vooral aan om haar eenige afleiding te bezorgen. Zondag a. s. zal de godsdienstoefe ning der Vrije Gereformeerde gemeente alhier, des voormiddags half tien en des namiddags vijf ure, geleid worden door den heer G. J. Wolbers van Ambt Doe- tichem. Vele houders van premieloten laten zich veel te weinig gelegen liggen aan het nazien der uitlotingen, hetgeen toch hoogst noodzakelijk is ter voorkoming van verlies, dat vooral bij premieleeningen aanzienlijk kan zijn. Ten bewijze hiervan kan dienen dat nog verscheidene hoofd prijzen, elk ten bedrage van heele en halve tonnen gouds onafgehaald liggen, welke sommen door een Fransch blad zeer eigenaardig met den naam «vergeten rijkdommen" zijn betiteld. De firma Bar Co., te Amsterdam, Uitgevers van De Kleine Kapitalist, heb ben, om daarin te voorzien, besloten met Januari a. s. een Restantenboek uit te geven, waarin de tot 31 December 1887 uitgelote seriën van niet minder dan 50 premieleeningen, benevens de Koerslijst met berekening der werkelijke rente van alle ter beurze van Amsterdam verhandeld wordende fondsen enz. zullen worden vermeld. De geringe prijs van dit hoogst nuttige boekwerk, gedrukt, op zwaar papier in 8°. formaat, zal zeker veel koopers lokken. (D.) dan. Zeg eens, Piet, zouden er ook scheld- en twistbacteriën zijn? Piet. Hoe kom je aan zoo'n gekke vraag? J. 't Is de vraag, of mijn vraag zoo gek is. P. Wel, ik hoor tegenwoordig zooveel gekke dingen, dat ik mij soms afvraag, of dat in de lucht zit. J. Precies, nou zeg jij, dat het in de lucht zit, en dat beteekent toch niemen dal. Er kan toch geen gekheid in de lucht zitten 1 P. Neen. Maar de lucht kan wel zóó zijn, dat ze sommige menschen dwingt' om gekheden te zeggen of te doen,-' J. Ik begrijp wel, dat de gesteldheid van de lucht sommige menschen opgeruimd of gedrukt stemt maar hoe zij moet wezen om her, gekheden te laten begaan, dat y&t 'Ja 'nog niet. .SP. Vat je het dan van de bacteriën? J. Net als de bacteriën oorzaak zijn van berri-berri, cholera en andere epide mische ziekten zoo kunnen er ook wel bacteriën zijn, die een scheld- en twist- epidemie veroorzaken. P. Zijn er dan zulke epidemiën? J. Nou, zeg eens. Heb je tegenwoordig niet een heel regiment couranten, die voortdurend andersdenkenden uitschelden? Is er in ons lieve vaderland, dat door de andere mogendheden in de rustigste rust wordt gelaten, geen getwist van Noord tot Zuid, van Oost tot West over staatkundige, maatschappelijke en kerke lijke vraagstukken? P. Ja, en nog al nijdig ook. Je kon wel eens gelijk hebben met je bacteriën. En als ze dan maar te vinden waren met het middel om ze te verdelgen. Kijkjes in de Utr. Rechtzaal. Zitting van Maandag 23 April 1888. Ofschoon de zitting weinig belangrijks opleverde, zoo kwam er toch een zaakje ,,voor", dat min of meer leuk was, daar een vader en dochter, een meisje van 19 jaar beiden gedagvaard waren. Wij zagen zoo heden op de bruine banken verschijnen een vader en dochter, Teunis en Grietje M. genaamd, die het niet zoo nauw met hun geweten genomen hadden, en aldus doodkalm zich zaken hadden toegeëigend waarmede Het jonge meisje was met dit plannetje zeer ingenomen, zoodat haar vader, recht in zijn schik, dat hij haar een genoegen kon doen, onmiddellijk officieel kennis gaf van zijn aanstaand bezoek aan den resident der Preanger-Regentschappen. Acht dagen later werd de tocht aan vaard. De reizigers hielden op twee plaatsen rust, namelijk de eerste maal onder de brug van Tjandjoer, in de na bijheid van Tjisokker, waar men ontbeet en de tweede maal bij de Goenoeng- Missigat, waar Beatrix verzocht had dat men een oogeublikje zou vertoeven, om dat zij hier een schets wilde maken. De brug van Tjandjoer op ongeveer halverwege den afstand, is een van die aardige, nette, inlandsche bruggen, welker schilderachtige vorm zoo uitstekend past bij het overig gedeelte van het landschap. Een licht dale van palmboomen maakt haar tot een luchtige galerij, waar de reiziger gaarne eenige oogenblikken ver toeft om zich te verfrisschen boven de beek, die onder zijne voeten ruischt. De Goenoeng-Missigit waarvan Beatrix een schets wilde maken, is een dubbele rots, welker beide toppen zóó dicht bij elkander komen, dat de inlanders haar in hunne veelzeggende, beeldsprakige taal den bijnaam hebben gegeven van „de verloofden." zij niets te maken hadden, Grietje een deern met een groote muts en kleine schoentjes, was eigentlijk geloopen in de lis, die haar vader ook alweder zonder het te willen gespannen had. Beiden waren 6 Maart gekomen in een bosch te Stoutenburg, en hadden ofschoon niet uit nooddruft, zich eenige dorre takken, incluis een paar stammen toegeeigend. De brigadier-titulair Bergman, zag hen bezig en sprak hen aan. Neen 1 Zegt de man, wij hebben per missie, dus wij mogen doodhout ver zamelen. Goed zegt hij maar daar be gint de bekl. te lachen, toen de man der justitie was doorgeloopen. Deze kwaad vermoedende, ging inforrneeren en hoorde dat er nooit of te nimmer „permissie" was gegeven. Aldus proces-verbaaal en te rechtstaan. Arme Grietje! kind wij hadden met u te doen, toen wij vernamen dat de of. v. J. tegen u 3, en tegen uw vader 5 dagen gevangenisstraf vorderde Want gij begrijpt, dat zulk een straf onteert en, gij zijt te jong voor zulk een ,,apart"-zetting. Wij willen hoopen dat de rechtbank de vordering zal dégradeeren tot een geldboete, én voor u, én voor uwen vader. Baarn, Voor de aanbesteding van het restaureeren der Ned. herv. kerk alhier zijn de volgende biljetten ingekomen: A. T. van Vloten te Utrecht voor f 16.598 J. Hartog te Baarn f16.378; G. J. van Vloten te Utrecht f16.363; J. G. Maatkamp te Baarn f 15.715 A. Haar te Wageningen f 15.600; E. Salts- heer te Hilversum f 14.4-40W. van Doornik te Baarn f'13.980 en H. L1 Beeremans f13.700. Het werk is aan den voorlaatsten inschrijver gegund. Tot agent van politie 2e klasse is alhier benoemd J. Hamerslag, thans agent te Utrecht. De Rederijkerskamer B. ter Haar zal a.s. Woensdag weder eene uitvoering geven. Er worden twee stukken opge voerd Zijn Geheim" van Glanor en «Daar is Mijnheer" van Gillesen Ook thans zullen weder een paar dames van eene Amsterdamsche zustervereeniging medewerken, zoodat wij ook ditmaal het publiek een genotvollen avond kunnen voorstellen. Hoogland, Op 30 April a. s. is het 40 jaren geleden dat de hooggeachte predikant, Ds. J. J, Richard de Evan geliebediening aanvaardde. Na tal van jaren in de gemeenten te Blauwkapel, Boskoop, Hilversum, Zeist, Breda en Vlis- singen met grooten ijver en trouw te hebben gearbeid, mocht nu sinds bijna tien jaren de gemeente alhier zich ver blijden in het bezit van dezen waardi ger) leeraar. Op 6 Mei des namiddags te 2 uren hoopt dé ju'oelaris met zijne gemeente het groote voorrecht hem ge schonken, dankbaar te herdenken. Hoevelaken. De heer F. Kijftenbelt, predikant alhier, heeft een beroep ontvan gen naar de Ned. Herv. Gem. te Garderen. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Amersfoort, Gezien het besluit van den heer Commissaris des IConings in de provincie Utrecht van den 12. Maart 1888, No. 3 Az. (Provinciaalblad No. 29), houdende bepaling van den tijd en de wijze der beschrijving voor de pensoneele belasting en het patentrecht over het dienstjaar 1888/89; Brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat de uitreiking der beschrijvingsbil jetten voor de personeele belasting en der gewone patentdeclaratoren een aanvang zal nemen op vrij dag, den 4. Mei e. k. en de weder-inzameling der ingevulde verklaringen op Maandag, den 16. dier Tegen het vallen van den avond kwam men te Bandong aan. In het paleis van den resident, waar de familie van den baron van N. haar intrek had genomen, zou een avond-rpceptie worden gehouden. Daar Margaretha zich een weinig ver moeid gevoelde, verzocht zij vergunning om daarbij niet tegenwoordig te zijn en ging naar haar kamer. Zij was nog niet sterk genoeg om de drukte van dergelijke feesten te kunnen verdragen, en zij wilde dus liever haar gemak hou den, ten einde den volgenden morgen in gezelschap van de overige gasten van den resident, mede naar den waterval van Bandong te gaan, waartoe reeds de noodige plannen waren gemaakt. Leunende op den arm van kolonel Holl, aan wiens geleide haar vader haar had toevertrouwd, stond Margaretha den volgenden dag vol ontroering het heerlijk schouwspel gade te slaan en een ideale dichterlijke gloed straalde uit hare oogen Zooals zij daar stond in haar verheven onschuld, te midden van die maagdelijke natuur, even rein als de ziel van het meisje zelf, was zij zóó schoon, dat haar door gouden lokken omgeven gezichtje op den achtergrond van dit tooneel zich als het visioen van een engel of van een madonna aan het oog voordeed. In ge peins verzonken hield haar vader zijne maand; terwijl de patentdeclaratoren voor de slijters, tappers, kroeg- en koiïiehuishouders afzon derlijk, zoodra mogelijk na den ingang van het dienstjaar, aan hunne huizen bezorgd en binnen drie dagen na de bezorging teruggehaald worden. Wordende wijders den ingezetenen herinnerd a. Dat het hun vrijstaat zich betrekkelijk de drie eerste grondslagen tc gedragen aan den aan slag van het vorige jaar, immers zoover in geen dier grondslagen eenige verandering is voorgeval len, en zonderdat zulks zal kunnen verhinderen het gelasten van eene herziening volgens art. 32 der wet van 29 Maart 1833 (Staatsblad No. 4.J Dat echter eenieder ten ernstigste aangemaand wordt, om door eene nauwkeurige en juiste op gave van de huurwaarde, van het getal deuren, vensters, haardsteden, mitsgaders van dienst- en werkboden en paarden, en de klasse waartoe zij werkelijk behooren, de kosten en beboetingen te voorkomen, waaraan men zich anderszins zal bloot stellen. b. Dat eenieder gehouden is vragen in de bil jetten vermeld, onverwijld s t e 11 i g, duidelijk en zonder eenige voorbehoudin g te beantwoorden; zullende diensvolgens geene latere reclamatiën. gevolg van dubbelzinnige antwoorden, in aanmerking komen en zelfs zoodanige beant woording als niet gedaan kunnen aangemerkt worden. Indien de biljetten niet op het tijdstip der op haling aanwezig of niet behoorlijk ingevuld zijn, vervallen de ingezetenen in de verplichting om deze zelve ten kantore te brengen, bij gebreke waarvan zij zich blootstellen aan de boete van achtmaal het bedrag der belasting bij art. 35 4 der wet vastgesteld. c Dat niemand zich op verzuim in de uitrei king of terughaling van het biljet kan beroepen, daar diegene, welke in zoodanig mogelijk doch hoogst onwaarschijnlijk geval mocht verkeeren, verplicht is zijne opgave vóór of op den 31 Mei aanstaande, ten kantore van den Ontvanger inte- dienen, bij wien de beschrijvingsbiljetten, ter in vulling, kosteloos verkrijgbaar zijn. d. Dat. ingeval de bewoners van het huis niet kunnen schrijven, de Ontvanger of zijn gemach tigde, desgevraagd de invulling zal doen in des bewoners naam, zonder daarvoor eenige be taling te kunnen eischen, met vermelding van de reden waaromzullende zoodanige aan gifte dóór den Ontvanger of zijn gemachtigde in tegenwoordigheid van een -derden peasoon. met en benevens dezen worden geteekend, na voorafgaande voorlezing. e. Dat van de terughaling der biljetten aan de ingezetenen een behoorlijk bewijs zal worden ge laten, f. Dat bij de wet van 9 April '1869 f Staatsblad No. 59) onder anderen de navolgende bepalingen zijn gemaakt: «Wegens vrouwelijke dienstboden die op den »1. Mei des jaars waarover de belasting loopt, «ouder dan 18 en jonger dan 21 jaren zijn, be- j>draagt de belasting f5 (voor iedere dienstbode) zonder toepassing van he t opklimmend tarief." »Geene belasting is verschuldigd voor de éénige «vrouwelijke bediendej overigens naar de 1ste, 3de «of 4de klasse belastbaar, in dienst van den be lastingschuldige, welke geen andere bedienden «houdt en vier of meer eigen of aangehuwde kin sderen, kindskinderen of pupillen bij zich heeft «inwonen, die op den 1. Mei des jaars waarover »de belasting loopt, jonger dan 21 jaar zijn." »Die na den 15. Mei een perceel in gebruik «neemt, is voor dit perceel de belasting naar de «vier eerste grondslagen voor den tijd des dienst baars die nog over is, verschuldigd." «Aan den belastingschuldige die in den loop des «dienstjaars een pereeel verlaat, zonder daarin «eenige roerende goederen of iemand in zijnen «dienst achtertelaten, wordt ontheffing verleend «van zijnen aanslag naar de vier eerste grond- «slagen voor den tijd des dienstjaars die nog «over is, indien daarvan door hem binnen den «tijd van eene maand, volgende op die waarin «hij het perceel verliet, tegen bewijs schriftelijk «aangifte is gedaan ten kantore des Ontvangers, «op een aldaar kosteloos verkrijgbaar biljet." «De ontheffing wordt verleend over het drie- «maandelijksch tijdvak waarin het perceel wordt «verlaten, indien de belastingschuldige daarna «doch in den loop van datzelfde tijdvak, een ander «perceel, waardoor hij belastingplichtig is in ge- «bruik neemt." «Bij overlijden van den belastingplichtige treden «zijne erfgenamen in dezelfde rechten en ver- «plichtingen." g. Dat zij die in de bezorging der verklaringen of aangiften voor het patentrecht mochten zijn voorbijgezien, zich daarop niet kunnen beroepen, maar de verklaringen, verkrijgbaar bij den rijks ontvanger, in persoon of door een gevolmachtigde moeten indienen. h. Dat alle schippers en eigenaars van vaar tuigen, de debitanten der Staats-loterij en de kramers, welke het patent bij den aanvang van het dienstjaar in hun bezit moeten hebben, ge houden zijn daartoe de noodige aanvrage te doen; wordende dezen verzocht hun patent over het vorig jaar en de schippers om tevens hunnen meetbrief medetebrengen. En wordt wijders den belanghebbenden her innerd, dat volgens de wet alle vaartuigen en schepen, welke hun op den eersten Mei aan staande toebehooren, moeten worden aangegeven, al is het dat daarvan geen gebruik mocht zijn of worden gemaakt. t. Dat zij die een bezwaarschrift indienen, ingevolge art. 1 der wet van den 4. April 1870 (Staatsblad No. 60) verplicht zijn tot de over legging van een duplicaat-aanslagbiljet, tegen betaling van vijf cents bij den Ontvanger ver krijgbaar. Wordende al verder kenbaar gemaakt, dat blikken op haar gevestigd. In zijn ver beelding zag hij Lucie voor zich her leven, zijn Lucie, zooals zij lachend zijn eerste woorden van liefde had aan gehoord. Daar het reeds tamelijk laat geworden was, nam men den terugtocht aan, vooral ook daar de baron dien zelfden avond nog een receptie zou bijwonen bij den regent, een zeer hoog geplaatsten Javaan- schen prins, die op Java een inlandsche hofhouding had. Nauwelijks waren zij een eind het pad opgegaan, dat naar het groepje boomen leidde, waar de Indiërs de paarden had den vastgemaakt of Beatrix, die eerst al de anderen, behalve Hugo de Voss, had laten voorbijgaan, riep eensklaps uit „Och lieve hemel 1 daar heb ik mijn karwarts vergeten 1" „Ik zal ze wel even gaan halen, freule," 'zeide de adjudant en wilde reeds terug- keeren. ,,Ik vrees dat ge haar niet zult vinden, mijnheer ik weet nog wel te herinneren waar ik haar heb laten liggen en zal dus liever zeil gaan." ,,Laat mij dan ten minste met u mede gaan, freule, want de weg loopt tamelijk steil naar beneden, en u zoudt kunnen uitglijden wanneer u geheel alleen wildet gaan." (Wordt vervolgd.) naar aanleiding van art 29 2 der wet op de personeele belasting van 29 Maart 1883 f Staatsblad No. 4), tot tegenscliatters voor de gemeente Amersfoort zijn benoemd: JOHANNES BERNARDUS FRANCISCUS LENSING en DIRK VERBEEK, timmerlieden, alhier wonende. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid voorwende, zal deze worden gedrukt en aangeplakt op de daarvoor gebruikelijke plaatsen. Amersfoort, den 19 April 1888. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS, Het was boekverkooping van het lees gezelschap geweest. Zooals het een eer baar lid past, had men helpen opjagen en was men aan een jaargang van de Gids of de Reveu des deux Mondes blijven hangen. Bekocht was men niet, want zulk een tijdschrift heeft waarde. Dit erkent iedereen. Eenige maanden na de boekverkoo ping was de jaargang, aan welken men in zijn ijver voor het leesgezelschap en volstrekt niet om een ander voor de grap in de wielen te rijden, was blijven han gen, thuis gestuurd, 't Was nogal een heel pak maar geborgen moest het toch worden, 't "Was immers een tijd schrift van waarde. Toen men de kwitantie van 't leesgezelschap had betaald, ver gat men echter in 't bezit van den ge- kochten jaargang te zijn. Men had er niets in na te slaan of, toen men het tijdschrift moest gebruiken, had men juist een anderen jaargang noodig. Daar kwam de schoonmaak en die bracht den vergeten jaargang niet slechts weer aan 't licht maar ook voor de recht bank van 't zijn of niet zijn. Wat zou men er mee beginnen? 'tls maar een sta'in den weg, en aan zoo'n enkelen jaargang heeft men toch eigenlijk niets. Een goed tijdschrift heeft wel bezien dan alleen waarde, als men er alle jaargan gen van bezit. Daar krijgt men een goe den inval. De gemeente-Boekerij, die voor alle ingezetenen openstaat, kan misschien den jaargang gebruiken. De commissie van toezicht en beheer heeft wel maatregelen genomen om de loopende en volgende jaargangen van De Gids en de Reveu des deux Mondes meester te worden, maar er ontbreken vroegere jaargangen. De zoo belangrijke eerste tien jaargangen van De Gids zijn op de gemeente-boekerij aanwezig, maar zij mist 1847,'49'52,'53,'55,'56, '57, '58, '60, '61, '62, '63, '66, '68, '71, '72, '73, '75, '76, '77, '78, '79, '80, '81,'82 en '83. Dat is de helft der verschenen jaargangen. Beter is het gesteld met de Revue des deux Mondes. Daaraan ontbreken de zoo moeilijk te verkrijgen eerste achtien jaar gangen maar van 1849 af tot heden zijn alle jaargangen in 't bezit der gemeente boekerij met uitzondering van 1873, '76 en '83 Als men een of meer van de genoemds ontbrekende jaargangen aan de gemeente boekerij afstaat, behoudt men het recht, er te allen tijde gebruik van te maken, is men ontheven van den last van be waren en schoonhouden, en helpt men bovendien een ander nog. Om het gebruik van genoemde tijd schriften gemakkelijk te maken, heeft de commissie van T. en B. gezorgd, dat de registers voorhanden zijn: van de Gids van 1837 1885, en van de Revue des deux Mondes van 1831 1885. Misschien krijgt men bij den schoon maak nog een of ander werk in handen, dat eigenlijk beter op zijne plaats is in de gemeente-boekerij dan in de eigen boekenkast. Welk soort van boeken in de gemeente-boekerij bijeengebracht worden is duidelijk op temaken uit den catalogus, die bij de firma Slothouwer Zoon verkrijgbaar is, of te vernemen bij een der leden van de commissie van Toezicht en Beheer. Een voorstander der Gemeente-Boe kerij. NIJKERK, 23 April. Tarwe f6.25 a f6.80. Boekweit f5.60 a f6.00. Garst f4.00 a f5.00. Haver f3.20 a f3.80. Rogge f4.00 a f4.50. Boter f 0.75 a f0.95. Eieren 2 a 3 cent. Schrammen 26 stuks f 12 a f 16. Biggen 134 stuks f5.00 a f8.00. Runderen 322 stuks f45 a f170. Schapen 28 stuks f8 a f12. HARDERWIJK, 21 April. Het hektoliter Rogge f5.20 a f5.20 Boekweit f 5.95 af G.Aardappelen f 1.80 a 1.90. Myriagram Boter f7.75 a f8.25. Kilogram Boter ft0.70 a f 0.90. Kilogram Kaas f 0.a f 0.Kilogram Spek f 0. a f 0.Stuks Biggen, f5.00 a f7.50. Eieren 100 stuks f2.00 a f2.50. Stuks Kool 0 a 0 ct. Peren peT hectoliter f 0. a f 0.Appels f0.a f0. UTRECHT, 2 1 April. Op de weekmarkt wareu heden 968 stuks vee aangebracht. De prijzen waren: voor Stieren f35 tot f70; voor Vaarsen f30 tot f120; voor Pinken f30 tot f90; voor Melkkoeien f70 tot f170; voor Kalf- koeien f 120 tot f 200 voor Vaarskoeien

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2