Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Een krasse honderdjarige I Het dorp Empe onder de gemeente Voorst, Gelderland, is een honderdjai ige viouw rijk, die haar leeftijd met eere draagt. Jacomina Berends, weduwe van G. Duitsch, zoo heet zij, zag den 15den Januari 17S8 het levenslicht en thans is zij nog zoo kras, dat zij niet alleen het gebruik van geen enkel harer zintuigen mist, maar nog eiken dag een wandeling doet. Uit Neerbosch meldt men iHet pas voltooiJe weeshuis is reeds geheel bewoond. De slaapzalen zijn in gebruik genomen en het gebouw voldoet bij uit stek. Voor meer dan 200 wezen is nog plaatsing gevraagd." Enkele Schevenirigschc schuilen, die ter haringvisscherij zijn, hebben tenge volge van stormachtig weder op de En- gelsche kust belangrijke schade bekomen aan het vaartuig en het vischwant. Volgens de laatstoritvangen berichten ging van twee bomschuiten een groot ge deelte van de vleet verloren. Toen een paar kinderen deze week op een avond in het Huijgenspark te 's-Gravenhage zich met eenige mooige- kleurde papiertjes zaten te vermaken, bleek het een voorbijganger, dat het speelgoed uit effecten, ter waarde van een paar duizend gulden, bestond, die door de kleinen gevonden waren. De vondst werd naar het politiebureau gebracht, en daar door de eigenares eene dienst bode die haar Juli-coupons wilde laten knippen gereclameerd. Ongelukkig zegt Het Fad. bleek meer verloren dan gevonden te zijn. De afgevaardigden van de verschil lende Duitsche en andere spoorwegmaat schappijen, die deel uilmaken van de Deutsche-Eisenbahn-Verein, zullen, bij gelegenheid van de, op 25 dezer te Am sterdam te houden General-Versammlung, ook de verschillende spoorweg wei ken te Rotterdam bezichtigen. Het Christelijk Nationaal Zending- feest vierde Woensdag zijn 25-jarig be staan. Deze 25ste viering had plaats op de terreinen van het buitengoed iBoeken- roode", alwaar een bijzonder groot getal feestgenooten samengekomen was, het welk op bijna 12000 geschat kan worden. Hoewel in den aanvang de sterke wind het voor de sprekers moeielijk maakte zich te doen verstaan, werkte later ook het weder zeer mede om dit 25-jarige feest te doen slagen. Zooals bekend is, zou voor het eerst de Bond van Christe lijke Zangvereenigingen zich op dit feest doen hooren, en naar het algemeen ge tuigenis heeft het indrukwekkend gezang der 500 zangers geheel aan de verwach ting beantwoord. Het karakter van 25-jarig feest bracht natuurlijk mede, dat een geschiedkundig overzicht van deze25jaren gegeven werd, welke taak de heer S, 11. Buytendijk, vicepresident van de Ver- eeniging, op zich genomen had, die, van den aanvang tot in 1876 secretaris en penningmeester geweest zijnde, beter dan eenig ander de bezwaren gekend heeft, waarmede deze feesten in den aanvang te kampen hadden, en tevens de vol doening, die de oprichters gehad hebben, toen de feesten zich in de belangstelling mochten verheugen, niet zoozeer, zooals de spreker zeide, nvan de nieuwsgierigen die komen om den »boel eens op te nemen", maar van degenen, die werkelijk in deze feesten en het beoogde doel be lang stellen. Aan dit laatste heeft het ook zeker nu niet ontbroken. In de gemeente Batenburg werd voor eenigen tijd bij politieverorde ning bepaald, dat, vrouwen zich na zons ondergang niet in de herberg mochten bevinden. Gedeputeerde Staten van Gel derland hadden bezwaar tegen die ver ordening, en ook de toenmalige Minister Heemskerk was van meening, dat de persoonlijke vrijheid door dit verbod meer werd beperkt dan in het algemeen belang noodzakelijk was. De Minister Mackay is echter eene andere meening toegedaan hij heeft verklaard dat de gemeenteraad niet buiten zijn bevoegdheid is gegaan en dat hij geene termen heeft gevonden om het bedoelde besluit aan den Koning ter vernietiging voor te dragen. De verordening is dus nu te Batenburg afgekondigd en in werking getreden. Aan het spoorwegstation te Dor drecht had eergisteren een bnitengewone plechtigheid plaats. De gepensioneerde generaal-majoor van het Ned.-Indische leger J. H. Romswinckel, laatstelijk mili tair bevelhebber in Atjeh, zou met den trein van 5 u. 31 m. uit Duitschland daar aankomen, en men vond het gepast, den veldoverste, die zich in het Oosten zoozeer heeft onderscheiden, bij zijne terugkomst in het vaderland eene aange name ontvangst te bereiden. Te dien einde hadden zich alle te Dordrecht aan wezige officieren en oud-officieren van het Ned. en het Indische leger, van dedd. schutterij, benevens het kon. fanfarecorps dier schutterij op het perron, opgesteld. Bij de aankomst van den trein hief ge noemd muziekkorps het Wilhelmus aan, terwijl de generaal met 2ijne echtgenoote, aan wie eene fraaie bloemruiker werd aangeboden, zich naar de wachtkamer le kl. begaf. Na daar door zijn broedei, luitenant-kolonel A. Romswinckel, com mandant van het corps pontonniers, en verdere betrekkingen te zijn verwelkomd begaven de gezamenlijke officieren zich in de wachtkamer. De chef van den ge neeskundigen dienst in het derde dis trict. kolonel dr. W. Krol, riep den ge neraal een hartelijk welkom toe in het vadei land, dat zijne roemrijke krijgsdaden in Indië met zooveel waardeering heeft gevolgd, en sprak den wensch uit, dat het hem ook hier moge welgaan, Ge troffen door de zoo verrassende ontvangst dankte de generaal allen, en sprak hij de verwachting uit, dat, waar zulk een geest van overeenstemming heerschttus- schen de verschillende rangen des legers, het vaderland ook in de ure des gevaars de heiliijke gevolgen daarvan zal onder vinden. Terwijl het fanfarecorps het Volkslied aanhief, weiden de generaal de verschil lende officieren voorgesteld, met wien hij nog een kort woord wisselde. Onder de aanwezigen merkten wij ook op den ge- pens. adjudant-onderofficier II. Duiser, die in 1860 met den generaal, toen lui tenant, de expeditie naar Boni mede maakte. Van het door den heer Domela Nieuwenhuis ingezonden ontwerp van wet zegt het Vad o. a. ïHet wetsontwerp toont o. a. hoe vol komen onbekend de heer Domela Nieu wenhuis is met het bij ons heerschende strafstelsel. Hij wil de overtreding straf fen met een boete van 100 tot 250 gul den hij weet dus niet, dat onze wetge ving een algemeen strafminimum aan neemt: hij wil die boete bij wanbetaling vervangen door hechtenis van ten hoog ste 25 dagenhij weet dus niet, dat het Stiafwetboek zelf de verhouding aan geeft tusschen geldboete en vervangende- hechtenis: hij steltvoor 't uitbetalen van loon in kroegen de tappers aansprakelijk hij weet dus niet, dat dit volkomen strijdt met de belangen van schuld en mede plichtigheid, in het Strafwetboek aange nomen hij verliest eindelijk bij stralfen op herhalingen een gepaste evenredig heid uit het oog: eerst slechts geldboete en dan bij eerste herhaling (binnen hoe veel tijd?) terstond gevangenisstraf. Het wetsontwerp is in de tweede plaats volmaaktonpractischmen behoeft slechts te wijzen op de bepaling, dat het loon aan alle personen, die in dienst zijn (behalve inwonende dienstbode), wekelijks en zonder uitzondering in geld moet worden uitbetaald, wat ontwetendheid verraadt omtrent geijkte en noodzakelijke gewoonten in verschillende dienstbetrek kingen. Dan op het onzinnige voorschrift, dat wie tot een werkgever in betrekking van bloedverwantschap staat en een winkelnering drijft, alleen mag verkoopen tegen prijzen, door den Burgemeester vastgesteld, een bepaling waaronder al spoedig alle winkeliers zouden vallen. Het wetsontwerp haspelt verder ver schillende zaken dooreen, die zeker ge wichtig genoeg zijn om afzonderlijk te worden behandeld. En wat het hoofddoel betreft, wering der gedwongen winkel nering, dat zal, bij het eenvoudig verbod van uitoefening van dwang, gemakkelijk ontdoken kunnen woiden." Ondanks het verzoek van een aan tal erfgooiers, om de goedkeuring te ont houden aan het besluit van den raad der gemeente Hilversum tot het voeren van een proces in zake het bekende af- zandingsgeschil, hebben Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland het besluit goed gekeurd. In het Odéon te Amsteidam is tentoongesteld eene schilderij, voorstel lende een jongen stier en eenen hond, die door den eigenaar, den heer Brolles, gehouden wordt voor een werk van Paulus Potter, wiens naam dan ook er op staat. Het Hbl. twijfelt niet aan de echtheid, na vergelijking, gelijk het zegt, met de schilderijen van den meester le Amsterdam en te Petersburg. De heer A. Bredius deelt echter aan de Amst. mede, dat dit stuk, hoe knap ook gedaan, geen Polter is, en zeker niet meer dan 100 jaren oud, zoo het niet van nog jongeren datum is. Van H. J. Schimmel wordt weldra verwacht een roman iDe kapitein der lijfgarde," vervolg op «Sinjeur Semeyns." Keizer Wilhelm II zal van Kiel ver trekken den 13en Juli en den Czaar van Rusland in volle zee ontmoeten, op eenigen afstand van de kust van Finland, maar volgens Russische gewoonte wordt de plaats geheim gehouden. Dan zullen de twee Keizers naar Peterhof gaan en van daar naar Petersburg, waar Wilhelm II tot 20 Juli zal blijven. Te Berlijn wekt het plotseling vertrek van den Engelschen gezant naar Londen groot opzien. De Duitsche Keizer ontving gisteren middag den luitenantgeneraal Jhr. Ver- spyk, vergezeld van den ordonnance-oflficier baron van Heeckeren van Molecaten, ter overhandiging van het schrijven van den Koning der Nederlanden, waarin de Keizer met zijne troonsbestijging wordt gelukgewenscht. Aar, de Indépendance meldt men uit Berlijn Er loopt hier een gerucht, dat ik onder alle reserve mededeel. Keizer Wilhelm zou zich naar St. Petersburg begeven, om tot een vergelijk te komen tusschen Engeland en Rusland, over de Indische qu.iestie. Wanneer dat vergelijk tot stand kwam, zou Engeland zich buiten de Bulgaarsche quaestie houden en zouden Engeland en Rusland toetre den tot de tripple-alliantie. De president der Fransche Republiek, de heer Carnot, zal de onthulling van bet monument van Gambetta presideeren. Spulier zal hel eerst het woord voeren en het monument aan den Staat over dragen. Daarna zullen Floquet, de voor zitters der beide Kamers, en Freycinet redevoeringen houden en zal een ode van Sully Prudhomme worden voorge dragen. In Engeland is het Blauwe Boek verschenen betreffende de Bulgaarsche quaestie. Het belangrijkste stuit er in, is een onderhoud op 17 Dec. jl, tusschen den Engelschen gezant te Petersburgen den minister von Giers. Bij dit onderhoud zou von Giers gezegd hebben nLaat de Bulgaren doen wat zij willen; laten zij elkaar den nek afsnijden, zich onafhankelijk verklaren. Rusland zal zulks niet verhinderen." De Engelsche gezant ontving den indruk, dat Rusland er niet aan dacht een oorlog uit te lokken. Volgens de Tribuna zou het niet on waarschijnlijk zijn, da', in Italië een nrinisteriëele crisis uitbarstte, daar Crispi met een paar collega's overhoop ligt, over het plan tot vorming van een ministerie van post en telegrafie. Men zegt, dat te Messina cholera is uitgebroken gebrek aan drinkbaar water heeft tot ingewandsziekten aanleiding ge geven, die een epidemisch karakter dra gen, zeggen de auloi iteiten. Volgens berichten aan de Dailij News gelooft de porte, dat prins Radolin, speciaal uit Duitschland naar Konstantinopel ge zonden, de Porte zal vragen de Russische politiek ten opzichte van Bulgarije te steunen. De Tunis verneemt, dat te Konstantinopel het gerucht loopt dat Rusland de Europeesche Regeeringen zal vragen Bulgarije te sommeeren de bepa lingen van het Berlijnsch tractaal uit te voeren. Een nieuw schandaal wordt uit Boecha- rest gemeld. Kolossale tekoiten werden gevonden in de kas der burgelijke gast huizen. Tal van hooge ambtenaren zijn ontslagen en een commissie is benoemd om de administratie na te kijken. Hon derden, misschien duizenden pensioenen zijn twee-, ja zelfs driemaal uitbetaald. De vervalschingen in de banken zijn ergerlijk. Hooge personages schijnen hier in de hand te hebben gehad. De gasthuizen bezitten groote goederen, domeinen en kapitalen, waaryan milioenen schijnen verdwenen te zijn. Paul Rojas is gekozen tot president van Venezuela. Op de gebruikelijke wijze werd eergisteren de verjaardag herdacht van U. K. H. de vorstin von Wied, geboren prinses Maria der Nederlanden. Donderdag j.l. had de jaarlijksche plechtige promotie van de studenten in hetSeminarium van de Oud-Bisschoppelijke klerezie alhier plaatsde Aartsbisschop van Utrecht en vele Eerwaarde Heeren waren van elders overgekomen om de plechtigheid bij te wonen. De Hoogel. Heer Weeldenburg, Prof. in de Wijsbegeerte, opende deze plech tigheid met gebed waarna het orgel een Prélude en Fuga van Bacli liet hooren. Een der oud-studenten van het Semi narium dankte ook namens de overige den Bisschop, de Eerwaarde Heeren Pas toors en belangstellenden voor hunne tegenwoordigheid. Het gezang Gebed des Heerendat door alle studenten werd aangeheven, klonk plechtig en schoon door het nette kerkje van het Seminarium alwaar de promotie plaats had. De Heer van Greuningen, een der oudste studenten, beklom daarna den kansel. Met een duidelijke krachtvolle stem schetste hij Mr. Bilderdijk in zijn leven en zijn werken, droeg ter verduidelijking eenige gedichten voor en haalde eenige latere dichters aan die over den genialen Bilder dijk hadden geschrevendeze met veel vrijmoedigheid en zeer goed voorgedra gen rede werd door allen met belang stelling gevolgd. De toonen van het orgel lieten nu het Adagio van Mendelssohn Bartholdg hoo ren, gevolgd door een lied der studenten, getiteld sEigen kracht." De prijzen bestaande in vele boekwer ken, van oude schrijvers, door een geeste lijke voor dit doel gegeven, werden naar gelang der vorderingen die gemaakt wa ren, aan de studenten, door twee Eer waarde Heeren afgegeven, waarop een der studenten het woord nam om Zijn HoogEerw.den Bisschop, Priesters, overige aanwezigen en vooral ook den edelen gever der prijzen, die verhinderd was tegenwoordig te zijn, dank te brengen, alsook den Heer Enderlé, hun leermeester in zang en muziek en eindigde God, den gever alles goeds, eere te brengen. Na eene voordracht voor orgel: Alle gretto en Fuga ran A. Hesse (vierhandig) en een kooi zang nBeurtrei" sloot Prof. v. W., rnet dankgebed deze plechtigheid. Wij zijn overtuigt dat alle genoodidgen dankbaar voor het gehoorde huiswaarts keerden. Gedurende de maanden Juli en Augustus is de commissie tot keuring van fourages samengesteld uitden kapitein J. W. K. Verweij, den 1. luitenant C. E. Baud en den paardenarts I. kl. A. Overbosch. Plaatsvervangende leden zijn de ritmeester H. P. van Raden, de 1. luitenant II. L. H. Mathon en de paar den arts 2 kl. A. Frederikse. Wederom is een oud-strijder van 1830/31, Arnoldus van Loon, alhier over leden. Uitslag der Toelatingsexamens aan het gymnasium te Amersfoort. lste kl. 10 kandidaten. Toegelaten; onvoorwaardelijk: E. van Gelder, E. Hingst, P. W. L. Numan, A. van den Berg, J. B. Janssen van Ryssen, A. S. Bleekrode, J. Tol, C. Deelder, K. W. van Gorkom en E. van der Noordaa. Voorwaardelijk: geene. Afgewezen: geene. 2de kl. 1 kandidaat: voorwaardelijk toegelaten: W. Luningh Tresling. 3de kl. 1 kandidaat. Afgewezen 5de kl. 1 kandidaat. Onvoorwaardelijk toegelaten: H. 's Jacob. Op Woensdag en Donderdag, 4 en 5 Juli I.I., hadden op de Hoogere Bur gerschool alhier de overgangs-examens plaats, in tegenwoordigheid van de Com missie van Toezicht. Van de Ie klasse naar de lie werden bevorderd: A. E. Visser; J. F. A. Ger hard, H. Hubers, L. 11. Van de Roemer, M. Celosse, K. W. Van Eybergen, P. A. G. Messchaert en H. Wolter. Voorwaardelijk werden toegelaten: H. J. CruijfT, G. Var, der Zoo de Jong, Z. Luiting en J. Van de Roemer. Niet bevorderd werden vier leerlingen. Van de lie kl. naar de Ille werden be vorderd G. Cramer, IJ. Spencer Elce, J. De Koningh; A. W. Naudin Ten Cate, H. Cramer en F. W. C. Ledeboer. Voorwaardelijk werden toegelaten: M. H. Bruyn, A. D. Graswinckel, D. H. Hiensch, A. G. L. F. Van Krieken, C. J. Van der Plank en Ph. J. Van der Werf. Van de Ille klasse naar de IVe wer den bevorderd: A. J. De Beaufort, J. H. A. E. Visser; K. W. Rauh, H. G. A. E'ink Schuurman, F. Smulders, E. Van Hollhe en W. M. Visser. De toehoorder W. P. Luiting werd eveneens bevorderd. Voorwaardelijk werden toegelaten: L. Berkhout en T. T. Bonk. Niet bevorderd werden twee leerlingen. Van de IVe naar de Ve klasse werden bevorderd: W. II. Van Oostveen: C. M. Frijlink, J. Ph. Mezger en D. Stolp. Twee toehoorders, Louis Smulders en H. H. Van Gelder De Neufville, volgden de lessen in verschillende klassen. De zes leerlingen der Ve klasse, J. C. Donker, L. Dorhout, J. D. Rolandus Ha- gedoorn, W. C. Van Oordt, A. Z. Van de Roemer en H. E. Verstege nemen deel aan het eind-examen, dat nog niet is afgeloopen. Voor het eerste toelatings-examen,dat gehouden wordt op Vrijdag en Zater dag, 6 en 7 Juli, zijn ingeschreven voor de Ie klasse 22 candidaten, voor de 11e klasse 3 en voor de Ille klasse 5 candidaten, terwijl een leerling als toehoorder in de natuurwetenschappen in de Ille IVe en Ve klasse is ingeschreven, ter voorbe reiding voor hel lste natuurkundig examen. Leusden. Verleden Woensdag avond is een alhier wonend landman in het geheim uit zijne woning vertrokken en tot heden (Vrijdag) niet wedergekeerd. Hij schijnt door zwaarmoedigheid gedre ven tot deze daad te zijn overgegaan. Gisteren meent men hem, zwervende in een bosch, gezien te hebben. Een nieuwe bron voor het verkrijgen van papierstof is in Amerika gevonden in de stengels van de katoenplant, die men vroeger op het land liet verrotten. Door een nog geheim gehouden bewer king wordt de harde houtachtige laag eenvoudig opgelost en blijft een zachte witte vezel over, die van zoodanigen aard is, dat zij voor schrijfpapier kan gebruikt worden. Door deze uitvinding kunnen duizenden tonnen grondstof voor papier worden verkregen. Dezelfde bewerking, toegepast op het uitgeperste suikerriet, dat gewoonlijk onder de stoomketels verbrand wordt, moet eveneens een uil- muntende papierstof opleveren. Louise M., de schoone 25-jarige vrouw van een koopman te Belleville bij Parijs met wien zij drie jaren gehuwd was, ver liet voor eenige weken haar woning en vestigde zich onder haar eigen naam inde Rue Turenne. De echtgenoot, vertoornd over de trouwelooze handelwijze zijner gade, wilde haar vervolgen, doch langen tijd waren zijn nasporingen vergeefs. Eindelijk vond hij haar spoor en ver nam tegelijkertijd, dat een zijner vroe gere klerken thans zijn plaats bij zijn vrouw innam. Toen gaf hij de zaak in handen der politie. Op zekeren morgen ging de man met een commissaris van politie en twee agenten naar de woning van Louise. Zij was alleen. Reeds wilde men heengaan, toen men leven in een kast hoorde- De commissaris verzocht haar de kast te openen, die een zwarten zak bevatte. »Wat is daar in?" vroeg de commissaris. »Houtskool," was het antwoord. Maar de dienaar der Heilige Hermandad liet zich daarmede niet afschepen. Hij opende de zak en daar kwam de klerk te voorschijn, zwart als roet, Onder het gejuich eener groote menigte werden minnaar' en min nares naar het politiebureau gebracht. De 2900 Fransche maires, die op het feestmaal van den 14n Juli te Parijs zijn uitgenoodigd, zullen plaats nen.en aan zeven tafels, elk 90 meter lang. Het feestmaal wordt gegeven op het Champ de Mars, in een ontzaglijk groote schuur (8000 vierk. meter oppervlakte), die tot dat doel van een vloer wordt voorzien, geheel met glas wordt overdekt en met Gobelins versierd, 's Avonds zal er een groot vuurwerk worden afgestoken. Nog iets over Keizer Fredkrik III. Viooltjes waren zooals men weet, de lievelingsbloemen van Keizer Froderik. Keizerin Victoria heeft daarom den tuin lieden der keizerlijke kasteelen gelast, te zorgen, dal winter en zomer in de kweek kassen versche viooltjes zijn, opdat dage lijks een krans dezer bloempjes op's kei zers graf kan gelegd worden. De Berlijnsche hof-tuinlieden hebben zich met de bloem- kweekers te Parma, waar de viooltjes steeds bloeien, verstaan, om maandelijks zaden dezer plant naar Berlijn te zenden. Toen de Keizer het vorige jaar voor het laatst te Venetië vertoefde, bezocht hij daar ae galerij der Academie van kunst, waar zich de bekende San Giorgio van Adreas Mantegna bevindt. De Vorst toonde zijne bewondering voor deze schil derij en bestelde den Venetaanschen schil- der Allessandri eene copie er vair. De schilder zette zich met ijver aan het werk en kreeg nog telkens uit San Remo de vraag, hoe ver hij gevorderd was. Doch eerst thans heeft Alessandri het werk kunnen voltooien en naar Potsdam gezonden de keizer heeft het niet meer mogen bewonderen. Alweder de tournure Te Berlijn heeft Dinsdag een zeventienjarig meisje, Elise H., terechtgestaan, die, als winkel dochter in een grooten manufactuurwin kel geplaatst, er haar werk van gemaakt had groote stukken fluweel, zijde enz, eindelijk zelfs een geheel kinderjasje in hare tournure mee te neinen, wanneer zij naar huis ging. Daar bleek dat zij ondanks haren leeftijd nog steeds gaarne met de pop speelde en het gestolene meest op de dwaaste wijze verknipt had om er poppenkleertjes van te maken, en daar bovendien de patroon een goed woord voor haar deed, liet de rechter het voor ditmaal bij eene ernstige vermaning. Er was 6 weken gevangenisstraf tegen haar gecischt. In den omtrek van Zwolle vindt men zooveel mollen, dat de boeren voor eiken mol, dien men in hun land machtig wordt en bij hen thuis brengt, 10 centen geven. BURGELIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 29 Juiri, Coruelis, z. vanLeen- dert van Meeleren en Hendrika van Ottcrloo. 30 Juni, Barta Margrietba, d. van Adrianus Snijders en Johanna Kraan. Johannes Franeiscns Frederik, z. van Grietje Tuithof. 1 Juli, Gerritje, d. van Leendert Maas en Anna Arbon. Wilhelmus Petrus, z. van Arnoldus van Scherpenseel en Agnes Rosier. Johan, z. van Cornelis van Nieuweuhuizen en Elisabeth van der Velden. 5 Juli, Breunis, z. van Cornelis Breunis Jansen eu en Christina Scheukbergeu. Ondertrouwd: 3 Juli, Gernrdus Brouwer en Helena Vonk. Getrouwd: 4 Juli Gerrit Valkenburg en Aaltje Jansen. Overleden: 28 Juni, Anna Pioternella van Egmond, 4 m. Maria Catharina Mul der, 76 j. echtg. van Roelof Rackee. 2 Juli, Hermina Bolderdijk, 82 j. wed. van Gerardus Stikvoort. 4 Juli, Johannes van den Berg, 66 j.' echtg. van Antonia Lablans. 5 Juli, Martha Johanna Pallaud, 17 j., on gehuwd. Bunschoten. Geboren 2 7 Juni Annetje, d. van klaas Heek en Grietje van Diermen. Hendrikje, d. van Jacob van Diermen en Gerritje van den Hoogen. 29 Juni, Gerritje, d. van Paulus Heek en Hendrikje Stekeur. 5 Juli, Ger rit, z. vau Frank Ruizendaal en Jannetje Koelewijn.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2