Gemengd Nieuws. Officieele Publicatie. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. NRar de Utr. Court, verneemt zal de verjaardag van H. M. de Koningin ook in de legerplaats bij Zeist door de genietroepen op eene bizondere wijze worden gevierd. Na afloop van de parade zullen verschillende volksspelen plaats hebben, waartoe voor rekening van de cantine prijzen en premies zullen worden beschikbaar gesteld. Ook zullen er wed strijden worden gehouden, die tevens tot oefening kunnen strekken, als het wer ken van grond, het maken van kleine pionierwerken, enz., waarbij aan de eerst gereed zijnden mede prijzen en premies toegekend zullen worden een en ander zal worden opgeluisterd door eene uit voering der muziek-vereeniging van het korps en zal tot besluit'een op den feest-_ dag toepasselijk vuurwerk worden afge stoken. Het is te hopen dat dien dag geen regen de verwachtingen van een vroolijk feest zullen vernietigen, te meer daar men in 't kamp algemaen overtuigd is, dat er gedurende den tijd, dat de luchtige wo ningen betrokken zijn reeds water genoeg gevallen is. In eene openbare vergadering zijn Donderdagavond te Amsterdam de klach ten over openlijke prostitutie besproken, die de bewoners van de Warmoesstraat en omliggende straten in een adres aan den raad hebben neergelegd. Besloten werd, een adres ter onderteekening neer te leggen van den volgenden inhoud »De ondergeteekenden in de ervaring gekomen zijnde, dat door bewoners van eenige straten in het centrum der stad tot den raad het verzoek is gericht om de prostitutie hier ter stede aan veror deningen te onderwerpen, die haar kun nen beletten een hinder te zijn voor rustige burgers, betuigen gaarne hunne instemming met dit verzoek, dat zij ten dringendste ondersteunen. De heer Gerritsen, het onlangs geko zen raadslid, opperde bezwaren tegen sommige desiderata in het adres aan den raad ingediend, vooral op grond van de moeilijkheid om aan de Amsterdamsche politie, >die nu eenmaal niet hoog staat," de uitvoering der verordeningen op dit punt toe te vertrouwen, welke bezwa ren door den voorzitter werden weerlegd en protest van een der aanwezigen uit lokte, die deed uitkomen, dat juist een raadslid hier bezig was het gezag in minachting te brengen, in stede van mede te werken tot wat hier zoo noodig ishet gezag hooghouden. Te Alphen aan den Rijn zal bij de Martha-stichting, eene inrichting voor on verzorgde kinderen, eerlang eene school gebouwd worden. De kosten zijn geraamd op ƒ12000, waarvoor reeds een bedrag van ƒ5590 aan giften zijn ontvangen. Op 2 Augustus a. s. zal te Breda de 57e verjaardag van den tiendaagschen veldtocht feestelijk worden herdacht. Aan de oudstrijders van 1830-31, tevens leden van de vereeniging >het Metalen kruis", afdeeling Amsterdam, wordt door de be trokken maatschappijen van daar vrij vervoer per spoorweg verleend. Omtrent de tabak wordt gemeld Tot hiertoe hebben de planters niet te klagen bij gunstig weder belooft 1888 een goed gewas. Met het' toppen is men zoowel in de Betuwe als in Maas-en- Waal en op de Veluwe aangevangen. Van het oude gewas is nog in planters handen: in de Betuwe plm. 150,000 Kg., te Rhenen, Eist, Amerongen plm. 100,000 Va Kg. en te Woudenberg plm. 90,000 '/a Kg. In de Betuwe zijn wederom eenige partijen weggekocht, aard- en zandgoed tegen f13 a 14, best goed tegen f8 a 9 de 50 Kg. Utr. Ct. H. M. de koningin van Servië is Dinsdag wederom te Scheveningen ge weest en beeft toen besloten voor ver scheidene weken te huren eD tot haar verblijf in te richten de villa «Golfzicht," de laatste aan het strand een eindweegs voorbij het Oranjehotel. Men meldt uit Haarlem »De handel in droge bollen is sedert eenige dagen in volle gang. Bij tientallen ziet men de vreemde kooplieden, meest Duitschers, die door de straatjongens met den naam van bolleitsu'iebel zijn be stempeld, de verschillende inrichtingen afloopen, om eindelijk tegen den avond neer te strijken in de nabijheid van het spoor, in eene der vele koffiehuizen, die men daar vindt. De verkoopers zijn nog al tevreden over de prijzen, die worden besteed, doch schijnen niet veel op te hebben met de zoogenaamde Beurs, die op het initiatief van de Vereeniging voor bloembollencultuur in Café Prinsen ge houden wordt. Men schijnt daar niet vrij genoeg te wezen. Verscheidene bloem- rnisten, die dan ook bollen noodig hebben, verzoeken de verkoopers bij zich aan huis, om daar over de prijzen te onderhandelen. Voor de juiste tijdsbepaling op spoorwegstations in ons land wordt op de volgende wijze gezorgd: Tweemaal in de week wordt van de sterrenwacht te Leiden een tijdsein ten dienste van de marine gegeven aan eenige zeeplaatsen. Deze seinen worden op de hoofiltfclograafkantoren te Amster dam en 's-Gravenhage opgevangen. Naar dat sein wordt een tijdbewaarder te Am sterdam geregeld, en van de hoofdstad uit worden iederen dag tijdseinen gegeven aan de Rijkstelegraafkantoren, alsmede aan de spoorwegstations te Amsterdam en Utrecht, welke op hare beurt zorgen dat de uurwerken op de andere spoor wegstations met den middelbaren tijd van Amsterdam worden gelijkgezet. Ten gevolge van de vele regens vertoont zich de aardappelziekte hier en daar in de omstreken van Breda in de vroege soortenop sommige velden is zij ook reeds bij de late soorten ontdekt. Met vrij groote zekerheid kunnen wij mededeelen, dat eene overeenkomst is getroffen tusschen de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen en de Koninklijke Locaalspoorwegmaatschappij Willem III omtrent de slechte aanslui ting tusschen de lijnen der beide maat schappijen aan het slation Dieren. Te Dieren zal het station komen in veree- nigd gebruik, in verband waarmede na tuurlijk de noodige veranderingen zullen worden aangebracht. Gelria.) Prluaesscdag. Vrijdag 31 Augustus zal op den Am- stel te Amsterdam van Gemeentewege een vuurwerk worden ontstoken. De water-optocht van dien dag zal beginnen van de Sarphatikade. Na op die wijze den tocht door de stad zingende te hebben afgelegd, onder begeleiding van het Amsterdamsch Fanfarecorps, de muziek van het 7e reg. Infanterie onder leiding van den heer Zaagmans, en die van de Marine, zal de stoet, op het punt, van uitgang teruggekeerd, daar een Koorzang aanheffen. Aan dezen watertocht wordt deelge nomen door de volgende roeivereenigin- gen: „Fortuna", de Studentenroeivereeni- ging „Kruis", de roei- en zeilvereeni- gingen ,,de Amstel" en ,,Het IJ", „Wil lem III", „Neptunus" en „Sirene". Jl. Dinsdag is in een Vergadering van de Commissie voor de Kinderspelen be sloten, uit de Onderwijzers der openbare en bijzondere scholen, waarvan leerlingen aan het Kinderfeest deelnemen, overigens uit te noodigen zich met genoemd Be stuur tot een Commissie te vereenigen. Die aansluiting is voorzeker zeer nuttig bij een feest als dit, waaraan door p. m. 5000 kinderen wordt deelgenomen. De heer Th. A. Petit, Utrechtsche straat, was zoo welwillend, 25 kistjes sigaren aan te bieden, om bij de Volksspelen, als prijzen aan overwinnaars te worden uitgereikt. Dit gulle voorbeeld zal wel ijverig navolging vinden. Het bezoek van Keizer Wilhelm aan Kopenhagen wordt in de Deensche pers breedvoerig besproken, Alle couranten roemen de hoffelijkheid van den jongen Keizer en sommigen schrijven zelfs aan de reis ver strekkende politieke bedoe lingen toe. Voor de ontvangst van den Keizer worden allerwege grootsche toe bereidselen gemaakt. Zondag den 29en zal Koning Cristiaan tegen den middag met de gepantserde vloot zijn gast tegemoet stoomen, en nadat de vorsten elkander in de Sond begroet hebben, richten de beide vloten koers naar Kopenhagen. De tien Duitsche pantserschepen blijven bij het fort Tre Kroner voor anker, en terwijl de Deen sche en Duitsche fregatten bij de tolbrug aanleggen, zullen de Deensche schepen in de binnenhaven paradeeren. Twee Russische oorlogschepen zullen eveneens aankomen om de honneurs waar te ne men. Het maritiem schouwspel op de reede belooft schitterend te worden. Het aantal groote oorlogschepen dat in de Sond zal aanwezig zijn, wordt op twin tig geschat. Keizer Wilhelm is Donderdag te 12'/. uur te Stockholm aangekomen en door de talrijke menigte met geestdrift ontvan gen. De stad is feestelijk met vlaggen getooid. De koning en de kroonprins wa ren den keizer des ochtens te 6'/« uur op het jacht Drost te gemoet gegaan en begaven zich aan boord van de Hohen- zollern, waar de begroeting plaats vond die zich door groote hartelijkheid ken merkte. Zij keerden daarop terug, ont vingen met de overige leden van het koninklijk huis den Keizer bij hel aan land komen en geleidden hem naar het slot. De Czaar heeft nog een langdurig on derhoud gehad met graaf Herbert Bis marck en hem de Alexander-Newski-orde met diamanten geschonken. Keizer Wil helm onderhield zich met den minister von Giers en schonk hem de orde van den Zwarten Adelaar met diamanten. Volgens de Weener correspondent van de Standard zou Keizer Wilhelm met den Czaar gesproken hebben over Groot vorst Wladimir, als candidaat voor den Bulgaarschen troon. Hij zou verklaard hebben voornemens te zijn dezen voor te stellen. Volgens de Standard ontstonden te Berlijn deze week eenige manifestatiën aan de Beurs, op het gerucht dat de Fransche troepen aan de grenzen wor den versterkt, dat drie generaals, aange wezen als opperbevelhebbers in oorlogs tijd, een inspectie in die buurt zouden houden en de divisie te Nancy mobiel zou worden verklaard. De Keizerin van Duitschland is heden nacht, om half twee, van een zoon be vallen. Sir Morel] Mackenzie heeft aan een Londensch blad geschreven dat, als een Engelsche firma een vertaling uitgaf van de brochure der Duitsche geneesheeren, hij die firma gerechtelijk zal vervolgen, Uit Parijs wordt gemeld, dat de werk staking dei aard wei kers, voor eenige da gen begonnen, zich dreigde uit te strek ken tot het geheele departement der Seine. Verscheidene groepen hebben den weg ingeslagen naar het centrum van Parijs, met de driekleurvlag voorop en onder het zingen der Marseillaise. De gendarmerie neemt maatregelen om die groepen uiteen te jagen. Men meldt uit Bulgarije, dat de hou ding tusschen prins Ferdinand en Stam- boeloff zeer gespannen is en dat elk oogenblik een ministerieele crisis kan worden gewacht. Met 21 tegen 12 stemmen heeft de Transvaalsche Volksraad een voorstel van een der leden aangenomen, om vier studie beurzen op te richten van 60 pond sterling elk, voor kinderen tusschen 6 en 15 jaren, in de Transvaal geboren uit stemgerech tigde burgers,- zonder onderscheid van nationaliteit.. Morgen, Zondag, zal des morgens te 10 ure in de Herv. gemeente alhier optreden Ds. Couvee, pred. te Zeist. Voor de Luthersche gemeente alhier zal Ds. Helper Sesbrugger, des voormid dags te 10 ure, zijne afscheidsrede houden. Bij de op heden gehouden aanbe steding van het bouwen van een woon huis op het perceel B. No. 39 aan de Lan- gestraat alhier was ingeschreven door: W. Salomonsf 5595. J. H. Boks- 5485. J. Klaarenbeek ....,.- 5290. L. van Achterbergh - 5199. H. Hevligers- 5199. L. van Ruitenberg- 5173. P. Boks- 5149. W. van de Kooi- 5140. J. C. van Eybergen - 5000. Het werk is den laagsten inschrijver gegund. Naar wij vernemen, werd jl. Don derdag aan de gep. Adj. pikeur de Heer J. R. Schuuring, onder een hartelijke toespraak van den HoogEd. Gestr. Heer garnizoens-kommandarit. den luit.-kolonel A., Greve, in tegenwoordigheid van Hoofd en verdere Officieren, alhier in garnizoen, eene bizonder piachtige fauteul tot aan denken aan zijn 50-jarige millit. dienst aangeboden. Onze stadgenoote Mejuffrouw Margo M. van Mill is gisteren benoemd tot onderwijzeres, te Edam. De vier partijtjes bloemen, door den heer A. v. Bemmel, bloemist alhier, naar de bloemententoonstelling te Apel doorn gezonden, werden den 26en dezer bekroond als volgt: Petunia's le prijs. Dubb. Pelagoniurn Zonalen le piijs. Verbera's le prijs. Dubb. Bolbegonia's 2e prijs. De heeren B. de Graaf en N. Vink Jr., werkzaam aan het bureau van den Ned. Centraal- en Oosterspoorweg zijn alhier benoemd tot onder-stationchefs. Het Christiaanspark alhier is Dins dag II., ten overstaan van den heer Notaris Mr. J. M. Richelle, in het open baar verkocht voor f21,500. VERGADERING van den RAAD der gemeente AMERSFOORT op Maandag, den 30 Juli 1888, des namiddags ten 1% ure Pnnten van behandeling 1. Staat van oninbare posten inzake den hoofdelijken omslag, dienst 1886. 2. Voorstel van Burg. en Weth., ten aanzien eener wijziging der inrich ting van het gebouw de botermarkt. 3. Samenstelling der voordracht ter benoeming van Zetters voor's rijks directe belastingen. 338ste STAATSLOTERIJ. Eerste klasse. Trekking van 25 en 26 Juli. (600 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mer te beurt gevallen Prijs vau flOO. No. 5930. Prijzen van f SO. 73, 405, 416, 455, 991, 4034, 4038, 5007, 5059, 5893, 5938, 5946, 5982, 7979, 11764. 11770, 11773, 11786, 11813, 11848, 13117, 13147, 13167, 13187, 13332, 13412, 13415, 13464, 14671, 14681, 18076 en 19174. Te zamen 33 prijzen. Volgende trekkingen geschieden: 6-9, 20-23 Aug., 3—6, 17—20, 25— 28 Sept., 25 en 913 Oct. Loten zijn nog verkrijgbaar. ltaarn. Dat de Hof-mechanicus de heer D. F. Bamberg het publiek op eene eigenaardige wijze weet te boeien en te betooveren, bleek Woensdagavond weer, toen hij alhier voor eene talrijke menigte eene séance gaf in het hotel »Velaars". Het programma bevatte zoowel voor vol wassenen als jongeren veel aantrekkelijks, en de verschillende nommers lokten her haaldelijk bijvalsbetuigingen uit, niet het minst: herinnering aan 1871, en de boek- diukkerijna 1000 jaren, als ook »Uit het rijk van Flora." De heer Bamberg heeft eene wijze van onder zijne goocheltoeren te causeeren, zooals wij nog niet van eenig prestigiditateur gehohrd hebben. Wij zeggen niet te veel, wanneer wij beweren dat de heer David Tobias Bam berg op zijn gebied eenig in Nederland is. Het rijden op velocipedes is zeker eene aangename bezigheid, en dat het door de zomerbewoners van ons dorp veel wordt gedaan kan men begrijpen, 't Spreekwoord echter van de koks met lange messen, is hier ook eiken dag van toepassing bij de vele goede rijders die men ziet, kan men ook verscheidene stoethaspels opmerken. Dat deze het in de edele wielrijderskunst misschien nog ver brengen zullen, kan wel, doch wij hadden gaarne, dat zij hunne toeren op minder drukke wegen uitvoeren, waar weinig gevaar bestaat om ongelukken te krijgen. Zoo brak voor een paar weken een ongeoefende wielrijder zijn arm en gister avond was weer een kind het slacht offer van een wilden rijder, die een zes jarig meisje omver reed, zoodat het wiel haar over den pols ging. Wij gunnen gaarne den wielrijder genoegen, maar raden hem bedaardheid en voorzichtig heid aan, opdat niet langer de velocipéde de schrik blijve voor kinderen en oude menschen. Soesterbcrg. Dezer dagen had in de nabijheid van het kamp der genietroepen eene eenvoudige plechtigheid plaats. Reeds langen tijd werd de behoefte gevoeld aan een »Tehuis voor militairen", ten dienste van hen welke hier jaarlijks komen kam peeren. Dit iTehuis" werd nu onlangs geopend door den kap. der art. Schoch, den evangelist Geel, beiden leden van het hoofdbestuur van den Nederl. Militai ren Bond, en door den predikant dezer gemeente, ds. G. van Kempen. De gelden, die voor deze nuttige inrichting noodig waren, zijn bijeengebracht door vele be langstellenden in het heil der militairen. Ook vele inwoners van Haarlem gaven blijk van hunne liefde tot deze zaak. Dit Tehuis wordt door vele soldaten bezocht, die dankbaar zijn, dat zij nu op eene plaats kunnen samenkomen, waar zij zich op fatsoenlijke en aangename wijze kunnen ontspannen en waar zij buiten de verleiding zyn van den sterken drank. Ilaarl. Ct. Bentvonde. Ds. A. F. Adriani zal alhier den 2en September zijn afscheid prediken, om den Zondag daaropvolgende te Zwolle zijn intree-rede te houden, na al daar door zijn vader, ds. B. J. Adriana, van Amsterdam, te zijn bevestigd. Te Oud-Appelsciia sloeg de bliksem deze week in eene schapenhok en doodde twee schapen en een kip. De eigenaar stond op korten afstand hem werd de pijp uit den mond gerukt, Letsel bekwam hij niet. Een Engelsch blad behandeld het vraagstuk van de kansen tot winnen in een buitenlandsche loterij. Het blad wijst daarbij op de Duitsche loten, die in Engeland veel verkocht worden. Daar ook in ons land die Duitsche loterijen ten onrechte al te veel beschouwd wor den als een middel om rijk te worden, achten wij het niet v3n belang ontbloot, genoemd artikel in onze kolommen een plaats te geven. nUit de prospectussen, in ons land verspreid, blijkt dat er zijn 50,500 prij zen op 100,000 loten, maar bij nauw keuriger lezing bemerkt men, dat er in werkelijkheid zijn 6,300,000 loten, ver deeld als volgt: 100,000 heele, 200,000 halve, 400,000 vierde, 800,000 achtste, 1,600,000 zestiende en 3,200,000 twee- en-dertigste loten, samen 6,300,000 in plaats van 100,000 loten, zooals men denken zou. Deze gedeelten van loten zijn voor degenen, die geen heel lot kun nen bekostigen. Voor de 6.000,000 loten zijn er nu, zou men zeggen, 50,500 prij zen, maar dat is ook niet waar, want deze prijzen zijn weder verdeeld over zeven verschillende trekkingen. Iedere trekking bevat dus slechts 1/7 der 50,500 prijzen of, in cijfers, 7,214,27 prijzen, het aantal loten steeds hetzelfde blijvende. Dus op 6,300,000 loten heeft men slechts 7,214,27 prijzen bij iedere trekking dus één kans van winnen op de 823. Men heeft daarbij wel in 'toog te houden, dat voor iedere trekking een vernieuwing van ieder lot, of deel van een lot, noo dig is. Berekenen wij -nu eens den prijs van een vierde deel van een lot voor de zeven trekkingen, volgens hekprospectus, dan zijn de kosten: voor de eerste trekking 15 mark. 30 tweede 30 18 30 y> derde JD 36 vierde 60 vijfde 30 84 3D zesde i 108 30 d zevende 3) 126 3d Totaal 447 mark. of, den mark op 60 cents rekenende, zou het f268,20 kosten om deel te nemen in de zeven trekkingen. Is die som betaald, dan is het natuur lijk nog niet uitgemaakt, dat men zal winnen, want de mogelijkheid bestaat voor den ondernemer der loterij, dat geen der loten, waarop de 7,214,27 prijzen vallen, verkocht is. Maar de kooper is bekocht en al krijgt hij ook een gratis lot voor een volgende loterij, als hij in de zeven trekkingen geen prijs kreeg, dan maakt hem dit niet veel beter. Waarom de Duitsche Regeering der gelijke loterijen goedkeurt is niet moeilijk te beantwoorden. De Regeering wil geld maken, en daar de loten meest buiten lands worden geplaatst, komt er geld in Duitschland, waarvan de schatkist haar deel krijgt." Een zonderlinge gast bevindt zich op 't oogenblik ten huize van den consul Lichterstein te Berlijn. Het is de gewezen minister van oorlog van den voormaligen Koning Theodorus van Abbyssinië, de heer Moritz Hall, uit Jaffa bij Jeruzalem, iemand, zooals zijn naam reeds verraadt, van Duitsche afkomst. De heer Hali, die zich te Berlijn slechts voor korten tijd zal ophouden, heeft een veel bewogen leven achter zich. Ongeveer 30 jaren geleden, nadat Hall reeds het grootste deel van Perzië als ontdekker had be reisd, verwekte hij het wantrouwen van de regeering; hij werd plotseling gevan gen genomen en als slaaf verkocht en naar Bagdad gebracht. Door zijne ver trouwdheid met de Oostersche talen ge lukte het hem, zieh aan den Engelschen consul aldaar kenbaar te maken en met diens hulp de vrijheid, weder te erlangen. Met een Engelschen kapitein, die met eene politieke zending belast was, ging Hall nu als tolk naar Abyssinië. Daar hij een buitengewoon practisch man was, ervaren in vele wetenschappen, richtte hij daar, vooral door de kunst van het gieten van kanonnen, de opmerkzaamheid van koning Theodorus op zich, en wist hem voor zich zeiven belang in te boe zemen. Gesteund door 's konings gunst was hij spoedig op het toppunt zijner machthij werd eerste minister en raads man des konings. Door zijne groote ver diensten en de goede veranderingen, die hij bracht in den toestand van het leger wist Hall zich lang op dien hoogen en gewichtigen post te handhaven. Toen kwam de oorlog met Engeland koning Theodorus, die zich onoverwinne lijk hield, werd, zooals men weet, ge slagen, en door zooveel ongeluk en zoo vele nederlagen vernietigd, dat zich een verschrikkelijke haat tegen alles wat Europeesch was van hem meester maakte, eeu haat waarvan ook de gunsteling Hall een offer werd. Nogmaals moest hij, met ketenen beladen, slavendiensten verrich ten. Ten slotte, het was op den dag van den beslissenden slag bij Magdala, zouden hem op de wreedaardigste wijze armen en beenen verbrijzeld worden. Gelukkig werd hij hiervan nog op het laatste oogenblik gespaard, want de ver slagen tiran had nog maar juist den tijd om zich door eene haastige vlucht te redden. Onder Engelsche bescherming ge lukte het Hall om zijn gezin, eene Abys- sinische vrouw en een dochtertje, bene vens een groot gedeelte van zijn belang rijk vermogeD in veiligheid te brengen. Hall zal trachten Duitsch burger te wor den, en zal daarna waarschijnlijk naar de boven-Nijllanden terugkeeren. De BURGEMEESTER van AMERS FOORT, Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal vergade ren op Maandag, den 30. Juli aanstaande, des namiddags te 1'/, ure. Amersfoort, den 26. Juli 1888. De Burgemeester voornoemd. T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren 19 Juli, Johanna Catharina, d. van Dirk van Daal en Catrina van Eek. 20 Juli, Heerke, z. van Elske Heerkes Plan- tenga. 21 Juli, Jannetje, d. van Anthonie van den Brink en Aartje Mol. 23 Juli, Jan. z. van Willem de Gans eu Classina Palland. 25 Juli, Wilhelmus Johannus, z. van Andreas Jordanus van 't Riet en Classina Tolboom. Arie, z. van Lambar- tus van den Ilooff en Maria Jacoba Vonk. 2G Juli, Franciua, d' van Gerrit van Kars- bergen en Dirkje Maria de Lange. Ondertrouwd 24 Juli, Izaiik Cohen en Hanna Wins. 26 Juli, Arie Schimmelen Agnes Maria Koop. Gehuwd 23 Juli, Louis Abraham Ries en Rosette Schaap. 25 Juli, Hermanus Gouw en Martijna Mané. Dries Zoeten en Trijutje de Jong. Overleden: 19 Juli, Aaltje van Breuke- len. 57 j. wed, van Bartholomeus Kompier,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2