Gemengd Nieuws. Officieel© Publicatie. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. meest beschaafden onder mijn ade!." De reis van keizer Wilhelm is aldus vastgesteld30 Sept. vertrekt Z. M. van Berlijn, eerst naar Stutgart, dan naar Munchen en vervolgens naar Wee- nen. Behalve Rome wordt ook Napels bezocht, waar bij die gelegenheid een groot pantserschip van stapel zal loopen. 22 Oct., den verjaardag der keizerin, is de keizer te Potsdam terug. Omtrent den oogst in Rusland worden tegenstrijdige opgaven gedaan. Een be richtgever te Odessa seint: »De oogst is zoo overvloedig, dat de mijnwerkers de kolenmijnen verlaten om in het veld te gaan arbeiden, zoodat de arbeid in de mijnen dientengevolge bijna stilstaat. De invoer van Engelsche steenkolen neemt toe; het heet dat het inkomend recht daarop weder ingetrokken zal worden. Daarentegen wordt aan de Daily News uit Odessa gemeld, dat door hevige stor men zulke groote schade aan den oogst is toegebracht, dat die veel minder be dragen zal dan men verwachte." Uit Alexandria wordt geseind dat de stand van de Nijl zóó ongunstig is, dat, naar met zekerheid voorspeld wordt, de tarwe-oogst. in Opper-Egypte in 1889 onmogelijk zal zijn en de andere graan gewassen veel duurder zullen worden. Maandag heeft het aangekondigde plechtig bezoek van den lord-mayor van Londen Polydore de Keyser, aan zijn ge boortestad Dendermonde plaats gehad. Van Ostende aldaar te 10 uur 33 m. per spoor aangekomen vergezeld van de lady majoress, zijn particulieren secretaris den heer Soulsby, den sheriff Davies en diens echtger.oote, den heer William Higgs en enkele vertegenwoordigers der Engelsche pers, werd de heer de Keyser aan het station in het Vlaamsch verwel komd door den burgemeester de Bruin, waarop de burgemeester van Londen in 't Vlaamsch antwoorde. De officieele ont vangst had ten raadhuize plaats, waar de verschillende toespraken in het Fransch gehouden werden, en waar tegenwoordig waren en den lord mayor mede huldigden alle te Dendermonde geboren Belgen, die zich op eenigerlei gebied naam hebben gemaakt, waaronder de dichter Emmanuel Hiel en de componist Peter Benoit. Na den lunch, door den burgemeester en zijne echtgenoote aangeboden, werd er een schitterende gecostumeerde optocht gehouden, terwijl er 'savonds concerten vuurwerk plaats had. allen thans hier prijzen behaald in garnizoen, werden Gisterenavond omstreeks 9 uur ontstond, door het ontvlammen van een spiritus-kooktoestel ten huize van deri heer Vermolen a/d Varkensmarkt alhier een binnenbrand die zeer ernstige gevol gen had kunnen hebben. Door spoedig en doelmatig aangebrachte hulp, was de vlam reeds gebluscht toen de spuiten verschenen. Zondag jl. is door de Wielrijdersclub y>de Zwaluw" eene onderlinge wedstrijd gehouden, waarbij de weg gekozen werd: Amersfoort Hamersveld Wouden berg Viersprong Leusden Amers foort. Deze afstand welke ongeveer 28 Kilo meters bedraagt werd afgelegd door: A. P. Houtzager in 51 min. 40 Sec. M. Eijsink 55 30 G. J. v. Dam 56 30 A. Eijsink 56 45 A. Okhuijzen 1 uur 30 J. Wijnekus 1 5 min. Daar voorgift was gegeven werd de le prijs, zilveren medaille behaald door M. Eijsink terwijl A. P. Houtzager en A. Eijsink resp. den 2en prijs en 3en prijs verwierven. Zaterdag 11. hadden op het terrein achter het rijksmuseum te Amsterdam de door de nAmsterdamsche Sportclub" uitgeschreven nationale wedrennen plaats. Door de navolgende heeren officieren, zeggen »Waar is Billy Scanlan? Ik wil mijn testament maken 1" Hij is hier, vader," sprak Peter terwijl hij Billy den schoolmeester bij de hand nam en hem naar de bedstede bracht. ïSchrijf op wat ik u zeg, Billy," her nam de stern uit de bedstede ven maak spoed want ik zal het niet lang meer maken. Ik sterf als een goed Katholiek, al wilde pater O' Rafferty mij de laatste sacramenten niet geven." Nu begonnen alle de aanwezigen te snikken en te jammeren maar of dit moest geweten worden aan hunne droef heid om het akelige lot van den ster vende, dan om de onbuigzame gestreng heid van den priester, dat zou ik inoeie- lijk kunnen zeggen. vlk sterf in vrede," hernam de stem vmet alle mijne buren en met alle menschen." En op 't hooren daarvan barstten alle de vrienden in den rouw wederom uit in luid gesnik, lik vermaak aan mijn zoon Peter," dus ging de ge waande zieke voortvik vermaak aan mijn zoon Peter, en nooit was er knap per en ordelijker jongen dan mijn zoon Peter, mijne twee pachthoeven Killimun- doornery en Knocksheboora, met de weiden achter Lijnchs-house, die er bij hooren benevens de ijzerhut en het recht om turf te graven in het moeras van Dooran. Ik geef hem ook en Ritmeester van Raden met iFire Queen II" vZomerprijs" f 200.luit. Metelerkamp mef vZady" premie van f60.luit. Metelerkamp met vJarl ex Jesuit II" de 2e prijs f 100.in de lAugustus-wediennen": Ritmeester van Raden met iFire Queen II" iMuseumprijs" f200.luit. van Hoogstraten met iKingma" 2e prijs f60.-. Bij de iRembrandt-wedrennen" (handi cap, over hindernissen; werd de 2e prijs f 100.behaald door luit. Metelerkamp, met iBronze", en de 3e prijs f 50. door luit. van Hoogstraten, met iKingma.' Bij den uitgever P. Gouda Quint te Arnhem is ter perse een nieuwe roman door Betsy Perk, getiteldDe Wees van Averilo. Historisch-romantisch verhaal compleet in één deel. Prijs f2.90. Deze roman, waarin de jeugd en de troonsbestijging van Isabella van Castilië grootmoeder van moederszijde van Keizer Karei V, behandeld wordt, zal zeker een gunstig onthaal te beurt vallen, te mee daar Castilië als bakermat onzer bescha ving dubbele belangstelling waardig is en in dit boek vele bijzonderheden voorko men aangaande de toenmalige zeden, ge woonten en plechtigheden van vorsten adel, geestelijkheid en volk. Isabella van Castilië toch was eene der meest grootsche figuren uit de geheele wereldgeschiedenis, wier kloeke geest alleszins voortleefde in haren kleinzoon Onder hare regeering werd Granada ge nomen en Amerika ontdekt en op ker kelijk gebied veel ingevoerd, dat stand hield tot heden toe. Zij bereikte het dub bel aantal jaren van Maria van Bour- gondië en trad zoo krachtig op als deze steeds lijdelijk was geweest. Dit geheele hoogst merkwaardige tijd vak is tot hiertoe nog niet romantisch behandeld, ofschoon het zich daartoe, wegens de vele belangrijke personen en voorvallen, die het heeft opgeleverd, voor treffelijk leent. In de gisteren namiddag gehouden zitting van den gemeenteraad alhier zijn goedgekeurd de rekeningen van het Burgerlijk Armbestuur, het Burgerweeshuis, de dd. schutterij en de kamer \an koophandel, alle met algemeene stemmen, be halve die der leden welke deel uitmaakten van de verantwoordende lichamendaarna werd de ge meenterekening voorloopig vastgesteld, waarbij de leden van het dagelijksch bestuur zich mede van stemmen onthielden. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur sluit in ontvangst en uitgaaf met f5,718.45 waaronder f5,326.13 toelage van de gemeente. De rekening van het burgerweeshuis (voor 37 weezen in en 2 buiten het gesticht en 5 dienst doende personen) bedraagt in ontvangst f9,887.15 en in uitgaaf f9,161.68, saldo f725.47. De rekening der dd. schutterij bedraagt in ont vangst en uitgaaf f2,168.955 waaronder f 1,933,75 toelage der gemeente, De rekening der kamer van koophandel be draagt f 187, zoodat f 13 als saldo van de toelage der gemeente op nieuwe rekening wordt overge bracht. De gemeenterekening eindelijk bedraagt in ont vangst f 497,319.22s en in uitgaaf f 496,955.555 en sluit dus met een batig saldo van f27,373,67. De commissie tot onderzoek dier rekeningen had op geene daarvan aanmerking. Tot leeraar in de Hcbreeuwsche taal aan het gymnasium, ter vervanging van den heer J. H. Helper Sesbruggen, is benoemd de heer II. Italië, te Utrecht. Aan den heer P. van den Hooff, onderwijzer aan de school 2e soort is overeenkomstig de verorde ning f 75 verhooging van jaarwedde toegekend en die aldus gebracht op f725, wegens het behalen der acte van hoofdonderwijzer. Ingekomen zijn o. a. de volgende stukken De begrooting der gemeente voor 1889, slui tende in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 194,354.13» De ontvangsten zijn geraamd als volgt Batig saldo 1887 f27,373,67 Opcenten rijks-belastingen - 27,807,97s Hoofdelijke omslag- 42,000. Rechten en loonen- 20,460, (Waaronder schoolgeld gymnasium f2800; id. II. Burgerschool f3200; bur ger-avondschool f60; openb. meisjes school f3550; openb. jongensschool f2550; school 2e soort f4825; herha lingsschool f25). Hondenbelasting- 1150, 4/5 personeel-27,180,99J Vergunningsrecht- 4500, Baten en opkomsten (waaronder ver huringen) - 15,090,50 Verkoop gemeente-eigendommen (hoo rnen) - 428, moge hij er gelukkig mee zijn de landerijen van Lanty Cassarn, en liet veld van Luary, met den kalkoven, en dit doet mij er juist aap denken dat mijn mond droog is. Laat mij eens even proeven wat gij daar in de kruik hebt." En daarop nam de stervende een har- tigen slok, 't geen hem bijzonder scheen te verfrisschen. »Waar was ik ook gebleven, Billy Scanlan vervolgde hij do ja, ik weet het al, bij den kalkoven. Ik vermaak hem dat wil zeggen aan Peter de twee aardappelenvelden te Noonans Welldaar groeit het beste fijnste soort." Wordt gij niet te moe, vaderlief?" vroeg Peter, die bang begon te worden dat mijns vaders praatzucht geheel de zaak zou bederven want om de waar heid te zeggen, de punch was in 's mans hoofd geslagen en hij betoonde heel veel geneigdheid tot babbelen. ïJa, ik ben moe, Peter, rnijn zoon," sprak hij»ik word zwakbevochtig daarom mijne lippen nog maar eens met de kruik. Och, Peter, Peter, gij hebt water in den whiskey gedaan." iiNeen, dat heb ik niet, vader," ant woorde Peter, nmaar gij hebt geen smaak meer," en op nieuw begonnen de ge- buren op een medelijdenden toon te snikken en te klagen. »Nu, ik ben haast klaar." vervolgde Ontvangsten van verschillenden aard - 28,363, (Waaronder rijkssubsidie gymnasium f7375; id. Hoogere burgerschool f8000; id. lager onderwijs f7815; Bijdrage klerezie in de kosten van het gymna sium f2000). De uitgaven zijn geraamd als volgt: Bestuur der gemeente - 13,305,— Beheer der gemeente-inkomsten - 5095, Medjsche politie- 6810.60 Plaatselijke politie- 16,905, (Brandweer f1850; straatverlichting f 5450.) IJk- 15,— Kosten van openbare werken enz.: Tractementen- 3.350, Aanleg en onderhoud- 29,598,— (Waaronder f7500 ter beschikking van den Raad). Kosten van gemeente-eigendommen: Aanleg en onderhoud -f 4680, Lasten- 1595, Nijverheid- 150, Hooger onderwijs- 19,550, Middelbaar - 21,055, Lager - 31,410,— Actieven- 400, Armwezen- 14,555.85s Renten en aflossingen 17,260,- Pensioenen enz- 1280,- Andere uitgaven- 3,506,84s (Waaronder f2196,84s voor de dd. schutterij). Onvoorziene uitgaven- 3,742,83s Volgens de toelichting is onder het batig saldo f19,691,15, als buitengewoon meer ontvangen dan uitgegeven in 1887. Men wil dat beschikbaar hou den voor werken, die bij uitbreiding der gemeente noodig zullen zijn, en ook voor verbetering der afwatering. De begrooting voor het burger weeshuis: (35 weezen in het gesticht en 5 dienstdoende perso nen); ontvangsten en uitgaven f10,645, waaronder f607,17s toelage der gemeente; De begrooting van het burgerlijk armbestuur; ontvangsten en uitgaven f6400, waaronder f6007,60 toelage uit de gemeentekas en f6000 uitgave aan onderstand De begrooting der dd. schutterij in ontvangst en uitgaaf f2096,85, waaronder f2016,85 toelage der gemeente. Al die begrootingen worden verzonden naar de afdeelingen, die in de volgende maand getrokken zullen worden. De mem. van toelichting der ge- meentebegrooting zal worden gedrukt. Voorts is nog ingekomen een verzoek van W. Brouwer, om ontheffing van een boete van f30, wegens te late oplevering eener balie aan de Korte Gracht. De gemeente architect ziet geen termen om gunstig te be schikken, maar laat de zaak aan het welwillend oordeel van den Raad over. B. en W. stellen voor omdat de gemeente geen schade geleden heeft, de boete te verminderen tot f7.50. Dit stuk zal in eene volgende vergadering behandeld worden. Eindelijk een bezwaarschrift van H. Florijn en andere smeden, tegen de verordening op het hellen van de weekmarktgelden. Dit stuk is in handen van B. en W. gesteld. Jan. De benoeming van Pijnacker Hordijk tot gouverneur-generaal heeft bij velen nogal een goeden indruk ge maakt. Piet. En het aftreden van Van Rees schijnt door velen niet betreurd te wor den. J. Door de ambtenaren van het bin- nenlandsch bestuur wel. Hij had daar vroeger zelf toe behoord, was nogal een man van de mooie pet en den gouden pajong en heeft de bestuursambtenaien heel wat vooruitgeholpen. P. Was hij dan partijdig? J. Dat zal ik niet zeggen. Maar an dere ambtenaren, vooral die van de we tenschappelijke corps, verwijten hem, dat hij hun een flinken deuk heeft gegeven, en zijn blij, dat ze hem kwijt raken. P. Zouden zij het dan onder den nieuwen gouv. gen. beter krijgen J. Dat verwachten zij, omdat P. H. geen binnenlandsch-bestuursman is. P. Over 't geheel schijnt v. R. als gouv. gen. zijn reputatie er niet op ver beterd te hebben. Aan het U. D. meldt men, dat voor de betrekking van 's Konings Com- missaiis in de provincie Utrecht, in plaats de zwakke, stervende man »daar blijft nu alleen nog maar een stuk land te bemaken, en ik druk u op 't gemoed Peter, daar ik weet dat ge vroom wenscht te leven en met een even ge rust gemoed, als ik thans, wenscht te sterven dat ge luistert naar mijne laatste woorden. Kunnen allen goed hooren wat ik zeg? Kunnen de buren goed hooren wat ik zeg Luistert Billy Scanlan wel goed ïJa, goede man, jaWij luisteren goed I" klonk het van alle kanten. iiWel nu dan, wat ik nu nog zal zeg gen, is mijn uiterste wil maar geef mij eerst de kruik nog eens aan." En daarop weêr een frisschen teug nemende, ging hij voort»Moge dit gezegende vocht tot gif voor mij worden, indien ik niet aandring op de getrouwe nakoming daarvan, even goed als op de nakoming van al het andere. Ik zeg dan dat ik liet stuk land aan den kruisweg vermaak aan den armen Conachar Creganwant de man heeft het hard, en hij doet zijn best voor zijn brood, zoo goed als een ander, wees een vriend voor hem, Peter lief; laat hem nooit gebrek lijden, zoo lang gij iets in de wereld hebt, en denk aan mij op mijn doodbed, als hij u om eene kleinigheid vraagt. Staat het er al, Billy Scanlan Het stuk land aan de kruisweg voor Conachar Cregan en zijne van den heer 's Jacob, in aanmerking komen de administrateur van het kroon domein A. baron Schimmelpenninck van der Oye van Nijenbeek, lid der Tweede Kamer, en de Oud-Minister van Justitie baron du Tour van Bellinchave. Barnevcld. Ter bekende schapen- markt alhier werden heden aangevoerd 2620 stuks. Men besteede voor 1-jarige germen f10,a f 12,1-jarige hamels f10,a f 12,ooien f8,a flO, lammeren f 6,a f9,2-jarige hamels f 14,— f 17,— Bij de alhier gehouden aanbesteding van het bouwen eener school met den Bijbel te Kootwijkerbroek onder deze ge meente, was van 13 inschrijvers de laag ste, de heer C. Wegerif te Apeldoorn voor f5975. Voor eenige dagen ontstond tus- schen W. de L. en H. v. d. H., in het Zwartebroek onder Voorthuizen, een he vige woordenwisseling over een scheiding van een sloot. De twist liep zoo hoog dat de L. die op een kruk loopt, den 79-jarigen v. d. H. met zijn kruk op den linkerarm sloeg, zoodat deze moest gezet worden. Tegen den dader is proces-ver- baal opgemaakt. Nijkerk. De Augustus-Collecte voor de Scholen met den Bijbel, in de voor laatste en in de vorige week in deze ge meente gehouden, heeft opgebracht f 770.47. waaronder was f 237.85 met aangewezen bestemming, namelijk voor de school in de Groenesteeg f84.45, voor de school te Nijkerkerveen f54.15, en voor de cenis-vereeniging te Nijkerk f99.25. Na aftrek van f38.50, bestemd voor de Unie en van de gemaakte onkosten ad. f 5.03 bleef er ter verdeeling over f 489.09, waarvan Va voor de school in de Groenesteeg en Va voor de school in het Nijkerkerveen. De geheele opbrengst was in het vorige jaar f767.74. Nijk. Crt. Scberpcnzeel, 25 Aug. Tot ons leedwezen vernemen wij, dat onze ge achte predikant ds. A. J. Ruijs het op hem uitgebracht beroep naar de gemeente Oegstgeest bij Leiden heeft aangenomen. Naar uit Reval gemeld wordt, worden er aldaar pogingen in het werk gesteld tot het lichten van eene kostbare lading zilver uit een schip, dat in 1784 dicht bij Jussarö in Finland is gestrand. Men heeft aldaar zelfs twee schepen ontdekt Het eerste, hetwelk een Hollandsch schip schijnt te zijn, ligt vrij dicht bij de kust, en bevindt zich op 60 voet diepte. Om den romp van eene dikke laag aardeen wier te bevrijden, heeft men lucht in het schip gepompt. Het dek is zichtbaar, maar de duikers durven niet in het schip zelf te gaan, uit vrees dat het zal instor ten. Men heeft tot dusver uit het schip gehaald koffiekannen, schoenen, stukken van een kompas en flesschen, waarvan de inhoud niet kon wi rden vastgesteld, omdat zij, aan de lucht blootgesteld, ter stond gesprongen zijn. Men wil thans eene opening maken aan de zijde van den romp, ten einde bij de lading te kunnen komen. Op het dek van het an dere schip ligt een groote steen. Men weet nog niet in welk der beide schepen de lading zilver is. Deze lading zou het eigendom der ondernemers worden, bij aldien de wettige eigenaren hunne rech ten niet doen gelden binnen den tijd van één jaar en één dag. De Hongaarsche zigeuners hebben in de heele wereld door hun bekenden aan leg voor muziek een hoogen trap van beroemdheid gekregen. Het is bekend, dat deze voortreffelijke violisten het in de muziektheorie echter niet ver hebben erfgenamen tot aan het einde der dagen. Zie, nu voel ik mijn hart verlicht," ver volgde hij, »een goed werk geeft een gerust geweten. En nu wil ik nog eens drinken op de gezondheid van het ge zelschap, en dat zij allen nog lang mo gen leven...." Ik zou onmogelijk kunnen zeggen wat er nog verder gebeurde; want Peter die schromelijk bang begon le worden voor den luiden toon, waarop de zieke, zwakke man begon te spreken, dreef heel het gezelschap haastig naar eene andere ka mer, om zijn vader in vrede te laten sterven. Toen zij allen vertrokken waren, sloop Peter terug naar mijn vader, die in een hoek van het vertrek zijn broek stond aan te trekken. »Conachar," zeide hij „je hebt je zaakjes gedaan als een oud konijn; inaardat stuk land aan den kruis weg was zeker maar een grap....?" ïWel zeker. Peter," antwoorde mijn vader, 't was alles maar een grap. Wat zullen de buren morgen lachen als zij hooren, dat alles maar een grap was I" uNeen, neen," hernam Peter snel, ter wijl hij mijn vader de vlakke hand voor den mond hield, opdat hij zou zwijgen. »Gij zult voor uwe moeite het stuk land aan den kruisweg hebben, daar kunt gij op rekenen." En zoo gebeurde het ook. EINDE. gebracht. Een zigeuner die noten kan lezen is eene uitzondering en de beste iprimas" van Pest spelen, zonder ook inaar het flauwste denkbeeld te hebben van theorie. Het volgende verhaaltje nu is een sprekend' bewijs van het talent van eenige zigeuners uit Temesvar. De wakkere muziekanten zouden zoo gaarne het publiek eens onthalen op de melo dieën van de nationale operette iSuhancz" en de nprimas" (de hoofdman), die tot de uitzonderingen behoorde en de noten lezen kon, begaf zich met dat doel naar een muziekwinkel. De zigeuner nam het boek, bladerde het eens door en floot zachtjes een paar wijsjes. Daarna legde hij het neer en zeide, dat hij met zijne geheele kapel zou terugkomen, daar ieder der leden in den koopprijs moest bijdragen. En jawel, des middags kwam de geheele troep met violen, cello, fluit, klarinet, bas enz. De primas vroeg om het boek, daar zijne lieden toch geen kat in den zak konden koopen en met toestemming van den handelaar begon hij, zijne kapel het heele stuk, zoo van het blad voor te spelen. De bruine kerels luisterden goed toe, vielen somtijds met hun instrumen ten in en toen het stuk uit was, ver klaarden zij met veel gebaren en ge schreeuw, dat zij het nprul" niet wilden koopen. De muziekhandelaar protesteerde, maar de primas haalde de schouders op en in een oogwenk was de troep de deur uit. Toen hij 's avonds toevallig in het hotel sKronprinz" kwam, vond hij de groote zaal stampvol met menschen. Er zou een concert worden gegeven. Na vee! moeite kreeg hij ergens in een hoekje nog een plaats. Plotseling hoort hij eene inleiding die hem oplettend doet toeluisteren en jawel de zigeur.erkapel begint de uSuhancz" te spelen, vurig, vol gloed en zonder een enkele fout. De muziekhandelaar hield zich goed en ver telde dadelijk wat voor een proeve van bekwaamheid de zigeuners hadden afge legd, die nadat zij het stuk slechts één maal hadden doorgespeeld er zonder Fou ten mede konden optreden, zonder dat het hun een cent had gekost. Nog altijd is men zoekende hoe de banken moeten ingelicht worden, om de gezondheid der schoolkinderen niet te benadeelen. In de Amerikaansche scholen past men thans een nieuw middel toe, om de ademhaling der kinderen niet te belemmeren cn het lichaam tegen scheef groeien te beschermende kin deren moeten de handen op den rug sameD houden, wanneer zij slechts te luisteren hebben naar den onderwijzer. Te Foochow (China) had onlangs een kluchtig voorval plaats. In een der tem pels van die stad zijn afgoden geplaatst, welke door allen die zich willen wreken op hunne vijanden, worden aangeroepen. Voor eenigen tijd bracht de plotselinge dood van een militair-kommandant het volk in den waan, dat dit het werk dezer afgoden was; de onder-koning werd hiervan in kennis gesteld en gaf bevel de schuldigen aan te houden en te straffen. De prefect, die stipt volgens den vorm van een bevel tot aanhouding, door den onder-koning onderteekend, wasvoorzien, kwam den tempel binnen en arresteerde de vijftien afgoden, die allen van hout en ieder vijf voet hoog waren en zich dit zonder eenig protest lieten welge vallen. Alvorens echter de vijftien moordenaars voor het gerechtshof te brengen, waar deze zaak onderzocht moest worden, liet de prefect hun de oogen uitsteken, opdat zij hunne rechters niet zouden zien en dezen later uit wraakneming kwaad doen. De uitslag van het onderzoek werd den onder-koning overgelegd, en deze gelastte, de afgoden, alias moordenaars, te onthoofden, ze daarna in een vijver te werpen en hun tempel met den grond gelijk te maken, opdat andere afgoden van dezelfde soort en hetzelfde gehalte de rust der stad niet meer zouden kun nen storen. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT, Gezien art. 203 der wet van 29 Juni 1851 (Staatsblad No. 85), Doen te weten, dat de begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven dezer gemeente voor het jaar 1889, door hen aan den Raad aangeboden, gedurende veertien dagen, te rekenen van heden, alle werkdagen van 10 tot 1 uur, op de Secretarie voor eenieder ter lezing zal liggen, en dat men van voormelde be grooting afschrift kan bekomen, tegen betaling der kosten. Amersfoort, den 28. Augustus 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, T. A. J, VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. Gevonden op den openbaren weg: Een vergulde armband. Rechthebbende vervoege zich ter terugbekoming aan het bureau van politie.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2