Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. van 16 jaar. De deelneming aan den cursus geschiedt kosteloos. De reis- en verblijfkosten zijn voor rekening van de leerlingen. De directie stelt zich gaarne ter beschikking van hen, die door hunne bemiddeling zeer geschikte gelegenheid tot huisvesting in burgergezinnen wen- schen te vinden. De aanvragen tot deel neming moeten worden ingezonden vóór 15 Maart. D. Cl. Men schrijft uit Apeldoorn, dd. 25 Febr., aan het Ilbl.: Dat er sinds het midden der vorige week geen bulletins meer zijn uitgege ven, mag worden aangemerkt als een bewijs, dat na dien lijd geen verande ring van eenig belang in den toestand des Konings is gekomen. Bemoedigend is die toestand intusschen niet. Alleen des avonds verlaat de hooge lijder voor korten tijd zijne legerstede en neemt ook zelfs dan nog geen beweging. Dat er onder dergelijke omstandigheden bijna geen sprake kan zijn van het verrichten van regeeringsdaden, ligt voor de hand. Alleen de lichaamskrachten zijn in het algemeen niet belangrijk verminderd. Gedurende den nacht bevindt zich steeds een der geneesheeren in een vertrek, grenzende aan het slaapsalon des Konings. Den laatsten nacht bevond zich daar de hofarts Vlaanderen, den daaraan voorafgeganec nacht de lijfarts dr. Vinkhuijsen, die eergisternamiddag tijdelijk naar 's Gia- venhage is teruggekeerd. Onvermoeid en met de uiterste zorg vuldigheid blijft H. M. de Koningin zich persoonlijk tot in de minste bijzonder heden met de verpleging van haren door- luchtigen gemaal belasten. H. M. de koningin, bewogen door de ramp die Scheveningen, ten gevolge der laatste stormen, heeft getroffen, deed onlangs eene gift van f 3U0 toekomen aan het bestuur der vVereeniging lot voortdurende ondersteuning der nage laten betrekkingen der verongelukte Scheveningsche visschers. Te Hollandscheveld, gemeente Iloogeveen, waar uitgestrekte dennebos- schen gevonden worden, zijn al de bos- schen, welke te koop worden aangeboden, door heeren uit België aangekocht, om de boomen bij de werken in de mijnen te gebruiken. De prijzen zijn dienten gevolge aanmerkelijk gestegen. Uit Leiden wordt aan de N. li. Cl. van 24 dezer gemeld Heden avond te 6 ure zou er alhier in een gebouw aan de Langegracht, be woond door den bierhuishouder P., tevens lid van de sociaal-democratische partij eene vergadering plaats vinden, waar als spieker moest optreden Van der Stadt, van Amsterdam. Kort voor die vergade ring begon, wierpen enkele jongens met sneeuwballen naar bedoeld huis, waarop P. naar builen kwam en bedreigingen uitte. Een man uit het volk verzette zich daartegen, hetgeen al heel spoedig een grooten oploop van volk tengevolge had. Ook aan de overzijde van liet water was veel volk verzameld, hetgeen den dienstdoenden politieagent aanleiding gaf om meer hulp in te roepen, te meer daar hij opmerkte, dat van de overzijde met een steen naar het bierhuis ge worpen werd. Daar de volksmenigte door de ter plaatse heerschende duisternis werd begunstigd, konden de agenten van politie echter niet verhinderen, dat in een om mezien de meeste ruiten van het kleine gebouw werden ingeworpen, en moesten zij, op eigen lijfsbehoud bedacht, terug trekken. De politie deed daarop het gebouw ontruimen, waarna de grootste massa afdreef en er gelegenheid kwam om het gewone verkeer langs de gracht te doen plaats vinden. Het gebouw zelf werd door de politie bewaakt. Het gerucht bevestigt zich dat de En- gelsche Oost-Afrika Maatschappij gewei gerd heeft aan Doctor Peters, den be kenden Duitschen onderzoekingsreiziger, over haar grondgebied te trekken. Zooals men weet heeft Peters een expeditie ge organiseerd ter ondersteuning van Emin- Pacha. De Duitsehe pers is woedend over deze weigering. De National Zeilung. die zich steeds erg voor die expeditie geïn teresseerd heeft, meent in de weigering een nieuw staaltje van Engelschen naijver te zien. Het gerucht, dat de Duitsehe maatschappij een soortgelijk antwoord op het verzoek van den dokter had doen volgen, noemt het blad onwaar. Van de Koloniale Maatschappij van Nieuw-Guinea worden slechte berichten ontvangen, de toestand dezer maatschappij moet treurig zijn. Men meldt zelfs, dat zij alle gronden, die zij bezit, aan de re geering zal afstaan, met verzoek die ver der te beheeren. De conferentie over de suikerpremiën zal op 1 Mei te Londen vergaderen. De werklieden uit East-End, die bij de sui kerindustrie belang hebben, hebben een adres ingediend om de suikerconventie en de bepaling omtrent de afschaflings- premien, zoo spoedig mogelijk goed te keuren. In Ierland, te Latterkenny, in het graaf schap Donegal, is de eerwaarde priester Stephen in hechtenis genomen, omdat hij aan de pachters had aangeraden hun huur niet te betalen. De uit Auckland ovtvangen berichten doen vijandigheden vreezen tusschen de regeeringvtroepen en den stam Maliori. Het Tageblall van Budapest verhaalt het volgende omtrent een audiëntie van graaf Andrassy bij den Keizer van Oos tenrijk. De Keizer wenschte den graaf hartelijk geluk met de houding door zijn zoon bij de bespreking der legerwet aan genomen. De graaf antwoordde, dat hij dien gelukwensch niet mocht aannemen, wijl hij tegen de wet was en haar in de Kamer der Magnaten zal bestrijden. Hij voegde er bij, dat het uit zuivere vaderlandsliefde was, dat hij zich genood zaakt zag zoo te handelen. Voorloopig is nu de legerwet van 'l programma. Gisteren zijn de beraad slagingen over de indemniteitwet be gonnen. De minister Tisza zeide, met genoegen gezien te hebben, dat ook de oppositie het verbond met Duitschland en Italië ondersteunt. Dat verbond rust op hechtere grondslagen dan die van eenvoudige wel willendheid, want het belang der betrok ken Mogendheden is daarbij in het spel. De minister wees verder op den goeden uitslag van zijn beheer gedurende veer tien jaren. De staalkundige invloed van Hongarije is toegenomen en het financiëel crediet verbeterd. De Italiaansche Kamer van Afgevaar digden heeft de beraadslaging over de financiëele maatregelen voortgezet. De Minister van Oorlog ontkende de nood zakelijkheid om het budget van oorlog in de aanstaande vijf jaren niet 40 mil- lioen te vermeerderen. De Minister van Financiën zeide, dat hij zich had ver- eenigd met alle bezuinigingen waardoor de geregelde loop van den openbaren dienst niet werd gestoord. De alge- meene beraadslagingen werden daarop gesloten verklaard. Naar aanleiding der berichten in En- gelsche bladen omtrent het verbreken der handelsbetrekkingen tusschen Servië en Boelgarije, deelt het Servische gezantschap te Berlijn ofliciëel mede, dat toen de Boelgaarsche afgevaardigden eindelijk te Belgrado aankwamen, hun eisch was, dat geen Servisch vee in Boelgarije mocht ingevoerd worden. Na herhaalde weigering om op dit punt inschikkelijk te zijn, ver klaarden de Servische gevolmachtigden de verdere onderhandelingen voor onmo gelijk. Uit Belgrado wordt echter aan Daily News gemeld, dat de onderhandelingen weder zullen worden hervat. Aan de hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus genoten in December 68 leer linger, het volledig onderwijs en 7 enkele lessen. De 1. klasse telde 27, de 2. kl. 12, de 3. kl. 18, de 4, kl. 6 en de 5. kl. 5 leerlingen. Het totaal der leerlingen is dus 75, tegen 56 een jaar geleden. Sedert December 1878, toen het aantal leerlingen 74 bedroeg, is zulk een hoog cijfer op verre na niet bereikt. De laagste cijfers geven 1885 en 1S86, respec tievelijk 52 en 53 leerlingen. Van de 75 leerlingen komen er 18 geregeld ter school: uit Baarn 3, Hilversum 3, Nijkerk 2. Harderwijk 1, Elburg I, Woudenberg 2, Veenendaal 3 en Rhenen 2 negentien leerlingen van elders zijn tijdelijk ge huisvest bij familiën in deze gemeente, en de overige 38 zijn zonen of pupillen van ingezetenen. De vereeniging Amersfoortsche vrijwillige brandweer hield Vrijdagavond in »de Arend" hare jaarvergadering Daarin werd door den Secretaris verslag over 1888 gedaan, waaruit bleek, dat het ledental in dat jaar vermeerderde met 25, en 4 personen de vereeniging om verschillende redenen verlieten, zoodat zij op 31 December was samengesteld uit 3 eereleden, 5 bestuursleden tevens brand meesters, 3 commandeurs en 74 gewone leden, tegen 54 in 1887 en 42 in 1886. De rekening en verantwoording over 1888, een batig saldo van ruim f84 aanwijzen de, werd, na door eene commissie on derzocht en in orde bevonden te zijn, onder dankbetuiging aan den penning meester voor de administratie goedge keurd. De heeren Jac. Knoppers en A. Latenstein van Voorslt, als bestuursleden aan de beurt van aftreding, werden met nagenoeg algemeene stemmen als zoo danig herkozen, en in de plaats van den heer J. M. Reyribout, naar elders ver trokken, aan wiens verdiensten door den voorzitter lof werd gebracht, verkoos de vergadering den heer P. J. Boshuizen, tot dusver commandeur, door wien de benoeming werd aangenomen. De loting voor de nationale militie op 28 dezer geschiedt tusschen 113 jon gelingen, van welke 23 wegens broeder- dienst, 13 als eenige wettige zoon, 15 als militair, 4 als te klein en 12 wegens gebreken vrijstelling reclameeren, zoodat er 46 onder zijn, die geen recht op vrij stelling van den dienst hebben opgegeven. Door den kapitein, eerst-aanwezend ingenieur is aanbesteed het bouwen van een koestal bij de rijbaan voor de rij school alhier (raming f 1600). Er werd ingeschreven door de navolgende te Amersfoort wenende aannemers W. v. d. Kooij voor f1764, I'. Boks f1717, J. G. v. de Geest 11705, J. H. Boks f1670, A. Salomons t'1596. .1. Bremer f1498 en G. Wassink f1492. De biljetten van de drie laatstgenoemden wldeden niet aan de eischen, hij de algemeene voorwaar den gesteld. De gunning is nog niet ge schied. Aan den heer mr. H. J. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout is door B en W. vergunning verleend tot den bouw van een kinderziekenhuis aan den Arnhemschenstraatweg alhier, tegenover den zoogenaamden «Bolderwagen". Daartoe uitgenoodigd door het hoofd bestuur der Vereeniging tot ondersteuning van hulpbehoevende gepensioneerde onder officieren en mindeien zal namens de voorzitter der plaatselijke afdeeling alhier dezer dagen den ingezetenen eene lijst worden aangeboden, met het verzoek door bijdragen deze zoo nuttige vereeni ging te steunen. Wij meenen onze lezers tot milde bijdragen te moeten aansporen, overtuigd als wij zijn van het vele goede door genoemde vereeniging gesticht. De plaatselijke afdeeling alhier telt 23 leden. In November 1888 ontvingen 5 behoef tige leden elk f12.50; 3 weduwen van leden ontvingen elk hetzelfde bedrag, terwijl aan een oud-strijder roede eene gratificatie van f12 50 werd toegekend. Ter gelegenheid van den laatsten ver jaardag van Z. M. den Koning werd wederom aan 4 behoeftige leden en aan 4 weduwen van leden een bedrag van f 12,50 ieder uitgereikt, terwijl een lid een buitengewone gratificatie van f 15 ont ving. Voorts werd aan een lid, door ziekte in behoeftige omstandigheden verkeeiende eene wekelijksche uitkeering gedaan tot een gezamenlijk bedrag van f10. Aan 3 oud-strijders werd tezamen 32.50 uitgereikt, zoodat het totaal der uitgaven f270.bedraagt, welk bedrag dus ge heel ten goede kwam van behoeftige stad- genooten. Daartegenover staat aan in komsten van 2 beschermers en 22 dona teurs een totaal van 73.zoodat circa f200.door het hoofdbestuur moest worden bijgepast. Om als beschermer of donateur toe te treden, vervoege men zich lot den heer J. Busquet alhier, die gaarne alle verdere gewensclrte inlichtingen verstrekt. De verpleegden in het Diaconie Oude Mannen- en Vrouwenhuis alhier, hadden afgeloopen week een vroolijken, prettigen dag; zij werden gul onthaald door een geacht ingezeten, lid der Herv gemeente, die het voorrecht genoot, zijn tachtigsten geboortedag te herdenken. Dat de oudjes dankbaar den milden gever herdachten, was te zien op hun gelaat en te hooren uit hunne gesprekken. Jan. Heb je gezien, dat zich voor dit jaar te Rotterdam en te Leiden en op nog andere plaatsen zooveel minder kamer bewoners als kiezers hebben opgegeven dan verleden jaar Piet. Ja, en in Amersfoort één. J. En nu praten sommigen nog van het algemeen stemrecht. P. Als dat er is, behoeven de kamer bewoners de moeite niet te nemen om zich te ^aan aangeven en een biljet in te vullen. Dus zou je denken, dat ze tegen die moeite opzagen P. Mij dunkt van wel. Ze zijn toch zeker niet allen binnen de negen maan den verhuurd. J. Ik niet. Ik houd het ervoor, dat zij zoo tevreden zijn met de regeering en de kiezers, die zich niet zelve be hoeven aan te geven, dat zij liefst de regeeringszaken den gang maar laten houden, die er in zit. P. Dat kan ook wel zijn, want aan onverschilligheid in regeeringszaken valt natuurlijk niet te denken. J. Volstrekt niet, want daarvoor wordt er overal te veel over gesproken. Harderwijk. Hadden onze visschers het geluk in den storm van voor 14 da- ged hun leven en hunne schepen te be houden, in het stormachtige weder van de laatste dagen is evenwel eene schuit gebleven. De visscher Cris Aartsen, in den vroegen morgen van den 19 dezer bezig zijnde op de hoogte van Schokland met visschen, ziet zijn makker G. Goossens met diens schuit op den dijk vastzitten. Fluks werpt hij een anker uit en zijn kameraad een touw toe om te trachten diens schuit er af te helpen, doch het anker houdt niet en nu loopt hij gevaar zelf mede op den dijk te geraken- Hij tracht met boomen zijne schuit van den dijk te houden, doch zijne haak breekt en de golven werpen ook zijn scheepje op paalwerk en dijk, waar liet spoedig zonk. De eerste schuit is afgebracht en hier in den haven gekomen, doch die van Cris Aartsen is door het daarop ge volgde buiige weer zoo gehavend, dat zij óf geheel weg is, óf wel de kosten van reparatie zoo hoog loopen, dat de man die niet betalen kan. Er heeft zich eene commissie gevormd, om te trachten gelden te verzamelen, om Aartsen in staat te stellen, voor zijn ge zin inliet noodige te voorzien. Voorzeker zal ieder gaarne het zijne bijdragen, om Aartsen, die in zijn edelmoedig pogen om zijn makker te helpen zelf zijn schuit verloor, weer vooruit te helpen. Bovenstaande commissie bestaat uitde heeren Ds. Göpner, Ds. ten Kate, Ds. Hattink, E. Karssen, R. P. ten Broek. J. Verineer en A. Kliest, die zich gaarne met de ontvangst dier giften zullen be lasten. Soest. Uit de op de secretarie ontvan gen lijsten valide hoofden der scholen blijkt dat op 31 December 1888 onderwijs ont vingen 403 kinderen boven de zes en beneden de twaalf jaar, en wel 184 op de openbare school te Soest, 37 op de openbare te Soesterberg, 93 op de r. k meisjesschool en 89 op de r.k. jongens school. In Baarn en Amersfoort gingen 29 kinderen ter school. In de gemeente bevonden zich 580 kinderen die in de schooljaren vielen, zoodat er 148 kinderen bekend staan als geen onderwijs ontvangende, d. i. bijna 26 pet. Hieronder zijn ook de kinderen begrepen, die reeds zes jaar zijn en eerst met April ter school komen, en ook zij, die op 10 of 11 jarigen leeftijd de school verlaten hebben. Deze gemeente, doorsneden van twee groote straatwegen, ondervind als zoovele andere, grooten overlast van rond trekkende bedplaars, landloopers, venters van postpapier e. d. Om aan dit euvel zooveel mogelijk een einde te maken, heeft de Burgemeester eene circulaire gericht aan de ingezetenen, waarin Z.Ed.Achtb. hen opwekt om voortaan in geen geval meer aan dergelijke lui te geven, of van hen te koopen. Hij heeft de vaste overtuiging, reeds door de on dervinding gestaafd, dat alsdan aan dit misbruik spoedig een einde zal komen. Z.Ed.Achtb. haalt verschillende feiten aan, waaruit blijken kan, rnet welke soort van lui men meestal te doen heeft. Zoo b.v. werd de behaalde buit van één dag s'avonds te Amersfoort onder het gezel schap verloot bij het lustig spelen op de harmonika. Vindt het plan genoegzame ondersteu ning bij de ingezetenen, dan wil men ook door opschriften aan de grenzen der gemeente den betrokkenen te kennen geven, dat deze gemeente voortaan voor hen een gesloten paradijs is. Putten. Naar de geruchten loopen, zal er met 1 Mei a. s. een begin ge maakt worden met het bouwen van een post- en telegraafkantoor te Pulten. Dit zal eene groote verbetering voor dat dorp zijn, daar het tegenwoordige post kantoor huiten de kom van het doip staat, en telegrammen niet anders dan aan het station kunnen verzenden worden. Een leeuw geopereerd. De prach tige leeuw Jupiter, uit de diergaarde te Bristol, leed aan duldelooze pijnen. De nagels van een zijner klauwen groeiden in het vleesch en de koning kon deze pijn evenmin verdragen als de minste zijner onderdanen. Men besloot eindelijk tot amputatie van het zieke lichaamsdeel over te gaan. Te dien einde werd Jupiter in een ijzeren kooi gelokt, die zoo klein was, dat hij zich niet kon omdiaaien. Z. M. wandelde rustig naar binnen, doch toen men een anderhalven duim dikke plank tusschen de traliën schoof, om hem elke beweging onmogelijk te maken, hief hij een zijner geduchte klauwen op en de plank vloog in splinters. Eindelijk gelukte het, hern op te sluiten, en werd hem eenigen tijd gegeven, om zich aan zijne benauwde positie te gewennen. Na eenige minuten bood zich een gunstige gelegen heid, om de operatie te wagen Jupiter stak juist de zieke klauw door de traliën. Dr. Harrison trok het dier met een groote tang den nagel uit, die meer dan een halven duim in het vleesch was gegroeid. Amputatie bleek verder niet noodig. Waar in den regel melding gemaakt moet worden van groote ondankbaarheid, verdient een feit, waaruit blijkt dat ook de dankbaarheid de wereld nog niet uit is, wel meedeeling. Iemand, die den gan- schen winter geen werk kon bekomen, werd gedurende al dien tijd liefder ijk kost en inwoning verstrekt door een oom en tante, die het zelf niet te breed hadden. Dezer dagen heeft dat jongmensch als koloniaal geteekend. Met zijn handgeld uit Harderwijk terugkcerende, heeft hij zijn oom en tante in een zaakje gezet. Op zeer duidelijke wijze wordt het gevaar van het hypnotiseeren, wanneer dit geschiedt door leeken, geschilderd door een Zwilserschen arts. In de maand December, zoo schrijft hij, kwam een jonge vrouw, die in een zeer opgewonden toestand was, in rnijn spreekvertrek en vertelde, dat zij bij een dokter gelegenheid had gehad te zien, hoe eenige zieken door middel van hyp notische suggestie werden behandeld. De arts had haar de toestemming gegeven, de behandeling bij te wonen, maar haar tevens met nadruk verboden, de proe ven, die zij gezien had, ook eens zelfs te nemen. De nieuwsgierigheid was haar echter te sterk geweest. Thuis gekomen, begon de vrouw, in gezelschap van eenige vriendinnen, te hypnotiseeren, en wel met eene ook voor haar zelf zeer verrassende uitkomst. De proeven werden herhaald, en o.a. trachtte men een 20- jarig meisje, met een gezond en krachtig gestel, te hypnotiseeren. De hypnose werd door aanzien, bestrijken en slaap- suggesties verkregen, maar gelukte toch niet zoo volkomen als bij anderen uit het gezelschap. Begoochelingen van het gezicht en van 't gehoor konden niet worden opgewekt, wel verlammings-toe- standen, zij 't dan ook niet volkomen. De hypnotiseerende vrouw, die liever een meer vatbaar persoon voor dit ge zelschapsspel wilde kiezen, trachtte nu de half slapende weer tot zichzelve te brengen, door haar op de oogleden te blazen. Maar het meisje ontwaakte slechts gedeeltelijk uit haar hypnotischen toe stand zij zag er zeer ontdaan uit, hield de handen voor de oogen, verzekerde dat zij slechts weinig kon zien, en ook kon zij hare beenen ternauwernood be wegen en zoo slecht loopen, dal zij uit de kamer moest gedragen worden. Daarna overviel haar een beangstigend gevoel de linkerarm, waarvan men gezegd had, dat die lain was, hing roerloos naar om laag, en als men hem beproefde te be wegen, werden de spieren plotseling heftig samengetrokken. Eindelijk werd het meisje door koortsachtige rillingen over vallen en moest zij dadelijk te bed wor den gebracht, waar zij insliep, bewaakt door de vriendin, die haar gehypnotiseerd had en die nu aan de hevigste wroeging ten prooi was. De nacht ging rustig voorbij, maar 's morgens ontwaakte de zieke met hoofdpijn, duizeligheid en lood- zwaie leden. Nadat zij het bed verlaten had, kreeg zij weer zenuwtrekkingen in den linkerarm en tengevolge daarvan een gevoel van hevigen angst, dat de licht zinnige proefnemingen misschien blijvende nadeelige gevolgen na zich zouden sleepen. Deze vrees bracht dan ook de jonge viouw, die gehypnotiseerd had, bij mij, en ik had de grootste moeite, haar eenigszins gerust te stellen. Ik beloofde de zieke des namiddags te komen be zoeken, wat ik ook deed. In werkelijk heid waren er gelukkig geen nadeelige gevolgen meerzij klaagde slechts nog over eene zekere machteloosheid in den linkerarm overtuigende redeneeringen en bemoedigende woorden (suggestie in wakenden toestand) deed ook dit ver dwijnen, evenals den zenuwachtigen angst, waarin zij nog steeds verkeerde. Een dievenbende. Sedert een dag of veertien worden de omstreken van Parijs onveilig gemaakt door een dieven bende, bestaande uit vijf of zes personen, die zich tot taak stellen verschillende woningen en villa's te plunderen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag drongen zij 't huis binnen van den heer Lombard, waar slechts de zoon alleen thuis was. Toen de jonge Lombard ge- diuisch hoorde, sprong hij uit zijn bed, greep een revolver en schoot toen op de indringers, zonder deze echter te raken. De dieven sprongen op den jongen man toe, bonden hem en stopten hem een servet in den mond Onder zijn oogen ging men toen heel rustig 't huis plun deren. De bezoekers vertrokken eindelijk in gezelschap van een groote som gelds en eenige obligaties. Er zijn tegenwoordig 364 talen op de aarde en hare bewoners belijden meer dan duizend godsdiensten. Het aantal mannen is nagenoeg even groot als dat der vrouwen. De gemiddelde ouderdom is 33 jaren; een vierde van de bevolking der aarde sterft echter voordat het zeventiende le vensjaar is bereikt. Van 1000 personen bereikt er slechts 1 de ouderdom van 100 en slechts 6 den ouderdom van 65 jaren. Er zijn iets meer dan een milliard men- schen op de aarde; daarvan sterven er elk jaar 35.214.200, eiken dag 96.480; elk uur 4020, elke minuut 67 en elke sekonde ruim 1. Daarentegen worden er jaarlijks 36.792.000 menschen geboren, of gemiddeld 70 in de minuut. Matige en vlijtige menschen leven langer dan on- matigen en luiaards; de beschaafde vol ken hebben een gemiddeld langeren le vensduur dan de onbeschaafde, terwyl groote menschen in den regel langer leven dan kleine. Kinderen die in 't voorjaar geboren worden, zijn meestal krachtiger, dan die welke in andere jaargetijden ter wereld komen. Geboorte en dood komen meer 's nachts dan over dag voor. Een Duitsch blad voegt aan deze sta tistiek nog toe, dat slechts een vierde deel der mannelijke bevolking in staat is wapenen te dragen en oorlogsdienst te doen. U. D. Maak 't kort. Voor eenigen tijd trad een heer te Adenau, in het Eifelgebergte, een barbierswinkel binnen, om zich 't haar te laten snijden. Ouder gewoonte trachtte de haai kunstenaar onder de bezigheid zijn klant den tijd te verdrij ven, door een der verhalen op te dis- schen, waaraan de barbiers en kappers

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2