Gemengd Nieuws. Officieele Publicatie. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. broodbakker op de Hoogstraat, die van Zondag af (toen hier het koningsfeest werd gevierd) tot heden gevlagd had, haalde bij de tijding dal de liberalen de overwinning hadden behaald en na genoeg iedereen zijne vlag uithingde zijne in, wat tot eene demonstratie aan leiding gaf van de zijde van het volk. Ditzelfde was het geval op de Westhaveri bij den anti-revolutionair H. M. Dercksen, wien men het euvel duidde dat hij geen vlag uithing. Onder het aanheffen van verschillende deunen werden daar de ruilen ingeworpen. Het is zeer te betreuren, dat zulke ongeregeldheden moesten voorvallen, en eveneens dat de politie er eerst bij kwam toen het te laat was. Toen de volkshoop van de Hoogstraat wegge jaagd was, heeft de politie doodleuk toe gelaten dat zij daarna op de Westhaven de ruiten ingooide. Zij had kunnen vei- moeden en er op moeten bedacht zijn dat de tierende troep niet huiswaarts zou gaan, maar elders opnieuw beginnen Aan het verwijt van gemis aan beleid kan de Goudsche politie niet ontgaan Nader schi ijft men aan dat blad 's avonds 10 uur«De ongeregeldheden nemen toe. De Hoogstraat is grootendeels af gezet en ook op andere plaatsen, Wijd- straat en Westhaven, is eene politie macht aanwezig, die de menigte in be dwang houdt. Oproerige deunen worden aangeheven, en behalve de commissaris van politie zijn ook de beide wethouders in functie. Er heerscht een zeer opge wonden toestand." Een later bericht meldt: «De ongeregeldheden nemen voort durend toe. Troepen volks loopen schreeuwende langs de straten en gooien overal de ruiten in, waar niet gevlagd wordt. Op de Singels vooral is een groot aantal huizen waaraan men zijne woede koelde. Het bevreemt menigeen dat de militairen niet ter hulp worden geroepen. De politie alleen kan thans weinig meer doen. Op sommige straten heeft hel al den schijn of de stad in een soort van beleg verkeert. Verschillende vechtpartijen ma ken den toestand nog woeliger." Nader bericht men dd 16 Mei. «De rust is gelukkig weder in onze stad te ruggekeerd. Althans voor het oogeriblik. Het aantal ingeworpen ruiten is legio. Aanvankelijk bepaalde de opgewonden menigte zich tot de huizen van bekende antirevolutionairen, waar geen vlag uit hing, maar weldra lette men niet meer op richting of kleur, en bombardeerde iedere woning zonder driekleur. Zoo werd o. a. bij den voorzitter der vrijzinnige kiesvereeniging, mr. J. For- tuijn Droogleever, op de Westhaven, een groote spiegelruit ingegooid I" De comm. van politie te Gouda komt op tegen de klachten van den bericht gever der N. R. Ct. over de houding der politie. Hij deelt mede dat B. en W. hem ver zekerd hebben zeer tevreden te zijn over de houding en het beleidvol optreden der politie. «Het is een vreemd verschijnsel, zegt de N. R. Ct. dat een troep volk, hoe dom en onbeschaafd ook, zijne blijdschap over de herkiezing van zijn burgem. aan den dag legt door baldadigheden en ruw heden, die in de eerste plaats hem innig leed moeten doen. Hoe weinig begrip be doelde lieden ook hebben van hetgeen talsoen en waardigheid voorschnjven, zij zijn toch niet zoo stomp en onzinnig, om te denken dat zij daarmede hun burger vader genoegen zouden doen! Hel droe vige tooneel van gisteravond werpt eene schaduw over onze feestvreugde van eer gisteren middag, en het is zeer te hopen dat de schuldigen spoedig gevat en ge straft zullen worden." Het oordeel van de Standaard over den uitslag der Staten-veikiezingen is, dat onder gewone omstandigheden er geen quaeslie van zou zijn, of die dag ware een r.ieuwe nederlaag voor de vrij zinnigen op heel de linie geweest, daar hun vei liezen zeer aanzienlijk zijn. Nu er echter hope bestond, dat hen nog een veel gevoeliger slag zou worden toege bracht, en zij er in slaagden erger af te weren, is het te begrijpen, dat het eindresultaat hen een gevoel van ver ademing bracht. Van verademing in zooverre, dat ze nog weer voor een tijdlang de Eerste Kamer in hun macht houden, daardoor de krachtige werkzaamheid van het Ka binet kunnen verlammen, en alzoo den jammerlijken toestand bestendigen, waarin we door liberalistische bekrompenheid geraakt zijn. Toch heeft ons volk zich dit zelf te wijten. Hel kiezersvolk is dringend ge noeg en herhaaldelijk genoeg gewaar schuwd. H. M. de Koningin schonk flOO voor het kinderziekenhuis te Arnhem. Sedert eenigen tijd is tusschen de Nederlandsche en Duilsche hoofdbesturen der posterijen, in overeenstemming met de betrokken spoorwegmaatschappijen de regeling getroil'en, dat, bij te late aan komst der dagboot van de maatschappij Zeeland te Vlissingen, het doorgaande postrijtuig Vlissingen Oberhausen met den facultatieven expres-trein over Bok stelWesel wordt vervoerd. Hierdoor wordt voor het Engelsch- Duitsch post-vervoer het belangrijk voor deel verkregen, dat de postaansluiting naar Berlijn, die over Venloo moeilijk meer te bereiken is, onder alle omstan digheden verzekerd is. Reeds eenige malen heeft men van deze regeling gebruik moeten maken. Zaterdag kwam voor de Sluis te Utrecht aan een groote Keulenaar, g laden met steenkool, die door den eige naar van het schip voor eigen rekening opgekoeht en bestemd was om aan het publiek bij kleine hoeveelheden te worden verkocht. Een agent van de firma Krupp te Es sen, te Utrecht zijnde om te trachten steenkolen te verkrijgen voor zijne pa troons, sloot met den schipper eenzoo'n vooideelige overeenkomst, dat de laatste onmiddelijk den steven wendde en met zijne lading koers zette in de richting naar Essen. Een vroeger landgenoot, de heer Georges Liernur ingenieur en chef des traveaux du Barr ige de Cairo, zoon van den bekenden ingenieur Charles T. Lier nur, is door den Khedive van Egypte benoemd tot Bey (Sanieh). Als een gevolg der werkstakingen in Westfalen worden sedert eergisteren de locomotieven der Ned. Tramway-maat- schappij te Heerenveen met turf gestookt. Schoterland schijnt altijd ongelukkig! In verscheidene plaatsen van ons land hebben zich plaatselijke comités ge vormd, met het doel de oprichting van een asyl voor dronkaards te helpen be vorderen; ook te Utrecht zal zich een dergelijk comité constitueeren. Aanvan kelijk stelt het zich ten doel de benoo- digde gelden in te zamelen en over te maken aan de uitvoerende commissie van liet hoofdcomité. Zoodra dit laatste over de vereischte kapitalen kan beschikken, hoopt het met de zaak een begin te maken, vooi loopig op kleine schaal, terwijl gelei delijk meer verpleegden in de inrichting kunnen worden opgenomen. Het hoofdcornité meerit reeds een ge- schikten directeur te hebben gevonden, terwijl ook op een landgoed, dat voor het doel alleszins geschikt schijnt, het oog gevestigd is. Daar men meent, dat zij, die het betalen kunnen, allicht de voor keur er aan zullen geven, zii h in het bui tenland te doen verplegen, zal het her stellingsoord, dat men hier wenscht te stichten, voornamelijk ingericht worden voor de minder gegoeden. Het Drievoudig Verbond heeft in de Jta- Jiaansche Kamer een harden stoot gehad, bij de interpellatie over de katholieke congres sen en meer in het bizon der over dat te Weenen, waar men met verbazing vroeg, waarom nog geen Oostenrijksch leger de Alpen was overgetrokken, om den Paus iu zijn wereldlijke macht te herstellen en de Italianen uit Home te verjagen. In elk an der land zou men dergelijke uitingen laten voor wat ze zijn; maar iu Oostenrijk zijn de bisschoppen staatsambtenaren, die in de olliciëele lijsten van het Rijk ingeschreven zijn. Niet dat de interpellanten de vrijheid van sprekeu in een naburigen Staat aan banden willen leggenzij vragen alleen, waarom men iu Italië zoo angstig Oostenrijk naar deoogen ziet en telkens vervolgingen instelt tegen hen, die het Ituliaausche vaderland geheel verlost willen zien en ijveren voor de vrij- makiug van Trente en Triest terwijl Oos tenrijk zich iu geen enkel opzicht wacht voor de beleediging van hetgeen ieder Italiaan ten hoogste dierbaar is: Do liefde tot het Vcreenigd Italië Die houding van de Italiaanscke regeeriug heeft de Italianen nog meer gekwetst, om dat de Oostenrijksche politie met zoo groote heftigheid optreedt tegen alles, wat den trots der Oostenrijksche-Hongaarsche monarchie kan kwetsen. Vier vijfden der Italiaansche bladen zijn in Oostenrijk verboden; het is verboden het portret van Garibaldi uit te stallen in de zuidelijke provinciëneen stuk van Poalo Ferrari. De twee Dameswerd verboden, omdat de heldin Margaretha heet. Er bestaat te Triëst een Italiaansche Welda- digheids-vereeniging, bij eene feestviering mocht het muziekkorps dc/.er vereeniging het Italiaansche volkslied niet spelen. Ja, het is zelfs zoo erg, dat de Oostenrijksche politie aan de Italiaansche consuls in Oostenrijk verbood, gevolg to geven aau de circulaire van den minister Crispi, waariu deze aan drong op feestelijke viering der Italiaansche gedenkdagen door de Italiaansche kolonies iu het buitenland. De heer Crispi zeide, dat alleen krachtig was opgetreden tegen de irredentisten, wan neer deze zich aan gewelddadigheden schul dig maakten. Die verklaring kon den inter- pollaut Pais niet bevredigen. „Gewelddadig heden het mocht watriep hij. „Hunne eenige misdaad bestond in het dragen van vaandels, waarop de namen Triest en Trente voorkwamen in het aanbrengen van schil den, waarop van „Oostenrijksche soldaterij" werd gesproken in het voornemen, om de herinnering aan Oberdank in eene apotheose te vieren. En daarom werden zij door de politie uiteengedrevenDat is zeker de uiting van het vadcrlandsche gemoed tegen over onze broeders 1" „Achtbare Pais," zeide de president, „gij vergeet dat ge iu een Parlement spreekt en niet op een Katholieken-congres." Met deze geestige hatelijkheid werd het debat gesloten maar de indruk er van zal niet gunstig zijn voor de verhouding tot de bondgenooton. Reeds fluistert men in Weeuen, dat er wel verandering iu het verbond zal komen. De reis van koning Umberto naar Berlijn zal ons te dien opzichte wel nader inlichten. De heer Iiowartb heeft met zijn voorstel tot afschaffing van het onderkoningschap in Ierland niet veel succes gehad in het Lager huis. Ongetwijfelt heeft men zich het gefluit herinnerd, waarmede de Prins van Wales in 1885, bij zijn bezoek aan Ierland, te Cork en Limmerik word ontvangen, en heeft men begrepen, dat het nu te laat is om te trachten den opstand in Ierland te bezweren door een zoo platonisch middel als het ver blijf van een Prins van den bloede in het kasteel te Dubliu. Daarentegen werd aange nomen een voorstel van den heer Heneage, om de plaats van onderkoning onvervuld te laten en den Staats-secretaris voor Ierland met de leiding der werkzaamheden te 1 lasten. De Regeering heeft haar instemming met dat plan betuigd en daarmede is de kwestie van het onderkoningschap op den weg eener practische oplossiug gebracht. Dat was ook noodig. De tegenwoordige diguitaris Lord Londonderry dringt op het toekennen van zijn onslag aau en Lord Salisbury kau nie mand vinden om de openvallende plaats in- tenemen. Daarom zal wel spoedig van de zijde der Regeering een voorstel omtrent een nieuwe wijze van bestuur van het groene Erin bij het Lagerhuis inkomen. Nog een ander gewichtig ontwerp wacht op de behandeling in het Parlement: de kwestie der scheiding van Kerk en Staat iu het graafschap Wales. De bevolking van Wales heeft niet veel op met de vertegen woordigers der Eugelsche Staatskerk, die zelfs de taal des lands niet kennen en die zij toch verplicht is gedeeltelijk te bezoldi gen door het afstaan van tienden van oogst en eigendom. Verleden jaar uitte de oppo sitie zich in daden; de boeren weigerden de tienden te betalen, en men heeft hen nog steeds niet tot reden kunnen brengen. Dinsdag werd dit in het Parlement ter sprake gebracht door den heer Dillwyu, afgevaar digde voor het graafschap, die eindigde met de scheiding tusschen kerk en staat in zijn district voor te stellen. Natuurlijk vond zijn voorstel hevigen tegenstand bij het ministe rie; lord Salisbury beweerde, dat men den geest van afscheiding in de hand werkte tusschen verschillende deelen van het Rijk, door voor elk deel andere wetten te maken. Het voorstel van den heer Dillwyn werd dan ook verworpen met 231 tegen 284 stemmen; een groot deel van het Huis heeft zich dus vóór de scheiding uitgesproken. Zou dit een gevolg zijn van de hardnekkig heid der graafschappers, die besloten hebben geen tienden te betalen, tot zij hun zin hebben doorgedreven Ten slotte wordt het Lagerhuis bezig ge houden door een wets-ontwerp van baron Henri de Worms die voorstelt invoer rechten te heften op suiker, afkomstig uit lauden, waar men voortgaat de suiker-in dustrie te bevorderen door het uitloven vau uitvoer-premiën. Dit ontwerp heeft hevige oppositie uitgelokt. Men heeft er een poging in gezien van de regeering, om langs een omweg het beginsel van free trade aan te tasten. Aan den eersten lord van de schat kist, minister Smith, werd gevraagd of de regeering plan heeft, bij tegenstand der vrij handelaars, het ontwerp van baron de Worms te trekken of de behandeling door te zetten De heer Smith heeft geen afdoend antwoord gegeven. Hij heeft eenvoudig ver klaard, dat wijl de agenda van het Huis zooveel ontwerpen bevat, de regcering het ontwerp-Worms zeker niet vóór de Pinkster- vacantie in behandeling zal brengen. Daaruit besluit men, dat de regeering niet te erg op de aaunemiug er van zal aandringen en de vrijhandelaars juichen over hun aanvankelijk succes. De regeering schijnt in te zien, dat het niet aangaat van het Parlement te ver gen, dat maatregelen genomen worden, om verraad te plegen aan de beginselen van Cobdeu en Bright. Ds. W. A Poolman van Haarlem predikt Zondag 19 Mei e. k. in de Ev: LutliKerk alhier. Door het Provinciaal Kerkbestuur van Utrecht is onze stadgenoot de heer H. Limpers Jr., na afgelegd examen, den 15den dezer tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten. De aanvoer ter gistel gehouden vee markt bedroeg ruim 30 stuks runderen. Er werd tamelijk veel omgezet bij leven dige handel. Kalfkoeien golden f 140 a f190, guste koeien f 100 a f150 en vette koeien f125 a f200 Me' genoegen ont waren wij, dat de veehouders onzen raad om hun vee te blijven aanvoeren, opvol gen en wij blijven er bij hen op aan dringen daarmede voorttegaan, waardoor zij in de eerste plaats hunne belangen op uitmuntende wijze zullen behartigen. Gisterennamiddag werd door den gemeente-keurmeester L. Kames, alhier, een partij schar en schol, afgekeurd. De directeur der reinigingsdienst heeft die in oDtvangst genomen en vernietigd. 330ste STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. (Eerste week.) Trekking van 15 en 16 MEI. (1500 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van 100. No. 244 en 3625. Prijzen van fTO. 2046, 3658, 8672, 9722, 11727, 17188, 18051, 18811, 18844, 18900, 20064, 20751, 20755, 20804 en 20835. Te zamen 17 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 124, 225, 255, 264, 265, 288, 2013, 3611, 3639, 3652, 3665, 5715, 5748, 5749, 5791, 8606, 8648, 8675, 8682, 8688, 9742, 9778, 9780, 9797, 10913, 10925, 10942, 10945, 10949, 11750, 11751, 11782, 11788, 15752, 17120, 17124, 17191, 18066, 18082, 18095, 18813, 18814, 18836, 18874, 18877, 18880, 18882, 18918, 20001, '20714, 20758, 20764, 20766, 20773, 20822, 20851, 20872, 20880, 20923, 20931, 20933, 20936 en 20947. Volgende trekkingen geschieden: 2124, 27, 29, 31 Mei en 48 Juni. Maarsbergen. Een genotvolle dag was het voor de schooljeugd alhier ter viering van het Koningsfeest. Door me vrouw Godin de Beaufort werden op ruime schaal de kinderen onthaald op melk, krentebroodjes en chocolade-tabletten, ter wijl bovendien elke leerling het portret des Konings en een fraai boekgeschenk ontving. Langdurige toejuichingen bewe zen hoe blijde de kinderen waren. Scherpenzeel heeft zijn ouden roem gehandhaafd «Verknochtheid aan het Huis van Oranje." Niettegenstaande de tegenwer king van sommigen, heeft de burgerij feest gevierd. Reeds Zondag wapperde van alle openbare en vele particuliere ge bouwen onze geliefde vaderlandscbe drie kleur. Den daaropvolgenden Maandag zag men schier geen enkele woning zonder haar. Ofschoon onze vroede mannen met meerderheid van stemmen besloten had den den schoolkinderen geen feest aan te bieden, zoo hadden de onderwijzers zich spoedig den steun van onzen hooggeachten Burgemeester verzekerd, en hielden des Maandagsmiddags nog een in allerijl ge- organiseerden optocht met de kinderen, welke uitmuntend slaagde. Het Hoofd der school, de heer IJperlaan, en de onder wijzer, de heer Veldhuizen, lieten het den kinderen aan de noodige versnaperingen niet ontbreken. Zelfs ingezetenen ont haalden met blijdschap. Inzonderheid ver melden wij de dames Smalt, die de kin deren van 7 jaar iu huis noodigden en daarna gul en rijkelijk onthaalden. Des avonds werd nog een optocht ge houden door jonge mannen, die goed van stapel liep. Gaarne hadden we gezien, dat er meer aan hadden deelgenomen. Bij onzen geachten Burgemeester werden toespraken gehouden en daaina de deel nemers aan den optocht opgewacht in de Sociëteit. Hier hield de President der So ciëteit, de heer Boekhoudt, in goedgekozen woorden eene geestdriftvolle toespraak, het woord richtende tot den Burgemees ter, als vertegenwoordiger des Konings op deze plaats. Daarop werden de glazen gevuld en een dronk op Z. M. ingesteld, waarop een driewerf «Leve de Koning!" weerklonk. Na het krachtige en welge meende antwoord van onzen Burgemees ter, zette de stoet zich weer in beweging, en werd deze feestavond besloten met vuurwerk en Bengaalsche verlichting van den toren. Alles liep in de beste orde af. Woudenberg. Door den Raad dezer gemeente is in zijne vergadering van 16 dezer benoemd als onderwijzer aan de school in de Kom alhier de heer W. G. Bekker te Soesterberg, in plaats van del) heer J. Kamphuis, op verzoek eervol ont slagen. Een Amsterdamsch werkman. Eén klaartje en de werkman verlangde naar een tweede; twee klaartjes de feestelijke stemming kwam; drie, enz. enz. en hoe inniger juflrouw Vergun ning den «borrelenden', Amsterdammer aan haar liefdevol harte drukte, des te zwakker werd deze ter been, zoodat, wilde hij voortschrijden op zijn waggelenden levensweg, hem niets anders overschoot dan het hoofd te verbergen in de kussens van een aapje, dat hem in de richting van Sioterdijk voerde. De weg naar Sioterdijk leidt langs erschillende cafés, kroegen en hei bergen, die op den drankgragen wandelaar of rijder eene onweerstaanbare aantrekkings kracht uitoefenen. Bij iederen aan de familie Bacchus-Vergunning gewijden tempel vermeerderde de werkman zijne reeds verzamelde hoeveelheid klaartjes met één, terwijl ook de aapjes-koetsier zeer tegen aapjes-gewoonte, zich laafde aan »<!e moedermelk voor volwassen kin deren." Toen Sioterdijk werd bereikt was het paard moe, de koetsier dronken en de liefhebber niet meer nuchter. Ongastvrij oord, dat Sioterdijk! De klare smaakt er niet eens! Het rijtuig werd daarop haastig gekeerd, een kind bijna over reden; het paard scheen eveneens onder den invloed van Schiedam en beschreef met het rijtuig allerlei zigzagvormige lijnen, en wie weet welke vreemde din gen met het dronken gezelschap waren geschied, zoo niet de politie een kort, maar krachtig halt had gekommandeerd en paard, rijtuig, koetsier en pleiziergast naar eene stalhouderij had gevoerd. Een minachtenden blik wierp de feest vierende werkman van de bok op den stal, liet zich haastig van zijn hoogen zetel glijden, richtte zijne wankelende schreden naar eene moddersloot en stortte zich in den gapenden afgrond. Twee, vier, zes handen werden hem toegesto ken; een ruk en druipende als een poe del, onder het gejuich der vergaderde jongelingschap, werd de passagier ge ëscorteerd naar den stal, waar hem door de jeugd werd toegezongen het bekende schoone lied «Jij komt van avond de deur niet meer uit." Alzoo eindigde de geschiedenis van den werkman. De BURGEMEESTER van AMERS FOORT doet te weten, dat op alle werk dagen van 21—29, 31 Mei8 Juni, en 1229 Juni e. k., ook bij avond en nacht dooreenige bataillonsInfanterie, op groote afstanden schietoefeningen gehouden wor den in de legerplaats bij Zeist, gelegen links van den straatweg tusschen Amers foort en Utrecht, en dat daardoor de omtrek dier plaats onveilig zal zijn voor zooveel betreft het Zuidelijk en Oostelijk gedeelte. Van eene roode vlag voorziene borden zullen het onveilig terrein aanduiden. Amersfoort, den 18 Mei 1889. De Burgemeester voornoemd T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: lü Mei Johanna, d. van Neeltje van den Bongaard. 11 Mei Everardus, z. van Nicolaas de Gooijer en Geertruida van Vulpen. Petrus, z. van Cornelis Horst en Mietje van Valkengoed. Albertus, z. van Leendert Krijnen en Hendrika Maria de Gooijer. 12 'Mei Albertus, z. van Johannes Groenhuizon en Johanna van der Veer. Dirk, z. van Jacobus Mathijs-Reuten en Adri- ana Johanna van Bruggen. Johanna Maria, d. van Gerard van Nieënburg en Johanna Maria Beerendonk. Petronella Hendrika, d. van Peter van Schoonhorst en Evertje van 't Ooster. 13 Mei Lubberta, d. van Lubbertus van Achterbergh en Jannetje van Eist. Steventje, d. van Gerrit Brom en Maria van Loveren. 14 Mei Maria, d. van Antonie van Zuilen en Heudrina Ro sier. 15 Mei Geertruida Evelena, d. van Arie Mark en Geertruida Evelina van Eijs. -— Johanna Wilbelmina, d. vau Evert van Berg ou Willemina, Everarda Lambrechts. 16 Mei Catrien Marie Joseph, d. van Michaël Petrus Daniels en Johanna Wilhelmina Maria Brelun. Ondertrouwd: 10 Mei Nicolaas Abraham van Eijkelenburg en Johauna Poort. 13 Mei Hartger Broekhuis en Antouia Elisabeth Jagtenberg. Gehuwd: 14 Mei Johannes Gerardus Ar- noldus Meeuwsen en Cornelia Johanna van Loo 15 Mei Johannes van de Ven en Petronolla Verheuvel 16 Mei. Francis Frederik 's Jacob en Jacqueline Adrienne Juckema van Burmania Baronesse Rengers. Overleden: 10 Mei Wilhelmina Johanna Fielippina Hulskes, oud 55 j. echtg. van Ja cobus Everardus Bosselaar. 12 Mei Teu- nisje van 't Hoog, oud 55 j., echtg. van Aal- bert Klok. 15 Mei Wilhelmus Hol, oud 68 j. ecjitg. van Maria van der Veer. Hoogland. Geboren: 10 Mei Willem z. van Willem van Gulik en Annetje ten Hoven. Gehuwd: 16 Mei Antonius van den Tweel met Jannetje van Laar. Overleden: 10 Mei Neeltje Bloemendaal wed. van Dirk Frits Romeijn. Lensden. Geboren 4 Mei Anna Catharina d. van Adrianus Pothoven en Anna Catharina van Dam. Martha, d. van Maas Lagemaat en Aaltje Gerritsen. Gehuwd: 16 Mei Aart van Zoeren met Maria Puik. Peter van Broekhuizen, we duwnaar van Gerritje van Donkelaar met Evertje van de Hee. Stoutenburg. Overleden: 17 Mei Andries van den Berg, oud 15 m. Woudenberg. Geboren 10 Mei Frans, z. van Lammert v. Kolfschoten en Maaijtje van Voskuilen 12 Mei Wilhelmina Cornelia, d. van Teunis van Barken en Gosina de Kruijf. 11 Mei Maartje, d. van Elbert van Asselt en Ever tje van de Zandsteeg. 15 Mei Hendrikus, z. van Wouter Honders en Janna Brouwer. Gehuwd: 15 Mei Gerrit Vervat, 30 j. en Geertruida Puik, 22 j'.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2