Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Turkije zit leelijk in den brand, in den laatsteu tijd. Daar is vooreerst de Armenische kwestie, waar de gouverneur er schik in heeft de meuschen levend te braden. De Porte wist niets beter te doen dan een com missie van onderzoek naar den toestand te benoemen, bestaande uit Suleyman-pacha en Nourian-effendimaar de commissie is rus tig in Stamboul gebleven en laat de Arme nische gouverneurs doen, wat ze willen. De Turksche regeeriug vindt (Jat maar opperbest want uit 1875 en 1 876 heugt haar nog, hoe gevaarlijk bet is, in Armenië naar veel dingen te onderzoeken. In Zanzibar roept men de hulp van den „Beheerscher der geloovigen" in tegen de Europeanen, en hij is aanstonds gereed. Hij benoemde een gezantschap onder leiding van Abdel-Kader-el Dana, ten einde den sultan van Zanzibar moed te gaan inspreken. Maar hij is tevens erg verheugd, dat dit gezantschap, juist als liet vorige, stil thuis blijft. Wat heb je aan die onaangenaamheden met Duitschers en Engelschen? Nu is het op Creta weer niet pluis. Daar kan men niet overweg met den gouverneur Nicolaki-packa, en in Coustaniinopel loopen geruchten, dat de Duitschers de Crctenzers tot opstand aanzetten, om het eiland daar door in handen van Griekenland te spelen, als huwelijkscadeau voor prinses Sophie en den hertog van Sparta. In hoeverre dit plan strookt met de houding door Duitschland tegenover Engeland aangenomen, is onbegrij pelijk. Engeland heeft ook nog aanspraken op Creta, en zou zeer ongaarne het bezit via Duitscblaud op Griekenland zien over gaan. Hoe het ook zij ook zonder Duit- sche ophitserij, heeft Turkije op Cretu dc handen volhet is voor Turkije een Sisyphus- rots en toch hecht de Porte veel waarde aan het bezit er vau. Daarom wordt nu een ge zantschap aangewezen, onder Mahmoud-Djc- laleddin-pacha en Amed-Ratib-pacha aan wien Férid-bey, oud-redacteur van het Turksche dagblad Farikwordt toegevoegd. Doch mis schieu vindt dc Sultan het toch maar beter ook dit gezantschap thuis te houden en weer eens wat troepen naar Creta te zenden, die als altijd, van het Syrische legerkorps worden genomen En tusschen al die lasten, die de zoele rust van de Verheven Porte komen storeu, mengen zich nu nog al die onaangenaam heden op het Balkan-schiereiland. Vorst Ni- kita van Montenegro gaat zijn leger verster ken, in verband met een te Petersburg ge sloten overeenkomst, en Rusland geeft hem daartoe de middelen. In Servië wordt de verzoening tusscheu Obrenowitch en Kara- georgewitch voorbereid door huwelijksplannen tusschen koning Alexander en de dochter van vorst Peter. Het radicale element wil daar echter niets van weten en bereidt een nog radicaler middel voor: vorst Nikita van Montenegro zal zelf den Servischen troon bestijgen. Het eene gerucht is, zoowel als het andere, in staat de gemoederen in Tur kije tot onrust te brengen. De Sultan heeft dan ook maar spoedig, bij monde van zijn grootvizier, aan Europa bekend gemaakt, dat. hij de striktste onzijdigheid in acht zal ne men, als er tusschen Rusland en een der Balkan-Statcn oorlog komt, tenzij het Turk sche Rijk wordt aangerand. Doch onder het „Turksche Rijk" verstaat de Sultan niet de suzereine staten haaste hij zich er bij te voegen. Hij wil zich geheel buiten de intri gues houden, die te Cettinje, Belgrado en Sofia worden afgespeeld. Of die oorlogsgeruchten de besprekiug waard zijn? De Duitsche bladen meenen van wel en geven hoog op van alle maatregelen, die Rusland voorbereidtde Költoische Zei tang heeft de kanonuen geteld, en het Fremdenbladt de laarzen; andere bladen zien de Russen al in Servië en de zeeroffi- cieusse, zeer-Duitsche Pester Lloyd bevTat een Berlijnsche correspondentie, waarin gezegd wordt, dat keizer Wilhelm zeer gevoelig is over de handelingen en woorden vau den Czaar, dat Duitschland geen geld meer aan Rusland leveren zal, dat de Russische mili taire maatregelen tegen Duitschland gericht zijn en dat Duitschland vast besloten is, zijn vrienden als vrienden, maar zijn vijanden als vijanden te behandelen. Waartoe al die drukte dienen moet? Om de Russische conversie-lecning te doen mis lukken. Het is weer 't zelfde spelletje als verleden jaar. Eu daarom zal men verstandig doen, er zich niet al te veel van aan te trekken. Het Engelsche blad De Standard ver neemt uit Odessa, dat het Russische gouver nement zou hebben bevel gegeven 40 loco motieven en 1000 wagens naar den Eka- terinoslaw-spoorweg to zeuden, waar zij in gereedheid moeton worden gehouden, Aan hetzelfde blad wordt uit Weenen ge meld, dat reeds 400.000 nieuwe geweren aan de infanterie zijn gegeven. De Standard zegt verder, dat Rusland zich aan de panslavistische politiek heeft overgeleverd, maar het blad gelooft niet, dat de kalme politiek dadelijk zal worden opge geven. W:at het denbeeld [eener groote Sla vische confederatie op het Balkanschiereilund betreft, de verwezenlijking daarvan is nog even ver verwijderd als de bezetting van Konstantinopel, die er aan moot voorafgaan. The New- York Herald weet een en ander mee te deelen aangaande den uitslag der Samoacouferentie die Zaterdag eindigde. Vooreerst dan zul Koning Malitoa, die door de Duitschers afgezet en naar Cameroon ver bannen is, in zijn waardigheid hersteld wor den, nog voor het txactaat goedgekeurd is. Men vreest volstrekt geen verzet van Mataafa, die nooit anders beschouwd is, dan als de stadhouder van den onttroonden monarch en dadelijk bereid moet zijn hem de regeering weder af te staan. Duitschland heeft afge zien van het plan om schadeloosstelling te vragen voor de verliezen die door de vloot en de Duitsche kolonisien op Samoa zijn. Te\ens heeft Duitschland afstand gedaan van de aanspraken op suprematie, die de oorzaak waron, jat de conferentie te Washing ton in 1884 geen resultaat had. Elk der drie mogendheden, Engeland, Duitschland en de Vereenigde Staten, zal hare consuls te Apia behouden. Daardoor wordt een soort drie voudige beschermheerschappij gevormd; de leiding der zaken wordt telkens aan een der vertegenwoordigers opgedragen, die daartoe bij toerbeurt door de mogendheden wordt be noemd. Die leidende vertegenwoordiger zal zooveel als de raadsman van den koning van Samoa zijn. De vreemdelingen te Apia zul len onder de bescherming en de rechtspraak der consuls van hun land worden geplaatst elk der mogendheden heeft het recht zooveel oorlogsschepen in de haven te doen verblij ven als voor de bescherming harer onderdanen noodzakelijk is. Voorts bevat het tractaat nog eenige bepalingen, o. a.- een verbod tot invoering van sterke dranken en vuurwape nen. Het geheele tractaat zal na de be krachtiging der mogendheden aan de goed keuring der bewoners van Samoa worden ou derworpen. Door de tuschenkomst van Rusland en Oostenrijk in het geschil tusschen Duitschland en Zwitserlaud, is de geheele onderhandeling van aanzien veranderd. Men spreekt uiet lauger over de kwcstie-Wohlgemuth maar over de voorwaarden waarop vreemdelingen op Zwitsersch grondgebied zullen worden toege laten en de plichten, die op de Zwitsersche regeering rusten met het oog op den eigen - aardigen toestand van het land in betrekking tot de naburen. Dit is een terrein waarop do Bondsraad kan onderhandelen en zij schijnt niet ongeneigd dat ook te doen. Reeds dadelijk bekende de Zwitsersehe re- geering, dat er misschien redenen zijn, om zich over de gebrekkige inrichting der grens politie te beklagen. Gaarne wil zij de zaak uit een iuteruationaal'staatkundig oogpunt bezien en is daartoe te eer bereid, omdat zij er geheel buiten staat. Niet zij, maar de vreemdelingen zullen het meeste te lijden hebben van verauderingen in de toelaiings- wetten Het schijnt dan ook, dat Duitschlaud het bij een bedreiging over het opheffen der neutraliteit wil laten. Niet alleen zal de houding der Zwitsersehe regeeriug hiervan oorzaak zijn, maar vooral ook de openbare meening in Duitschland, die niet gunstig gestemd is voor hardheden tegenover een klein volk, dat aan Duitschland sedert langen tijd op velerlei wijze verbonden is. De Zwitsersehe regeering heeft reeds een tweede nota afgezonden, waarin de grieven van Duitschlaud met betrekking tot de voor gewende, oogluikend toegelaten overtreding der Zwitsersehe autoriteiten worden besproken en waarin verder het beginsel van onzijdig heid wordt verdedigd. Zondag 23 Juni zal bij de Vrije Ger. Gem. alhier, op de gewone uren gepredikt worden door den heer Eige man, van Achterberg bij Rhenen. Zondag 23 Juni e. k., zal de Gods dienstoefening in de Remonstraritschi* kerk alhier geleid worden door den heer W. J. Manssen, predikant te Zaandam. Aan het postkantoor Amersfoort en de, daaronder ressorteerende, hulpkan toren werd gedurende de maand Mei 1889 ingelegd f 7328,80; terugbetaald f2483.39. Het laatste, door dat kantoor uitgege ven, boekje draagt het nummer 1798. De wachtmeester Klaassen van het escadron ordonnancen is, wegens lichaams gebreken, voor den militairen dienst af gekeurd, onder toekenning van een voort durend pensioen van f 198 's jaars. Naar wij vernemen heeft de heer mr. J. de Louter ontslag gevraagd uit de betrekking van dijkgraaf van het hoog- heemiaadschap «dc Bunschoter Veen- en Veldendijk." Ook vernemen wij, dat de influensa onder de paarden van het depót-escadron van het 1. regiment huzaren epidemisch heerschende is verklaard. Gisteren werd alhier de gedenkdag van den slag bij Waterloo op de gebruike lijke wijze herdacht. Door Burgemeester en Wethouders werd II. Maandag aanbesteed: 1. Eene gedeeltelijke vernieuwing van den houten lichtopstand of vuur baak aan het Wester Eemhoofd. Inschrijvers de heeren: H. J. Fijnen- berg, 1419, H. Heilijgers 1572, en P. Boks f 758. 2. Het schoonmaken van de hoogere burgerschool en het vernieuwen van den vloer in het gymnastieklokaal van dat gebouw. Inschrijvers de herren: C. M. van He- mert f219, A. van Daal f230, D. A. Stijver f 263 en Ph. Smit f 373. 3. Verf- en schoonmaakwerk aan drie openbare lagere scholen. Inschrijvers de heeren: Ph. Smit f443, A. van Daal f 519, N. van 't Hof f 532 en G. Ruitenberg (540.90. 4. Eenig verfwerk aan gemeentege bouwen. Iuschrijvers de heeren J. R. van 't Hof f94.90. A. van Daal f109, H. van Wan delen f118, Ph. Smit f134, J. C. de Haan Gz. 137, H. Voortman f145, N. van 't Hof f147, H. van 't Hof 1172, G. Woudenberg 1 180, G. van Lummel f 185, J. van Eeden f 186 en G. Rui tenberg f238. Al deze werken wer den den minsten inschrijver gegund. Naar aaDleiding vaa de annonce, voorkomende in dit nummer, waarin de heer E. M. Schmidt keunis geeft, dat door hern in de Sociteit Amicitia alhier een ten toonstelling van Salon- Ameublementen /.al gehouden worden, achten w ij het w aardig ter introductie, onze lezers inecletedeelen «at het Dagblad van Nederland vau genoemde firma getuigt. Meubelen iu stijl. Het valt moeielijk te bepalen wanneer dit geschiedde maar zeker is het, dat «'e, eenige jaren geleden, plotseling tot de over tuiging zijn gekomen, dat we onze huizen vrij leelijk meubileerden. We waren trouw gebleven aan den stijl van bet keizerrijk met zijn stijve lijnen en onze huismoeders waren uitstekend tevreden als zij maar kon den boenen en de meubels er uitzagen „als spiegels" op de lijnen en den vorm kwam het minder aan. Het was de tijd, dat ieder novelleuschrijver zijn heldin plaatste iu een vertrek met „heldergeboende meubelen." Toen de spoorwegen een tochtje naar Parijs, Berlijn en Weenen gemakkelijker maakten dan vroeger een reis van Gronin gen naar Amsterdam of Den Haag was, begon de Hollander zijn honkvastheid te verliezen en waagde men naar vreemde oorden te gaau. Wij maakten kennis met de u'ijze, waarop men aan Seine en Donau zich een aangenaam te huis uist te schep pen, hoe men aldaar in de school der renais sance was opgegaan, hoe schilders en beeld houwers, evenals in den gulden tijd der Hollandsche renaissance, penseel en beitel leenden om de «oningen te verfraaieo. Toen braken we ook met het mahoniehout en het boenwas." De ,,wrijflap" werd op geborgen, eikeu- en notenhout, grocieude langs de hellingen der Duitsche bergen, ver vingen den boomstam der tropen. Tegelijkertijd stond er ook een leger van kunstenaars op, die ons leerden hoe wij onze woningen moesten meubeleu en ver sieren. We hadden eigenlijk gezegd, dit niet be hoeven te leeren, als we maar aan de traditiën der vaderen waren getrouw ge bleven, Dezen haddeu er wonderwel ver stand van, maar onze eeuw van stoom en electriciteit heeft ook nog andere eisehen. We hebben het geduld niet meer om zelf langzamerhand stuk voor stuk bijeen te brengen, ten eiude het geheol te erlangen, dat men wil bezitten. Zoo ontstond ook hier ter stede het vak van tapissier, dat is die gewichtige persoon, die in staat is een geheel huis in stijl te meubileeren, d. w. z. daarvoor alles te leve- reu wat noodig is, om het geheel te vol maken. Wij waren dezer dagen in de gelegenheid om do inrichting van een huis te bezich tigen, dat onlangs uit de handen kwam van zulk een vakman, don heer E. M. Schmidt, Galerij 25 vooral troffen ons twee salons en suite, in Oosterschen stijl gemeubi leerd, die eeu bijzonder goede getuigenis af legden van de wijze, waarop de beer Schmidt zijn taak opvat. Tot in de kleinste bijzon derheden was de style Oriëntale vol gehouden. De heer Schmidt, die te Genève, Brussel, Parijs, Berlijn en Weenen zijn studiën heefi gemaakt, staat zelf aan het hoofd van eeu fabriek eu atelier van ameublementen, zoodat hij in staat is te allen tijde naar teekenin- gen, die bij ook zelf ontwerpt, huizen, villa's enz. naar keuze van de eigenaars in te richten. In zijn magazijn in de Paleis-galerij heefi men bovendien een ruime keuze van model len van meubelen in elkou stijl, van meubel en gordijnstoffon, peluehes, vitrages enz., zoodat men ook zelf in staat is, om bij liet doen zijner keuze, zijn eigen oorspronkelijk heid aan de woning, welke men betrekt, te kunnen geven. Nu in dezen tijd van het jaar de onver woestbare neiging van den menseh zicli «eer luide openbaart, om zich een eigen home te bouwen, met wat daarbij behoort, vestigen wij op het atelier van den heer Schmidt in het bijzonder de aandacht. Wij «aren vroeger, bij herhaling in de gelegenheid, eeue expositie van den heer E. M. Schmidt te zien en wisten niet wat meer bewondering verdiende, de fraaiheid der uitvoering of de sierlijkheid der vormen, voor deugdelijkheid der meubelen wordt in gestaan. Red. Jan. Weldoen is een heele kunst. Piet. 't Hangt er maar van af, wat je door weldoen verstaat. J. Gewoonlijk noemt men het weldoen, als iemand iets van het zijne ten behoeve van noodlijdenden afstaat. P. Maar nu is er nog al eenig verschil of je in je gewone doen blijft, als je iets geeft, of dat je er zelf om moet krom liggen. J. En ook of je behoorlijk toeziet, dat je weldaden werkelijk r.ultig worden be steed. P. Bovendien is het een kunst om, als je niet veel te missen hebt, met wei nig veel te doen. J. Daar zal ik je eens wat van ver tellen. De bekende maar weinig bemid delde Benjamin Franklin zond eens aan een Engelschman die te Parijs in grooten nood verkeerde, tien Louis d'or met een schrijven van den volgenden inhoud »Ik schenk u dat sommetjp niet ik leen het u. Als gij in uw vaderland terug zijt, zult gij wel iets te doen vin den om uw schuld te kunnen afbetalen. Ontmoet gij iemand, die in uw tegen woordig geval verkeert, leen hem dan de tien Lous d'or op dezelfde voorwaarde Zoo zal dat geld, steeds goed doende, nog door menige hand kunnen gaan, eer liet teiecht komt bij een slecht mensch, ilie er den vooitgang van stuit." KERKNIEUWS. Ned. Here. Kerk. Beroepen naar Herkingen, de lieer W. de Leeuw, cand. to Oosterwolde. Naar Brand- n'ijk en Gijbbelland (toez.) en naar Anke- veen. de lieer C R. Lelijveld, cand. te Utrecht. Naar Uien en Doodewaard. de P. Bokina, cand. te Utrecht. Naar Haarlem, vae. Escher, ds. C. J. Lanimerink, te Schevenin- gen, en vae.-Brutel de la Rivière, ds. B. J. Swaan, te Gouda. Naar Rumps, ds. C. van koetsveld CEz., te Oosterhout. Naar Leens (toez.) ds. H. J. André Douwes, te Diviu- geloo. Naar Geneinuiden, ds J. Bolkesteiu, te Ter Aar. Naar Hoornsterznaag, ds. H. Rutgers, te Jelsum. Bedankt voor Heerjausdam (2 maal), ds. J. G. Deur, te Leerbroek. Voor Schoonho ven, ds. G. P. Kruijff, te Domborg. Voor Heiukensz.iud, de heer W. B. H. vau Lin- scboten, cand. te Middelburg Voor Monster- ds. E. A. Lazouder, te Oostemolde. Ned. Geref. Kerk doleerende Beroepen naar Gerkesklooster, de heer C. W. E. Ploes van Amstel JJAz., eand. aan de V. U. Naar Dordreeh, ds. Ph. J. Wessels, ebr. ger. predikant te Zierikzee. Naar Vlis- singen, ds. J. Hulsebos, te Zuidwolde. Bedankt voor Heeg, ds. W. Ringnalde te Harmelen. Voor Zevenhoven, do lieer H. J. Allaart, cand. aan de V. U. Clir. Ger. Kerk. Aangenomen naar Oosterend, op Tessel ds. H. Stutvoet, te Rottevalie. Naar Zwaar- tewaal, ds. H. M. K. Mol, te Dassen. Ev. Luth. Gem. Beroepen naar Medemblik, ds. G. A. Alers, te Zwolle. Zaterdag 1.1. is te Leiden de heer H. Y. Groenewegen, predikant te Dokkum, cum laude tot doctor iu de godgeleerdheid gepromoveerd. De nagedachtenis van Pater Dainien de Veuster, den zelfopofferenden priester, die een groot gedeelte van zijn leven weidde aan de meluatschen op het eiland Molokai, zal geëerd worden door een werk in den geest van den edelen man. Een commissie, bestaande uit mannen van alle richtingen, onder leiding van den Prins van Wales, zal niet slechts een ge- denkteeken plaatsen op liet graf van pater Dainien, maar te zijner eer een afdeeling voor nielaatschen verbinden aan het Lon- densche gasthuis voor huidziekten, en voorts een wetenschappelijke commissie naar Indië zenden om een grondig on derzoek in te stellen betreffende de me- laatschheid en de middelen ter verzachting, zoo mogelijk ter uitroeiing van deze ziekte. Hoe de Schacli van Perzië zich baadt. Een dag vóór deze «plechtigheid" in liet Admiralsgartenbad te Berlijn zou geschie den, was alles reedsin gereedheid gebracht. Zilveren wasclibekkens en een groot aan tal flesschen met rozenolie en andere wel riekende stuffen werden gereed gezet, terwijl een deitigtal lakens op den grorid werd uitgespreid, liet water had een temperatuur van 48°. De dienaars ont kleedden den sehah in de wachtzaal en brachten hein daarna in het bad, waar alleen de lijfarts hem vergezelde. Onder het uitspreken van gebeden wei 1 de schah daarna met kostbare balsems ingewreven in zijden kaftans gehuld. Nu kwam de hofbarbier aan de beurt, die den schah schoor en kapte, waarna de vorst zicli behagclijk op een kanapé uitstrekte, zich te goed deed aan aard beien en een sigarette rookte. Na een kwartiertje uitgerust te hebben, liet de schab zich weer kleeden en verliet de badinrichting. De schah was gekleed in een zwarte jas en droeg een rooden man tel, die met zilver was geboiduurd en met juweelen bezet; op het hoofd had hij een hooge Perzische muts, met een grooten leeuw in briljanten op den top. Ongelukkige Erfgenaam. Heinrich W., handelsagent te Antwerpen, zou eene erfenis ontvangen Zooals dikwijls ge beurt, jbleef de zauk lang hangende en het ongeduld maakte W, zenuwachtig en koortsachtig. Eindelijk werd hij bij eenen notaris in Duitschland ontboden en deze berichtte hem. dat hij inderdaad eifgenaam was vnn een half millioen mark. Woensdagavond nu kwam hij met die gelukkige tijding thuis en vertelde hij die natuurlijk het eerst aan zijne kostvrouw. Hij danste, sprong, zong, lachte, schreeuwde en begon eene menigte depêches en brieven te schrijven, die hij door de vrouw deed bestellen. Gedurende den nacht nam zijne opgewondenheid toe en die was gisteren op het hoogst g.tkoinen. Reeds vroeg was hij op straat, liep rond door de straten, riep overal uit, dat hij Keizer van Duitschland was, dat bij 7 millioen thaler te verteren had en sloeg al de personen, die hij ont moette tegen den grond. Onder anderen was een boer het slachtoffer van zijne opgewondenheidhij viel dezen te lijf en wierp al zijne groenten over de straat. Daar het nu juist de lijd was, dat de politie posten afgelost worden en de rap porten op de bureelen worden ingebracht, was er geen agent in de nabijheid. Men liep naar het bureel der 2e wijk en een agent verscheen, om zich var, den on gelukkige meester te maken. Hij kon er echter alleen niets aan doen. Er moest versterking gehanld worden en toen de politicagenten eindelijk in voldoende ge tale kwamen, vonden zij den armen rijke weer bezig met eenen voorbijganger tegen den grond te werpen. Thans was bij echter zoo afgemat, dat hijzelf moest blijven liggen. De agenten bonden zijne armen en beenen met handdoeken en zakdoeken, een dokter bracht hem de eerste zorgen toe en daarna werd hij, onder toeloop van meer dan duizend menschen in een rijtuig naar het Stuivenberg-Gasthuis ge bracht. Avontuur in de wolken. Te Londen nam onlangs eene jonge, mooie gehuwde dame uit voorname kringen, aan een lucht reis deel, die de luchtschipper Young met zijn ballon «Groot-Brittanië" ondernam. De dame, die mevrouw Godson heette en wier zonderlinge handelwijze reeds vuak de aandacht trokken, was door al de leden van haar familie gewaarschuwd om de gedachte aan de luchtreis te laten varen, maar z(j wilde naar geen vertoo- gen luisteren, stapte in het schuitje en de ballon steeg op. Eensklaps uitte Mevrouw Godson een kreet en zonk op den bodem van bet schuitje nederYoung wendde de grootste krachtsinspanning aan om den ballon te doen dalen, maar slaagde er eerst na ver loop van een uur in. Toen de ballon op de aarde terugkeerde, had mevrouw God- sou aan een zoontje het leven geschonken. De moeder en de, in de wolken geboren, wereldburger verheugen zich in den meest gewenschten toestand en 'tjonge mensch schreeuwde recht dapper toen men het uit de wolken nam. Een nieuw redmiddel. Uit Londen wordt gemeld dat het verven van het haar er toeneemt, meer nog in de arbeiderskrin gen dan in de hoogere klassen. Veift men hier het'haar uit ijdellieid, daar doet men het uit nood. Iemand met wit haar of een grijzen baard die zich om werk of eene betrekking aanmeldt, heeft ondanks alle aanbevelingen en bekwaamheid, veel minder kans dan iemand, wiens haar of baard een jeugdiger leeftijd schijnt aan te duiden. 't Is Oranjeblijft Oranje. Terwijl een schildei te Zwolle boven op een Imo gen ladder bezig was een heerenliuis te schilderen, sloeg de wind een zonnescherm los, waardoor een pol met ongeveer 12 pond gele verf naar benedenkwam. Juist bevonden zich twee dames aan de deur. Deze kregen schier den geheelen inhoud van den pot over haar hoofdendruipend van verf vluchtten zjj in een naastbij- zijnde woning en werden daar, zoo goed en kwaad liet ging, van het kleursel be vrijd, hetgeen natuurlijk lang niet gemak kelijk viel. Middelerwijl verzamelde zich een hoop schooljongens voor de deur, die (ot groot vermaak der toeschouwers een kiachtig «Oranje Boven" lieten hooien. Een teeken des tijds. Wij knipten dezer dagen het volgende uil een plaat selijk advertentieblad Aan de 72 sollicitanten voor Boeren Werkman zij door deze bericht, dat daarin is voorzien. W. S. H. Als een voorbeeld van slordige stijl en onnauwkeurige wijze van uitdrukken teekenen wij uit een andtr blad aan L. De dief of dieven van ue konijnen, die verleden' week alhier gestolen zijn, zijn nog niet op het spoor. Snelpersdruk van A. M. SLOTHOUWER te Amersfoort.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 5