[en pakhuis en erf, Advertentiën. ROZIJN-WIJN-AZIJN fijne geurige KRÜIDEN-AZIJN openbaar verkoopen: EEN HUIS EN ERF mcaunu Gemengd Nieuws. J P. BRONSVELD EEN PAKHUIS ■ehamu Plaatselijke berichten. Spaarbank. MARIA Veertisjarip Ecbtvereenipe WILLEM VAN DE BOSCH JOHANNA KRAAN, 35-Jarige EeLtTereeaigiag. 4 x. <3. ss&isa. M. VAN BEEK. MEN VERLANGT WERKHUIZEN Zendingsfeest op 3 Juli. ELEMENTÜM. W. SALOMONS, URILLEN, SPUI J* Alphons Annegarn. IE THERMOMETERS, Groote Sorteering! Prachtige Patronen! van af ÏO cents tot f 2.50 de rol. BEHANGERS GENIETEN KORTING. Gebr. HAMERS. De Schal) van Perzië heeft tot ridder grootkruis in de orde van den Leeuw en de Zon benoemd mr. G. van Tienhoven burgemeestej van Amsterdam, generaal Verspijck, den schout-bij-nacht Cramer en Oscar Carre. Mevrouw van Tienhoven ontving van den Schah ten geschenke een ring van turkooizen, met diamanten omzet. De Standaard dringt nu ook aan op spoedig handelen in zake defensie Het blad schrijft omtrent den toestand van onze defensie «Heel aardig. Sommig dingen zelfs uitstekend ingericht. Veel zelfs met weinig gedaan. In zijn details bij menig ander land niet achterstaande Maar voor wat het generale weer standsvermogen betreftdrie kwart schijn en één kwart wezen. Ja, als casu quo de man die ons land bezetten wil, aanviel, zoo als de heeren meenen, dat hij eigenlijk moest aanvallen dan zouden we hem kranig in de wielen rijden. Maar natuurlijk, dat begrijpt «Ook-niet- dom" van over de grenzen ook wel. En daarom zal hij het juist zoo aanleggen dat al het gebrek van uw onvoltooid Defensie op uw, en niet op zij» kop neerkomt. En al is nu Defensie een heet hangijzer toch hopen we, dat minister Bergansius het eind van de Memorie van Toelichting op zijn ontwerp spoedig zien moge. Een «te laat," zou eerder dan men het vermoedt, fataal voor onze nationale toe komst zijn." De directie van het N. v. d. D. heeft een financieel weekblad in 't licht gegeven ten behoeve van diegenen der lezers, die uitvoeriger financieele mededeelingen ver langen dan de dagelijksche editie bevat Woensdag hield de commissie lot aankoop van paarden voor het leger te Halfweg een keuring, waarbij uit Y- en Haarlernmerpolders 48 paarden werden aangeboden, Achtereenvolgens werden zij één voor één afgekeurd, zoodat toen n". 35 was behandeld de commissie den arbeid staakte om nog met den trein van 1.09 uur te kunnen vertrekken. Algemeene verwon dering verwekte het onder de inzenders, dat niet één paard aan de eischen kon voldoen, te meer daar uit deze streken meermalen voor Duitschland remonte paarden zijn aangekocht. Deze verwonde ring werd dan ook meermalen in voor de commissie minder aangename woorden lucht gegeven. Onder Ede is de pluk en verzending van boschbessen in vollen gang jong en oud verdient daarmee een flink dag geld. Men besteedt f0.50 a f0.60 per vaatje van 4 kilo. Boschbessen zijn er volop. De verkiezing van vijf leden voor den gemeenteraad op Dinsdag den 16 Juli a. s. zal strekken ter voorziening in de vacaturen, te ontstaan door gewone aftreding van de heeren M. L. Celosse, M. van Beek, B. W. van Burgsleeden, J Zandijk Jr. en J. J. Ivleber. De heeren M. van Beek en B. W. van Burgsteeden stellen zich niet meer verkiesbaar. Tevens zal alsdan de verkiezing plaats hebben van een lid voor den gemeenteraad, in plaats van den heer W. G. M. Eyck van Zuylichem, naar elders vertrokken. Gisteren avond werden door het Kiescollege bij dg Hervormde gemeente alhier tot Ouderlingen gekozen de heeren D. van der Werlf en Dr. A. van Ysendijk inplaats van de heeren, A. M. Slothou wer en W. van Zalingen, die voor hunne benoeming hadden bedankt. De heeren B. W. van Burgsteeden en M. van Beek, hebben beiden verzocht, bij de eerstvolgende verkiezing van leden voor den gemeenteraad niet meer in aanmerking te komen, onder dankbe tuiging voor het hun geschonken ver trouwen. Dat vele gemeentenaren zulks met leedwezen vernomen hebben, is bui ten twijfel sedert vele jaren hebben de heeren, met ernst en toewijding de gemeentezaken behartigd. Wij zijn ongetwijfeld de tolk van velen, wanneer wij beiden heeren dank brengen voor het goede, dat zij in die jaren- reeks mede hielpen tot stand brengen. Een welverdiende rust zij hun nog vele jaren toegewenscht, mogen zij, door waardige mannen worden opgevolgd. De heer Mr. W. H. de Beaufort te Leusden werd j.l. Dinsdagavond door de afd. Amersfoort der Ned. Heidemaat schappij tot afgevaardigde der afdeeling bij de algemeene vergadering benoemd. Eergisterenavond hield de vereeni- ging tot bevordering van 's lands Weer baarheid «Eendracht maakt macht" eene algemeene vergadering. Daarin werd ter tafel gebracht een ontwerp-reglement voor de vereeniging, ter vervanging van het bestaande, dat op voorstel van den voorzitter ter onderzoek in handen van een commissie werd gesteld. Tot leden dier commissie werden be noemd de heeren A. M. Tromp van Holst, J. A. Schoterman «n W. J. van Rhee. Van den secretaris der vereeniging, den heer G. van Ede, was een verzoek om ontslag ingekomen. Het weid hem eervol verleend, onder dankbetuiging voor de aan de vereeniging bewezen diensten. Een persoon, die sedert 3 Februari 1887 van het 7e Regiment Infanterie was gedeserteerd, liep alhier te bedeien doch rekende niet op de nauwkeurigheid onzer stedelijke politie. Hij werd aange houden en aan den Garnizoens-Cornman- dant overgeleverd, die hem onmiddellijk ter beschikking deed stellen van den Heer Auditeur-militair te Haarlem. De agent van politie 4e klasse J. Brits is, met ingang van 1 dezer, be vorderd tot agent van politie 2e klasse Van hier is, onder behoorlijk ge leide, een huzaar naar zijn garnizoen te Deventer teruggebracht, die zich had schuldig gemaakt aan desertie, en in burgerkleeding zich had aangemeld aan het plaatsbureau alhier. In zake den huzaar J. F. Crouwers, beschuldigd van mishandeling, werd gister eene krijgsraadsinformatie gehouden. Woensdag is namens de zusters van Onze Lieve Vrouwe aanbesteed de bouw van eene roomsch-katholieke kapel. Er waren 21 biljetten ingeleverd. Het hoogst was ingeschreven door den heer C. Lensing, te Amersfoort, voor f 54865 en het laagst door den heer L. Vlasman te Amsteidam, voor f 34358, aan wien het werk is gegund. Verder was nog ingeschreven door de heereu G. Hulsebosch f 37900, G. van Asser f 30149, F. Raai- makers f 39549, R. Perquin f 39780, W. van Berkum f 39999, J. van Liemt f 40200, L. G. Struken f 40800, F. G. Rekhuis f 40955, W. J. Wiegens f 42300, J. Sleutens f 42700, A. C. Vink.f 42970, P. Rinks f43200, W. van Vloten f 43569, H. J. Stolker f 43890, G. Westerhof f 44220, J. G. van der Geest f 44444, W. van der Kooij f 44450, G. Majoor f 45500 en Salthzer f 45890. De minister van oorlog heeft de levering van levensmiddelen en brandhout gedurende den tijd dat het korps genie troepen in de legerplaats bij Zeist zal karnpeeren, gegund aan de volgende inschrijvers bij de daaitoe gehouden aanbesteding De levering van vleesch en vet aan H. M. van Beek, te Amersfoort voor 72 cent per K.G., de levering van aardappelen aan D. van der Grift, te Utrecht, voor f2.57 per H.L.; de levering van brand hout, aan F. Wijnen, te Soesterberg, voor f 3.82'/, per M3. terwijl aan H. Wolbers, te Utrecht de levering van ligslroo is opgedragen voor den prys van f31,88 per 1000 K.G. In No 11 van het N Schoolblad onder redactie van J. Versluis en C. van Riet, komt eene zeer gunstige be oordeeling voor, van vHarnack's Absentie lijsten," waarop wij belanghebbenden bij deze opmerkzaam maken. De beoor- deelaar zegt daarvan o. a. «Eindelijk, voor 1889 bestelde ik vHarnack's absentielijst," (uitgave van J. D. H. Harnack te Soinmelsdijk) na deze, ik weet niet meer in welk blad gean nonceerd te hebben gezien. En einde lijk dan heb ik gevonden wat me in alle opzichten voldoet; een kleine han dige lijst voor een geheel schooljaar (onveischillig met welken dag het begint) met kolommen voor de cijfers der ver zuimen, naar de verschillende oorzaken of redenen gerangschikt, enz." Zie verder genoemd blad van 15 Maart .1. De prijs dezer Absentielijst is slechts 30 Cts. dienstig voor 75 leerlingen, waar van de namen slechts éénmaal per jaar behoeven te worden ingevuld. Op de lijn Amersfoort-Kesteren, tusschen Venendaal en Rhenen, werden Donderdag dertien schapen overreden. In den afgeloopen week heeft de vereeniging van tabaksplanters te Leeuwen van de opbrengst der 1888er oogst (ruim 209.000 halve kilo's) al hun aard- en zandgoed ruim 100.000 halve kilo's tot geheimen prijs verkocht aan den heer Herschel alhier. Op de vraag «wat moet men doen om bij onweder niet getroffen te worden 1" wordt door de IS oordbrabander 't vol gende antwoord gegeven In de eerste plaats kan gezegd worden dat het geheel nutteloos is de ramen en deuren te sluiten het openstaan daar van levert volstrekt geen gevaar op. Wel het opstijgen van een dikke kolom rook uit den schoorsteen blusch dus uw vuur uit, tenzij gij vuur stookt zonder rook. Ga niet bij den schoorsteen staan, ook niet bij ijzeren of koperen gereedschap pen bij het overspringen van den blik sem van het eene voorwerp op het an dere, zou hij door uw lichaam kunnen gaan en u dooden of verlammen. Is men geheel door metalen voor werpen omringd, dan is men veilig, dus ook in een ijzeren ledikantook in een kleerenkast, waar wollen kleederen han gen, of gedekt met een wollen deken. Men is dan nl. afgesloten door stoffen, die de electriciteit niet geleiden. Liefst ga men midden in de kamer staan, zoo ver mogelijk van schoorsteenen en muren af en legge ijzeren en koperen voorwer pen die men bij zich draagt van zich af. Tot zoover de voorzorgen voor binnens huis, die voornamelijk voor het platte land gelden, wan de woningen in steden worden zelden door den bliksem ge troffen. Buitenshuis heeft men ér op te letten, wat gevaar oplevert: het dragen van metalen voorwerpen, de vlakte, de on middellijke nabijheid van boomen, huizen of water. Men verwijdere zich dus zoo veel mogelijk daarvan. Metalen voorwer pen legge men eenige meters van zich af en vleie zich lang uit op den grond neder. Steek vooral uw regenscherm niet op. Laat u liever nat regenen of zet hel op een loopen, als ge de een of andere beschutting binnen uw bereik ziet." Net als een mensch. In Artis houden twee papegaaien te zamen een papegaaien- gesprek. Twee meisjes staan daar naar te luisteren, in gezelschap van een tante. «Hoor je wel, kinderen," sprak tante, «dat die papegaaien net spreken als menschen 1" «Gunst, tante, dat wist ik al lang." antwoordde een der kleinen. «Toen ik laatst met nicht Mina in Artis was, zei nicht tegen een papegaai«Dag, Lorrie," en toen antwoordde de papegaai«Verrek, juffrouw Het bestuur zal zijne eerstvolgende zitting houden op MAANDAG 24 JUNI e. k. ter, Raadhuize te Amersfoort, des namiddags van 12 tot 1 ure. A. J. BOS, Secretaris. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren 13 Juni, Everardus, z. van Johannes Burgman en Jannetje van de Kamp. 14 Juni, Albertus Antonius, z. van Gerrit Zonneveld en Jacoba vanBoge- rijen. 16 Juni, hok, z. van Hendrik Diters en Hendrika Johanna van Slooten. 17 Juni, Engelina Alijda, d. van Jacobus van Barlingeu en Hendrika Bernardina Boomhouwer. 18 Juni, Pieter Marinus, z. van Matthijs van Colmjon en Leentje van Dijkhuizen. Gerrit, z. van Teunis van Dijk en Evertje van de Geest. 19 JuDi, Margrietha, d, van Petronella Carolina van Niekerk. Jan, z. van Pieter Ouwerkerk en Engelina IJlstra. Ondeutkouwd: 20 Juni,Frederik Berendse en Aaltje Schuurman. Gehuwd 19 Juni, Christiaan Maas en Dirkje Perton. Willem van Dijkhuizen en Cornelia Arlar. Overleden 20 Juni, Hendrik Koelenbeek, 61 j, ongeh. Hoogland. Ondertrouwd: 19 Juni, A. G. Meulen- kamp en E. de Both. Overleden': 15 Juni, G. Hartman oud 84 jaren, Wed. van M. Veldhuizen. Woudenberg. Geboren: 17 Juni, Engelina Maria, d. van Lodewijk Adrianus Burghout en Maria Klaarenbeek. 19 Juni, Jan, z. van Peter van Veldhuizen en Jannetje van Ginkel. Overleden: 17 Juni, Wilhelmina Cor- uelia van Burken, 5 weken. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 21 Juni 1889 Tarwe f 0.a f 0. per j hecto liter. per stuk. Rogge - 0.„- Boekweit - 0.- Appelen 0.- Peren - 0.- Oude aardappel. - 1.30,,- Nieuwe - 3.50 - Hoendureiereu - 3.50 - Eenden - 0.- Boter - 1.15 - Margarine - 0.- Zoetem. kaas - 0.- Kippen - 0.60 - Kuikens - 0.40 - Piepkuikens - 0.25 - Ganzen - 0.- Oude eenden - 0.00 - Jonge - 0.— - Hazen - 0.- Wilde konijnon - 0.- Tamme - 0.25 - Duiven - 0.30 - Vette varkens - 0.- Biggen - 6.— - Schrammen - 13.- Vette koeien - 0.- Guste - 0.- Kalf - 0.- - Kalfvaarzen - 0.- Finken - 0.- Stieren - - - Kalveren - - Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe; heet. Rogge; heet. Boek weit; heet. Appelen; heet. Peren; heet. Kleiaardappelen90 heet. Nieuwe aardappelen; 9000 stuks Hoendereieren; st iks E'-nécaeieren1900 kilo Boter; kilo Margarine; kilo Kaas; stuks vee. 0.— 0.— 0.— 0. 1.60 4.26 4.p. lOOst. 0. 1.40 p. kilo. 0.— p. 0.— p. 50 1.10 1.— 0.70 0.— 0.00 0.— 0.— 0.— 1.— 0.70 per paar. 0.kilo. 10.50 20.— 0.— 0.— 0.— 0.— 0.— per stuk. Op 29 JUNI a.s. hopen onze geliefde Ouders en Groot- sfo ouders hu? ff te herdenken. Hunne dankbare Kinderen A en Kleinkinderen. $5 Amersfoort, 22 Juni '89. 9t> Op 26 JUNI a.s. her- denken mijne geliefde pleegouders en hunne Hun dankbare pleegdochter, JANNETJE COLMJON. Amersfoort 22 Juni '89. Ondertrouwd: Amersfoort I n, Zutpiien 21 junl 1889' De ondergeteekeude, erkentelijk voor bet aan hem herbaalde malen ge schonken vertrouwen, rerzoekt bij de aanstaande verkiezing van leden voor den GEHEÈIfTE- RAAD niet weder In aanmerking te komen. Amersfoort 22 Juni '89 De gezamenlijke leer lingen der Hoefsmid- school te Amersfoort, betuigen hunnen Hart'elijken Dank, aan den gewezen onder baas, den Hoefsmid GORS, (op eigen verzoek weder naar zijn regiment teruggekeerd) voor de vele goede lessen, en de oprechte behandeliog, Welke zij van hem mochten ondervinden*-,; zeer gaarne zouden zij hem, die deugdelijk met het vak bekend is, in hun midden hebben gehouden. van half JULI tot half SEPTEM BKR gemeubileerde APPARTE MENTEN te hffreii met pension voor eene familie inet'"6 kinderen, liefst te Amersfoort of in de nattijheid. TUIN is vereischte. Opgaaf van prijs en aantal kamers onder lett. B. bureau dezer Courant, Valkestraat 92. Eene nette heldere WERKVROUW zoekt, wegens gebrek aan werk van haren man, voor eenige dagep in de week De beste getuigschriften kuflnen ge geven worden. Adres Motto werkvrouw aan het Bureau dezer Courant, Valke straat 92. Versch bereide per flesch 30, ej en bès4eA «f bijzonder geschikt tot inmaken op FUST of FLESCH. Verkrijgbaar bij Rozijn-azyn fabriek, Utrecktscke Straat. Voor dien dag worden eenige flinke BEDIENDEN gevraagd tegen goede verdiensten, zich te vervoegen Hotel MULLER alhier. De Notarissen A. H. DRIJFHOUT VAN HOOFF en Mr. J. DE LOUTER te Amersfoort, zullen op Zaterdag 29 Jnui 18S9, des avonds ten 8 ure, in het koffiehuis „het Valkje" te Amersfoortin het In de gemeente AMERSFOORT. RTo. I. met T-CTI3ST aan den Zuidsingel hoek Kleine St. Jan straat, wijk B. no. 269, kad. E. no.2575 groot 3 A. 5 cA. In eigen gebruik. Grond belasting j 42.03 Het huis bevat: beneden, 5 kamers waarvan 2 cn suite, benevens kantoor en spreekkamer met uitgang in ie Kleine St. Janstraat, marmeren gang met dito lambrizeering, keuken met regen- en weiwaterpomp en groote kelder; boven, 5 kamers, badkamer en ruime zolders. Het perceel is voorzien van gasleiding, vele kasten en verdere gemakken alle ka mers zijn geplafonneerd en in de meesten be vinden zich marmeren schoorsteenmantels. No. 2, in de Kleine St. Janstraat, wijk C. no. Ill, kad. E. no. 1507, groot 1 A. 40 cA. Verhuurd voor/7.60 per maand. Grond belasting 2,40 No. 3. met luimen ZOLDERS en GROND, ge naamd „De Koe", aan de Beestenmarkt naast de Nieuwe Stadsherberg wijk C. no. 132 en 133, kad. E. no. 3549, groot 2 A. 25 cA. In eigen gebruik. Grondbe lasting 4.74. No. 4. thans ingericht tot WOONHUIS en STAL LING aan het St. Janskerkhof tegenover de houten Rijbaan, wijk C. no. 173, kad. E. no. 1501, groot 1 A. 12 c.A. Ver huurd tot 1 November 1889 voor f 80 per jaar. De woning en stalling zijn het eigendom van den huurder. Grondbelas ting f 2.37 De perceelen 1 en 2 worden eerst ieder afzonderlijk en daarna in massa geveild. Bezichtiging: perc. 2, 3 en 4 twee dagen vóór en op den dag van de ver- kooping; perc. 1. op Dinsdag en Don derdag 18, 20, 25 en 27 Juni a. s. en op den verkoopdag, telkens des namid dags van 1 tot 4 ore, mits vooraf bij den bewoner belet vragende. Aanvaarding: perc. 1 en 2 op 1 Oc tober en perc. 3 en 4 op 1 Nov. a. s. Betaling 1 October 1889. Nadere inlichtingen ten kantore van eerslgenoemden Notaris. bestand tegen vnur, water en iedere weersgesteldheid. Vervangt lood, zink, asfalt-dak- papier, door haar duurzaamheid en goedkoopte. Alleenverkoop voor Amersfoort en Omstreken bij in Bouwmaterialen, Amcrstoort. Monster op aanvrage. if Alle soorten 3 (8 i, - Verkrijgbaar by (j Langstraat o/d. Sociëteit. en Onder aanbeveling,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2