BIJVOEGSEL Gemengd Nieuws. Officieele Publicatie. BINNENLAND. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. bchoorende bij de ZATERDAG 29 JUNI 1889. Vervolg. De heer \\jjjlink Ketjen heeft appèl aanpeteckend tegen hel vonnis, dezer dagen legen hem uitgesproken, waarbij hij tot eene geldboete werd verooi deeld. Te Rhenen is een begir. gemaakt met de ontvangst van onrijpe noten voor Engeland. In vaten ingezouten, worden zij via Rotterdam verzonden. Men besteedt f5 per HL. Te Gelderseh-Veenendaal werd een 22-jarige boerendochter W. S., terwijl zij een kruiwagen met hooi huiswaarts bracht, door den bliksem gedood, De va der, werkzaam aan het station van den Ned. Rijn-spoorweg, zag zijne dochter vallen. Uit Dordrecht wordt aan de N. Rt. Ct. gemeld: In de afgeloopen kermisweek gebeurde bij eene voorstelling, gegeven door een zg. nvaiieteiten-gezelschap," een ongeval, dat ernstige gevolgen had kunnen heb ben. Vóór het tooneel tusschen de eerste rijen der toeschouwers, was eene tafel geplaatst. Op die tafel zette men eene ladder, 24 voet hoog, naar ik meen. Een jongmensch, als matroos gekleed, klom als een eekhoorn op en af, zwaaide met de armen en maakte muziek, terwijl hij zich met eene werkelijk bewonderenswaardige vlugheid in evenwicht hield. Want die ladder stond geheel los. Keek men naar boven, om te zien of er ook eenige voorzorgsmaatregel was ge troffen één oogenblik van onoplettend heid of afmatting was immers voldoende om den man met zijn toestel tusschen het publiek te doen neerploffendan be speurde men een paar dunne koorden, dwars door de zaal gespannen, die, zoo noodig, de ladder in hare vaart moesten tegenhouden. Dat de man, indien hij misgreep en met zijn instrument omviel, toch er over heen en op de menschen geslingerd kon wor den daarop was blijkbaar niet gere kend. Wat gebeurt er? De equilibrist, na zijne kunsten volbracht te hebben, glijdt langs de stijlen naar beneden en komt behouden op zijn tafeltje te land. Maar, terwijl hij zijn compliment maakt, gaat zijne ladder, die nu was losgelaten en wellicht niet spoedig genoeg weid gevat, haar eigen weg en valt voorover Men hoort gekletter, de toeschouwers stuiven verschrikt uiteen gelukkig kwam er niets op den grond dan de scherven van een paar porseleinen bran ders uit de gaskroon, die stevig genoeg bleek te zijn om de ladder in hare vaart te stuiten. Ware dit niet het geval ge weest, of de ladder op zij uitgevallen. wie kan zeggen welke vreeselijke onge lukken er gebeurd zouden zijn? Het koord? Jawel, dat was door den schok met klamp en al uit den mum getrokken en hing beschaamd naai be neden. Zou, indien men dan nog altijd ver maak schept in zulke halsbrekende toeren, er niet wat beter gezorgd behooren te worden voor de veiligheid van het pu bliek, dat het gevaar niet kent of op on doeltreffende voorzorgsmaatregelen ver trouwt? Den 24 Juni 1.1. mocht de Hoog- Eerwaarde heer Msgr. J. Heijkamp, aarts bisschop van Utrecht, te Utrecht herden ken, zijne 40 jarige priesterlijke bediening. Op dien dag en de volgende dagen heeft de jubilaris van alle zijden, zoo van protestanten en r.-katholieken, als van de leden der oud-roomsch-katholieke kerk, eene groote hartelijke deelneming onder vonden. Onderscheidene geestelijken, ver schillende corporatiën en vele particulieren kwamen hem hunne gelukwenschen in de hartelijkste bewoordingen aanbieden. Een rijkdom van bloemen, waaronder vooral het bloemenstuk in den vorm van een bisschopsmijter, door de weeskinderen aangeboden, en een zeer schoon groot kruis van prachtige witte rozen uitmunt ten, is den jubilaris toegezonden. Vele en fraaie geschenken zijn hem vereerd, waarvan vooral vermelding verdient een zeer kostbaar plaatwerk, door de geeste lijken der beide bisdommen Utrecht en Haarlem geschonken. Het schijnt, dat het toch erger is, dan men aanvankelijk geloofde, daarin Bosnië, in Novi-Bazar. Daar broeit iets, dat zich mei den dag erger laat aanzien. Wel vertellen alle groote mannen, dat ze offi- ciëel nog geen berichten ontvingen doch dat rnaakt de zaak juist bedenke lijker. In Novi-Bazar schijnen de Turken kwestie te hebben gekregen met de Ser viërs, naar aanleiding van een gerucht, dat het Sandjak aan Servië was afge staan. De Turksclie regeering kreeg be richt van het opstootje en zond ei eeruge troepen heen, om de ui de te herstellen; die troepen werden verslagen. Dat is zoo het gewone begin van een relletje op hel Balkan-schiereiland en het is te vreezen dat liet hierbij niet blijven zal. Tenmin ste uit Constantinopel komen vrij ver ontrustende berichten in. De giool- vizior en de minister van builenl zaken werden door den sultan op Jildiz-Kio.-k ontboden en bleven er geruimen tijd. Men meende eerst, dat hun onderhoud be trekking had op nieuwe berichten, van Candia ontvangen, doch weldra bleek, dat er een andere beweegreden bestoi.d. Een der mogendhedtn had ter kennis van den Sultan gebracht, dat de Servi sche regeering bevel had gegeven het le ger te mobiliseeren en de reserve op te roepen. Na gehouden beraadslaging werd een dépêche naar Belgrado gezonden, om opheldering te vragen. De indruk van het bovenstaande werd nog verhoogd, door dien de Servische gezant een depêche mededeelde omtrent het begin van den opstand in Novi-Bazar. In deze dépêche werd ook gemeld, dat Servische benden de overheden in hechtenis hadden geno men dat zij den Turkschen onder-gou verneur in de gevangenis hadden gewor pen on dat het gevecht werd voortgezet, doch voor de Turken zonder goeden uit slag. Dat deze berichten in Weenen eenige bezorgdheid zouden teweegbrengen was te voorzien. Reeds dadelijk werden giste ren, in de bijeenkomst der Hongaarsche delegatie, verschillende vragen aan Kalno- ky gesteld omtrent de buitenlandsche politiek. In antwoord daarop verklaarde de minister van buitenlandsche zaken, dat de Regeering over den toestand in Novi-Bazar nog geen rechtstreeksche be richten had ontvangen. Indien de van derden ontvangen mededeelingen juist zijn, dan geldt het hier een Muzelmansche beweging, uitgelokt door het onjuist be richt vari den afstand van het Sandjak aan Sei vië. Daarom raadt de minister aan vooral niet pessimistisch te zijn. De verhouding van Oostenrijk-Hongarije tot de Balkan-Staten is veel beter dan na het tractaat van Berlijn, doch de ont wikkeling in die Staten, waar alle bui tenlandsche inmenging uit den aard der zaak is buitengesloten, kan slechts lang zame vorderingen maken. De ministei zeide verder: tot den af stand van Koning Milan was reeds sedert lang besloten, en bij zijn vastheid van karakter viel daaiaan niet te twijfelen. Er beslaat geen reden om de afdoende en plechtige beloften van het regentschap te wantrouwen. De tegenspraak aan gaande een militaire conventie tusschen Servie eri Rusland verdient geloof. Daar de Bulgaren de vereischte geschikt heid bezitten voor het vestigen van een «eregelden staat van zaken, mogen zij hopen door kalmte en volharding uil den tegenwoordigen toestand te zullen geraken doch eene voorbarige oprakeling van de thans rustende vraagstukken zou slechts eene onzekere waarde hebben. Oostenrijk-Hongarije verzet zich in beginsel niet legen de regeling der quaestie van Oost-Rumelië, noch tegen de erkenning van den Bulgaarschen staat, doch eenzijdige slappen zouden geen nut hebben. Met de pogingen der Rumenen om onafhankelijk te blijven, zou Oostenrijk- Hongarije, ondanks zekere bezwaren, zich kunnen vereenigen. De beste tegenspraak der ons toege schreven plannen van uitbreiding ligt in de stelselmatige handhaving tegenover de Balkan-Staten vau onze belanglooze politiek, welke zich de trouwe naleving der verdragen ten doel stelt. De minister gelooft aan de eindelijke vestiging van krachtige Staten in het Oosten, waardoor de daar levende volken ten slotte tot de gewenschte ontwikke ling zullen geraken Wat de quaestie van oorlog betreft, bepleit de minister in warme bewoor dingen de handhaving van den vrede. Een oorlog zou in elk opzicht noodlottig zijn. Het is beter, nutteloos ontzaggelijke sommen voor de legers uit te geven, dan ze te gebruiken in een oorlog, welke de weield in vuur en vlam zou zetten. Gelukt het aan Oostenrijk-Hongarije zijn breed opgevatte politiek door te zetten, dan zullen de voorvallen in de Balkan- Staten geen overwegend kwaad doen. In elk geval zou eene voorbarige hande ling in kleine zaken, de grootere in ge vaar kunnen brengen. De rede van den minister maakte een uitmuntenden indruk. Zooals men ziet, vat hij de zaak nog al gemoedelijk op en wijst hij vooral op de lichtzijden van den toestand. Misschien brengtzijn optimis me de gemoederen wat tot rust. De heer A. Wartena, predikant bij de Herv. Gom. alhier, komt voor op het zestal te Delft. Heubelteu toonstelling. Wij brachten heden een bezoek aan de Meubeltentoonstelling in de sociëteit «Amicitia" alhier, door den heer E. M. Schmidt, Meubelfabrikant en Techniker voor W'oning-Ini ichting te Amsterdam, georganiseerd. Het mag een gelukkige gedachte van genoemden heer genoemd worden, om onze stadgenooten en environsbewoners in de gelegenheid te stellen, op gemak kelijke wijze zijne rijke, fraaie en uit gebreide collectie te kunnen bezichtigen naar wij verwachten, zal door bemin naars van het schoone wel een keuze gedaan worden. Eene trophée van vlaggendoek wees ons den weg, en van verre zagen wij het opschrift: »Vrij Entree". Bij het intreden der zaal weid onze aandacht al dadelijk getrokken door eene fraaie kast van zwart perenhout. Bij het bezichtigen vernamen wij, dat eer tijds aan den tegenwoordigen Keizer van Duitschland, toen nog Kroonprins, naar dit model, salonmeubelen zijn geleverd. Ook aanschouwden wij vele fraaie meu belstukken, zoowel voor salon als woon vertrek, te veel om te noemen, in Ameri- kaansch notenhout, het viel ons op dat de kleuren der meubelstoffen bijzonder smaakvol waren. De prijzen van het tentoongestelde (alle voorwerpen zijn met den kostenden prijs gemerkt) komen ons voor zeer bil lijk te zijn, vooral is dit het geval met de meubelen in Amerikaansch notenhout, terwijl het zeker tot aanbeveling strekt, dat voor soliditeit wordt ingestaan, het geen ons door den exposant werd medege deeld. Nog vestigen wij de aandacht der be zoekers op de tapijten, karpetten, kleed jes, kussens, gordijnen van diverse meu belstoffen vervaardigd. De flinke zaal van «Amicitia" leent zich voor dit doel uitmuntend, de voor werpen komen daarin tot haar recht. Het is een verblijdend verschijnsel, dat tegenwoordig dergelijke tentoonstel lingen mogelijk zijn zij bevorderen den goeden smaak en gezelligheid onzer wo ningen, en komen aan de industrie ten nutte. Wij wekken daarom onze stadgenooten en environsbewoners tot een druk bezoek op, en verzekeren dat eene wandeling naar vAmicitia" niet zal teleurstellen. De tentoonstelling blijft geopend tot den 10. Juli e.k. Gemeenteraadszitting van Woensdag 26 Juni. Daarin werd zonder hoofdelijke omvraag besloten tot af- en overschrijving van posten op de gemeente-begrooting voor 1888, tot een bedrag van (151.95, en tot vernietiging van den aanslag ad f 48, ten name van A. Stahli voorkomende op het kohier der plaatselijke directe be lasting, dienst 1889, op grond dat hij het peiceel wijk F., no. 295, voor de be woning waarvan hij is aangeslagen, reeds vóór 1. Jan. 1889 had verlaten. Aan het besluit werd de bepaling toegevoegd, dat de reclamant, zoo hij daarvoor in de ter men valt, op een der aanvuilings-kohie- ren over het jaar 1889 zal worden aan geslagen. Uit de bij den raad ontvangen voordrachten, wier samenstelling door ons reeds is medegedeeld, werden tot regenten van het burgerweeshuis herbe noemd de heeren B. W. van Burgstee den en jhr. mr. A. M. C. Sandberg en tot regentessen mevrouwen Graswinckel- List en SmittPutman Cramer. Van Ge deputeerde Staten zijn goedgekeurd terug ontvangen de besluiten tot wederaankoop van het gebouw der voormalige inlirmerie en tot aankoop van het huis op de Bree- destraut, naast de Lieve Vrouwetoren. Ten aanzien der rekeningen van de dienst doende schutterij en van het burger weeshuis, die waren ingekomen, werd besloten die ter fine van onderzoek te stellen in handen der commissie, die tot examinatie van de gemeente-rekening zal worden benoemd. Van de commissie voor de veemarkten is ingekomen een verslag van hare werkzaamheden in betrekking tot de gehouden voorjaars-premie-vee- markten. Haars inziens zijn de premiemarkten ditmaal weder in alle opzichten geslaagd. Op de 8 premiemarkten werden ongeveer 600 runderen aangevoerd. Vooral de om zet was, bij levendigen handel, groot, en vergeleken bij het vorig jaar, zelfs zeer belangrijk. In 1888 toch werden er van de 889 aangevoerde runderen slechts 318 verkocht, terwijl ditmaal 217 van de 427 aangegeven hoornbeesten koopers vonden. Het streven om het voortbestaan en den bloei der markt te bevorderen, is, voor zoover de commissie dit momenteel kan beoordeelen, niet zonder succes gebleven. Op de markten van 10, 17 en 23 Mei (geen premie-markten) was de aanvoer telkens bevredigend in verband met de omstandigheid, dat reeds zeer veel vee is verkocht en onderscheidene veehouders in het bezit van hun vee, vooral in dat afgekalfde (melk-)koeien wenschen te blij ven, nu er overvloedig voedsel in de weide wordt gevonden. In hare meening dat de veemarkt alhier eene toekomst heeft, wordt zij gesterkt door de omstandigheid, dat in dit voorjaar hooge prijzen werden bedongen. Ook al let men er op, dat de prijs van het rundvee in den laatsten tijd zeer is gestegen, dan kan niet anders worden gezegd dan dat enorm hooge prij zen op de markt werden gemaakt, waar toe de aanvoer van zeer schoon vee on getwijfeld gereede aanleiding gaf. De uitslag van het heden afgeloo pen Eindexamen a/h Gymnasium is de volgende: Geslaagd zijn voor getuigschrift A: J. Bruggeman, R. Colenbrander, C. A. van Greuningen, A. II. van den Heu vel, C. A. Lingbeek, L. E. Visser, H. Th. J. van Vlijmen, F. Voortman, en H. Th. 'sJacob (extraneus). Afgewezen: geen. De heeren D. van der Werff en Dr. van IJsendijk door het Kiescollege der Herv. Gem. tot ouderlingen van deze gemeente benoemd, hebben deze benoe ming aangenomen. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden verzonden van het Postkan toor te Amersfoort, over de 2e helft der maand Mei 1889. 1. A. Mol, 2. M. Joosten 3. P. van Wijk 4. B. van Stormbroek Briefkaart. I Mej. C. Zeewohlt Amsterdam. Utrecht. Leiden »Als een sprekend bewijs van het groot aantal personen zonder betrekking in Italië kan strekken, dat zich voor 60 zeer on dergeschikte betrekkingen bij de posterijen niet minder dan 11000 sollicitanten heb ben aangemeld. Daaronder waren er 200 met een academischen graad, die brieven besteller wilden worden." JV. v. d. D. Een moedige vrouw, Verleden Vi ij- dag heeft prof. Czerny te Heidelberg met uitstekend gevolg zijn zevende operatie van lijders aan niersteen volbracht. De patiënte was een dame, wie hij een 2.5 cM. langen en 1.8 cM. breeden steen uit den linkernier verwijderde. De operatie duurde 50 minuten en geschiedde zonder toediening van eenig slaapmiddel niet alleen, maar de patiënte liet zich, op de snijtafel liggende, de Fliegende Blatter ter hand stellen en las dat humoristische blad van az, totdat de operatie was afgeloopen. Op Manilla en de Phillippijnsche eilanden is de cholera uitgebroken, en heeft reeds zooveel uitbreiding gekregen, dat de Madridsche pers het noodig heeft geacht, er de algemeene aandacht op te vestigen en de regeering heeft verzocht, de streng ste quarantainemaatregelen voor te schrij ven. Daar namelijk vele stoomschepen van Manilla zijn afgevaren naar Barcelona, Marseille en Triest, op het tijdstip dat de epidemie reeds in hooge mate op de genoemde eilanden woedde, bestaat er grond voor de vrees, dat de ziekte ook naar Europa zou kunnen overgebracht worden. Volgens The World heeft zich onlangs in de Vereenigde Staten weder het geval voorgedaan, dat een spoortrein in zijne vaart gestuit werd door rupsen. Het moet gebeurd zijn op den spoorweg tus schen Sebois en Brownville. De weg, die door een bosch liep, was over eene onafzienbare uitgestrektheid zooals later bleek 9 mijlen bedekt met kleine grijze rupsen. Een goederentrein, die 's nachts daar langs kwam, kon weldra niet meer voort, daar de locomotief door de menigte verpletterde rupsen om de wielen niet op de rails kon blijven. Het treinpersoneel dacht eerst met takken de rupsen spoedig te kunnen verwijderen, maar dat ging niet zoo gemakkelijk. De kleine insecten bleken de sterksten te zijn. Ook pogingen om zand en aarde op den weg te strooien, ten einde te kunnen voortrijden, bleven vruchteloos. Er werd nu iemand naar het station Sebois gezonden, die van daar om hulp telegrapheerde. Er kwam toen een trein met een troep arbeiders, en met ver eende krachten kreeg men, rupsen weg vagende en zand en aarde strooiende, den trein langzaam vooruit De mannen hadden daarbij echter ook nog met andere vijanden te worstelen, namelijk groote zwermen muskieten. Zij moesten met de eene hand de rupsen, met de andere de lastige gevleugelde insecten verjagen. Eindelijk nadat men een ge- heelen dag aldus gewerkt had, kwam de trein te Brownville aan met walgelijke sporen van den tocht, door de drommen rupsen en verpletterde muskieten om de wielen. Gedeputeerde Staten van Utrecht kunnen worden ingezonden, verlengd is tot 7. Juli aanstaande. De MINISTER van JUSTITIE, Gelet op de artt. 5, tweede lid, 7, derde lid, en 11, tweede lid, der wel van 5 Mei 1889 (Staatsblad No. 48), houdende bepalingen tot het tegengaan van over- matigen en gevaarlijken arbeid van jeug dige personen en van vrouwen; Overwegende dat het voor bepaalde bedrijven noodig kan zijn bij algemeene maatregelen van bestuur de bij evenge-- noemde wetsartikelen bedoelde afwijkin gen toetestaan van hij voormelde wet vastgestelde regelen ten opzichte van den aibeid van personen tusschen 12 en 16 jaren en van vrouwen; Noodigt belanghebbende hoofden en bestuurders van in fabrieken of werk plaatsen uitgeoefend wordende bedrijven en ondernemingen nu, zich schriftelijk te wenden vóór 1 Juli a. s., hetzij tot Gedeputeerde Staten hunner provincie, hetzij tot het Departement van justitie, met gemotiveerde opgave inhoever zij aan het toestaan van bedoelde afwijkin gen behoefte hebben, met name wat betreft de gebruikelijke uren van aan vang en einde van den arbeid, zoowel des nachts als des daags, het voortduren van dien arbeid van mannelijke personen tusschen 14 en 16 jaren na middernacht tusschen Zaterdag en Zondag, en de vermelding van de werkuren op de in art. 11 der wet voorgeschreven lijst. De Minister voornoemd, 9 RUYS VAN BEERENBROEK. Gedaan en op de daarvoor gebruike lijke plaatsen aangeplakt te Amersfoort, den 28. Juni 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT, Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht van den 20. Juni 1889, No. 31, (Provinciaalblad No. 58), Vestigen de aandacht van belangheb benden op de navolgende in de Staats courant van 8 Juni 1889, No. 134, ge dane oproeping en maken hun tevens bekend dat de teimijn, binnen welken de daarbij bedoelde opgaven door de be langhebbenden rechtstreeks aan Heeren BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren 20 Juni. Maria Jeannetta, d. van Arend Willem Timmers en Jeannetta Amalia Catharina Sprenger. 21 Juni. Helena Gerarda, d. van Johannes Hoogland en Alijda van Surksuin. 22 Juni. Jan netje. d. van Gerardus van Keeken en Ever- tje van de Kuilen. 24 Juni. Zacherias z. van Martheus van den Berg en Johanna Arlar. Karei Joseph, z. van Jozef Schaap en Helena Zeznitz. Antonie, z. van Wil- lem Mijmering en Anna van de Biesebos. Fraucisca Joanna, d. van Willem de Vries en Joanna van Vulpen. 25 Juni Ger- ritje, d. van Gijsbert Paunekoek en Gerritje van der Horst. 26 Juni. Frederika Gus- tina, d. vau Karei Andreas Arnoldus Liet- hof t-n Reiniera Margaretha van Eijkel. Rika Hasina Johanna, d. van Hendrik Lan- saat en Reintje Hienckamp. Willem, z. van Theodorus Langras en Petronella van der Linden. 27 Juni. Hendrikus, z. van Beruardus Kraanen en Catharine Collet. Ondertrouwd 21 Juni, Johannes Willem Lugt en Trientje Everharda Jans. 27 Juni, Gerrit van Plateringen en Catharina van 't Hof. Getrouwd: 25 Juni, Hendrikus Johannes van der Geld en Wilhehuiua Jaeoba Kuipers. 26 Juni. Elbert Machiel van den Ham en Johanna van de Raapkamp. Overleden 23 Juni, Trijntje Geursen, 6 m. Antouius van Mecteren, 1 3 m. 24 Juni. Elisa Catharina Hubertina Rous, 32 j., echtg. van Matheus Antonius Mol. - 25 Juni, Wilhelmus van Empelen, 5 m. Een levenl. aang. kd. m. gesl. van Christï- aan Leasing en Petronella Boersen. Tho mas van Meeteren, 6 m. Bunschoten. Geboren: 10 Juni, Anna, d. van Rek- kert Los en Maria Heinen. 20 Juni, Pie- tertje d. van Jan Klokman en Gerritje van de Groep. Ondertrouwd 8 Juni, Klaas Koops en Cuiniera Heijnen. 21 Juni, Peter Veldhuizen en Cornelia Pijpers. Gehuwd: 22 Juni, Klaas Koops eu Cui niera Heijnen. Overleden.- 12 Juni. Een levenl. kd. van het vr. gesl. van Wouter Heek en Willem- pje Koelewijo. 13 Juni, Cornelis Malestein 1 m. 23 Juni, Een levenl. kd. van het m. gesl. van Hendrikus Koelewijn en Cor nelia Nagel. 23 Juni, Willem Smit gehuwd met Wijrapje Koelewijn oud 04 j. 25 Juni, Peter Vedder, 9 m. 26 Juni, Tijmeu Koele wijn 7 in. 27 Juni, Eon levenl. kd. van Laurens Smit en Jaapje Varekamp. Hoogland. Geboren: 21 Juni, Wilhelmus, z. van A. F. J. van 't Klooster en M. Ebbenhorst. Geruwd: 27 Juni. Gerrit Doornekamp en Hendrika van de Hoef. Leunden. Geboren 23 Juni, Johannes, z. van Cor nelis Berg en Antonia Vosmeer. 25 Juni. Aalbert, z. van C'ortiaan Schothorst en Wijm- pje Voskuilen" Stoutenbiirg. Geboren 26 Juni, Willem, z. van Tij meu Veldhuizen er. Kaatje Berg. Woudenberg. Geboren: 23 Juni, Willem, z. van Wil lem van Ede en Heintje de Koning. Snelpersdruk van A. M. SLOTHOUWER, Amersfoort.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 5