BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Ingezonden. Correspondentie 1 1 1 1 1 1 1 j Advertentiën «Op den Sen Mei j.l. weid op pi. m. 2000 M. van de Uenting tegen den vijand opgerukt door de geheele expedilionnaire macht. De 4e compagnie (Europeanen) van het 3de bataljon marcheerde aan het hoofd. De vijand' weder in de kuilen, liet den troep stil naderen en teen de voorste sectie tusschen de kuilen kwam, werd zij plotseling met den klewang door den vijand geattaqueerd (pl. rn. 12 Atjehers). Er kwam een zoodanige paniek in dien troep, dat zij hun aanvoerder, den 1 en luitenant Gaade, met den Euro- peeschen korporaal Schordell, die met den vijand handgemeen raakten, in den steek liet. Beiden hebben zich dapper verdedigd tegen 's vijands aanval, in de hoop d3t de sectie terug zou komen en dat de 4e compagnie hun ter hulp zou snellen Gaade sloeg met zijn sabel zes Atjehers dood, ook Schordell deed won deren van dapperheid, doch beiden hebben zich helaas tegen den overmacht niet staande kunnen houden en stierven den heldendood. De paniek was zoo hevig, d3t de 4de compagnie niet vooruit te krijgen was de commandant dier com pagnie, vooruitgaande om haar een goed voorbeeld te geven, kreeg van een Atjeh- sclie schoone een klap met een patjol op het achterhoofd dat hij duizelde. De compagnie retireerde. Toen kwam een Amboneesche compagnie opdagen. De vijand kreeg versterking en viel met een honderd man die Amboneesche compagnie aan met den klewang. Nu kwamen de Atjehers van een slechte kermis thuis. De aanval werd (link afgeslagen. 80 doo- den van hen bleven op de plaats, en de door hen gegraven kuilen en loopgraven werden met hun lijken gevuld. Honder den Atjehers kwamen nu met den klewang van alle kanten opzetten. Het 3e bataljon formeerde een carré en schoot de aan vallenden neer. De vijand liet op dien dag pl. m. 200 dooden liggen en koos het hazenpad. Wij hadden een verlies van 4 dooden en acht gewonden, en 4 geweren, vermoedelijk van de dooden of gewonden." Donderdag werd de jonge Koning van Servië te Krasjevacz plechtig gekroond, met welke godsdienstige ceremonie dus de regeering van Alexander I begonnen is. Na de plechtigheid ontving de Koning de afgevaardigden der 22 arrondissemen ten van zijn rijk, in het geheel 700 per sonen. Namens hen, sprak de radicale afgevaardigde Rankotaisy een warm toe gejuichte" rede, waarin hij zeide dat alle hoop en verwachting van de goedgezinde Serviërs gericht was op den koning. Alexander I beantwoordde elk der afge vaardigden afzonderlijk. Een goede blik op de verhouding tus- schen Servië en Rusland gaf de ontvangst van den Russischen gezant Persiani. Een delegatie uit den gemeenteraad wachtte hem aan de stadspoort op en heette hem welkom, met betuigingen van vreugde, dat men den vertegenwoordiger van het groote Rijk, waaraan Servië met zooveel banden van vriendschap gehecht is, mocht begroeten. Ook de koning ontving Persiani zeer hartelijk, en betuigde hem zijn groote vriendschap voor den Czaar. Het Journal de St.-Petersbourg, zegt naar aanleiding der kroning van den Koning van Servië: «Rusland heeft teveel belangstelling voor het lot van Servië, om niet van ganscher harte den jongen vorst en zijn land geluk en voorspoed te wenschen." Deze gevoelens van Rusland zijn dus volkomen in overeenstemming met die van de onderdanen van Koning Alexan der. De feesten ter eere der plechtige zalving waren schitterend en werden met opgewektheid gevierd. Men danste op de openbare pleinen, de stad was ver licht en telkens weerklonk de kreet Zivio Kral: (Leve de Koning!) Met 101 kanonschoten is in alle Servische garni zoensplaatsen de kroning van Koning Alexander aangekondigd. Het eerste tele gram, dat de jonge koning ontving, was van graaf Kalnoky, die hem namens kei zer Franz Josef geluk wenschte. De orde is geen enkel oogenblik verstoord. Het 26ste Christelijke nationaal Zendingsfeest van II. Woensdag mag als gelukkig geslaagd worden beschouwd. Begunstigd door prachtig weder, ge noot men een verfrisschende koelte in het schoone en prachtige Bosch, wanneer men van den zonnigen weg steeds om geven door stofwolken, in hetzelve aan kwam: de Hoogwelgeb. Heer H. J. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout verdient den dank der feestelingen, door op verzoek, zijn schoone heerlijke bui tenplaats jNimmerdor" daarvoor af te staan. Reeds in den vroegen morgen (naar men ons mededeelde, reeds te vijf uren) vertoonden zich de eerste feestgenooten, die per rijtuig opgekomen waren uit onze environs, ten 7,35 min. kwam de eerste trein te Leusden aan, gevolgd door negen feesttrcinen, ruim tienduizend personen waren er te tien ure aanwezig. Ds. H V. Hogerzeil opende het feest met gebed waarna de opgekomenen het 10e vers van Psalm 68 aanhieven plech tig en indrukwekkend klonken de woor den van het schoone liedGeloofd zij God met diepst ontzag, enz. door het bosch. Hierop nam Ds. Hogerzeil, weder het woord, om te verklaren, dat het hem, als Voorzitter, eene vereerende taak was, het 26e Christelijk nationaal Zendings feest te openen en riep allen een harte lijk welkom toe op deze plaats. Hij bracht zijnen dank aan den heer H. J. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout, die met welwillendheid zijn schoon land goed voor dit feest had afgestaan en vond hierin aanleiding, diens onvergetelijken vader te herdenken, die zich te Utrecht en daarbuiten aan de Zendingszaak had gewijd, en wiens zoon de traditiën van een groot en oud geslacht nu had ge handhaafd. Spreker stond daarna stil bij den zinrijken naam «Nimmerdor". Na verschillende beteekenissen te hebben aangegeven, verklaarde hij aan het einde van zijne toespraak, dat Nimmerdor er aan herinnert, dat, wat God geeft nim mer dor is. Nadat hierop het lied van Joachim Neander, vertaald door Ds. ten Kate, Lof zij den Heer, den almaclitigen Koning der eere, was gezongen, hield Dr. J. J. P. Valeton, hoogleeraar le Utrecht, de openingsrede, waarin hij op heldere wijze het doel der zending uiteen zette en het Zendingsfeest een feest noemde met grond en inhoud, geen pret- makerij die noch grond noch inhoud bezit. Alle overige sprekers bjj hunne toe spraken te volgen, gedoogt onze plaats ruimte niet, doch wij achten het dienstig, de onderwerpen waarover door hen ge sproken werd hier weer te geven. Ds. H. S. Buitendijk, sprak over de Zending en de toekomst des Ileeren, W. baron van Doorn van Westcapelle, over de ware kracht-, Ds. C. F. Groneraeyer, over Zendingsfeest en ZendingsarbeidH. A. E. Heinecken, de beteekenis van het Gods dienstig gezang in den arbeid von het Koninkrijk Gods; Dr. Ph. J. Hoedemaker, Koning Joas en zijne pijlen Dr. M. F. van Lennep, het Evangelie in Spanje A. Loeff, de arbeid voor het Godsrijk en het leven der gemeente; T. M. Looman, Verslap der ZendingsvereenigenJ. Pb. Marmelstein, de iverkelijkheid van hel heden eene profetie voor de toekomst. Een pleidooi voor de Christelijke Jonge- lingsvereenigingL. C. Schuller tot Peur- sum, een machtige vijand van het Gods rijk; O. Schrieke, de roeping om anderen ten zege te zijnS. Ulfers, de zending onder Israel; A. Voorhoeve, een en an der uit den DiakonessenarbeidA. War- tena, Onze groote schuld P. van Wijk Jr., lichtpunten bij den arbeid der Zending J. H. Wiersma, eerste afscheidsrede. De slotrede, welke te 5.30 min. door Dr. J. Th) de Visser, op spreekplaats No. 1. uitnemend gelegen voor dat doel, gehou den werd, werd door een ontelbare me nigte aangehoord. Krachtvol en indruk wekkend was zijne toespraak over de zending; met een dankgebed, opgedragen aan den Eeuwige voor de ontvangen gunst bewijzen werd door den begaafden spre ker het 26ste Christelijk Nat. Zendings feest gesloten. De aanwezige hoorders zongen daarna, met begeleiding van hoornmuziek, de lof zang: Psalm 72, vs 11, vZijn naam moet eeuwig eer ontvangen," enz, waarna ieder huiswaarts ging. Het vertrek van de feestgenooten ge schiedde in de volmaakste orde. Wij mo gen niet eindigen zonder lof gebracht te hebben aan hh. commissarissen, en de politie voor hunnen inspannenden, goed geregelden arbeid. De jaarlijksche prijsuitdeeling aan de humanisten van het Seminarie der Oud-Bisschoppelijke Clerezie, zal met ge bruikelijke plechtigheid op Dinsdag 9 Juli, des morgens te tien uur plaats hebben. De daarvoor bestemde boekwerken zullen ditmaal verstrekt worden door den ZeerEerw. heer J. H. van Oort, pastoor van de gemeente van den Heiligen Bartho- lomeus te Schoonhoven. In de Donderdagavondj.l. gehouden vergadering van de R. K. Kiesvereeniging «Recht voor Allen" alhier, zijn voor de a. s. periodieke verkiezing van leden voor den gemeenteraad tot candidaten gesteld de heeren J. Zandijk Jr., J. J. Kleber, C. Th. van Beek, A. A. Hamers, P. van der Want en H. W. Nieuwboer. De candidaten van de antirevolution- naire kiesvereeniging «Nederland en Oranje" zijn nog onbekend, naar wij verne men zullen zij zich bij de R. K. kiesvereeni ging «Recht voor Allen" aansluiten. In eene druk bezochte vergadering heeft de Kiesvereeniging «Amersfoort" gisteren avond tot candidaten voor het lidmaatschap van den gemeenteraad ge proclameerd de II.H. M. L. Celosse, J. Zandijk Jr., J. J. Kleber, C. Th. van Beek, P. van der Want, en J. J. Borst. Na een welgeslaagd eind-examen werd eergisteren, het diploma der Rijks school voor Kunstnijverheid te Amster dam, afdeeling, «Kunstnaaldwerk" uitge reikt, o. m. aan onze stadgenoote Mejuf frouw J. C. van Landschot Hubrecht. Zekere P. v. G. verlaten huisvrouw van J. V. wonende achter de Kamp al hier heeft in stilte deze gemeente ver laten en zes jeudige kinderen onverzorgd en in hulpeloozen toestand achtergelaten. Naar wij vernemen worden de kindei tjes reeds van wege het stedelijk armbestuur verpleegd en stelt de poiitie ijverige po gingen in om de ontaarde moeder op te sporen, die haar stiaf zeer zeker niet zal ontgaan. Na afloop van de Woensdag en Donderdag gehouden overgangs-examens aan de HOOGERE BURGERSCHOOL al hier werden van de Iste naar de Ilde klasse bevordeid: H. J. Cruijff, A. de Groot, O. J. G. van der Sluijs, E. J. Muller, C. C. J. Busquet, J. R. Diemont, A. van Lin den Van den Heuvell, S. van Vollenhoven, W. H. A. Celosse, A. de Froe. W. A. H. Gelderman, J. Z. Kerkhofl", F. Th. van Laer, E. J. Lagerweij, A. C. O. R. Lein- weber, G. G. De Neeling, C. A. Stoové, W. A. Uijlenberg, W. L. Visser, E. van Vollenhoven en W. F. G. Kroon; voor waardelijk E. Baak, A. J. A. Busquet, A. J. Krudop en H. Van Warmelo; niet bevorderd werden 3 leerlingen. Van de Ilde naar de lilde klasse wer den bevorderd: A. E. Visser, F. Uzuret, M E. Celosse, J. F. A. Gerhard, A. De Groot, H. Hubers, P. A. G. Messchaert en K. W. Van Eijbergen voorwaardelijk G. Van der Zoo de Jong, J. H. Van de Roemer en H. J. Wolter. Van de lilde naar de IVde klasse wer den bevorderdR. Das, C. Horsman, D. De Fluiter, E. C. Montaja Ermeling, A. G. L. F. Van Krieken, H. W. Cramer, H. Spencer Elce, L. Kloos, F. W. C. Le- deboer, J. H. Leinwebet en E. L. R. Taets Van Amerongen; voorwaardelijk: G. H. Cramer en C. J. van der Plank; niet bevorderd werden 2 leerlingen. Met een aanvullings-examen voor niet bijge woonde vakken werden bevorderd E. W. Van Holthe, J. De Koning en L. Tiele- nius Kruijthofï. Van de IVde naar de Vde klasse wer den bevorderd A. J. de Beaufort, J. H. A. E. Visser, A. G. A. Elink Schuurman, L. Smulders en W. M. Visser, voorwaar delijk: L. Berkhout en A. D. N. Van Gendt. Bij de gister en heden gehouden toelatings-examens voor de Hoogere Bur gerschool slaagden voor de Iste klasse: B. Bomas, H. Deelken, H. Krol, K. Tap, H. Van der Zoo De Jong, H. VanZyllen H. Donker. Voorwaardelijk werden toe gelaten J. Busquet, Andr. Klein en L. Langeveld. Niet toegelaten werden 6 aspiranten. Tot de Ilde klasse werd toegelaten A. Bloemsma; voorwaardelijk J. Van de Pol; één werd niet toegelaten. De aspirant voor de lilde klasse slaagde niet. Voor de IVde .klasse werd als toe hoorder toegelaten Th. Cluijsenaer. Het tweede toelatings-examen zal plaats hebben op Zaterdag, 31 Augustus en op Maandag, 2 September a. s. De uitslag der heden afgeloopen overgangs-examens aan het Gymnasium is de volgende Bevorderd van klasse I tot kl. II OnvoorwaardelijkA. S. Bleekrode, C. Deelder, K. W. van Gorkom, E. A, G. Hagen, J. B. Jansen van Ryssen, G. C. Lavell, E. J. van der Noordaa, L. J. A. du Quesne en J. Tol. Niet bevorderd, 4. Van klasse II tot klasse III: Onvoorwaardelijk: J. B. Berends; J. Doets; W. G. T. C. M. Gol; W. L. Tresling en P. de Vrij. Voorwaardelijk: B. Dijkstra; F. Grei- danus; W. Stap en J. B. Wolff. Niet3. Van klasse III tot klasse IV Onvoorwaardelijk M. Adler, P. Groene- boom, C. Kok, J. H. Ledeboer, J. Lief- tinck, J. Ph. Th. du Quesne, A. J. Schim- melpenninck van der Oye, B. van der Steen, J. R. Verhey, C. Wijker en S. J. van Zijst. Van klasse IV tot klasse V Onvoor waardelijkJ. L. van Os, N. P. van Regteren Altena, L. D. de Jong Schou wenburg, A. J. Warlena en W. A. van Zijst. Van klasse Va tot klasse Vla: Onvoor waardelijk: C. A. Mittelbeck, M. van der Noordaa en A. A. Stheeman. Voor het 1ste Toelatings-examen tot het Gymnasium hebben zich aangemeld 15 kandidaten. Onze stadgenoot de heer Jhr. P. A. van Holthe aan den dienst van het Postkantoor alhier verbonden, is heden in fuctie getreden. Lijst der brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het post kantoor te Amersfoort over de eerste helft der maand Juni 1889. 1. Hansen, Amsterdam. 2. J. Mijnen, Zaandam. van Soesterberg. 3. Jan Broek, Amsterdam. Briefkaart. 1. G. Hamers, Soest. Amerika. 1. J. Benjamin, New York. Belgie. 2. Br. Puis, Luik. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik U een klein plaatsje in uw veelgelezen blad. In het nummer van Woensdag jl. komt in uw blad een stuk voor, door L. v. A. namens vele werklieden, ingezonden, en terecht de noodzakelijkheid betoogende van eene kostelooze Bad- en Zwem inrichting. Doch zou genoemde schrijver, tot be reiking van dat doel, de rechte weg wel zijn ingeslagen? Naar mijne meening zou het beter zijn een adres ter teeke- ning te leggen, en het daarna aan ons Edelachtbaar bestuur aantebieden. Voorzeker zouden er velen dat adres onderteekenen. Want aan zoo'n inrich ting hebben wij groote behoefte. Nu onze stad mettertijd de eer te beurt zal vallen, dat er behalve de tegenwoordige militairen, nog een regiment infanterie in garnizoen komt, zal er toch ook wel een verandering (nl. verplaatsing of vergrooting) met de thans bestaande militaire badplaats moeten geschieden. Indien nu ons EdelAchtbaar bestuur, zich met het Rijk zou kunnen verstaan, om ook in deze samentewerken, en die badplaats op de uren, wanneer zij niet door de militairen in beslag wordt ge nomen, voor de werklieden open te stellen, voorwaar velen zouden het Edel Achtbaar bestuur daarvoor zeer dank baar zijn. U M. d. R. bij voorbaat dank zeg gende voor de verleende plaatsruimte, Uw. dv. Dienaar, L. v. D. B. Wij werden in de gelegenheid gesteld het volgende uiltreksel uit een brief van een der onlangs naar het Zuiden van Frankrijk vertrokkenen te plaatsen. Fos-sur-mer, 30 Juni 1889. Waarde Broeder, Gij zult wel nieuwsgierig zijn iets van onze reis en onze bevinding alhier te vernemendaarom zal ik er wat over schrijven, maar nog niet veel, daarvoor ben ik te kort hier. Zaterdag, den 15den Juni zijn wij met den trein van 1 uur 5 min. uit Haarlem vertrokken en over Rotterdam en Brussel naar Parijs gegaan, waar wij 's nachts aankwamen. Wij zouden daar 6 uren blijven, maar door de welwillendheid van den Heer Bultman konden wij den ge- heelen Zondag in Parijs vertoeven en werden wij in de gelegenheid gesteld ook de tentoonstelling te bezoeken. Wat zal ik U van de stad Parijs en hare tentoonstelling vertellen Wij waren, om zoo te zeggen één en al verbazing wij zagen dien dag wel veel, maar weinig goed. 's Avonds was het weer instappen en na uren en uren sporens ging het over Lyon en langs de Rhóne naar de plaats onzer bestemming. Eindelijk, Maandag-avond half negen waren wij, waar wij moesten zijn, te Fos-sur-mer, aan de Middellandsche zee in het depar tement Bouches du Rhöne. Ik heb ge hoord, dat wij ongeveer 250 uren van huis zijn en een uur of 8 van Marseille. Wat komt ons hier veel vreemd voor! Konden wij alvast maar met het Fransch terechtIk ben natuurlijk naar de kerk geweest, maar daar ziet men bijna enkel vrouwen en kinderen. Dat zijn wij in Holland anders gewoon. De grond van de landstreek hier is óf moerassig óf steenachtig, ik geloof wel, hier en daar goed vruchtbaar. Dat wij hier in een bergachtigen streek leven, komt ons, die aan het vlakke Holland gewoon zijn, heel vreemd voor. Gij weet, dat wij eene verbintenis met eene alhier gevestigde Maatschappij aangegaan hebben. Deze Maatschappij is door de Fransche regeering overge nomen of hare verbintenissen zijn door die regeering gewaarborgd, dat weet ik niet heel goed. Wij zijn dus in zeke ren zin als rijks-ambtenaren te beschou wen. Het werk zal hier best gaan. Wij ploegen in een schoft twee of drie om gangen van 400 a 500 meters. Dat is wel uit te houden. Wij hebben dan ook nog geen van allen spijt, dat wij hier heengegaan zijn. Wij vinden de zaken juist, zooals de Heer Bultman ze ons voorgesteld heeft. Als gij wilt, kunt gij den inhoud van mijn brief wel aan een paar couranten mededeelen. Zend ons dan een nummer van die bladen wij willen wel gaarne iets uit het vaderland vernemen. Uw broeder, PIET. In het heden verschenen no. van sDe Eembode" komt een ingezonden stuk voor, door een zich noemend onpartijdig kiezer. Ook dit stuk werd ons deze week ter plaatsing aangeboden, doch aange zien de brenger ervan, (de drukker van De Eembode namelijk) den schrijver van dit stuk niet mocht noemen, werd het stuk door ons geweigerd; onwaar is het, dat door ons werd gezegd, bet stuk te partijdig zoude zijn. Nogmaals herinneren wij, dal ingezonden stukken behoorlijk door den inzender moeten onderteekend zijn; ongeteekende worden naar de snippermand verwezen. Redactie. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 27 Juni, Jacobus Johannes, z. van Marinus Geijtenbeek en Barbara Ton- deur. 28 Juni. Johannes Mattheus, z. van Petrus de Groot en Margaretha Johanna Heunks. Hermauus, z. van Jan Rijnders en Barbara van Seijl. Jan Frederik, z. van Martinus Kok en CatrinaÈlisabeth Hermans. 29 Jimi, Willewijntje, d. van Cornelis van Veen en Willempje van Es. 30 Juni, Geurtje, d. van Frans de Kruilï en Adriana Pothoven. Theodorus, z. van Leendert Hagebeuk en Willeinina Langras. I Juli, Jan, z. van Engele Bouw meester an Corne lia Pothoven. 2 Juli. Hendrika Wilhel- mina Maria, d. van Cornelis Koelemeij en Gerdina Maria Barbara Huurdeiuan. An- tonius Josepbus, z. van Johannes Ilendrikus Moijer en Lnbberdina van Diffelen. Jo hannes, z. van Johannes Steenbeek eu Jo hanna Middelaar. Dirk, z. van Jan van Barreveld en Elisabeth van Ekelen. 3 Juli, Barend, z. van Barend de Jong en Neeltje Pon. 4 Juli, Oeöa Petronella, d. van Johannes Jacobus Vermcij en Johanna Vos. Ondertrouwd 4 Juli, Arie van Maanen en Apolonia Geveke. Martinus Hendri- cus van der Doorn en Maria Vinkensleijn. Cornelis Fonteijn en Arnolda Riksen. Getrouwd: 4 Juli, Johannes Willem Lugt en Trientje Everharda Jans. Overleden: 27 Juni, Johannes Lablans, 2 m. Een levenl. aang. kd. m. gesl. van Cornelis Rijnders en Maria Kleinhoven. 28 Juni, Willem Gerrit de Bruijn, 65 jaar echtg. van Carolina Frederika Augusta Schlos- sar. 30 Juni, Een levenl. aang. kd. van Johannes van Esveld en Maria Zevenboom. I Juli, Karei Elschot, 4 m.2 Juli, Anna van Asch, 3 j. Gerardus van Kalleveen, 5 m. 3 Juli, Hermanus Hendriks 7 6 j wedr. van Cornelia Antonia van Daal. 4 Juli. Franciscus Tuithof, 51 j., echtg. van Arnolda Jansen. Hoogland. Geboren: 26 Juni, Christina d. van 1. den Ouden en J. Smink. 27 Juni, Jo hannes. z. van A. van den Hoven en A. van 't Klooster. 28 Juni, Gerardus z. van G. van de Pol en B. van Bekkum. Woudenberg. Geboren: 27 Juni, Jan, z, van Petertje de Bruin. 3 Juli, Gerrit, z. van Teunis van Essen en Dirkje vau de Lagemaat. Overleden 30 Juni, Jannigje Adriana van de Wetering, 1 maand. 1 Juli, Maartje van Asselt, 7 weken. Leusden. Geboren: 2 Juli, Zwerus, zoon van Teu nis Jan Keurhorst en van Eva Hermina ten Broek. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 5 Juli 1889. Tarwe f 0.— af 0.— Rogge 0.— 0.— I Boekweit 0.— IJ 0.— Per Appelen 0.— 55 0.— hecto- Peren 0.— 11 11 0. liter. Kleiaardappelen - 0.— 0.— Zand 3.— IJ 4.— I Hoendereieren - 3.50 4. p- lOOst. Eenden 0.— 55 11 0. Boter 1.— 1.15 p. kilo. Margariné 0.— 0.— P- Zoeteru. kaas 20.— 5) 11 21.— p. 50 Kippen 0.60 1.10 KuikeDs 0.40 V 1.— Piepkuikens 0.40 0.80 I Ganzen 0.— 11 0.— Oude eenden Jonge 0.65 0.— i; ii 0.80 0.— per stuk. Hazen 0.— ii 0.— Wilde konijnen - 0.25 ii 1.— Tamme 0.30 55 0.70 J Duiven 0.30 li 0.70 per paar. Vette varkens - 5. u 12.— kilo. Biggen 0.— ii 0.— Schrammen 0.— '5 11 - 0.— Vette koeien 0.— 0. I Guste 0.— 11 0.— Per stuk. Kalf Kalfvaarzen 0.— 0.— 55 il 0.— 0.— Pinken 0.— 55 li 0.— Stieren 0.— 0.— Kalveren 0.— li 0.— Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe; heet. Rogge; heet. Boek weit; heet. Appelen; heet. Peren; heet. Kleiaardappelen40 heet. Zand- aardappelen; 9000 stuks Hoendereieren; stuks Eendeneieren; 1800 kilo Boter; kilo Margarinekilo Kaas stuks vee. Gevonden op den openbaren weg Twee kruiwagens. Gevonden op den weg nabij de ter reinen van 't Zendingsfeest. Een portemonnaie met geld. Rechthebbenden vervoegen zich ter te- rugbekoming aan het bureau van politie. Bevallen van een MEISJE, H. J. A. WESSELINGBenes. Amersfoort, 3 Juli 1889.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2