Gemengd Nieuws. Officieele Publicatiën. S;;: Plaatselijke berichten. Ingezonden. Barneveld van den Oosterspoorweg en waarin de ontwerper om bekende rede nen (de Rhijnspoorweg-Maatschappij zal de baan huren) niet treden kon, zal al dus gewijzigd worden, dat er geen over brugging van het Oosterspoor, maar eene 'gewone kruising aangelegd zal worden met eene halte aan het kruispunt, die door een voetpad met het station Bar neveld verbonden wordt. Wat het flnantiëele gedeelte betreft, bestaat thans minder bezwaar, daar de benoodigde gelden op honderd duizend gulden na, door Amsterdamsche bankiers a 3'/, percent -tegen den koers van 98'/a percent, zullen geleend worden, terwijl de betrokken genieenten de ontbrekende f 100.000 zullen trachten bijeen te bren gen, waarvan echter slechts een deel der rente-betaling ten laste der gemeenten zal komen, daar de huurprijs, die de N. R. S. maatsch. betaalt a f600 per kilome ter, niet geheel benoodigd is voor ren tebetaling en aflossing der gelden, van de bankiers geleend. Bij de uitgevers Gebr. Noortwijk te Schiedam is een nieuwsblad verschenen onder de naam „Weekblad gewijd aan de belangen van Handel en Nijverheid de kosten zijn per drie maanden 40 cent Het blad stelt zich ten doel den Ne- derlandschen handel te bevorderen. Door wijlen mevr. de douairière v. W. v. C. is aan de vereeniging voor Christelijk nationaal schoolonderwijs te Amsterdam f 10.000 vermaakt, benevens eenige kostbaarheden, vrij van rechten. Te Zaandam heeft de'Maatschappij tot exploitatie van waterleidingen in Ne derland bij een van haar geabonneerden, wegens het verstrekken van water aan anderen, de leiding laten afsnijden en bovendien een boete van ƒ100 toegepast De minister van financiën heeft bepaald, dat zij, die bij het examen voor deurwaarder der directe belastingen ge schikt zijn bevonden en zich voor de vervulling van openvallende districten aanmelden, voor zoover zij overigens benoembaar zijn, in 'aanmerking zullen komen naar hun diensttijd, en, bij ge lijken diensttijd, naar het bij het examen verkregen nummereen en ander met dien verstande, dat sollicitanten, die bij een vorig examen geslaagd zijn, steeds aan die van een later examen zullen voorgaan. De politie heeft ontegenzeggelijk een goede vangst gedaan, toen zij den inbreker in hechtenis nam, die te Bloe- mendaal gesnapt werd, toen hij inbrak op het buiten van den heer B. Het is ni. gebleken dat het dezelfde man was, die in den laatsten tijd te Baarn en Hilversum inbraken pleegde, althans ge stolen voorwerpen werden bij hem van die diefstallen gevonden. Te Nijmegen is in hechtenis ge nomen en geboeid naar de gevangenis te Arnhem getransporteerd zekere A., beambte aan de Bank van Leening aldaar. Hij wordt verdacht een groot aantal beleende gouden voorwerpen uit die Bank te hebben gestolen en die in een der pandjeshuizon te Nijmegen voor een vrij aanzienlijk bedrag te hebben beleend en het geld daarvan ten eigen bate te hebben aangewend. Reeds 3 a 4 maanden geleden was aan de politie gebleken, dat hij gouden voorwerpen in een pandjeshuis in de Vleeschhouwersstraat had doen beleenen. Een ander beambte dier Bank, zekere F., die vermoedelijk aan die diefstallen medeplichtig is, is sinds een paar dagen voortvluchtig en zou zich in Duitschland ophouden. Beiden maakten nu en dan goeden sier in koffiehuizen. Wij ontvingen een proefnummer van de Mijn-Courant, een blad voor mijnwaarden en voor allen, die belang hebben bij den diamant-handel Hoofd redacteur-directeur is de heer A. G. C. van Duyl, oud-hoofdredacteur van het Hbl., die in dit nummer begint met de mededeeling van de indrukken, door hem op zijn onlangs nuar Zuid-Afrika ondernomen reis opgedaan. Naar men verneemt, zijn voorstel len aanhangig oin in het gebouw en de vergaderzaal van de Tweede Kamer der Staten-generaal electrische verlichting aan te brengen. Voor het locaal van de Eerste Kamer wordt dit vooralsnog niet noodig geacht Volgens de Echo gaat er te Am sterdam een gerucht, dat de aanrander van vrouwen en meisjes eindelijk gevat is. Een 20-jarige dienstbode van's-Hage, tijdelijk te Amsterdam op den Grimburg- wal gelogeerd, werd Dinsdag door een haar onbekend heer, op een kamer ge lokt en daar schandelijk mishandeld. De heer verdween daarna. De straat, waar zich de kamer bevond, wist zij niet op te geven. Eenige oogenblikken daarna ontmoette zij haar belager op den Sin gel. Zij herkende hem dadelijk, ofschoon zijn oogen nu met een gouden bril wa ren bedekt, en waarschuwde onmiddellijk een politieagent, die er in slaagde den man te arresteeren. Hij werd naar het politiebureau, voormalig Gymnasium, ge- biacht. Daar bleek hij te zijn een zekere S., 25 jaar en van beroep diamantslijper. Algemeen gelooft men, dat deze per soon dezelfde is, die de vroegere aan randingen heeft gepleegd. Op de hofstede van den landbouwer J. A., onder Koudekerke, werd een kindermeisje, B. genaamd, door den blik sem gedood. De bliksem sloeg door den schoorsteen in een bovenvertrek, waar de twee dienst boden en een kind sliepen. De jongste der meisjes, die het achterste in de bed stede lag, werd doodelijk getroffen het andere werd aan het been gebrand, terwijl het kind, dat in het midden lag, ongedeerd bleef. De bliksem is, na in de bedstede te zijn geweest, in een kast met porcelijn en glaswerk geslagen, en heeft alles daar totaal vernield. De leitjes, aan de muur bevestigd, lagen in stukjes verspreid over den grond. Het daardoor veroorzaakte leven maakte den knecht en de verdere bewoners opmerkzaam dat er iets buitengewoons had plaats gehad. De bliksem heeft het gebouw weder ver laten zonder brand te hebben veroor zaakt. Daar men eerst meende dat het meisje slechts bewusteloos was, werd nog ge neeskundige hulp van Koudekerke inge roepen. De geneesheer kon evenwel slechts den dood constateeren. Het lijk van het meisje, slechts 15 jaar oud, werd nog denzelfden nacht naar de woning liarer ouders op genoemd dorp overgebracht. Te Ainemuiden sloeg de bliksem in een woning. Door den schoorsteen in de kamer gekomen, vernielde de straal scho tels en kopjes, terwijl een gedeelte der visch, die in den schoorsteen hing, ver schroeid is. De vrouw, die zich in de kamer bevond, is niet gedeerd. De heeren T. Sanders, Jhr. Jb. Hartsen en Js. Reynvaan, te Amsterdam, hebben tot den gemeenteraad een ver zoekschrift gericht, waarin zij steun bij de regeering vragen voor de aan gevraagde concessie tot het aanleggen van eene nieuwe spoorweglijn van Am sterdam naar Haarlem. Het plan bestaat den nieuwen spoor weg te doen loopen bezuiden dien van de Hollandsche Maatschappij, en wel zód, dat als eindpunten, waar de stations komen, het concertgebouw te Amster dam en de hoek van de Baan en den kleinen Houtweg (dus vlak bij den Hout) te Haarlem worden gekozen. De lijn doorsnijdt dan de gemeenten Nieuwer- Amstel, Haarlemmermeer en Haarlem- merliede en Spaarnwoude. Zij wordt voor dubbel spoor met 1 meter wijdte aangelegd, en de richting is zóó geko zen, dat onteigening van slechts drie gebouwen noodig is, die geen groote waarde hebben. De voornaamste kunst werken zijn vier draaibruggen, één over den Schinkel van 25 meter, twee over de Ringvaart der Haarlemmermeer, elk van 45, en éèn over het Spaarnevan75 meter lengte. Aan de genoemde eindpunten worden kleine, sierlijke en tevens zeer eenvoudige stations gebouwd, met ruime overkap pingen, en aan de tusschenstations kleine, zeer bescheiden halte-gebouwen. De per sonenrijtuigen voor 40 a 60 personen, volgens het Zwitseisch model, zullen twee klassen hebben. Volgens de raming der aanvragers zal men, met inbegrip van den tijd van overstappen, van het Leidscheplein in 45 minuten de Baan (in den Haarlem merhout) te Haarlem bereiken, bij eene snelheid van 30 kilom. per uur, thans voor de buurtspoorwegen als maximum bepaalddie tijd wordt echter tot 35 minuten verkort, als volgens het aanfian- gige ontwerp de snelheid tot 40 kilo meter wordt verhoogd. Naar men verneemt, zullen de aan vragers tevens bij het gemeentebestuur van Haarlemmermeer aanvrage doen om concessie voor eene tramlijn door Hoofd dorp naar Aalsmeer. -- Men meldt aan de /luist. Het getal der weigerachtige belasting schuldigen in de Waterschapslasten voor den »Oude IJsel" is zoo groot, dat het bestuur van het Waterschap heeft moeten besluiten tot het benoemen van nog drie deurwaarders ten einde de onwil- ligen, grootendeels onder Winterswijk, Aalten en Dinxperloo, tot betaling van hun aanslag te noodzaken. De heer J. Lindcnhovius, onderwij zer aan de openbare school 3e soort (Koe straat) alhier, is benoemd tot 2e onder wijzer aan het instituut tot onderwijs van blinden te Amsterdam. De gemeenteraad hield gisteren namiddag eene korte zitting. Daarin werd behandeld een verzoek van den directeur der Utrechtsche waterleiding maatschappij om verlenging van den ter mijn van aanvaarding der concessie voor de aanleg en de exploitatie van eene waterleiding in de gemeente. Evenals het vorig verzoek, waarop door de raad uitstel was verleend tot 10 Juli, was het motief voor dit verzoek, dat de onder handelingen der maatschappij met het gemeentebestuur van Utrecht, dat zich het geven van toestemming tot de aan vaarding der concessie heeft voorbehou den, nog niet zijn afgeloopen. B. en \V. adviseeren gunstig op het verzoek zij zagen geen bezwaar om aan het verlangen van den directeur te vol doen, omdat spoedig overeenstemming tusschen het gemeentebestuur van Utrecht en de maatschappij is te verwachten en het uitstel op den termijn van aanvang der exploitatie 1 Mei '1890, geen invloed heeft. Conform dit advies besloot de raad, zonder hoofdelijke stemming, nog maals een uitstel toe te staan van drie maanden. Aan den heer J. Lindenhovius, die een benoeming heeft ontvangen tot tweeden onderwijzer aan het instituut tot onder wijs van blinden te Amsterdam, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de school 3e soort in de Koestraat, ingaande 19 Augustus a s Tot Onderwijzeres aan de openbare meisjesschool is benoemd mej. S. H. E. Prins, te Leidejt, wier jaarwedde is be paald op f675, benevens eene personeele toelage van f50 per jaar. De rechtbank te Utrecht heeft o. m. uitspraak gedaan in de navolgende zo ken. R. v. d. 11., te Oud-Leusden, bekl. van stroopeiij met behulp van een kruiwagen te Leusden, veroordeeld tot 3 dagen ge vangenisstraf; H. M., H. P., H. B., J. S. en J. F. S., allen te Amersfoort, bekl. van strooperij roet behulp van wa gens, veroordeeld de 1. en 2. beklaagde ieder tot 8 dagen, de 3. bekl. tot 5 da gen en de 4e bekl. tot 3 dagen gevan genisstraf; de 5e bekl. van alle rechts vervolging ontslagen; P. M., te Amers foort, hek), van strooperij met behulp van een wagen, veroordeeld tot 8 dagen gevangenisstraf; P. v. O., J. d. W., E. d. W. en C. M., allen te Amersfoort, bekl. van strooperij met behulp van wa gens, le en 2e bekl. ieder veroordeeld tot 5 dagen gevangenisstraf; de 3e en 4e bekl. van rechtsvervolging ontslagen. Het O. M. vorderde nog de navolgende straffen tegen na le melden personen o.a.: A. v. E., 32 jaren, timmerman, gebo ren en wonende te Amersfoort thans te Utrecht in verzekeide bewaring, is be klaagd van landlooperij en oplichting van eenige pakken draadnagels, een deurslot en een handzaag, alsmede van poging tot oplichting, ten nadeele van B. A. van Ruijven, te Amersfoort, en A. van Dor- restein te Soest, in de maand Mei op verschillende datums gepleegd- Bekl bekende het ten laste gelegde. De officier van justitie, mr. S. J. van Geuns, die het O. M. waarnam, vorderde tegen bekl. veroordeeling tot gevangenisstraf van één jaar en tot hechtenis van 12 dagen. Jhr. mr. G. C, von Weiier, ambtshalve verdediger van bekl., vroeg voor de ten laste gelegde oplichting vrij spraak en voor de overige feiten toepas sing eener lichte straf. Twee Amersfoortsche knapen, A. v. N., 17 jaar en J. J. S., 16 jaar oud, waren van mishandeling beklaagd. Omstreeks 10 ure, in den avond van 30 Mei j.l., ontmoetten de beide bekl. Th. Eller aan de Langstraat één hunner had vroeger twist met dezen gehad. Del. bekl. sloeg laatstgenoemde met een tabaksdoos op het hoofd, terwijl de 2. bekl. hem met een mes in den arm verwondde en in den rug stak, waardoor Eller bloedig werd verwond en in geen elf dagen werk kon verrichten. Voor beiden vorderde het 0. M. gevangenisstraf, en wel voor den 1. bekl. 2 weken en voor den 2. bekl. 6 Lijst der brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het post kantoor te Amersfoort, over de tweede helft der maand Juni '89. 1. 2. 3. 4. M. D. Reems, W. de Bijk, J. H. Keli. K. v. d. Zara, België. Mej. A. Geerts, Amsterdam. Oud-hoorn. Rotterdam. Zaandam. Brussel. Reeds dagen tevoren was te Utrecht aangekondigd, dat de kermis zou worden bezocht door „den schoonen Zuid-Afri- kaanschen jongeling." Nauwelijks had deze zich Maandag voor het geëerde publiek ter bezichtiging gesteld, ofeen concurree- rende buurman lichtte de geboorte acte van den Afrikaan, waaruit bleek dat hij geboren en nog woonachtig was te Am sterdam in de Goudsbloemdwarsstraat. Een Londensche jongen, die wegens mishandeling van huis was weggeloopen, schreef uit Amerika een biief aan den Lord Mayor van Londen met verzoek, of zijn «kind friend" hem niet inlichtin gen kon geven omtrent zijn familie, be lovend de mogelijke kosten later te zul len vergoeden. Hoewel de aanwijzingen, die de knaap gaf, niet bijzonder duidelijk waren (hij sprak van een dronken vader die hem en zijn moeder sloeg, van een lammen grootvader met een karretje enz.) slaagde de politie er in de familie uitte vinden, ergens in het oostelijk gedeelte der stad. Het bleek dat de dronken papa dood was en de moeder was over gelukkig iets van haar zoon te hooren, dien zij dood waande. De Volksraad der Transvaalsche Repu bliek beeft 12 Juni II. een gewichtig be sluit genomen. Het bestuur voor de op leidingsschool had aan de Regeering voor gesteld een Hoogeschool op te richten en daartoe één of meer professoren te be noemen. De Regeering stelde daarom den Volksraad voor tol het oprichten van een Hoogeschool over te gaan en daartoe 20,000 op de begrooting uit te trekken. Nadat de Staatspresident, de comman dant-generaal, de Voorzitter en eenige leden ten gunste der school gesproken hadden, werd het voorstel bij acclamatie en unaniem aangenomen. De lynchwet. Een neger, Grizzard geheeten en speler van beroep, die zijn bedrijf in den regel uitoefende onder den naam van Hawkins, reisde op een stoomboot in gezelschap van eene menigte zwarte broertjes en had spoedig al zijn metgezellen van het noodige geld ontlast. De negers begrepen, dat zij waren be stolen, stapten te Tiptonville, Tennessee, uit de stoomboot, noodzaakten Grizzard eveneens aan wal te stappen en bonden hem een zak om het hoofd, om zijn kre ten te smooren. In een naburig bosch werd Grizzard een koord om den hals gedaan en aan een boom opgeheschen. Spoedig echter liet men hem weer zakken, om het stolen geld terug te eischen. Grizzard had zeker zijn buit, volgens gewone schelmen-theorie, aan een medgezel op de boot overhandigd en was dus niet in staat aan dien eisch te voldoen. De bedrogenen deden hem opnieuw het touw om den hals, heeschen hem weer op en nu bleef Grizzard voor goed han gen. Past er op! De heer Tinseau maakte een uitstapje naar Parijs om de tentoon stelling met een bezoek te vereeren. Hij nam zijn intrek in een hotel in de rue de Louvois, zette zijn koffertje in zijn kamer en ontdekte den volgenden mor gen, dat men zoo vrij was geweest een inventaris op te maken van hetgeen dat koffertje inhield, en als dank daarvoor vierduizend francs had meegenomen en verscheiden kleinodiën van zeer groote waarde. De diefstal is gepleegd door iemand, die tot een dievenbende behoort, welke zich ten doel stelt reizigers van de in hun oog overtolligen ballast te ontdoen. De indicateurs dezer bende vatten post aan de stations en volgen de reizigers, die er eenigzins plunderenswaardig uitzien, tut aan hunne hotels. Den volgenden morgen verschijnt dan in hetzelfde hotel een pick-pocket, netjes gekleed en voor zien van een klein valiesje, huurt een kamertje naast dat van den reiziger en maakt gebruik van een oogenblik, waar op de bedienden de kamer stoffen, om de kolfer van zijn buurman te inspectee- ren en te plunderen. Op Cuba werd vóór eenigen tijd een jong meisje, dat tot eene zeer rijke familie behoorde, ingescheept. Zij was erg ziek en wilde in Spanje, haar vaderland, gaan sterven. Zij had volgens de geneesheeren nog 2 of 3 dagen te leven. Om nu te beletten, dat zij in zee zou begraven worden, hadden zij alles wat voor bal seming noodig was aan boord meegeno men, alsook eene prachtige kist om het lijk in te sluiten. Maar de zeelucht bracht zulke rasse verbeteringen in den toestand van het meisje, dat, toen het schip in de haven van Santander aanlegde, zij geheel was hersteld. Terwijl zij in het hotel, waai zij was afgestapt, met veel eetlust het ontbijt gebruikte, zagen de bedienden der douanen met verwondering de prach tige lijkkist aan wal brengen, die voor haar was gereed gemaakt. Kleingeestig. De Berliner Lokalcor- resjiondent deelt mede, dat het. op bevel van den keizer, aan alle Duitsche officie ren verboden is de tentoonstelling te bezoeken. Zou de Keizer inderdaad zoo bekrompen te werk gaan hij, die zelf dag en nacht reist. Kiezers van Amersfoort In de volgende week (Dinsdag 16 Juli) wordt u weder de gelegenheid gegeven, om van uw recht gebruik te maken en uwe stem op 6 leden van den gemeen teraad uit te brengen. Uw recht, zeg ik, maar ook uw plicht. Wanneer iemand niet stemt dan verzuimt hij zijn plicht; want ieder, die kan, moet zijn best doen, om goede leden in het bestuur te bren gen. Niemand zegge: op mijn stem komt het niet aan; want als ieder zóó spreekt dan kiest niemand. Ook is het niet waar, dat het op ééne stem niet aankomt; want meermalen heeft ééne stem den uitslag gegeven. Nu vraagt iemand misschien: wie zul len wij kiezen? Hierop is geen ander antwoord te geven dan dit: kies die per sonen, die gij wezenlijk gelooft, dat de beste zijn. Wal niet uit het geloof is, is zonde, zegt een gewijde schrijver, dat is: wanneer iemand niet volgens zijne waar achtige overtuiging handelt, dan doet hij kwaad. Bedenkt dit wel en ook, dat er geschreven staat: wanneer iemand het goede kan doen en niet doet, dien is dit tot zonde, dat is: het is niet genoeg geen kwaad te doenmaar ieder moet doen, wat hij gelooft dat goed is. Onnutte dienstknechten verdienen weggejaagd te wordenen kiezers, die, zonder wettige reden, te huis blijven, verdienen, dat hun het kiesrecht weer wordt afgenomen. Die gelooft, dat een goed bezette gemeen teraad een geluk voor eene stad is, en dat het van de kiezers afhangt, wie in den gemeenteraad zitting hebben, mag niet te huis blijven, maar moet die per sonen kiezen, die hij in gemoede voor de meest geschikte houdt. De BURGEMEESTER van Amersfoort Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het door der. provin cialen Inspecteur van 's rijks directe be lastingen enz. in Noord-Holland en Utrecht executoor verklaard kohier No. 1 van de personeele belasting over het dienstjaar 1889/90 (wijken A, B, C, D en E) aan den Ontvanger van 's rijks directe belas tingen alhier is ter hand gesteld, aan wien ieder verplicht is zjjnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruike lijke plaatsen aangeplakt te Amersfoort, den 10 Juli 1889. De Burgemeester voornoemd. T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren 3 Juli, Cornelia Margaretha Francina, d. van Fredrik Wesseling en Hen- dcrika Johanna Alberdiaa Beens. 4 Juli' Catrina, d. van Hendrik Veenendaal en Anna Hazelaar. 6 Juli, Johannes Antouius, z. van Bernardus van der Last en Johanna Autonia de Greef. Helena Christina, d. van Frederik Gerardus Kraaijkamp en Catha- rina Abelman. 7 Juli, Wilhelmina, d. van Jan Willem Floor en Maria Gerritsen. 5 Juli, Geertruida Theodora, d. van Stepha- nus Rosier en Berendina Peters. 9 Juli, Johannes Cbristianus Theodorus, z. van Johan nes Vrij en Christina Geertruida Massa. 11 Juli, Elisabeth Alexe Sophie, d. van Jo- han Franz Alexander Marschall en Friederica Okje Bruns. Ondertrouwd: 12 Juli, Albertus Kortes en Willemijntje van Beek. Gehuwd: 10 Juli, Frederik Berendse en Aaltje Schuurman. Gerrit van Plateringen en Catharina van 't Hof. Overleden 4 Juli, Elisabeth Gerritsma, 59 j., echtg. van Jan Wijbrens Bleeker Bouw meester. Gerardus Johan van Ruitenbeek 2 m. 5 Juli, Gerrit van Dijk, 16 d. 6 Juli, Een levenl. aang. kd. vr. gesl. van Gerrit van Kommeren en Johanna Polleman. 8 Juli Peter van Eldert, 4 m. 10 Juli, Hermanns Rijnders, 12 d. Buneclioten. Geboren: 28 Juni, Hendrikje, dochter van Willem de Graaf en Geertje Smit. Gehuwd 6 Juli. Peter Veldhuizen en Cornelia Pijpers. Overleden 28 Juni, Jaapje VarenkaiAp vrouw van Lourens Smit oud 32 jaar. 5 Juli. Bort Zwaan, weduw. van Geertje Smit oud 75 jaren. 8 Juli, Willempje Hoolwerf weduwe van Wijbrand Jaen Bakker oud 77 jaren. Hooglaud. Geboren: 5 Juli. Margaretha dochter van C. de Ridder en W. M. van den Heuvel. Gehuwd 9 Juli, A. G. Meulenkamp met E. de Roth. Overleden: 8 Juli, Hendrik Blom oud 72 jaren wedr. vau H. van de Zuidwind. Lcusdeu. Overleden 5 Juli, Dirk van de Pol. oud 40 j. ongeh. Woudenberg. Overleden: 7 Juli, Neeltje Ederveen 20 maanden. agwn-r.-TTiT^LmAMi v vim.' a» MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 12 Juli 1889 Tarwe f Rogge Boekweit Appelen Peren Kleiaardappelen - Zand Hoendureieren - Eenden Boter Margarine Zoetemkaas Kippen Kuikens Piepkuikens Ganzen Oude eenden Jonge Hazen Wilde konijnen - Tamme Duiven Vette varkens - Biggen Schrammen Vette koeien Guste Kalf Kalfvaarzen Pinken Stieren Kalveren 0.— h f 0.— - 0-- - 0— - 0— - 0.,i - 0— „- L- 0-- - 0.60 - 0.50 - 0.25 - 0.- - 0.60 - 0.- - 0.— - 0.— - 0.25 - 0.30 - 0.— - 6.— - 13— - 0— - 0— - 0— - 0— - »■- o— - 0— - 0 0— 0— 0— 0— 0— 3— 4.p. 100 st. 0— 1.15 0— 1.10 1 0.90 0— 0.80 0— 0— 0.— 0.90 0.70 13— 20— 0— 0— 0— 0— 0— 0— 0— per hecto liter. p. kilo. P- p. 50 per stuk. per paar. kilo. per stuk.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2