Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. van zekeren A. R. te Hoorn op Terschel ling. Onlangs werd het kindje, oud 16 maanden, terwijl de moeder op 't veld werkte en een buurman er het oog op zou houden, door een jong paard tegen het hoofd getrapt, zoodat de dood na weinige oogenblikken volgde. Den Hen ontlastte zich boven dat dorp een hevig onweder. De bliksem sloeg in het huisje, dat na eenige oogenblikken in vlammen opging. Bijna niets werd gered en bijna niets was verzekerd. De ongelukkige ouders, waarvan de man op de haringvloot dient, verloren door deze rampen èn hun kind èn hunne bezitting. Woensdag schonk de vrouw van den winkelier Krabbendam te Arnhem het levenslicht aan twee jongens en twee meisjes, terwijl zij bij haren SOjarigen vader, die zijn geboortefeest vierde, op bezoek was. Luidens de laatste berichten waren vrouw en kinderen vrij wel. In de laatste 14 dagen zijn vier kerkdiefstallen gepleegd in de omstreken van Maastricht. In den nacht van Zondag op Maandag is weer een bezoek gebracht aan de kerk van Sint- Geertruida, waar men de bussen heeft gelicht. De politie heeft nog geen spoor van de daders kunnen ontdekken. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is te Zwolle een poging tot inbraak gepleegd in het kantoor van de firma Krol Sc Co. aan de Beestenmarkt aldaar. Aan de tuinzijde zijn twee ruiten ingeslagen in een raam van het kantoor van den klerk daardoor is men naar binnen gekropen, doch men vond de deur, die toegang verleent tot het groote kan toor, gesloten. De muur naast de deur en het kozijn dragen sporen van pogin gen tot verdere inbraak ook in het paneel werd een kleine opening gemaakt. Het schijnt, dat de inbreker in zijn werk gestoord js, althans van de verdere inbraak heeft afgezien. De bewoners van het huis, dat met hetkantoorin gemeen schap staat, zijn tijdelijk afwezig, zoodat men waarschijnlijk van die gelegenheid gebruik heeft willen maken om toegang te krijgen tot kantoor en woonhuis. Uit Amerongen zijn reeds de eerste kroonerwten te Utrecht aan de markt gebrachtin geen jaren kon de aanvoer zoo vroeg geschieden. De rogge-oogst is in vollen gang een groot gedeelte is reeds binnen. Het be schot valt mede en de qualiteit is uit stekend. De tabak groeit in de laatste dagen buitengewoon voordeelig en belooft een goeden oogst; jammer dat de prijzen zoo laag zijn en er van 't vorige gewas nog zooveel ongekocht is. De gemeenteraad van Meppel heeft een verordening vastgesteld op de rijwie len, welke binnen die gemeente gebruikt worden. De kleine steenen of de zooge naamde repen mogen voortaan niet door de wieiers bereden worden voor bruggen, waar tegelijkertijd wagens of andere voertuigen, met paarden bespannen, aanwezig zijn, moet de berijder van zijn voertuig springen en het rijtuig enz. het eerst over de brug laten gaan. Door een ontploffing bij bewerking van schietkatoen, stond gisterennamiddag in een oogenblik een houten gebouwtje der pyrotechnische werkplaatsen aan de paardenmarkt te Delft in volle vlam en hoewel de werklieden spoedig met 3 spuiten aanrukten, was het geheele per soneel zóó ontsteld, dat het zeer lang duurde eer er water werd gegeven. In middels was echter de spuit van de in- fanteiie ter plaatse gekomen, door wel ker bemanning het eerst en zoo krachtig water werd gegeven dat het voorname lijk hieraan te danken is, dat de brand spoedig was gebluscht, en Delft, volgens sommigen, voor een groot onheil is ge spaard. Ook een paar gemeentcspuiten en de stoomspuit der Ned. gist- en spiri tusfabriek waren in korten tijd aanwezig doch behoefden niet te werken. Verleden Zaterdag viel van de Hoorn- sche boot een passagier, die aan duize lingen lijdende was, even voorbij Mar ken ongemerkt overbooid. Een eind weegs verder werd een «menschenlioofd" in zee ontwaard, spoedig draaide de boot om, op het menschelijk wezen af en toen men er bij kwam, bleek het den passagier te zijn, die zich zeer best drijvende en zwem mende had weten te houden, en zelfs naar zijne mededeeling, bij niet ontdek king kans had gezien, Edam of een an dere landingplaats te bereiken. De Amst. Ct. meldt aangaande de gisteren te Amsterdam plaats gehad heb bende brand het volgende: Braud op het Damrak. Gisteren in den vroegen morgen brak op de bovenverdieping van perceel no. 12 Damrak, hoek Kapelsteeg, een hevige brand uit. De brandweer, stations N. Z. Kolk en Nieuwmarst, was spoedig ter plaatse, toen zij te half drie werd gealarmeeid. Haar eerste weik was, om pogingen tot redding aan te wenden voor de be woners, die in het brandend perceel door de ramen een uitweg zochten. Een ladder werd legen het huis ge plaatst, doch kon niet baten. Het springzeil werd gespannen en de brandweer trachtte de verschrikte en in doodsangst verkeerende bewoners aan het verstand te brengen uit het raam te springen. De vlammen tastten intusschen woe dend om zich heen, als wilden zij der brandweer haar prooi betwisten. Een kleermaker waagde den sprong en kwam behouden beneden. Op de bovenste verdieping stond een oud vrouwtje en een oude man, het echtpaar Visser. De vrouw waagde den sprong, kwam levend uit het brandende huis, doch schijnt bij den val zich aan den hals ernstig te hebben bezeerd. Het ongelukkige oudje is per brancard naar het Gasthuis gedragen en aldaar hedenmorgen reeds overleden. Den ouden Visser, haar man, die helaas stokdoof was, riep men herhaaldelijk toe, toch te springen, doch de ongelukkige kon het niet verstaan, trachtte een ande re uitweg te zoeken, en bezweek door den verstikkenden rook. Een 12-jarig kleinkind van de oude Visser, wier ongehuwde moeder niet thuis was, om bezigheden op den Zee dijk te verrichten, lag bij de grootouders te bed op het zolderkamertje. Het meisje schijnt door geslapen te zijn en door den rook gestikt Haar lijkje werd onbeschadigd in de bedstee gevon den, terwijl het verkoolde lijk van den ouden Visser voor de bedstee lag. Toen wij hedenmorgen een bezoek brachten op het terrein des onheils, bleek het volkomen, dat er geen uitko men mogelijk was dan door de rarnen. De beide étages boven de slijterij aan het Damrak hebben slechts één uitgang, een zeer nanwe trap in de Kapelsteeg, waar men in gewone omstandigheden moeielijk op en af kan komen. Toen het reddingswerk volbracht was, zette zich de brandweer onmiddelijk aan het blusschingswerk. De perceelen aan de overzijde begonnen reeds te blakeren. De twee étages brandden geheel uil en ook het dak. De brand bleef echter tot het perceel bepaald binnen een uur was men haar meestej. De slijterij op het Damrak bekwam veel waterschade, eveneens het huis er naast, waarin een meubel magazijn ge vestigd is. Het dak van dit perceel had door de brandweer natuurlijk veel te lij den. De groenten, in den kelder onder dit perceel, dreven in behagelijke wan orde dooreen. De eigenaar van het uitgebrande per ceel is de heer Manschot. De oorzaak van het ontstaan van den brand is onbekend; vermoedelijk is zij ontstaan door het omvallen van een pe troleumlamp op een der woningen, waar van de bewoner laat thuis kwam. De lijken van de beide slachtoffers werden heden vervoerd. Het huis was geassureerd de inboe del der bewoners, voor zoover wij ver namen, niet geheel. De tegenwoordige Servische Regeering gaat voort de reserve te wapenen, in te genstelling met de vroegere, die juist de wapenen van alle manschappen der re serve ingevorderd had; een maatregel, die toen noodig geworden was door het gevaar van opstand, die reeds hier en daar was uitgebroken. Het kan zijn, dut de nu bovendrijvende partij alle gevaar van dien aard geweken acht en zich po pulair wil maken, door het teruggeven van de in Servië zeer begeerde wapenen. Als reden is aanvankelijk opgegeven, dat de rooverbenden niet anders dan door algemeene volkswapening bestreden kon den worden. Maar de regeering laat nu bekend maken, dat er niet meer dan 24 roovers in Servië rondzwerven, en de vraag wordt gedaan, of het wel noodig is 30.000 man te wapenen om de 24 roovers in handen te krijgen, die bovendien door de gewone troepen en gendarmerie vervolgd kunnen worden. Omtrent het uitstel der conferentie ter zake van internationale arbeidsregeling deelt de Bondsregeering van Zwitserland in hare circulaire aan de verschillende re geeringen het volgende mede: Op hare uitnoodiging orn in September zoodanige conferentie te houden is achtereenvolgens een gunstig antwoord ontvangen van Ne derland, België, Portugal, Oosteniijk-llon- garije, Frankrijk, Luxemburg, Italië en Engeland. De Russische regeering heeft, om redenen van oppoi tuniteit, voor de uitnoodiging bedankt. Van Denemarken, Duitschland, Spanje, Zweden en Noor wegen is nog geen antwoord ingekomen. De Bondsregeering had bij hare uitnoo diging verklaard, wanneer haar denkbeeld gunstig werd opgenomen, bij de regee ringen een gedetailleerd programma te zullen inzenden, hetwelk tot grondslag der beraadslagingen zou kunnen dienen. Daar de vooi bereidende werkzaamheden voor dit pogramrna nog niet zijn afgeloo- pen, en eenige der regeeiingen, die zich in beginsel met de zaak hebben veree- nigd, op verschillende punten een voorbe houd hebben gesteld, is de Bondsregee ring tot de overtuiging gekomen, dat in het belang der zaak het gedétailleerd programma vóór de bijeenkomst der con ferentie door gezamenlijke regeeringen grondig moest kunnen worden onderzocht. Hiertoe is de tijd tegen September nu te kort, en daarom is er besloten, de con ferentie tot het volgende voorjaar uit te stellen, in de hoop, dat alsdan ook de regeeringen zullen toetreden, die dit nog niet hebben gedaan. De heer P. A. de Cocq van Del wijnen, onderwijzer aan de R. K. Jon gensschool alhier, heeft zijne benoeming aan een R. K. Burgerschool te Amster dam aangenomen. De heer H. W. Spyker, onderwijzer aan de R. K. Jongensschool alhier heeft zijne benoeming aan een R. K. Instituut te Hilversum aangenomen. Vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Woensdag, Hen 24 Juli 1889, des namiddags ten l'/3 ure. Punten van behandeling: 1. Rekest der Vereeniging »Fléhité" tot het in gebruik afstaan van het ge bouw der voormalige Infirmerie, met ad vies van Burg, en Weth. 2. Staat van oninbare posten inzake den hoofdelijken omslag, dienst 1887. 3. Voorstel van Burg. en Weth. met betrekking tot de jaarwedde van een te benoemen ambtenaar ter Secretarie. 4. Indiening der gemeente-rekening over 1888, met benoeming eener com missi van onderzoek. De rechtbank deed uitspraak in de navolgende zaken: A. v. E., te Amersfoort, thans te Utrecht in verzekerde bewaring, bekl. van op lichting en poging daartoe ten nadeele van B. A. v. R. te Amersfoort, en A. v. D. te Soest, en landlooperij te A mersfoort veroordeeld tot 4 maanden gevangenis straf en 3 dagen hechtenis; A. v. N. en J. J. S., beiden te Amersfoort, bekl. van mishandeling van Th. E. aldaar, veroor deeld de 1. bekl. tot 8 dagen en de 2. bekl. tot 1 maand gevangenisstraf; De volgende zaken werden hierna nog behandeld: Wegens strooperij stond terecht K. d. G., 31 jaar oud, koopman, geboren en wonende te mersfoort. Door den briga dier-majoor D. Otle werd bekl. op 12 Juni aangetroffen in het sparrenbosch van mr. van Walchren,;liggende aan den Ulrechtschen weg, bij den Waterheuvel, waar bekl. bezig was met mos te ver voeren op een wagen, met honden be spannen. Bekl. erkende zijne schuld, doch had uit armoede gehandeld; get. Otten verklaarde, dat bekl. veel sterken drank dronk, en het O. M. verzocht zijne veroordeeling tot eene gevangenisstraf van 3 weken. A. v. B., wed. van J. S., en E. v. H., werkster, beiden wonende te Amersfoort, waren beklaagd van mishandeling. Op den 13. Juni, omstreeks 6 ure, kwamen deze bekl. in de woning van de wed. Van den Berg, aan de Volderstraat ge legen; zij sloegen deze de muts van het hoofd en deelden haar eenige klappen toe; het voorval was een gevolg van on aangename worden, tegenover de 1 bekl. gespioken. Voor de eerste bekl. vor- het O. M., als zijnde hare schuld niet bewezen, vrijspraak, terwijl voor de 2. bekl. eene geldboete werd gevorderd van f 5, subs. 3 dagen hechtenis. Nijmegen en Kleef! een ieder gaat het hart open als hij deze namen hoort. Ze doen denken aan een natuurschoon, dat in ons vaderland of even over de gren zen maar schaarsch ^.in die mate is te vinden. Een bezoek aan beide plaatsen was tot dusver echter slechts den man van middelen veroorloofd; aan spoorgeld alleen minstens 4 a ƒ5 te betalen is voor een «gewoon burgermensch" een schier ondenkbare weelde. Doch de plei- ziertreinen zijn een kostelijke uitvinding en, dat de «luyden van kleine middele" een zoodanige wijs van vervoer weten te waardeeren, bleek uit het drukke bezoek, dat herhaaldelijk iederen zomer verschil lende plaatsen te beurt viel. Maar, hoe schoon ook, 't blijft daar niet altijd nieuw de mensch wil afwisseling ook in het schoone: en daarvoor heeft nu de HolI IJzeren Spoor wegmaatsch. op voortref felijke wijs gezorgd door haar «excursie- treinen" naar Rlienen, Nijmegen en Kleef, die gedurende Juli en Augustus iederen Woensdag zullen loopen. Van de heer lijke omstreken daar iets te zeggen, mag overbodig heetenhet getal reizigers, beide malen dat reeds een pleiziertrein derwaarts liep, toont hoe hooge waarde aan het openstellen" van zoo schoone oorden wordt gehecht. Sedert 1 Juli 1849 als stadsgenees heer werkzaam, werd de heer Dr. P. Smits den 12den d. a. v. als zoodanig benoemd. In die reeks van 40 jaren heeft hij steeds met ijver en toewijding zijn moeie lijk ambt vervuld en daardoor vele vrien den, hoogachting en toegenegenheid ver worven, in 't bijzonder van zoovele be- hoefligen, die zijne hulp ontvingen. Voor zijne onvermoeide werkzaamheid in het belang van onze sladgenooten, meenen wij, namens hen, hulde en op rechten dank te mogen brengen aan den jubilaris, met de bede, dat Gods zegen bjj voortduring op hem rusten moge, en met den wensch dat in het jaar 1899 zijn gouden jubelfeest in dankbare her innering en vreugdevol moge geviet d worden. Eemb. Bnnsclioten. Bij het heerschen van het onweder in den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. zijn in eene weide onder de buurtschap Dijkhuizen 3 kalveren gedood. Hoogland. De boerenhofstede ge naamd nKrachtw jk" zal met hooilanden en bouwland den 16 Aug. a. s. des na middags in het koffiehuis «de Keizei s- kroon" te Amersfoort publiek worden verkocht. Gemeenteraadsverkiezingen. Baaru. Tot leden van den gemeente raad zijn herkozen de heeren D. Voort- huijzen, jhr. L. D. Rutgets van Rozenburg, en J. J, Goseling. Slechts 216 van de 464 kiezers waren ter stembus opgekomen. Buusehoteu. Bij de verkiezing van twee leden voor den gemeenteraad op den 16 Juli, zijn de beide aftredende leden G. Huijgen en A. Luttink herkozen. De Bilt. Herkozen zijn G. H. L. baron van Boetselaar met 40 stemmen en D. Wernsen met 39 stemmen. Hoogland. Bij de verkiezing voor twee leden van den gemeenteraad zijn uitgebracht 69 stemmen. Herkozen zijn A van den Tweel met 50 en G. Schoon- derwoerd met 54 stemmen. Reuswoiide. Herkozen de heeren J. K. baron Taets van Amerongen tot Renswoude en H. van Egdom. Sclierpenzecl. Herkozen de heeren D. Pool en G. van Leersum. Soest. Bij de stemming voor den gemeenteraad hebben slechts 93 van de 260 kiezers hunne stembriefjes inge leverd. De aftredende leden Jacob van Sprakelaar. Peter Kuijer en Wilhs. van Logtensteijn werden herkozen. Woudenberg. Herkozen de heeren C. van Wieringen en Joh. ter Maaten. Zeist. Herkozen C. W. Anton 232 C. Guldensteden Egeling 146. Gekozen jhr. O. J. Sickinghe 138, mr. J. J. Cloterboke Patijn van Cloetinge 136. De geheimzinnige Londensche moor denaar.die met den naam van Jack the Ripper wordt aangeduid, schijnt de reeks zijner afschuwelijke misdaden op nieuw te hebben begonnen. Op minder dan een kwartier afstands van de Dorsetstreet, Spitalfields, waar men op den morgen van den laatsten lord-mayor's dag het verminkte lijk vond van Mary Jane Kelly, is eergister nacht eene andere brutale misdaad gepleegd, welke de vreeselijke Whitechapel-moorden op 8 brengt. Wanneer men van de Wenthworth- slreet naar Whitechapelroad gaat, ont moet men een zijstraatje of steeg, be kend onder den naam van Old Castle, dat, evenals de Buck'srow, waar het lijk van Mary Ann Nicholls gevonden werd, door 't werkvolk van den omtrek gebruikt wordt om er hunne kiniwagens en alle andere soorten van voertuigen, na het einde van eiken dag neer te zetten. Aan den eenen kant staat een hoogen blinden muur, en, alhoewel men mis schien maar weinig reden tot klagen heeft over de verlichting dier steeg, was het toch natuurlijk dat in den nacht der misdaad, die somber en regenachtig was, er alles in diepe schaduw gehuld bleef. Hier, even als in Mitre-Square, komt de politie dikwijls voorbij, 't Was om trent 10 min. vóór eenen, toen de politie-agent op zijne gewone ronde door de Old-Castle street ging, en dwars over het voetpad eene vrouw zag liggen, die hij eerst voor dronken aanzag. Bij nader onderzoek evenwel, ontdekte de agent een grooten bloedplas, ter nauwernood gestold, en zag dat de luchtpijp van 't slachtoffer geheel was doorgesneden. De wond was zoo diep en zuiver, dat er bijna geen twijfel bestaat, of zij is met een scheermes of eenig ander scherpsnij dend werktuig toegebracht. De vrouw, die omtrent 40 jaar oud scheen, lag op haren rug verder op het lichaam waren lange er diepe insnijdin gen toegebracht, maar er ontbraken geene deelen. Met de vroegere moorden vergeleken, zou men zeggen dat de misdadiger in zijn werk gestoord is, want er is bijna geen twijfel of hij heeft dezelfde deelen van het lichaam willen wegnemen, die bij andere slachtoffers verdwenen waren. De agent gaf aanstonds het noodsein en spoedig werd het tooneel der misdaad door de agenten van het politiebureel der Commercial road afgesloten. Maar hoe zorgvuldig men ook geheel den om trek naspoorde, er werd geen het minste spoor ontdekt. Dr. Philips werd bij het lijk geroepen, dat naar het doodenhuis van Whitechapel is overgebracht. Verscheidene personen hebben het slachtoffer herkend als Alice Mackenzie een getuige zegt, dat het geene slechte vrouw was, maar dat zij zich soms aan den drank overgaf. Ziehier de datums der reeds gepleegde misdaden en de namen der slachtoffers, voor zooveel zij bekend zijn. Kerstdagweek 1887. Een onbekende vrouw werd verinoord gevonden, nabij de Osborne en de Wentworth-straten, Whitechapel. 7 Augustus 1888. Martha Turner werd gevonden, doorboord met 39 messteken, in de George-Yard-Buildings, Commer- cialstreet, Spitalfields. 31 Augustus. Mrs. Nicholls, vermoord en verminkt in de Buck's-row, White chapel. 7 September. Mrs. Chapman, vermoord en verminkt in de Hamburystreet, White chapel. 30 September. Elizabeth Stride, met afgesneden keel gevonden in de Berner- street, Whitechapel. 30 Septembei. Chatherine Eddowes, vermooid en verminkt in Mitre-Square, Aldgate. 9 November. Mary Jane Kelly, in stukken gehakt in no. 26 Dorset-street, Spitalfields. Het zoeken van eene nieuwe woning is zeker geen aangename bezigheid, en toch gaf het dezer dagen tot een gelukkig voorval aanleiding. Te Berlijn bewoonde de boekhouder M. een fraai benedenhuis in de Memeler- straat. Geldelijke omstandigheden wa ren oorzaak, dat M. de huur der woning, waaraan hij zich zeer gehecht had, moest opzeggen, om met vrouw en drie kinde ren tegen het najaar een kleiner en goed- kooper huis te huren. Hij had bijtijds opgezegd, en de ver huurder had een bordje aangeslagen. Maandagavond kwam een oude heer in lichtingen over het te huur staande benedenhuis inwinnen en vroeg het te mogen zien. Toen hij met den verhuur der de woonkamer der familie M. binnen kwam, zat die juist aan tafel de ondergaande zon verlichtte scherp het gelaat van den ouden heer, die de kamer vluchtig rondkeek en niet ontwaarde, hoezeer de aan tafel zittende jonge vrouw ontroerde. Eesnklaps snelde zij met den uitroep «Vader, lieve vader, hebt ge ons toch vergiffenis geschonken op den man toe en omarmde hem onstuimig onder het storten van tranen. De verhuur der, die wel ontwaarde dat een terugzien na lange scheiding plaats vond, verliet het vertrek, om een kwartier later van M. te hooren, dat hij bleef wonen en zijn schoonvader de bovenverdieping, die juist ledig stond, wenschte te huren. Onaangenaamheden, door de inmiddels gestorven stiefmoeder der jonge vrouw in het leven geroepen, hadden den ouden man en zijne kinderen totaal van elkan- ner vervreemd, en eerst het zoeken naar een nieuwe woning deed de verzoening op zoo geheel ongezochte wijze tot stand kornen. Daar M.'s schoonvader een ver mogend rentenier is, zijn de geldelijke zorgen van het huisgezin verdwenen. Een stedeling wordt bij een Zondags- uilstapje op het land door eene geschrikte koe achtervolgd. In zijn angst roept hij het beest toe: «Genade, genade, ik ben vegetariër." Te Graz heeft de begrafenis van den bekenden schrijver Robert Hamerling plaats gehad. Een groote schaar vrienden en vereerders geleidden het stoffelijk over schot naar zijn laatste rustplaats. Onder de aanwezigen bemerkte men den stad houder, verschillende volksvertegenwoor digers, de burgemeester van Graz en den gemeenteraad. De studenten waren door verschillende corporatiën vertegenwoor digd. Onder de kransen welke de kist bedekten, was er een van de stad Weenen. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 11 Juli, Hendrika, d. van Eli sabeth Meijer. 12 Juli, Gerarda, d. van Antonius van Wageningen en Willempje van de Logt. Alida Pauline, d. van Willem Jacobus van Rhee en Anna Louisa Muijs. 14 Juli, Franciscus Wilhelmus, z. van Adri- anus Snijders en Johanna Kraan. 15 Juli, Maria Calharina Helena, d. van Boudewijn Frans Castendijk en Nelly Andrée Pauline Caroline Wilson. Hendrika, d, van Jan Hendriks en Hendrika Burgman. 16 Juli, Geertruida Gerarda, d. Tan Theodorus van Ramselaar en Maria Sleeking. Gerrit Jan, z. van Albertus Fitskie en Aaltje de Kruijff. Getrouwd: 17 Juli, Cornelia Fonteijn en Arnolda Riksen. Overleden: 12 Juli, Teuois Overeem, 22 m. Johanna van Moetereu, lm. 14 Juli, Maria Voskuijlen, 55 j. echtg. van Arie Dashorst. Jan Wartena, 77 j. wedr. van Adriana Ruijtenberg. 15 Juli, Wilhelmus Mattheus van Werkhoven, 71 j. ongeh. 16 Juli, Hendrika Wilhelmiua Maria Koe- lcmeij, 14 d. Bunschoten. Overleden 5 Juli, Bort Zwaan, wednr. van Geertje Smit, 75 j. 8 Juli, Willem pje Hoolwerf, wed. van Wijbraud Jan Bak ker 77 j. 11 Juli, HUletje Koelewijn 19 m. 16 Juli. Boethje Koelewijn, 1 j.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2