BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Weber op zijn terugreis van Indië pogin gen aangewend, om de in Indië welbe kende «Ikan-Sepat" (Osphromenus trichoptenus) levend te transporteeren welke proefneming toen echter slechts gedeeltelijk slaagde. Gedurende de vaart door het Suezkanaal, daalde op zekeren nacht de temperatuur plotseling tot 57r Fahrenheit, met het ongelukkig gevolg dat van de 24 visschen 16 stierven. Var. de 8 overgeblevenen, lieten nog 7 het Ie ven gedurende de reis van Genua naar Amsterdam, zoodat slechts één het Aquarium levend bereikte. Een tweede proefneming heeft bevredigender resulta ten opgeleverd. Door tusschenkomst van dr. M. Treub directeur van 's Lands Plantentuin te Buitenzorg, heeft de inlandsche jongen die als zoodanig de expeditie van Max Weber naar Sumatia, Java, Celebes en Floris vergezelde, en die, met het oog op het transport, bekend kon worden ge acht met de daarvoor vereischte voor waarden, tien «Ikan-Sepat "(Osphromenus) en twee «Ikan-Goerami" (Osphromenus Olfax) te Batavia aan boord gebracht van het stoomschip Sumatra, van de Stoom vaart-Maatschappij Nederland. Dank zij de uitnemende goede zorgen van den commandant van het schip, den heer C. Drooglever Fortuyn, zijn deze visschen allen in uitstekenden toestand, springlevend in het Aquarium aangekomen. Het transport werd op zeer bevredigende wijze volbracht in een steenen pot of houten tobbe, wa3rin het water van tijd tot tijd moest worden ververseht. Aan leiding om te trachten deze visch-soorten naar Nederland over te brengen vond prof. Weber in de aanwezigheid van eigenaardige zoogenaamde labyrinth-vor mige organen achter de kieuwholte der visschen, waardoor zij in staat zijn zelfs in troebelj slecht water adem te halen, door lucht te happen aan de oppervlakte. Aan boord werden de visschen gevoed met ouwel, brood of beschuit. De Ikan-Goerami is, zooals men weet, een der meest gewaardeerde visschen van onzen indischen Archipel. Zondag was het 50 jaren geleden, dat in Amsterdam de eerste omnibussen reden. De «Amsterdamsche Omnibus-on derneming," onder directie van Jonker Co., had van het bestuur der stad vergunning verkregen tot het exploiteeren van 18 lijnen, die achtereenvolgend in werking kwamen. Met den raad van administratie van de Holl. IJzeren Spoor wegmaatschappij was een contract ge sloten om op het station te komen, en verder zouden de wagens correspondeeren op al de stoombooten, trekschuiten, veer schepen, diligences, enz. De afrit was om het half uur. Eenigen tijd latei kwam als concurrent de onderneming de Batavier met grootere wagens, wat, zooals het Hhl. herinnert, het aanzijn gaf aan het raadseltje van de schooljeugd wie kwamen voor de Batavieren hier in het land? Het ant woord was dan de omnibussen. Te rekenen van Donderdag 5 Sept. e. k. zullen met de Donderdags om de 14 dagen uit Vlissingen naar Zuid-Afrika vertrekkendestoomschepen van de «Castle Line" brieven, gedrukte stukken en mon sters kunnen worden verzonden naar Kaap land, den Oranje-Vrijstaat, de Transvaal, Natal, Bechuanaland, Delagoabai en de havenplaatsen aan de Oostkust van Afrika. De verzending zal plaats vinden met den trein van 9.24 m. van Rotterdam (Beurs) naar Vlissingen. Het port wegens de verzending met de onderwerpelijke gelegenheid, naar de bedoelde landen en plaatsen bedraagt 25 cent voor de gefrankeerde en 50 een per 15 gram voor de ongefrankeerde brieven en 5 cent per 50 gram voor de gedrukte stukken en monsters, met een minimum port van 7'/j cent voor monsters Voor aangeteekende brieven is boven het gewone port een vast recht van 10 cent verschuldigd. De nieuwstijdingen uit het Oosten wor den voortdurend onrustbarender. Het aan tal plaatsen, waar iets broeit, en waar men voor een uitbarsting vreest, wordt grooter. Zooals te voorzien was, dringt de Russisch gezinde partij in Armenië aan op de tusschenkomst van den Czaar zich grondend op de erkende grieven der Armenische Christenen. Op het Balkan schiereiland wordt de verhouding tusschen Boelgarije en Servië voortdurend meer gespannen. Men hoopt dat vorst Ferdi nand verstandig genoeg zal zijn, om de raadgevingen niet op te volgen van hen belangrijke handelsvoordeelen heeft toe gekend. Het aardigste is, dat dit bericht over Moskou tot ons komt. Men weet dat de reis van den Chach reeds dadelijk aanleiding gaf tot een di- plomatieken strijd tusschen Rusland en Engeland, om elkander de gunsten van den Perzischen vorst te betwisten en nu komt de Russische pers de eeiste over winning der Engelsche diplomatie ver halen. Sommigen meenen in deze haast om de aan Engeland geschonken voordeelen bekend te maken, slechts een eenvoudige manoeuvre te zien, om de Engelsche diplomatie niet te veel te schokken, door het mededeelen als opbrengst van 50 het f 13.020.88 aan, locale comités. Ter verbetering van de mededeeling in in ons vorig, numiner voorkomende verslag der zitting van den Gemeenteraad op 30 Augustus jl., vermelden wij dat de geldleening groot f210000 tot aflos sing der rog loopende 4°o geldleeningen wordt aangegaan tegen eene rente 3'/,%, tot den koers van »8%%. In de gister gehouden vergadering van den gemeenteraad zijn de nieuw-benoemde leden, de heeren M. L. Celosse, J. J. Kle ber, J. Zandijk Jr. en C. Th. van Beek beëedigd. Na door den Voorzitter met ven de voordeelen, die die de onafhankelijkheid van het koninkrijk Rusland verkreeg. Want hetiszeker.dat "ne enoer"'"S e zgn ge u gewensc Roemenië willen afkondigen. de Czaar het bezoek van Nasserdin niet z!U'n^ Dke,heer P.' va" d.er 6 ii Want J.Mz. had bericht gezonden dat hn Maar op de grenzen wordt de bewa- ongebruikt liet voorbijgaan, om alles te c e s jo i door ambtsbezigheden verhinderd was te pernng van Servie onvermoeid voortgezet verkrijgen, wat hem mogelijk toescheen. CBra(,hiin»n i„, u. ..nj ar, Ha ranaa.i-- V.H. Jl— -1 J - en de regeering te Sofia, die vreest, dat de Groot-Servische partij haar programma ten koste van Boelgarije zal uitvoeren, neemt ook van haar kant militaire maat regelen, die hoe zuiver defensief ze ook zijn, twee gewapende legers in eikaars Men weet welke belangrijke stiategische voordeelen Perzië aanbiedt in de voort durende Russisch-Engelsche twisten in Azie. Het is de kortste weg van Russisch- Turkestan naar Engelsch-Indië de eenige die Rusland in staat stelt Afgha a.a.r nabijheid brengen, terwijl bij beiden de nistan te ontwijken, de staat, die zich heiinnering nog voortleeft aan den bloe- onvoorwaardelijk aan de behartiging der dieen oorloe. voor vier inrpn oeciieHon H"i-i>" belangen heeft toegewijd, digen oorlog, voor vier jaren gestieden Uit Montenegro komen ook eenige verontrustende tijdingen. Van welken aard ze zijn was uit de desbetreffende berich ten niet op te maken, doch in elk geval wordt de aandacht weder op dit land der Zwarte Bergen gevestigd. De toestand op Creta verergert van uur tot uur. Wat de laatste circulaire der Porte er ook van zegt, het is on twijfelbaar, dat de opstand der Christe nen tegen de Tuiksche gezaghebbers hoogst ernstig is. Dit blijkt ook uit de erklaring van Chakir-pacha, dat hij niet in staat is de onlusten te onderdrukken, als de Porte hem niet in de gelegenheid stelt, den opstandelingen een voldoende gewapende macht tegenover te stellen, en hem niet veroorlooft met onverbidde lijke gestrengheid op te treden. Welke gevolgen dit hebben zal is dui delijk. De Grieksche regeering zal dan niet langer weerstand kunnen bieden aan den wensch der leiders van de oppositie om de broeders van Canee en Candia" te hulp te komen; zij zal gewapend tus- schenbeiden treden, en wie zal zeggen, wat daarvan liet slot zal 2<rjn. Met den besten wil ter wereld, kan men in een Giieksch-Turkschen oorlog niets anders zien, dan de vonk, die voor het behoud van den Europeeschen vrede liet grootste gevaar opleverd. De verzoekschriften, den Duitschen Keizer op zijn reis door Elzass en Lot haringen aangeboden, om de paspoorten maatregel op de Fi ansch-Duitsche grens afgeschaft te krijgen, schijnen niet veel uitwerking gehad te hebben. Tenminste er is bevel gezonden aan de autoriteiten, Biitsche belangen heeft toegewijd, en waarin een Russisch leger met de wapens in de hand, eiken duimbreed gronds zou moeten veroveren. Het zal van belang zijn te weten, welke concessies de Chach aan Rusland heeft gedaan, om den invloed der beide landen, die zich om zijn gunst verdringen in evenwicht te houden of misschien dat aan Rusland concessies gedaan zijn, die op den voorrang van dit land boven En geland wijzen. Bij beschikking van Z. E. den minister van binnenlandsche zaken, van den 22 Augustus II., no. 2454, afdeeling O, is de student in de rechtsgeleeidheid aan de rijksuniversiteit te Utrecht, J. C. H. Prikken, vooiloopig gedurende het tijdvak van 1 Mei tot en met 31 Decem ber 1890, gerechtigd verklaard tot het genot van gedeelte der ter beschikking van Z. M. den koning staandeinkomsten der vicariën, gevestigd in de St. Joriskerk alhier. De officier van gez. 2e kl. dr. D M. Pronk, van het le reg. veld-artillerie te Amersfoort, is aangewezen om op 13 Sept. e. k. de 8e en '10e comp. van het 3e reg. vesting-ari. van uit de legerplaats bij Oldebroek naar Gorinchem te gelei den. Aanst. Donderdag zal per extra-trein le halfvier 's middags te Amersfoort te- rugkeeren het detachement ordonnancen, om de wet op de paspoorten streng te sterk 1 off. 48 onderoff. en manschappen handhaven, waaruit blijkt, dat keizer en 44 paarden, dat heeft deelgenomen Wilhelm niet erg vatbaar was voor de aan de manoeuvres van het 3e regiment smeekbeden in Metz tot hem gericht, infanterie. De heer A. M. Tromp van Holst heeft het eere-voorzitleischap van den Ned. schutterijkader-bond welwillend aan vaard. «Welzeker antwoordde Hans lachen de, Treesjes deugd is toch in mijne na bijheid beter beschermd dan in die van Edgard." «Waar zult gij uw verblijf houden en waar kan ik u laten ontbieden vroeg de kamerheer norsch, sals uwe tegen woordigheid hier vereischt wordt Gij zijt toch niet van plan uwe toevlucht te zoeken bij mijn krankzinnigen broer en zijn rust te verstoren door uwe tegen woordigheid en die van dat kuische echtpaar Willner?" sWees daaromtrent geiust, oomIk ga met Willner naar Rochnits bij mijn vriend Audigast die, het voorgevallene vooruitziende, mij verzocht heeft, bi) hem mijn intrek te nemen." sDan zou ik u wel willen verzoeken." sprak de kamerheer metdreigend gebaar, sdat meh niemand belastere en de ge schiedenis zwarter verwe dan zij is. Edgard verstaat op dit punt geen gek- scheren, denk daaraan!" sHans van Durrenstein evenmin," sprak deze met waardigheid. sEn daarom ver zoek ik u, mijnheer, verder geene toe spelingen meer te maken op lasteraars en kwaadsprekers. Uw gewezen gehoor zame dienaar 1" sik mag den Spanjaard gaarne trotsch zien I" zei de kamerheer, terwijl hij zijn Men verwacht wel, dat langzamerhand enkele wijzigingen in de wet zullen wor den gemaakt; maar op het oogenblik is de toestand eer verergerd dan verbeterd. Na een bevel, als wat nu door den Keizer is uitgevaardigd, nemen gewoonlijk de kleine plagerijen toe: vooral daar deze wet geheel berust op den willekeur der ambtenaren. Door het uitvaardigen van dergelijke bevelen, bereikt men in Duitschland ze ker niet spoediger het doel, wat men zich omtrent het Rijksland zoo gaarne voorsteltde in 1871 geannexeerde pro vinciën langzamerhand te doen vergeten dat ze zoo lang aan Frankrijk hebben behoord, en de overgang tot het nieuwe vaderiand le vergemakkelijken. Het schijnt dat de reis van den Chach van Perzië naar Europa niet zonder staat kundige gevolgen gebleven is. Een Rus sisch blad bevatte gisteren reeds de me dedeeling, dat Nasserd'n een belangrijke strook grond in Chorassan a3n Engeland heeft afgestaan, en tevens aan dat land verschijnen tot het afleggen van de ver eischte eeden. De heer M. L. Celosse werd met 10 (algemcene) stemmen tot wethouder gekozen. Twee briefjes waren in blanco. Met dankbetuiging voor het bij herhaling in hem gestelde vertrouwen, werd die betrekking door hem aangeno men. (applaus). Tot Ambtenaar van den burgerlijken stand werd eveneens de heer Celosse benoemd. Tot- leden der Com missie van fabricage zijn gekozen de heeren J. Zandijk Jr. en E. L. H. van Lanschot Hubrecht. De heeren J Zandijk Jr. en C. Th. van Beek werden tot leden van het burgerlijk armbestuur benoemd. Als leden der Commissie voor de straf verordeningen werden benoemd de hee ren M. L. Celosse en Mr. J, G. A. van Zijst. De heer J. J. Blok, thans te Epe, is tot onderwijzer aan de openbare school 3e soort (Koestraat) benoemd. Zijne jaarwedde be paalde de Raad op f509. Ten slotte wer den de afdeelingen samengesteld. Door het lot werden de heeren v. Beek, v. Landschot Hubrecht, Zandijk, Vermolen, Kleber en het lid dat in de plaats van den heer Boist zal worden verkozen; en tot de 2e afdeeling de heeren v. d. Wall Bake, Groeneboom, v. Zijst, Visser, de Konir.gh en v. d. Want aangewezen. De le afdee ling zal worden gepresideerd door den wethouder Celosse en de 2e door den wethouder Croockewit Uitslag van het 2de Toelatingsexa men tot het Gymnasium Toegelaten tot kl. I: R. A. Middelkoop te Schoonerwoerd. Afgewezen 1. Tot kl. II toegelaten: N. Feis, A. S. van Lier. Afgewezen 2. Tot kl. IV toegelaten: C. J. C. Bier- kens, F. G. M. Treussart van Rappard en J. A. Hagen. Afgewezen 1. Tot kl. V toegelaten: geen- Afgewezen 1. Na herexamen toegelaten tot kl. IU A. C. van Regteren Altena. Tot kl. Ill: B. Dijkstra, W. Slap en J. B. Wolff. Raschéén candidaat slaagde niet; tot de derde klasse werd toegelatenAdr. Gras winkeltwee candidateu slaagden niet; tot de vierde klas9e uerd toegelaten W. Tak, voor de vijfde klasse slaagden twee candidaten niet; als toehoorder in de vijfde klasse voor sommige vakken werd toegelaten C, Van Ilumalda Van Eysinga. De Hoogere Burgerschool telt thans 84 leerlingen. De verjaardag van ons geliefd prinsesje werd in het Militair Tehuis al- Jiier, recht feestelijk gevierd. De zaal, plaats voor de gewone bijeenkomsten van militairen, zag er met de vlaggen en het groen daar aangebracht vrolijk en op wekkend uit; de tuin was des avonds a la giorno verlicht, ten 9'/, uur werden er vuurpijlen en ander vuurwerk in afgestoken waarna de gewone bezoekers, een niet groot aantal militairen, zich weder gezellig in de zaal vereenigden en nog eenigen tijd genoegelijk bij elkander bleven, 't Is zeker aangenaam te zien de wijze waarop de heer Bremer, concierge van het Milit. Tehuis, met de soldaten omgaat, waarom het ons ten zeerste verwonderd dat van genoemd Tehuis geen ruimer gebruik wordt gemaakt. - Vanwege de Vereeniging van gep. onderofficieren en minderen van het Ned. Leger zijn door den heer J. Busquet te Amersfoort, voorzitter dier Vereeniging, daartoe uitgenoodigd door den heer H. M. J. van Lennep, correspondent der Ver. te Haarlem, op den verjaardag van H. K. H. Prinses Wilhelmina, uitgereikt een gouden Willem aan S. Butselaar, te Amersfoort, versierd met het Metalen Kruis, de Citadelmedaille en de bronzen medaille, voormalig Korporaal bij hetle bataillon jagers; een gouden Willem aan S. van Rouwen daal te Amersfoort, versierd met het metalen Kruis voormalig stukrijder bij de 2e divisie. De 2e lijst van de elfde jaarcollecte voor de scholen met den Bijbel wijst neef naoogde. Maar onze hooghartige Hans, zal wel een zachter toontje aan slaan, als wij hem den gevonden brief zullen voorleggen." Door een bediende vergezeld, die zijne noodigste kleedingslukken droeg, verliet Haris zijne woningen het slotplein. Pauline stond aan 't venster en keek rnet betraande oogen haar neef na. «Gij beklaagt hem nog vroeg Bertha haar op spottenden toon. «Mij stond hij, van 't eerste oogenblik af toen ik hem leerde kennen, al tegen; 'tis iemand waar men niet wijs uit kan worden. Ik zou er mijn hoofd onder durven verwed den dat hij 't is die Arno tegen mij heeft opgestookt, waardoor deze mij nu zoo koel en onverschillig behandelt. En hoeveel kwaad zal Hans nu pas van ons in Rochnitz spieken «En Hans die gaat nu henen en Hans komt nooit weerom I" neuriede Edgard. «Heerlijk, twee vliegen in éen slag gevan gen. Laat ons nu maar oppassen dat geen van beiden meer opstaat. Dat is tenmin ste een kleine voldoening, voor den gele den hoon." De kamerheer echter zei met gefronsd voorhoofd tot zijne vrouw: «Ik wilde dat de malle geschiedenis niet gebeurd was. Waarom is Edgard ook zoo verzot op de vrouw van dien boekhouder? Er zijn mooie meisjes genoeg, die minder preutsch zijn tegenover een huzaren-officier, Hans ver stond zijn werk goed en heeft de inkomsten van onze bezittingen bijna verdubbeld. Wat mij echter nog 't meeste spijt, is, dat ik nu dien burgerlijken Baumann in mijne kaarten moet laten kijken." «Wat kan u dat schelen antwoordde zijne vrouw met minachting. «Zijt gij niet de eigenlijke erfgoed bezitter, die doen en laten kan wat hem goeddunkt? En wat Hans betreft zoo behoeft een nieuwe op zichter maar voort te bouwen op datgene, waar Hans den grondslag van heeft ge legd." Over het zich snel verbreidende gerucht dat de opzichter niet alleen voor korten tijd, maar voor goed vertrokken was, uitten zich de bedienden op verschillende wijze. De luiaards, de slechten en bedrie gers, kwamen er rond voor uit dat het vertrek van Hans hun veel genoegen deed. Onder dezen bevonden zich de brande wijnstoker, een stalmeester, twee knechts en de tuinman. «Verheugt u maar niet te gauw!" ver maande htfn de kok. «Het spreekwoord zegt terecht: Als men den éenen duivel er uitjaagt, haalt men den anderen weèr binnen. Als de vroegere opzichter ons met de zweep heeft geregeerd, zoo doet de nieuwe het misschien met schorpioenen. Op Zaterdag, 31 Aug. 11., hadden de herexamens plaats voor de Hoogere Burger school te Amersfoort. Toegelaten werden tot de eerste klasse J. Bnsquet, A. Klein en L. Langeveld tot de tweede klasse werden bevorderd E. Baak, A. Busquet, J. Krudop, J. Van de Pol en H. van Warmelotot de derde klasse G. Van der Zoo De Jong, Is. Van de Roemer en H. Wolter; tot do vierde klasseG. Cramer en Th. Cluysenaer en tot de vijfde klasse J. Berkhout en A. Van Gendt. Bij het tweede toelatings-examen voor de eerste klasse, gehouden op Zaterdag, 31 slaagden voor de eerste klasse F. J. E. Bothof, H. David, J. Entrop, J. J. De Kroes, H. M. Numaus, A. Pereira A. Schilf en A. C. Vis; twee candidaten slaagden niet. Bij het tweede toelatings-examen voor de tweede, derde, vierde en vijfde klasse, ge- honden op Zaterdag 31 Aug., en op Maandag, 2 Sept., werden tot do tweede klasse toege laten: J. Coenen, A. Lutomirski en J. Dat goede moet men tenminste den heer neef nageven, dat hij rechtvaardig was, en voor rede vatbaar." «Ik zal geen kwaad van hem zeggen," zei de bierbrouwer. «Jaren lang heb ik den kamerheer onder 't oog gehouden, dat ik een nieuwen brouwketel en een koelbak hebben moest. En altijd was het antwoord, dat daar geen geld voor was. Mijnheer Hans echter wist het wel dade lijk doortezetten en daarom brouw ik nu een bier, zooals in den heelen omtrek niet te vinden is." «En in mijn boschdistrict," vervolgde de nieuwe boschwachter, «is de vroegere verwaarloosde boel zoo netjes opgeknapt, dat 't een lieve lust is als men door het bosch loopt." «En ik krijg bezwaarlijk een beter heer terug," zeide de gewezen knecht van Hans. «Ik droeg zijn licht valiesje naar de dorpsherberg, waar Willner met zijne viouw hem afwachtte. Daar gekomen drukte hij mij tot afscheid hartelijk de hand en liet er meteen een daalder in glijden. Willner zag er erg terneergeslagen uit en betreurde 't meest, dat mijnheer Hans voor hem zulk eene winstgevende en voordeelige betrekking opgaf. Treesje hield zich moediger en mijnheer Hans was zelfs in een grappige bui. Waarom maakt ge u bezorgd over de toekomst, 331ste STA ATSI,OTliUI.I. (Vierde klasse). Trekking van 2 en 3 Sept. (1000 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs van f 1500 op No. 2626. Prijs rail f ÏOO. op No. 18741. prijzeu van f 65 1507, 1516, 1526, 1536 2613, 2642, 3535, 3600, 5326, 5334, 5837, 6255, 11435, 15609, 1506, 1550, 3533, 4349, 5836, 11422, 15607. 15661, 16497, 18727, 18790, 18856, 18909, 20056, 20605, 20650, 1546, 2653, 3521, 3527, 4306, 4315, 4316, 5359, 5387, 5806, 6274. 6279, 11405, 11443, 15396, 15604, 15626, 15642, 15654, 16446, 16481, 16485, '164S8, 16499, 16500, 18721, 18724, 18750, 18774, 18786, 18788, 18812, 18827, 18851, 18854, 18857, 1S875, 18876, 18881, 20027, 20033, 20036, 20055, 20072, 20082, 20116, 20123, 20609, 20615, 20635, 20642, 20657, 20663, 20664en 20669. Te zamen 87 prijzen. Jan. in menige gemeente en menig gemeentetje heeft men van Prinsesjesdag een waar volksfeest gemaakt. Piet. Wat versta je door een volksfeest? J. aar rijk en arm, oud en jong, geleerd en ongeleerd met waar genoegen aan deelneemt. P. In sommige plaatsen schijnt men daar riiet rijp voor te zijn. Men heeft er op 31 Augustus alleen maar gevlagd. J. Dat kan gebeuren al achten som migen, die wat meer bezitten dan anderen zich verheven boven die anderen. P. 't Hangt er maar van af, welk bezit je bedoelt. J. Natuurlijk geld en goed. P. Of dat zoo natuurlijk is, weet ik niet. Rechtschapenheid, kennis, verstand acht ik een degelijker bezit dan geld. J. Dat geef ik je toe; maar er zijn toch menschen, die, al zeggen zij het je na, toch in hun hart geld het hoogste goed achten. Willner?" zei hij tot hem. «Om te be ginnen vluchten wij naar onzen vriend Audigast, die ons gastvrij ontvangen zal totdat mijn zaak in Durrenstein is afge handeld en wij eene andere betrekking gevonden hebben. Als alles ons mocht tegenloopen, dan trekken wij als rond reizende muzikanten door 't land. Treesje draait het orgel, ik speel viool en gij blaast op de fluit. Ik begeleid Treesje's mooie sopraan-stem met mijn tenor, en als wij op die manier met vereende krachten geen voordeelige zaken maken dan weet ik 't niet." En tot staving van zijn toespraak, zong mijnheer Hans toen hij met Willner den herberg verliet, met luider stem «Door de bosschen, door de velden, «Wandel ik steeds welgemoed." «Als de jonge mijnheer zijn woord eens hield met muziek-maken," lachte de brouwer, «en de kamerheer kwam het te weten, ik wed dat hij zich de weinige haten uit zijn hoofd trok van hartzeer, dat een Durrensteiner zich tot straat muzikant verlagen kon." (Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2