Plaatselijke berichten. tegenpartij in liberale bladen naar soort gelijke uitspattingen te vergeefs zoeken? Noch aan de eene noch aan de andere mogen wij gewicht hechten, en vooral moeten wij ons niet inbeelden dat zich daarin de eigenlijke geest der partij openbaart. Mochten wij dit doen, dan zouden wij waarlijk aan een rustig sa menleven, laat staan aan een eendrachtig samenwerken, moeten wanhopen. Want die uitersten mogen zich, volgens het spreekwoord, raken, zeker zullen zij zich nooit de hand van verzoening reiken. Maar de gematigden, die in elke staats partij de groote menigte vormen, laten zich slechts voor eene korte poos tegen elkander opruien en in het harnas jagen. Op den duur kunnen zij zich onderling wel verstaan en streven zij naar eensge zindheid. Zoo ik mij niet bedrieg, begint thans over het algemeen onder ons volk deze goede neiging zich te verheffen. Het debat, dat tot het aannemen van dit ontwerp in de Tweede Kamer heeft ge leid, versterkt mij in die meening. Met vertrouwen zie ik het besluit der Eerste Kamer te gemoet. Dat is de voorname reden, die mij en mijne geestverwanten van het aanbieden van adressen aan die Kamer terughoudt. Wat zouden wij van haar kunnen vra gen, dat zij niet zonder onzen aandrang uit eigen beweging zal doen? Beter dan wij particulieren, overziet zij de hooge plaats, die zij in den staat inneemt, het algemeen belang. En dat is het juist wat wij van haar verlangen, dat zij de wet niet uitsluitend niet voornamelijk naar haar inhoud op zich zelf beoordeelen zal, maar vooral rekening zal houden met het verband waarin zij staat tot het alge- meene belang van ons in partijen ver deeld volk. De Haagsche briefschrijver der Zwolsche Ct. deelt mede, dat de grijze hofdoctor, de heer Vinkhuyzen, zijn func- liën wil neerleggen. De waardige man, 70 jaar oud, kan niet meer altijd vaardig zijn om bij draadopontbod naar het Loo te reizen. Meestal was dat 's morgens ten 6'/j uur en dit valt den geachten grijsaard te zwaar. Zeer zeker mag dr. Vinkhuyzen met voldoening terugzien op een beproef de trouw, aan zijn vorst en zijn land betoond. Wie de opvolger zijn zal is onbekend. De koningin stelt groot vertrouwen in dr. Van Tienhoven, den geneesk. direct, van het ziekenhuis te 's Hage. Of dit ambt echter vereenigbaar is metdatvan hofarts, valt te betwijfelen. Voortaan zullen de postkantoren en de hulpkantoren der posterijen, waar de postdienst niet met den telegraafdienst vereenigd is, op Zon- en feestdagen niet later dan tot 3 uren voor het publiek opengesteld zijn, en voorts: a in plaatsen met eene bevolking van meer dan 50,000 zielen vijf uren b. in plaatsen met minder dan 50,000 en meer dan 15,000 zielen drie uren; c, in de overige plaatsen twee uren. Bij de verkooping van postzegels enz. door het departement van waterstaat brachten niet 2200 gebruikte postzegels van f 1. f704.80 op, maar ca. 30.000 postzegels gemengd van 125 en 2200 postzegels fl (te betalen port), dus te zamen 32.200 werden voor dien prijs verkocht. Met leedwezen verneemt men, dat de oud-hoogleeraar dr. C. G. Cobet gis ter ochtend aan verval van krachten is overleden. De overledene bekleedde van 1846 tot 1884 het hoogleeraarsambt aan <i» uni versiteit te Leiden. Zijn naam afs geleerde had eene Europeesche beroemdheid. De 20. lijst van de elfde jaarcol lecte voor de school met den bijbel wijst een totaal aan van f83,716.395. als op brengst van 500 locale comités. Met betrekking tot dezuivelfabricage is het van belang te weten, dat zich in het Meppensche (in Oost-Friesland) thans een fabrikant heeft gevestigd, die be paaldelijk de Normandische wijze van boterbereiding volgt. Hij koopt de on gezouten boter bij de boeren op er. zendt die, na sorteering en eene laatste be werking, naar de steden. Te Harlingen en Sneek moet men voor eenigen tijd eveneens op deze wijze fabrieken geopend hebben. Voor den boer heeft deze me thode de gunstige zijde, dat hij kan blij ven boter en kaas maken en de beschik king over karnemelk en wei behoudt. Te Utrecht wordt eene kookschool opgericht, in hoofdzaak ten doel hebbende de opleiding van mpisjes, bestemd om dienstboden of huishoudsters te worden. Donderdagavond ontstond door eene tot nog toe onbekende oorzaak brand op "de le verdieping van een pand in de St.-Jansstraat te den Bosch, bewoond door M. v. D., koopman in galanteriën. De bewoner met zijne vrouw waren af wezig, alleen vertoefden, toen de brand uitbrak, op de bovenwoning eene oude vrouw van 81 jaar en 4 kleine kinderen. De brand is ontstaan op de achterkamer en had in den beginne een zeer ernstig aanzien, doch door het opti eden der brand weer. die met verschillende slangenwa gens aanwezig was, bleef hij bepaald tot het bovenhuis, dat geheel is uitgebrand. De BURGEMEESTER van Amersfoort, kennis genomen hebbende van het flink en bedaard optieden der Politie op Za terdag, den 26. October, l.l. tegen eene tal rijke verzameling personen, tijdelijk hier verblijf houdende, die de burgers van Amersfoort, naar een kennenlijk vooraf beraamd plan, in de uitoefening van hun bediijf bemoeielijkten en de orde op straat verstoorden Overwegende dat alleen door het krach tig optreden ernstige gevolgen werden voorkomen, en met blijdschap en dank baarheid opgemerkt hebbende dat geen Amersfoortsche ingezetenen zich bij de orde verstoorende personen gevoegd heb ben. Brengt hulde aan de ambtenaren en beambten der rijks- en gemeentepolitie, en spreekt het vertrouwen uit, dat indien immer weder de rust door niet-ingezete- nen dreigt verstoord te worden, Amers- foor.t's ingezetenen andermaal zullen too- nen dat zij de Politie steunen in hare pogingen om de rust en orde te hand haven. Amersfoort, den 28. October 1889. De Burgemeester voornoemd, T. A. J. VAN ASCH VAN VVIJCK. Wij hadden zoo nu en dan wel eens vernomen dat onze politie sedert de aanbouw der nieuwe kazerne, vooral Zaterdags en Zondagsavonds de handen vol heeft om vele steenhouwers en met selaars die alhier tijdelijk gevestigd zijn en veel aan Bacchus offeren, aan 't ver stand te brengen dal in onze gemeente orde, rust en veiligheid wordt gewenscht. L.l. Zaterdagmoigen kregen wjj echter een staaltje van een 20-tal steenhouwers te zien, die ter gelegenheid der kermis hun werk in den steek hadden gelaten en blijkbaar vooraf het plan hadden be raamd het onze burgerij en daardoor ook onze handhavers der wet eens ferm las tig te maken. Gearmd togen zij al zin gende en zwaaiende, onder het bekende lied van »palingtrekken" enz. de stad door, bemoeilijkten vooral de vrouwen en dienstmeisjes, smeten elkander in win kels, gingen op de straat liggen en lieten aldaar de jeneverflesch lustig rondgaan. Onze politie was evenwel, na den moei lijken Vrijdagnacht achter den rug te hebben, al weèr vroeg in de weer en op haar iqui vive." Gewapend met de in den laatste tijd meer en meer in gebruik komende politiestaven togen een acht tal agenten en een brigadier der rijks veldwachters onder bevel van den In specteur er op los, om met bedaardheid en tact de door hunnen commissaris ge geven bevelen uit te voeren. Al spoedig ontmoette de politie de belhamels op 't Zand, maakte halt en na tot driemaal toe gesommeerd te zijn uiteen te gaan en zich te verwijderen, werd er formeel slag geleverd en al spoe dig toog ons klein politiekorps als over winnaar uit den strijd en arresteerde 7 der grootste belhamels, die niet dan na hevig verzet hunnerzijds en hunner ka meraads naar 't politie-bureau konden wor den overgebracht. Men zag onzen wakke ren commissaris van politie vergezeld van zijnen hoofdagent op aller lei punten, hier bevelende, daér persoonlijk kroegen ontruimende en vóór twaalf uur was de orde en de rust hersteld, en de oproerma kers, die op de varkensmarkt getracht hadden keiën uit den grond te halen ver dwenen zonder de «roode vlag" die zij bij zich droegen te hebben durven ver- toonen. Vóór het politiebureau werwaarts zij hunne kameraden hadden gelei'' moesten zij door den commissaris met de revolver in de hand gesommeerd wor den uitéén te gaan, waaraan alhoewel schoorvoetend toch werd voldaan. Gaarne stemmen wij in met de hulde door den heer Burgemeester aan alle ambtenaren der politie openlijk gebracht en zijn er thans ten volle van overtuigd (dal bij onze politie het handhaven der rust on zer burgerij in goede handen is. De belhamels zullen hun straf niet ontgaan, daar zij ais deelgenomen heb bende aan samenscholing bij dejustitie zullen worden aangeklaagd. Moge dit onze ingezetenen tot les zijn om de politie in haren moeilijken werk kring de zóó hoog noodige steun nim mer te onthouden. Naar wij vernemen hebben Maan dagmorgen, zeven steenhouwers welke aan de nieuwe kazerne werkzaam waren, hun ontslag gekregen. Zondag e.k., 3 November, zal de godsdienstoefening in de Romonstrantsche kerk alhier geleid worden door den Heer Dr. J. A. Beijerman, predikant te Leiden. Het bericht in ons vorig Woensdag- nummer dat onze geachte predikant Ds. A. Wartena voor zijne beroeping naar Gouda had bedankt is, zeker tot groot leedwezen van vele gemeenteleden, gebleken onjuist te zijn. In de avond godsdienstoefening van j.l. Zondag maakte Ds. Wartena aan de gemeente bekend, dat door hem het beroep naar de her vormde gemeente te Gouda was aange nomen. Tot onderwijzeres aan de Chr. Nat. School alhier is benoemd Mej. G. Wa- genvoört te Hetidrik-Ido-Ambacht. In de jl. Maandagavond gehouden vergadering der Afdeeling Amersfoort, van het Nederlandsch Werkliedenverbond nPatrimonium," werd tot lid der Com missie van Advies in de vacature, ont staan door het bedanken van den Heer van llernerl, die deze gemeente verlaat, gekozen de Heer E. S. Bijtelaar; terwijl als afgevaardigde voor de jaarvergadering welke 11 en 12 November te Amsterdam zal worden gehouden, gekozen werd het lid L. v. d. Biezenbos, Secretaris der genoemde Afdeeling, welke bij ontsten tenis vervangen zal worden door J. v. d. Brink. Naar wij uit goede bron vern^hen zullen er in de maand November in het gebouw Volksheil" twee belangrijke voordrachten worden gehouden en wel éen over de middtrnachtzending door den heer W. J. Roos van Amsterdam, een der heeren die zich aldaar met de midder nachtzending bezighouden, en een over voeding, door den heer Dr. H. F. Jonk man alhier. Maandagavond werd op de visch- markt, voor den afslag, door den heer keurmeester een partij gerookte schol, als schadelijk voor de gezondheid afge keurd en in handen van de politie gesteld. Gisteren in den vroegenmorgen werd een partij snoek en schol die van Spaken burg was aangevoerd, door den keur meester afgekeurd en door maatregelen onschadelijk gemaakt. Gisterennamiddag, had de werkman J. d. J., werkzaam aan de kazernegebou wen alhier, het ongeluk van de steiger te vallen; in bewusteloozen toestand werd hij opgenomen, Dr. Morre verleende de eerste geneeskundige hulp. De rechtbank te Utrecht behandel de jl. de navolgende zaken De gepensioneerde militair W. H., 29 jaren, geboren te Scherpenzeel, wonende te Woudenberg, stond terecht, bekl. van mishandeling van een ambtenaar gedu rende de rechtmatige uitoefening zijner bediening. Deze bekl. had in den nacht van Woensdag 21 Aug., omstreeks 12 ure den rijksveldwachter J. Groen, toen hij eenige personen, onder welke bekl., tot rust aanmaande, moedwillig een slag toegebracht. Bekl. zeide, dat het niet onmogelijk was, dat hij het misdrijf had gepleegd, doch hij kon zich er niets van herinneren, daar hij dronken was. Het O. M. vroeg de veioordeeling van bekl. tot eene gevangenisstraf van twee maanden. In verband met bovenstaande zaak stonden hierna een zestal inwoners van Woudenberg en Scherpenzeel terecht, beklaagd van wedervpannigheid met ver- eenigde krachten tegen ambtenaren in de rechtmatige uitoefening hunner bediening. Deze bekl, D. R., W. H., A. O., H. V., H. V., en A. G. bevonden zich in den avond van 21 Aug. I.I., bij gelegenheid van de schapenmarkt te Scherpenzeel. in de herberg van D. Blanken; het uur van sluiting was verstreken, waarop de rijks veldwachter J. Groen met zachtheid den I. bekl. verzocht de heiberg te verlaten waaraan deze geen gevolg wilde geven; bijgestaan door de beambten IJzeidoorn en Kortes wilde Groen bekl. daarop ver wijderen, waartegen hij en de overige bekl. zich alstoen verzetten, door de be ambten opzettelijk en met geweld te stompen en te slaan, waardoor het on mogelijk werd, de 1 bekl. op datoogen- blik uit de herberg te brengen. De bekl. ontkenden allen hunne schuld, niet tegenstaande de beambten bij hun proces verbaal bleven volharden en de schuld van bekl. nader aantoonden. De officier van justitie achtte voldoende bewezen, dat alle bekl. zich aan het verzet hadden schuldig gemaakt, en, ofschoon geen lichamelijk letsel was toegebracht, was verzet toch niet gering; het O. M. vor derde eene gevangenisstraf van 6 weken voor den 1 bekl. en van 1 maand voor de overige bekl. Daarna volgde de zaak van eene zware mishandeling waarvoor terecht stond A. v. E., 25 jaren, arbeider geboren en wo nende te Hoevelaken. Bekl. bevond zich in den avond van Maandag 26 Aug. om streeks 10 ure, in eene herberg in genoemd dorp, waar hij eenige woorden kreeg met den landbouwer A. van den Bieze: nadat de herberg door hen was verlaten, werd de twist op den Zuiderzeeschen straat weg nog een oogenblik voortgezet, waar op bekl. zijn mes greep en v. d. Bieze daarmede een steek achter het linker oor toebracht, waardoor deze bloedig werd verwond, en wel in die mate, dat de verwonde gedurende eenige dagen in levensgevaar verkeerde. De jachtopziener H. Nijenboer, die op dien weg was, had de verwonding door bekl. zien toebrengen deze had hem het mes, waarmede de verwonding had plaats gehad, ontnomen, en v. d. Bieze hooren uitroepen nO, God I Aart, wat steek je me." Van den Bieze, die na Nijenboer als getuige werd gehoord, ver klaarde, dat v. E., die groot berouw had over zijne misdaad hem verschillende malen na het geval had bezocht, en zijn spijt daarover had uitgedrukt bekl her innerde zich niet de verwonding te heb ben toegebracht, maar hij ontkende het in geene deele; wel had hij v. d. Bieze bloedende op den weg zien liggen. De gehoorde geneeskundige J. G. Kroon verklaarde, dat hij den verwonde gedu rende ruim een rnaand had behandeld zijn toestand was in den beginne niet ongunstig, maar de koorts, die er later bij kwam, deed deze gedurende een paai dagen hoog ernstig worden, ofschoon hij de toestand niet onmiddellijk gevaarlijk achtte. Uit het onderzoek bleek den heer Kroon nog, dat de verwondig door het steken met een scherp voorwerp was toegebracht. Het O. M. wees op het ernstige van het feitbij de justitie waren alle maatregelen genomen, om zoo noodig tegen bekl. sterker te kun nen optreden na een paar dagen ver beterde de toestand |van den verwonde echter, zoodat dit niet noodig bleek ofschoon het zware lichamelijke letsel alzoo moest vervallen, meende het O. M. toch tegen bekl. eene zware straf te moeten vorderen en vroeg zijne veroor deeling tot 9 maanden gevangenisstraf. De gemeenteraad hield gisteren namiddag eene zitting tot behandeling van de begrootingen en van onderschei dene andere zaken. Een voorstel, om het voormalige huis van bewaring in gebruik te nemen voor schutterijmagazijn en bureaux, werd aan genomen. Het gebouw, waarin thans magazijn en bureaux gevestigd zijn, vroe ger gemeente-eigendom, is voor eenige jaren verkocht en nog slechts tot 1 Mei 1892 beschikbaar voor de gemeente te gen een jaarlijksche huur van f 200 het denkbeeld om daarvoor het voormalige huis van bewaring in te richten, dat na afloop van de loopende huur aan de ge meente terugkeert, vond daarom bijval. De heer van Lanschot Hubrecht vroeg hierbij inlichting, wat de reden was, dat er nu reeds werkzaamheden in het ge bouw waren verricht, terwijl de raad nog geen besluit had genomen en de huur van het rijk nog niet afgeloopen was. De voorzitter deelde mede, dat dit mo gelijk geschied was om het gebouw met 1 November in gebruik te kunnen nemen voor den cursus van aanstaande militie- plichtigen het was echter buiten voor kennis van B. en W. gedaan, die over dit geval verontschuldigen gericht hadden tot het collegie van regenten, die niet van hun toezicht ontslagen zijn, zoolang het gebouw niet weder aan de gemeente is overgedragen. Aan het op de begrooting voor 1889 uitgetrokken crediet van f500 voor de verlenging van de balie aan de Korte- gracht en, zoo noodig, aan de Lange gracht, is, bij besluit in deze zitting ge nomen, eene eenigszins andere bestem ming gegeven. In overeenstemming met het advies van de commissie van fabri cage, zal de verlenging var. de balie langs de Kortegracht, als onnoodig, ach terwege blijvendaarentegen zal eene balie worden geplaatst langs de Lange- gracht van de Zwanenhalssteeg lot de Paternosterstraat. Aan dr. H. J. Reijnders, die benoemd is tot conrector aan het gymnasium te Gorinchem, is op zijn verzoek eervol ont slag verleend als leeraar aan het gym nasium, met ingang van 11 December a.s. Bij besluit van 24 Juli jl., werd aan de vereeniging Flehité toegezegd een ver hoogd subsidie van f150 per jaar, indien zij het gebouw van de voormalige infir merie voor f 1200 wilde koopen, om daar haar museum te vestigen. De vereeniging heeft in den aankoop van dit gebouw toegestemd, en in deze zitting werd het formeele besluit genomen, om het aan haar te verkoopen. In de zitting van 29 December 1887 werd een voorstel van B. en W. nopens de verzekering van den Lievevrouwen toren, als ontijdig verworpen, omdat de tegenwoordige verzekering eerst tegen het einde van 1889 afloopt. B. en W. brachten thans die zaak weder aan de orde en handhaafden hun voorstel, om de meest aan brandgevaar blootgestelde gedeelten, de spits en het uurwerk met carillon, getaxeerd naar hun innerlijke waarde, afzonderlijk te verzekeren. De Arnhemsche brandverzekering-maatschap pij wilde destijds de verzekering sluiten tegen een premie van f2 per duizend. Op hun voorstel zijn B. en W. gemach tigd, zoo mogelijk op gunstiger voor waarden, en anders op deze, de verze kering te sluiten. Het plan van de 31/, pets. geldleening, groot f210.000, waartoe in de zitting van 30 Aug. jl. besloten werd, is in deze zitting vastgesteld. Zooals bekend is, zal de opbrengst van deze leening dienen, om de in 1884 en 1887 gesloten leeningen, samen groot f203.000, tegen pari-koers af te lossen en zal het overige besteed worden voor openbare werken. Besloten werd, om den Koning te ver zoeken, over 1890 te mogen heffen 50 pet. van het tarief voor het vuur-, ha ven- en tongeld. Aan mej. A. E. Groeneboom is, op haar verzoek, met ingang van 1 Jan. a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare meisjesschool. Als spoedvereischend werd door B. en W. ingebracht een voorstel oin hen te machtigen na overleg met de commissie *an fabricage, met S- Knoppers eene re geling te treffen nopens de bebouwing van het perceel, gelegen aan den hoek van de Bergstraat en den ingang van den Naarder straatweg. Die regeling zal gebaseerd zijn op eene verbreeding van den ingang van de Bergstraat tot 6,90 meter, uitloopende op 6 meter, terwijl het buis gpplaalst zal worden op 70 cM. uit den weg. Als schadevergoeding voor den grond, dien Knoppers ten behoeve van' die verbreeding rnoet missen, zal hem van gemeentewege een som van f 200 worden uitbetaald. De machtiging, die B. en W. vroegen, werd hun ver leend. Het proces-verbaal der opneming van kas en boeken van den gemeenteontvan ger op 17 Oct. jl. werd ingebracht en ter secretarie nedergelegd. Een voorstel tot wijziging der verorde ningen op de heffing en invordering van de hondenbelasting, werd ingediend en zal in eene volgende vergadering behan deld worden. Door de commissie van wetgeving werden ingediend ontwerp verordeningen, houdende voorschriften in 't belang der openbare gezondheid en op het bewonen van gebouwen, welke als schadelijk voor de openbare gezond heid voor bewoning ongeschikt zijn. Deze ontwerpen werden tot onderzoek in han den gesteld van eene raadscommissie, bastaande uit de heeren Groeneboom, v. Lanschot Hubrecht, Visser, Zandijk en den burgemeester. Aan de leden van den raad werd ter kennisneming overgelegd het plan voor den aanleg der waterleiding, zooals dit is goedgekeurd door B. en W., krachtens de bepaling der concessie, met aanwij zing van de plaatsen, waar de brandkra- nen zullen worden aangebracht. B. en W. hebben hierbij het advies ingewonnen van den oppeibrandmeester. Voor zooveel aangaat het leggen der buizen, zal ge handeld worden in overleg met de comm. van fabricage. In behandeling kwamen daarna de be grootingen. De begrooting vau de dd. schutterij werd vastgesteld tot een bedrag in ontvangst en in uitgaven van f2400.35, die van het burg. armbestuur tot een bedrag van f6300 in ontvangsten en uit gaven met een subsidie uit de gemeen tekas van f5907.48; verder werd goed gekeurd de begrooting van het burger weeshuis, waarbij geen uitkeering van subsidie gevorderd wordt. De begrooting van de plaatselijke in komsten en uitgaven leidde op sommige punten tot debatten, waarvan wij jde hoofdpunten hier vermelden. De heer de Koningh bracht ter sprake de grensregeling tusschen Amersfoort en Leusden. Door 't bouwen van de nieuwe infanterie-kazernes is de vroegere grens scheiding geheel onzichtbaar geworden; Spr. wenschte, dat om ongerief in de administratie en anderszins te vermijden, pogingen zouden worden gedaan om tot eene regeling te komen. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. reeds stappen hadden gedaan bij het gemeente-bestuur van Leusden, om tot eene wijziging van de grensregeling te komen. Die stappen hebben echter tot geen resultaat geleid intusschen ligt het zeer zeker op den weg van B. en W,, om verdere pogingen in 't werk te stellen en, indien geen minne lijke schikking mogelijk is, de tusschen- komst van de wetgevende macht in te roepen. Inmiddels is den commissaris van politie voorgeschreven, zich stipt te ont houden van bemoeiing met hetgeen voor valt op het gebied van Leusden. De heer de Koningh, die zich er over ver heugde, dat B. en W. Nn deze diligent zijn, meende, dat de door hen aan Leus den voorgestelde grensregeling van te uitgebreide strekking was en gaf in over weging 't met eene verandering op be scheidener voet te beproeven, waarmede Amersfoort althans voorloopig gebaat zou zijn. Een voorstel van B. en W. tot ver hooging van het tractement van den marktmeester van f100 tot f200. werd bestreden door den heer Zandijk, doch met 11 tegen 3 stemmen goedgekeurd. Bij de afdeeling Plaatselijke politie betuigde de heer v. d. Wall Bake er zijne teleurstelling over, dat de burge meester bij de benoeming van een be zoldigden inspecteur iemand had aange steld, die reeds als volontair op het poli tiebureau werkzaam was. Dat was z. i. niet gehandeld in den geest van 't geen de raad gewenscht had, die na lang verzet gezwicht was voor den wensch vin het hoofd der politie, om naast den commissaris iemand te hebben, die over wicht op de agenten kon uitoefenen. De voorzitter meende juist in den geest van den raad gehandeld te hebben, door nadat twee sollicitanten, die reeds elders bij de politie werkzaam waren, op het door den raad vastgestelde minimum der bezoldiging niet wilden komen, den tegenwoordigen titularis aan te stellen, die na nauwgezet onderzoek als de meest aanbevelingswaardige door den commis saris was voorgedragen. De gebeurte nissen der laatste dagen hadden nog be wezen, dat met dezen titularis inderdaad een gelukkige keuze was gedaan. De post ad f1000 voor herstelling van de bestrating op het Zand, werd op voor stel van den heer Bake, onder een af zonderlijk hoofd gebracht, met het doel nader door den raad te doen beslissen of de herstelling zal geschieden met la va-keien, of wel dat de tegenwoordige bestrating vervangen zal worden door eene duurzamer van Ben-Ahin-keien. De post van f 500 voor verbetering van zandwegen bleef na langdurige discussie over de wijze waarop die verbetering het best kan geschieden, behouden.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2