Nieuwe Appelsirpp LAURENS J. LUIJCX, Magazijn Vlijt m mil BUM) HET HOEFBESLAG. Specialiteit ia Witte Goedereo. De Kruijli en van ie Gumster. Advertentie te OPENEN J. BOSSELAAR. ONTVANGEltV J. VAN VOLLENHO t I O DAMES-HANDWERKEN f Hy noodigt beleefd tot een bezoek uit. Groote voorraad lil Poike kwaliteit. W. SALOMONS, Billijke prijzeD. Stalling vrij. DE WITTE BAZAR. Dames- en Kinder-Confectie, K. KOK. W. SALOMONS, DE KLEINE KAPITALIST De Rentenier RESTANTENBOEK ITALIAANSCHEf SPOORWEGOBLIGATIËN Het volgend jaar zal de 75e verjaar dag van den slag hij Walei loo te Londen door een tentoonstelling van daarop be trekking hebbende voorwerpen herdacht worden. Tegemvoordigheid van geest. Den ln November j.l. zijn Je reizigers, die per markttrein te Noordscharwoude aankwa men en vandaar met den postwagen naar Winkel reden, aan een mogelijk gevaar ontsnapt. Voorbij het Niedorper-Verlaat werd de koetsier C Zweed door eene beroerte getroffen, en zou hij zeker tus- schen de flink voort) ijdende paarden ge vallen zijn, indien de heer Alb. Sloos, die naast hem' zat, de tegenwoordigheid van geest niet gehad had, hem vast te hou den en de teugels te gr ijperi. De koetsier is inmiddels gestorven. Zondagnamiddag heeft zekere die reeds voor geruimen tijd de echtelijke woning had verlaten, onder de uaduct der Janspoort te Arnhem een aanslag op het leven zijner vrouw gepleegd. Na op haar twee revolverschoten te hebben ge lost, die haar echter niet troffen, heeft hij het wapen tegen zichzelven geieerd en zich van het leven beroofd. Terwijl te Gieten Zondag twee atoei- ders bezig waren om door middel 'an lange, puntige stokken aal te steken, iad een van hen het ongeluk het evenwiifii te verliezen en in een diepe kolk te g- raken. Alle pogingen, door zijn kamera*! tot redding aangewend, bleven vruchto loos; de man is verdronken. Zaterdagavond heeft te Arnhem aan de scheepstimmerwerf van den heerCoers een droevig ongeval plaats gehad. Aldaar dame door .wordt met twee ploegen gewerkt, des daags en 's nachts. De werkman Water man was aangesteld als tijdelijk stoker, hoewel de man er geheel onkundig in was. Terwijl hij bezig was een riem om het rad te doen, werd de ongelukkige medegesleurd, zoodat de beide beenen als het ware van het lichaam gescheiden werden en een arm gebroken was. Na naar het ziekenhuis te zijn overgebracht is de ongelukkige's nachts om halftwaalf overleden. Eer is teer. Den 6den April, toen mevrouw Mackay, de echtgenoote van den bekenden millionair, te Londen was, schreef een correspondent in de Times «Het is niet-algemeen bekend, dat me vrouw Mackay, die Woensdagavond den Prins van Wales bij zich ontving, en wier soirees telkens opzien wekten,eens wasch- vrouw is geweest. Zij was een arme we duwe met twee kinderen en bezorgde steeds de wasch van des heeren Mackay's mijnwerkers in Nevada. £en dier mannen, zei eens tot mr. Mackay, wetende dat deze een goed hart had: «Wilt u de we duwe van den armen niet eens bezoeken? Zij verkeert in grooten nood, zij heeft 't zeer armoedig." M. Mackay bezocht de weduwe werd verliefd en trouwde haar. Schrijver en uitgever zijn thans door mevrouw Mackay voor den rechter ge daagd, wegens beleedlging, daar zij ge loofd, dat deze passage ten doel heeft te bewijzen, dal zij geen dame van geboorte en opvoeding is en niet gewoon, met hooggeplaatste personen om te gaan. koelbloediggeid verklaarde hij, dat hij dezen moord had gedaan om een sigaar. De rijke bankier Mosenthal had een knecht van het platteland gekregen, die nog gedrild moest worden. Op zekeren dag gaf Mosenthal een groot diner. Na het eerste gerecht zei de gastheer tot den onbedreven Jan: „Borden verwisse len." Deze nu deed dit met de grootste gemoedelijkheid, door iederen gast het gebruikte bord van zijn buurman te ge ven. Te Kampen hebben Zaterdag- en Zon dagavond gedurende de oefeningen van het Leger des fleils grove onordelijkhe den plaats gehad. Eene bende, meest op geschoten jongens, onder begunstiging van tal van nieuwsgierigen, bestormden in den letterlijken zin den «heilstempel", wierpen al de glazen in en verbrijzelden verder al wat onder het bereik was. De oefeningen hadden plaats onder leiding van „adjudant" Palstra, die alscomman- deerend officier, zich genoodzaakt zag, bevel tot den aftocht te geven. Hij zelf moet gedurende het gevecht licht gewond zijn. Onder Ede heefteen boerenknecht zich bij verschillende boeren verhuuid, met behoud van den godspenning van ieder hunner, zonder aan zijn verplichting te voldoen. De politie doet naar hem een ijverig onderzoek. Een kusje dat opbreekt. Maandag der vorige week bevonden zich aan boord van een stoomboot op de rivier de Donau, de te Budapest wonende schoone gra vin H. en haar echtgenoot. Gedurende de reis was de jonge en zeer bekoorlijke ermoeidheid in een leunstoel ingeslapen. Toen de cavallerie-ofCcier 'raaf K., die sedert lang doodelijk ver- iefd op haar was zag dat zij sliep, sloop ■ij stilletjes nader en gaf haar een kus. De gravin werd wakkei. meende dat har man haar op zoo'n lieve wijze wek te sloeg de armen om den hals van den ofleier en kuste hem op haar beurt har- telik. Toen zij echter na een paar secon den de oogen opende en haar vergissing ontwaarde, begon zij op wanhopige wijze te gilen en stiet den officier van zich af. De ichtgenoot snelde toe en viel, toen hij hoo:de vat gebeurd was. op den kus- jes-roovtr aai, dien hij over boord wilde gooien; da kipitein van het schip en de matrozen veninderden dit echter bijtijds. Zij hadden hel wat werk om de beide heeren, die dor de worsteling nog woe dender waren geworden, te scheiden. Het naspel van het geval was een tweegevecht. Vlet had in de nabijheid van Budapest \laats en de officier kreeg een gevoelig Yje, want hij werd zoo ernstig aan denrechterarm gewond, dat het gevecht mbst worden geëindigd. De strijders verj'ten het terrein, zonder zich met elkande te verzoenen. Wat een dubbeltje kan doen. Een looper in een handelszaak leende drie dubbeltjes van den boekhouder. Deze had op zijn beurt twee dubbeltjes geleend van den kassier, die, eens in verlegenheid zittende, twee dubbeltjes van den looper ontvangen had. Op zekeren dag vond de looper tot zijne groote verbazing een dubbeltje in een verborgen hoekje van zijn vestzak. Hij ging oogenblikkelijk naar den boekhouder, om zijn schuld meteen dubbeltje te verminderen, hij bleef dus nog twee dubbeltjes schuldig. De boek houder zond het dubbeltje naar den kas sier met de woorden: «Nu ben ik u nog éen dubbeltje schuldig!" Hel zelfde sprak de kassier tot den looper, terwijl hij hem het geldstuk teruggaf. De looper ijlt met het terug ontvangen dubbeltje naar den boekhouder met de woorden: Nu ben ik u nog éen dubbeltje schuldig De boek houder stelt het dubbeltje ter hand aan den'kassier en is met deze dan «quite." De kassier geeft het geldstuk aan den jongen, wien hij niets meer schuldig is; de looper gaat naar den lessenaar van den boekhouder, overhandigt dezen het dubbeltje en alle schulden waren gekwe ten met éen dubbeltje. Een moord om een sigaar. In de gevangenis Saint-Pierre, te Marseille, is dezer dagen een ih'oord gepleegd om een sigaar. Tusschen de beide gevangenen Oggero en Wurby ontstond een twist, omdat Wurby weigerde zijn kameraad een trekje aan zijn sigaar te laten doen. Nauwelijks was een uur tusschen dezen twist veiloopen, toen wachten en gevan genen een luiden gil hoorden in het slaapvertrek, waar een afschuwelijk too neel was afgespeeld. Oggero had Wurby in de hartstieek zes messteken toege bracht, en met zulk een snelheid, dat wachters nog gevangenen, die in de na bijheid stonden, de misdaad konden ver hinderen. Het slachtoffer lag levenloos in een bloedplas op den grond uitgestrekt. De moordenaa1 weid oogenblikkelijk in ketenen geklonken. Met voorbeeldelooze De Berliner Misse geeft een feuilleton getiteld «Duitscnevorstinnen op vreemde tronen." De Duitsle vorstinnen worden natuurlijk hemelhcto>verheven j'tzijn bijna alle deugdzame, braiischepseltjesjgeweest, die zoo veel van haf vadei land hielden, dat zij zich dikwijls veinig stoorden aan de gewoonten des jads, dat'thaiewas geworden, zooals ondeianderen de schoon zuster van Lodewijk XV, Elizabeth Char lotte, die er trotsch o was een Duitsche te zijn, dat ze het in aar spijzen daar van blijk gaf, nik bei 200 op Duitsche spijzen verlekkerd," sureef zij. «dat ik geen enkel Fransch rsgftt kan uitstaan." Ik ontbijt zelden en warneer ik het doe neem ik alleen een bcerhamal dat vreemde tuig kan ik riet uitstaan; ik drink chocolade noch the." Moet men geen eerliil hebben voor zooveel liefde voor het balei land, die in chocolade noch thee mag erdrinken Helaas zijn er ook Dujlshe vorstinnen geweest, die, 0 schande, 0 gruwel, wan neer ze huwden, het Duitsdie vaderland vergaten en trachten dodhle- te worden van het land, waarover n heerschten. Een dier weinig vaderlandslevende prin sessen is, kleur, lezer, over iw overleden koningin, is geweest komgin Sofie der Nederlanden. Haar ruim ontwikke ling, haar groote schat van elèerdheid wist ze volgens de Berline Presse niet beter te gebruiken dan zeen dienste te stellen van de vijanden hars vader lands. De Revue des deux Modes heeft een rij van haar pennevruchte bekend gemaakt, die gloeien van een faatieken haat tegen Piuisen! Arme koningin! Delhans gesloten Wereldtentooitelling te Parijs is in het geheel bezoct door ongeveer 25,500,000 betalende peionen. De ontvangsten bedragen onlzglijke sommen die van den Eifléltoren 6.51.000 francs; van den Decauville-spo-weg 1.500,000 fr.van de drie Bouillor Du- val 1,500,000 fr.«den buikdans" 1 de Rue Caïre 400,000 fr., enz. De Algemeene Omnibus-maatschnpij heeft ook goede zaken gemaakt. Zij nt- ving gedurende den tentoonstellingrijd 54 millioen fiancs. Het aantal bezoekers der Fransche hofd- stad, die in de hotels logeerden den dere blijven buiten berekening is 6', millioen geweest: 5 millioen Fianlcho en 1 '/j millioen bu-tenlunders. Mek r kent, dat die er gezamenlijk 1250 mi francs hebben uitgegeven. Van de ontzaglijke hoeveelheden levens middelen, welke te Parijs verbruikt zijn gedurende de 186 dagen van den duur der tentoonstelling, kan men zich eenig denkbeeld vormen, als men weet, dat er 180.550.000 kilogr. brood werd opgegeten en dat er dagelijks 102.780 kilogr. ossen- vleesch, 121,532 kilogr. kalfs-, 97.629 kilo gram schapen-, 69,087 kilogr. vaikens-en 12.752 kilogr. paarden- of ezelsvleesch werden verbruikt. Te Groningen heeft Zondag avond on geveer '10 uur eene ernstige verwonding plaats gehad. Zekere Jacobus van Uort, oud 13 jaar, stond in de Kleine Gelkin- gestraal te praten met een jongen en een meisje van ongeveer denzelfden leeftijd, toen hun aldaar passeerde Hen drik Velleman, oud 14 jaar, een jeugdig koopman in galanterieën, die hun scheld woorden toevoegde. Een der knapen riep hem toen een beleedigend woord toe, waarop Velleman een vleeschtv.es, het welk hij voor zijne moeder had gekocht, te voorschijn haalde, op Van Ooit toe liep en dezen daarmede twee wonden toebracht, eene nabij het linkeroor en eene in de borstkas tusschen de 7e en 8e rib. Onder het uitspreken van de woorden »o Godhij steekt me in het hart," zonk het slachtoffer ineen, doch werd spoedig liefderijk opgenomen en verbonden door en ten huize van den heer J. Reijenga, arts aldaar. De wond nabij het linkeroor bleek van geen be- teekenis te zijn, tnaar die in de borstkas, eene groote gapende wonde schuin van boven naar beneden toegebracht, deed den geneesheer het etgsle vreezen. De dader is door de politie in hechtenis ge nomen en heeft zijne schuld bekend. N. R. C. Toch ontsnapt. In de vorige week was een haas, zeker het onophoudelijk jacht- gevaar moede, in den kelder van eene woning aan den Burg, te Texel, gevlucht. De eigenaar van 't huis sloop bij 't on gewoon gerucht naar de plek waar lang oor een goed heenkomen had gezocht. Nu ontstond er een eigenaardige jacht, waarbij de haas in een vat ingelegde snijboonen en de vet volger, die struikelde, met de handen in een pot boter terecht kwam. Toch wist de haas te ontsnappen door dezelfde opening waardoor hij binnen was gekomen. Gevonden op <leu openbaren weg Een R. C. vragenboek. Rechthebbende vervoege zich tei te- rugbekoming aan het bureau van politie. Voor de vele blijken van belang stelling ondei vonden bij de herdenking onzer 25-jarige eehtverecniging, betuigen wij door deze onzen hartelijken dank. H. J. KLEIN en Echtgenoote. Amersfoort 13 Nóvember, 1889. De ondergeteekende brengt bij deze UEd. tei kennis, dat hij voornemens is, Vrjjdag a. 8. eene in het huis bewoond door Jen Heer KILIAN Arnhemsche straal No. 39. Daar hij sedert jaren in de voornaamste Hollandsche plaatsen is werkzaafttsagevveesl, is hij in staat puik BROOD, BESCHUIT en wat verder tot het vak beliook, te kunnen leveren. Beleefd verzoekt, hifjle gunst en recommandatie, belovende eerf zeer nette en zindelijke bediening. UEd. Dw. Dienaar, IN HET heeft de eer te berichten dat zijne keuze in en fraai en de zeer doelmatige étalage/ dit jaar bizonder ruim gereed is. Arnhemselie straat bij «Ie Tarkeusuiarkt AMERSFOORT. Commissionairs in Effecten en Wissels. Muurhuizen A. 289 Amersfoort. Koopen en verkoopen effecten, coupons, vreemde muntspeciën en bankpapier, binnen- en buitenlandsche wissels, sluiten beleeningen en prolongation, disconteeren openen Rekening-Courant met rentever goeding, nemen gelden :?\deposito, ver- leenen crediet op nader ofereen te ko men voorwaaiden. De navolgende gelezen doch goed onderhouden tijdscbrir- ten worden tegen lagen prijs TE KOOP aangeboden. Gartenlaube, jaarg. 1879, '80, '81, '85, '86, '87 en '88. Scliorer's Familiëublatt, jaarg. 1885, '86, '87 en '88. Illustrirte Zeiltuig, jaarg. 1879. Feber I.aiul n Meer, jaarg. 1886,'87 eri '88. Tom Fels 7.11m Meer, jaarg. 1888. Duitsche Rundschau, 1886. Illustration, jaarg. 1886 en '88. Monde Illustrë, jaarg 1885, '86 en '88. Journal amusant, 1885. Nouvelle Revue, jaarg. 1886 en '87. Revue Belgique, jaarg. 1883 en '84. Revue Brittaiinique, jaarg. 1S81. Eigen Haard, jaarg. 1883, '85, '86, '87 en '88. Aarde en liare Volken, jaarg. 1875, '76, '80, '81'82, '84, '85, '86, '87 en '88. Humoristisch Album, jaarg. 1879, '83, '84, '86, 87 en '88. Geill. Huisvriend ed-Roelnnts, jaarg. 1880, '81, '84, '85 en '86. Huisvriend van Gouverneur, jaarg. 1879, '80, '81. '82 en '85. «Ie I.antaarn, jaarg, 1886, '87 en '88. Albnui «Ier natuur.' 1886, '87 en '88. de Natuur, jaarg. 1887. Nieuwe Gids, jaarg. 1888. Gids, jaarg. 1880, '81, '82r,'83,'84,'85, '86, '87 en '88. Tijdspiegel, jaarg. 1879, '80, '81, '82, '83. '84, '85, '86, '87 en '88. Europa, jaarg. 1880, '82, '84, '86 en '88. Nederlantl, jaarg. 1879. Weteiischappel. bladen, jaarg. 1886 en '87. Vragen «les tijds, jaarg. 1888. JLeeskabinet, jaarg. 1879: Magazine of Art, jaarg. 1886 en '87. The Graphic, j larg. 1888. Te bevragen bij den Boekhandelaar G. J. SLOTHOUWER, alhier. Groote voorraad in als Dames- JiACHTJAPOJTSEN, Dames-korte NACHTJAPONNEN, Dames- HEMDEN, Dames- Pantalons, Onderlijfjes, Dames- ROKItEN enz. enz. Kinder- NACHTJAPONNEN, Kinder- HEMDEN, Kinder- PANTAEONS enz. enz. Met aanbeveling. bestand tegen vuur, wafer cn iedere weersgesteldheid. Vervangt lood, ziuk, astalt-dak- papier, door baar duurzaamheid en goe«lkoopte. Alleenvei koop vóór Amersfoort en Omstreken bij in Bouwmaterialen, Auiersfi Monster op aanvrage. AANBEVELENSWAARDIG zijn onderstaande Financieele Illa tion om de volledigheid en lagen abon nementsprijs De Kapitalist f3.— kwartaal fr. p. p. 3 maal p verschijnende week f O.p. jaar fr p. p. verschijnende eiken Woensdag f 3.p. jaar fr. p. ji. Als Premie heeft elk abonnent recht op de ontvangs van een exemplaar van het (VIJFDE JAARGANG 1889), hetwelk bevat: lo de lot 31 December 1888 uitgelote seriën van 52 premie- leeningen; 2o eenige toelichtingen tot het financieel beheer der Amerikaansche Spoorwegen3o een in 12 maanden ver deelden Uitloting«kalender voor 1889 van alle bestaande premieleeningen. Voor niet geabonneerden is dit werk verkrijgbaar in den Boekhandel voor f 1.50. Proefnummers op aanvraag gratis a/li. Bureau Gedempte Voorburgwal 101 Amsterdam. door den staat gewaarborgde Ondergeteekenden nemen inschrijvin gen aan op bovengemelde tot Donderdagmiddag 14 Novem ber te 3 uren. Amersfoort, 11 Novembei 1889. SLOTHOUWER te Amersfoort is verschenen: tot eene rationeele uitoefoning van liet J. B. H. MOUBIS, Paardenarts Eerste klasse hij de llij- Hoefsmidschool. Met 33 H outs n eefigu ren. Prijs ƒ1.25. G« bonden in Stempelband f 1.75.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 3