Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. gezondheid schadelijk vleesch niet is aan te merken als een politie-maalregel, maar als onteigening, die niet kan worden toe gelaten zonder voorafgaande schadeloos stelling, en dat de keurmeester, die dit vleesch in beslag nam, alzoo heeft ver richt een onrechtmatige daad, waarvoor de gemeente, die hem aanstelde, verant woordelijk is. Gaat deze leer door dan zal voortaan vleesch visch en andere eet bare waren, omdat zij hoe bedorven en onbruikbaar ook. nimmer gezegd kunnen worden geheel waardeloos te zijn (voor den mest b. v.) alvorens in beslag geno men en onbruikbaar gemaakt te kunnen worden, onteigend moeten worden, na voorafgaande verklaring bij de wet, dat het algemeen nut de onteigening vordert, daar het geval, in welke die voorafgaande verklaring niet woidt vereischt (besmet ting, brand, oorlog en watersnood) hier niet aanwezig is. ZwCt.) Even voor middernacht stopte Woens dag de trein van Bazel, stolfig en zwart voor het kleine station van Clairvaux het perron was gehuld in een dichte rook wolk, waarin als twee vurige oogen de lantaarns van den locomotief glommen ki uiers komen met eenige koffers en va liezen aandragen, werpen de bagage met de hun eigen Vaardigheid in een a toilet- waggon" en wachten. Zwijgend naderen drie personenhij wiens breede schou ders boven de anderen uitsteken, is de hertog van Orleans, geen uur geleden gevangene te Clairvaux, thans vrij, dat wil zeggen, vrij orn gedoemd te zijn elders in ballingschap rond te zweiven. Te elf uur precies hoorde de prins kloppen aan de deur zijnor cel; hij had tot den avond gewei kt en was juist bezig zich te ontkleeden. Hij deed open en zag den directeur der gevangedis voor zich staan. „Monseigneur I" sprak de heer Arnauld, nik heb het bevel ontvangen u in vrij heid te stellen. U moet zich gereed ma ken, want binnen 't uur moet u aan het station zijn. Ik gevoel rnij gelukkig, u te kuDnen mededeelen, dat de President u gratie heeft verleend." De prins stond den spreker verwonderd aan te staren. ïMijn God, mijnheer de directeur, ik bevond mij hier zeer goed Maar een verzoek 0111 gratie is mogelijk een verzoek tegen gratie nietik zal dus gehoorzamen." In enkele minuten was hij gereed vol aandoening bezag de prins nog eenmaal de cel, waarin hij honderd twee dagen had doorgebracht in eenzaamheid en stu die. Doch wat beteekenden die honderd dagen? »De gevangenis is toch. immers ook Frankrijk!" En hij gevoelde dat Frankrijk, het land zijner droomen, zijriei gedachten, hem weer ontsnapte. Zijn aandoening werd nog sterker, toen hij buiten langs den eindeloozen muur dei verschillende gevangenissen weid geleid; het was alsof de benauwende stilte van deze plaats der ellende hem een weinig vroes aanjoeg; in 't flauwe licht der lan taarns van de wachters, die hem bege leidden, schenen de steenen hem zoo somber aan te zien, als wisten zij wat daar achter die muren reeds was gele den en wat er nog zou geleden worden. Na een marsch van twintig minuten kwam men aan het bureau van de directeur, waar de formaliteiten voor het ontslag spoedig waren afgeloopen; de prins zette zijn naam in eon register en inet deze laatste formaliteit had hij zijn volle vrij heid teruggekregen. Hij besteeg het rijtuig van den directeur, slecht door dezen ver gezeld een kwartier later bevond hij zich aan het station en wachtte op den trein, die om 8 uur 40 Parijs verlaat, gewoonlijk in vliegende vaart voorbij het station holt, doch thans op liooger bevel halt hield. De prins stapt in en met hem de lieer Morin inspecteur van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, die hem tot aan de grenzen gezelschap moet houden. nMijnheer de directeur," voegt de prins den directeur toe, als de trein reeds op 't punt slaat om te vertrekken, nik dank u voor uw vooitdurende zorg, welke u voor mij hebt gedragen." De direc teur buigt, drukt bewogen den hand van den jongen man de machine zucht en stampt; de fluit gilt een zich steeds verwijderend zuchten nog een flauw geflikker van een lantaarn dan is al les donker; en in die geheimzinnige duisternis vloog de locomotief over de rails, als wilde men het verblijf van dien eenen gevaarlijken passagier minuut voor minuut verkorten. Steeds meer en meer naderde men de grens, en steeds onrustiger werd de jonge prins. De trein schokte voorwaarts en de boomen vlogen als schaduwbeelden voorbij de ruiten. Het was het vaderland, dat daar heen- vlood in die lange streepen mist. Lang zamerhand vertoonden zich aan den ho rizon kleine boerenwoningen, hier en drar verspreid en soms half verborgen achter zWarte struiken. En in de verte naar de zijde der Elzas kwam de zon op, als een kolenvuur, dat de geheele aarde in vlammen dreigde te zetten. Dat was de banning. J Wij hebben slechts een uittreksel kun nen geven van de reis, zooals die door de Figaro wordt beschreven, met zekere geestdrift, die maar al te duidelijk toont, dat niet ieder Franschman een geboren republikein is en dat velen er naar hun keren te nzuchten onder het juk der monarchie." Of is het de min of meer- ridderlijke houding van den prins, die hen in vervoering heeft gebracht? De prins schijnt niet ongevoelig voor den steun, dien hij van de pers heeft ontvan gen. »Ik dank u," sprak hij tot een ver tegenwoordiger der Figaro, »voor den steun, die uw blad mij heeft willen ver- leenen. Ik heb gezien hoe men mij in de geheele conservatieve pers heeft ver dedigd; Ik zal het niet vergeten. Bovendien zal ik misschien spoedig gelegenheid vin den u weer op te zoeken. Ik zal op nieuw u noodig hebben. Dien dag zal ik niet verstoken zijn van uw steun. Nogmaals dank entot spoedig." "Welke plannen schijnt het jonge mensch in zich om te dragen? Wat wil hij Nog maals trachten soldaat te worden? Of de hem kwijtgescholden 628 dagen op- eischen? Hij is in allen gevallen begon nen met een manifest te richten aan »de lotelingen van mijn klasse." »Mijn waarde kameraden! Ik had gevraagd mijn drie jaren als soldaat te mogen dienen. Als eenig antwoord heeft men mij ver oordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf. Ik beklaagde mij niet. Voor dc straf geëindigd is, leidt men mij weer over de grenzen. De gratie brengt mij weer de smart der verbanning; ik verander slechts van gevangenis. Mijn besluit blijft: niets zal mij terug brengen van mijn innigen hoop mijn va derland te mogen dienen. Bewaar de plaats, die ik mij eens in uwe rangen, in uw midden, naast het vaandel droomde; ik zal haar weer op- eischen. Voor God en voor Frankrijk. Philippe, Hertog van Orleans." Eéns was 't aardig; men begon inder daad zoo'n beetje voor den jeugdigen Orleans te gevoelen. Gaat hij het overdoen, dan verdwijnt echter langza merhand dat gevoel, dat geloof in zijn ridderlijkheip en begint men wellicht te gelooven aan een in elkaar gezette ko medie. 't Zou jammer zijn voor de komedie. Door Z. M. is benoemd, tot officier in de orde der Eikenkroon, de ritmees ter C. A. baron Bentinck, instructeur bij de rij- en hoefsmidsehool, alhier. Bij kon besl. zijn benoemd; Bij het Ie Reg. Huzaren, tot majoor, de ritmeester Jlir. M. van Reigersberg Versluys, van het corps, directeur van het remontedepot; bij het 2e Reg. Hu zaren, tot majoor de ritmeester H. P. van Raden, instructeur bij de rij- en hoefsmidsehool te Amersfoort; bij het 3e Reg. Huzaren, tot luitenant-kolonel, de majoor Jhr. C. Janssens, van het 3e Reg. Huzaren. De ritmeester N. J. Erzey, van het le Reg. Huzaren is bestemd om op te tre den als ritmeester-instructeur bij de rij school alhier. Het kiescollege der Herv. Gem. al hier heeft in een gisterenavond gehouden vergadering tot ouderlingen benoemd de lieeren: C. de Jongh, P. van der Want, F. Wesseling, (aftredende) C. J. van der Nagel, in plaats van den G. van Gheel Gildemeester, die voor zijne benoeming had bedankt, en A. M. Slothouwer, ter wijl tot diakenen werden herkozen de heeerenJ. van Ommen Jr. en J. van Apeldoorn J.Lz. Schoolfonds der Loge Jacob v. Cauipen. Aan het jaarverslag loopende vail 1 April 1889 tot Uit. Maart 1890, den 13en Mei laatstleden in de Algemeene Vergadeiing uitgebracht, ontleenen wij het navolgende: Het schoolfonds opgericht in April 1885 heeft ten doel om jonge lieden van goeden aanleg en goede zeden behulpzaam te zijn in het verkrijgen eener degelijke opleiding tot eene maatschappelijke be trekking. Uit dit fonds werd subsidie verleend aan leerlingen, die aan de Normaalschool hunne opleiding ontvingen voor het on derwijzersvak. Deze opvatting van het doel van het schoolfonds heeft de Commissie, dit fonds beheerend, sedert twee jaar laten varen. Toen haar n.l bleek dat voor de be trekking van onderwijzer of onderwijze- resse het aanbod de vraag verre overtrof, achtte de Commissie zich niet verant woord voort te gaan om jongelieden be hulpzaam te zijn hunne opleiding te stu ren in eene richting, waaraan voor hen de begeerde toekomst als achtergrond ontbreekt. Sedert dien tijd heeft geene oproeping van sollicitanten naar dusdanige subsidie meer plaats gehad, wel bleef die hulp verleend aan de leerlingen, die staande dat besluit voor de vierjarige cursus aan de Normaalschool dien steun genoten en ter voltooiing hunner studie door bewej zen ijver zich dien bijstand waardig be toonden. Toen nu tot afwikkeling dier subsidie besloten was en bij de Commissie de vraag rees op welke wijze voortaan over eenkomstig art. 1 van het schoolfonds reglement werkzaam te zijn, werd hare aandacht al aanstonds getrokken op de vrij algemeene klacht over de meer dan oppervlakkige vakkennis van een groot aantal onzer handwerkslieden. De gegrondheid dier klacht beamend, meende de Comm. daarin te zien eene der vele maatschappelijke vraagstukken, die in den laatsten tijd zich op den voor grond der samenleving dringen en van haar zoo mogelijk door herstel van even wicht oplossing vragen. Om harerzijds hiertoe eene poging aan te wenden heeft de Commissie partij ge trokken van hetgeen door anderen als vrucht van hun juiste opvatting deze aan gelegenheid is tot stand gebracht. De ambachtschool te Utrecht opent op uitstekende wijze de gelegenheid voor jongelieden om zich in eene driejarige cursus grondig te bekwamen in het door hen gekozen vak. Bijwege van pi oefneming zijn door de Commissie voor de Cursus 88/89 twee jongens uit deze gemeente aan die am bachtschool geplaatst. Het schoolfonds betaalde het leergeld aan die inrichting en verschafte den leerlingen een abonnement voor 12 maan den per Centraal Spoorweg, zoodat zij dagelijks de lessen daarvolgende na hunne terugkomst hier ter plaatse de cursus aan de burgeravondschool bijwonen kon den. Toen na afloop dier cursus in Maart de Commissie alle reden had zich te ver heugen in het volkomen gelukken dezer proefneming heeft zij niet geaarzeld aan de aanvragen van vier leerlingen om aan de amb. school geplaatst te worden te voldoen en genieten voor de loopende cursus die vier jongens op den voet als gemeld het onderwijs aan die school. De kosten dezer subsidie, die per leer ling circa f80.bedraagt, worden ter nauwernood gedekt door de jaarlijksche bijdragen, die het schoolfonds van be langstellenden ontvangt vandaar dat in bedoeld verslag om meerdere geldelijke steun wordt verzocht, waartoe de Com missie met vertrouwen aandringt wijl zij de overtuiging heeft dat een niet gering gebrek in onze samenwerking langs den weg, door haar thans ingeslagen, kan verholpen worden. Gebrekkige vakkennis toch heeft voor den werkman als eerste gevolg eene karige belooning van zijn werk en wekt bij hem onvermijdelijke onvoldaanheid en weerzin in zijn vak; daarentegen is van degelijke vakkennis met grond te verwachten dat deze verklaarbare onvol daanheid plaats moet maken zoowel voor voldoening als liefde tot het bedrijr, waarin hij voor zich en de zijnen het middel van bestaan vindt. Met volledige vakkennis toegerust kan hij het hoofd bieden aan de steeds scher per wordende concurrentie wijl grondig onderwijs hem in het gelid zijner vaar dige vakgenooten geplaatst heeft. De voldoening, die het handwerk ver schaft, zal liefde tot dat bedrijf doen ontslaan en als begeerlijk gevolg is daar van te verwachten dat niet meer zooals thans helaas zoo veelvuldig voorkomt de zoon een ander bedrijf kiest dan de va- dei beoefent, maar door dezen als den besten leermeester opgeleid zal worden om met steeds vermeerderd succes den gevestigden naam van het bestaande be drijf te handhaven. Door vermeerdeling van belangstellen den en contribueerende ingezetenen de zer plaats hoopt de Commissie in staat te worden gesteld op den ingeslagen weg en zoo mogelijk op ruimer schaal te kunnen voortgaan en bij machte te zijn in het vervolg te voldoen aan alle aan vragen van leerlingen, die zij waardig keurt op deze wijze geholpen te worden om later als vakkundige handwerkslieden een sieraad te zijn van hun beroep en daarin een degelijk middel van bestaan te vinden. Op grond van het groote maatschap pelijke belang, dat ieder bij dezen ge- wenschten toestand der samenleving heeft, wordt op Amersfoorts ingezetenen een beroep op geldelijken steun gedaan. Gaarne geeft de Commissie, hetschool- fonds beheerend, daartoe gelegenheid of nadere inlichting, waartoe men zich ge lieve te wenden tot den Heer J. C. Ro- landes Hageaoorn als voorzitter of tot de Heeren J. J. de Koning of J. Baak laatsgenoemde als Secretaris der Com- Heden morgen, wist een koe, toe- behoorende aan een Bunschoter landbou wer, die hem naar de Utrechtsche markt wilde brengen, aan zijn geleider te ont snappen, met het voor het dier minder aangename gevolg dat zij in de rivier de Eem terecht kwamondanks de pogin gen van het dier om zwemmende een plaatsje te bereiken waar het weder op liet droge kon komen, geraakte zij hoe langer zoo meer in het diepe water; tot dal het eindelijk aan een achttal wakkere mannen, na veel moeite, mocht gelukken het dier te water naar achter de Spijker te vervoeren, het van een wissen dood te redden, en den landbouwer voor een enorme schade te behoeden, welke edele daad door den landman beloond werd door ieder een stooter te geven. Lijst van brieven, onbekenden, verzonden toor te Amersfoort ov maand Mei '90. 1. H. J. v. de Berg, 2. L. v. Roosmalen, 3. J. Litgens, 4. H. Boelhouwer, 5. R. de Vries, 6. Heemeijer, 7. M. Ridderhof, 8. A. Kniep, 9. J. v. Gisteren geadresseerd aan van het Postkan- er de '1 helft der Amsterdam, Bout. Maastricht. Rotterdam. Steer,wijkerwold. Utrecht. 9 9 Verzonden geweest naar Duitschland. 1. B. Veldhuizen, Duisburg. 333ste STAATSLOTEHM. Vijfde klasse. Vierde of laatste week. Trekking van 4 6 Juni. (3000 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van f 70 1253 1260 3942 3945 6455 7410 7425 7455 7466 7468 7484 7487 7495 7745 7747 7749 7751 7782 7786 11942 11980 13500 13546 13552 13553 13583 13594 13626 13639 13646 13659 13664 13666 en 14470. Te zamen 34 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 1255 1261 1264 1269 1282 1297 3973 3981 3988 6406 6416 6443 6444 6452 0460 7407 7427 7429 7436 7443 7447 7448 7454 7459 7471 7489 7491 7496 7500 7504 7718 7727 7734 7737 7750 7794 11912 11930 11934 11940 11945 11962 11967 11978 13504 13516 13519 13528 13536 13548 13561 13570 13574 13581 13596 13607 13615 13629 13648 13658 13661 14401 14409 14412 en 14439. De trekking der laatste 100 nummers geschiedt op 7 Juni. Bunschoten. De ansjovisvisscherij welke op 1 Mei jl. een aanvang nam. blijft tot heden voor den visscherman gunstige resultaten opleveren. De alhier aangebrachte ansjovis, bedraagt reeds meer dan 9000 ankers. Rekent men een anker op 3000 stuks, dan bedraagt zulks reeds 27,000,000 vischjes; de prijs is thans 35 cents de '100 stuks. Rliencii. De kinderen der chr. naai school hebben een tweetal spreien ver vaardigd. Dezer dagen werden die verloot ten bate van het protestantse!) bestede- lingenhuis alhier. Nadat van het bedrag eerst was afgenomen hetgeen de stichting nog schuldig was aan genoemde naai school, ontving het bestuur door middel van mej. W. van Lent, de som van f87. De som wordt op verlangen der schen kers bewaard, opdat daaruit, door bijvoe ging van andere vrijwillige bijdragen, een toereikend bedrag moge groeien om een flinke pomp daar te stellen, waaraan zeer groote behoefte is. Brand in den salon des Variétés te Amsterdam. Eergisterenavond ten onge veer half negen vatte een der sparre- boompjes, die de zaal en het toorieel van den S. d. V. versieren, door het voet licht vuur. In een oogenblik stond het droge, harsachtige boompje in brand en deelde de vlam zich mede aan de eerste coulisse, die ze op hare beurt overbracht op het goidijn en het advertentiedoek. Dit begin van brand bracht aanvankelijk een groote ontsteltenis teweeg onder de weinig talrijke toeschouwers, die zich in de zaal en op de loge bevonden de dames in de eerste plaats zochten een goed heenkomen, door de door het perso neel geopende deur. Mej. Beukers, die een passage uit »Het Onze Vadet" zei, verschrikte natuurlijk een weinig, doch hield zich overigens zeer kalm; het ge heele personeel dat achter was, schoot rnet den directeur Blaaser en de brand wacht toe, en wisten met emmers wa ter, die hun werden aangegeven en ook van boven geworpen, den brand te blus- schen. De inmiddels aangerukte brand weer behoefde geen water te geven. Het gerucht ïde Salon staat in brand" had zich met de gewone overdrijving reeds in den omtrek verbreid, zoodat de Am- stelstraat en het Rembrandtplein zwart was van de menschen. De brandweer was in ruim 5 minuten met haar blusch- middelen aanwezig. Te 9 uur kon de voorstelling vervolgd worden. Weder is er in Groot-Brittannië een werkstaking uitgebroken onder school kinderen en wel in de kloosterschool der Christelijke Broeders te Carshel in Ierland. Zaterdag staakten daar de schooljon gens het »werk," verklarende dat niet te zullen hervatten voor alle kinderen van politie-beambten, die de school be zochten, daarvan verwijderd waren. In optocht trokken zij door de straten. De geestelijkheid is tusschenbeide gekomen, en het is te voorzien, dat door hare tus- schenkomsl de werkstaking spoedig zal gedaan zijntoch heeft het geval zeer veel sensatie verwekt. Een kunstenaar van tien jaar. Te Londen woont een kunstenaar van 10 jaar, Erskine Williams, de zoon van een uit- hangbordenschilder. Deze jeugdige kun stenaar heeft reeds zeer groote verdien sten als teekenaar en schilder. Volgens de inlichtingen, door zijn moeder verstrekt teekende de knaap reeds toen hij nog in den kinderstoel zat en ternauwernood kon staan. Toen zijn werk eenige betee- kenis kreeg, zag men den jongen artist allerlei soorten van schepen en bloemen teekenen en vervolgens ook portretten. Willians gebruikt niet alleen potlood en houtskool, maar ook olie- en waterverf. Zelfs met pastelkrijt heeft hij het gepro beerd. Werkelijk, deze knaap is de serie der wonderkinderen onzer eeuw komen vermeerderen. Ofschoon hij by eene eerste ontmoeting eenigszins verlegen is, wordt hij spoedig vrij. doch blijft steeds een voudig en ongekunsteld, niettegenstaande hem van alle zijden lof wordt toegezwaaid. Hij ziet er zeer gezond en vroolijk uit. Op ze jarigen leeftijd moet hij reeds eenige teekeningen vervaardigd hebben vooi eene liefdadigheidstentoonstclling. Het kind ontving daarvoor een brief van den Anglikaanschen bisschop van Durham. Behalve van andere politieke personen maakte hij ook een welgelijkend portret van Gladstone, waarvoor hij den speci- alen dank van dezen staatsman mocht ontvangen. Daar de jongen 2ich voortdurend in het teekenen naar de natuur blijft oefe nen, hangt de woning zijns vaders van boven tot beneden letterlijk vol met tee keningen. In een der kamers hangen te vens een menigte zeer goede in olieverf uitgevoerde schilderijen, meestal bloemen en vogels. Hoewel zijn vader zelf kunste naar is, vet betert deze nimmer het werk van zijn zoon. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 29 Mei Hendrik, z. vanjan netje do Kruijff. 30 Mei Wilbelmina, d. van Richardus van der Veen en Everarda Gijsberta van de Brug. 31 Mei Theodo ras Antonius Maria, z. van Theodoras Hen- drikus Gerardus Brandsen eu Francisca Maria Overgoor. Wendelijne Alherta, d. van Gerhard Riphagen en Jacoba Elisabeth Huls- lioff. 1 Juni Wouter, z. van Hendrik Barten en Elisabeth Winterswijk. Wilhelm Christoph, z. van Christoph Pleines eu Adel- heida Prang. 3 Juni Cornelis Hendrikus, z. van Cornelis Hendrikus van Buuren en Antonia Deenik, Johannes, z. van Phi- lippus van der Pol en Susanna Steenbeek. Hendrik, z. van Stefanus Mossing en Grietje Wijntjes. -1 Juni Cornelia, d. van Jan van Eeden en Ida Ouwerkerk. Ondertrouwd: 30 Mei Albertus Jan sen on Jacoba Florijn. 5 Juni Johannes l'lante en Auna Magaretha van der Bijl. Hendrikus Nieuwland en Maria Hendrika van Munster. Gehuwd: 4 Juni Hendrik Priem en Geertruida Alberta van 't Hof. Gerrit van Dijkhuizen en Jausje te Kulve. Overleden: 30 Mei Johanna Catharina Weijsenteld, 83 j. wed. van Theodoras Johan nes Oostinjen. 31 Mei Willemijntje van den Hoek, 77 j. wed, van Evert van den Berg. Een levenl. aang. kd. m. gesl. van Pieter van Lith eu Alijda Wijnands. 1 Juni Jannetje Orie, 56 j. echlg. van Freerk Wilken Jonkman. Elbertje Veen, 69 j. wed. van Jan Kraan. 3 Juni Wil lemijntje Oosterbeek, Se j. wed. van Lode- wicus Johannes Le Febre. 4 Juni Aman- dus Iluhertus van Mierlo, 62 j. ongeh. Mariana van den Berg, 66 j. eehtg. van Marcus Meijer van Duuren. Maria Johanna van der Heijden, 4 m. Bunschoten. Gehuwd: 30 Mei Harmen Schaap en Marritje Malestein 31 Mei Peter Koele- wijn eu Rijkje Nieuwboer. Arend de Graaf en Grietje de Jong. Overleden: Een levenl. geb. kd. m. gesl. van Steven Koelewijn en Giertje Duijst. Hoogland. Geboren: 3 Juni Antonius Johannes, z. van L. van den Berg en J. Pommer 4 Juni Johanua d. van C. Voorburg en D. Beijer. Margaretha, d. van G. van de Hoof en M. Kuyer. Stoutenburg. Geboren: 3 Juni Diederikus, z. van Geurt Dusschooten en van Mijntje van den Brink. Woudenberg. Geboren: 31 Mei Dirkje, d. van Gijs- bertus Jettten en Cornelia van Dijk. 1 Juni Gerrit, z. van Ilermanus van Ede en Gerritje Schoonhoven Adrians, d. van Jan van Egdom en Elisabeth Broekhuizen. 2 Juni Arie, z. van Albertus Goudkuilen en Hendrika van Raai. Ondertrouwd: 5 Juni Carel van de Munt, 26 j. en Martha van Donselaar, 25 j. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 6 Juni 1890, Tarwe f 0.a f 0. Rogge - 0.— - 0.— Boekweit - 0.- 0. Appelen 0. Peren Kleiaardappelen - Zand 0— u - 0— - 2.- - 0.— 0.— 0.— 3.— per hecto- litar.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2