Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Ingezonden. worden honderden personen verwacht. Zij zullen over Leeuwarden trekken, van waar een extra-trein, bestemd voor meer dan 1000 menschen, hen naar Heerenveen zal vervoeren. Uit Amsterdam komt mede een extra- trein van ten minste evenveel personen. De Ned. Tramweg-maatschappij zal extra trams laten loopen, en evenzoo zijn tal van stoombooten tot voornoemd einde afgehuurd. Vanwege het comité zijn com missarissen van orde benoemd, oin de manifestanten van treinen, trams en boo ten naar het genoemde terrein te gelei den, en zijn allen uitgenoodigd, zich Zon dag van liet gebruik van sterken drank te onthoüden. Op zijne beurt is het co mité door de overheid verzocht, de orde mede te helpen handhaven, te zorgen dat er langs den weg niet wordt gezongen, en de vaandels niet eerder worden ont bloot dan op het terrein der vergadering. De menschelijke en dieren-beende- ren en het ijzeren zwaard, eenigen tijd geleden gevonden onder den bodem der stadswetering te Utrecht nabij den Rijn spoorweg bij het graven van een put voor een grondduiker, leri behoeve van het Mei wedekanaal, zijn in 's Ryks Museum van oudheden nader onderzocht. Het zwaard is gebleken een zooge naamd Siramasax te zijn, zoodat het ge vondene hoogstwaarschijnlijk van Fran kische afkomst is. Een en ander heeft een passende be stemming erlangd in genoemd museum. De polderjongens (welke het best daar voor geschikt zijn) die met zooveel zorg, onder leiding van den onderbaas Kol Ier, de beenderen hpbben opgegraven, zijn met een rijke belooning in klinkende munt verrast geworden. Moge deze onvermoeide jongens nog meer hun best doen, derge lijke voorwei pen, enz. machtig te worden. Zooals gemeld is, zou H. M. de Ko ningin met Prinses Wilhelmina binnen kort een bezoek brengen aan de gemeente Breda. Wij hebben daaromtrent nader geïnformeerd en kunnen thans met zeker heid melden, dat het plan werkelijk be staat, en het reisplan aldus is vastgesteld Arnhem, 's Bosch, Breda, Bergen-op-Zoom en Rotteidarn. Het juiste tijdstip is ech ter nog niet vastgesteld. N.-Br Op bevel van de rechtbank is het toezicht op de verdachte Aafke Kuijpets, zooals wij meldden, verscherpt. Dit be sluit is, volgens het N. v. d. D., het ge volg van de ontdekking, dat zij door tus- sclienkomst van een beambte in de ge vangenis brieven ontving De betrokken beambte is onmiddellijk ontslagen. De prijs uit het »D. A. Thieme- fonds," die elke drie jaar wordt toege kend aan den schrijver van het meest belangrijke werk op gebied van literatuur, dat in dien tijd verscheen, is thans toe gewezen aan den heer Louts Couperus voor zijn roman »Eline Vete." De jury van beoordeeling bestond uit de heeren prof. dr. A. Pierson, dr. G. KalfT en R A. Kollewijn. Door den Raad der gemeente Als- meer is 't te heffen schoolgeld vastgesteld ep 10 ets per week en voor elk kind; mirivei niogenden betalen de helft en 011 vermogenden worden niet aan de heffing onderworpen. Voor leerlingen, die gebruik maken van 't Uitgebreid lager ondeiwijs wordt een bedrag gevorderd van f 5 per kwartaal voor eiken leerling. De kapitein Beerends, van liet 7e Regiment Infanterie is voor nen tijd van 5 jaar gedetacheerd bij hel leger in Oost- Indië, terwijl de kapitein van den Noordaa, van het Oost-Indisch leger voordienzelf den lijd wordt gedetacheerd bij liet leger hier te lande en ingedeeld bij het 7e Regiment Infanterie en belast met het be vel over de 4e compagnie, le bataljon te Hoorn. In de inrichting Bethel te Zetten, waar verwaarloosde meisjes, boven de 16 jaar oud, worden opgevoed, zijn over 1889 29 meisjes opgenomen: uit Amsterdam 9, uit Rotterdam 5, uit Arnhem 3, de oveiigen uit Delft, Doorn, Leiden, Sche- veningen, Spijkenisse, Utrecht, Zwolle; 28 meisjes verlieten het gesticht, 6 gin gen naar haar familie, 20 werden in dien sten besteed, van de andere twee kwam éen in een ander gesticht, de andere werd in de nabijheid uitbesteed. De door de Alg. Ned. Wielrijders- bond uitgeschreven nationale wielerwed strijd, begon gisteren, Vrijdagnamiddag te 1 uur te Nijmegen en zal heden en morgen worden voortgezet. De uitslag van gisteren was als volgt: No. 1. Wedstrijd van meet op twee- wiel er. Hieraan namen deel 5 inschrijversde heer J. R. Fokkema te Arnhem behaalde no. 1. II. Roosdorp te Arnhem no. 2 en W. J. Radernaker le 's-Gravenhage no. 3. De afstand 1009 M. werd afgelegd in 2 min. 59% sec., 3 min. en 3 min. sec. Pi ijs: verguld zilveren medaille. No. 2. Nieuwelingswedstrijd van meel op den hoogen tweewieler. Hieraan werd deelgenomen door 5 inschrijvers: de heer W. G. Wilbrenninck, te 'sGraveuhage behaalde No. '1, II. J. Wolier te Amersfoort No. 2, A. Wolft'te Arnsteidam No. 3. De afstand 1000 M. weid afgelegd in 1 min. 57% sec. 1 min. 58% sec. 1 min. 59% sec. 1. prijs verg. zilveren Med., 2. prijs zilveren Med., 3. prijs bronzen Med. No. 3. Wedstrijd met voorgift op den tweepersoons driewieler. Hieiaan namen deel 10 inschiijvers. De HH. J. D. Houtman te Haarlem en H. L. Raland te Deventer behaalden No. 1. J. Verlinden te Vlijmen en B. Spanjaard te Waalwijk No. 2., K. Pander te Haar lem en W. G. DelBaere te Amsterdam No. 3. De afstand 3000 M. werd afgelegd in 5 min. 29% sec., 5 min. 31"s sec. en 5 min. 34% sec. le Prijs. Twee verg zilveren Med. 2e Prijs. Twee zilveren Med. 3e Prijs. Twee Bronzen Med. No. 4. Nationale wedsltijd van meet op den hoogen tweewieler. Hieraan namen deel 4 inschrijversde lieer H. Roosdorp te Amsterdam behaalde no 1. en J. Ott Bultman te Haarlemmer meer no. 2. De afstand 2000 M. werd afgelegd in 3 min. 43% sec. en 3 min. 43% sec. Prijs: zilveren lauwerkrans, waarom slechts éénmaal per jaar mag gereden worden en die het eigendom van den lijder wordt zoodra hij tweemaal achter elkander of driemaal in het geheel door denzelfden rijder gewonnen wordt. (In 1889 gewonnen door den lieer A. R. \V. Kerkhoven te Delft in 3 min. 55 sec). No. 5. Wedstrijd van meet op den driewieler om het kampioenschap van Nederland. Hieraan werd deelgenomen door Sin- schrijvers: de lieer Stroelhoff te Amster dam, l ehaalde No. 1, P. W. Schelterna Beduin te Amsterdam No. 2 en M. Adler te Amersfoort No. 3. De astand 3000 M. werd afgelegd in 6 rnin. 1 sec. 6 min. 1 sec. 6 min. 1% sec. 1. prijs gouden kampioenspenning, 2. prijs zilveren her inneringspenning, 3. prijs bronzen herin neringspenning. No. 6. Wedstrijd van Meel op den veilighcidswieler om het Kamjnoer.schap van Nederland. Hieraan namen deel 8 inschrijvers. De heer IJ. Roosdorp te Amsterdam behaalde No. 1, W. G. DelBaere te Amsterdam No. 2 en K. Pander te Haarlem No. 3. De afstand 5000 M. werd afgelegd in 9 min. 2'/5 sec. 9 min. 2% sec. en 9 min. 5'/5 sec. le Prijs. Gouden Kampioenspen ning met getuigschrift. 2e Prijs. Zilveren herinneringsmedaille. 3e prijs. Brouzen medaille. De heer Schelterna Beduin viel in de voorlaatste bocht terwijl hij voor was. No. 7. Wedstrijd met voorgift op den driewieler. Hieraan namen deel 4 inschrijversde heer H. M. Stroethoff te Amsterdam be haalde no. 1., K. Pander te Haarlem no. 2. en H. L. Raland te Deventer no. 3. De afstand 200 M. werd afgelegd in 3 min. 48 sec., 3 min. 48% sec. en 3 min. 48% sec. le prijs verguld zilveren Med. 2e prijs zilv. Med. 3. prijs bronz. Med. No. 8. Wedstrijd met voorgift op den veiligheids- en liooge tweewieler. Hieraan werd deelgenomen door 17 inschrijvers. De heer H. Roosdorp te Am sterdam behaalde no. 1, W. G. DelBaere te Amsterdam no. 2 en C. Witteveen Jr. te Haarlem no j 3. De afstand 8000 M. werd afgelegd in 14 min. 56% sec., 14 min. 56% sec, 'le prijs gouden Med., 2e prijs zilv. Med., 3e prijs bronzen Med. No. 9. Wedstrijd van meet op den veiligheidswieler. Alleen open voor I1.I1. Officieren van de Nederl. land- en zee macht. Hieraan werd door 4 inschiijvers deelgenomen. De heer G. F. baron van Til, 2. luit. der Art. te Utrecht, behaalde No. 1, in 11 min. 14% sec. Eenige prijs een zilveren beker ter waarde van f300. Deze beker wordt het eigendom van den rijder zoodra hij tweemaal door dezen is gewonnen. De drie eerst aankomenden ontvingen een gouden-, zilveren en bron zen herinneringsmedaille. van W. v. B. en G. W., te Hoogland; vrijgesproken, en H. P., z. v w. bekl. van huisvredebreuk in de woning van C. J. v. O., wed. van J. R. P., alhier, vrijge sproken. Bij kon. besluit van 13 Aug. is, met ingang van 1 Sept. a. s., aan dr. J. W. Moll, op zijn verzoek, eervol ontslag veileend als directeur van, en leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Utrecht, en is in zijne plaats als zooda nig benoemd dr. H. F. Jonkman, direc teur der hoogere burgerschool alhier. Door de alhier bestaande afdeeling van het Nederl. Werkliedenverbond s>Pa- trimoniumis onderstaand adres aan den Gemeenteraad verzonden: Aan den Gemeenteraad van Amersfoort De afdeeling Amersfoort, van het Nederl. Werkliedenverbond t> Patrimonium" in kennis gekomen zijnde, dat op vele plaat sen van ons land door de Gemeentebe sturen de bepaling in de bestekken is opgenomen, dat de werklieden, die ge bezigd worden voor een dooi het Gemeen tebestuur aanbesteed werk. moeten wor den verzekerd tegen invaliditeit en onge lukken, verzoekt dat ook door uwe ver gadering stappen in dien zin worden ge daan, op zoodanige wijze als Uwe ver gadering zal meenen de beste te wezen. Door de rechtbank te Utrecht werd Woensdag 0. m. uitspraak gedaan in de volgende, voor acht dagen behandelde strafzaken A. V., won. alhier, beklaagd van dief stal van twee vischfuiken. ten nadeele Te Brussel en in de omstreken zijn gioote verwoestingen aangericht door de hevige onweders van Zondag. In de stad en de voorsteden zijn vele huizen onder- geloopen door den stortvloed en de brand weer had den geheelen dag volop werk om het water uit de kelders en beneden verdieping te verwijderen. Op vele plaat sen is de bliksem ingeslagen, terwijl de oogst, voor zoover deze nog te velde stond, veel heeft geleden. Zoo hevig was de re gen, dat zelfs het vuur in de locomotief van de stoomtram bij Schaerbeek op weg werd uitgedoofd. Tegen half een, nog geen halfuur na- dai de eerste bui was losgebarsten, welke de betooging ten gunste van het algemeen stemrecht uiteenjoeg, stroomden per te- lephoon en per telegraaf de verzoeken om hulp van alle kanten toe aan het cen- traal-bureau van politie; tot zelfs de bur gemeester van Etterbeek moest de hulp der Bi usselsche brandweer inroepen. Hier en daar sloegen er gaten in de straten, en er waren geheele wijken, waar in één oogwenk alle kelders onder water ston den. Dit ging zoo snel in het werk dat 0. a. te Laeken een vrouw, die na het middagmaal in de keuken haar middag dutje deed, eerst wakker werd toen hel water haar reeds aan het midden teikte, en zij zelfs met moeite nog gered wetd. Een spoorweg onder water. Op de Spaansche kust, niet ver van Bilbao, is sedert eenigen tijd een spoot weg onder het water door in exploitatie. Daar op die plaats de branding zeer sterk en de kust te vlak is 0111 de schepen het strand te doen naderen, om het erts uit de bergwerken aldaar aan boord te nemen, heeft men een spoor in zee aangelegd tot aan de plek waar men voldoende diepgang voor stoomschepen heeft. Op dit spoor, dat oogenschijnlijk geen andere bevestiging beeft dan zijn eigen zwaarte loopt een wagen, waarop zich een hoog toestel bevindt, het welk als onderstel dienst doet voor een wagen, die 2000 centenaren erts kan bevatten en die door middel van een tip van de hoogte der standrotsen gevuld kan worden. Zoodra dit geschiedt is, wordt de geheeele toe stel losgemaakt en glijdt dan op den on derste wagen langzaam over het spoor naar het voor anker liggend schip toe. Om het geheel nu weder, nadat de bak geledigd is, aan den oever terug te kun nen krijgen, is aan den wagen, welke deu toestel draagt, een ijzeren kabel be vestigd, welke over een katrol loopt en met den oever in verbinding staat. Men moet in staat zijn, zelfs bij onstuimige zee, dagelijks 50 tochten te doen, en dus 100.000 centenaars erts te transportee ren. Terwijl de trarn uit Zevenaar van halfvijf eergisteren avond Doetinchem naderde, woei een passagier, een jongen van '14 jaar, de hoed van het hoofd. Door uit de, in volle vaait zijnde tiam le springen trachtte hij dezen weder te krijgen, doch had het ongeluk onder den laatsten wagen te geraken, met het nood lottig gevolg, dat hij na eenige oogen- blikken overleed. Hij was de zoon eener Indische familie en tijdelijk wegens va- cantie te Doetichem gelogeerd. Een Vreeswijksehe jongen, die neen schobbelje maakte," zooals men daar zegt, of spijbelde of nachter de hagen liep" op andere plaatsen, d. w. z. die stil uit zijne school bleef, slenterde eeigisteren- middag langs den Vaartschen Rijn en viel er hals over kop in. Dit zag Jansje de Groot, de dienstbode van mevrouw N., aldaar, en zij wist den snaak, die gevaar liep te verdrinken, weder op het droge te halen. Er zijn te Rotterdam verscheidene kwartjes in beslag genomen, welke ble ken valsch te zijn. Aan de slordige bewer king zijn zij gemakkelijk te herkennen. Een merkwaardig heivijs van moed en tegenwoordigheid van geest is dezer da gen gegeven in een klooster ir. de nabij heid van Charing-Cross (Londen). Een zuster wier beurt het was de nachtronde te doen, meende dat zij in een van de gangen iemand zag bewegen eD naderbij komende en haar lamp opbellende, zag zij ook werkelijk een man, die zich liachtte te veischuilen. Het onveischrokken meisje sprak zonder een oogenblik aarzelens den man aan, zeggende: »0! ik vrees dat ge verdwaald zijt geraakt en verkeerd te recht zult komen. Laat ik u den weg naar de straat wjjzen." De vreemdeling volgde haar zonder een woord te spreken en vei trok rustig door de deur. Er is geen twijfel aan of hij was van plan geweest te stelen. Zonderling eerbewijs Toen Napoleon III koit 11a den coup d'e'lat zijn zegevie renden intocht te Bordeaux hield, had men in een eereboog van bloemen, waar onder hij zou passeeren, eene keizerskroon opgehangen met het opschrift er boven »Dat heeft hij wel verdiendMaar de wind blies de kroon weg, en toen de overweldiger onder een boog doorkwam, bengelde er, tot groote pret der republi keinen, alleen nog maar een koord :net een strop er aan, terwijl het opschrift »Dat heeft hij wel verdiend nog steeds er boven hing. Een vreemde ziekte, bekend onder den naam van L'herische pest, woedt sedert eenigen tijd in de veestallen van I'eres- law in het gouvernement Poltowa (Rus land). Binnen weinige dagen stierven meer dan duizend paarden. Het meest betreurenswaardige van het feit is, dat de ziekte zich ook aan de inwoners zeiven mededeelt, zoodot op 't oogenblik reeds dertig gevallen zijn voorgekomen, die ernstige bezorgdheid wekken. De llen Juli woedde boven Bremen een hevig onweder. De bliksem sloeg her haaldelijk in telefoonpalen en deed de draden smelten. Dittman, het hoofd van de brandweer te Bremen, heeft een rap port uitgebracht omtrent de bij het on weer waargenomen verschijnselen. Hij toont aan, dat de stad in groot gevaar zou hebben verkeerd zonder de diaden van telefoon en telegraaf. Het over de stad gespannen net vormt den besten, altijd onder controle staanden bliksem afleider en juist de gebouwen over welke de leiding loopt, zijn beter verzekerd dan de andere. Niettegenstaande de bliksem vele draden vernielde is nergens brand omstaande stroom bewoog zich langs de draden en sloeg in den grond. Eigen lijk, meent de heer Dittmann, zijn tele foon- en teh-graafleidingen ver te verkie zen boven de gewone bliksemafleiders, die meermalen worden aangebi acht door personen, die niet op de hoogte zijn van hun taak. Een rijke Griek Demetrius Tzani- Schekati, heeft 2,000.000 Francs gegeven voor het bouwen van een Grieksche kerk te Parijs. De kerk zal gebouwd worden in de Rue Didet. Wie het eerst de spreuk »Hans komt door zijn domheid vooit» op de lippen heeft genomen, had het inderdaad, al scheen hij te spotten, aan het rechte eind: de middelmatigheid, die nooit over zich zeiven 111 twijfel staat en in niet èen punt van de gewone manier van denken en doen afwijkt, komt in de wereld nog het best vooruit. De couranten-lecluur breidt onzen ge zichtskring uit, ontvouwt voor ons oog het drama der wereld in 't groot en in 't klein, en leert ons, terwijl zij den gang van den tijdstroom ons afteekent, op de openbaringen van den tijdgeest in onze engere omgevingen acht geven. Mijnheer de Redacteur Vergun mij nog een klein stukje in uw blad le plaatsen en wel naar aanlei ding van de samenspraak tusschen Jan en Piet in uw blad van den 13den de zer. Genoemde personen toch schijnen te willen beweren, dat er bezwaren bestaan om vermogende ouders het onderwijs voor hunne kinderen te laten betalen. Nu, uw medeburger wil gaarne ei ken nen, dat er, gelijk in bijna alle zaken, ook hierin bezwaren kunnen bestaan, zoowel in theorie als practijk. Maar Jan en Piet, als gij u de moeite eens wildet getroosten om een onderzoek in te stel len naar het vermogen van velen, die hunne kinderen óf kosteloos ter school zenden, óf voor een bagatelletje, gij zoudt mij dadelijk toestemmen, dat in onze stad groote onbillijkheid bestaat. Ik zou u personen knnnen noemen, en gij zoudt onmiddelijk volmondig moeten erkennen, dat het een schande is, dat menschen, die zooveel inkomen genieten, zoo weinig of in 't geheel niets betalen. En, zoo gij nauwkeurig het voorstel nagaat, dat thans in den gemeenteraad aanhangig is, dan zult gij, als eerlijke menschen moeten erkennen, dat de be zwaren, door u geopperd, bijna het noe men niet waard zijn. Daarenboven is de prijs van het te betalen schoolgeld nog niet eens de som die de gemeente moet uitgeven en werd dit voorstel aangeno men, dan zouden de opcenten voor de gemeente reeds 15 pei cent lager worden. En gelooft mij vrij, dat de gemeente er dan nog wel wat bij moet doen, dat het tekort dan niet alle n gedekt wordt door meergegoede ingezetenen maar ook door mingegoeden, alsmede door hen, die geen kinderen op school hebben, en door hen, die voor hunne kinderen van het open baai onderwijs geen gebruik kunnen of willen maken. Het bezwaar, dat de te betalen som afhankelijk wordt gesteld van de huur waarde der huizen, die door de ouders bewoond worden, is van geen waarde, zóó mild is dat in het bedoeld voorstel aangenomen. Dat voorstel heeft ten doel rechtskrenking te doen ophouden. Waar is dan toch het rechtsgevoel, als men durft adviseeren, zulk een voorstel niet aan te nemen? Wil die commissie de on billijkheid, die er reeds bestaat nog groo- ter maken? Of vindt zij misschien, dat bedoeld voorstel niet ver genoeg gaat en wil zij de onderwijsuitgaven door een hooger schoolgeld te heffen, dan voorge steld is, minder bezwarend maken voor de gemeente? Laat men toch ophouden onbillijk, on rechtvaardig te zijn en een dwaas stelsel, kosteloos onderwijs, handhaven. Laten onvermogenden niets betalen, minvermo genden een weinig, maar ook laten wel gestelde ouders het onderwijs hunner kinderen bekostigen. Zij kunnen het doen en ik weet, dat er zijn, die het ook wel willen. Dat onze gemeenteraad eerlijk de schoolwet voor het onderwijs in onze stad in toepassing moge brengen, is mijn wensch. Laat de raad toonen in strijd met het advies van de commissie, dat hij wil medewerken om den vrede te bevor deren, dien de nieuwe schoolwet reeds gebracht heeft tusschen verschillende par tijen in ons dierbaar vaderland. Amersfoort, 13 Augt. '90. Een medeingezete. wifflsu—i^— BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN9 Aug. Francises Bernardiua d. van Johann Franz Alexander Marschall eu Frederika Okje Bruns. 10 Aug. Eli sabeth, d. van Teunis Hogeveen en Jannetje van den Hengel. Hendrik en Peter, twee z. van Peter Wijuands en Grietjo van So- rneren. ONDERTROUWD: 14 Aug. Heudrik Bekker en Maria van Bekkum. Hendrik Vial en Johanna Kuiks. GETROUWD: 13 Aug. Rijnbertus van 't Hof en Johanna Maria Boon. Barend van de Water en Barta Martha Meijer. Pieter Tommel en Hendrik de Wilde. Antoon van Doornik en Wilhelmina Johanna de Groot. OVERLEDEN7 Aug. Een levenl. aang. kd. vr. gesl. van Jacobus Veen en Evertje van Doesburg. Everardus Theodorus de Gooijer, 27 d. 9 Aug. Jacobus Vos 16 m. 10 Aug. Evertje van Doesburg, 38 j. echtg. van Jacobus Veen. j13 Aug. Wilhelmina Stork, 46 j. echtg. van Jan Hendrik Boersen. Johannes Josephus Banland, 5 m. Bunschoten. GEBOREN: 10 Aug. Steven, z. van Ste ven Koelewijn en Gijsbertje Nieuwboer. Elbert, z. van Cornelia Romviel. Aaltje d. van Aalt Hop en Cornelia ten Hooft. GEHUWD: 7 Aug. Jacob Priem en Maria de Boer. OVERLEDEN: 6 Aug. Klaasje de Graaf 2 j. 9 m. Hoogland. GEBOREN: 12 A6g. Gijsbert z. van Gerrit Morsing en Johanna van de Logt. Lensden. GEBOREN6 Aug. Dirkje, d. van Her- manus van Voorthuizen en Niesje Hopman. 11 Aug. Reinerus, z. van Reyer van den Hengel en Johanna Vonk. OVERLEDEN 13 Aug. Een levenl. aang. kd. m. gesl. van Willem Westerbeek en van Bartha Steenbeek. Stoutenhurg. GEHUWD: 8 Aug. Cornelia Walet, wedr. van Aartje Horst met Geertje van Beek. Woudenberg. GEBOREN3 Aug. Johan Willem, z. van Jan Kortus en Willempje Kuijt. 11 Aug. Gijsbert, z. van Aalbert van de Peut en Hendrikje Beek. ONDERTROUWD: 4 Aug. Gerrit van de Ridder, 45 j. en Lammertje van den Berg, wed. van Jan Cornelis van de Meent, 29 jaar. GEHUWD: 7 Aug. Willem van der Hoef 25 j. en Wilhelmina van Heezik, 25 j. OVERLEDEN: 12 Aug. Jannetje Adrians van de Wetering, 5 m. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 15 Aug. 1890. Tarne Rogge Boekweit Appelen Peren Kleiaardapp. Zand Hoendcreieren - Boter Margarine Zoetem. kaas Kippen Kuikens Piepkuikens Ganzen Eenden Jonge Hazen Wilde konijnen - Tamme Duiven Biggen Schrammen Zeugon Guste Kalf Kalfvaarzen Pinken Pinkstieren Guste vaarzen - f 0.— a f 0-— - 0.- - *■- - per 1 hecto liter. 0.— 0.— 0.— 6.— 7.— 0.— 2.20 4.50 p lOOst. 1.40 p. kilo. 0.- p. P-50 per. stuk 0.— 1.70 4 1.25 0.— 0.— 0.60 0.70 0.30 0.— 0.60 0.— 0. 0.— 0.20 0.30 6.— 15.— 40.— 0.— 0. 0.— 0.— 0.— 0.— Aangevoerd waren ongeveer Tarwe; heet. Rogge; heet, weit; 10 heet. Appelen; 30 heet. heet. Kleiaardappelen140 heet. Zand- aardappelen; 7000 stuks Hoendereieren; stuks Eendeneieren; 1400 kilo Boter; Vette varkens - 0.- 0.kilo; kilo Margarinekilo Kaas stuks vee. 0.— 1.— 1.20 0.70 0.— 0.90 0.— 0.— 0.— 1.— 0.70 per paar, 10.50 28.— 65.— 0 0.— 0.— 0.— 0.— 0.— heet. Boek- Peren; per stuk.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2