BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. maakt met het slechten van de verster king op Boekit Panas, welke zulke uit stekende diensten heeft bewezen. Daar mede is de toestand van vrede afgekon digd. Nu werd er eene excursie op touw gezet, volgens zeggen naar Perlak. Door gebrek aan tonkans kon deze eerst den 30. doorgaan. Zoodra alles was geëm barkeerd, werd het bekend gemaakt, dat hel doel van den tocht niet was om Per- lak te tuchtigen, doch wel om Toengkoe Joesoef van Oleh-Gadja een bezoek te brengen. Met verbazing zagen de gidsen dan ook, dat de sloepen in W. richting koers zetten. Bij helder weer en prachtigen maneschijn werd 's avonds de Keewala Bagoh opgestoomd tot dicht bij den Gedeh Bagoh. Daar vond het Debarke- ment in de grootste stilte en orde plaats. De nacht ging ongestoord voorbij, daar de vijand nog niets van onze komst wist. Den volgenden morgen werd om 5 uur uitgerukt. Eerst toen de colonne de hel lingen naderde van eene heuvelreeks, welke op pl. m. 400 M. ten N. van Oleh Gadja ligt, kreeg de cavallerie vuur. De artillerie kwam nu onmiddelijk in bat terij en zond eenige granaat-kartetsen naar den vijand. Deze wilde zich te dien opzichte ook niet onbetuigd laten en deed twee schoten met ijzeren vierponders. Blykbaar hadden de kerels niet veel be grip van schietregels, want de kogels sloegen beiden in den grond. Nu werden eerst de heuveltoppen in bezit genomen, om van daar den weg naar Oleh-Gadja te kunnen beheerschen en den opmarsch der colonne te dekken. Erg gemakkelijk was dat niet, daar het terrein drassig en met hooge alang-alang begroeid was. Zelfs de artillerie trok bij die gelegen heid door een moeras. Aan de andere zijde der heuvels gekomen, lag de vlakte van Oleh-Gadja met hare schoone peper tuinen voor ons. Hier en daar werd nog van de tuinen geschoten, doch spoedig zweeg dat vuur. Nu werd de Gedeh door de artillerie be- poeierd, met dat gevolg, dat deze zeer sterke stelling in minder dan geen tijd werd verlaten, de de en 2e comp, trok ken nu de Gedeh binnen en rukten ver der voort naar het huis van Toengkoe Joesoef. Deze oude heer was keurig netjes in gericht, bezat verscheidene fraaie matten, kisten, schilderijen, enz. Alles werd aan splinters geslagen en zooveel mogelijk wat de kleine voorwerpen betreft, gerampasd. De Ambonneezen der 2e comp. hadden daar verbazend veel pleizier in. Hier en daar werd eene drijfjacht op kippen ge houden, meestal echter zonder gunstig gevolg. Alles getuigde in den Gedeh en bij Toengkoe Joesoef van eene overhaaste vlucht. Nu werd geheel Oleh Gadja in brand gestoken. Vermoedelijk was hier of daar petroleum verborgen, want in minder dan geen tijd stond alles zoo he vig in brand dat de 2e comp. bijna geen tijd had om zich te bergen. Twee buitge maakte ijzeren 4 ponders werden mede genomen. Bij de overhaaste vlucht uit den biand viel de 2. luit. Swart in een diepen greppel en was bijna met het vuur in aanraking gekomen. Door de dwang arbeiders en genietroepen werden pl. m. •10,000 peperboomen stuk gehakt. liet vijandelijk geschut werd door mid del van dynamiet vernield, waarna de colonne den terugtocht aannam. De ka pitein Nix werd hierbij zoodanig door de warmte bevangen, dat hij met hevige koorts en ijlende aan boord moest wor den gebracht. Gelukkig is deze officier spoedig hersteld. Omstreeks 12 uur v. m. kwam de troep in het bivak terug, waar zij uitrustte tot 4 uur n. m., om vervolgens weder te embarkeeren. Zonder verderen tegenstand of stoornis had het embarkement plaats en werden de 31 tonkans naar Edi ge sleept. De geheele excursie had ons slechts éèn gewonde dwangarbeider gekost, welke een schot door den arm en knie kreeg. De gezondheidstoestand van den troep was bij terugkomst uitstekend en bleef ook verder gunstig. Alles was bij deze excursie in het werk gesteld om de ver pleging der soldaten zoo zorgvuldig mo gelijk te doen zijn. Zoo is dan de expeditie tegen Edi ge ëindigd op een schitterende wijze. De vij and is totaal ontmoedigd en heeft zulk een schrik voor onze wapenen gekregen dat hij voorloopig wel niet meer terug zal keeren. Den 5 Juli werden alle officieren der land en zeemacht uitgenoodigd om el kander in de controleurswoning een af scheidsdronk te wijden. De generaal sprak met eene van aandoening trillende stem telen in rotsspleten waartoe de nadering met voortdurend gevaar voor den jager verbonden is. Vaak zijn de kloven, waar de nesten zich in bevinden 'n henderd vademen boven de zee gelegen en bieden slechts van dezen kant langs den lood recht uit het water opstijgenden wand, een ingang aan. Hoe onmogelijk 't ook schijnt den kostbaren buit meester te worden, toch heeft menschelijke hebzucht daar middelen voor weten te vinden en op een fraaien herfstmorgen stelde zich een aantal bewoners van de kust in be weging, opontboden door den vrijheer, om ze te gaan aanwenden. Wordt vervolgd). zijn dank uit voor de krachtige samen werking en de plichtsbetrachting, welke bij deze expeditie waren aan den dag ge legd. De troepen, die deelgenomen hebben aan de expedite naar Edi, zijn den 15 Juli te Samarang zeer feestelijk ontvan gen. Het 6. bataillon en de cavallerie, wer den in het bijzijn van de overige te Sa marang liggende troepen door den gen. maj. Visscher, commandant der afdeeling, hartelijk toegesproken, terwijl ook op an dere wijze hulde gebracht werd voor den goeden afloop der expeditie. Vervolg van den nitslagder wieler wedstrijden van den A. S. W. B. te Nijmegen. Zaterdag 16 Augustus 1890. No. 10. Internationale wedstrijd met voorgift op den tweepersoons tweewieler. Afstand 4000 Meter. Ie prijs: Twee ver gulde zilveren medailles. 2e prijs: Twee zilveren medailles. 3e prijs: Twee bron zen medailies. Aantal mededingende paren 3. Uitslag No. 1. IC. Pander en W. G. DelBaere, in 7 min. 58 sec. No. 2. J. D. Houtman en H. L. Raland, in 8 min 9% sec. Roosdorp en Stroethoff gaven het spoe dig op. In de voorlaatste ronde liepen Pander en DelBaere van hunne concur renten weg. No. 11. Internationale wedstrijd met voorgift op den driewieler. Afstand 1609 M. Ie prijs: gouden medaille, 2e prijs: zil veren medaille, 3e prijs: bronzen medaille. Aantal mededingers 8. No. 1. K. N. Graaf Stadnicki in 2 min. 58% sec. No. 2. B. W. Crump in 2 min. 58% sec. No. 3. M. Adler in 2 min. 58% sec. No. 12. Nationale wedstrijd van meet op den ueiligheidswieler. Alleen open voor militaire wielrijders. Afstand 3000 M. Ie prijs: verguld zilveren medaille, 2e prijs: zilveren medaille, 3e prijs: bronzen medaille. Aantal mededingers 3. No. 1. H. W. van Raden in 6 min. 24% sec. No. 2. J. G. Wilbrennir.ck in 6 min. 25 sec. No. 3. Fr. Netscher in 6 m. 26'/s sec. Netscher had de leiding tot de voor laatste ronde toen van Raden de anderen ver vooruitschoot. No. 13. Internationale wedstrijd van meet op den veiligheids en hoogen tweewie- Ier om het Kampioenschap van het Vaste land. Afstand 10000 M. Ie prijs: zilveren beker, die het eigendom wordt van win ner zoodra hij tweemaal achter elkander of driemaal in het geheel door denzelf den rijder gewonnen wordt. 2e prijs: ver guld zilveren herinneringsmedaille, 3eprijs: verguld zilveren herinneringsmedaille. Eerste Afdeeling. Aantal mededingers 5. No. 1. H. Roosdorp in 19 m. 7% s. No. 2. C. Witteveen Jr. in 19 m. 7% s. No. 3. K. Pander in 19 m. 7% s. Roosdorp leide met een harde gang. Hagedoorn hield eerst goed bij, maar moest toen wegens den hevigen wind van zijn hoogen wieier afstappen. Tweede Afdeeling. Aantal mededingers 5. Aug. Lehr. in 18 m. 54% sec. No. 2. L. Leestemaker in 18 m. 55% s. No. 3. W. G. DelBaere in 19 m. 16 s. De drie winners liepen spoedig van de anderen weg en namen beurtelings de leiding. In de laatste ronde maakte Lehr een prachtige spurt. Een tijdmedaille werd door niemand behaald aangezien alle tijden boven de 18 m. 30 s. waren. De beslissingsrid wordt den volgenden dag gereden. No. 14. Internationale wedstrijd van meet op den veiligheidswicler. Afstand 5000 M. Ie prijs: gouden medaille, 2e prijs: zilveren medaille, 3e prijs: bronze medaille. Aantal mededingers 8. No. 1 Roos dorp in 9 min. 22% sec. No. 2 L. Leeste maker in 9 min. 23 sec. No. 3 H. M. Stroethoff in denzelfden tijd. No. 15. Internationale wedstrijd met voorgift op den hoogen tweewieler. Afstand 3000 M. 1. prijs: gouden medaille, 2. prijs: zilveren medaille, 3.prijs: bronzen medaille. Aantal rnededingeis 6. No. 1 H. Roos dorp in 5 min. 5% sec. No. 2 J. R. Toe- kema, in 5 min. 7% sec. No. 3 J. J. Ott Bultman in 5 min. 7% sec. Roosdorp is onvermoeid en verrast iedereen door zijn uitstekend rijden. No. 16. Nationale Nieuwelings-wed- strijd van meet op den driewieler. Af stand 4000 M. 1. prijs: verguld zilveren medaille, 2. prijs: zilveren medaille 3. prijs: bronzen medaille. Aantal mededingers 2. No. 1 Frits Grund in 8 min. 54'/s sec. No. 17. Internationale uitnoodigings- wedstrijd van meet op den driewieler. Afstand 3000 M. 1. prijs: kunstvoorwerp ter waarde van f80. 2. prijs: kunstvoor werp ter waarde van f 40.3. prijs: kunst voorwerp ter waarde van f25. Aantal mededingers 4. No. 1 K. N. Graaf Stadnicki in 6 min. 7% sec. No. 2. B. W. Crump in 6 min. 7% sec. No. 3 H. M. Stroethoff in denzelfden tijd. Crump nam zijn spurt iets te laat, en had veel moeite Stroethoff te verslaan, terwijl Stadnicki gemakkelijk won. Scheltema Beduin kon wegens zijn val heden niet mededingen. Zondag 17 Augustus 1890. In tegenstelling met de twee vorige regenachtige dagen, werden de wedstrij den heden door schoon, maar wel wat al te warm, weder begunstigd. No. 18. Nationale wedstrijd van meet op den hoogen tweewieler om het kam pioenschap van Nederland. Afstand 5000 M. Ie prijs: gouden kampioenspenning, 2e prijs: zilveren herinneringsmedaille, 3e prijs: bronzen herinneringsmedaille. Aantal mededingers 6. No. 1. H. Roos dorp in 8 min. 55% sec. No. 2. J. R. Fockema in 9 min. 7'/5 sec. No. 3. H.J. Wolter in 9 min. 14% sec. Roosdorp nam met een zeer snel tempo de leiding en trachtte hierdoor de ande ren van zich afteschudden. Koning volgde hem vlak op zijn achterwiel, maar kreeg het spoedig te kwaad, hij was eergisteren ook gevallen en leed nog hieronder. In de achtste ronde gaf Hagedoorn het op en in de volgende stapte Koning af, waarna Roosdorp alleen doorreed en de rest hoe langer hoe verder achterliet. Zijn tijd is dan ook record. No. 19. Internationale wedstrijd met voorgift op den tweepersoons-driewieler. Afstand 3000 M. Ie prijs: Twee gouden medailles. 2 prijs: Twee zilveren medail les. 3 prijs: Twee bronzen medailles. Aantal mededingende paren 5. No. 1. K. Pander en W. G. DelBaere in 6 m. 9% s. No. 2. B. Spanjaard en K. Smits in 6 m. 10% s. No. 3. J. D. Houtman en H. L. Raland in 6 m. 12'/s s. Pander en DelBaere hadden veel werk de handicap inteloopen. Hun tijd is lang niet mooi te noemen en de rijders be weren dat het dubbePje sedert de laatste reparatie niet zoo goed meer loopt. No. 20. Nationale nieuwelings wedstrijd van meet op den veiligheidswieler. Af stand 2000 M. Ie prijs: verguld zilveren medaille, 2 prijs: zilveren medaille, 3 prijs: bronzen medaille. Aantal mededingers 9. No. 1. C. Wit teveen in 3 m. 3i'/s s. J. C. Kakebeeke in 3 ra. 36% s. No. 3. Grund in 3 m. 36% s. Kakebeeke gaf aan Witteveen veel te doen. De tijden zijn zeer mooi. No. 21. Internationale wedstrijd van meet op den driewieler om het kampi oenschap van het Vasteland. Afstand 5000 M. Ie prijs: verguld zilveren beker, die het eigendom wordt van den winner zoodra hij tweemaal achter elkander of driemaal in het geheel door denzelfden rijder gewonnen wordt. 2e prijs: verguld zilveren herinnerings-medaille, 3e prijs verguld zilveren herinnerings-medaille. Aantal mededingers 6. No. 1. K. N. Graaf Stadnicki, in 10 min. 18 sec. No. 2. B. W. Crump in 10 min. 18% sec. No. 3. M. Adler in 10 min. 18% sec. Eerst reed men langzaam in processie rond. Adler ging bij hel ingaan der laatste ronde voor, maar werd door de Engel- schen voorbijgesport. In het laatste rechte einde ontstond een felle strijd, waarin Adler goed meekwam en Stroethoff ver sloeg. No. 22. Nationale wedstrijd van meet op den veiligheids en hoogen tweewieler, om het kampioenschap van het G. O. C. Alleen open voor de leden woonachtig in Gelderland en Overijsel. Afstand 500Ó M. Ie prijs: gouden kampioensmedaille, 2e prijs: zilveren herinneringsmedaille, 3e prijs- bronzen herinneringsmedaille. Aantal mededingers 4. No. 1. J. R. Fockema in 9 min. 51% sec. No. 2. H. L. Raland in 9 min. 25% sec. No. 3. J. C. A. Engelberts in 9 min. 56 sec. Beslissing van No. 13. Pander trok zich terug, zoodat er slechts 5 afgingen. DelBaere leidde met een zeer harde gang en reed veel beter dan de twee vorige dagen. Leestemaker viel in de voorlaatste bocht en bezat nog genoeg tegenwoordigheid van geest om zijne ma chine wegtetrekken, daar anders Lehr er over zou zijn gevallen. Uitslag: No. 1. Aug. Lehr in 18 min. sec. No. 2. H. Roosdorp in 18 min. 3% sec. No. 3. W. G. DelBaere in 18 min. 4 sec. DelBaere reed een safety de iwee an deren hooge bycigles. Alle deze tijden zijn binnen het record en krijgen de rijders tijdmedailles, alsook Witteveen. No. 23. Internationale wedstrijd van meet op den drieioieler, alleen open voor hen die in No. 21, tot het einde hebben meegedongen en daaarin geen prijs heb ben gewonnen. Afstand 3000 M. 1. prijs: verguld zilveren medaille, 2. prijs: zilve ren medaille, 3. prijs: bronzen medaille. Mededingers: Netscher, Pander en Stroethoff. No. 1. Stroethoff in 5 min. 48 sec. Pander reed de Pneumatic tyred tri cycle van Stadnicki, hetgeen wel bewijst dat Stadnicki's overwinningen niet geheel aan zijne machine te wijten zijn. No. 24. Nationale wedstrijd van meet op den veiligheidswieler. Afstand 2000 M. Ie prijs: verguld zilveren medaille, 2e prijs: zilveren medaille 3e prijs: bronzen medaille. Aantal mededingers. 4. No. 1. Mr. C. A. Beels, in 4 m. s. No. 2. C. Stok man in 4 m. 5% s. No. 3. J. Holst in 4 m. 6 s. Beels liep gewoon van de anderen weg. No. 25. Internationale wedstrijd van meet op den veiligheids- en hoogen tweewieler. Alleen open voor hen, die in nummer 13 tot het einde hebben mee gedongen en daarin geen prijs hebben gewonnen. Afstand 4000 M. Ie prijs: verguld zilveren medaille, 2e prijs: zilve ren medaille, 3e prijs: bronzen medaille. Mededingers: Pander, Witteveen en Leestemaker. No. 1. Leestemaker in 7 m. 39% s.No. 2, Witteveen in denzelfden tijd. Zij betwistten elkaar elke duim gronds. No. 26. Intern, uitnoodigingsviedstrijd van meet op den veiligheidswieler. Af stand 5000 M. Ie prijs: kunstvoorwerp ter waarde van f80.2e prijs: kunst voorwerp ter waarde van f 403e prijs: kunstvoorwerp ter waarde van f25. Aantal mededingers 5. No. 1. W. G. DelBaere in 9 m. 45% s. No. 2. H. M. Stroethoff, in denzelfden tijd, No. 3. Ra demaker in 9 m. 46% s. Leestemaker viel in de laatste bocht, DelBaere reed weer uitstekend, maar StroetholTs sport werd hem bijna te machtig. No. 27. Intern, uitnoodigingswcdstrijd van meet op den hoogen tweewieler. Afstand 5000 M. Ie prijs: kunstvoorwerp ter waarne van f 80.2e prijs: kunst voorwerp te waarde van f 40.3e prijs: kunstvoorwerp te waarde van f25. Aantal mededingers 5. No. 1. Aug. Lehr in 9 m. 21% sec. No. 2. H. Roos dorp in 9 min. 22% sec. No. 3. J. J. Ott Bultman in 9 min 26% sec. Roosdorp werd niet dan met veel moeite door Lehr voorbijgereden. Hiermede waren deze goedgeslaagde wedstrijden afgeloopen. Algemeene opmerkingen. Roosdorp en Stroethoff hebben van de Ned. rijders het meeste succes gehad, de eerste heeft 2 kampioenschappen het is jammer dat zijne stijl van rijden, vooral in de spurt wegens de kattenrug die hij dau opzet zoo leelijk is. Crump en Stadnicki zijn het type van Engelsche amateurs en gentlemen. Leestemaker moest eene vreemde machine berijden en DelBaere moet zich meer in het spurten oefenen, aan vol- houdingsvermogen ontbreekt het hem niet. De stijl van Lehr is door zijn knikke bollen minder goed en sierlijk te noemen. De baan in Nijmegen is, wegens den korten straal der bochten en te geringe ophooging, zeer gevaarlijk te berijden, getuige het vele vallen en is het te hopen dat de A. N. W. bond in het vervolg zijne kampioenschappen op een veiliger baan zal doen verrijden. Vroeger in 1885'6 werd er over het algemeen lang zoo snel niet gereden als thans en was deze baan voldoende te achten. De korte rechte einden zijn ook zeer ondoelmatig daar zij niet genoeg gele genheid geven om er elkaar in voorbij te komen, terwijl men dan van den bui tenkant bij het ingaan der bocht, weer af moet zakken om achter den houder van den binnenkant de bocht door te rijden om zoo weer op nieuw naar voren op zij te komen. Keizer Wilhelm is onder de Saluut schoten van het Russische eskader te Reval aangekomen. De keizer werd ont vangen door grootvorst Wladimir, de heeren Pourtalès, Von Schweinitz en Vil- laume en de te Reval gevestigde Duit- schers. De Wyborgsche en Petersburg- sche grenadiers vormden de eerewacht. De haven en het station waren zeer fraai versierd. De geheele bevolking was op de been en ontving den keizer met luide toejuichingen. In den namiddag zette de l eizer met een extra-trein van den czaar de reis naar Narwa voort. Daar waren 's avonds Czaar Alexander, de grootvorst-troonop volger, de andere grootvorsten en een talrijk gevolg aan het station om den keizer te begroeten. Allen reden toen naar het kasteel van Polewzeff, waar de czarina keizer Wil helm begroette. Daarna vereenigde men zich aan een maaltijd, die besloten werd met een prachtig vuurwerk. De keizer werd overal door de bevolking met geest drift toegejuicht. Het Journal de St. Petersburg zegt, dat het bezoek van keizer Wilhelm slechts kan strekken tot bevestiging van de goede betrekkingen tusschen Duitschland en Rusland. De hartelijke ontvangst welke den keizer ten deel viel, zal den keizer en de invloedrijke personen uit zijn omgeving versterken in hun meening, dat Rusland in vrede en vriendschap met het Duitsche volk wil leven. Zooals bekend, heeft de vrees be staan, dat prins Ferdinand van Bulgarije zich na zijn terugkeer in zijn land de koningskroon op zijn hoofd zou drukken en wel op den dag, waarop hij vooreen paar jaar tot vorst van Bulgarije was gekozen. Dat feit is niet bewaarheid, de prins is verstandiger geweest. Hij heeft zeer te recht begrepen, dat de groote mogendheden, met name Rusland en Oostenrijk, die daad niet zouden hebben goedgekeurd en er groote onaangenaam heden uit zouden zijn voortgesproten. De prins heeft dan ook in een rede, te Wid- din uitgesproken, verklaard, dat hij tot geen daad van plan was, die de rust zou kunnen verstoren of het status quo ver breken. Die quaestie is gelukkig van de baan en blijft over de Arminische quaestie, wier oplossing niet zoo gemakkelijk schijnt. Engeland vooral is over deze zaak maar half gerust en de Times gaat zelfs zód ver te beweren, dat de Czaar die woe lingen kalm toelaat om bij gelegenheid in troebel water te kunnen visschen. En deze stoute bewering van het Engelsche blad trekt des te meer de aandacht, nu de Czaar juist met Wilhelm II, samen is en beweerd wordt door de Russische pers, dat Rusland met de meest vrede lievende bedoelingen is bezield en trach ten wil door een minnelijke schikking de troebelen, die Armenië teisteren, te doen ophouden. Zondag 24 Augustus wordt de dienst in de Remonstrantsche kerk waargeno men door Dr. H. A. van der Meulen, predikant te Haastrecht. Onze geachte stadgenoot de Hoog- EdelGestr. Heer C. de Mooy, dirigeerend Officier van Gezondheid, alhier heeft een Eerediploma ontvangen voor het geëx poseerde op de Veiligheidstentoonstelling te Amsterdam; een Zilveren medaille ontving mede onze stadgenoot de heer H. J. Wolter. Maandag is door Burg. en Weth. ten raadhuize de verhuring geschied, voor den tijd van drie jachtseizoenen, van het recht tot uitoefening van de jacht op de bosch- en heidegronden, bestemd voor schiet- en oefeningsterrein van 't garni zoen, uitmakende een gedeelte van den Leusderberg, over eene uitgestrektheid van ongeveer 873 hectaren. Ingeschreven is door den heer N. J. Erzey alhier voor f75 en door Gebrs. Korte te Amersfoort voor f72 per jacht seizoen. Gegund aan den hoogsten inschrijver. i t Jan. Van die gelijkheid en broeder schap, waarover ze vóór honderd jaar zoo opgewonden waren, is toch maar niet veel gekomen. Piet. Dat mocht je de koekoek. Hoe zou dat ook mogelijk zijn? J. Wel, je zou toch zoo zeggen, dat alle menschen gelijke rechten en aan spraken hebben. P. Dat ze voor de wet gelijk moeten worden gesteld, begint er sedert een eeuw zoo wat in te komen, maar overigens kan er van gelijkheid niet veel sprake zijn. De eene mensch wordt met een gezond sterk lichaam geboren, de ander met een ziekelijk en zwak! de een heeft veel verstandelijken aanleg, de ander niet; de een groeit op in eene beschaafde omge ving, de andei te midden van ruwheid; de een is ijverig van aard, de ander lui. J. Nu ja, daar moet men zich bij neerleggen, maar nu behoeven de men schen de ongelijkheid, die van nature bestaat, niet nog grooter te maken. P. Hoe bedoel je dat? J. Daar heb je bijvoorbeeld de amb tenaren van de R. S. M. De hoogste, die al zeer ruime inkomsten hadden, worden voor schatten afgekocht, en de lagere met een kleinigheid weggestuurd. P. Wat zal ik je zeggen. Wie het dichtst bij 't vuur zit, warmt zich 't best, en de paarden, die de haver verdienen krijgen ze niet. J. Dat zijn nu wel spreekwoorden, maar ze getuigen niet van gelijkheid en broederschap. Bij veel menschen is de klove te groot tusschen hun geloof en zedeleer en wat zij hun zaken noemen. 334ste STAATSLOTEBIJ. Derde klasse. Trekking van 18 en 19 Aug. (1000 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van f 45. 1038 1059 1070 1072 1096 3665 3668 3681 4006 4643 4648 4653 4654 4660 12513 12542 12565 12566 12569 12575 12825 12840 12890 20012 20050 20916 20957 en 20963. Te zamen 28 prijzen. Barueveld. Vrijdagavond is de per sonentrein, die te 7 u. 38 m. uit Amers foort alhier aankomt, aan het station, door verkeerden wisselstand, op een stil- staanden wagen, beladen met hout ge- loopen. De reizigers en het personeel zijn gelukkig met den schrik vrijgekomen, maar de locomotief was zoodanig bescha digd, dat men eerst om eene andere machine moest teiegrapheeren, alvorens de passagiers verder vervoerd konden worden. KERKNIEUWS Ned. Herv. gemeente Beroepen naar Oost- en West-Sou burg, ds. A. de Vink, te Lopik en Ka- bauw. Naar Hensbroek, ds. M. Buis, O.-I. pred. met verlof. Naar Oost- Kapelle, ds. H. Vermaas, te Ierseke. Naar Kats, ds. K. v. d. Werfhorst Jz., te Mastenbroek. Naar Akkerwoude, ds.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2