Gemengd Nieuws. Officieele Publicatiën. BINNENLAND. Plaatselijke berichten. Bij deze zangoefeningen moet de théorie van de muziek stilletjes thuis blijven, Men laat zingen op het ge hoor, meer niet. Langs dezen weg iiedelen ook de Duitsche schoolmees ters er bij hun leerlingen de volks liederen in. Deze zijn over het geheele land gelijk, en het leeren van deze zangers is een van hoogerhand opge legde verplichting. Vandaar dat de Duitschers overal sympathie wekken door hun gezangzij hebben een vast répertoire, dat ieders eigendom is. (Jok zonder ofliciëele regeling kunnen wij hetzelfde doel bereiken, als er maar flinke samenwerking is. Het komt ons voor, dat de denk beelden van den Heer Verschoor en van den schrijver in de Purmeren- der Courant elkander op gelukkige wijze aanvullen. Worden hun wen ken in toepassing gebracht, dan kan een dringend noodige verbetering in een onhoudbaren toestand niet uitblij ven. Eenmaal zal dan een woord van Multatuli, aan welks waarhéid het op dit oogenblik niet mogelijk is iets af te doen, ophouden de werkelijkheid weer te geven, het oordeel na melijk »Ons volk zingt niet, het lolt." Aan de feestelijkheden te Apeldooi n bij gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Wilhelmina, wordt dit maal een bijzonder cachet gegeven. Niet alleen het prachtig vuurwerk, dat Z. M. elk jaar doet geven, maar dit jaar zal Carré door zijne voorstellingen een nog grootere aantrekkingskracht aan deze feesten aldaar geven. En eindelijk zal in den morgen, te ongeveer dl uur in tegenwoordigheid van H. M. de Ko ningin en H. K. H. de Prinses, op het terrein door een 140-tal dames en kinde ren een feest-kinder-canlate worden uit gevoerd, woorden van L. van Zanten, muziek van Carel Bouman, gedirigeerd door den componist zelf. De muziek van het le regiment huza ren te Deventer is door H. M. de Ko ningin uitgenoodigd om op den verjaar dag van H. K. II. Prinses Wilhelmina op het vijvertje op het Loo cene uitvoering te komen geven. Door den directeur-generaal der Staatsspoorweg-Maatschappij is bepaald, ..«.min aan de eehuwde vrouwelijke deelgenooten van het zieken- en onirei- steuningsfonds dier Maatschappij bij hare bevalling eene geldelijke tegemoetkoming van f 10 zal worden uitgekeeid. Te Weesp heerscht thans meer be drijvigheid dan gewoonlijk, daar sedert een paar weken een begin gemaakt is met het bouwen van een geheel stel nieuwe fabrieken, woonhuizen en arbei derswoningen voor den Cacao-Koning. De aannemer van dien bouw, de heer A. T. van Wijngaarden, heeft zijn geheele per soneel, dat daaibij werkzaam zal zijn, ongeveer 500 man, tegen ongelukken ver zekerd bij de Employer's Liability Assu rance Corporation Lim, te Londen, in Nederland vertegenwoordigd door de firma Hienfeld Rapp alhier. Met den excursietrein zijn Woens dag van Haarlem en Amsterdam over den Holl. spoorweg naar Nijmegen en Kleef ruim 700 reizigers vervoerd, waaronder ongeveer 100 van Haarlem. Te Groningen zijn thans reeds 92 kinderen aan de mazelen overleden. Morgen, Zondag, zal wegens den verjaardag van onze geliefde Kroon prinses Wilhelmina des middags ten 12 uur. eene groote parade worden gehouden op het terrein van de Infanterie-kazerne, door het geheele garnizoen alhier. De Amersfoortsche jeugd zal ook haar Prinsessedag hebben; naar wij vernemen zullen de kinderen van alle openbare en bizondere scholen, 1. o. van gemeen tewege, een beeldtenis van onze beminde Kroonprinses, Wilhelmina ontvangen. Maandag morgen wordt de muziek tent op den Hof wederom opgericht; de muziekvereeniging Ccecilia zal zich des namiddags doen hooren bij gelegen heid van den verjaardag van H. K. H. Princes Wilhelmina. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd bij liet 2e Regiment Huzaren o. m. tot Luit.-Kolonel de Majoor F. C. W. Juckema van Burmania baron Rengers, alhier, (Garnizoen Venlo), en wordt opgevolgd door den Majoor W. E. L. Wuppermann, van het Garnizoen te Deventer, en bij het le Regiment tot Ritmeester J. Eek van het tscadron Ordonnansen alhier, (Garnizoen Deventer) en is bestemd voor het bevel over de rij- en hoefsmid- school alhier de majoor H. P. van Raden, van het 2e regiment Huzaren. Bij de te Hoorn gehouden schiet wedstrijd werd in deAfd. AlII(Individueel juistheidsschotmet rijksgeweer en munitie) door onze d.d. Schutterij de 3e prijs be haald met 171 punten; met 2 punten meer behaalde het 2e bat. Schutterij uit Amsterdam den len prijs, zijnde een gou den medaille. Korpsschulters waren Sergt.-majoor v. Achlerbergh, Sergt. Vis, Sergt. Vonk, Sergt. Groenhuizen en Sergt. Muijs. Ten behoeve der Theol. School te Kampen is van een onbekenden gever uit Amersfoort ingekomen eene gift van f3000. Naar aanleiding van deswege ge dane aanvrage, is door B. en W. le ken nen gegpven, dat bij hun college geen bezwaren bestaan tegen de toelating van meisjes tot de hoogere burgerschool, on der bepaling evenwel, dat, wanneer ten gevolge van uitbreiding eener klasse, eene parallelklasse zou moeten worden in het leven geroepen, waartoe niet zou behoe ven te worden overgegaan, indien de meisjes niet waren toegelaten, de meis jes niet langer op de school zullen kun nen blijven. Aan het postkantoor Amersfoort en de, daaronder ressorteerende, hulpkan toren werd gedurende de maand Juli 1890 ingelegd f6669.12; terugbetaald f2873.93. Het laatste, door het kantoor uitgege ven, boekje draagt het nummer 2183. De rechtbank te Utrecht deed Don derdag o. m. uitspraak in de navolgende, de vorige week door haar behandelde strafzaken D. W., won. te Amersfoort, bekl. van mishandeling van T. d. K., aldaar gepleegd op 30 Juni jl.veroordeeld tot eene maand gevangenisstraf. G. Th. O., won. te Amersfoort bekl. van mishandeling van S. M. d. Z., aldaar op 27 Juni jl. gepleegd; veroordeeld tol betaling eener geldboete van f6 of ver vangende hechtenis van 6 dagen. T. v 't K. won. te Soest, bekl. van diefstal van een sparreboom in een bosch en ten nadeele van de gemeente van en te Soest op 28 Juli jl. gepleegdveroor deeld tot gevangenistraf van 4 dagen. J. v. B., won. te Soest, bekl. van we- derspannigheid tegen ambtenaren gedu rende de rechtmatige uitoefening hunner bediening te Amersfoort op 2 Juli jl. gepleegd veroordeeld tot gevangenisstraf van 12 dagen. Een droevig ongeval viel Maandag avond te Winschoten voor. Onze vroegere stadgenoot de heer Dr. van IJsendijk, logeert sedert eenigen tijd met zijn gezin hü 7iino srhonnmnpdpr mevr. de wed. Post. Zijn oudste zoontje, een aanvallige zevenjarige jongen, vermaakte zich met andere kinderen oij het erf, ontsnapte even aan het geregeld toezicht en begaf zich in dat onbewaakte oogenblik op een op den wal vastliggend houtvlot, vlak bij het huis, en had het ongeluk van dat vlot in de diepe molenkolk te glijden. Door de onmiddellijke hulp, zoowel van den vader als van eenige anderen, werd de drenkeling al spoedig gevonden, doch het mocht aan de aanstonds aanwezige drie geneeskundigen niet gelukken de levensgeesten weer op te wekken. Treurige toestand voor de ouders, die op zulke wijze hun oudsten lieveling moesten missen. In den tuin van een onzer stadge- nooten staat een tulpenboom voor de tweede maal in dit seizoen in in bloei. Zitting van den Gemeenteraad van Dinsdag 26 Augustus. Overeenkomstig het verslag der com missie ad hoe werden de rekeningen van de dienstdoende schutterij, het burger weeshuis, het burgerlijk armbestuur en de kamer van koophandel en fabrieken allen over 1889 goedgekeurd, en de ge meente-rekening over dat jaar voorloopig vastgesteld, deze laatste in ontvangst op f 416574,39%in uitgaaf op f390095,08, dus met een voordeelig saldo van f26479, 31% Aan dr. H. F. Jonkman werd, op zijn verzoek, met ingang van den 1. septem- der a.s. een eervol ontslag verleend als directeur en leeraar aan de inrichtingen voor middelbaar onderwijs en als leeraar aan het gymnasium. Met het oog op het spoedig vertrek van dr. Jonkman en den beperkten tijd om in de daardoor te ontstane vacture van leeraar in de plant- en dierkunde aan de hoogere burgerschool en, zoo noo- dig, aan het gymnasium te voorzien, had den B. en W., in overleg rnet de com- missie van toezicht op het M. O., den raad voorgesteld, hen te machtigen om in de waarneming dier betrekking te voorzien door de tijdelijke aanstelling van een leeraar, op eene bezoldiging van f150 's maands. Aangezien echter op de des wege bereids gedane oproeping zich geen sollicitanten hadden aangemeld, en er geen gelegenheid geweest was om de zaak met de wethouders nader te bespreken stelde de voorzitter voor, burgemeester en wethouders te machtigen, het geven var. onderwijs in die vakken aan een der bestaande leeraren op te dragen, tegen eene tegemoetkoming, berekend tegen f 100 per jaar voor ieder wekelijks lesuur, hoewel volgens 't reglement te vorderen is, dat dit, zonder vergoeding van gemeen tewege te ontvangen, wordt gedaan De onderwijzeres aan de openbare school 1. sooit voor meisjes mej. A. J. Pioost bekwam, op haar verzoek, met ingang van 15 October a. s. een eervol ontslag uit ilie betrekking. Eene reclame van den heer G. Th. Ock- horst tegen zijn aanslag in den hoofde- lijken omslag, dienst 1890, werd gegrond verklaard en diensvolgens de aanslag van f120 op f114 teruggebracht. De definitieve vaststelling der verorde ning, houdende voorschriften in het be lang der openbare gezondheid, werd tot de volgende vergadering aangehouden, doordien de stemmen staakten over een door den heer v. d. Wall Bake voorge steld amendement op art. 5 der verorde ning, vaststellende bepalingen die gelden voor alle verordeningen, waarbij straiten zijn bedreigd, voorzoover daarbij te d;er, opzichte geen bijzondere bepalingen ge maakt zijn, en welk amendement ten doel had, de kom der gemeente voor de toe passing van politie-verordeningen bree der te omschrijven dan zulks in de ont- werp-verordening werd gedaan. De arti kelen 1, 2, 3, 4, 7, 8 en 9 dier veror dening werden aangenomen, doch de ar tikelen 5 en 6, de „kom" en „bebouwde kom" der gemeente omschrijvende, wer den, evenals art. 10, de intrekking van eene bestaande verordening vermeldende, en ook de stemming over de geheele ver ordening tot de volgende volger.de ver gadering aangehouden. Daarna was aan de orde het rapport der commissie in zake hel adres van inge zetenen tot afschaffing van de kermis. Nadat vier heeren het behoud van dit volksvermaak hadden verdedigd, en de voorzitter de afschaffing had aanbevolen, omdat hij die afschaffing in het belang van het volk acht, deed hij het voorstel, met het jaar 1891 de kermis af te schaf fen. Dit voorstel werd evenwel met 11 stemmen tegen 1 stem, die van den voorzitter verworpen. Daaina werd aan de stemming onderworpen het voorstel der commissie om de kermis in pla ts van in October, in de maand maand Mei te houden, mede aanvangende in 1891. Ook dit voorstel werd verworpen. Vóór stemden heeren Croockewit, v. Lanschot Hubrecht, Celosse, Van Beek en Van Zijst. Alzoo blijft de kermis behouden en wordt het houden ervan in de maand October bestendigd. Toen de punten, die de agenda ver meldde, waren afgedaan, deelde de voorz. mede, dat van den heer de Koningh een voorstel was ontvangen, hiertoe strekkende dat de raad besluite. B. en W. uit te noo- digen: 1. een onderzoek te doen instel len naar den feitelijken toestand der ri olen, uitkomende op de singelgrachten 611 2. Ü6I) iiXiHl te willen iiillulibeij uupeuo den localen toestand en omtrent de be weerde rechten van bezit of gebruik der bestaande riolen en, casu quo, met over legging van een rechtsgeleerd advies. Voorstel en inlichting zijn op de secre tarie ter inzage van de leden gelegd, om in eene volgende vergadering te wor den behandeld. Aan den raad is overgelegd de gemeen- tebegrooling voor 1891, in ontvangst en uitgaaf een bedrag van f 187822.745 aan wijzende, benevens de begrooting der dd. schutterij voor dat jaar. Voorts zijn overgelegd een verzoek der afdeeling Amersfoort van Patrimonium, om in de bestekken op te nemen, dat de werklieden, gebezigd wordende voor ge meentewerken, zullen worden verzekerd tegen invaliditeit en ongelukken, en een request van L. Kames, keurmeestei van de visch, om verhooging van zijne jaar wedde. Vergadering van den raad der ge meente Amersfoort op Dinsdag, den 2. September 1890, des namiddags ten een ure. Punten van behandeling: 1. Benoeming van een Wethouder. 2. Benoeming van leden der Commis sie bedoeld bij art. 166 der Gemeen- wet. 3. Voortzetting der beraadslagingen van de verordening vaststellende bepa lingen die gelden voor alle politie verordeningen waarbij straffen zijn bedreigd, voor zoover daarbij te dien opzichte geen bijzondere voorschrif ten gemaakt zijn, en definitieve vast stelling der verordenin.g houdende voorschriften in het belang der open bare gezondheid. 4. Voorstel inzake de heffing van school gelden voor lager onderwijs, met rapport der Commissie. 5. Verzoek van den aannemer der leve ring van grint om remissie van boete, met advies van Burg. en Weth. 6.1e. Aanvullings-kohier van den hoof- delijken omslag, dienst 1890. 7. Voorstel van den heer J. J. de Ko ningh, inzake de riolen in de grach ten uitkomende. Gisternamiddag is aan het fort bij Rijnauwen een groot ongeluk gebeurd, bij het vuren met geschut. Men spreekt van een doode, terwijl 1 officier en 5 minderen gewond zouden zijn. De gewon den zijn in het Hospitaal te Utrecht op genomen: nadere bijzonderheden ontbre ken nog. (Utrechtsch Dagbl). De BURGEMEESTER van AMERS FOORT, Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal vei ga- deren op Dinsdag, den 2. September aan staande, des namiddags te één ure. Amersfoort, den 29. Augustus 1890. Dc Bvrgemeester voornoemd, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT, Gezien art. 203 der wet van 29 Juni 1851 (Staatsblad No. 85), Doen te weten, dat de BEGROOTING der plaatselijke inkomsten en uitgaven dezer gemeente voor het jaar 1891, door hen aan den Raad aangeboden, gedurende veertien dagen, te rekenen van heden, alle werkdagen van 10 tot 1 uur, op de Secretarie voor eenieder ter lezing zal liggen, en dat men van voormelde be grooting afschrift kan bekomen, tegen betaling der kosten. Amersfoort, den 26. Augustus 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER var. AMERS FOORT, Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het door den pro vincialen Inspecteur van 's rijks directe belastingen, enz. in Noord-Holland en Utrecht executoor verklaard aanvullings kohier No. 3. van de personeele belasting over het dienstjaar 1890/91 aan den Ont vanger van 's rijks directe belastingen alhier is ter hand gesteld, aan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaatsen aangeplakt te Amersfoort, den 28. Augustus 1890. De Burgemeester, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK, MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 29 Aug. 1890 Tarwe Rogge Boekweit Appelen Peren Kleiaardapp. Zand Hoendereiereu Boter Margarine Zoetem. kaas Kippen Kuikens Piepkuikens Ganzen Eenden Jouge Hazen Wilde konijnon Tamme Duiven Biggen Schrammen Zeugen Guste koeien Kalf Kalfvaarzen Pinken Pinkstieren Guste vaarzen 0.— a f 0.— 0.- - 4— 5.- -0.— - 1.80 - 3 50 - 1— o.— - 0- n 0.60 - 0.70 - 0.30 - 0.— - 0.60 - 0.— - 0.— - 0.— - 0.20 - 0.30 - 6.— - 14— 40. 0.— 0— 0.— 0— o— 0— per hecto liter. 0.— 0.— 0.— 6.— 7— 0.— 2.20 4.20 p. lOOst. 1.25 p kilo. u.- p. 0.- p 50 0.90 1.20 0.60 0.— 0.90 0.— 0.— 0.— 1.— 0.80 per paar 11.— 25.— 80.— 0.— 0 0.— 0.— 0.— 0. por. stuk per stuk Aangevoerd waren ongeveer Tarwe beet. Rogge; heet. heet. Boek weit; 10 heet. Appeleu30 heet. Peren; beet. Kleiaardappelen120 heet. Zand- aardappelen; 8000 stuks Hoendereiereu; stuks Eendeneieren; 2000 kilo Boter; Vette varkens - 0.- 0.kilo; kilo Margarine; kilo Kaas; stuks vee. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN21 Aug. Maria, d. v. Hen drik van de Water en Gerritje van Raven horst. Richarda Antonia, d. van Gijsber- tus Blank en Anna Jonkhart. Johanna Christina, d. van Gerrit Gouw en Maria Waanders. Wijntje Trijntje, d. aan Evert Elzenaar en Evertje van Zanten. Adriaan, z. van Margaretha van Barncveld. 22 Aug. Peter Wilhelm, z van Georg Berns en Pe- tronella Geertruida Cirkel. 23 Aug. Wil lem, z. van Willem Jagtenberg en Jacoba Methorst. 24 Aug. Gerritje, d. van Cor nelia van Straten. -EIbarta, d. van Gerrit de Bree en Maria Mandersloot. Jannetje Margrietha. d. van Adriaan van der Veen en Margrietha Jansen. 25 Aug. Jacoba, d. van Jacobus Bosselaar en Jacoba de "Vrij Gerarda Alijda Wilhelmina, d. van Willem Steenbeek en Regina Margaretha de Bie. Jacoba, d. van Gerrit Vonno en Jaeoba Polman. Annetta Hülegonda, d. van Dirk Ruijs en Trijntje Petronella Koppen. 27 Aug. Johanna Jacoba, d. van Jan Bonsel en Petronella Loman. Coruelis, z. van Hen drik Krijn en Diena Vlaander. 28 Aug. Jan, z. van Evert Leijenhorst en Geertje Kamerbeek. ONDERTROUWD.- 28 Aug. Dirk Hendrik van Toor en Willemina van Karsbergen. GEHUWD: 28 Aug. Hendrik Bekker en Maria van Bekkum. OVERLEDEN21 Aug. Ferdinand An- thonius Dijkgraaf, 38j.ongeh. 22 Aug. Gerardus van Kalleveen, 5 m. Antonie Lokhorts, 21 m. 23. Aug. een Ievenl. aang. kd. m. g. van Dirk van Daal en Catriua van Eek. 24 Aug. Marinus van Ommeren, 23 d. 26 Aug. Geertje de Wit, lm. 27 Aug. Woutertje Driesman, 5. m. Bunschoten. GEBOREN24 Aug. Peter z. van Rut- ger Koelewijn en Heintje van der Hoogen. ONDERTROUWD: 28 Aug. Otto van Rossum en Jacoba Los. OVERLEDEN 19 Aug. Wijmpje Heinen oud 1 j. 8 m. Woudenberg. GEBOREN22 Aug. Hiuderieus, z. van Berend Hertel en Elisabeth Maria Clara Clasen. 24 Aug. Coruelis Hendrikus, z. \an Eibert Cortus en Clasina Hendrika van Elven. 2S Aug. Elbertns Gerrit, z. van Gijsbertus Middelman en Dina van Dasse- laar. OVEBLEDEN: 25 Aug. Johan Willem Kortus, 3 weken. Gevonden op den openbaren weg Een gedeelte van een remtoestel van een rijwiel. Rechthebbende vervoege zich ter te rug bekoming aan het bureau van politie. 31 AUGUSTUS 1890. Landgenooten Wij komen op dezen nationale feest- en vreugdedag, onzen prinsessedag, tot u met een bede. Er leven in ons dierbaar vaderland hon derden mannen, tbans oud van dagen, stram van leden, niet, of ter nauwernood meer in staat om door arbeid in hun onderhoud te voorzien, slecht gehuisvest, slecht gekleed, slecht gevoed, mannen, die eenmaal, toen zij in de volle kracht huns levens waren op 's Konings roepstem lijf en leden voor het Vaderland beschikbaar stelden. De manuen, die wij bedoelen, dragen het Metalen Kruis of de Öitadelmedaille, ten be wijze dat de Koning beu eene eervolle on derscheiding waardig keurde, dat zij zich jegens het Vaderland verdienstelijk hebben gemaakt. Die mannen lijden gebrek hun ontbreekt het noodigste. Het eeremetaal, dat hun borst versiert, rust op een achtergrond van lom pen, dc hand, die eenmaal de wapens voerde wordt uitgestoken om een aalmoes te vragen I Mag dat zoo blijven? Neen, heeft de Prov. Bond der Vereeni- ging het Metalen Kruis in Noord-Brabant geantwoord, en het sloeg de handen aan den ploeg. Het gevolg daarvan was de oprichtiug van eeu ondersteuningsfonds ten bate van behoef tige oudstrijders van 183031gerechtigd tot het dragen van het Metalen Kruis of de Citadelmedaille. Aan het hoofd van dat fonds staat een Hoofd-comite, dat weldra zijne vertakkingen door het gansche land zal hebbeu, terwijl een Centraal-comite gevestigd is te Utrecht, en bestaat uit de h.h. Generaal jhr. W. von Wrangel auf Lin- denberg, eerevoorzitter. Mr. W. H. Baron de Watteville, Eerelid. J. W. Schubart, Voorzitter. Jhr. mr. J. E. Huydekoper van Nigtevecht, Penningmeester. Mr. A. W. van Beeck C'nlkoen. S. I. de Beer. A. J. van den Bergli. G. M. Blankenheijm. Mr. W. J. M. Bosch. II. Coopmans, H. J. D. Doorman. Majoor H. Eilbracht. Th. G. Funnekotter. J. W. R. Gerlach. A. D. Hamburger. C. Kossen. A. H. Laseur. F. L. A. Roelofs Valk. Dr. A. R. Ruitenschild. Mr. F. D. Graaf Sehimuielpenninck, en M. Brinkgreve, Secretaris, allen te Utrecht. Wij, leden van dat Centraal Comité, zeg gen met deu N.-Brab. Bond„Neen, dat mag zoo niet blijvenhier moet de helpende haud uitgestoken wordendeze honderden, de eenig overgeblevenen van zoovele duizenden, moeten altbaus gedurende de weinige dagen levens die hun uog resten, ervaren, dat Nederland bewezen diensten niet vergeet! Zou voor het weldadig Nederland de taak te zwaar zijn, om gedurende de korte spanue tijds, dat we nog van die braven in ons mid den hebben, hun en den huunen het noodige meer vragen wij niet te verstrekken LandgenootenWij wachten van U het antwoord op deze vraag, die we U heden doen, omdat Ge morgen feest viert, morgen blijde en dankbaar gestemd zijt. Het blij gemoed geeft gaarne en wie zelf stof tot danken heeft, wil ook anderen be- weldadigen. Daarom komt onze bede heden tot U geeft mildelijk en geeft haastelijk, want de dagen dergenen, die geholpen moeten worden, zijn geteld! Nameus het Centraal Comité boveng. J. W. SCHUBART, Voorz. M. BRINKGREVE, Secr. Toezeggingen voor bijdragen, 't zij jaar- lijksche of voor eenmaal, gelieve men te adres- seeren aan den secretaris M. Brinkgreve, Tol steegsingel, K. 34 te Utrecht. Alle overige leden van het Centraal Co mité zijn overigens bereid giften en toezeg gingen in ontvangst te nemen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2