Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Dr. C. W. Vinkhuyzen, te 's Hage zal lieden het tijdslip heidenken, waarop hij, zestig jaien geleden, op 17-jarigen leeftijd als officier van gezondheid zijn geneeskundige ioopbaan begon Het llbl. verneemt, dat de hertog van Nassau voornemens is, indien het regentschap in Luxemburg noodig wordt voor korten tijd naar Luxemburg te gaan. Tot opzichter bij de Zuid-Afi ikaan- sche Spoorweg-Maatschappij is benoemd de heer D. J. Willens, te Maastricht. Het nieuwe kerkgebouw der dolee- rende gemeente te Sloterdijk, staande aan den straatweg bij Amsterdam, wordt a.s. Zondag door ds. Geesirik van Amsterdam ingewijd. Het kerkje is in- en uitwendig netjes afgewerkt, terwijl het ten geschenke ontvangen spreekgestoelte een sieraad van het gebouw mag genoemd worden. Het 25-jarig beslaan der H. B. School met 5-jarigen cursus te Rolteitlam zal Zaterdagavond door leetlingen, oud-leer lingen en leeraren feestelijk herdacht worden in de Sociëteit de Harmonie. Geschenken zullen worden uitgereikt aan de leeraren J. Menalda van Schou wenburg en B. De liegt, sedert de op richting aan de school verbonden. Dinsdag had op het kerkhof te Ro- zendaal de overdracht aan de familie plaats van hel grafteeken, door vrienden en vereerders van Hofdijk aan diens na gedachtenis gewijd. Mevrouw Hofdijk en hare kinderen, voor zoovei deze daartoe in de gelegenheid waren, aanvaardden het monument. Had hij il begrafenis de heer M. A. Caspers het woord gevoerd, ook thans was hij tegenwoordig, maar een ander der oude vrienden van Hofdijk, de heei H. '1'. Boelen, richtte thans het woord tot des dichters weduwe en kinderen. In zijne korte toespraak wees hij er op, hoe de lijst van lien, die samenwerkten om dit gedenlaeeken op te lichten, lal vari namen bevatte uit eiken stand, waai uil wel bleek, in welk een breeden kring Hofdijk werd gewaardeerd. Zijn naam zou dan ook in eere blijven, zoolang er Hol- landeis zijn. De tomba is gedekt door een marmeren steen, waarop de naam en de jaartallen van des dichters geboorte en sterven, en leest men de volgende dichtregelen: uTusschen de bloemen en onder de (boomen «Daar is de rijkste genieting bereid. «Daar droomt de ziel haar heiligste (droomen, «Daar woonl God zeifin Zijn heerlijkheid." Op de tombe zelf leest men: »llij sterft, inaar zijn verheven naam «Leeft in zijn arbeid voort." Arnh. Ct. Op het eiland Texel is iemand in de weer om de erfenis van Neeltje Pa ter «los te maken." Deze vrouw moet in 1789 te Broek in Waterland gestorven zijn eri wel zes millioen hebben achter- gelalen. De Held. Ct. brengt in herinnering dat een praktizijn en zaakwaarnemer te Haarlem, reeds lang overleden, wel 25 jaren heeft geteeld van de lichlgeloovig- lieid van personen, die vermeenden te belmoren tot de familie van bovenge noemde eiflaatster. Tot opheldering het volgende: Een «net gekleed heer" vervoegde zich, jaien geleden, bij een bewoner van den Helder, voorzien van een «stamboom," met zorg geteekend. Uit dien stamboom kon men nagaan, dat verscheidene men- schen in die gemeente nerven" konden van een schatrijk familielid, in Oost-Indië geslurven. De erfenis beliep millioenen, dus verzekerde de «net gekleede heer" en zou binnen een halfjaar «loskomen," daar was hij zeker van. Na die verzeke ring gaf de burger, tot wien hij zich vervoegd had, in tegenwoordigheid van andere familieleden, het volgend antwoord «Mijnheer! dan willen wij u een vierde gedeelte van de te wachten erfenis af staan en van onze belofte een «bewijs" geven, op zegel geschreven en gere gisseerd." De «lieer" verlangde echter f500 om te «beginnen," zonder geld kon hij niet «werken". «Wel nu!' was het antwoord, «indien u zeker zijt van de zaak, kunt u op ons bewijs geld genoeg te leen krijgen." De heer vertrok, van de erfenis is nooit iets terecht gekomen, en de personen in den Helder, op den stamboom vermeld, be hielden hun geld. Gisterenmorgen werd de 15 jarige H. v. d. W. door zijn baas naar den zeekant te Hoorn gestuurd om den hond te wasschen. De knaap vond daar een huls. Met een steen trachtte hij dien te doen ontploften. De huls spatte uitéén en trof hem in het rechteroog van den armen jongen Hij werd naar het stede lijk ziekenhuis gebracht, waardr. Aghina hem den noodigen heelkundigen bijstand verleende. De jongen lijdt ondragelijke pijn en heeft voor altijd het verlies van een zijner oogen te betreuren. - Te Rotterdam heeft eene 55-jarige vrouw hare 54-jarige buurvrouw, met wie zij steeds in onmin leefde, Woensdag op den openbaren weg, aan den West- Zeedijk, zoodanig met eene bijl op het hoofd geslagen, dat de dood onmiddellijk volgde. De daderes is door burgers ge grepen en door een agent van politie naar het hulpbureau aan de Voorstraat overgebracht. De vrouw is naar de cel lulaire gevangenis overgebracht. Bij de ijzergieterij van Ensink en Bleeker, te Hilversum, sprong iemand van het balcon der Gooisclie stoomtram, doch kwam met zijn gelaat op de straat. Een flink gat in zijn hoofd en eenige kneuzingen waren hiervan het gevolg Bij den uitgever J. Minkman, te Arnhem, verschijnt in het begin der vol gende maand, een bundel Schetsen en Vertellingen door Mejuflr. D. E. A. Junius, getiteld. Uit den Caleidoscoop Het boekje zal er allerliefst uitzien en een uitstekend St. Nicolaas Cadeau zijn. De pi ijs is inge naaid, in geïllustreerd in 6 kleuren ge drukt omslag, fl,4ü en gebonden met dezelfde teekening in kopergravure in goud- en zwartdruk fl,90. De naam Junius heeft een te goeden klank in de letterkundige wereld om niet re mogen onderstellen, dat de inhoud aan ile uitgave beantwoorden zal. Wij vesti gen gaarne de aandacht onzer lezers op deze uitgave. Als bewijs, dat de overvloed van civiel-ingeiiieurs, die eenige jaren geleden bestond, niet meer aanwezig is, diene dal zich voor het aanstaand examen van adspirant-ingenieur «lechts vijf candidaten hel hen aangemeld. Er zijn 2 a 3 vaca tures te venullen, zoodat de kanseri vrij wal beter staan dan vioeger, toen er voor één plaats soms 40 sollicitanten waren. Men wijt dit tekort aan civiel- ingeriieurs aan de omstandigheid, dat velen bij werken in het buitenland, o.a Rusland, China, Perzië, Transvaal en Amerika geplaatst zijn. Naar ineu ons bericht, is in de vergadering van 't Departement der Maat schappij tot Nul van 't Algemeen op Donderdag l.l. tot secretaris verkozen in de plaats van Dr. Jonkman de Heer H. W. de Heus, welke die benoeming aannam. De spreekbeurten in dezen winter zul len vervuld worden op 20 Nov. '90 door den Heer J. Bruinwold Riedel, 18 Dec. '90 door den Heer Mr. de Roever, 15 Jan. '91 door den Heer Justus van Mau- rik en 12 Febr. '91 door den Heer M. J. Mus. Toegangskaarten voor met-leden (volgens ait. 4 H. R.) zijn tegen f2.verkrijg baar bij den Secretaris. In tegenwoordigheid van Burge meester en Wethouders heeft de opening plaats gehad vai, het museum der ver- eeniging FlèhiU, in het i.ieuwe gebouw aan de Breedestraat. Door het bestuur van Fléllité rondgeleid, weiden de onder scheidene voorwerpen door Burgernee-ter en Wethouders bezichtigd en het gebouw in oogenschouw genomen. Daarna hield de vereeniging Fléhitè eene algemeene vergadering, waarin de heeren W. F. N. van Rootselaar, B. F. Castendijk en J. R. van de Gumsttr als bestuursleden werden herbenoemd, terwijl ter aanvul ling van twee vacaturen de heeren H. M. Werner te Zutphen en W. A. Crooc- kewit W.Az. als zoodanig benoemd wer den. Utr. Dgbl. In het begin dezer week zijn alhier in het hotel Schimmel afgestapt de Ge- neraals-majoor inspecteurs van het wapen der cavalerie en bereden artillerie, tot het houden van inspectiën enz. Naar men verneemt moeten bij het Departement van Oorlog reeds ongeveer 200 personen op den candid ilenlijst staan voor de betrekking van schoenmaker bij de corpsen van het leger, terwijl zich nog geregeld nieuwe candidaten aanmelden waaronder met vrij goed gevestigde zaken. Wel een bewijs, dat die betrekking nog een zeer gewilde is. Bij het 5e regiment Infanterie zullen 26 onderofficieren deel nemen aan den cursus, ter opleiding van sergeant ter vervulling eener luitenantsplaats, bij den dienst te velde, in geval van mobilisatie. Van bevoegde zijde wordt ons ge meld Heden had de eerste leveling plaats van munitiebrood voor de troepen alhier in garnizoen door de Ameisfoertsche broodfabriek. Eere wien eere toekomt, het is een lekker smakelijk br.iod. Moge het spreekwoord hier niet van toepassing zijn «Nieuwe bezems vegen schoon," dan voorzeker zal dit ten goede komen èn aan de troepen èn aan de Arnersfoortsche industrie. Gisteren morgen werd door de in fanterie alhier in garnizoen eene oefening in het mobiliseeren gehouden; des mor gens om 7 uur werd vei ondersteld dat een regeeringslelegram was ontvangen tol mobilisatie, waarbij de daarvoor aange wezen detachementen reeds te 9 uur moesten afmarcheeren om de voor hun aangewezen punten te bezetten. Als oefening werd met het geheele bataljon afgemarcheerd lot bezetting dier punten, en ten ruim 1 uur keerden de troepi-n wederom in de kazerne terug. Het weer dat aanvankelijk regenachtig was hield zich goed, eri droeg dientenge volge veel bij tot het goed en juist uit voeren dezer zoo nuttige oefening. Ook hun werd wederom hel bewijs geleverd, dat door goede vooi bereiding een mobi lisatie in zee- korten tijd mogelijk is, in een tijdsverloop toch, van slechts 2 uur konden de aangewezen detachemen ten volledig uitgerust (behoudens enkele uitzonderingen, die alleen in geval van werkelijke mobilisatie kunnen en mogen plaats hebben) naar de door hun te be zetten punten afmarcheeren. In zijne vergadering van Woensdag besloot de gemeenteraad in 1891 we derom te heffen 50 pet. van het tarief voor vuur-, haven- en tongeld. De be grooting der dienstdoende schuttel ij voor 1891 werd goedgekeurd lot een bediag van f2419.35, zoo aan inkomsten als uitgaven; die van het burgerlijk armbe stuur tot een bedrag van f6300, zoo aan inkomsten als uitgaven, met een subsidie der gemeente van f5907.68, en verder de begrooting van het burger weeshuis. Een voorstel van B. en W., waarbij machtiging wordt gevraagd om met de firma II. Blankerjberjj en Zn., te contrac- teeren ten aanzien van het drukken en uitgeven der verslagen van de raadzittin gen, tegen eene vergoeding van f100 per jaar, van gemeentewege aan die firma te verstrekken, werd aangenomen, nadat de heer v. d. Wall Bake had opgemeikt, dat hij zijne stem aan het voorstel gaf in dien zin, dat hij het als eene proefne ming voor een jaar beschouwde. De reclame van H. Moll tegen zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag, dienst 1890, werd ongegiond verklaard en het verzoek van eenige gehuwde onderofficie ren en minderen van het alhier garnizoen houdend batailjon infanterie, om vrijstel ling van belasting, afgewezen. Aan B. en W. is een crediet veileend van 1720 tot de aanschaffing van matei iëel om de brandktanen der waterleiding dienstbaar te maken tot blussching van brand. De krandkranen worden in vier afdee- lingen of sectiën verdeeld. Voor elke sectie wordt een slangenwagentje met opzetstuk, sleutel en 100 meters slang met straalpijp beschikbaar gesteld, en die hulpmiddelen woiden op 4 verschillende plaat-en in de gemeente beschikbaar ge steld Aan de politie-agenten wordt de tnachl verstrekt, ingeval van brand, tij delijk vier manschappen tot hel bedienen van de in de nabijheid aanwezige bi and kranen in dienst te stellen, en met het toezicht daarover wordt de inspecteur van politie belast. Tot onderwijzeres aan de openb. school Ie soort, voor meisjes, is benoemd mejuffrouw A, E. M. Verkade, te Koog aan de Zaan en hare jaarwedde op f500 vastgesteld. De gemeentebegi oo- ting voor 1891 werd vastgesteld op een som van f 189892,7414 zoo aan inkom sten als aan uitgaven. Over een voorstel van B. en W., om voor 1891 slechts 90 pet. van den aanslag en den hoofdelijken omslag te heffen, en den post alzoo uit te Hekken op f37500, werd uitvoerig beraadslaagd. De heer v. d. Wall Bake, die meende dut die maatregel niet in het belang der geineente-financiën was te achten, en niet goed vond dat tot ver laging van belasting werd overgegaan zoolang niet kon worden voorzien, dat die verlaging bestendigd kon worden, zoodat, wanneer weder 100 pet. inoet worden geheven, van belastingvei hooging sprake zou zijn; stelde voor in 1891 weder den vollen aanslag te heffen en den post op f 42000 uit te trekken. Die meening en dat voorstel vonden bestrijding bij den voorzitter en de heeren de Koningh, Croockewit en Visser, die meenden dat, wanneer met eene heffing van 90 pet. de gewone uitgaven kunnen worden ge dekt, tot de heffing var, 100 pet. niet mocht worden overgegaan, waardoor de tegenwoordige bewoners ten behoeve van toekomstige ingezetenen onbillijk zouden worden belast. Het voorstel van den heer v, d. Wall Bake, werd daarna verworpen met 9 tegen 2 stemmen, die van den voorsteller en den heer van Lanschot Hubrecht. Van Gedeputeerde Staten is om advies ontvangen een request, door den commis- saiis van politie ingediend, om verhooging van zijne jaarwedde. Vei mits later B. en W. daarover advies zullen moeten uit brengen, kwam het den voorzitter ge- wenscht voor deze zaak tot het uitbren gen van rapport in handen van eene commissie te stellen, tot wier leden hij benoemde de heeren Visser, van Zijst. van Lanschot Hubrecht en v. d. Wall Bake, en waarin hij zich zelf ook eene plaats aanwees. Van den heer W. F. N. van Rootse laar is een catalogus van het archief ontvangen, die ter inzage van de leden op de secretarie is nedergelegd. Tei tafel werd nog gebracht het afwij zend advies van B. en W. op hel rekest van de muziekvereeniging «Caecilia," om eene toelage uil de gemeentekas en van een voorstel van B. en W. ten aanzien der gasveilichting van de Naarder- en Utrechtsche straatwegen en van den Appelweg. Verder is nog ingekomen bericht der goedkeuring van de rekening der dd. schutterij over 1889 en eene dankbetui ging van den heer J. C. Leinweber voor de verhooging van zjjne jaai wedde ter gelegenheid van de herdenking zijner veertigjaiige ambtenaarsloopbaan. I'in de siècle In het park te Luxem burg heeft een tweegevecht met het pistool plaats gehad tusschen twee 17-jarige leer lingen van het Gymnasium. Zij hadden beiden het hof gemaakt aan een dienst meisje uit een herberg, en toen deze laatste meer genegenheid toonde vooreen der knapen, had de andere zijnen makker beleedigd en die beleediging moest iu bloed worden uilgewiscbt. De schoten moesten op 10 meters afstand gelost wor den. De beleedigde, die het eerste schot had, trof zijn tegenstander in den arm en toen hij hem zag vallen, meende hij hem ge dood te hebben. Hij richtte daarop zijn pistool tegen zichzelf en school zich voor het hoofd. Door de militaire autoriteit te Utrecht wordt inlichting gevraagd over den mili cien C. v. d. V. der vesting-artillerie, lote- ling van 1887 der gemeente Utrecht-bij wordt sedert j.l. Vrijdag bij zijn corps, waarbij hij als vrijwilliger heeft dienst genomen, vermist. Men vermoedt, dat hem een ongeluk is overkomen. Graaf Harlenau, ex-vorst van Bulgarije, vroeger prins van Battenberg, is in Oostenrijkschen actieven dienst getreden en tot kolonel van bet 27e regiment infanterie benoemd. Het Fransche weekblad Le Monde artiste vei haalt de volgende anecdote uit het leven van Adeline Patti: «Toen de beroemde zangeres nog een klein meisje was, weikte zij eens mede op een concert, dat gegeven werd door den beroemden violist Ole Buil, te Colum bia. Na afloop van het concert bood de aristocratie der stad den artisten een banket aan onder de personen, die daar bij tegenwooidig waren, bevond zich ook Stanley Mathews, tegenwoordig president van het hof van cassatie, toen eenvoudig advocaat. Na het souper vroeg Mathews aan de kleine Adeline, of zij nog een liedje wil de zingen: haar moeder echter verzette zich hiertegen, zeggende, dat zjj naar bed moest. De advokaat bleef echter aan dringen en zeide zacht tol do kleine: «vraag het nog maar eens aan je mama als je nog een lied zingt, dan zal ik alles doen wat ge wilt." «Alles?" vroeg zij riaïf. «Ja, alles." Adeline vroeg haar mama vleiend om haar toe te staan, dat zij nog eenmaal zong. en zij verkreeg ten laatste ook de toestemming daartoe, waarna zij haar beroemd «Home, sweet home" zong. Toen het lied uit was, wendde zij zich tot Slanley-Mathews niet de woorden »U heeft me beloofd alles te zullen doen, wat ik wilde; welnu, maak voor mij eens een buiteling over het hoofd." «Is u dat ernst?" vroeg hij lachend. «Zeker," antwooidde zij ondeugend. «Welnu, ik heb rnaar éen woord en dat zal ik houden." Daarop maakte Mathews eene saltomortale tot algemeen gelach van de kleine Patti en aile aanwezigen. De Duitsche regeering verzoekt de uit levering van Johan Franz Friederich Gölsch, geboren te Colferg, den 31. Jan. 1842, gewezen le luitenant, middelmatige lengte, sterk gebouwd, gezonde gelaats kleur, militair vooi komen, lange blonde knevel, donker haar, langzame beweging, eenigszins voorovergebogen houding en opvallend moeielijke wijdbeenige gang. Götscli is reeds zoowel door den militai ren als door den burgerlijken rechter veroordeeld ter zake van bedrog, bigamie, vervalsching van authentieke stukken en aanmatiging van hem niet toekomende titels. Hij heeft zich meermalen met da mes weten in betrekking te stellen, var. welke hij dan spoedig door zijn verkie- gen invloed geld wist af te persen. Hij heeft een steike neiging tot het misbruik maken van steiken drank, zoodat hij meermalen in staat van delirium is ge vonden. Opsporing en aanhouding wordt verzocht en belicht aan het departement van justitie. «O, als ik maar eens in Californië was," sprak een blufferig fatje eens in een gezelschap van dames, «ik zou me niet zooveel moeite geven om het goud te zoeken. Ik zou wachten tot een of ander mijnwerker met een goede klomp goud naar huis keerde, hem dan met een slag de hersens uit 't hoofd slaan, zijn goud oprapen en vluchten." «Ik zou denken," antwoordde een der jonge dames zeer koel, «dat gij in dat geval beter zoudt doen de hersens op te rapen, want men moet altijd het eerst datgeen trach ten te bekomen wat men 'l meest noo dig heeft." Medelijden drukt zich veelal in wooiden uit, dikwijls ook openbaart het zich door een blik. Wezenlijke milddadigheid blijkt door giften. Iemand kan zeer medelijdend en toch in het minst niet goedgeefs zijn. Probaat middel. Zeker heer had de gewoonte, telkens als hij zijn schoonvader ontmoette, over het slecht humeur zijner vrouw le klagen. Dit begon den ouden heer niet weinig te vervelen, en op ze keren dag toen zijn schoonzoon hem we der het hoofd door zijne jeremiaden warm maakte, nep hij: «Gij hebt gelijk, ze is oen brutaal schepsel, en zoo ik weer over haar hoor klagen, zal ik haar ont erven. De echtgenoot klaagde niet meer. Een horlogemaker adverteerde in de bladen dat hij klokken verkocht, die even juist op tijd waren als de belastinggaai ders. Vegetarische worst. Een schoen makersjongen komt te Weenen een fruit winkel binnen en vraagt: «Juffrouw, verkoopt u ook vegetarische worst?" «Vegetarische worst, wat is dat?" «Zure augurkjes, juffrouw." Een Amerikaan vroeg aan een oud man, of hij den generaal Washington had gezien Waarop deze antwoordde «Ik zelf niet, maar mijn vader zegt, dat hij een man kent, die hem vertelde, dat een zijner oude kennissen een oom heeft die meer dan eens verteld heeft, dat zijn overgrootvader van moederszijde heeft gestaan bij een infanterie-regiment, waar bij tegelijkertijd een man diende, die verzekerde dat zijn vader op zekeren dag een man had gesproken die den gene- laal Washington eens in zijn leven in zijne tent had zien ontbijten." Wederwaardigheden des levens. Tus schen een Steenhouwer en een timmer man te wonen. Een nauwe gang door te gaan, die pas geverwd is. Te droomen dat men vleugelen heeft, en wakker te worden met een aanval van jicht. Van plan te zijn eene liefdesverklaring onder tafel af te leggen en den verkeer den voet aan te stooten. De klokken te hooren luiden voor het huwelijk van een' mededinger. Brood te roosten en het, als het bijna gereed is, in de asch te laten vallen. Een langen brief te drogen door hem onachtzaam achter den rug bij het vuur te houden, terwijl men met een vriend staat te spreken; waardoor de brief een piooi der vlammen wordt. Door beleefdheid genoodzaakt te zijn een aangenaam gezelschap te verlaten, om eene oude half waanzinnige dame naar hare woning te vergezellen. Verscheidene knoopen in den zakdoek te leggen, en de belangrijke oorzaak van elk in het bijzonder te vergeten. Te droomen dat men plotseling een groot vermogen verkregen heeft, de hand uit te stiekken om de buit te bemach tigen, wakker te worden en te bemerken dat men den bedstijl vasthoudt. Een watertochtje bij te wonen, en ter wijl men eene dame in de boot helpt, uit te glijden, in het water te storten en de verschrikte schoone mede te slepen. Te slim af. Toen de kruisvaarders onder koning Richard van Engeland eens met de Saraceenen slaags waren, vroeg de sultan, die zijne troepen de vlucht zag nemen, hoe groot het aantal der Christenen was die zulk eene slachting maakten. Men antwoordde hem dat het alleen Koning Richard was met zijne sol daten, en dat zij allen te voet vochten. «Dat kan Allah niet wenschen," sprak de sultan, «dat zulk een edel strijder als koning Richard te voet zou gaan," en hij liet hem daarom een prachtig ros aan bieden. Koning Richard begreep den toe leg; hij gaf een zijner riddeis bevel het paard te bestijgen om het te beproeven. De ridder gehoorzaamde, maar nauwelijks was hij opgestegen, of het vurige paard sprong vooruit en niets vermocht het lot slaan te brengen voor en aleer het't pa viljoen van den sultan bereikt had. Deze had gehoopt op die wijze Koning Richard zelf in handen te krijgen, maar moest tot zijn ergernis en spijt gewaar worden dat de koning hem te slim af was. BUUOEKEIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN24 Oct., Maria, d. van Rijk de Kruiff en Clara de Kruiff. 25 Oct., Catrina, d. van Hendrikus Elschot en Jo hanna Heldermau. Sophie, d. van Izaak van Spiegel en Clara Cato Hartog. 26 OctAdriaua, d. van Wilhelmus van den Bedum en Gijsbertha Staal. 28 Oct., Barbara, d. van Tieine Broekman en Maria Willigenburg. ONDERTROUWD: 24 Oct., Johannes Petrus Thien en Johanna Alijda Coenen. 30 Oct., Brand van Wijk en Johanna Eiber- gen. Johannes Cornelis Hol en Gerarda Hartman. GEHUWD: 29 Oct., Aart Jan Jans en Aartje Heudriksen. 30 Oct., Eduard Con stant Karei Völcker en Susanna Catharina Octai ia Baronnesse van Hardenbroek. OVERLEDEN24 Oct., Helena Martha van t Hof, 2 in. 25 Oct., Gijsbertus Steenbeek, 10 d. Elisabeth de Jager, 12 j. 25 Oct., Barend van Gelder, 13 d. Christina Petronella van Esveld, 2 m. 27 Oct., Johanna Arnolda van den Heuvel, 3 m. 28 Oct., Catrina Elschot, 2 d. Bunschoten. GEBOREN8 Oct., Dirk, z. van Lubbert Bos en Geertje Koelevvijn. 11 Oct., Trijntje, d. van Arian de Graaf eu Maria Koelevvijn. 12 Oct., Gijsbert, z. van Klaas Koops en Cuinera Heijnen. 15 Oct. Pieter, z. van Peter Kok en Jannetje Wentzel'

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2