Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. gen, had bij den aanvang der plechtig heid een belangrijke historische rede ge houden, welke in druk zal verschijnen. Het D. v. Z.-H. verneemt, dat de piins von Wied van half Juni tot 12 Augustus a.s. afgehuurd heeft de villa «Mathilda" en het bovengedeelte van de villa «Maria,bevattende gezamenlijk 31 gemeubileerde kamers en gelegen aan den Gevers-Deynootweg bij 's-Hage. Voorts heeft de prins voor den ge- heelen tijd van het verblijf afgehuurd een stal en koetshuis in de Badhuisstraat, welke moeten worden ingericht voor zes tien paarden en onderscheiden rijtuigen. Blijkens hier ontvangen bericht, is het stoomschip P. Caland van de Ned. Anrer. Stoomvaart-maatschappij, op reis van New-Yoik naar hier, te Dover bin- nengeloopen met ingedrukte boeg. Het schip is in aanvaring geweest met de «Glaninorgon," van Antwerpen naar Cardiff bestemd, welk schip is gezonken, terwijl de bemanning door de »P. Caland" gered en te Dover behouden aan wal werd gebracht. U. D. Door de alg. verg. van het Nut werd in 1887 het besluit genomen, dat door het hoofdbestuur, onder voorlichting van deskundigen, een onderzoek zou wor den ingesteld naar hetgeen in verschil lende gemeenten des lands ter verkrij- ging van verbeterde arbeiderswoningen is geschied, en dal daarover een beoor- deelend verslag zou worden samengesteld. ■^Die omvangrijke arbeid, steunende op een onderzoek door de heeren J. van Hasselt, thans ingenieur bij de Amster- damsche Duinwatermaatschappij en mr. L. Verschoor, advocaat te 's-Gravenhage, ingesteld, is thans voltooid en in een lijvig boek: «De arbeiderswoningen in Nederland" uitgegeven. Uit Stadskanaal wordt van 15 Apiil gemeld: Op enkele plaatsen hebben de arbeiders het weik weer gestaakt. In optocht zijn een 300tal naar de veenboe- ren gelrokken. Eenige ververiers hebben toegestemd om het dagloon voor het turfgraven op f 1.50 te stellen. Drie ma- réchaussées van Muntendam zijn naar de venen vertrokken. De arbeiders houden 'zich over het algemeen rustig. Men schat het getal arbeiders, dat in de laatste da gen in deze streken is aangekomen, op ruim 1000. Een lezer der Arnh. Ct. schrijft aan dit blad «Niet omdat ik aan weerprofeten in 't algemeen of aan Falb in 't bijzonder hecht, maar aan de toevallige overeen komst van den datum voor den aanstaan den kritieken dag met een paar notities van mij uit vroegere jaren, schrijf ik u een regeltje. In uw blad van Zaterdag schrijft u van 8 Mei „Dan is het niet waarschijnlijk, dat het ook een sneeuwstorm zal wezen." In een oud notitiehoekje lees ik: «Den 8sten Mei 1853 was ik te Rozendaal in Gelderland; ofschoon er reeds een paar warme dagen geweest waren, sneeuwde het den ganschen dag en was het zeer koud." Ik zie dien dag nog voor mij: 'twas een Zondag. Wij waren pas builen ge komen, en onze kinderfantasie van niets dan zomergeneugten vervuld en toen 't eindelijk na den eten in zooverre met sneeuwen bedaarde dat wij uit mochten, gingen wij ln 't bosch sneeuwballen gooien. Mijn vader was er altijd op uit, dat wij dergelijke bijzonderheden noteerden. Toen heette het ook: wie uwer schrijft dat nu eens op? Daar ik juist een boekje had gekregen en eigenlijk volstrekt niet wist, wat er in te zetten, opende ik met deze merkwaardigheid de reeks mijner notities en was daar zeer trotsch op. Nu daareven het oude boekje ter hand nemende, teneinde te zien of het wel werkelijk dien datum geweest was, bla derde ik onwillekeurig verder en vond, tot mijne eigene verbazing want daar weet ik niets meer van nog het vol gende: «Op den 8sten (I) Mei 1861 sneeuwde en hagelde het der. geheelen dag en was de vijver 's morgens bevroren." Laat ons nu maar eens afwachten, hoe het met Falb's profetie afloopt." Donderdagnacht zijn op ver schillende plaatsen te 's-Hage, voornamelijk in hof jes, biljetten aangeplakt van sociaal-demo cratische strekking. Een achttiental dier biljetten is door de politie afgescheurd en meerdere dezer drukwerken door de daders, die ontdekt werden, aan de po litie ter hand gesteld. De Londensche correspondent der A'. R. Ct. meldt: «In eene alhier gehouden vergadering is de Nederlandsche Kamer van Koop handel te Londen definitief geconstitueerd met 245 werkende leden, van welke 162 buiten en 83 in Londen verblijf houden. Na de vaststelling der statuten, welke door eene voorbereidingscommissie van zeven leden ontworpen waren, ging de vergadering over tot de benoeming van het bestuur. Bij acclamatie werden ge kozen tot voorzitter A. A. H. Boissevain, tot ondervoorzitter F. C. Sloop, tot secre taris H. S. J. Maas, tot penningmeester M. van Lessen en tot verdere bestuurs leden B. Miesegaes, James Labouchère, L. E. Rozenraad, I. G. Gercke, M. J. Ri- koff, baron Mackay, S. G. van Os. F. K. de Vries, I. Swaagman, F. W. C. Vogel, C. J. Posno en F. J. Marcus. Deze na men vertegenwoordigen de voornaamste takken van de Nederlandsche industrie en handel te Londen. De aanwezige le den verklaarden de benoeming aan te nemen. De heer Maas presideerde de tal rijk bezochte en zeer opgewekte verga dering, welke met moties van dankbetui ging aan de voorbereidingscommissie en aan den voorzitter eindigde." De Jachtwet. De storm, mede door Mr. de Kanter uit Haarlem zoo wakker tegen de jachtwet aangeblazen, begint gevolgen te toonen, naar het schijnt. Immers de Minister van Justitie heeft de tusschenkomst van de commissarissen des Konings ingeroepen, ten einde eenige inlichtingen te verkrijgen met betrekking tot de aangelegenheden der jacht in elke gemeente hunner provincie. Daartoe heeft de Minister hun de volgende lijst van vraagpunten voor de gemeentebe sturen doen toekomen, ten einde hem de antwoorden daarop voor 1 Juni toe te zenden, vergezeld van hunne beschou wingen waartoe die antwoorden aanlei ding mochten geven 1. Zijn er in uwe gemeente jachten door de eigenaren van het jachtrechl ver huurd? 2. Hoe groot is de uitgestrektheid van elk dier jachten? 3. Welke zijn de namen, het beroep en de woonplaats, a. van den verhuurder, b. van den huurder van elke dier jachten1' 4. Van welke dier jachten worden de landerijen bebouwd, a. door den verhuurder, b. door den huur der zeiven? 5. Hoeveel hectaren var, elke dier jachten bestaan uit grond, die in den regel met land- of tuinbouwgewassen bezet is, of tot bedrijf van bloembollen- kweeker worden gebruikt? 6. Hoevee! bedraagt de jaarlijksche huur van elke dier jachten? 7. Geschiedde de verhuring in het openbaar of ondershands? 8. Zijn er in uwe gemeente particuliere jacht opzieners? 9. Hoe groot is hun aantal? 10. Hoeveel bedraagt ieders bezoldiging? 11. Zijn er in uwe gemeente personen, zoogen. broodjagers, die van de jacht hun hoofdberoep maken, althans gedu rende den jachttijd? 14. Hoe groot is hun aantal? 13. Zijn er in uwe gemeente personen, die van den handel in wild hun beroep maken? 14. Hoe groot is hun aantal? 15. Welke bijzonderheden zijn u bekend omtrent de schade door wild aan te veld staande gewassen toegebracht, en welke is de soort van dal wild? Bij de kweekschool vnor zeevaart te Leiden hebben zich in het le kwar taal dezes jaars 393 jongens voor indienst treding bij de zeemacht aangemeld 271 hunner werden om verschillende redenen afgekeurd, zoodal 122 werden aangeno men. Door de tijdelijke aanneming van jongens op I3'/2 -jarigen leeftijd, waren er 33 onder genoemde 122 jongens, die van 13% tol 14 jaren oud waren. Bij kon. besl. van 13 April 1891 No. 51, is benoemd tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Amersfoort, de heer Mr. J. Ph. Th. Du Quesne van Bruchem, wonende te Soesterberg. Bij het Woensdag te Utrecht ge houden examen ter verkrijging der acte voor lager onderwijs zijn o. a. geslaagd de Dames A. C. Lagerwey en G. H. Zwier alhier. De le Luit.-Adj. A. J. de Booy, van het le reg. veld-art. alhier wordt overgeplaatst bij den Generalen Staf te 's-Gravenhage. De vergadering van de Centrale Anti-revolutionaire kiesvereeniging in het Hoofd-kiesdistrict Amersfoort zal Woensdag a.s. des namiddags ten 4 ure in het Amalia Hotel te Baarn worden gehouden. Naar wij vernemen zal a. s. Woens dag 22 April s'avonds 8 ure op de Var- kensmarkt alhier eene openbare uilvoe ring plaats hebben van de Muziekver- eenigiug «Caecilia", Kapelmeester de Heer G. H. O. Henrich. De navolgende nummers zullen ten ge- hoore worden gebracht 1. Geschwind-Marsch v. Ort. 2. Lust- spiel-Ouverture v. Keler-Bela. 3. Lied der Trompeter v. Sakkingen, „Behüt dich Gott, es war zu schón gewesen v. Ness- Ier. Pauze. 4. Opein-Potpourri v. Beis- sieg. Heiter durch die Welti! 5. Waf- fenruf des Kaisers v. Clorens. 6. Le Songe d'amour, Fantasie van li. Kling. Op de veemarkt was het gisteren zeer levendig. Blijkens het in dit nummer opgenomen marktbericht, werden flinke prijzen besteed, waai toe de aanwezig heid van kooplieden uit andere provinciën o. a. Goudsche medewerkte. Het schijnt dat de veehouders gaan inzien dat hun financieel belang het meebrengt hun vee ter markt in plaats van op de stal te verkoopen. In die meening zullen zij zich, onzes inziens, niet bedriegen. Wan neer zij daarin blijven volharden dan zal hun na verloop van tijd blijken dat zij zich tenzeerste hebben bevoordeeld, en zullen zij er op kunnen wyzen te hebben medegewerkt lot den bloei derveemaikt van de in het centrum des lands gelegen gemeente Amersfoort. 336ste STAATSLOTERIJ. Derde klasse. Trekking van 15 en 16 April. (600 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van f 45 887 6953 6959 10558 10578 10584 10589 14868 14877 14878 14886 14895 14922 15297 15315. Te zarnen 15 prijzen. Trekking van de vierde klasse geschiedt 27, 28, 29 en 30 April. Deze klasse be staat uit 1600 loten en bevat evenzoove- le prijzen, namelijk 1 van f 25000.1 van f5000, *1 van f2000, 2 van f1500, 5 van f 1000, 5 van f 400, 5 van 1200, 15 van f 100 en 1565 van f65. Loten zijn nog verkrijgbaar. Lensden. Ds. G J. A. Jonker, pre dikant alhier, heeft het beroep naar Kra lingen aangenomen. N'ükerk. In eene alhier gehouden ver gadering, van de kiesvereenigmg «Neder land en Oranje", is voor het hoofdkies district Ede de heer C. M. E.van Löben Seis, aftredend lid candidaat gesteld. Soest. Bij de op Dinsdag 14 April te Baarn gehouden verkiezing van een Hoofd ingeland in het 4e district van het Heem raadschap de rivier de Eem c. a., is met algemeene stemmen, 115, herkozen de heer H. Butzelaar Hzn., alhier. In Moscnu en omstreken heeft het in de laatste dagen buitengewoon veel ge sneeuwd, waardoor verscheiden ongeluk ken plaats hadden. Zoo is onder meer op 4 kilometers van de stad, niet ver van den Nischin-spoor- weg, een boer met zijn paard en zijne slede, waarmee hij aardappelen en melk naar de stad bracht, ingesneeuwd. Toen men hem ondekte, stak nog alleen de kop van het paard boven de sneeuw uit: de ongelukkige man lag dood op zijn aard- appelenzakken. Door den langdurigen winter en daar mede gepaard gaande strenge koude zijn de bolgewassen in Haarlem's omstreken zeer langzaam en buitengewoon laat opge komen. Het tot nog toe zoo koude voor jaarsweder droeg ook het zijne er toe bij, om den groei tegen te houden. De bollen velden zijn nu van het winterdek ontdaan, alom komen de plantjes boven den grond kijken. De crocus is bijna uitgebloeid, de hyacinthen beginnen zich met lichte kleuren te tooien. De bloeitijd begint meer en meer te naderen; omstreeks 18 April zal de volle bloei zijn ingetreden, en dan is de tijd gekomen om een bezoek aan Haarlem's omstreken te gaan brengen. Weer Amerikaansch. Te Kingston in den staat Pennsylvanië, brak een he vige brand uit. De brandweer kwam spoe dig ter plaatse, te gelijkertijd natuurlijk met een groote menigte nieuwsgieiigen, die een brand als een gratis-voorstelling of iets dergelijks beschouwen. Een der nieuwsgieiigen drong zich tusschen de rijen der brandweermannen en weigerde hardnekkig die plaats te verlaten; een spuitgast richtte daarom een straal koud water op den onwillige. Het pubhek was hierover zoo boos, dat het op de brand weer aanviel, die op haar beurt het bran dende gebouw in den steek liet, en lus tig met de menigte ging bakkeleien, waar bij natuurlijk de waterslang uitstekende diensten deed. Eindelijk kwam de politie en bleef overwinnaar. De brandweer zou weer beginnen te blusschen, doch het huis was onder al de drukte reeds afge brand. Door de rijksveldwacht te Soest is Dins dagavond jl. in hechtenis genomen zeke re 1'. v. O., van wien de officier van ju stitie te Haarlem in het Politieblad be richt had verzocht van zijne verblijfplaats. Genoemde persoon gaf op verschillende plaatsen voor Oost-Indisch militair te zijn en een goed pensioen te genieten, nam hier en daar zijn intrek, leende geld en verdween, om elders zijne oplichterij voort te zetten. T. v. O. bevindt zich thans te Utrecht in hechtenis. Er schijnt over het buitenverblijf der Belgische Koninklijke familie een kwade wind te waaien; er gaat nauwe lijks één jaar voorbij, dat het noodlot er niet een- of meermalen zijn intocht doet, en er treurige sporen van ,zijn ver- 'lijf achterlaat. In den nacht van Dinsdag op Woens dag heeft te Laeken wederom een vree- selijke ramp plaats gehad door het uil- breken van brand in een door verschei dene gezinnen bewoond huis. De brand werd het eerst opgemerkt door een baanwachtersvrouw, die nog op post stond om den nachttrein af te wachten. Zy begon onmiddellyk de bel te luiden, om de buren wakker te maken, het eenige wat zij kon doen, want zij mocht haar post niet verlaten. Haar noodsignaal trok echter de aandacht, en de toegesnelde buren alarmeerden onmid dellijk de br andweer, die binnen weinige minuten op de plaats van het onheil ver scheen. Inmiddels had het vuur in het onderhuis een sigarenwinkel en op de eerste étage reeds met kracht om zich heen gegrepen en de trap aangetast, die naar de bovenverdiepingen leidde. De houten trap was binnen weinige oogen- blikken geheel verbrand, zoodat aarr het reddingswerk van deze zijde de weg ge heel was afgesneden. Toen volgden hartverscheurende too- neelenvreeselijke jammerkreten, ver mengd met het gehuil der vele kinderen, die in het huis woonden, stegen uit de vlammenzee op. Op de eerste verdieping woonde de weduwe Machiels en haar kind de deur harer kamer stond reeds in vlam, en ook lekte het vuur reeds aan hare meubels. De arme moeder, half verstikt door den rook, verscheen aan het venster, haar lieveling op de armen dragende. Een der brandweermannen riep haar toe, het kind te laten vallen. In haar radeloozen angst deed zij dit; de kleine werd gelukkig door den man opgevangen. Toen sprong de moeder zelve uit het venster, en kwam terecht op de matrassen, welken men boven den grond had gespannen om den val te breken zij bekwam slechts eenige lichte kneu zingen. Op de tweede verdieping woonde Let echtpaar Mayence met vijf kinderen en de familie Mitchell, bestaande uit zeven personen. De vader der eersten wist zich met twee zijner kinderen nog bijtijds door de vlammen heen en langs de trap te redden, waarbij allen echter eenige lichte brandwonden bekwamen. De moe der echter en de drie overige kinderen waren nog steeds in het brandende huis. Zij besloot het voorbeeld barer beneden buurvrouw te volgen en wier p achtereen volgens hare drie kinderen uit het venster, met even gelukkigen uitslag. Zij zelve echter bekwam bij den sprong ernstige verwondingen, zoodat zij onmiddellijk naar het gasthuis moest ver voerd worden. Op dezelfde wijze wist de familie Mit- chel zich te redden, doch er bevonden zich nog verscheidene menschen in het brandende huis, zoodat inen besloot langs de daken der naburige huizen op den zolder en de derde verdieping le komen, en zoodoende het reddingswerk voort te zetten. De moedige brandweermannen aarzel den geen oogenblik en begaven zich naar de plaats waar hun plicht en menschen- liefde hen riep. In eene zolder kamer ver toonde zich een treurig schouwspel voor hun oog. Voor de deur der kamer, die bewoond was door de eclitgenooteri van Muijlders en kinderen, lag de moeder, geheel verkoold, op den grond. Voor het bed lag in denzelfden toestand een meisje van '18 jaar, die een jonger broertje in de armen hield gekneld. De vader had zich langs de daken weten te redden. In de naastliggende zolderkamer vond men het verkoolde lijk van een tramwegbe ambte, zekeren de Bruijn, die nauwelijks eeü kwartier op zijne kamer kon geweest zijn, toen de brand uitbrak. Het is onmogelijk de ontroering te be schrijven zegt d eind Beige, waaraan we dit bericht onlleenen die zich van de groote volksmenigte meester maakte, toen het lot dezer vier slachtoffers be kend werd. De oorzaak is tot nu toe onbekend, doch hoogstwaarschijnlijk is de brand in de benedenverdieping uitgebroken. Het onderzoek is door de justitie begonnen. Een kranig ventje. Uit Loemadjang meldt men aan de Soer. Ct. het volgende ongehoord geval van moed by een knaap. De jonge Terneuss, een 12-jarig ventje, die nu eens alleen dan weder met zijn vader op varkensjacht gaat en evenals deze bijna nimmer mist, zag tegen 5 ure des namiddags een tijger vóór zich, op een smal boschpaadje. Hoewel gewapend met een geweer, wilde hij toch niet op het ondier schieten, omdat het recht voor hem stond en het geweer ook niet rnel de gebruikelijke buitengewone zorg voor een tijgerjacht, geladen was. De tijger sprong eenklaps het hout in en verdween. Tegen ruim 6 uren ging ons maatje terug met een ander geweer, en, op het beenen kraken en kluiven, waarmede de tijger aan het rif van een besprongen koe bezig was, afgaande, kroop het moedige ventje langzaam en voorzichtig nader, en voor zich een der flanken van den smullenden tijger ziende, schoot hij het dier eenvoudig dood. Waar is de man, die aan dit ventje een goed jachtgeweer cadeau doet? zoo vraagt merr daar. Dat een hoofdofficier eene bevordering weigert zal wel tot de zeldzaamheden behooren: toch heeft dit zonderlinge geval zich voor eenige dagen voor gedaan, en wel bij prins Hendrik van Pruissen, broeder van den Duitschen Keizer. Deze was kapitein bij de Duitsche marine en reeds sinds eenigen tijd werd zijne benoeming tot vice-admiraal voorbe reid. Hij heeft echter deze benoeming ge weigerd aan te nemen op grond dat hij zichzelven nog niet de bekwaamheden toekende, welke voor zulk een gewichtige betrekking gevorderd worden. Dit geval levert een niet onaardig pen dant op den admiraal van Zr. Ms. Pina fore, die den raad geeft «Blijf maar stil in het kantoorlokaal, Dan wordt ge van je lever, nog eens admiraal." Bij de jongste berekening van het aan tal bewoners onzer aarde is gebleken, dat dit bedraagt 1,510,281,000, waarvan Azië alleen reeds s'a voor zijn rekening neemt met 830,599,000 zielen, Europa telt 349,173,000, Afrika 203,321,000, Ameri ka 121,335,000, Australië, Polinesië en het Poolland te zamen ongeveer 4,500,000 inwoners. Maandag zijn te Parijs uitstekend ge slaagde proeven genomen met een nieuw stoomrijtuig, uitgevonden door den heer Serpollel. In het rijtuig, een sierlijken phaëton met 6 plaatsen, en door den uitvinder bestuurd, bevonden zich de pre fect van politie Loze en eenige ambte naren. Eerst reed de heer Serpollet de binnenplaats der stadskazerne rond om te toonen hoe gemakkelijk het keeren viel, en hoe het rijtuig onmiddelijk tot staan kon worden gebracht. Verder reed men de straten door, waarbij^ het bleek dat geen enkel paard schrikte en niemand eenig gevaar liep. Men bespeurt trouwens noch stoom, noch eenig geraas. De huurkoetsiers alleen gaven hunne er gernis in ongezouten hatelijkheden lucht, weinig vermoedende wie daar reed. Nieu we proeven zouden genomen wor den, met het oog op het gebruik van het nieuwe vervoermiddel voor het overbrengen van depêches enz. bij het leger. RCROERLIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN10 April, Izak, z. van Johanna Collet. Margaretka, d. van Jacobus Von- bof en Grietje van den Brink. 11 April, Maria Alijda, d. van Petrus Steenbeek en Hendrika Barbara Post. Theodora Jo hanna, d. van Bernardus Zwart en Johanna Elisabeth Seegers. 12 April, Ilendrikus Wilhelmus Johannes, z. van Johannes Beus en Maria van den Berg. Barbara, d. van Tijmen Vivie en Alijda Maria van Rouen- dal. 13 April, Jannetje, d. van Arnoldus Hubertus Douze en Jannetje Bakkenes. Adrianus Gerardus, z. van Carel Derk van Kuijk en Johauna Maria Scholten. ONDERTROUWD: 16 April, Hendrik Warnmg en Anna Wilhelmina Gijsberta Prins. Franciskus Cornells Voskuilen en Maartje Selderbeek. Johannes Kraan en Trijntje Zwanetta Flink. Dirk Antoon Jansen en Hendrika van Doom. Dirk van Amerongeu en Helena Johauna Srnit. GETROUWD: 15 April, Johan Lodewijk Constantiju Hendriks en Adriaua Hendrika Christina Baaij OVERLEDEN9 April, Johanna Hart- hoorn, 74 j., wed. van Willem Hendrik Ja cob Breijl. Wilhelmina van der Veeu, 10 m. 10 April, Heudrikus Wilhelmus de Greef, 37 j., echtg. van Maria van der Linden. 11 April, Izak Collet, Id. W'outer Barton, 10 m. Johanna van de Kolk, lm. 13 April, Albertus van Smee ding, 65 j., wedr. van Johanna van den Berg. Jan Willem Kleinherenbrink, 15 j. 14 April, Jan Hellendoorn, 3 m. 16 April, Antouia Zorg, 74 j., wed. vau Pieter Pijpers. Hoogland. OVERLEDEN: 11 April, Hondje van de Burgwal, 73 j., wed. van Jan van Zuilen. Lensden. OVERLEDEN: 15 April, Adriana Spelt, 7 jaar. Stontenburg, GEBOREN: 13 April, Margaretha, d. van Jan Greefhorst en Hendrica van Veen. Woudenberg. GEBOREN: 7 April, Aartje, d. van Aart Jansen en Maria Polman. 10 April, Gerard, z. van Wijnand Vossestein en Jan netje Bos. 11 April, Marretje, d. van Adrianus Cornelis ter Burg en Cornelia Edervcen. 13 April, Jau, z. van Teunis de Bruin en Jaunetje van Garderen. ONDERTROUWD4 April, Jan van Ginkel en Adriaua van Vlastuin. OVERLEDEN8 April, Dirk van de Haar, eehtg. van Cornelia van de Lagemaat, 83 j. 13 April, Willempje Josie, wed. van Cornelis Tuinder, 79 j. 16 April, Jaunetje Vermeulen, 18 j. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 17 April 1891. Tarwe f Rogge Uien Appelen Peren Kleiaardapp. Zand Hoendereiereu - Poter Margarine Zoetew. kaas Kippen Kuikens Piepkuikens Ganzen Eenden Jonge Hazen Wilde konijnen Tamme 0.— a f 0." 0. n 0.— 0.— 0.— ii 0.— 0.— Per hecto- 0.— o 0.— litsr. 0.— »i 0.— 2.50 i> 2.80 2.50 i» 3.25 P- lOOst. 0.80 1.— p kilo. 0.— 0.— ij 0.— 0.— p. I. p. 5 0 0.70 ii 1.10 0.— ii 0.— 0.— 0.— 0.— 0.— 0.— li o ii 0.— 0.— 0.— per. stuk 0.— ii - 0.— 0. ii 0.— 0.30 1.—

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2