BIJVOEGSEL Nieuwe Jmersfocrtsche Cauraot Gemengd Nieuws. BINNEiNLAND. behoorende bij de VAN ZATERDAG 20 JUNI 1891. Donderdagmorgen verleende H.M. de Koningin-Regentes audiëntie aan den nieuw benoemden gezant van China bij de hoven van Duitschland en Nederland, ter aanbieding zijner geloofsbrieven. De gezant, vergezeld van den Minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. Hartsen, van zijn secretares en zijn tolk, déjeuneerden ten Hove. Het Chineesche gezelschap vertrok te 4.48 via Zutphen naar Berlijn, en jhr. Hartsen keerde te 5.1 6naar 's-Hage terug. Woensdag, den verjaardag van wij len koningin Sophia, werd de zeebadin- richling voor kinderen te Scheveningen, die naar haar genoemd werd, weder ge opend. Met elk jaar nemen de aanvragen tot plaatsing steeds toe, en naar het zich laat aanzien, zal het gebouw met 1 Juli reeds geheel zijn bezet. De onlangs tot belangstellenden gerichte opwekking om het bestuur in staat te stellen een der tigtal kinderen van onvermogeriden te doen opnemen, leidde tot giften, die toe reikend waren, om de helft dier kinderen te plaatsen. Meedere bijdragen ten be boete dier andere helft zullen daarom gaarne in ontvangst genomen worden. H. K. H. Mevrouw de prinses von Wied is gister avond, mei vier barer kin deren, uit Neuwied in de hofstad aange komen Graaf van Bvlandt, kamerheer van wij len prins Fredeiik, begeleidde het vorste lijk gezin op de reis herwaarts. De prins von Wied wordt weldra hier verwacht. Aan het station van den Staatsspoorweg werd de vorstin gecomplimenteerd, o. a. door verschillende leden der Hofhouding, den burgemeester van 's Gravenhage; den burgemeester van Wassenaar; den militai ren gouverneur der residentie en anderen. Het vorstelijk gezin begaf zich naar het Huis de Pauw, onder Wassenaar. Later zullen eenige villa's te Scheve- ningen betrokken worden. Door den M. v. O. is bepaald dat de uiti eiking van briefjes van ontslag aan militairen die wegens wangedrag uit den militairen dienst worden verwijderd, in 't vervolg zal geschieden als volgt: De uitreiking heefi plaats op een vioegtijdig, doch met vooraf bekend ge maakt, morgenuur, in tegenwoordigheid van de compagnie, het escadron, of de batterij, waartoe de weg te zenden militair behoort; de troep wordt daartoe binnenskamers vereenigd en is daarbij ongewapend. Het schriftelijk declaratoir, inhoudende den naam van den persoon, aan wien het wordt afgegeven enz. benevens, de laatste, door hem begane overtreding, waardoor- hij uit den dienst wordt verwijderd, wordt door den betrokken commandant voorgelezen. Alle militair vertoon wordt hierbij vermeden. Na afloop hiervan wordt de ontslagene tot aan den uitgang der kazerne gebracht door een onderofticier en 2 soldaten, alwaar hem het bewijs van ontslag wordt ter hand gesteld en hij wordt overgege ven aan de gemeente-polite, die vooraf van een en ander in kennis wordt gesteld. Door den M. v. O. is bepaald, dat in verband met een schrijven van den M. van Waterstaat, Handel en Nijverheid, voortaan postwissels, postbewijzen, aan- geteekende brieven enz. door de mili tairen zelf ten postkantore in ontvangst genomen kunnen worden en dit dan niet meer uitsluitend door de militaire fac teurs behoeft te geschieden, zooals lot heden was voorgeschreven. Ondanks de verzekering, dat zijn Kamerleven hem zooveel verdriet berok kend had, brengt de L. HafTmans dank aan zijne kiezers dat zij hem weder heb ben afgevaardigd. Hij ziet in zijne her kiezing met 33 stemmen meer dan in 1888 een bewijs, dat de pogingen van hem, den felsten bestrijder der legerwet, in den Limburgschen en Noord-Brabant- schen smaak vallen. In verscheidene bladen vindt men het navolgende vermeld: «Naar men verneemt, zullen bij gele genheid van het bezoek van den Duit- schen Keizer hier te lande over verschil lende reeds aanhangige zaken tusschen de Duitsche en Nederlandsche Regeerin gen nadere overleggingen plaats hebben. «In verband daarmede zal het Mini sterie eerst na het vertrek van den Kei zer zijn ontslag indienen." Aari de juistheid van die mededeeling kunnen wij nauwelijks gelooven. De vraag of zij zullen aftreden, zouden de Minis ters toch wel niet officieel overwegen vóór de geheele uitslag der verkiezing bekend is, en dit is eerst het geval na de herstemmingen en de verkiezing in de districten, waarvoor de gekozenen in een ander district het mandaat hebben aan genomen. Dat de Keizer van Duitschland bij zijn bezoek van enkele dagen en tusschen de feesten door politieke onderwerpen zal behandelen, is dunkt ons, niet waarschijn lijk. Duitschland is geen China. In enkele uren, als hij dan toch de quaestieuse zaken persoonlijk wil behandelen, is 's-Gravenhage te bereiken, en hoe het met dit ministerie, ter afbraak bestemd, staat, weet hij minstens evengoed als wij. Tijdens de op 30 Juni a. s te Utrecht te houden maskerade vanwege het Ulrechtsch Studentencorps, zal door eenige corpsleden langs de huizen der ingezete nen eene collecte worden gehouden ten bate van het op te richten Kinderzieken huis. De werving voor het 3. Regiment Veldartillerie, die wegens compleet aan vrijwilligers tijdelijk gesloten was, is thans weder opengesteld. Op de ofliciëele reisgids, uitgegeven door de heeren Huart en Meijer zal bin nen eenige dagen een supplement ver schijnen, welke noodig bleek door eenige wijzigingen, welke de Maatschappij tot ex ploitatie van Staatsspoorwegen in hare dienstregelen heeft gebracht, nog na het verschijnen van bedoelde gids. Dit supplement zal tevens eenige ver beteringen bevatten van fouten, die in de gids geslopen waren. In de laatste dagen van Augustus dezes jaars zal te Gent het 21e Taai en letterkundig congres worden gehou den. De beraadslagingen zullen gewijd zijn aan alle vraagstukken, die het behoud van den Nederlandschen taalstam aanbe langen, en in de eerste plaats aan de Nederlandsche taal- en letterkunde, ge schiedenis, oudheidkunde, tooneel, zang en boekhandel. Een bewijs van lidmaatschap voor dit congres wordt tegen betaling van f2.50 verstrekt door den heer dr. Paul Fredericq, hoogleeraar te Gent. Bij de firma M. J. H. Kessels te Tilburg is verschenen een bundel van 12 de populairste Nationale liederen en 4 Toasten/ No 1. Wten Neêrlandsch bloed, J. W. Wilms. 2. Wij leven vrij, J. W. Wilms. 3. Blijf één, H. Bender. 4. Het vaderland- 11. Bender. 5. Koningin's Verjaardag, C. Mühlenfeldt. 6. Waar kunnen wij be, ter zijn, Gretry. 7. Vrijheid, C. Crooss. 8. Wilhelmuslied. 9. Gelofte. 10. Mijn Vaderland, B. Klein. 11. Geboorteplaats, 11. Bender. 12. O God, verlaat mijn Neer land niet, L. Waldmano. Vier uer schoon ste Toasten. Verzameld en bewerkt door den gunstig bekenden toonkunstenaar, den heer Herm. Bender, Muziekdirecteur en leeraar in de Zang-en Toonkunst aan de Rijkskweekschool voor onderwijzeis te Deventer. De liederen zijn voor onzen nieuwen toestand ppssend. Zij zijn voor zien van nieuwe gewijzigde Teksten dooi J. W. van Dalfsen en J. Sepp. Daar nu deze liederen verkrijgbaar zijn voor Man nen- en Geinengdkoor, alsook in 1,2 en 3 stemmige uitgave, mag deze Bundel zeer welkom, ja onmisbaar genoemd wor den voor elke Nederlandsche Zangver- eeniging alsook voor de scholen. De druk is zeer fraai en het formaat handig. De uitgave is voorzien van een keurig gelithografeerd titelplaatje, waarop een goed gelijkend portret van onze ge liefde jeugdige Koningin. Daarbij is de prijs zeer laag gesteld. Koortuitgave, Parituur met 4 stemmen slechts fl 1,50. Eenstemrning 25 cent. Bij genoemde firma is levens gratis verkrijg baar voor H.H. directeurs of presidenten van zanggezelschappen, „Huldiging van den Zang," Groot koor met soli voor 4 Mannenstemmeu door G. Hamm, en Lief dés Lente voor Gemeng koor door Herm. Bender. In den Muziekhandel van P. E. van Piere-Bijsterveld te Eindhoven zal binnen kort verschijnen»A7u Biddertrouw ge zworen!" gedicht van Dr. Nic. Beets, mu ziek van Theod. J. L. Senecaut. Het lied voor ééne zangstem met begeleiding van piano zal, naar wij vernemen, wotden opgedragen aan H.M. Wilhelmiria, bij ge legenheid van Hoogst-Deizelver eersten verjaardag als Koningin. Het stuk, zeer schoon van woorden, de naarn van den dichter is er een waar borg voor, zal zeker bij die gelegenheid goed op zijn plaats zijn terwijl wij van de toonzetting terecht veel verwachting hebben. Door de gemeentepolitie te Gronin gen is een man gearresteerd, die, zegt de N. Gr. Ct., reeds een veelbewogen leven achter zich heeft, dat stof zou kun nen opleveren voor een zeer dramatischen roman. Na in zijn jongelingsjaren de studiën aan de theologische school te Kampen met vrucht te hebben doorloopen, werd hij spoedig daarna beroepen als predikant te M. en bleef daar ongeveer zes jaren weikzaam. Toen vernam rnen, dat hij wegens onzedelijke handelingen uit zijn ambt werd ontslagen. Het was de eerste stap op het glibbe rige pad der ondeugd. Langzamerhand verviel de man in den poel der ellende. Hij scheen het gebod, dat zegt: „gij zult niet stelen," geheel uit zijn geheugen te hebben verbannen, want achtereenvolgens werd hij ongeveer 12 malen wegens verschillende diefstal len door de rechtbanken te Rotterdam, 's Gravenhage en Uliecht gevonnisd. Na zijn laatste veroordeeling had hij het geheele land bedelend londgezwor- ven en was voor ongeveei vijf dagen te Groningen gearriveerd. Slechts éér, daarvan had hij in een slaapstede veitoefd, terwijl de overige nachten door hem onder den blöolen hemel in het gras waren doorgebracht. Ook nu maakte hij zich aan bedelarij schuldig en werd dientengevolge gear resteerd, doch na opgemaakt proces-ver baal weder op vrije voeten gesteld. Van die vrijheid profiteerde hij echter niet veel, want weinige seconden na zijn ontslag liep hij regelrecht naar de uilstalling van den koopman W. en stal daarvan eenige paren wollen kousen. Natuurlijk werd hij thans andermaal opgepakt, waarbij hij de verklaring gaf, dat, wanneer hij weder mocht worden vrijgelaten, terstond een belangrijker diefstal door hem zou worden gepleegd. Die gelegenheid werd hern echter niet opnieuw gegeven, want J. 11., gebooitig uit Schiedam, kreeg zijn zin en is per celwagen naar de gevangenis overge bracht. Bij de in de Betuwe gehouden groote jaarhjksche kersenverpachtingen werden dit jaar over het geheel genomen hooge prijzen besteed. Gemiddeld werd betaald 9 a 10 ets. per K G. op den boom. De kersen zitten dun aan het hout er. door het koude weder rijpt de vrucht slecht aan, zoodat naar Engeland nog niets verzonden kan worden. Bij de te Wageningen gehouden ver- koopingen van kersen, wordt naar schat ting 5 a 6 cent per half kilo op stam betaald. Naar in Duitsche bladen verzekerd wordt, heeft de heer Oscar Carré als vergoeding voor hetgeen het bekende spoorwegongeluk hem en de zijnen heeft doen verliezen, van het Duitsche spoor- wegbesluur eene som geëscht van 4 mil- lioen mark of f2.400.000. Omtrent het spoorwegongeluk bij Mön- chenstein wordt nog het volgende gemeld: Een der passagiers, die in den veron gelukten trein zat, doch met den schrik en eenige kneuzingen vrij kwam, heeft eene schildëring gegeven van de ramp en de indrukken, welke hij ondervond op het oogenblik, dat het ongeluk ge schiedde. nik bevond mij in een der achterste wagens van den trein. Een sterke schok verraste ons. Wij vroegen elkander: wat is dat? Doch nauwelijks twee seconden later volgde een tweede schok, veel ster ker nog dan de eerste. Het ergste ver moedende, namelijk een botsing, riep ik den anderen passagiers toe: beenen op de bank, wat de meesten onmiddellijk deden. Toen begon een stooten en schok ken, vooruit, achteruit, vervolgens een vreeselijk gekraak, wij zagen onzen wa gen in tweeën scheuren, terwijl hel dak werd weggerukt. Op dit oogenblik maakte de wagen een zwaai en werd dwars op de verpletterde wagens voor ons gewor pen, tegen de helling van den rivieroever. Toen kwam er een oogenblik stilte, en trachtte ik het portier te openen, wat mij niet gelukte. Ik zag echter duidelijk door het raam. wat er gebeurd was, en het angstgeschrei en hulpgeroep dat toen volgde, bracht ons wzldra op de hoogte van de vreeselijke ramp, die zooeven had plaats gehad. Gedurende al dien tijd was er in onzen wagen geen woord gesproken; het was me zelfs een oogenblik, alsof mijn denk vermogen verdwenen was, en ik wachtte lijdelijk af wat er met ons verder zou gebeuren. Het bleek spoedig, dat allen die met mij in denzelfden waggon zaten, er goed waren afgekomen; eenige hadden enkele lichte kneuzingen bekomen, doch niemand werd ernstig gekwetst. Toen wij later de geheele ramp konden overzien, begrepen we dit te moeten toeschrijven aan de om standigheid, dat wij in een der laatste wagens hadden gezeten." De Zwitsersche bladen melden nog het volgende: «Te verwonderen is het, dat de stoker en machinist van de tweede locomotief, die midden in de rivier gestort is, hoe genaamd geen ernstig letsel hebben be komen, terwijl die van de eerste locomo tief werden verpletterd. Bij het reddingswerk hebben de hart- roerendste tooneelen plaats gehad. Zoo vond men onder anderen een bejaard man, die met de beenen tusschen twee wagens bekneld zat, zoodat hij met geen mogelijkheid kon bevrijd worden, tenzij men hem de beenen afzette, die geheel verminkt waren. Dit laatste werd echter ontraden wegens het gevaar, dat de tel kens verschuivende verbrijzelde waggon- deelen en brugfragmenten opleverden. De man werd dus in deze beklagens waardige positie rnet wijn en cognac ge laafd, tot de dood hein tegen den avond van den volgenden dag uit zijn vreesehjk lijden verloste. Eeu jongmensch met vreeselijk ver wond hoofd zocht als een waanzinnige naar het lijk van zijn vader, terwijl een dame schier krankzinnig werd, toen de lijken van haar man en twee kinderen werden te voorschijn gebracht. Van een huisgezin werden al deleden gedood, vader, moeder en drie kinderen. Het bijgeloof is de wereld nog niet uit. Dit ondervindt eene koopvrouw te Wageningen, die door de menschen, wel ke in de dezelfde buurt wonen als zij, beschuldigd wordt een zevenjarig kind te hebben betooverd. In kleuren en geu ren en met het volste vertrouwen aan haar verhaal weten de buurvrouwen te vertellen, dat het kind eens bij de be wuste toovenaresse in huis is geweest, en dat het sedert dat oogenblik ziek geworden is en dag en nacht heeft ge schreeuwd. Twee kransen heeft men in het hoofdkussen van het betooverde kind gevonden; deze zijn op raad van een der vele belangstellenden verbrand en nog hielp het niet. 'tkind werd gedurig zwakker en magerder, en vroeger, vóór zij dat bezoek had gebiacht b(j de heks, zag zij er uit als rnelk en bloed I Ten einde raad, nam de moeder het kordaat besluit naar een koster te gaan en diens advies in te winnen. Deze verschafde de bedroefde moeder een zoogenaamd «sclia- belier," bestaande uit een rood fluweelen hartje, omkleed met een wit flanellen lapje, 't welk men het kind op de borst moest hangen. En waarlijk, thans valt er eenige ver betering te bespeuren in den toestand van de kleine. Het dom bijgeloof der buurvrouwen heeft de koopvrouw niet alleen veel ver driet veioorzaakt, want gedurig werd zij uitgescholden, doch tevens nadeel in haar bedrijf, daar het gebeurde vrij spoe dig in den ganschen omtrek bekend was en weinig lieden het waagden met de tooverheks in aenrakirig te komen en, iets te koopen uit vrees voor hun eigen kinderen. Nu echter het betooverde kind in beterschap toeneemt, zal men wel meer en ineer aan de macht van de heks beginnèn te gelooven of aan de excellente werking van schabelier. Een Russische prinses is door den Czaar naar Siberië verbannen; ze had 20,000 roebels gestolen, om die aan haar dochter te geven, die op het punt stond met een hooggeplaats hofbeambte te trou wen. De man der prinses bekleedt zelf een hooge positie te Petersburg, en haar zoon is olhcier bij de keizerlijke garde. In de nabijheid van de stad Kerki heeft men gangen gevonden, die naar een onderaardsche stad leidden; naar rnen uit de gevonden munten opmaakte, moet het een stad zijn uit den tijd van het Saffanidenrijk. Het is eeri verzameling van gangen en woningen, die zich over eenige wersten uitstrekken en waarin men nog veel huisraad vond. Men vindt er een aanleg van nieuwe straten en plaatsen met uitgedroogde waterbekkens, waaraan de drie verdiepingen hooge huizen gren zen. Men kan rechtop door de straten gaan. Alles is gebouwd van druipsteen en albast en de fakkelverlichting brengt tooverachlige effecten te weeg. De Boels jaren, die reeds lang inet deze stad van holen bekend waren deelen mede, dat er vroeger veel gouden en zilveren munten en sieraden gevonden werden. Men gelooft dat deze stad een cultuurvolk tot toe vluchtsoord tegen roofzuchtige nomaden volken gediend heeft. De regeering van het Turkestansche gebied heeft maatre gelen genomen om de zeldzame vondst te beschutten en het archeologisch ge nootschap te Moskou zal eene commissie van onderzoek benoemen, om de stan we tenschappelijk te onderzoeken. Ook dit jaar houden zich weder vele bergeenden op het eiland Texel op en maken vooral in het duin, in oude konij nenholen, hun nesten. Dewijl voor de eieren veel geld wordt betaald, houden zich velen onledig met het opsporen der nesten en het bemachtigen der eieren. Om deze te vinden moet men veel slag hebben. De eieren worden tegen 20 cent per stuk opgekocht en meestal naar elders verzonden. Ttvee onverschrokken reizigsters. Miss Field, de jonge dame die Miss Kate Mars den op haar tocht, ter opsporing van een heelki achtige plant, tot Omsk, de vesting aan de uitwatering van de Om, in de Irtisch (Siberië) gelegen, vergezeld heeft, is thans weder op weg naar Londen. Zondag 7 Juni kwam zij te Berlijn aan en vei toeft daar bij haar landgenoote Miss Willard. De tocht der twee onver- schrokkene reizigsters, in dezen uiterst strengen winter ondernomen, is met vele gevaren verbonden geweest, (de reis werd per slede gemaakt!), maar dank zij de tegemoetkoming van de zijde der Russische overheden en particulieren, zeer vergemakkelijkt. H. M. de Keizerin van Rusland, die voor deze zaak buitengewoon veel be langstelling koesterde, ondersteunde haar o.a. met een bijdrage van 1000 roebels en gaf den reizigsters aanbevelingsbrie ven mede, tengevolge waarvan alle hos pitalen voor haar openstonden. Te Omsk kwamen beide dames na een uiterst inspannende en langdurige slede vaart geheel uitgeput en in ziekelijken toestand aan. Door de hulpvaardigheid van den Gouverneur Tannikoff, waren zij in 14 dagen weder zoover hersteld, dat miss Marsden, van toen af steeds verge zeld van een Keizerlijk politiebeambte (in eeri afzonderlijke slede), haar reis naar het oosten voortzetten kon, terwijl miss Field de terugreis naar Europa aanvaardde, om voor de menschlievende reis nieuwe middelen te vinden. Daar de Bisschop ian Ufah, die 49 jaar lang onder de Jakoeten geleefd heeft, en o.a. de eerste was, welke het Nieuwe Testa ment in hun taal heeft overgebracht, het bestaan van het heelkrachtig kiuid be vestigde, kon miss Marsder. met nieuwen moed haar reis voortzetten. Evenwel kreeg zij, daar het algemeen bekend is, dat de bewoners der ten Oosten van de Lenarivier gelegen distric ten deze plar.t, daar Kutschutka genaamd, niet afstaan, van den Bisschop een in de Jakoetsche taal geschreven aanbevelings- schrijven mee; hierdoor kon zij het ver trouwen der Jakoeten winnen, en dus hoogstwaarschijnlijk de plant, die daar alléén groeit, in haar bezit krijgen. Miss Marsden bevindt zich op het oogenblik geen 2 dagreizen ver meer van den Leriastroom en zal, daar aan gekomen, stroomafwaarts in een schip haar reis trachten voort te zetten. Miss Field denkt eenigen tijd te Berlijn te vertoeven en daar een voordracht over haar reis te houden, waarvan de opbrengst ter bestrijding der reiskosten zal strekken. Iemand, die half Mei van een reisje naar Plaboean (Wijnkoopersbaai-Java te rugkeerde te Batavia, deelde het volgende gevalletje mede: Eenige dagen geleden vertoonde zich nabij die buurt een prachtig wild zwijn (het is daar de ware plaats van alle mo gelijke wild gedierte), en een Chinees, die daar dichtbij woont en er eene var- kensfokkerij op na houdt, wenschte het wilde zwijn levend in bezit te krijgen, om het tot kruising voor zijn varkens te behouden. Orn het beest te vangen, legde hij op den weg, dien het dier gewoonlijk liep, een val aan en schoof daarover een dak van drooge alang-alang, waarop hij een grooten pot met gebakken ketela'^ zette. Eene oude inlandsche vrouw, dl§* dagelijks in het bosch ging, om hout te sprokkelen en ook daar strikken heeft staan voor wilde kippen en patrijzen (poe- joe gongong), kwam tegen den avond met een kort gevangen poejoes aan den arm voorbij den val, en den pot met ge bakken ketelas ziende en door nieuws gierigheid gedreven, kwam zij eens na derbij, om te zien waartoe dat wel diende. Zij ging op den pot af en zonk plotseling in de diepte. Haar geroep was te vergeefs, daar het overstemd werd door den stormwind van het opkomend onweer, en daar het begon te stortregenen, besloot ze onder het ove rige mosdak beschutting te zoeken. Na dat de regen een weinig bedaarde, kwam er een groote tijgerkat (meöng Tjong- kok) langs het looppad, kreeg een kantijl (een soort hert) in 't oog en vervolgde deze, waarop de kantijl in zijn vlugge vaart hals over kop in de zwiinenval tui melde, gevolgd door de tijgeikat. Het weer bedaarde en de dikhuid voor wien de val was gegraven, nam zijn ge woon wegje. Plotseling brak een zware tak van een boom, waardoor liet zwijn zoo schrikte, dat hij aan het hollen gaat en blindelings in den kuil valt. Toen de varkensfokker den volgenden dag naar zijn vangst ging kijken, schrok zij zeer, toen hij, het zwijn willende ophalen, eerst een kantijl, daarna een tijgerkat, toen eenige poejoes en eindelijk de knorrende dikhuid vond en het oude vrouwtje meer dood dan levend in den kuil zag. Hij heeft bij de Tepekong gezworen nimmer meer gebakken ketelas als lokaas voor wilde zwijnen te gebruiken. Het volgende wordt door de Midd. Ct. als «historisch" medegedeeld Heb je nog niets van de stemming gehoord? vroeg Woensdag in een Zeeuw- selie gemeente een arbeidersvrouw aan een buurvrouw. Hoe vraag je dat zoo? was de we dervraag, verwonderd als de laatste was over die belangstelling in den uitslag der verkiezing. Wel, er is gisteren gestemd of de vrouwen nog naar het veld zullen blijven gaan of niet. En je moet weten, mijn veldschoenen zijn versleten en nu wou ik eerst den afloop der stemming af wachten, eer ik een paar nieuwe in den maak deed. Er woidt bij verteld, dat de mannen, als het doorgaat dat wij thuis moeten blijven, 24 stuivers daags krijgen, in plaats van 14 zooals nu. De buurvrouw hielp haar uit den droom. Met een alles behalve lieve ontboeze ming over het stemmen, ging het vrouwtje naar huis en zou dan maar weer een paar nieuwe schoenen laten aanmeten. Woensdagmorgen kwam te 's-Bosch met den trein van 7.23 van Breda, onder goed geleide, aan de beruchte Leunissen. Zwaar geboeid, met de handen op den rug, stapte de man in zijn boevenpak en blootshoofds, tusschen vijf Marécbaus-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 5