Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. peijne (187779) en van 18841888 gouverneur van Suriname. Marine: J. C. Jansen, hoofd-ingenieur, chef van de afdeeling materieel aan het departement van marine. Oorlog: luit-kolonel A. L. W. Seyffardt, lid der Tweede Kamer voor Utrecht, (tot 15 Sept. 1891). Waterstaat handel en nijverheidC. Levy, ingenieur (bij de Zuiderzee-vereeni- g'ng)- KoloniënMr. W. K. baron van De- dem, lid der Tweede Kamer voor het district Hoorn, burgemeester van Hoorn. De nieuwbenoemde ministers hebben gisteren Vrijdag 21 Augustus, des mid dags 12 uur, op het Loo in handen van de Regentes den ambtseed of belofte (de minister Levy behoort tot de Doopsge zinde gemeente) afgelegd. Het dragen van het ambtscostuum was voor de eeds aflegging niet gevorderd, zoodat zij heeft plaats gehad in rok met witten das, be halve den minister van oorlog, die in groot tenue was. De luitenant-kolonel van den gene- ralen staf, A. L. W. Seyffardt, aangewe zen om den generaal J. W. Bergansius als Minister van Oorlog te vervangen, be gon zijn loopbaan als officier der artil lerie op den 4en Juli 1859, zoodat hij reeds 32 jaren den officiersrang bekleedt. 2 Augustus 1861 werd de 2e luitenant Seyffardt tot len luitenant bevorderd en 12 jaren na zijn benoeming tot officier, den 2en Juli 1871, zien we den tegen- woordigen overste reeds als kapitein aan gesteld. Den 12en Mei 1885 werd de heer Seyffardt tot majoor bij den generalen staf benoemd. Drie jaren later, door de liberale partij te Utrecht naar de Tweede Kamer afgevaardigd, werd majoor Seyf fardt op non-activiteit gesteld. Bij de behandeling der legerwet bepleitte hij Het door hem voorgestane stelsel van algemeene volkswapening met zeer kor ten diensttijd. Vreezende dat zijn bruik baarheid als officier zou verminderen, door te lang aan het leger onttrokken te worden, verzocht de inmiddels tot luitenant-kolonel bevorderde majoor Seyf fardt bij de laatste aftieding der kamer leden niet voor een herbenoeming in aanmerking te komen, en werd hij in activiteit hersteld en ter beschikking van den Minister van Oorlog, voor speciale diensten, gelalen. Overste Seyffardt is 51 jaar oud en derhalve nog in de kracht van zijn leven hij staal bekend als een kundig ofGcier, begaafd met algemeene militaire kennis. Door de Exploitatie-Maatschappij is overgegaan tot den aankoop van 10 post- rijtuigen, 58 bagagewagens, 50 rijtuigen le en 2e klasse, 46 rijtuigen 3e klasse, 200 gesloten goederenwagens, 100 zand- wagens, 20 bierwagens en 25 locomotie ven. Al dit materiaal is in het buitenland vefvaarffigd. Het Iïdbl. maakt de volgende op merkingen Het Kabinet zal dus vier leden der Staten-Generaal opnemen, die dan, we gens het aanvaarden van een bezoldigd Staatsambt, moeten aftreden, maar ter stond herkiesbaar zijn. Naar wij vernemen, wenscht de heer Tak van Poortvliet de betrekkingen van minister en kamerlid niet te vereenigen en zal hij zich dus niet herkiesbaar stel len. Hoe de andere drie aanstaande Mi nisters-Kamerleden, over de vereeniging oordeelen, zal weldra blijken. In allen geval zullen de Provinciale Stoten van Noord-Holland binnen 30 dagen moeten bijeenkomen om een lid der Eerste Kamer te kiezen, en zullen de kiezers in de districten Hoorn, Emmen en Amsterdam worden opgeroepen om afgevaardigden ter Tweede Kamer aan te wijzen. Voor den thans weldra (binnen 30 da gen) ten einde loopenden ziltingstjjd der oude Kamer zijn aanvullingskeuzen over bodig geworden. Wat de nieuwe Kamer betreft, welke op 15 September optreedt, laat de kieswet 29 dagen tijd voor de aanvullingskeuzen, die derhalve uiterlijk in de tweede week van October belmo ren te geschieden. Doordien de heeren Van Tienhoven en Pierson ministers werden,moet tevens wor den voorzien in de belangrijke betrekkingen van burgemeester van Amsterdam en vun president der Nederlandsche Bar.k. Voor de eerste betrekking noemt het blad den jongstbenoemden wethouder, den heer Serrurier. Bij Kon. besl. is mr. E. baron Mac- kay, min, van Koloniën, benoemd lot mi nister van Staat. Verscheidene te Berlijn verschij nende dagbladen verspreiden het gerucht, dat onze Koningin-Regentes in de vol gende maand den Keizer van Duitschland een tegenbezoek zal brengen te Berlijn. De groote najaarswedrenaen te Breda zullen niet, zooals aanvankelijk was be paald, op 20 September, maar op Zon dag 4 Oct. a. s. plaats hebben. Het aantal aanvragen tot deelne ming aan den wedstrijd, uitgeschreven door de Weerbaarheidsvereeniging te Wageningen, is vrij groot. De groote spoorwegmaatschappijen hebben vracht vermindering toegestaan. Namens H. M. de Koningin-regentes is een flink bedrag in geld ontvangen, waar voor waarschijnlijk een. zilveren beker met inschrift zal worden aangekocht, om te dienen als prijs voor den personeelen wedstrijd, waaraan ook niet-leden kun nen deelnemen. De commissaris van politie Stork te Amsterdam heeft bij den raad inge diend een adres, naar aanleiding van het verslag der taptoecommissie, met ver zoek hel te doen opnemen in het Ge meenteblad. De voor gister uitgeschreven raads vergadering kon wegens ontoereikende opkomst der leden niet doorgaan. Het geschil tusschen Stad en Lande van Gooiland en de Hollandsche Spoor weg-Maatschappij, over het afzanden is nog niet ten einde. Het blijkt nu, dat het bestuur nog bezwaren heeft. De overeenkomst om te dier zake tot eene schikking te komen, was niet ter kennisse gekomen van Bussum, welks Raad der halve besloten heeft bij exploot in ver zet te komen Men meldt uit Rotterdam aan de Amst. Ct.: Dank zij de tijdige tusschenkomst der politie werden gisterenavond baldadig heden voorkomen. De bekende rhumatiek-man zoo als het volk Sequah noemt toonde zich op de gisterenavond in het Verkooplokaal gehouden seance zeer gebelgd over een stukje in een der bladen, afkomstig van een hier ter stede wonende genees kundige, waarin zijne geneeswijze als kwakzalverij werd aangemerkt. Sequah wilde natuurlijk voor geen kwakzalver doorgaan. Alleen ter wille der lijdende menschheid is hij naar Holland gekomen, waar hem de rijksdaalders bij hopen in den zak rollen. Het volk koos partij voor Sequah en begaf zich naar de woning van den be doelden geneesheer, met bedoelingen die zich gemakkelijk laten gissen. De politie wist echter het volk te verstrooien, waar door ongeregeldheden voorkomen werden. Uit Neerbosch meldt men ons: De collecte bij het bezoek van de afgevaar digden der Chr. Jongelingsvereenigingen, in de weezenkapel gehouden, heeft f419.60 opgebracht. De bezoekers kochten voor een aanzienlijk bedrag aan klompen, welke bij Amerikanen en Engelschen niet als schoeisel wordeD gebruikt. Aanzienlijke mannen uit Amerika en Engeland wan delden zelfs met klompen in de hand door Nijmegen. Onder de merkwaardige giften, is het hier warm in de kamer!" Daaraan zult gij wel spoedig gewoon zijn," zeide Delancy. „Nu onze zaken, en dan, hoe eerder gij gaat, des te aangenamer zal het mij zijn. Zoo ik gestorven was, dan zou uw vriend, Dokter Day, zijn gehangen, en gij naar alle waarschijnlijkheid een aantal jaren iu hot tuchthuis hebben mogen brommen. Maar zoo als de zaken nu staan, zult gij er beiden met vijf a zes jaar afkomen. Gij kent de wet beter dan ik en zult mij daaromtrent wel eenige inlichtingen kunnen geven." „Gij hebt mij toch niet ontboden om mij te zeggen dat gij hierin onverbiddelijk zijt?" zeide Mr. Ridkius. „Dokter Day is zoo goed geweest mij eene verklaring te willen geven van de geheele toedracht der zaak. Ik heb die opheldering van hem niet willen aanhooreu en wil den schoft niet oens zien. Ik wil slechts met den minst sehuldige te doen hebben, James Kidkius." „O, hemel," kermde Mr. Kidkins„en ik bezit de algemeene achting, elks vertrouwen." „Ja dat is al zoer koddig; maar op het vortrouwen dat de wereld schenkt is somtijds niet te rekenen," zeide Ned. „Doch ter zake. Eenige weken geleden vond ik u, Ridkins, in Aynards Hol, onder het karakter ik houp dat het voor de eerste niual is, dat gij die rol speelt van een inbreker. Gij hadt de doozem tan Mr. Aynard opengebroken, zijne papiereu doorzocht, elk blad zijner boe ken nagezien en zijn brandenwijn uitgedron ken gij zijt daar vier en twintig uur bezig geweest om bouwstoffen op te doen, ten einde een man, die beter is dan gij ooit worden zult, in het verderf te storten. Daar heb ik u gevonden." „O ja. Ik weuschte dat het niet geschied ware, dat ik nimmer iets met die geheele zaak te doen gehad had." „En terwijl ik u daarvan rekenschap af vroeg, en gij op uwe schurkachtige kuieëu waart gevallen, om mij de reden te belijden waartoe gij u daar bevondt, verscheen uw edele vriend, die, naar ik vermoed, gekomen was om u af te halen, op het tooneel, en velde mij neder voor ik op zijn aanval was voorbereid. Daarop zijt gij, algemeen geachte lieereo, weggeroeid en hebt mij voor dood in Aynard's Hol achtergelaten." „liet is tegen mijn wil geschied, Ed Mr. Delancy," betuigde hij. „Maar Dokter Day was zoo driftig en verrast u daar te ontmoeten." „Ja, hij scheen zeer verrast. Maar mag ik u vrageu, waarom gij juist het Hol bezocht, terwijl er hier menschen waren?" „Dat was onze eenige gelegenheid," zeide hij. „Het eenige wat wij verlangden was de zekerheid dat Mr. Aynard niet in het Boot huis was en gij niet te Ilpham. Indien Mr. Aynard het licht zag dat ik trachtte te de afgeloopen week aan de weesinrichting geschonken, behoort weder een paard, een schimmel zonder gebreken. De te Leeuwarden te houden hard draverij om eene door H. M. de Ko ningin-weduwe, Regentes, namens H. M. de Koningin, uitgeloofde gouden zweep, is thans definitief bepaald op Maandag 31 Augustus, den verjaardag der Koningin. Terwijl vroeger slechts Friesche paarden mochten mededingen, worden thans alle Nederlandsche paarden toegelaten. In af wijking mede van vroeger, zal het zijn eene harddraverij niet met paard en chais, maar met paarden onder den man. De Maatschappij tot bevordering van bouwkunst hoopt in het volgende jaar haar 50 jarig bestaan te gedenken door een te Amsterdam te houden congres over bouwkunde en aanverwante belangen, ook van hygienischeD en socialen aard. Te dezer gelegenheid zullen ook eenige feestelijkheden georganiseerd worden. De staatscommissie voor den land bouw zal in de tweede helft van Septem ber hare vergaderingen hervatten, om zich alsdan bezig te houden met het vraagstuk van het landbouw-prachtwezen. Dit zal waarschijnlijk de laatste arbeid der land- bouw-corfimissie zijn, waarna zij Hit jaar zal worden ontbonden. Dezer dagen werd in openbare ver- kooping eene boerenhofstede in het Gein, onder Weespercarspel, met uitmuntende hooi- en weilanden verkocht voor f41260, terwijl dezelfde boerderij ongeveer 10 jaar geleden verkocht werd voor f95000. De Staats-Conrant van Vrijdagavond bevat de kon. besluiten, waarbij aan de aftredende ministers eervol ontslag ver leend wordt en de nieuwe bewindslieden benoemd worden met ingang van den 21. Augustus. Zondag 23 Augustus wordt de dienst in de Remonstrantsche kerk alhier waar genomen door Ds. D. Jesse, doopsgezind predikant te Zaandam. Woensdagnamiddag had de in ons vorig nummer aangekondigde luchtvaart plaats van de kapitein Leon Mary met zijn groote ballon „Wilhelmina." Een talrijk publiek was in den tuin van het Café «de Arend" bijeen, terwijl men in de aangrenzende straten en lanen, spreekwoordelijk, wel over de hoofden kon loopen. Luchtschipper, passagier (de heer J. R. A. H. Schilz) en publiek werden echter grootendeels teleurgesteld. Of er geen genoegzame voorraad gas was, dan wel of de drukking te gering was, ofdeaan- voerbuis te nauw, wie zal het zeggen. Een feit is het, dat ofschoon met de vulling reeds des morgens te half tien was begonnen, 's avonds half zeven de ballon voor een groot gedeelte nog niet was gevuld, tengevolge waarvan, ofschoon er geen ballast werd medegenomen, de ballon zich slechts zeer weinig boven den grond verhief, een paar schoorsteenen en dakpannen verbrijzelde, hier en daar in boomen bleef haken en na veel tobbens eindelijk op een weiland achter de Ca- vallerie-kazerne voor goed nederkwam. Naar wij vernemen is de heer Schiltz door kapitein Leon Mary uitgenoodigd om Zondag 30 Aug. a. s. te Tilburg nogmaals met hem op te stijgen. Het le aanvullings-kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1891, door B. en W. opgemaakt, wijst een bedrag aan van f2049.36'/j Ter voorziening in de plaatsen, opengevallen door verleend ontslag aan hen, die daarop recht hebben en door vertrek, werden Woensdag 19 dezer, 82 personen als schutter ingelijfd. beletten door er iets een of twee keoren voor te liangeumaar de spijkers hielden niet in het verteerde hout en het gordijn viel telkeus naar beneden dan zou zijne bijgeloovig- heid hem daarin iets bovennatuurlijks hebben doen zien, meenden wijen was dat het ge val niet, dan waren wij hem toch voor ge weest en hadden Ilpham bereikt voor hij bij ons zijn kon. Maar het buitengewoon hooge getij van dien avond verstoorde onze gemaakte berekeningen. Wij waren geen van beiden recht op de hoogte van het getij. O, beste Ed Mr. Delancy, gij ziet dat ik ronduit de waarheid zeg dat ik niets achterhoud." „Hoe lang hebt gij Dokter Day gekend?" „Ongelukkig, twee a drie jaar." „Is hij een uwer cliënten." „In zeker opzicht. Hij is ons zeer veel geld schuldig. Hij speculeert veel, geloof ik. Ik weet anders niet wat hij met zijn geld doet, want hij weel er dan al zeer gauw weg mede. Ik hoor dat hij bij gelegenheid van de laatste wedrennen veel verloren heeft." „Zoo. Ik herinner het mij niet meer dat hij ook daarvan een liefhebber was. Doch dat behoort niet tot onze zaken." „Neen, mijnheer." „Toen ik ziek lag, was ik in de macht van dien George Day, zoodat hij zich van oen lastigen gotuige tegen hem zou hebben kunneu outslaanen ik geloof ook dat zulks een oogeublik zijn voornemen was, en ik mij Hedenmorgen passeerde alhier per Centraalspoor een afdeeling aanvullings troepen, steik ruim 80 man van het Koloniale Werfdepot te Harderwijk, ten einde zich te Rotterdam op een der stoomschepen van de Rotterdamsche Lloyd naar Nederl. Indië in te schepen. Uit honderden plaatsen leest men reeds berichten van plannen ter feeste lijke viering der verjaardag van H. M. de Koningen. Van een dergelijk voornemen in onze gemeente hoorden wij tot heden niets. Moet Amersfoort daarin bij kleinere plaat sen ten achter staan? Op de Donderdag gehouden St. Bartholomeus-paardenmarkt waren onge veer 200 stuks aangevoerd. Voor paar den besteedde men f100 a f350, voor veulens f 80 a f130 en voor hitten f60 a f 120. De aanwezigheid van weinig kooplieden deed de handel flauw zijn. Woensdagnacht overleed, na een zeer korte ongesteldheid, de heer S. van Itallie, voorzanger der Ned. Israël, ge meente alhier, die als zoodanig den lOen Januari j.l. zijn 40-jarig jubilé vierde, bij welke gelegenheid hem door den kerke- raad en gemeenteleden vele bewijzen van waardeering werden aangeboden. De overledene vervulde op uiterst nauwge zette wijze de plichten aan zijne betrek king verbonden. Het op Dinsdagavond 25 Augustus bepaalde concert van het stafmuziekcorps van het 5e reg. inf. op het terras der Sociteit „Amicitia" is uitgesteld tot Vrij dagavond 28 Augustus. Bij den Raad van State, afd. v. d. geschillen v. bestuur, zijn ingekomen een vijftiental kon. besluiten, houdende be schikking op beroepen tegen besluiten van Ged. Staten, genomen op aanvragen om de rijksbijdrage, bedoeld bij art. 54bis der wet tot regeling van het lager onderwijs over 1890. Daarbij worden die bijdragen vastgesteld o. a. voor de school van de r.-k. kerkbesturen van den H. Franciscus Xaverius en van O. L. V. Hemelvaart te Amersfoort, op f 1699.99». Aan den Wielerwedstrijd, die voor leden van den Algemeenen Nederland- schen Wielrijdersbond, in de provincie Utrecht woonachtig, a. s. Zondag tusschen Amersfoort en Ede zal plaats hebben, zullen een twintigtal heeren deelnemen. De wedstrijd zal te kwart voor tien uur aanvangen. Afrid aan „de Hertekop" aan de Arnhemsche straatweg. De schietwedstrijd door de schut- terij-kadervereeniging «Broederschap" die gisteren zou plaats hebben, is tot nader te bepaien dag uitgesteld, doordien de schiettereinen worden gebruikt dooi manoeuvreerende troepen. Een boek, waarin onze kinderen plezier zullen hebben, is bij de uitgevers Nijgh en van Ditmar te Rotterdam ver schenen. In dit boek, «De jeugd onzer Koningin" gedoopt, verhaalt Louise B. B. op prettige, onderhoudende wijze, hoe Koningin Wilhelmina den tijd op T Loo doorbrengt. Een groot aantal kleurige platen, waardoor men tevens een denk beeld krijgt van het schoone park van 't Loo, versiert het prachtweikje, dat in een sierlijken omslag met het portret van de Koningin en een afbeel ding van het stamslot Dillenburg gehuld is. Nu de uitgave van dit boek bijna sa menvalt met den aanstaanden verjaardag van Koningin Wilhelmina, vestigen wij gaarne de aandacht van onze lezers op dit boekwerk. in even groot doodsgevaar bevond in deze kamer als in het Boothuis." „O, dat oordeel over miju vriend-is te hard," stamelde Mr. Ridkins, die zich schijnbaar beleedigd toonde door deze beschuldiging van zijn neef. „In elk geval hij wilde mij schrik aan jagen, dat, mijne zwakheid in aanmerking genomen, een edele daad was, en toen hem dit mislukte, smeekte hij mij om geheimhou ding en had eindelijk de barmhartigheid mij van zijne tegenwoordigheid te verlossen. Dit in aanmerking genomen, dat misschien nit iets anders voortkwam, beu ik besloten mij niet al te hard tegenover George Day en u te gedragen. Zelfs ben ik geneigd te geloo- ven dat hij in zijn schrik en woede, en met het bewustzijn dat al zijne plannen nu naakt en bloot lagen, en al zijuo kuiperijen aan het licht waren gekomen, zijne zelfbehcersching heeft verloren en mij daardoor met dien ijzeren staug, welke juist voor de hand iu een hoek stond, neervelde ik laat aan Mr. Day zelf over te beslissen of mijne uitlegging gegrond is of niet. Zoo nu al de gestolen papieren morgen ochtend voor twaalf uren in mijne handen zijn, dan zal ik zwijgen, om hem echter niet, maar om zijne zuster." „Ik heb ze allen bij mij. Ik vermoedde het wel dat gij ze allen terug hebben wildet. Dokter Day meende dan ook dat zulks de beste weg was en heeft ze daarom mij ter 337ste STAATSLOTERIJ. Derde klasse. Trekking van 19 en 20 Aug. (600 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijs vau flOOO op No. 17827. Prijzeu van f 45 849 5885 7849 7923 8962 10593 17875 18922 18966 18985 20354 20355 en 20372. Te zamen 14 prijzen. Volgende trekkingen geschieden 31 Aug. 1—3, 14—17. 22—25, 29, 30 Sept. en 610 Oct. Loten zijn nog verkrijgbaar. Soest, 21 Aug. Nadat Woensdag 2 officieren, 4 onderofficieren en 6 man schappen waren aangekomen om kwartier te maken, kwam gister morgen te half 10 uur het 5de escadron van het 3de regt. huzaren uit 'sGravenhage onder be vel van den ritmeester Snouck Hurgronje aan. Een extra-trein bracht manschap pen er, paarden naar Hilversum er, van daar kwainen ze hierom hoofdzakelijk in de Birkt gehuisvest te worden. Des namidd. te 12.6 uur kwam met een extra-trein aan het station Soest de staf van genoemd regiment aan. bestaande uit Overste Romer, majoor van Raden, ritmeester-adjudant Lucassen en luitenant adjudant Twiss, een officier van gezond heid, een paardenarts en een officier van administratie, benevens de standaard en de muziek. Onder de lustige tonen der muziek trok de troep ons dorp binnen, kort daarop gevolgd door het 3de escadron van ge noemd regiment onder bevel van ritmees ter Braams, die evenals de staf, allen in gekwartierd werden tusschen Soestdijk en den gemeentetoren. De geheele sterkte bedraagt thans 16 officieren, 265 manschappen en 270 paar den. De tioepen blijven tot den 2. Septem ber ingekwartierd, hoewel er destijds officieel bericht was gezonden, dat alleen de siaf zoolang zou blijven doch de twee escadrons slechts tot 25 Aug. alhier zou den vertoeven. g— Woensdagochtend ontspoorde van den sneltrein van Rheine, even voor het sta tion Bentheim, de tender van de locomo tief; tot voor het station reed de wagen naast de rails, waardoor een der veeren van de as brak. Eerst toen uit Hengeloo eene andere machine was aangekomen, kon de reis worden voortgezet. Door dit oponthoud kwam de trein eerst te 10,35 te Arnhem aan. Waarom er geen vijfde dragonderre giment in het Engelsche leger is. Toen de Fianschen onder generaal Hum- bert in het jaar 1708 in Engeland land den, lag het toenmalige vijfde dragonder regiment te Castlebar iu garnizoen. Hum- bert marcheerde op de stad toe en het kwam tot een slag, waarin echter het bovengenoemde regiment den vijand on- middelijk den rug toewendde, om welke reden het treffen niet de «slag", maar de «wedren", van Castlebar genoemd werd. De regeering koesterde de verdenking, dat ontrouw de aanleiding tot die vlucht geweest was, wat des te waarschijnlijker was, toen negen dagen daarna nauwelijks 500 man den pas van Coloony met goed gevolg tegen de Franschen verdedigden. Het vijfde dragonderregiment werd se dert dien tijd uit het leger geschrapt en hand gesteld, toen hij van Thirby Cross te rugkwam. Zij zijn allen in dit couvert bijeen." Delancy nam het couvert, dat Mr. Ridkius intusschen uit zijn zak gehaald had eu bezag het oplettend. „Wat zou er van deze papieren geworden zijn, bijaldien ik gestorven was?" zeide De lancy iu zich zelven. „Zoo er iets gemist wordt, zijt gij beiden er voor verantwoorde lijk." „Gij zult alles iu orde vinden, mijnheer." „Ik zal ze oumiddelijk naar Mr. Aynard te Londen zenden, om ze te onderzoeken." ,,lk zal ze dadelijk zelf voor u te Thirby Cross op den post doen." „Dankje," zeide Delancy droogjes. „Vergevi: g, ja, 't is waar, na het voorge vallene kunt gij mij niet meer uw vertrou wen schenken." „Gij hebt volkomen gelijk. Om u de waar heid te zeggeu, heb ik de Ridkins nooit veel vertrouwd; maar dat doet nu niots ter zake, hoe eerder ik u echter zie vertrekken, des te liever zal het mij zijn." ,,Ik hoop toch niet, dat gij mij een slecht hart toedraagt?" ,.0, neen, ik koester voor u de hoogste achting," zeide Delancy op spottenden toon. „Ga zitten, ik heb nog niet geheel afge daan." Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2