Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Niettemin werd de vloot bezocht door prinses Beatrice, die er met de gebrui kelijk eerbewijzen werd ontvangen. Des avonds bood de koningin aan admiraal Gervais en zijn hoofdofficieren, benevens den Franschen gezant een feestmaal aan in de groote, onlangs ingewijde, in Hin doe-stijl gebouwde zaal van het konink lijk paleis te Osborne (Wight). De gezant zat rechts, de admiraal links van de ko ningin. Toosten werden uitgebracht op de koningin en op president Carnot. De groote revue van Vrijdag is schit terend geweest en werd door goed weer begunstigd. Tegen half vier was de ko ningin aan boord gegaan, vergezeld van de prinsessen Louise en Beatrice, den Prins van Wales en den hertog van Cor naugt. Het koninklijk jacht, door de li- niën stoomende, werd van elk schip met salvo's, muziek en gejuich begroet. Na afloop werd een feestmaal aangeboden door admiraal Clan William, in het ad miraliteitsgebouw te Portsmouth terwijl in de rnarineclu'o de subalterneofficieren de gasten W3ren van hun Britsche collega's Des avonds waren de meeste schepen geïllumineerd. De wederzijdsche indruk van dit be zoek is een hoogst aangename, al wordt er minder rumoer gemaakt dan bij de Russen. Ook de pers is met de zaak zeer ingenomen. Zaterdag gaf de burgemeester van Portsmouth een feestmaal en bal, waar het zeer vroolijk en hartelijk toeging. Daarmee is de rij der voornaamste feeste lijkheden gesloten. Het vertrek van het eskader is op Woensdag bepaald. Ko ningin Victoria heeft een portret besteld dat zij den President der Fransche Repu bliek zal laten aanbieden, met een eigen handig schrijven er bij. De lijst zal ver sierd zijn met de gekruiste wapens van Frankiijk en Engeland. Zaterdagmorgen omstreeks negen uren is de Keizer van Duitschland met zijn gemalin te Berlijn teruggekomen. HH.MM. stegen aanstonds te paard en reden naar het Tempelhofer veld, waar een parade werd gehouden van het gardecorps, die uitnemend slaagde. Te Berlijn wordt druk gesproken over des Keizers baard, dien hij op zijn reis heeft laten staan. Om hem te zien waren velen uitgetogen naar de parade; mochten de goede Duitschers soms ver wacht hebben den monarch als een twee den Barbarossa te aanschouwen, dan zullen zij eenigszins teleurgesteld zijn geweest, want de waarheid moet ge zegd worden, het gewas vertoonde zich nog vrij dun en min of meer wankleu rig. Men leeft echter op moed en ver trouwt dat het wel beter zal worden. Dat de gezondheid des Keizers weer ge heel is hersteld, blijkt hieruit, dat hij Zaterdag vier uren achtereen in den zadel heeft gezeten. In den afgeloopen week werd te Brus sel een socialisten-congres gehouden, waartoe tal van afgevaardigden uit on derscheiden landen bijeenkwamenuit Nederland o. a. de heeren DomelaNieuwen- huis en Fortuyn. De anarchisten, die zich aanmeldden, werden geweerd. Mej. Drüc- ker, presidente van de vrije-vrouwenver- eeniginp, van Amsterdam, werd slechts toegelaten nadat zij veiklaard had niet te zijn gekomen om in de vergadering strijd te voeren tegen de mannen. Onder de talrijke redevoeringen trok vooral de aandacht een zeer hartstochtelijke van den Duitschen Rijksdag-afgevaardigde Bebel, waarin hij de meer.ing uitsprak dat de arbeidswetten slechts te beschou wen zijn als een middel om de arbeiders krachteloos te maken in hun streven naar uitroeiing der bourgeoisie," en hen dus buiten gevecht te stellen. Omtrent de militaire quaestie was men in de Duilsche afdeeling van oordeel, dat bij de tegenwoordige sociale toestanden het behoud van een slaand leger, eventueel ook tot verdediging van het vaderland, noodzakelijk is. Alleen bij hervorming der maatschappelijke verhoudingen zou het mogelijk zijn tot ontwapening en tot ligen toestand geweest en inij n vleeseli is er door van mijn lichaam geknaagd. Maar Day heeft van mij zooveel geld gehad, uit mijne eigene middelen, dat ik niet weet hoe hij ze mij ooit zal kunnen betalen, als zijne zuster niet voor hem in de bres springt. Gij weet het niet wat soort van mensch die Day is om u onder den duim te krijgenhoe hij u weet te vleien, en toch op zijne manier is hij een goede kerel. Hij had beloofd mij in aanvakiDg te brengen met eene dame die veertig duizend pond rente bezat, hij heeft het gedaan ook, maar de rijke dame scheen niets ia mij te zien dat haar beviel en die kans was dus verkoken." „Wat gaan mij al die praatjes aan?" „Niets, mijnheor; alleen wildo ik u doen zien boe nauw ik aan dien man verbonden ben en in welk een warboel ik verkeer. En toch ben ik u dankbaar zeer dankbaar voor de goedheid die gij mij hebt betoond, en voor de gemakkelijke wijze waarop gij mij ontslaat. Ik zal dit nooit vergeten. Ik ben op hot punt geweest mij zeiven en Day aan te klagen, om mij zoo van den last die mij drukte te ontslaau. Doch ik had er den moed niet toe. Vergeef mij dat ik u weder Ed mund noem. En nu, voor ik heenga, moet ik u nog eene goede tijding mcdedeeleu, zoo gij ze nog niet vernomen hebt." „En welke mag dat zijn?" „De zaak van de Uuliuiet Credit is ein den algemeenen vredestoestand te komen. Toen deze quaestie in de volle vergade ring werd behandeld, verdedigde de heer Domela Nieuwenhuis het denkbeeld, dat bij een oorlogsverklaring de socialisten van alle landen eenparig moesten ant woorden met een werkstaking, en een voudig weigeren de wapens te gepruiken, welke meening weinig instemming vond. Het debat eindigde,met de goedkeuring, met algemeene stemmen behalve die van Nederland, .van deze resolutie«Hetcon- gres is van oordeel, dat het in het belang is van allen, die den oorlog voor goed onmogelijk willen maken, zich aan te sluiten bij de socialisten, welke de eenige partij van den vrede is; dat het congres tegenover den dreigenden toestand in Europa en de ophitsing der besturende klassen een beroep doe op de werklieden der geheele wereld om alle pogingen en bondgenootschappen, die een oorlog zou den kunnen verwekken, te keer te gaan en door bevordering van een internatio nale organisatie van het proletariaat de zegepraal van het soeialisme te verhaas ten." In de laatste vergadering, die van Za terdag, werden nog resolutiën aangeno men ter bestrijding van het zoogenaamde zweetstelsel (bij de kleermakers in En geland! zoomede ter afkeuring in het algemeen van het werken op stuk en bij aanneming. Dit werd genoemd een vorm van loon-uitkeering, waarbij de werkman steeds meer wordt uitgezogeneen af schuwelijk stelsel, dat steeds overwerken met zich medebrengt: een gevolg van de overmacht van het kapitaal, dat bestreden moet worden. Neg werd bepaald, dat op het pro gramma voortaan geheele gelijkheid der beide seksen zal voorkomen, en dat voor de vrouw dezelfde burgerlijke en staat kundige rechten zullen geëischt worden, als de man bezit of tracht te verwerven. Onder de juichkreten ter eere van het internationaal socialisme ging daarna het Congres uiteen. Het volgende zal in 1S93 in Zwitserland worden gehouden, en ook een te Chicago. Met een ijver, een betere zaak waar dig, gaan de Turksche roovers voort het gouvernement op de bekende wijze nu en dan een aderlating te doen onder gaan nu hebben zij zich weer meester gemaakt van een spooorweginspecteur, den heer Sollini, te Demircapou in Roe- rr.elië. Deze schreef aan een stationschef van de lijn een brief, waarin hij bericht dat de rooverhoofdman Stojan Mohad- jian als losprijs 2000 Turksche ponden en een goeden verrekijker eischt, en dat hij vermoord zal worden, als die losprijs niet binnen elf dagen betaald is. Naar aanleiding van het gebeurde ont ving de Porte een schrijven van den Oostenrijkschen gezant, waarin ten be hoeve van de Oostersche spoorwegmaat schappij wordt aangedrongen op betere waarborgen voor de veiligheid van het verkeer, en een ander, van den Italiaan- sclien gezant, waarin bescherming wordt verzocht voor Sollini, die Italiaansch on derdaan is. Betalen zal wel weer de boodschap zijn! Het collectieve optreden van Engeland, Frankrijk, Duitschland en Amenka bij den Chineezen regeeringsraad voor bui- lenlandsche aangelegenheden schijnt toch eenigen indruk gemaakt te hebben; al thans, de plaatselijke en gewestelijke autoriteiten toonden zich, waarschijnlijk op instiuctiën uit Peking ontvangen, wat toeschietelijker tegenover de eischen tot schadevergoeding wegens de gepleegde moorden en plunderingen. Wat den toe stand daar nog ingewikkelder maakt is, dat men in sommige provinciën het er juist op toelegt, de regeering in moeie- lijkheden te brengen met de mogendhe den, in de verwachting dat daaruit een omwenteling zou voortvloeien waarvan de val der keizerlijke dynastie het ge volg zou zijn. Bij herhaling is door gemelden regee ringsraad, langs telegi afischen weg, bij lijk hare liquidatie nabij en er blijft een ba tig slot, waardoor den aandeelhouders eene uitbetaling toekomt van vier pond, twee shil ling en zes stuivers per aandeel. Het is wel niet veel voor elk aandeel van vijftij pond, maar vier duizend eou honderd en vijf en twintig pond liggen ter ontvangst voor u gereed. De bewijzen liggen zeker bij uwe moeder te huis," zeide Mr. Ridkins. „Het zal menigeen verwonderen. Wij hebben in den laatsten tijd eenige aaudeelen opge kocht, alleen van meusehen die om geld ver legen waren, maar hadden op zoo iets nooit durven rekenen. Zoo ik u met de vermoe delijke uitkomst bekend had kunnen maken, zou ik u aangeraden hebben hetzelfde te doen." „Zeg eens Ridkins, hebt gij er ook eenige gekocht van een oud man, Judge, te Wol- chesler? vraagde Delanccy. „Bedenk u eens goed of gij u dien naam van Judge niet herinnert." „Judge Judge een man uit het armhuis?" „Ja, dezelfde met wien gij mij onlangs op zekeren avond ontmoet hebt." „Ik weet het niot zeker. Maar ik geloof wel dat er met iemand van dien naam een paar dagen geledon zoo iets heeft plaats gehad." „Ellendige schurk, die gij zijt I" riep De- lancy. „Odie arme, ongelukkige, ellendige oude man! Pakje weg, schelm, en laat me uw sohelmen tronie niet meer aanschouwen. het ministerie van buitenlandsche zaken te Berlijn de opmerking gemaakt, dat de Duitsche gezant te Peking ten onrechte aan de betoogingen over de vervolging van vreemdelingen deelneemt, omdat geen Duitsche onderdanen bij de laatste rustverstoring schade hebben geleden. De Duitsche pers toont zich daarover ge raakt. Terecht zegt de Norddeutsche Zeitung, dat de Duitsche Regeering zelve heeft te beoordeelen, hoever haar be moeiingen reiken, daar het hier een ge meenschappelijk belang der beschaving geldt, waarvoor alle groote mogendheden gezamenlijk optreden. In de omstreken van Valparaiso is Vrijdag tusschen de partijen in Chili de groote strijd aangevangen, die waarschijn lijk tol een beslissing zal leiden. Beide legers waren toen van ongeveer gelijke sterkte, 20.000 man. Even benoorden de stad werd het Congresleger aan wal gezet en geraakte spoedig slaags met de troepen van president Balmaseda. Den eersten dag waren er reeds drieduizend dooden en gekwetsten. Aan weerszijden werd met groote heldhaftigheid gestreden ook de schepen der Congres-partij namen aan het gevecht deel. De uitslag is nog onbekend, maar de laatste berichten mel den dat het leger van Balmaseda, dat den eersten dag reeds aan de verliezende hand was, in goede orde teiugtiok 0111 zich tot voortzetting van den strijd gereed te maken. Tot ons innig genoegen vernemen wij dat ook in onze gemeente de ge boortedag van H. M. de Koningin niet onopgemerkt zal voorbij gaan. Onzen ge- achten burgemeester, gesteund door eenige ingezetenen wend althans pogingen aan om de Ameisfoortsche jeugd, dien dag een feest te bereiden. Gedurende de divisie oefeningen van 210 September zijn bij het militair Hospitaal alhier gedetacheerd de officie ren van gezondheid 2e klasse C. M. Ter- laag en A. Kleijn uit Utrecht. De paardenarts 3e klasse M. Knip- scheer van het le regiment veld-artilleiie te Amersfoort is aangewezen, om met het le regiment huzaren deel te nemen aan de groote najaarsoefeningen der le en 2e divisie infanterie. Door Z.Excellentie de Minister van Oorlog is aan de Amersfoortsche Brood fabriek alhier de levering opgedragen van het munitiebrood, benoodigd voor de troepen die deelnemen aan de groote najaars-manoeuvres, welke in de leger plaats bij Zeist van 25 Aug. tot 3 Sept. zullen kampeeren, alsmede voor de voor uitgezonden en achtergebleven detache menten. Het ration is bepaald op 75 Decagram per hoofd. Bij de jl". Zondag gehouden weg wedstrijd, tusschen Amersfoort en Ede, afstand 50 kilometer, werd niettegen staande den slechten toestand van den weg, goed gereden. De heer A. Eysink alhier, kwam het eerst aan en legde de weg af in 2 uur 0 min. 'A sec., en be haalde dus den len prijs, een verguld zilveren medaille. Tweede aankomende was de heer H. J. Wolter in 2 uur 2 min. en 31 sec. Hem werd den 2en prijs, een zilveren medaille, toegekend. De heer H. A. Koch legde de weg af in den koristen tijd, n.l. 1 uur 59 min. en 37 sec., doch daar hij als rijdende op een pneumatic 8 minuten had moeten voor geven, kwam hij het derde aan. Ook hem werd een zilveren medaille toege kend. De prijzen werden door den af- deelings-consul, den heer Fockema, in het bondshotel van den heer A. Schimmel, onder hartelijke toespraak en aanbieding van den eerewijn, uitgereikt. In de vergadering, die de gemeen teraad Zaterdagmiddag hield, zijn de ge loofsbrieven van de zever, verkozen raads- Pakje weg voor ik je 'teen of audcr naar den kop smijt!" Mr. Ridkins blies in allerijl den aftocht bij deed de deur open, holde door den gang, den trap af, recht verheugd van zijn neef Edmund ontslagen tc zijn, en dankbaar er zoo goedkoop te zijn afgekomen. Ter nau- wernood was hij aan den arm der wet ont komen, welke bij zelf zoo goed kende en die hij toch zoo dwazelijk had getrotseerd in zijnen ijver om een schurk te redden, die nog grooter schelm was dan hij zelf; hij was gekomen om op zijne knieën genade af te smeeken, om te krimpen aan de vonten van den eenigen getuige tegen zijn krediet en reputatie, om hem alles te beleiden en alles ter hand to stellen. Eindelijk haalde hij we der vrij adem hij was weder Mr. Ridkins van Wolchester. Hij en zijn vriend Dokter Day ziju verkwistende vriend, die hem toegang tot de aanzienlijkste kringen bad te verschaffen waren door dien Edmund De- lancy schaakmat gezet; maar hij was toch vrij, want hij keilde zijn neef en wist dat deze nimmer zijn woord verbrak. Hij kwam beneden in de vestibule, opende de groote deur en bevond zich daar op eens tegenover zekereu Mr. John Judge van Wol chester en eene vrouw met een stroef gelaat, die veel gelijkenis met dezen had, maar veel jaren jonger was dan hij. Zij zagen hom aan toen zij hem voorbijgingen; maar de oude leden, de heeren II. W. A. van den Wall Bake, E. C. 11. van Lanschol Hubrecht, dr. P. Groeneboom, J. J. de Koningh, E. L. Vjssei, mr. J. Heyligers en F. W. J. H. Tengbergen, onderzocht en is tot hunne toelating besloten. Hetleaan- vullings-kohiei van den hoofdelijken om slag, dienst 1891, werd vastgesteld op een bedrag van f2049.36!. Daarna kwam in behandeling een request van den heer M. Schrek, kapitein-adjudant van het 5de regiment infanterie, waarin hij verzoekt de langs den Soesterweg staande boomen te doen vellen, of, wan neer daartegen bezwaar bestaat, althans de drie vóór zijne woning aanwezige boomen te doen verdwijnen. In hun advies geven burgemeester en wethouders te kennen, dat het eerste gedeelte van het verzoek betreft eene aangelegenheid van algemeen belang, waarvan het recht van initiatief behoort aan den raad of aan het dagelijksch be stuur, van welk college echter geen voor stel daartoe is te verwachten. Wat het verzoek tot rooiing der drie boomen aan gaat in het midden latende de vraag, of het verzoek daartoe niet van den eigenaar van hot huis had behooren uit te gaan merken burgemeesters en wethouders op, dat hoewel zij mogen aannemen, dat requestrant bij het huren van de woning met deaanwezigheid van de boomen bekend was, er bij hen geen bezwaar zou bestaan om aan zijn ver langen te voldoen, ware het niet, dat wanneer daarna de bewoners van de aangrenzende perceelen een dergelijk verzoek doen, zulks evenmin kan worden geweigerd, en alsdan liet grootste ge deelte van de boomen zou worden ver wijderd, op welker behoud zij in tegen stelling tnet den adressant met het oog op het aanzien dat zij aan den weg geven, prijsgeven. Wellicht, meenen B. en W., zou door het snoeien van de boomen eenigszins aan het verlangen van den requestrant kunnen worden tegemoet gekomen, en daartegen bestaat hunnerzijds geen bezwaar. Zij stellen echter voor, het verzoek van de hand te wijzen. Dienovereenkomstig werd door den raad zonder hoofdelijke omvraag besloten. De rekening der schutterij over 1890 werd goedgekeurd tot eer, bedrag van f2400.01, zoo aan ontvangsten als uit gaven, en die van het burgerlijk arm bestuur op een bedrag van f6796.72, zoo aan inkomsten als uitgaven; de re kening van het burger-weeshuis op een bedrag van f 11683.59 aan inkomsten, f 7574,ll'/i aan uitgaven, en alzoo met een batig saldo van f 4109.47'/, de re kening der Kamer van koophandel en fabrieken lol een bedrag van f 150 zoo aan inkomsten als uitgaven, terwijl daar na de gemeente-rekening over 1890 voor- loopig werd vastgesteld op een bedrag van f 190978.86% aan inkomsten f 177562.64 aan uitgaven, en alzoo met een voordee- lig slot van f 13747.225. Daarna werd tot lid der openbare ge- zondheids-commissie benoemd dr. A. A. J. Quanjer. Een crediet van f60 is aan burg. en Weth. verleend voor het doen geven van eene muziek-uitvoering op den verjaardag der Koningin, den 31 Aug. a. s., 's avonds van 68 uur, op den Hof, door de mu- ziekvereeniging nCaecilia." Door den heer v. d. Wall Bake werd den burgemeester in overweging gegeven, alsnog stapper, te doen om een feestdag voor de jeugd te organiseeren, en deze verklaarde daar mede ten volle te sympatiseeren. Voorts is ingekomen de begrooting van de dienstdoende schutterij voor 1892, die naar de afdeelingen is verzonden. Van het hoofdbestuur der schippers-ver- eeniging nSchuttevaer" is een verzoek in gekomen, om eenigen ondiepten in de ri vier de Eem weg te nemen, en van W. van Achterbergh een verzoek tot aankoop van het ^Kinderhuis." Van gedeputeerde staten zijn goedge keurd terug ontvangen de raadsbesluiten tot verhuiing van een der torentjes van ■*T™rr~ mail met zija vaalzivarten rok herkende liern niet, want hij was te vol van die eenige gedachte, zijne dochter, die hij voor goed kwam afhalen. Zij toefde nog eenigen tijd onder de poort en spraken met elkander, de broeder en zuster, beiden met dezelfde hoop vervuld eu staande op het punt haar tot ver vulling te zien komen. „Wat zal zij verwonderd zijn, Mary." „En verheugd ook, hoop ik." „Verheugd omdat zij met mij gaat om het geluk te vernemen dat mij ten deel ge- vallon is; ja, zij zal recht blijde zijn." „Ja, natuurlijk." Daarop deden zij het huis weergalmen, toen zij met den grooten leeuwenkop aan klopten, waarna Sarah Griffin de deur open deed en het zonderlinge paar nieuwsgierig aanstaarde. „Wij moeten het voorzichtig aanleggen, en haar niet te veel doeu ontstellen, Mary," zeide Mr. Judge; „zij moet langzaam wor den voorbereid. Meisje," zeide hij. „wilt gij zoo goed zijn Lady Burlinson te zeggen, dat een beer en eene dame haar wenschten te spreken." „I.ady Burlinson is niet te huis." „Dan de huishoudster, als het u belieft." de Kamperbinnenpoort aan de heeren J. B. Liesem en A. I. Mol, en tot vast stelling der jaarwedde van den onderwij zer S. J. van den Hooff, en voorts is in gekomen een koninklijk besluit, waarbij aan de gemeente voor den tijd van drie jaren, ingaande i September 1891, ont heffing wordt verleend van de verplich ting tot oprichting eener burgerdagschool voor midddelbaar onderwijs. Vóór de sluiting der vergadering vroeg de heer Zandijk, of voor een feit, dat laatstleden Maandagavond half acht op de Langestraat plaats had, nl. het ledigen van mestbakken voor de gemeente-reini ging, waarvan de omwonenden zeer veel ongerief ondervonden en zij, die zich op straat bevonden, in draf wegliepen, bij zondere redenen bestonden, welke vraag door den voorzitter ontkennend werd be antwoord, daarbij mededeelende, dat hij in overleg met de commissie voor de ge meente-reiniging den directeur had op gedragen zulks in het vervolg na te la ten. Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het Post kantoor te Amersfoort, over de 2e helft der maand Juli 1891. 1. P. Pool, Amsterdam. 2. J. Hendriksen, 3. D. Webber, 's-Hage. 4. T. v. d. Bunt, Heumen. 5. W. Zeisveld, Hilversum. 6. A. v. d. Hom, Nijkerk. 7. A. Frank, Rotterdam. 8. Zwemmer, Zandvoort. 9. G. Heester, Zwolle. 10. Wesel, B. A. Soesterberg: 11. J. A. A. Wumker Briefkaart 1. K. de Volter, Zwolle. Spakenburg. Tot onderwijzer aan de Chr. School te Ten Boerg is benoemd, de lieer E Sanders alhier. Sckerpenzeel. Er heeft zich hier eene commissie gevormd voor de viering van den aanstaanden verjaardag van H. M. de Koningin. Sedert verleden week bevindt zich de bekende Zwitsersche Alpinist-ingenieur Imfeld, uit Zermatt,, op den top van den Montblanc. Hij is vergezeld van een geneesheer uit Zurich, dr. Egli Sinclair, den natuur- vorscher Gugliel Minetti, uit Brieg, en een aantal werklieden, om aldaar in de hoogte toezicht te houden op den bouw van een wetenschappelijk observatorium, dat wel de hoogst gelegene van af der gelijke inrichtingen zal zijn, althans wan neer die moeilijke onderneming gelukt. De bouw wordt ten uitvoer gebracht naar het plan van professor Jansen, van Parijs, die zich verleden jaar naar den top van den Montblanc heeft laten dra gen. Op dit oogenblik vertoeft de hr. Jansen, met den beroemden ingenieur Eifel, aan den voet van den Montblanc in Chamounix en wordt door Imfeld zoo veel mogelijk dagelijks door een boden- dienst omtrent den voortgang van het werk onderricht. In de eerste plaats wordt er beproefd, in de gletschers bij den top een grooten tunnel aan te leggen, die zoo wel tot eene voorraadsplaats als tot een toevluchtsoord zal dienen. Uit de berichten van Imfeld aan zijne te Zermatt woonachtige familie blijkt, dat hij met ongehoorde moeilijkheden heeft te kampen, waarbij hij en de overige personen zeer veel hebben te lijden van de kou en van die krachtroovende berg- ziekte, waardoor op zulk eene hoogte bij langdurig verblijf zelfs de sterkste Alpenbeklimmers worden aangedaan. ZES EN DERTIGSTE HOOFDSTUK. Anna vertrekt naar huis. Sara Griflin stond nog altijd in het por taal en staarde de bezoekers nieuwsgierig aan. Zij scheen geen haast te maken om de huishoudster te roepen en de boodschap, welke haar was gegeven, over te brengenzij had hare vermoedens reeds en meende zeer goed te begrijpen, wie die vreemdelingen waren. Thirby Gross was oen verdacht huis, en de bedienden hadden reeds voor lang van hun meester den last ontvangen eiken vreemde ling, die zich aanmelden mocht te wantrou wen. Er waren reeds vroeger spionnen op Thirby Cross geweest om de daden van Mr. Aynard nauwkeurig gade te slaau, en later hadden er ongewone gebeurtenissen plaats gehad, die op de dienstboden van dat som bere huis een allersombersten indruk gemaakt hadden. Nooit had Sara Griöln dien man en die vrouw op Thirby Cross gezien, en hun voorkomen was niet, als of zij voor Lady Burlinson wel een zeer aangenaam be zoek zijn zouden. De man droeg een vaal zwarten rok. Rok, en de katoenen japon der vrouw waren op verscheidene plaatsen gelapt; het voorkomen van dien man had iets bui tengewoon gejaagds en dat der vrouw was zeer stuursch. Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2