WINKELHUIS WIELRIJDERS. D. volle gar T Een Woning Sartiui afety. Heiligenbergweg, AMERSFOORT. Officiëele Publicatie. fiolMcbe IJzeren I PEN: No. 2. Een VifDNING A. H. DRIJFHOUT VAN HOOFF Bij de j.1. gehouden Wegwedstrijd Amersfoort—Edek^STtaff. werd de EERSTE PRIJS gewonneh op In ruimej ken! prijzen voorhanden tegen zeer billijke Alle machines worden algeleverd onder Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. ADVERTENTIËN. SPOORWEG-MAATSCHAPPIJ. Woensdag JJ^teaker 1881 r Een H. K. H. de groothertogin van Sak sen, geboren prinses Sophie der Neder landen. heeft f200 geschonken aan Noord-Brabantsche commissie tot leniging van de schade, geleden door den hagel slag. In den laatsten tijd zegt het Vad. is het gebruik geworden, dat de Kabinetsvormer als tijdelijk voorzitter van den ministerraad optredende, in die betrekking bestendigd wordt. Zoo waren de heeren Heemskerk en Mackay gedu rende hun ministeriën „tijdelijk voorzit ter van den raad van ministers." Op dit oogenblik is, naar men ons mede deelt, de heer Van Tienhoven met die waardigheid bekleed. De hoofden van de buitenlandsch gezantschappen, voor zoover in de resi dentie aanwezig, of hunne zaakgelastig den, de voorzitters van de hooge staats' colleges en andere civiele en militaire autoriteiten zijn uitgenoodigd aan een gala-diner, dat de minister van buiten landsche zaken, de heer van Tienlioven hun a. s. Maandag in het hotel des Indes zal aanbieden ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhel mina. De gasten zullen in gala-costuum of groot tenue aan tafel verschijnen. Deze maaltijd heeft niet in het hotel den Ouden Doelen plaats, omdat reeds maanden geleden voor denzelfden da, aldaar het feestmaal voor 150 personen was besteld, dat den Franschen ingeni eurs bij hun bezoek aan het Kon. Insli tuut van ingenieurs wordt aangeboden Naar het Hbl. verneemt, zal bij de aanstaande Kamerverkiezing te Amster dam, in de plaats van den heer Tak, bij de kiesvereeniging „Burgerplicht" zeer in aanmerking komen de heer W. K. M Vrolik, laatstelijk directeur-generaal der Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen. Van anti-revolutionaire zijde vestigt men te Amsterdam de aandacht op mr Th. Heemskeik, die voor Ridderkerk r.iet is herkozen. Als opvolger voor het lidmaatschap der Tweede Kamer van den heer mr. W van Dedem wordt door verscheidene Kies vereenigingen in het district Hoorn ge noerad de heer K. de Boer, burgemeester van Assendelft. De heer Noordtzij, het voor Kam pen gekozen lid der Tweede Kamer heeft besloten docent te blijven aan de theolo gische school aldaar en te bedanken als lid der Kamer. Reeds vioeger werd ge rneld dat de heer Noordtzij dit plan had om de kiezers gelegenheid te geven een kiezen. Uit Hoorn wordt thans bericht dat daar, als opvolger van mr. W. K. baron van Dedem in het burgemeesterschap,al gemeen wordt genoemd de heer Melchert De Jong, zoon van het vroegere Kamer lid K. De Jong. De eerste audiëntie, welke de minis ter van oorlog sedert de aanvaard'ng van zijne betrekking verleende, werd bezocht door verschillende opper- en hoofdolficie- o. a. door genernal-majoor Kempers,comm der 3 divisie, gen.-majoor v. Teijlingeti, comm. van de stelling Amsterdam; de kolonels der artillerie Von Pestel en Greve. Wegens dienstzaken buiten hunne stand plaats of garnizoen, tengevolge van de manoeuvres, konden onderscheiden gene raals en regiments-commandanten niet ter audiëntie komen. Naar gemeld wordt, zegt de Haarl. Ct., heeft de Nederlandsche regeering ter stond na het spoorwegongeluk bij Mön- chenstein door een daartoe afgevaardigd ingenieur een onderzoek doen instellen naar de oorzaken van het bezwijken der brug, aldaar. Onafhankelijk echter van het (joor dien afgevaardigde uitgebracht rapport heeft men met loflijken ijver reeds terstond de bruggen nader onderzocht om mogelijke gebreken, zoo die gevonden werden, onmiddellijk te verhelpen. Zoo werden aan het ijzerwerk der spoorweg brug te Zutphen niet minder dan 6000 klinknagels onvoldoende bevonden en ver nieuwd. De opmerking wordt echter gemaakt, dat het te wenschen ware, dat van spoor wegbruggen ook niet meer dan noodig is werd gevergd, en dus het kruisen van treinen op spoorwegbruggen met groote spanning, gelijk nu en dan zelfs met goederentreinen geschiedt, werd verbo den. Sequah. Meer en meer wordt de aandacht gevestigd op de handelingen van Sequah, een te Rotterdam veitoevenden wonderdokter, wiens ware naam is: Char les Davenport, Engelsch onderdaan. Wij zijn in staat gesteld mede te dee- len, dat de Sequah's olie bestaat uit twee deelen vette olie en een deel terpentijn vermengd met eenige druppels van andere sterk riekende, vluchtige oliën en dat de Prairie-flower in hoofdzaak niets anders is als een aftreksel van rhabarber met water en potasch. De beide geneesmid delen van Sequah zijn dus niets bijzon ders. De Vereeniging tegen de Kwakzalverij heeft, naar wij vernemen, alle inlichtin gen bijeengegaard, om het ware licht op het bedrijf van Sequah te doen vallen en zal tot dat doel een Sequah-nommer van haar Maandblad uitgeven, welk nommer gratis wordt toegezonden op aanvrage bij den Voorzitter der Vereeniging, Mr. L. Zegers Veeckens. notaris te Amsterdam Het kantongerecht te Bergen-op Zoom heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen Charles Devonport, oud 31 jaren agent van de Sequah-maatschappij te Londen, en hem veroordeeld tot f200 boete, subs. 60 dagen hechtenis, wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunst, en tot f120 boete, sub. 40 dagen hech tenis, wegens het onbevoegd verkoopen en afleveren van geneesmiddelen. Omtrent de verrichtingen van den te 's Gravenhage opgerichten en onlangs in werking getreden Arbeidsraad kan het volgende worden medegedeeld: Bij den raad zijn ernstige klachten ingekomen van werklieden omtrent het uitbetalen van loon in kroegen. Uit de rapporten, die ingekomen wa ren, is gebleken, dat de patroons, die het loon hunner werklieden veihoogd heb ben, daarvan het resultaat ondervonden dat zij zich al of niet voorgesteld had den. Zooals bekend is, is het doel van den Arbeidsraad om in oprechten zin de am bachtslui aan een beter lot te helpen. Gekant tegen hen, die de sociale orde willen verstoren en ontevredenheid onder de arbeiders trachten te stichten, is de arbeidsraad even sterk tegen hen, die het werkvolk exploiteeren willen, door te laten werken zonder redelijk loon. trekken neder te zion. En gij brengt goed nicusvs, dat weet ik, anders zoudt gij niet met mijn vader op Tliirby Cross gekomen zijn." „Ja, goed nieuws wij hopen ten min ste dat bet goed nieuws zijn zal." „Hopen, taute." Wordt vervolgd). Zondag 30 Augustus wordt de dienst in de Remonstrantsche kerk waargeno men door Ds. C. D. Sax, Reinonstrantsch predikant te Boskoop. A.s. Maandag zal ter gelegenheid der verjaardag van H. M. de Koningin door de alhier in garnizoen zijnde troe pen, groote parade worden gehouden De parade zal worden gecommandeerd door den majoor van Berkel. Ook de schutterij zal aan de parade deelnemen. Het programma der feestelijkheden op de verjaardag van H. M. de Koningin luidt als volgt: Des middags half twee samenkomst der kinderen van de scholen der heeren de Heus, van der Horst, van Veen, Ver- weij, en van Lingen op den Hof. Van hier met muziek aan 't hoofd in optocht naar het terrein achter de verlengde Beigstraat, kosteloos door den heer J. G. van dei Geest afgestaan, alwaar de goochelaar Bamberg voor de kleinen zal optreden. Des namiddags van 68 uur volksconcert op den Hof, door de muziek- zereeniging „Caecila. Des avonds feest- concert door de stafmuziek van het 5e reg. infanterie, kapelmeester de heer G. K. G. van Aken, voor de leden op het geïllumineerde terras der sociëteit „Ami- citia." - Naar wij vernemen hebben van de 16 onderofficieren van het 5. Regiment Infanterie alhier in garnizoen, die deel hebben genomen aan het schriftelijk examen tot toelating op den hoofdcursus 14 voldaan. Vergadering van den Raad der ge meente Amersfoort op Dinsdag, den 1. September 1891, des namiddags ten i'/t ure. Punten van behandeling: 1. Installatie van de nieuw benoemde raadsleden. 2. Ontwerp-verordening tot vaststel ling van den rooster van aftreding der leden van den raad, tengevolge van de uitbreiding van het getal leden. 3. Loting tot regeling van de aftre ding der twee raadsleden, benoemd ten gevolge van vermeerdering der bevol king. 4. Loting tot samenstelling van de af- deelingen. 5. Benoeming der leden voor de Com missie bedoeld bij art. 166 der gemeen tewet. 6. Benoeming van twee leden der Commissie voor de gemeente reiniging. 7. Benoeming van twee leden der com missie van fabricage. bergen, schuren, enz. over. Men heeft nog den tijd gehad, om de inboedel en het vee te redden, maar al het overige werd in korten tijd eene prooi van het vernielend vuur. De brandspuit, die tijdig op de 'plaats des onheils aanwezig was, kon weinig uitrichten, wegens den feilen wind, die het vuur steeds aanblies Uet was een indrukwekkend gezicht, die bran dende bergen als ontzaggelijke vuurko lommen, waar de vlammen aan alle zijden als vurige tongen uitsloegen, naast elkander te zien staan. Gelukkig is alles tegen biandschade verzekerd. Soest. De alhier ingekwartierde offi cieren van het 3de regiment huzaren waren gister en eergister bij gedeelten de gasten van den heer Loten van Doe len Grothe, burgemeester dezer gemeente. Hoewel er niet zooveel krijgsvolk inge kwartierd is als het vorige jaar, heerscht er toch in het dorp, vooral door de heen er> weer trekkende troepen, eene prettige drukte, die nog verhoogd wordt door de muziekuitvoeringen, die eiken avond in den tuin van het hotel Ubbink gegeven woiden. Sedert jaren was de legerplaats te Soesterberg niet zoo uitgebreid als thans. Honderden tenten bevatten niet minder dan het geheele regiment grena diers en jagers, het 4e en het 7e regi ment infanterie, eenige batterijen met den staf van het 3e regiment veld-artillerie, een detachement ordonnancen, eene af- deeling genietroepen enz. Dat de bedrij vigheid in het kamp een interessant schouwspel oplevert zullen wij wel niet behoeven te verzekeren. Morgen ochtend te half tien godsdienstoefening, waarbij 4 muziekcorpsen koraalmuziek zullen uit voeren. A.s. Maandag groote parade door alle aanwezige troepen. Op dus naar het kamp van Zeist! Alle kampbezoekers worden toegelaten op de zoogenaamde Heerbaan, loopende langs de achter het kamp zich bevindende cantines, van waar men het geheele kamp overziet en verder in het kamp zelf, wanneer zij onder geleide zijn van een officier of wanneer zij behooren tot de familieleden van een der kampbewoners en onder geleide van dien kampbewoner- rondgaan, waartoe deze dan vooraf een kaart aanvraagt. Vóór langs het kamp, buiten de pos tenketen kan men natuurlijk ook vrij wandelen. Van daar is dus de parade gade te slaan, welke voor het front der bannière plaats zal hebben. Te Zeist is Woensdagnacht de bak kerij van den heer Stoové, met den ge- heelen voorraad, door een onbekende oorzaak een prooi der vlammen gewor den. Hel liik van een der knechts werd later verkoold gevonden. Door net tlink optreden van de brandweer bleef het woonhuis gespaard. De BURGEMEESTER van AMERS FOORT, Gezien artikel 41 der gemeentewei, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal verga deren op Dinsdag, den 1. September aan slaande, des namiddags halftwee. Amersfoort, den 28. Augustus 1891. De Burgemeester voornoemd. F. D. SCHIMMELPENNINCK. Hoogland. In den nacht var, Don derdag op Vrijdag is door broeiing brand ontstaan in de hooiberg van G. Voskui len op Sneul. Toen de bewoners ont waakten, zagen zij de vlammen reeds uit het hoci slaan en, aangewakkerd door een hevige zuidwesten wind, sloeg het vuur weldra op het woonhuis, de andere RDRGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN: 20 Aug. Karei,z. van Jacoba van Eek. Everarda Arnolda, d. van Her- manus van Bekkum en Catrina Pot. Wil helmus, z. van Jacobus van Weesum en Mar- grietha Wakelkamp. Wilhelmus, z. van Jacobus van den Bedem en Antonia Rouwen- dal. 22 Aug. Abraham Marius, z. van Abraham Frederikse en Margaretha Johanna Hendrika Velsen. Gerrit Jan, z. van Jan Pekelharing en Willemina Stuiving. Janna Lamberta Maria, d. van Daniël van Loveren en Janna Lamberta Ruitenberg. 23 Aug. Elisabeth, d. van Cornelis van Daal en Grietje van Loenen. Jan, z. van Nicolaas Hendrik van den Heuvel en Johanna van Esveld. ONDERTROUWD: 27 Aug. Johannes Everhardus van de Wijer en Maria Everarda Welling. GETROUWD: 26 Aug. Gerard Antonia Elisa Jagtenberg en Johanna Christina Pe- tronella Boerwinkel. Cornelis Lablans en Adriana Barta van Naarden. 27 Aug. Theodoras Francois van Zoom en Hendrikje Meester. OVERLEDEN21 Aug. Jan Jacobus van der Linden, 3 m. 23 Aug. Jacobus de Bruin, 51 j., eehtg. van Stijntje bloksber gen. 24 Aug. Een lev. aang. kd. m. g. van Jan Harm Bosch on Henriette Regina Emma Jonghaus. 25 Aug. Geertruida Smit, 4 m. 26 Aug. Willem Cornelis de Ruijter, 18 d. Hoogland. GEBOREN21 Aug., Gijsbertus, z. van Jacobus Steenbeek en Antje van de Brug. 23 Aug., Geertje, d. van Petrus Martinus van Dijk en Antje Tan Kleinwee. Woudenberg. GEBOREN22 Aug., Cornelis, z. van Cornelis MarinuB van Lunteren en Cornelia Meerbeek. Gevonden op den openbaren weg: Een zilveren horloge. Rechthebbende vervoege zich ter te- rughekoming aan hel bureau van politie. Wegens plaatsgebrek zijn wij genood zaakt, de lijst van ingekomen giften ten behoeve der vervolgde, noodlijdende Russische Israélietenen het marktbericht in een volgend nummer op te nemen. THEODORU; S VAN ZOOM HJE^DRIKA MEESTER. Amersfoort,. Voor dp'vele bewijzen van deel neming ondervonden bij thet overlijden van onzen gelïefden Vade/, Behuwd- en Grootvader,, den WelEe/w. Z.Gel. Heer JAN HEhfbRIK GEERTJS, Em. pred. te Amersfoott, betuigen y)ij onzen hartelij- ken danlf. Nhmens Kinderen, Behuuyl- Kleinkinderen, f ^sbw^^geerts. Voor het/vo'égen ded R. C. School met ondervfijzerswoning Ie Zutphen wor den bekw^ne vb.egers jrevraagd, zich aan te melden \bij den aannem^Jk; J. UITER WIJK aid a sT f 2? <3X1 3« 2SZ op AMSTERDAM, HILVERSUM, BAARN en AMERSFOORT naar OOSTERBEEK^ep ARNHEM en terug. Prijs voor heen ei;terug 2e klasse fl.50, 3e klasse Vertrek van Amsterdam 6.40, van Amersfoort 7.50 vóorm. Terug van Arnhem j's avonds 8.25. Zie verder de aanplakbiljetten. DE ADMINISTRATEUR. De Notaris A. H. DRIJFHOUT VAN H00FF te Amersfoort, zal op Zaterdag 12 September 1801, 's avonds 7 uur, in het Koffiehuis ïHET VALKJE" aldaar in het openbaap-^ BinnerO de SlaA AMERSFOORT. met QLEEKVELD daarvoorgelegen, benevens Schuurtje of Bergplaats en Kippenhok, aan de Appelmarkt, wijk F, No. 3*79, Kadaster sectie E. No. 694, groot 78 Centiaren. Bewoónd geweest door den Metselaar H. GEIJTENBEEK. Dadelijk'te aanvaarden. Grondbelasting f2,34. in de Muurhuizen, wijk, F, No. 503, on middellijk achter perceel 1, Kadaster sectie E. No. 693, <*root 40 Centiaren. Mondeling verhuurtpaan de wed. MA AS SEN voor f0.90 pei}' week. Grondbelas ting fl,55. g£Nos. 1 en 2 worden ook in massa geveild. Deze perceelen jzijn te zien twee dagen vóór, en op den qag der verkooping. De sleutel van No. A bevindt zich bij den vader in het R. Cj. Liefdehuis. Betaling der koqppenDingen 12 Decem ber 1891. V Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van genoemden- Noktils. ZEGT HET VOORT. De Notaris te Amersfoort, zal op^'Woeusdag 9 September 1891,''des avonds ten 5'/, uren, in de herberg nde drie tingen" bij VAN HERWAARDEN te Soest, in het In d f gemeente SOEST. No.' 1. waarin met goed succes een Klompen makers-affaire is uitgeoefend met bouw- land of tuingrond, aan den Amster- damschen straatweg in de Birkt, groot ongeveer 15'/, Aren. Bewoond geweest door H. VAN DEN BURG'.S Dadelijk te aanvaarden. No. 3. met bouwland of tuingrond, naast het voorgaand perceel aan den Amster- damschen straatweg groot oiigev. 7 Aren. Verhuurd aan VAN V/U LP EN voor f 0.90 per week. No. 3. gelegen op den Eng,/ groot 18 Aren, 60 Centiaren. Te aanvaarden 1 November e.k. De verkooping geseïjiedt eerst bij afslag daarna bij opbod. Aanwijzer J. VAN SPRAKELAAR, wonende nabij perceel 1. Betaling der kooppenningen 9 De cember e.k. Breeder bij biljetten.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2