BINNENLAND. Plaatselijke berichten. - ADVERTENTIEN. Men leest in het Hbl. Koningin Wilhelmina is sedert eenige dagen licht ongesteld. H. M. had eergis teravond een weinig koorts. Met het oog hierop nam zij geen deel aan het gala dejeuner, dat ter eere van het bezoek van den kroonprins van Italië op het pa leis Het Loo werd gegeven. Onder dagteekening van 20 Sep- tember jl. heeft het hoofdbestuur van den Anti-dienstvervangingbond aan den generaal-majoor Bergansius den volgen den brief van dankbetuiging gericht; Op de jongste algemeene vergadering van den Anti-dienstvervangingbond werd bij acclamatie besloten Uwe Excellentie dank te betuigen voor de wijze, waarop door haar bet beginsel van den persoon lijken dienstplicht in de Tweede Kamer der Staten-Generaal is verdedigd en ge handhaafd. Wij veroorloven ons mitsdien bij deze Uwe Excellentie dien dank over te bren gen, en spreken het vertrouwen uit, dat uwe pogingen tot iuvoering van den per soonlijken dienstplicht er toe zullen leiden, aan het beginsel dat onze Bond sedert 16 jaren beproeft bij het Nederlandsche volk ingang te doen vinden, de voor het leger en de natie zoo gewensclue zege praal te vei schaffen. Het hoofdbestuur van den Anti-dienst vcrvangingbondN. Mac-I.eod; president P. A. van Rees, vice-president; mr. J Telling, le secretaris; jlir. mr. R. A. ivleik, 2e secretaris; mr H. Vreede, pen ningmeester; \V. J. Knoop, jhr G. M. Verspyck, H. G. Bourneester, J. W. D. i dell, H. W. Twiss, H. Raat, M. A. Perk, II T. Wilkens, dr. de Graaf en G. E. V. L. van Zuylen. Men meldt uit den Haag aan de Arnh. Ct. »Een paiticulier schrijven uit Batavia, afkomstig van iemand uit de naaste om geving van den Gouverneur-Geneiaal, doet ons de conclusie trekken, dat het bericht van de Indische Mcrcuurals zou de lieer Pijnacker Hordijk om per soonlijke of andere redenen voor nemens wezen zijn ontslag te vragen, uit de lucht is gegrepen." Gedurende de maand Aug. zijn in de Rijkspostspaarbank ingelegd en terug betaald de volgende bedragen inlagenf 1,146,848,15s, terugbetalingen f 890,441,525. Aldus meer ingelegd dan terugbetaald I'256,405.63. Aan het einde der maand Juli was ten name der verschillende in leggers ingeschreven f22,731,894,41',zoo dat het gezamenlijk tegoed op ultimo Aug. bedroeg f22,988,301.04'. In den loop der maand zijn 4722 nieuwe boekjes afgegeven; 1562 zijn er geheel afbetaald, zoodat er aan het eind der ■maand 307,772 in omloop waren. Bij den minister van oorlog bestaat het voornemen althans het gevoelen van de betrokken artillerie-autoiileilen is gevraagd om bij de regimenten ves- ling-artillerie de sergeanten, die bestemd zyn om bij mobilisatie de plaats van een luitenant le vervullen en die voigens de wettelijke regeling dan den titulairen traad van sergeant-majoor zullen ver krijgen, reeds nu dien titulairen graad te geven en hen, waar de gelegenheid beslaat, afzonderlijk logies te verschaffen. Men schrijft uit Rotterdam uNaar men wil, wordt door Sequah onderhan deld met den heer dr. Hemrners, ten einde deze in het vervolg den wonderdoder geregeld op diens tocht door Nederland zal gaan vergezellen. Het bezoek. Zondag en ook gisteren te Rotterdam door Sequah gebracht, had grootendeels dit doel." Het is zeker niet lan belang ont bloot te weien, dat de huwelijken van militairen beneden den rang van officier, inzonderheid voor de onderofficieren, in dezen tijd, nu het kader meer en meer voltallig wordt, door de bevelvoerende was in onzekerheid verkeeren; dezo was erger dan dc werkelijkheid het geheim moest orden ontsluierd. Met wankelendeu tred ging hij naar do zijkamer, trad binneu, en was half geneigd terug te kecren toen hij Ned Delaucy bemerkte, die voor het open venster zat te lezen. Maar voor hij zich ver- v ijderon kon had deze hem reeds bemerkt. „Waarde Hugh, het verheugt mij u op 'l'hirby Cross weder te zien, nu dat hatelijk proces zoo geheel iu uw voordeel is afgeloo- pen. Wanneer zijt gij teruggekeerd?" „Op het oogenblik," zeide hij, en naderde toen onzen held, uien hij de hand drukte. „Het spijt u immers niet dat ik spoedig weder zoo wel zal zijn als ooit?" „Het verheugt mij recht zeer," antwoordde Aynard. „Is er al weder iots anders gebeurd Zoo ja, dan moet ik gaan gelooven, dat dit een ongelukshuis is." „Ik weet het niet ik hoop liet niet," zi ide Aynard cenigszins verlegen. „Maar mij zijn heden eenige weinige zonderlinge dingen b jcgend, die mij niet zoo gerust en vol hoop doen zijn, als ik wel voor twee of drie uur was." „Ga zitten, en vertel mij alles, Hugh ten uiinste, zoo gij mij vertrouwen kunt," v egde hij er bij, toen hij bemerkte dat zijn vrieud mazelde. )rD*laucy, ik vertrouw u," zeid» hij, hem autoriteiten niet in de hand worden ge werkt. Het is namelijk gebleken, tegen veler opvatting in, dat aan onderofficie ren, die volgens de bestaande bepalingen na zes jaren onafgebroken dienst in bun graad mogen huwen, toch die toestem ming niet rnag worden verleend, indien z\j als milicien-sergeant in hun graad hebben gediend, eri zjj dus thans eerst aanspraak kunnen maken als zi| zes ja ren achtereenvolgens als vrijwilliger in hun graad hebben gediend; niettegen staande die militiedicnst wel aanspraak geeft op andere bestaande voorrechten als: volgorde in de ranglijst, soldijveihoo- ging na drie en zes jaren dienst, etc. -- Men schrijft uit Friesland: aan hel Utr. Dagbl. De dagbladen hebben bij herhaling mel ding gemaakt van de verdeeldheid, die er heerscht in den boezem van de Fiie- sche Volkspartij. Juister zou hel zijn, te zeggen, dat er nooit eenheid in die partij heeft geheerscht, en dat dit vooral se dert de verkiezingen sterk in het licht is getreden. Deze zoogenaamde volkspartij is altijd iets zeer vaags geweest. Van hen, die er toe behoorden, hadden alleen zij die of tot den suciaal-democralisclien bond of tot den bond voor algemeen kies- en stemrecht waren toegetreden, een be paald programma aangenomen; maar de overigen, die de groote meerderheid vorm den, waren zwevende gebleven lusachen of boven de verschillende politieke denk beelden. Naaste aanleiding tol de scheuring was het uitschrijven van de gioole meeting te Drachten, die ten doel had, propa ganda le maken voor landnationalisatie Het comité der Volkspartij had die mee ting doen houden op aandrang van de te genstanders der sociaal-democraten, wier doel het klaarblijkelijk was, de landna tionalisatie op den voorgrond te bren gen, om de overige beginselen van het sociaal democratische programma, en daarmede Domela Nieuwenhuis zelf, ter zijde te schuiven. Thans hebben, in de bijeenkomst, Zondag door het comité mei Domela Nieuwenhuis gehouden, de sociaal democraten in zooverre voldoening gekre gen, dat zijdelings het uitschrijven van meetings, builen medewerking van de afdeelingen is afgekeurd, maar daarmede is de verdeeldheid nog niet weggenomen. Integendeel is het te verwachten; dat deze nog zal toenemen, nu het comité min of meer voor de sociaal-democraten is gezwicht, en zuowel de tegenstanders uit beginsel van de opheffing van alle privaat bezit, als zij, die de strijdmidde len, door Domela Nieuwenhuis en de zij nen gebezigd, afkeuren, te vreezen heb ben dat de volkspartij meer en meer aan den leiband der sociaal-democraten zal gaan loopen, terwijl deze laalsten hun nerzijds onstemd zullen zijn omdat het uitschrijven van de meeting te Di achten niet op meer onbewimpelde wijze is af gekeurd geworden. In elk geval zullen de sociaal-democratische afdeelingen, die zich ter zake van deze meeling reeds af gescheiden hadden, wel niet op dit be sluit terugkomen. Wat meer nog dan de strijd tussclien de socialistische en niet-socialislische ele menten de zoogenaamde volkspartij heeft verzwakt, is dat ook onder hare aanhan gers het vertrouwen in de vrijzinnige partij weder begint op te leven. Dit was reeds merkbaar bij de herstemmingen in Juni, en wordt dit vertrouwen niet te leurgesteld, dan zal men zeer velen zich aan de leiding van het comité der volks partij zien onttrekken, Dat de kracht der volksbeweging af neemt, is ook op te maken uit het sterk verminderend debiet der bladen van de volkspartij en uit de mindere belangstel ling, die hare vergaderingen vinden. Bij kon. besluit is de ritmeester E. J. Gelderman, van het le reg. huza ren, op zijne aanvrage, op pensioen ge- eensklaps weder de band reikende. ,,Ik ge loof het niet dat gij een enkel onoprecht woord tot mij gesproken hebt, aaugaande Clara en uwe gevoeleus ouitrent haar vau het eerste oogenblik af dat wij te llpham elkander ont moetten." „Dat hoop ik. Maar Aynard, moet die oude achterdocht weder bij u opkomen „Ja, ik beu een dwaas eu mijn argwaan is spoedig gaande gemaakt en gij zijt zoo lang met haar geweest zelfs tegen uwen wil en hebt gij haar steeds met die zelfde gevoe lens kunnen ontmoeten, terwijl ik te Londen was „Ik dacht dat gij meer vertrouwen in mij hadt," zeide Delancy ernstig. ,,Ja, ja, ik vertrouw u. Ik herhaal het," antwoordde hij. „Maar waar is Lady Bur- linson?" Zij zal zich kleeden voor het diner, denk ik zij en mijne moeder. Zij zijn een lan gen rit uozen maken en uw telegram is eerst laat geopend. Ik hoop toch niet dat er we der nieuwe vernikkelingen aanstaande zijn, Aynard. Om 's Hemels wil, laat ons niet in het duister rond zoeken te tasten." „Dolauey," zeide Aynard, op een stoel te genover zijn vriend nedervallende, en hem ernstig, zelfs met gevoel aanziende, „herhaal het mij nogmaals dat gij Clare niet be mint." „Op mijn woord, ik bemin haar niet," steld en het bedrag van dat pensioen bepaald op 1574 'sjaars; is benoemd bij het wapen der cavalerie, bij bet 1e reg. huzaren, tol ritmeester, de le luite nant jhr. H. W. Boreel de #Mauregnault van het korps. In de Remonstrantsche Kerk zal Zondag, 4 October des voomiiddags te half elf als voorganger optreden Ds. J. A. Böhringer, predikant te Amsterdam. Blijkens achterstaande advertentie zal aanstaanden Woensdagavond te 8 uren in het gebouw Volksheil Ds. W. Hoek, pred. te Steenwijk, als spreker optreden, die ook Donderdagavond inde jaarvergade ring der Ned. Clir. Geh.-onthouders-ver- eeniging in de Domkerk te Utrecht het woord voeren zal. Men verwacht, dat velen van deze gelegenheid gebiuik zullen maken om den begaafden spreker over een belangt ijk onderwerp te liooren. Belanghebbenden wordt herinnerd, dat Maandag 5 October het Heihalings- ondei wijs weder een aanvang neemt in de school in de Koestraat. Tot dit onderwijs worden alleen zij toegelaten, die bewijzen goed lager on derwijs genoten te hebben. Het schoolgeld voor de betalende af- deeling bedraagt f2. Gisteravond bad alhier in liet ver kooplokaal (Kroinmestraat) eene buiten gewone samenkomst plaats van het Leger des Heils, geleid door Adjudant Bonthuis, reizend vertegenwoordiger van het Natio naal Hoofdkwartier en Adjudant Vellema, divisie-officier. Nadat de bijeenkomst door een gebed geopend was en er eenige stichtelijke liederen op vroolijke wijs ge zongen waren, begon een dei Adjudanten zijne rede. Hij schetste ons in breede trekken Het Sociaal Hei vormingsplan van Generaal Booth en wekte ons op om ook onze positie in de maatschappij er aan te geven en ons geheel te wijden aan dat heerlijke groote werk De menschheid zedelijk te redden uit de onderste lagen der maatschappij. Een talrijk publiek woonde deze bijeen komst bij die in de beste orde afliep. Bij het witten en schoonmaken van het schip der Sint Joriskerk alhier had den de twee werklieden, daarmede belast, het ongeluk dat door een noodlottig toe val de bak, waarin zij nederdaalden, van een aanzienlijke hoogte naar beneden viel, waardoor zij met een lievigen slag op de steenen terecht kwamen. Een der mannen bekwam weinig of geen letsel, doch de andere heeft zich hevig bezeerd en moet liet bed houden. Onder de bewoners van hel »Chris- leiijk Tehuis» alhier is sedert eenige da gen eene ongesteldheid uitgebroken, die bij enkelen zelfs een ernstig karakter beeft aangenomen. Do ontboden genees heer, alsmede prof. Talma, uit Utrecht, die men vei zocht heeft over te kornen, hebben als hunne meening te kennen gegeven, dat de oorzaak der ongesteld heid hoogstwaarschijnlijk is toe te schrij ven aan den slechten staat van het drink water, dat voor de gezondheid hoogst nadeelige bestanddeelen schijnt te bevat ten. Het onderzoek van het drinkwater is nu aan een deskundige opgedragen. De meeste bewoners, wier toestand het niet verhinderde, hebben de inrichting lijdelijk verlaten. Opmerkelijk is het, dat één hunner, de heer V., geen nadeelige gevolgen heeft ondervonden. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het Postkan toor te Amersfoort over de le helft der maand September 1891. 1. Linnen- en wollennaaister, Amersfoort. 2. G. Sleuvenberg, Amsterdam. 3. J. Lutot, Haarlem. 4. W. ter Klaver, Hoevelaken. 5. Wed. Schoenmaker, Leusden. 6. Th. de Wit, Briefkaarten. 1. A. Mulder, Amsterdam. 2. A. v. d. Bedigt, zeide Delancy. ,,Op mijn woord, ik zal haar nooit beminnen. Is dat u genoeg?" „Gij behandelt de zaak niet ernstig, maar gij spreekt de waarheid, hoop ik. Zeg inij dan nu ook of gij denkt dat Clara Neen, die vraag kan ik u niet doeu," zeide hij on geduldig, niet den voet op den grond stam pende. „Zoo laag kan ik mij en haar niet in uw oog vernederen. Ik wensclite dat zij kwam." .Heeft Dokter Day u misschien een raad willen geven, aangaande mij, bijioorbeeld raagde Delancy. „Neen. Noem mij dien naam niet. Ik heb ook iets van hom gehoord, dat mij hoogst erbaasd heelt." „Eu bovendien uw vertrouwen in hem geschokt?" „Ja. „Nu, dat verwondert mij niet. Hij schokte mijn vertrouwen ook eenigen tijd geleden met een ijzeren staaf," voegde bij er bin- nen's monds bij en vervolgde toen over luid. „Het is meer dan waarschijnlijk dat onze vriend Day geen model van deugd en eerlijkheid is. Maar waarom moet hij nu juist uw geest verstoren, Aynard „Gij spraakt het eerst van hein, ik niet." „Dat is zoo. De goede bedoelingen van dien knappen jongen komen mij altijd ver dacht voor, en hij is mij niet zoo goed ge_ negen als gij wel denkt. Misschien is he^ 3. J. D. Meijer, Zutfen. 4. Muller, Duitschland. 1. F. Kipp, Castrup. Frankrijk. 1. C. V. Gerritsen, Dinan. 2. Libraire Exotiepe, Paris, 337ste slTAATSLOrUBIJ. Vijfde klasse, Derde week. Trekking van 30 Sept. 1 en 2 Oct. (2925 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van f 70 821 845 5895 7843 7845 7857 7866 7869 7899 7922 10508 10514 10529 10537 10539 10575 17803 17832 17855 17860 18961 18973 18984 18990 18999 20351 20370 en 20386. Te zamen 28 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 815 817 824 833 834 5841 5845 5848 5862 5865 5866 5877 5883 5894 7830 7839 7840 7864 7868 7887 7890 7894 7906 7907 7911 7915 7917 7929 8970 8978 8979 10518 10522 10525 10534 10540 10550 10554 10568 10574 10579 10589 10605 17809 17823 17824 17825 17830 17831 17837 17857 18927 18929 •18944 18953 18956 18963 18971 18978 18986 en 20367. Volgende trekkingen geschieden 610 Oct. Behalve prijzen van f400, f200, fl00enf70 zijn nevens de premiën van f30.000 en f3000 iugeblevende hoofdprijzen van f50.000, f2000 en 16 van f 1000. D ERGERLIJKE STAXDEN. Amersfoort. GEBOREN21 Sept., Barta, d. van Jo hannes van der Linden en Berta van Bekkum. 25 Sept., Willem Gerard, z. van Roeland de Haas en Agnita Antonia Schimmel. Jan, z. van Frederik Brandseu en Anna Carolina Longepee. 26 Sept, Jannetje, d. van Teunis Overcem en Jannetje Wolfs winkel. 28 Sept., Jacoba Adolpkina, d. van Dirk Ruijs en Trijntje Petronella Koppen. 30 Sept., Margaretha, d. van Bernardus Kroaneu en Catharina Collet. Janna Heu- drika, d. van Leendert Hendrik de Bruin eu Anna Willeiniua Springer. Louisa, d. van Louwinus van Daal eu Jannigje van Kooten. Hendrika Johanna Maria, d. van Cornelis Schouten en Maria Josephina van de Gevel. Francisca Gerarda, d. van llut- gerus Antonius van der Veer en Geertruida Theodora Smit. 1 Oct., Cornelis, z. van Louwinus van Nimwegen en Aaltje Corne- lisse. Petronella Johanna, d. van Jan Wijnen en Suzauna van Nimwegen. ONDERTROUWD: 29 Sept., Jacobus Grobbe cn Alida Maria Staal. GETROUWD: 29 Sept., Jokann Heinrich Korsten Friedrich Christian Os/.mers en Clara Wilhelmina Clemens. OVERLEDEN: 23 Sept., Johannes Knui- vers, 56 j„ ongeh. 24 Sept., Paulina Maria Peters, 2 iu. 25 Sept., Cornelius Theodorus Vreeswijk, 22 d. Johanna Pe- terse, 2 in. 26 Sept., Maria Meijer, 8 d. Everarda Meijer, 9 d. Catrina Hendrika vau Doorn, 4 m. Johannes Sméink, 44 j., echtg. van Klaasje Wegen. 27 Sept., Johannes Jansen, 2 m. 28 Sept., Afra Catharina Goeman, 31 j., ongeh. Nelina van Eijkelenburg, 2 m. 29 Sept., Jan van Wandelen, 74 j„ wedr. van. Alijda Elisabeth Kuyks. 30 Sept., Gijsberta de Wit, 2 m. Runscboteu. GEBOREN; 30 Sept., Wiebe, zoon van Wiebe Andries Scholier en Jacobje van de Groep. OVERLEDEN26 Sept., Een lev. aaug. kd. m. gesl. van Cornelis de Jong eu Wijmpje de Graaf. Hoogland. GEBOREN 25 Sept. Jan z, -van Willem Eemond en Gerritje Radering. 28 Sept. Wil lem z. van Willem Bast en Elisabeth van Straten. maar verbeelding van mij." Aynard sloeg geen acht op deze aanmer king hij zat daar voorover gebukt, met ge vouwen handen op den grond te staven en zijn gelaat drukte de grootste zielesmart uit. „Ik heb u nog ter uauwernood mijn dank betuigd, Hugh, omdat gij mij het leven gered hebt iu dien nacht toen gij mij naar Ay- uard's hol gevolgd zijt," „Ik heb het alleen tot miju eigen nadeel gedaan," antwoordde hij somber, „door u tot het leven terug te brengen en tot haar." „Dank u, tot haar niet," zeide Delancy koeltjes. „Zij behoort aan den eenigen vriend, wicn ik van dit oogenblik af ter zijde zal staan, ondanks al den twijfel dien hij tegen mij heeft. „Ik koester geen twijfel omtrent u, Ned." „Omtrent haar toch ook niet vraagde Delancy. „Kom, kom, dat is weer een dier oude sombere gedachten, die ik hoopte dat gij voor eeuwig verbannen hadt, Hugh „Zij komen weder boven ik kan ze niet ouderdrukken, als eeno boosaardige tong ze mij in het oor fluistert," zeide hij, op staande „zeg aan Clara dat ik haar op het terras verwacht, dat ik zeer, zeer verlang haar te spreken." „Waarom zendt gij dan niet iemand naar hare kamer?" „Dat heb ik gedaan, maar zij houdt zich OVERLEDEN24 Sept. Johanna Male- stein oud 64 j., echtgen. van A. te Kulve. 27 Sept. Aaltje Siniuk oud 54 j., wed. van Cornelis van Westerlaak. Lensden. OVERLEDEN: WiUem van Roomen, 59 j., echtg. van Antje Voskuilen. 27 Sept., Thomas vau de Berk, 3 w. Woudenberg. GEBOREN: 29 Sept., Maartje, z. van Elbert van Asselt en Evertje van de Zand- steeg. 30 Sept., Tcunis, z. van Teunis vau Schaik en Evertje Broekhuizen. ONDERTROUWD1 Oct., Simon Boot, wedr. van Pieternella Bu), 55 j. en Mina Leonora Abelman, 23 j. M A RKTRERICIIT. AMERSFOORT, 2 Oct. 1891. Tarwe f Rogge Uien Appelen Peren Kleiaardapp. Zaud Hoendereieren - Poter Margarine Zoe-tew. kaas Kippen Kuikeus Piepkuikens Ganzeu Eendeu Jonge Hazen Wilde konijnon - Tamme Duiven Biggen Zeugen Schrammen Guste koeien Kalf Kalfvaarzen Pinken Pinkstieren Aangevoerd waren ongeveer heet. L'arvre; heet. Bogge; heet. Boek weit; 40 beet. Appelen 100 heet. Peren. beet. Kleiaardappelen150 heet. Zand- aardappelen; 5000 stuks Hoendereieren stuks Eendeneieren; 1200 kilo Boter; kilo Margarinekilo Kaas Vette varkeus - 0.- 0.kilo. stuks vee; 10 Zeugen, 220 Biggen; 20 Schrammen. 0.— a f 0.— V 0.— >i 0.— 0.— 0.— f per 3.— 37 '3 4.— hecto 2.— 4.— liter. 0.— 53 0.— 1 2.60 3» 3.10 4.— 3» 5.— p- lOOst. 1.20 >3 1.40 kilo. 0.— 33 0.— p 55 0.— 33 0.— p 50 0.60 13 1.— 0.80 33 15 1.25 i 0.25 0.60 f 0.— 0.— f 0. 0.— V per. 0.— 0.— stuk 1.50 55 1.80 l 0. 55 0.— 0.30 33 1.10 J 0.40 57 0.60 per paar. 2.— 55 4.— 30.— 50.— 1 7.— 14.— I 0. '7 0. V per 55 stuk. 0. 33 0. 0.— 55 0.— i 0.— 37 57 0.— I 0.— 0.— J Gevonden op den openbaren weg: Een doosje poeders. Rechthebbende vervoege zich ter te- rugbekorning aan het bureau van politie. Ondertrouwd HENOlfflTkONING, wedr. van Hen/flika Jollhnna Kampernian, en/ GElJtTRWdA UBBINK. AmersfooJl i 0 ,9l Soest, De Ile^'en MeWouw VOSCar- tier van DisJfeL, betuig® hun hartelijken dank voor dé velé bewijzen van deelne ming, onderiondkn bij Bet overlijden van hun broedlr en\J>e|mwdbroeder, den WelEw. He\Ds. GTj. VOS_ Amersfoort Allen die iets te vorderen hebhiinvart of verschul digd zijn aaff^de nalatenschap van Me juffrouw J. TAN pE ROEMER, ge woond hebb/nde erriovei jjèden te Amers foort, worden verzocSfc^aaarvan vddr deu 12den f.Octoher 1881 opgave of betaling te doen ten hiiiirijfin haren executeüWestament II. E. SWEDEN. weg. Waartoe zou zij dat doen. alsof zij be vreesd voor mij was?" Hij ging naar buiten en liep eeuigen tijd blootshoofds op het terras heen en weder, teu einde de komst zijner verloofde af te wachten, terwijl Delaucy hem gadesloeg en verlangend was te vernemen, wat nu nog ter elfder ure het geluk van Hugh Aynard moest komen verstoren. Nog altijd zat hij zijnen vriend verbaasd gade te slaan, toeu Lady Burlinson binnen trad en beschroomd rondzag. „Waar is Hugh?" „Hij wacht u op het terras, Lady Bur linson," zeide Delancy. „Is is er iets gebeurd?" „Hij schijnt in een eonigszins neerslachtige stemming, doch een enkel woord van u zal hem zijne kalmte teruggeven," zeide De lancy. „Ik zal dadelijk bij hem gaan." En Clara ging naar buiten, Aynard te ge- moet, die aan het andere einde van het ter ras zich bevond en met de handen op den rug voortn andelde. Toen hij zich eindelijk omkeerde, bemerkte hij haar en snelde haar tegeu (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2