Gemengd Nieuws. BINNENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. jf - uitlatingen van den heer VanKarnebeek over den toestand der Indische financiën, die wel zorgeischend is, maar volstrekt geen bezorgdheid behoeft te wekken: se dert 1884 zijn alle gewone en buitenge wone uitgaven door de gewone middelen gedekt, en er was aan 't eind van het vorig jaar nog 10 millioen over; daartegen over staal een leening van 25 millioen, maar veel meer dar. dal is aan produc tieve werken besteed. De heer Van Nunen verklaarde vóór te zullen stemmen met het oog op 's Min. toezegging omtrent de aanstaande rege lingen. De l.eer Van Kerkwijk achtte het ongeoorloofd, een cadeau van 6 ton te willen geven aan de ondernemers, ter wijl aan de bietsuiker alle bescherming, wordt ontrokken. Ook de heer Keuche- nius was van oordeel, dat deze bevoor rechting van de suikercontractanten on- noodig is. Nadat nog andere sprekers hadden geantwoord, werd het ontwerp aangenomen met 45 legen 36 stemmen. Op een vraag van den heer Keuchenius wat de Regeering gedaan heeft na de verwerping van de Billiton-overeenkomst deelde de Min. mede, dat een nieuw con tract is aangegaan, behoudens goedkeu ring der wetgevende macht. Daar met 23 Maart j. I. het bestaande contract is vervallen, werkt de Maatschappij voorloo- pig door op kosten van ongelijk, terwijl de rechten en aanspraken van den Staat voldoende worden verzekerd. Bij de Kamer is ingekomen een wets ontwerp, houdende bepalingen nopens den accijns op het zout. In haar vergadering van Woensdag behandelde de Kamer eenige kleinere wetsontwerpen, o.a. tot goedkeuring der overeenkomst met België betreffende de verlichting en betonning der Wester- schelde. en der verklaring met Oosten- rijk-Hongarije, uitgewisseld nopens we- derzijdsche maatregelen tot het tegengaan van den zoogenaamden handel in vrou wen en meisjes. Alle werden aangeno men. Het ontwerp tot instelling der orde van Oranje-Nassau lokte een uitvoerig debat uit, dat nu en dan vermakelijke momenten aanbood. Het werd aange nomen met 52 tegen 28 stemmen. Daarna ging de Kamer tot nadere bij eenroeping op reces. De Oranje Nassau-orde. Naar wij vernemen zal de eerste gedecoreerde met de nieuwe orde een buitenlander zijn. Men raadt reeds zijn naam. Want wie heeft zich in den laatsten tijd zoo ver dienstelijk gemaakt tegenover de maat schappij alsSequali Men vreest echter, en voor die vrees is alle grond met het oog op Sequah's groote belangeloosheid, dat hij de rid derorde weigeren zal, tenzij hij niet de eenige gedecoreerde zal zijn, maar ook zij, die hem met zoo groote welwillend heid en belangeloosheid gesteund hebben in zijn moeielijk werk om het vertrou wen van de zieken, dat eiken dokter zoo hoog noodig heeft, te winnen. Toen Sequah dan ook na de aanne ming van de wet tot instelling der orde gepolsd werd of hij de orde zou aanne men, moet hij als voorwaarde gesteld hebben dat het bestuur van de Kwak zalverij, neen, van de Anti-Kwakzalverij- vereeniging dezelfde onderscheiding zou ontvangen. Het resultaat van een langdurige con ferentie met den Minister van Tienhoven was, dat ook de voorzitter der vereeni- ging, de heer Zeegers Veeckens in de nieuwe orde zou worden opgenomen. Uit vrees echter dat het publiek de nieuwe orde de Sequah-orde zou gaan noemen, zal nog naar eenige andere rid ders gezocht worden, waarbij de naam van Sequah onderaan zal komen te staan. Dat zou tevens de aandacht afleiden. Amst. Ct. Naar de Haarl. Ct. verneemt wordt door den minister van binnenl. zaken de benoeming voorbereid van eene staats commissie tot het ontwerpen van eene wettelijke regeling der begrafenisfondsen. Uit tal van plaatsen worden adres sen van instemming met het denkbeeld van prof. A. A. W. Hubrecht, in zake den nieuwen tijd, aan den minister van binnenlandsche zaken afgezonden. Naar wij melden moet de eigenaar van den walvisch voornemens zijn in Duitschland een groote flesch te laten blazen, waarin de visch, wanneer hij afgekeken is op sterkwater zal worden gezet. De eigenaar denkt er aan het dier dan Artis ten geschenke aan te bieden. De uitvoering van het lumineuse plan zal echter afhangen van de opbrengst die het tekijkstellen in Duitschland ople vert. De Standaard meldt, dat in eene te Rotterdam gehouden vergadering met algemeene stemmen is aangenomen de volgende motie: «Het provinciaal comité van antirevo lutionaire kiesvereenigingen, in zijne al gemeene vergadering, gehouden 28 Maart 1892 te Rotterdam «overwegende, dat het centraal comité, belast zijnde met de politieke leiding, heeft beslist dat er ditmaal geen samen werking met de Roomsche staatspartij zal plaats hebben; «dat het centraal comité voor de verde re houding wel een advies geeft, maar de leiding en de verantwoordelijkheid der zaken aan de kiesvereenigingen en provinciale comité's overlaat; «besluit: het advies van het centraal comité, als zijnde onder de gegeven omstandigheden de beste gedragslijn, over te nemen. In De Hervorming van 26 Maart schrijft een inzender het volgende: «Mag ik door uw blad wijzen op een voorbeeld, dat koren op den molen zou zijn van anti-godadienstigen, opdat zij, die in hunne gemeente van het bestaan van iets dergelijks weten, het zoeken te gen te gaan en af te schaffen? «Voor eenige dagen woonde ik een huwelijksinzegening bij van een mijner bloedverwanten. Behalve de dienstdoende predikant waren daarbij tegenwoordig 2 ouderlingen en 3 diakenen. Zijn dit kerkelijke betrekkingen die beloond moe ten worden of belangeloos dienen ver vuld te worden? Voor genoemde vier heeren worden daar gewoonlijk bij den koster bezorgd, 5 halve flesschen Madera, 5 zakjes bruidsuiker en eenige sigaren. Een half fleschje wordt gezamenlijk uit gedronken na afloop van de inzegening, van de overige neemt ieder een half fleschje mee naar huis, en een zakje bruidsuiker. Ik vernam deze bijzonder heden, doordat 2 heele flesschen Madera waren gezonden, en één groote zak bruid suiker en de koster tot 3 malen toe kwam vragen om halve flesschen en af zonderlijk zakjes, «daar de heeren anders zoo pruttelden, ja misschien wel zouden wegblijven." Wij zijn in staat, zegt het Utr. Dgbl., op de meest stellige wijze te verzekeren, dat de dezer dagen verspreide berichten omtrent exploitatie der Nederlandsche spoorwegen door den Staat, van allen grond ontbloot zijn en daaromtrent bij de regeering geen plannen bestaan, noch met iemand, wie het ook zij, overleg is gepleegd. De Midd. Ct. wijdt een waardee- rende beschouwing aan de beide laatst verschenen nota's der Zuiderzee-vereeni- ging. Op grond van de uitspraak der commissie uit het bestuur dier vereeni- ging, die de economische en financieele zijde van het vraagstuk der droogmaking van de Zuiderzee heeft beschouwd, wijst de M. Ct. er op, dat uit een financieel standpunt de uitvoering van het werk geen bezwaar behoeft op te leveren, omdat, al biedt de onderneming geen groote winsten, zij evenmin, mits met oordeel en kennis van zaken gelijd, groote kans biedt op belangrijke verliezen. «Maar er staan andere belangen op hel spel, die tot handelen dringen; er zijn gewichtige redenen die eene Nederlandsche regeering moesten aansporen, in deze de handen aan den ploeg te slaan. Onze natie is eene landbouwende natie, maar heeft ook een eervollen naam op het gehied der waterbouwkunde. Haar zedelijke waarde zou verhoogd worden door zulk een belangrijk werk als de droogmaking der Zuiderzee. Het uitbreiden van ons landbezit kan ten goede komen aan vele uitstekende krachten, die nu elders zich moeten heen wenden om een behoorlijk bestaan te vinden. Ons corps van waterbouwkundigen, dat verre buiten ons land zulk een eervollen naam heeft, zou daar een vruchtbaar arbeidsveld vinden, dat dien naam zou kunnen verhoogen. En waar men in den tegenwoordigen tijd met steeds toenemenden drang vraagt om werk, kan de uitvoering van zulk een plan, als middel tot arbeid-verschaf- fing, zeker niet hoog genoeg worden ge schat. Hoevele handen toch zullen daarbij een eerlijk en goed stuk brood kunnen verdienen I Moge hel liberale kabinet in deze zijne positie toonen te begrijpen 1 Er i3 voor onze ministers eer te behalen en voor het land voordeel. En geen gunstiger toestand valt er voor dit plan te bedenken dan de huidige, nu onder die ministers een man bevindt, zoo doorkneed in deze zaak als de heer Lely, die het zich zeker tot een eer zal rekenen, zijn collega's tot handelen aan te sporen in eene onderneming van zui ver nationaal belang." Naar het U. D. van bevoegde zijde verneemt, is men aan 's rijks munt op het oogenblik druk bezig met de ver vaardiging van nievwe munten, die met de beeltenis van onze Koningin zullen prijken. In de eerste plaats komen daar voor in aanmerking de 10 cents stukken, waaraan groote behoefte bestaat; dan volgen de 25 cents stukken, en daarna zullen de guldenstukken worden aange- munt. Het model van Harer Majesteits por tret was hiervoor, zooals bekend is, door prof. Junger ontworpen en voldeed in alle opzichten zeer goed. Met de stem pels, naar dat model vervaardigd, heeft de aanmunting van 10-centstukken dan ook plaats. In den aanvang evenwel moest eene partij gemunte stukken worden af gekeurd en versmolten, wegens een gebrek in de dienststempels, hetwelk nu wegge nomen is, zoodat er geene vrees behoeft te bestaan, dat minder goed uitgevoerde 10-centstukken in de circulatie gebracht worden. In den loop des jaars zal volgens de N. R. C. worden overgegaan tot het leggen van de tweede spoorbaan tusschen Utrecht en Amersfoort, en dat wel in verband met het medegebruik door de Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij. Onderstaand programma zal op het 6e Symphonie-concert van den heer van Aken, a.s. Maandag worden uitge voerd. 1. Marsch zu Schiller's „Turandot" Lachner. 2. Sonate in Ddur Op. f 37. Allegro con moto. Andante Finale. Fr. Schubert. 3. Aria aus «der Freischütz" C. Af. von Weber. Mej. Joh. Kempees. (o _Entr' Acte r.;iM 5. Ouverture «Figaro's Hochzeit" Mozart. a Lithauisches Lied. F. Chopin. 6. b Sérénade a Ninon Léo Délibes. c Noêl Augusta Holmes. Mej. Joh. Kempees. 7. «AufForderung zum Tanz" Intro duction und Rondo C. Af. von Weber. AAN HEEREN WINKELIERS IN NEDERLAND. Het zal U bekend zijn dat op den len Mei 1892 de West-Europeesche (Engelsche) gordel- tijd op de Nederlandsche Spoorwegen zal wor den ingevoerd, dat wil zeggen alle spoorklokken zullen 20 minuten worden achteruit gezet. Om verwarring te voorkomen zal ongetwijfeld de burgerlijke tijd hieraan gelijk moeten worden gebracht. Het gevolg hiervan zal zijn dat iedere handeling in het burgerlijk leven, dat op een bepaald uur plaats heeft dan (door het verzetten der klokken) feitelijk 20 minuten later geschiedt. De vele nadeelen die hierdoor ontstaan, zijn in verschillende dagbladen reeds behandeld; voor den winkelier heeft deze tijdsverandering het bijzonder nadeel, dat hy 's avonds 20 mi nuten langer kunstlicht moet gebruiken. Door Prof. A. A. W. HUBRECHT te Utrecht is een beweging in het leven geroepen, welke, zoo deze slaagt, de nadeelen in voordeelen zal doen veranderen; Z.HoogGel. wil namelijk bij de Regeering er op aandringen in plaats van de West-Europeesche (Engelsche) de Midden- Europeesche (Duitsche) gordeltijd in te voeren. In dit geval zullen op 1 Mei de klokken 40 minuten worden vooruit gezet, dan zal alles wat op vaste uren plaats heeft, feitelijk 40 mi nuten vroeger gebeuren. De winkelier zal dan 's avonds 40 minuten korter kunstlicht gebrui ken. Een der vele voordeelen welke de Midden- Europeesche tijd boven de West-Europeesche geeft is dus één uur per dag korter gebruik van kunstlicht, wat voor den winkelier die 's avonds om 10 uur sluit een verschil vanon- veer 30 proc. in de kosten voor licht geeft. Wjj noodigen U uit het streven van Prof. HUBRECHT te steunen door onderteekening van een adres aan den Minister van Binnen landsche Zaken. E. BRANDSMA. L. A. BEAUSAR. PERRY Co. Bovenbedoeld adres luidt als volgt Aan Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken, geven met verschuldigde eerbied te kennen de ondergeteekenden, dat zij, indachtig aan de belangrijke gevolgen die zullen voortvloeien uit de invoering van den zoogenaamden zóne- of gordeltijd op een groot gedeelte van het Europeesche spoorwegnet tegen den eersten Mei a.s. 1°. zich overtuigd houden dat in het alge meen belang het samenvallen van den spoorwegtijd en den burgerlijken tijd zeer wenschelijk is, 2". levendig hopen dat het alsnog mogelijk zal blijken de nieuwe tijdregeling voor Nederland te doen samenvallen met die, welke in de Midden-Europeesche zöne geldt, en wel op gronden, eenerzijds van hygiënischen, andererzyds van economi- schen aard, zooals die dezer dagen in verschillende organen der dagbladpers ont wikkeld zijn; Redenen waarom zij Uwer Excellentie in overweging geven het alsnog daarheen te willen leiden, dat geene verandering in de burgerlijke tijdregeling ingevoerd worde, dan zoodanige die Nederland in aansluiting brengt met den zflne- tijd van Midden-Europa. 't Welk doende, enz. Het adres ligt te Amersfoort ter teekening bij den Boekhandelaar G. J. SLOTHOUWER. 33»ste STAATSLOTERIJ. Tweede klasse. Trekking van 30 en 31 Maart. (600 loten). Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs ran f lSOO op No. 18425 Pryzen Tan f 30 1655 1692 5604 5629 585810741 12401 16854 16855 16870 16923 16927 18422 en 18430. Te zamen 15 prijzen. Volgende trekkingen geschieden: 3e klasse van 1114 April, 4e klasse van 2528 April; 5e klasse van 912, 17—20, 23—25, 27,31 Mei en 1—4 Juni. De derde klasse (zonder nieten) be vat de navolgende 1600 prijzen: 1 van f 25.000, 1 van f5000, 1 van f2000, 2 van f 1500, 5 van 1000, 5 van f 400, 5 van 200, 15 van 100 en 1565 van f 45. Klassikale a f2.05 en voor alle klas sen doorgefourneerde loten a f 3.50 per '/ao zijn nog verkrijgbaar ten kantore voormeld (Breedestraat E 350). Bnngclioteii. Op jongstleden Dinsdag bij den toen heerschenden hevigen wind en onstuimige zee, had de visscher Cor- nelis van de Groep, alhier in de Zuider zee visschende, het ongeluk, met zijne schuit een lekkaadje te beloopen, waar door dezelve is gezonken. Op het noodsein door de bemanning opgehaald, hebben de in de nabijheid visschende vis- schers, de opvarenden van het wrak gered en in hunne schuit overgenomen. Heden morgen (31 Maart) is het wrak door anderen alhier binnengebracht en ter helling opgenomen. De man is echter behoeftig en kan zonder hulp de kosten van herstel niet dragen. Hoogland. Onze algemeen geachte geneesheer, Dr. Kropff, is velleden Woensdag overleden. Z.Ed, had wegens gezondheidsredenen voor een paar maan den reeds ontslag aangevraagd en hoopte te Leiden zijne verdere levensdagen in lust door te brengen. De slag wordt diep gevoeld, niet alleen door zijne familie, maar door alle gemeentenaren. Hoewel reeds zeer lijdende, bezocht hij vcor eenige weken de zieken nog. Zijne laatste krach ten heeft hij gebi uikt om de lijdende menschheid bij te staan. Om zijn beminnelijk karakter en de vele diensten aan de Hooglanders bewe zen, zal zijne nagedachtenis bij hen in eere blijven. Lensden. Prof. Valeton van Amers foort, hoopt morgen Zondag voorm., alhier in de Ned. herv. kerk op te treden. Sclicrpenzeel. Ds. A. van Apeldoorn J.Lzn., van Koevorden naar hier gekomen, hoopt Zondagnamiddag alhier zijn intiée als predikant bij de chr. ger. gemeente te prediken, na in de morgenure door ds. J. J. de Visser, van Amersfoort, te zijn bevestigd. Soest. Op Maandag 28 Maart had in de openbare school te Soesterberg en den volgenden dag in de openbare school te Soest de jaarlijksche prijsuitdeeling plaats aan de leerlingen, die getrouw die scholen bezocht hadden. Het dag. bestuur dezer gemeente, eenige raadsleden, be nevens de bh. schoolopzieners Nijland en van Gorkom gaven door hunne tegen woordigheid blijken van belangstelling. Noorsche bladen melden als zeker dat Keizer Wilhelm voornemens is den 9den Juli a. s den geboortedag der Koningin van Zweden, met het jacht Hohenzollern in de haven van Bodoe binnen te komen en terstond daarna naar het walvisch- vaardersstation Skaaroe te vertrekken, waar de Keizer den 12den Juli, in den gunstigen tijd van de vangst, zal aanko men en zich inschepen zal aanboord van een stoomschip ter walvischvangst De firma Lever Bras, wiens fabrikaat Sunlight-zeep zoo sterk wordt aanbevo len, kan 800 ton zeep per week fabri- ceeren. Zij hebben daartoe phn. 80.000 ton ruwe grondstoffen per jaar noodig. Zij bezitten 27 vaten om zeep te koken, welke elk 14 voet hoog, breed en diep zijn en 60 ton grondstoffen kan bevatten. Twee honderd meisjes zijn de mannelijke arbeiders behulpzaam. Zij kunnen 80.900 papieren per dag bedrukken, waarin dezeep gewikkeld wordt. Zij kunnen met ma chines millioen doosjes per uur maken, waarin 10.000 tot 16.000 stukjes zeep in verpakt kunnen worden. Men schrijft uit Rotterdam «Een vreeselijke brand brak eergisteren te half zes uit in de spiritusfabriek der firma Kiderlen aan de Aelbrechtskade in Oud- Delfshaven. De brand is zeer waarschijnlijk ontstaan in het locaal, waar de kelderflesschen gevuld worden en waarboven de distil leerderij zich bevond. Spoedig waren de zolders doorgebrand en stroomde de spititus, welke zich in de distilleerketels bevond, in het vuur, waardoor eene ge weldige vuurzee ontstond, die zich wel dra door het geheele gebouw, dal eene zeer groote uilgestrektheid heeft, ver spreidde. Het vuur deelde zich ook mede aan het mout, dat in nevengebouwen geborgen was en tastte ook deze aan. Binnen een half uur tijds waren de vlammen tot op zeer grooten afstand zichtbaar. Reizigers, die per spoor uit 's Graven- hage kwamen, beweren in den trein tusschen den Haag en Delft de brand te hebben gezien, niettegenstaande de zon nog helder scheen. Ofschoon het terrein des onheils op de uiterste grens van het voormalige Delfs- haven gelegen was, was de brandweer met een 10-tal hand-, 2 rijdende- er. 3 drijvende stoomspuiten, vrij spoedig ter plaatse aanwezig. Aan blusschen viel niet te denken. De brandweer moest zich be palen te trachten de brand te beperken tot de aangetaste fabrieksgebouwen. Zij slaagde hierin vrijwel, zij wist de kisten- makerij en de bergplaatsen van hout, welke achter de fabriek gelegen zijn, ofschoon die ook door het vuur waren aangetast, door haar tactvol optreden te behouden. Het woonhuis van den directeur, dat herhaalde malen werd aangetast, bleef eveneens gespaard. Van de fabriek zelve is niets overge bleven. Te acht uren was men den brand in zoover meester, dat aan verdere uit breiding riiet te denken viel. Alstoen werden de drijvende brandspuiten buiten dienst gesteld, omdat men meende dat men de stad niet langer mocht berooven van dit brandbluschmateriëel. De rijden de stoomspuiten, benevens de handspui ten bleven nog voortdurend in werking. De laatsten rnkten tegen middernacht in. De stoomspuiten zullen ook nog wel morgen en mogelijk nog langer dienst moeter, doen, want de massa mout en granen blijft voordurend doorsrneulen. Een werkman, die op de kurkensnij- derij werkzaam was, en geen uitweg meer zag om aan de vlammenzee te ontkomen, sprong uit een raam der 2e verdieping. Bij zijn val brak hij een been en werd per raderbaar naar het Ziekenhuis ver voerd. Overigens zijn geen persoonlijke ongelukken te betreuren. De fabriek en het materieel en de voor raden waren op beurspolis verzekerd. Een gedeelte van het materiëel echter, groolendeels uit koperen ketels bestaande en eene belangrijke waarde vertegen woordigende, dat gediend had tot gistfa- brikalie, waaraan de ürina niet meer deed en daarom aan een opkooper ver kocht had, waren door deze niet verze kerd, zoodat de man hoogstwaarschijnlijk belangrijke schade zal lijden. De burgemeester en andere autoritei ten waren voortdurend tot laat in den avond op het terrein aanwezig." BURGERLIJKE «TAN BEN. Amersfoort. GEBOREN: 24 Maart Elisabeth, d. van Hendrika Johanna de Wijs. Wijnand, z. van Wijnaud Claes en Johanna Cornelia Maria Iesberts. Petronella, d. van Arie van Barreveld en Theodora Wilhelmina Jekel. 27 Maart Philippus Hermanns, z. van Hermanns Gouw en Martijna Manné. Evert Jan, z. van Evert Jan Pegman en Heudje van de Pol. 28 Maart Jannetje, d. van Meindert Schouten en Cornelia van den Brink'. 29 Maart Cornelia, d. van Stephanus van den Uithoorn en Cornelia van Goor. Johanna Adrina d. van Harman Hattink en Johanna Adriana Boddens. - 31 Maart Bernardus Martinus Petrus, z van Johannes Hendrikus Jansen en Dina de Wilde. Helena Maria, d. van Hendrik Elzeuaar en Hendrikje Valkeuburg ONDERTROUWD: 31 Maart Adolf Bon- gaards en Hendrika Christina Krieger. Otto Broekhuijsen en Jacoba Geurtse. Willem de Yoogd en Hendrika Bernarda Kok. OVERLEDEN28 Maart Wilhelmina Meys, 56 j. ongeh. Buusciioteii. GEBOREN: 31 Maart Albert z. van Berend Geucbies en Beerdje van den Bos. ONDERTROUWD: 26 Maart HiUebrand de Graaf en Jannetje van de Groep. Hooglaud. ONDERTROUWD: 30 Maart Dirk Rijn- ders en Hendrika Veldhuizen. OVERLEDEN: 24 Maart Geurt Huurde- mau oud 5 m. Leusden. OVERLEDEN: 25 Maart Zwerus Keur- horst, oud 18 m. 29 Maart Johannes Eldens, oud 60 j. echtg. van Rikje van Mooist. Stoutenburg. GEBOREN: 28 Maart Maria Wilhelmina, d. van Simon Tolboom en Gerarda van den Hengel. Woudenberg. ONDERTROUWD: 26 Maart Andries van Dijk, 2a j. en Susanna van Kolfschoten, 39 j. OVERLEDEN 28 Maart Lammertje van de Weerd, 74 j. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, I April 1892. Tarwe f 0.— a f 0.— Rogge - 0.— J J 0.— Uien - 0.— tt 0.— per Appelen 3.— tt 5.— i hecto Peren - 0. 11 0.— liter. Pootaardapp. - 4.— M 5.50 Zand - 3.— J» 4.— Hoendureieren - 3— 3.60 p. lOOst. Boter - 1.— tt 1.20 p kilo. Margarine - 0.— tt 0.— p- Zoetem. kaas - 0.— it 0.— p.50 Kippen - 0.80 tt 1.25 Kuikens - 0.— 5> 0.— Piepkuikens - 0.— tt 0.— Ganzen - 0.— 0.— per stuk. Eenden - 0.— t) »J 0.— Jonge - 0.— 0.— Hazeu - 0.— t) 0.— Wilde konijuon - 0.— - 0.— Tamme - 0.40 V 1.40 Duiven - 0.40 0.80 per paar. Biggen - 8.— - 11.— Zeugen - 20 tt 60.— Schrammen - 14.— >1 25.— per stuk. Guste koeien - 0 0.— Kalf - 0.— tt 0.— Kalfvaarzen - 0.— tt 0.— Pinken - 0.— tt 0.— Piukstieren - 0.— tt 0.—

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2