BMTENLANDSCB OVERZICHT. Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. dere schuilplaats ontdekt. Deze bestaat uit een cirkelvormige aarden verschansing van ruim 3 voet hoogte en ongeveer 10 voet middellijn of 32 voet omtrek. Ter hoogte van een voet is binnen in dien wal een bed van dennennaalden ge maakt en het geheel is verder door een menigte struiken omgeven, zoodat het schijnt, alsof er een of meer personen reeds vertoefd hebben, te meer daar het juist te midden van het dichtste gedeelte van het dennenbosch is aangebracht. Hoe dit er gekomen is weet men niet, maar in verband met Schröders verblijf in deze streken maakt men allerlei gissingen. De zaak van het stndenteu-gym- uastiehfeest te Nancy, zooals men zich herinneren zal dankt het zijn be ruchtheid voornamelijk aan het opzette lijk passeeren van de Duitsche académie burgers bij de uitnoodigingen,en dat, gisteren aangevangen, door President Carnot wordt bijgewoond, is ook in de Kamer van Afgevaardigden ter sprake gekomen. Op het voorloopig programma zijn namelijk twee nummers geschrapt, een wapenschouwing in de nabijheid der stad en een uitstapje naar Gérardmer, vlak aan de Duitsche grens. Er wordt beweerd, dat die wijziging geschiedde op een wenk uit Berlijn, ter voorkoming van mogelijke gevaren. Vriend Déroulède wilde in de Kamer vernemen, wat van die geruchten waar was; hij voor zich ver klaarde er (natuurlijk I) niets van te ge- looven, maar wilde toch de Regeering in de gelegenheid stellen, inlichtingen te geven, opdat men weten mocht dat de nationale onafhankelijkheid geen gevaar loopt. De president-minister Loubet ant woordde met weirag woorden de Regee ring, zei hij, acht zich geheel vrij in het regelen van het programma, zonder zich te storen aan de praatjes in de cou ranten. Daags voor Pinksteren zijn de Czechische studenten uit Praag te Nancy gekomen. Hun was verboden, in corps daarheen te gaan, omdat zulks, naar het oordeel der Oostenrijksche Regeering, het karakter van een anti-Duilsche manifestatie zou hebbenook mochten zij geen vaandel meenemen. Zij kwamen dus afzonderlijk maar toch met elkander, en de ontvangst was er niet minder warm om: een tal rijke, opgewonden volksmenigte be groette hen aan het station, terwijl de muziek het Czechisch volkslied speelde, dat door hen werd meegezongen; de voorzitter van de Lotharingsche gymnas- tiek-vereeniging bood hun een Czechische vlag aan, en daarna trokken zij in op tocht, door een dichte rij menschen, eerst naar hun logementen, vervolgens naar het gymnasium, waar hun de eerewijn werd geschonken. De vooizitter van den bond der gym- nastiek-vereenigingen, die aan het jaar feest zullen deelnemen, heeft tot die corporaties schrijven gericht, waarin tegen betoogingen wordt gewaarschuwd. »Te Nancy," wordt o.a. in dien brief gezegd, «zullen alle oogen geopend en de oogen van Europa op u gevestigd zijn. Wij zullen den plicht gedachtig zijn, ons opgelegd door onze waardigheid, door de zorg voor de groote belangen des vaderlands. Wij zullen bedenken dat overdrijving en woordenrijkheid niet het zekerst kenteeken zijn eener verlichte vaderlandsliefde." Zondagnamiddag is President Carnot te Nancy aangekomen; ondanks den stortregen werd hij door een talrijke volksmenigte met geestdrift begroet. Op het stadhuis ontving hij o.a. den bisschop, die aan 't hoofd van de geestelijkheid de verzekering van zijn eerbied en vader landsliefde gaf. Aan het feestmaal van het gemeentebestuur zei hij, dat de kalme en vredelievende staatkunde der tegen woordige Regeering Frankrijk in achting heeft gebracht en het degelijke vrienden overtrefd mijne verwachting; ook zullen uwe diensten in aanmerking worden genomen als de fortuin onze onderuemiug begunstigt. Al het noodige is toch in orde Zijn de bies- bruggen gereed? Ik heb voor alles gezorgd, generaal. Dan kunnen wij over een week vertrek ken. Houd u dus marschvaardig. Van Thieneu boog en vertrok. De gouverneur liet den luitenant-kolouel Eijbergen bij zich ontbieden. Hij overlegde met dezen nog eens de beste manier om Coevorden te verrassen, poogde zoo veel mogelijk in alle gevallen te voorzien, en na eenige uren te hebben beraadslaagd was er een uitvoerig plan beraamd, dat met Gods zegen gewis zou gelukken. Aan Eijbergen werd het opperbevel over de troepen opge dragen, want bij de tegenwoordige omstan digheden was het voor Rabenhaupt niet raad zaam de stad te verlaten en aan onverhoed- sche invallen van den vijand bloot te stellen. In het warme woonvertrek, bij een tweetal kleinen, zat Margeretha, de vrouw van Van Thienen en naaide eeu kinderjurkje. Zij was niet meer jong, maar eene vrouw in het best van haar jaren. Het levendige rood op hare wangen was in volmaakte overeenstem - rning met de onderkin, haar frissche mond hebben doen verwerven. Te midden van het feest verscheen de Russische Groot vorst Constantijn, die toevallig in de buurt was, geheel onverwacht en had met den President een onderhoud van een half uur. Te Rome werd Zondag Koning Hum- bert bij zijn terugkomst in de hoofdstad, op bijzonder feestelijke wijze ontvangen zulks geschiedde om te protesteeren tegen de pogingen, in de laatste dagen aange wend, om het te doen voorkomen als ware de Koning persoonlijk betrokken bij de parlementaire twisten. De commissie uit de Kamer heeft be raadslaagd over de aanvraag der Re geering tot verleening van voorloopige twaalfden op de Staatsbegrooting. Drie leden wenschten vooraf de vraag beslist te zien, of het niet noodig zou zijn, dat de Kamer eerst de Staatsbegrooting in handen nam. De heer Sonino stelde voor, slechts één twaalfde toe te staan. Dit voorstel werd, ook nadat de commissie den Minister Giolitti had gehoord, die de oorspronkelijke aanvraag volhield, met 20 tegen 12 stemmen goedgekeurd. De Kamer zal thans moeten beslissen. Op het eind der vorige week heeft in Bo- licuieu een vreeselijke mijnramp plaats gehad. Pazibram, niet ver van Rakonitz, een station van den spoorweg naar Praag, is bekend wegens zijn zilver- en lood- mijnen, die door den staat worden ge ëxploiteerd en verleden jaar ruim 35.000 kilo zilver en 36.000 centenaars lood op brachten gewoonlijk zijn er 6000 men schen aan het werk, Die mijn is in brand geraakt, kort nadat de middag- ploeg van 400 arbeiders naar beneden was gelhten. Niettegenstaande zij brand lucht roken, en, toen zij dieper daalden, een verstikkende rook hun tegenwoei, wilden die mannen, aan de vele gevaren van hun beroep gewoon, toch niet te- rugkeeren, omdat kleine branden dikwijls voorkomen. Thans gingen zij den dood tegemoet; kort daarna ontsnapten uit de vier mijnputten dikke rookwolken, en toen werd de geheele streek door het luiden der noodklok gealarmeerd: Niets werd verzuimd om den brand te blus- schen, maar alles was vergeefsch, daar het water zulk een rook veroorzaakte dat elk levend wezen stikken moest. Een groot deel der nedergedaalde arbeiders heeft zich kunnen redden, maar de grootste helft is verloren. Er zijn huisgezinnen, waarvan de vader, de zoons en de schoon zoons allen zijn omgekomen. De Oos tenrijksche Kamer heeft met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin de Regeering wordt uitgenoodigd te zor gen voor de huisgezinnen van de slacht offers der ramp, en op een marmeren tafel de namen van de verongelukten te vereeuwigen. Namens de Regeering ver klaarde graaf Taaffe, dat zij reeds maat regelen had genomen tot ondersteuning van de nagelaten betrekkingentwee Ministers waren naar de plaats des on- heils vertrokken en zullen naar omstan digheden handelen. De bewering schijnt gegrond, dat de brand moedwillig zou zijn aangestoken; men vond paalwerk met petroleum ge drenkt. Een nader bericht meldt, dat bijna vierhonderd menschen zijn omge komen. Te Berlijn zijn brieven ontvangen uit Oeganda, waar, zooals men weet, bekeerde Negers van verschillende Chris telijke gezindten eigenaardige blijken geven van hun Christelijke gezindheid, onder leiding van hun Europeesche beschavers. De brieven zijn van bisschop Hirth en den gevangen gehouden pater Guiller- main daarin wordt de Engelsche kapitein Williams beschuldigd, dat onder zijn oogen vrouwen en kinderen worden ver moord. Meer dan duizend vrouwen en kinderen zouden als slaven weggevoerd zijn. Kapitein Williams zou verklaard hebben, dat bij de partij van Koning Mwanga zou vernietigen; in zijn tegen woordigheid werden de Katholieken ge plunderd en mishandeld. Aan het Britscli Parlement is een prijkte met twee rijen wel wat groote doch sneeuwwitte tanden, kortom zij had een in nemend uiterlijk; hare oogen hadden steeds een vrieudelijken blik, haar mond steeds een lachje voor iedereen over. Maar thans had haar gelaat een' ernstigeu, zoo niet droeven plooionrustig waren hare bewegingen, hare oogen dwaalden gedurig van haar werk af en geen wonder, zij zat aan de legerstede van baar ziek vijfjarig zoontje. Het arme kind had een hevige koorts; bet klamme zweet bedekte zijn blank voorhoofd; zijne koontjes gloeiden, zijne ademhaling was zwaar en ongeregeld. In zijne benauwdheid woelde hij vreeselijk en wierp alle dekeus van zich af, en de goede bezorgde moeder bracht telkens weder zijn bedje in orde en laafde zijne brandende tong met koelen drank. Thans sliep Nicolaas, maar zijne moeder hield bij zijn bedje de wacht, en paste op zijne minste beweging; en ook zijn broertje en zusje hadden hun spel gestaakt en zaten in een hoekje bij elkander, uit vrees dat het minste gedruisch broertje zou wakker maken. Het was dus stil in het vertrek, akelig stil als het altijd in eene ziekenkamer is, wan neer slechts de koortsige ademhaling van den kranke verneemt. Toen Margeretha zich overtuigd had dat haar zoontje sliep, 9tond zij van hara zitplaats op en begaf zich naar eene tafel waarop een groot vergezeld pakket lag. Zjj nam het in de hand, beschouwde Blauwboek over Oeganda overgeleverd. Dit meldt echter nog niets van de laatste gebeurtenissen; het bevat o.a. een con tract tusschen Koning Mwanga en den Engelschen commandant Lugard over de onpartijdigheid jegens de zendelingen, en er blijkt uit, dat 't al sinds lang spande tusschen Roomschen en Protestanten. Volgens een Duitsch officier, te Nyanza, aan het Victoriameer, aangekomen, zou Lugard 600 geweren onder de Protestan ten hebben uitgedeeld. Gisteren had te Kiel de lang bespro ken samenkomst tusschen Czaar Alexan der en Keizer Wilhelm plaats. De Czaar, die 's avonds te voren op zijn stoomjacht De Poolster Kopenhagen had verlaten, werd vergezeld door zijn oudsten zoon. De Kroonprins van Roemenië, wiens romantische tiouwplannen met freule Vacaresco nog niet vergeten zijn, is thans verloofd met Prinses Marie, doch ter van den Hertog van Edinburg, klein dochter van Koningin Victoria en een nichtje van den Czaar. De mededeehng, door den president-Minister in de Kamer en den Senaat te Boehaiest gedaan, werd met luide toejuichingen begroet. Men be weert dat deze aanstaande echtverbinte- nig niet zonder beteekenis is, daar zij van zekere toenadering van de zijde des Russischen Keizers tot de Vorsten van het Balkan-Schiereiland zou getuigen. Een nieuwe ramp wordt uit de Ver- eenigde Staten gemeld: de steden Titus- ville nabij Pittsburg en Vilcity zijn eerst door een waterhoos, vervolgens door het inslaan van den bliksem, geteeltelijk ver woest. Van eerstgenoemde stad is om streeks de helft vernieldver over de honderd personen zijn omgekomen. De Minister Blaine, (Buitenlandsche zaken) heeft in verband met zijn aan staande candidatuur voor het President schap, ontslag genomen. Zondag 12 Juni e. k., zal in de Remonstrantsche kerk alhier als voor ganger optreden Ds. J. H. Maronier, pre dikant te Rotterdam. Ds. H. W. Kalff, pred. bij de Re monstrantsche gemeente alhier, heeft een beroep ontvangen naar Alkmaar. De heer J, T. Van Lent te Haarlem is benoemd tot onderwijzer aan de roomsch- Kalholieke parochiale jongensscholen alhier. Zaterdag zijnde nieuw-aangebouwde lokalen van de sociëteit «Amicitia" in gebruik genomen. Vele leden woonden de inwijding bij, die gevolgd werd door een aangenaam samenzijn. De inrichting der localen werd zeer geroemd, waarom een woord van lof aan het volijverig be stuur en den bekwamen bouwmeester, den heer W. H. Kam, ons hier op zijn plaats toeschijnt. Zondag is de nieuw gebouwde Zondag school aan de Muurhuizen in gehruik ge nomen. Het gebouw is tevens ingericht als Tehuis voor dienstboden, en wel vooral voor dezulken die, te dezer stede geene familiebetrekkingen hebben en aldaar ge zellig en op nuttige wijze den vrijen tijd kunnen doorbrengen. Aan de dames, door wier toewijding de inrichting tot stand kwam, wijden wij een woord van wel- me&nenden dank. Eersten Pinksteravond heeft een tamboer een infanterist, bij eene vecht partij, met een mes meerdere levensge vaarlijke wonden in rug en borst toege bracht. In zorgwekkenden toestand werd de gewonde naar het militair hospitaal overgebracht. De dader bevindt zich in arrest. Den 25. Mei jl, is alhier ontvreemd een zilveren remontoir hot loge met stalen wijzers en seconde-aanwijzing, op de bui- teukast een figuurtje gegraveerd, waaraan bevestigd een gouden ketting, bestaande het zegel nadenkend, legde het toen weer neder en zuchttewas Meijndert maar terug I Vervolgens trad zij naar het venster en wierp een' verlangenden blik door de smalle ruitjes, maar zij zag niets dan de besneeuwde straat en ijlings vloog zij weder naar de legei stede, toeu een zacht gekreun haar her innerde dat het zieke knaapje hare oppassing vorderde. Maar Nicolaas sliep rustig en kalm, zijne trekken wareD niet meer verwilderd, zijne koontjes gloeiden niet meer door de koorts, zijn borstje hijgde niet langer, als een engel lag hij daar, een zacht rood kleurde zijno Wangen door lange blonde wimpers overschaduwdzijn lief mondje plooide zich tot een glimlach, hij scheen de handjes naar zijne moeder uit te strekken. En zij aan schouwde in stille verrukking den slapeuden lieveling, en hoorde niot dat de zware klopper van de voordeur werd opgelicht; eerst toen zij achter zich een mannetrad veruam, keerde zij zich vroolijk verrast om met den gesmoorden uitroepeindelijk. Margeretha, zei hij, gij hebt angst om mij uitgestaan, ik kon niet vroeger komen. Hoe gaat het met Nicolaas? Zie, antwoordde de. gelukkige moeder en zij wees op het blozeude knaapje. God ik dank u, riep Meijudert uit, en een traan blonk in zijn oog. Zijne zorgvuldige vrouw ontdeed hem vau zijn reismantel, schoof een zetel bij het vuur, uit fijne schakeltjes, in het midden een grootere schakel, voorzien van een gouden haak om aan het vest te bevestigen, aan den ketting als charivari een rond gou den medaillon met vrouwenportret en een gouden trompetje, waarin een kom pasje. Van dezen diefstal wordt verdacht Ba rend Anton Oostima, 50 jaren, kleermaker. Hij heeft het voorkomen van een heer, draagt het haar in hei midden geschei den, een donker blonden knevel, blauw geruit colbert-costuum (het vest evenwel van andere stof dan de broek en het jasje) een zwarten fantasiehoed, nieuw slaand, vrij hoog boord, nieuwe blauwe gestreepte lange stropdas, manchetten, zijne bottines zijn sinds een paar dagen voorzien van nieuwe zolen en hakken. Hij is kenbaar aan een bloedzweer aan den pols der rechterhand en een kuiltje in de kin. Volgens zijn zeggen zou Inj, via Rhenen, en Arnhem, over de grenzen trachten te komen. De commissaris van politie alhier verzoekt in het Algemeen Politieblad aanhouding en opzending. Onderstaand programma zal bij het concert heden avond te 7% uur op het terras der sociëteit «Amicitia" worden uitgevoerd door het stafmuziekcorps van het 5 Reg. Inf. onder directie van den heer G. K. G. van Aken. 1. Kriegsmarsch der Priester aus »Athalia"Mendelssohn. 2. Ouverture «Ein morgen, ein mittag, ein abend in Wien" Von Suppé. 3. «Hochzeitsreigen" Concert- WalzerBilse. 4. Fantasie nach motive der Oper «Stradella" von v. Flotow Fr. Blumentritt. 5. Ouverture nPhêdre" Massenet. 6. Grand Ballet (Divertissement) de l'opéra «Faust" Ch. Gounod. 7. (a CavatineJoch. Raff. (b Die Wachtparade komt Eilenberg. 8. Ungarische Rhapsodie no 2. Fr. Liszt. 339ste STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. (Vierde week). Trekking van de laatste 100 nummers op 4 Juni. Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn zonder prijs uitgetrokken 5791 12407 en 16863. Baarn, 4 Juni. Heden middag kwa men HH. MM. de Koningin en de Ko ningin-regentes alhier aan, om de zomer maanden op het voistelijk slot te Soesl- dijk door te brengen. Op verlangen van de Koningin-regen tes had er geen offlcieele ontvangst plaats. Niettegenstaande het uur van aankomst zooveel mogelijk geheim gehouden was, waren er toch honderden personen van allerlei stand aan het station aanwezig, om de vorstinnen een welkom toe te roepen. Zondag ochtend togen de leerlingen der dameskoslschool Erica, onder direc tie van de dames Cramer, naar het pa leis, om der vorstin een prachtige bouquet als welkom aan te bieden. ScUerpenzeel. De collecte voor het fonds der gewapende dienst, de vorige week alhier gehouden, heeft de som van f27.85 opgebracht. Onderteekend door ongeveer 200 der voornaamste landbouwers en verveners uit het zuidoosten van Drente, is aan den minister van finantiën een adres gezonden, waarin naar aanleiding van het bericht, dat afschaffing der tollen op rijkswegen en vaarwaters voorbereid wordt, verzocht wordt niet alleen de rijkstollen, maar alle tollen op vaarwaters en wegen af te schaffen. Het hoofdbestuur van het Nederl. On derwijzersgenootschap bericht, dat de over leerplicht gestelde vragen door 114 afdeelingen zijn beantwoord. Meteen paar uitzonderingen hebben alle afdeelingen en terwijl hij zijne twee kleine kinderen omhelsde en liefkoosde, maakte zij een beker ivarme kruidewijn voor hem gereed. Na eenige oogenblikken aarzelens nam Margeretha het verzegelde pakket van de tafel en zcide schroomvallig: Om meer dan eene reden heb ik uwe terugkomst met ongeduld verwacht- In uwe afwezigheid is iemand hier geweest. Wie was bet? Ja dat moog de hemel weten. Hij kwam gisteren met het vallen van den avoud, en bij begeerde mij te spreken. Mij dunkt, nog zie ik zijne lange magere gestalte, zijn flikkerend oog, zijne uitgedroogde hand. Hij is het, mompelde van Thienen. Hoe, kent hij hem vroeg zij verbaasd. Niet juist kenneu, maar het staat mij voor die gedaante wel eens gezien te hebben. Wal wilde hij van u? Dat is nog de vraag, dat juist veront rust mij. Hij overhandigde mij dit pakket: als gij u verbindt datgene na te komen wat er in geschreven staat, zeide hij, dan zult gij door nog eens moeder te worden den losprijs betalen voor het leven van uw kind. En wat staat er in? Kon ik dat wetenmaar hij voegde het uitdrukkelijke verbod er bij, verbreek het zegel niet vóór den 30 December met klokslag van twaalf. Dan zal er vreugde zijn zich voor leerplicht tot het I4e jaar ver klaard. Ten einde de moeilijkheid van school verzuim wegens gebrek aan kleeeding en voeding, te verminderen, acht het hoofd- bestuua het noodig de armenwet aan te vullen, in dien geest dat onmachtige niet onwillige ouders tegemoetkoming erlangen. Van Het Loo meldt men. Zaterdag namiddag omstreeks vijf uren ontstond er brand in de fabriek van houtbewerking de Rotterdamsche Koper molen, van den heer N. G. van der Lee. Het huis en de loods, waarin afgewerkte voorwerpen geplaatst worden, zijn ge spaard gebleven, doch het gebouw, waarin de machinerieën waren, is geheel uitge brand. De brand is ontstaan, nadat aan de werklieden het weekloon was uitbetaald. De Hollandsclie haringvloot heeft dit jaar eene zeer belangrijke uitbreiding ondergaan en bestaat thans uit 520 sche pen tegen 485 schepen in het voorgaande seizoen, eene vermeerdering dus met 35 schepen. De reederijplaatsen zijn Vlaar- dingen met 94 loggers. Maassluis met 78 loggers, Schiedam met 4 loggers, Scheveningen met 36 loggers en 215 bommen, Katwijk a/Zee met 1 logger en 70 bomschuiten, Noordwijk a/Zee met 1 logger en 15 bomschuiten en 6 loggers. Eenige loggers zijn reeds ter haringvis- scherij vertrokken; de eerste nieuwe Hollandsche jaagharing kan tegen 21 Juni a. s. te Vlaardingen worden verwacht. Terwijl mannen van wetenschap de voordeelen betoogen, die uit eene aan sluiting aan den Middel-Europeeschen tijd zouden voortspruiten, omdat dan de dagen ongeveer een uur langer daglicht genieten, hebben de veenarbeiders van het compascuum-Nalter sinds onheuglijke tijden een dag ingevoerd, die niet veer tig minuten, maar eenige uren op den tegenwoordigen maatschappelijken dag «vooruitloopt." De menschen staan, blijkens een be richt in de JV. R. Ct., te middernacht op en begint men den arbeid, zoodra het schemerlicht is, om dan de twee of drie uren in den namiddag de dagtaak te ein digen. Het opmerkelijke is, dat niemand weet en de veenarbeiders waarschijn lijk zelf niet waarom zij die dagver- deeling volgen. Ware het om de zonne hitte te ontgaan, dan zouden zij niet tot drie uren des middags werken. Titusville en Oilcily (Ver. Staten) zijn in den nacht van Zondag op Maandag door eene windhoos overvallen. Te ge lijker tijd sloeg de bliksem in de raffi- neerderijen van petroleum en geraakte half in brand velen verdronken of von den den dood in de vlammen. In Oilcity ontstond, naar Reuter seint, een paniek en de bevolking vluchtte naar de heuvels. Verscheidene vrouwen en kinderen geraakten onder den voet en het aantal der slachtoffers alleen in Oilcily wordt op 150 geschat. Reeds waren een honderdtal lijken gevonden en de schade wordt op verscheidene millioenen dollars geschat. De gouverneur gevonden dien hij noodig had. Lord Carrington vertelde onlangs een aardige anecdote in de liberale club. Toen hij voor 't eerst als gouverneur van New South- Wales optrad, had hij ver nomen dat de vroegere gouverneurs in het oog der kolonie wat al te woorden rijk waren geweest. Hij schreef daarom zoo beknopt mogelijk een paar zinsneden op, waarin geen woord meer stond dan noodig was, sprak ze uit en ging zitten. Tegenover hem zat een der oudste leden van het Parlement die vroeger verplicht was geweest de rede te beantwoorden. Zoodra hij zag dat Lord Carrington op hield, vulde hij zijn glas, drorik het leeg, klapte met de lippen en zeide luid genoeg om door het geheele gezelschap gehoord te worden Goddankt hij kan niet spee chen. bij deu zoon des leeuws en de lelie zal van baren glans verliezenan de wil van bet noodlot zal zijn volbracht. Wat hebt gij aan dien geheimzinnigen man geantwoord? Ik beloofde hem zijn wensch te vervulleD misschien deed ik er goed aan, maar Nico laas was zoo ziek, ik wanhoopte aan zijn behoud; had men mijn leven gevraagd, ik zou het gaarne voor hem gegeven hebben. Maar nu beu ik zoo gejaagd, het is of eene stem mij toefluistertgij hebt verkeert gehandeld, gij hadtopGod moeten vertrouwen de vrees kwelt mijwaartoe heb ik mij ver bonden? En zie eens Meijndert, ik kan mijne oogeu hier niet van afwenden. En zij wees met afgrijzen op het bloed- roode zegel waarop allerlei vreemde figuren, letters en cirkels zichtbaar waren. Als het eens de duivel was waaraan ik mij en mijn gezin verkocht heb I Wel vrouw, hoe komt ge op dien inval, gelooft gij dan werkelijk aan toovenaars en duivelskunsten; ik had u wijzer gedacht. Jawel, gij mannen zijt altijd wijs en lacht met onze dwaze inbeeldingen, maar toch meen ik op uw gelaat te bespeuren dat ook gij den stap afkeurt dien ik wat overijld ge daan heb. Gij hecht toch niet aan den duivel Dat niet, maar kon een slecht mensch u niet tot werktuig zijner boosheid gebruiken (Wordt vervolgd)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2