Gemengd Nieuws. OMëele Publicatie. BINNENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Na een verblijf van ruim 14 dagen vertrok j. I. Woensdag de groothertogin van Saksen Weimar, per extratrein, van Soestdijk weder naar Duitschland. H. M.de Koningin-regentes deed H. K. H. uitgeleide tot aan het station. Behalve het gevolg merkte men bij het vertrek op de burgemeesters van Baarn en van Soest en jhr. van Weede, kamerheer van wijlen Z. M. den Koning. Velen waren naar het station gegaan om dit lid van ons vorstenhuis nog eens te groeten, welk liefdeblijk door de groot hei login allerminzaamst beantwoord werd, totdat de groote afstand den trein aan het gezicht der achterblijvenden onttrok. Een fabrikant uit Oosterhout verloor Dinsdag zijne portefeuile met een aanzien lijk bedrag aan bankbiljetten en andere papieren van waarde. De portefeuile werd gevonden door den conducteur Kuyper, in een tramrij tuig der Zuid-Nederlandsche Stoomtram weg-Maatschappij. Zij werd onmiddellijk aan de directie ter hand gesteld, bij wie de eigenaar ze Dinsdag in ontvangst heeft genomen, terwijl hij voor den eer lijken vinder een flinke belooning achter liet. Treurig. Maandagmorgen werd door de maréchaussée vari Wolvega te Heereveen gevankelijk binnengebracht, een jonge, net gekleede man, Zaterdag aangehouden te Wolvega wegens bedelarij. Het was een oud-Indisch mili tair, gepensioneerd met f100 'sjaars. Hij had alle pogingen aangewend eene betrekking te krijgen, wat hem niet ge lukt was, zoodat hij ten slotte om een aalmoes had gevraagd. De rechtbank, die juist zitting hield, besloot dadelijk deze zaak te behandelen. De off. eischte tegen hem 1 dag hechtenis en 2 jaren opzen ding naar een rijkswerkinrichting; de rechtbank veroordeelde hem lot één dag hechtenis en een jaar opzending. Met tranen in de oogen hoorde hij zijn vonnis aan en werd daarna naar de gevangenis overgebracht. Dit geval zal op de werving zeker niet van goeden invloed zijn. De tentoonstelling van boekdruk kunst. Het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam belooft weder voor eenige weken aan zQn roeping te zullen beant woorden. De boekdrukkunst is ten allen tijde ten onzent een tak van nijverheid geweest van groote beteekenis, waarvan deze tentoonstelling het bewijs zal heb ben te leveren. Men hoopt Maandag te openen voor het publiek, ofschoon de feestelijke opening eeist met primo Augustus zal plaats heb ben. Of men Maandag gereed zal komen, duiven wij niet onderstellen, hoewel de commissie en ook de inzenders er op aan stuien en haast achter het werk zetten. Het is thans nog een chaos natuurlijk, waaruit men echter voorloopig kan op maken, dat de tentoonstelling vrij uitge breid en vrij belangrijk zal worden. Behalve de collectieve inzendingen, als van de Ned. Vereeniging van den Boek handel en de Fransche, waarvan, de eerste tegenover het tooneel en de andere in de koffiekamer, pleinzijde, etaleeren, zijn er talrijke afzonderlijke inzendingen van onze voornaamste drukkerijen, papierfa brieken enz. enz. De Fransche inzending zal wel de om vangrijkste ten opzichte van boek- en plaatwerken zijn, doch de Duitsche zal vooral uitmunten door de inzending druk persen en boekdrukkersmateriaal. De voor naamste leveranciers uit Duitschland expo- seeren met machines van de nieuwste vindingen, waarmee de monteurs ijverig bezig zijn ze te stellen. Deze persen aan het werk te zien kan vooral een groote aantrekkingskracht voor de tentoonstelling worden. er bij, dat die zaak in volle mate werd toegelicht. Zij vatte dus baars broeders ver haal als oen baar toekomend reent op. „Jozeph zou u zeker hebben verhaald," zoo begon ze, het woord tot Turlington richtende „dat ons beste meisje den heelen ochtend zeer neerslachtig was goweest. Juist die gemoedsstemming welke geschikt is om zoo eens ernstig over haar toekomstig leven te spreken. Bij 't ontbijt at het arme kind niets anders dan een stukje geroo sterd brood I" „Met wat marmelade," zei Sir Jozeph, die de eerste gelegenheid de beste waarnam om in de rede te vallen. Daar 't verhaal ditmaal Miss Lavinia's verhaal was, zoo werdeu de beleefde tegensprekiugen die tot den «oedeu voortgang er van noodzakelijk waren, natuurlijk nu van de zuster op den broeder overgebracht en was 't Sir Jozeph die de tegenspraak opwierp en volhield. „Neen," zei Miss Lavinia, op liefelijken toon, „als gij 't hebben toift, Joseph, maar ik ben zeker van mijn zaak." „Ik vraag u wel om verschooning," zoo hield Sir Jozeph vol. Maar er was marme lade op." „Wat doet liet er toe, broeder?" „Zuster, de groote en goede docter John son zei, dat men altijd uauwkeurigheid be trachten moest, zelfs in de nietigste zaken." „Gij wilt gelijk hebben, Jozeph" (die Een paar dagen geleden, verhaalt de Leeuw. Ct., waren eenige heeren er reeds vroeg op uitgegaan, om in de visch- rijke wateren rondom Sluawoude te trachten een mooi zooitje baars te vangen- 't Beet er goed op los; verscheidene roodvinnetjes spartelen reeds op den bodem van het bootje. Plotseling ziet een der visschers, dat zijn dobber in lagere gewesten wegzinkt; hij zegt niets. Een der anderen bemerkt het zelfde van zijn dobber en houdt zich ook doodstil. Ein delijk is voor beiden het oogenblik van ophalen gekomen; het geschiedt tegelijk. Wat zien zij? Dat zij een baars in mas saliteit hebben gevangen! Het beestje, dat, na te hebben toegebeten aan het aas van den een, zich bewust scheen te zijn nu toch den hengeldood te moeten sterven, had zich zeker nog eens willen te goed doen aan twee wormen tegelijk, zonder tijd te hebben gehad den henge laars kenbaar te maken, dat bet nu aan twee haken vastzat! Dat de baars later als een curiosum op den disch verscheen, begrijpt men, en ook de andere henge laars kregen er nu hun deel van. Een wereldhervormer I Te Wageningen schijnt 's Zondagsavonds de lust te bestaan bij de arbeidende klasse, om meer rumoer te maken, dan voor de openbare orde noodig is. Vooral wordt dit verschijnsel waargenomen, sedert de sociaal-democraten, onder leiding van Van Emmenes uit Arnhem, propaganda maken voor hun beginsel. Tengevolge daarvan treedt iederen Zondag een spre ker op. Zondag jl. sprak van der Veer en, als het gerucht waarheid bevat, dan komt een der volgende Zondagen Geel. Zondagavond jl. was het vooral rumoerig. Naar voor historisch verteld wordt, sprak toen op den Arohemschen straat weg een nog jeugdige, gebochelde sigaren maker over het socialisme en vertelde hij, dat hij ook de wereld wilde hervor men, waarop een uit het troepje omstan ders hem toeriep: »Als je de wereld wilt hervormen, doe het dan maar niet volgens je eigen model, want dan zou zij er vreemd uitzien I" De kleine bultenaar moet zich zoo ver dienstelijk als hervormer hebben gemaakt, dat hij achter slot en grendel is gezet. Het vrijheidslied zingende, ging hij in het cachot. Door mejuffrouw E. H. Hendriks alhier is te Amsterdam met goed gevolg examen afgelegd voor hoofdonderwijzeres. Mejuffrouw G. H. Zwier, onderwij zeres alhier, is als zoodanig benoemd aan een der gemeentescholen te Amster dam. De Majoor-commandant der dienst doende schutterij heeft de gemeente ver laten en bevindt zich in de legerplaats bij Oidebroek. Gedurende zijne afwezig heid tot 21 Juli a. s., wordt het be vel over de compagniën gevoerd door den kapitein, den heer W. Croockewit W. Az. Gisteravond stonden niet minder dan 88 leden der dienstdoende schutterij voor den Schuttersraad terecht, terzake van absentie bij de gelastte inspectiën of exercitiën. In de algemeene vergadering die de «Amersfoortsche Vrijwillige Brand weer" nader Donderdagavond heeft ge houden, is besloten het tienjarig bestaan dier vereeniging feestelijk te herdenken door het maken van een rijtoer in de omstreken, en daarna de leden te ver eenigen aan een diner. Het in dejongsl- vooiafgaande algemeene vergadering vast gestelde plan om een watertochtje naar Marken of naar eene andere plaats te maken, kon wegens de hooge kusten daaraan verbonden, niet tot uitvoering worden gebracht. was de formule die overeenkwam met Sir Jozeph: „Uiten we dit punt in't midden laten," waarvan Miss Lavinia zich be diende als een middel om haar broeder genoegen te geven met haar verhaal voort te komen). „Wel, we namen die beste Na thalie na 't ontbijt eens tusscben ous beidjes, en gingen met haar een kleine wandeling doen. Mijn broeder begon het onderwerp met ongemeene kieschheid en tact aan te roeren. „Omstandigheden, zeide hij, waarom trent het onnoodig was in bijzonderheden te treden, maakten bet wenschelijk dat. zij zoo jong als ze was eens aan hare vestiging in haar volgend leven denken mocht. En daarna, Richard, kwam hij, 5 zoo aardig, op de inuigbeid en trouwhartigheid van uwe genegenheid. „Vergeef mij, Laviuia, ik begon met Ri chard's genegenheid, en toen eerst onderhield ik haar over hare vestiging voor haar leven." „Vergeef mij, Jozeph. Gij hebt het op veel kioscher manier aangelegd, dan gij nu meent. Gij haaldet Richard er zoo niet hals over kop bij." „Lavinia! Ik begon met Richard." „Jozeph! Uw geheugen misleidt u." Turlington kou ziju ongeduld niet langer bedwingen. „Hoe was 't eind?" vroeg hij. „Steldet gij haar voor dat wij iu de eerste week van Nieuw jaar zouden trouwen?" Donderdagmiddag is in de Kamper binnenpoort een 5-jarig knaapje met doodelijk gevolgoverreden dooreen vracht wagen van den heer v. V. De geleider van den wagen heeft aan het ongeval niet de minste schuld. Naar men ons toch mededeelt, werd stapvoets gereden en van die gelegenheid heeft de knaap gebruik xvillen maken om, tusschen de wielen door, in den onderhangenden bak te kruipen Bij die poging had hij het ongeluk te struikelen en te vallen, en het leveu er bij in te schieten. ISerlijiigcIi Domkoor Concert. De concertvereeniging van het Konink lijk Domkoor te Berlijn zal, zooals wij reeds hebben gemeld, hedenavond in de Luthersche kerk eene uitvoering geven. Het programma bevat de schoonste nommers op het gebied van keikmuziek uit de laatste drie ecuwen. De Dornkoorzangers zijn in het a capella zingen nog niet overtroffen geworden Kunstig gevormde en heldere stemmen, een uitstekend geheel, weten zij de toe hoorders door hunne hartverheffende en wegslepende voordracht te boeien. Alle vrienden en vereerders van schoonen zang wordt een bezoek aan dit concert dringend aanbevolen, niet dikwijls wordt eene gelegenheid als deze, om zulke aMeistersanger" te hooren, aangeboden De kolonel A. Greve, commandant van het 1. regement veldartillerie, houdt heden eene inspectie over de alhier in garnizoen liggende batterijen van dat regement. Donderdag, tijdens liet zoogenaamde lombard-erfhuis, werd de afslager S. door een flauwte overvallen, die het noodig maakte hem onder geleide naar zijne woning te doen brengen. Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden verzonden van het Postkan toor te Amersfoort over de 2 helft der maand Juni 1892. 1. G. v. Klaveren 2. W. Rijn 3. H. Boutman 4. F. Philips 5. Vermolen Amersfoort. Amsterdam. Kampen. Briefkaart. 1. D. Polak Amsterdam. Soest, 13 Juli. H. K. H. de Grootherto gin van Saksen heeft aan den burgemeester van Soest f 100 ter hand gesteld, met hel verzoek die som naar zijn goedvin den te verdeelen onder de armen van Soest. HH. MM. de Koninginnen hebben gisteren op Soestdijk ten bezoek ontvan gen den erfgroothertog en de erfgroot- hertogin van Baden, die des avonds weer te Scbeveningen terugkeerden. In het geschil tusschen den graaf van Parijs en Don Carlos, omtrent het recht tot het voeren van het oude familiewapen der Bourbons, mengt zich thans nog een derde. Het is Louis Bourbon, een lid van den Hollandschen tak, die aan de Figaro schrijft, dat hij de vertegenwoordiger is van den oudsten tak utt het huis Capet. Hij voegt daarbij nog een afschrift van de geboorteakte van zijn overleden vader Adelbert, die in 1863 in Nederland ge naturaliseerd werd. Die akte is den 25 Juli 1840 te Camberwell bij Londen ge- teekend en wijst als vader aan: Karei Lodewijk, hertog van Normandie en als moeder Jeanne, hertogin van Norrnandie, geboren mejuffrouw Einert. „Ja," zeidc Miss Lavinia. „Neen!" zeide Sir Jozeph. De zuster keek haren broeder met eene uitdrukking van teedere verbazing aan. De broeder keek zijne zuster met een blik vol be minnelijke ontkenuing aan, die hij door eene diepe buiging te kennen gaf. „Wilt gij nu heusch ontkennen, dat gij Nathalie hebt gezegd, dat wij besloten hadden met de eerste weck na Nieuwjaar." „Ik ontken Nieuwjaar te hebben gezegd, Lavinia. Ik zeiin het begin van Januari." „Gij wilt gelijk hebben, Jozeph I Wij wande'den dien dag in het plantsoen. Ik had den arm van ons beste meisjo in den mijnen en voelde dien beven. Nathalie stond plotseling stil. ,Acb,' riep zij, ,niet zoo spoedig I" „Mijn lieve, antwoordde ik, denk aau Ri chard I Zij sloeg den blik naar haar vader. Zij zeide, ,0 ik bid u, laat men toch zoo niet aandringen, papa! Ik heb eerbied voor Richard, ik houd van hem als uw waren en trouwen vriend, doch ik bemin hem niet zóó als ik hem beminnen uioest als ik zijne toekomstige vrouw zou moeten worden." Herinnor u maar of zij niet op die manier gesproken heeft I Wat zou ze anders hebben kunnen zeggen, wat wist zij er eigenlijk audeis van te zeggen? Natuurlijk lachten wij beide „Gij hebt gelachen, Lavinia." Over een onweder, dat deze week boven Schliersee (Vooralpen) woedde, wordt liet volgende bericht: Onophoude lijk rolde de donder, de hemel was een vuuizee gelijk en bovendien vielen zulke massa's water, dat binnen enkele minu ten het water in alle straten twee tot drie voet hoog stond en, alles vernielende, zich een weg baande. Het water stoitie zich met zulk een woede van het gebergte in het dal, dat duizenden steenen, ja zelfs rotsblokken vnn 6 tot 10 centenaars wer den meegesleurd, die in hun vaart alles veiwoestten wat zij ontmoetten. Het was niet alleen een vreeselijk onweer en een verschrikkelijke wolkbreuk, maar ook een formeele bergstorting! Schliersee had bet meeste te lijden, daar dit het eerst door de woest brui sende wateren werd bereikt, daarop be reikten zij Miesbach, waar zij eveneens groote verwoestingen aanrichtten. Hier zijn een stoomzaagfabiiek en een badin richting geheel weggesleuid, de spool baan van de Hausham bergwerken geheel ver nield. De bijna geheel nieuwe Johanr.es- brug, waarop zich een oogenblik te voien nog een groot aantal menschen bevon den, werd met pijlers en al van zijn plaats gerukt. In Schliersee zijn alle tuinen geheel verwoest, in het oude posthuis steeg het water tot aan de tweede verdieping, zoodat de geheele inboedel ronddreef; uit een ander huis konden de kinderen slechts met groote moeite gered worden. Bij Thalham sleepte de vloed het geheele eigendom, van een baanwachter weg. Zijn hout, zijn tuintje, waarin hij met veel inspanning zijn groenten kweekte, kortom alles was weg. Slechts met de grootste moeite gelukte het hem, zijn twee geiten onder zijn armen het buis uit te dragen. Van vele huizen is niets meer te vin den. Van de bergen kwamen dikke boom stammen rollen, met wortel en al uit den grond gerukt. De Dirnbach, die an ders door kinderen doorwaad wordt, heeft thans een breedte van 100 meter. De straten zijn met een hezinksel van 2 tot 3 voet hoog bedekt. Enkele spoorver bindingen zijn nog gestremd. Bij een molen in Schliersee moeten een aantal lijken ztjn aangespoeld. De schade wordt op een half millioen mark geschat. In het Algemeen Politieblad wordt bij wijze van waarschuwing de aandacht gevestigd op aanbiedingen in Nederland- sche dagbladen omtrent zoogenaamde middelen orn bij het spel onfeilbaar te winnen; indien eene som van f2500 of f3000 aan de stellers dier advertentien wordt gegeven, worden hooge winsten beloofd. Tegen dergelijke personen, die zich in den omtrek van Parijs schijnen op te houden en gebruik trachten te ma ken van de lichtgeloovigheid van sommige lieden om geld te krijgen, wordt ten ernstigste gewaarschuwd. Uit Rotterdam wordt aan de Tijd ge schrevenJannetje Struik is weer hier teruggekeerd. Zij heeft er van afgezien, zichzelve te exploiteeren zij laat dit thans door een ander doen. Met den eigenaar van eep. café heeft zij een overeenkomst gesloten, tengevolge waai van deze in een volksblad de volgende advertentie kon doen plaatsen iMillioenen" Juffrouw Jannetje Struik, voorheen de zoogenaamde Millioenenjuffrouw, is heden over hare lotgevallen en verdere levens beschrijving gratis te hooren in het café (het adres laten wij weg). Consumtie gewone prijzen." Naar aanleiding van deze advertentie heeft bet bedoelde café druk bezoek. Haat- woning heeft Jannetje echter nog niet verlaten, doch zij oefent het bedrijf van herbergierster er niet meer in uit. Den geheelen dag blijft de zaak gesloten tot groote spijt der straatjeugd, die, uit ge brek aan ander tijdverdrijf, zich onledig houdt met het inwerpen der ruiten van de woning, welke Jannetje eiken morgen liet vernieuwen. „Neen, gij hebt gelachen, Joseph." „Vertel toch in 's Hemels naam verder," riep Turlington, terwijl hij met zijn hand driftig op de tafel sloeg, waar hij aan zat. „Maak ine niet gek door dat gedurige tegenspreken van elkander I Gaf zij toe of niet?" Miss Lavinia koek haar broeder aau. „Wij zouden elkaêr weerspreken, Jozeph?" riep zij uit, terwijl zij hare handen in stomme verbazing omhoog hief. „Wij elkaêr weersprekenherhaalde Sir Jozeph, van ziju kant niet miuder verbaasd opkijkende. „Mijn waarde Richard, waar denkt gij toch aan? Ik zou met mijue zuster niet in over eenstemming zijn? Wij spreken elkaêr nooit tegen." „Ik zou het niet eens ziju met mijn broeder I Wij die nooit nog aan elkacr een hard woord hebben toegevoegd, van ouzen kindertijd af aan." Turling'on kon slechts met moeite zijn drift bedwingen. „Ik vraag u beiden wel o;n vergiffenis," zeide hij. „Ik liet mij die woorden onwille keurig ontvallen ik wist niet jnist wat ik zeide. Heb medelijdon met mij. Al de hoop mijns levens loste zich op in een wensch Nathalie, en gij vertcldet mij daar juist (met hare e'gene woorden, Miss Lavinia) dat zij mij niet bemint.... Gij meendet 't zoo Uil Petersburg meldt men. De cholera woedt vreeselijk te A-trakan, waar op 250 gevallen 102 dooden voorkwamen. De bevolking, meenende dat de genees- heeten de ziekte bevorderen, verbrandde bet hospitaal, en doode de geneesheeren de troepen moesten de oorden geweld dadig herstellen; spoor-en stoomvaart dienst werden beperkt. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat op Dinsdag, den 19en Juli 1892, 's voormiddags van 9 tot 5 uren des namiddags, ten raadhuize de inlevering van stembriefjes zal plaats hebben, ter ver kiezing van zeventien leden eener commissie uit ingezetenen, to kiezen „buiten de leden van den Raad" door de kiezers voor den gemeenteraad, aan het oordeel van welke commissie, evenals ook aan dat van den ge meenteraad, ouderworpen zal worden een ontwerp-voorstel van het college der Gede puteerde Staten van Utrecht tot verandering van de grensscheiding tusschen de geraeeuten Leusdeu en Amersfoort, inzöoverre dat het gedeelte vau het terrein der Infanlerie- Kazerncs met den oragelegden Dievenweg, thans onder Leusden gelegen, in het vervolg tot de gemeente Amersfoort zal behooren. Amersfoort, den 11 Juli 1892. Burgemeester en Weihouders voornoemd, De Burgemeester F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN7 Juli Antonie, z. van Dirk van Dorssen en Elisabeth van Straten. Jacobus Ludovicus, z. van Wouterus Anto- nius van Mierlo en Gerharda Huurdeman 8 Juli Albertus, z. van Albertus Gouw en Geertrui van Eijken. 11 Juli Marinus Antonius, z. van Franciscus Hendrikus van Hamers»eld en Anna Maria Heere. GETROUWD: 13 Juli Krijn Marinus en Elisabeth Sijen. Gerrit Jan Hendrik Ren- goring en Wilhelmina Jacoba Elisa Yreden- berg. OVERLEDEN: 7 Juli Hendrina Roozen, 66 j. wedr. vau Franciscus Bernardus van Kessel. 9 Juli Gerrit Uding, 22 j. ongeh. Jacobus Johannes van 't Wel, 3 m. Hermauus Albertus van Moorselaar, 4 m. 10 Juli Otto Krabbe, 2 j. 12 Juli Anna van Brakel, 25 d. Hoogland. GEBOREN2 Juli Cornelia z. van J. Schoonderbeek en D. van den Hoven. S Juli Gerardus Johannus Bernerdus z. van B. T. Bremer en C. P. M. van Driel. 9 Juli Wouter z. van H. van de Goer en A. van Hamersveld. ONDERTROUWD: 14 Juli G. Brouwer en A. Kok. OVERLEDEN9 Juli J. Liefjens oud 20 m. Eensden. GEBOREN: 9 Juli Johanna, d. vaD Jo hannes vau Asselt en van Jannetje de Kruiff. Woudenberg. GEBOREN: 10 Juli Joban z. van Johan- kwaad niet, maar gij hebt mij 't hart ge broken." Deze verklaring, en de blik waarmee die vergezeld ging, trof 't wezenlijk goede hart van de twee oudjes op de rechte plaat9. Het overige van de geschiedenis hielden zij met onderling goedvinden maar voor zich; doch zij wedijverden in de taak, om de meest ertroostende woorden te vinden, ten einde het leedgevoel van hun dierbaren Richard te doen bedaren. Hoe weiuig keude hij jonge meisjes. Hoe had hij zoo dwaas kunnen zijn, die arme jongen, om eenig gewicht te hechten aan 't geen Nathalie gezegd had, alsof een jong ding van haar jaron de gesteldheid van haar oigen hart kendeBedenkiugen en smeekingen waren zeer natuurlijk in die gevallen. Zelfs tranen mochten met zekerheid verwacht worden bij een fijngevoelig meisje. Alles Avas zoo geëindigd als Richard wenschte dat het eindigen zou. Sir Jozeph had geantwoord „Mijn kind, dit is eene zaak waar men ondervinding van moet hebben; de liefde zal komen als gij maar eerst getrouwd zijt." En Miss Laviuia had er bij gevoegd„Lieve Nathalie, als ge u uwe moeder kondet herinneren zoo als ik me haar herinner, dan zoudt gij overtuigd zijn, dat ge gerust op uws vaders ondervinding verlateu moogt." Op die manier hadden zij het haar voorge licht en zij had hare oogen ter nedergeslagen en had toegegeven al wat men van een zedig meisje maar verwachten kan eene stilzwijgende toestemming. De trouwdag was bepaald tegen de eerste week van 't Nieuwe- jaar. (Neen, Jozeph niet Januari, maar tegen Nieuwjaar). En God zegene u' lang en gelukkig zijn Zoo werd door de dwaze verblinding van het menschelijke verstand en het allerdaag- sche geloof aau de eens aangenomen gevoelens, met de beste bedoelingen ter wereld besloten een slachtoffer te meer over te leveren aan het huwelijksaltaar. Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2