TWEE WON] Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Correspondentie. ADVERTEIMTIËN. VERKÖOPÉN: bediende, hielden hem voor een inbreker enarresteerden hem op zijn eigen kantoor, om hem naar het dichtbijzijnde politiebureau over te brengen. Hier kon hij zich verantwoorden, doch vuor dut men hem los liet, ging men eerst den heer H. uit zijn bed halen, ten einde de identiteit van den gevangene vast te stellen. Eerst toen kon de man naar zijne woning gaan. Krachtens koninklijke machtiging heelt de minister van oorlog de aan de miliianen gegeven vergunning, om in kleine of dagelijksche tenue, buiten dienst, in hel openbaar te i ooken, in dien zin uitgebreid, dat het voortaan aan militairen ook geoorloofd zul zijn te rooken, wan neer zij, 111 andere dan de kleine of da gelijksche tenue gekleed, buiten dienst m het openbaar verschijnen. Arie van Duinen, de moedige ser geant, die weinige dagen geleden in zijne geboorteplaats Doi drecht op zoo waardige wijze leeds weid geëerd, is door Minis ter van Dedem ten gehoore ontvangen. De rnan, die zoodanig in Aljeh is gewond, dat bij op twee krukken springt, was vergezeld van een len luitenant een oud-kameraad uit vroeger jaren. Ruim anderhalf uur ver bleef van Dui nen in het Kabinet tan den Minister van Koloniën, op wiens verzoek de invalide sergeant een uitvoerig verbaal ten beste gaf van zijne kr ijgsverrichtingen in Atjeh, o. a. ook van het gevecht te Lamith, waarbij hij zoo jammerlijk verminkt ge raakte. Met de grootste belangstelling iuisterde de Minister, en aan het vroolijk gelaat van Arie van Duinen kon men wel zien, dat de toezeggingen van den heer van Dedem van den gunstigsten aard waren geweest. Wel werd, naar men verneemt nog geen zekere toezegging gedaan hem op de voordracht te plaatsen ter benoe ming van ridder der Militaire Willems orde, doch dat dit eei lang zal geschieden, valt haast niet te betwijfelen. Op het oogenblik ontbraken nog eenige daarvoor noodige stukken, welke evenwel uit In- dië zullen worden ontboden. Met groote kamer aadscliöppelijkheid werd Ane ook bejegend door verschillende beambten van Koloniën, onder wie hij vele oud-bekenden van het slagveld aan trof, mannen zelf versierd met hel Kruis vuor »Moed, Beleid en Trouw." (liaarl. Ct.) Den 1ste September a. s. zal Sara Bernhardt in het Grand Théatre van de Gebr. van Lier te Amsleidam optreden. In welke stukken zij alsdan zal spelen is nog niet zeker. Door den heer B. Berends, verve- lier te Dedemsvaart, is onlangs uitgevon den, ook vervaardigd een steensoort uit het mos van veen, die in den handel zal worden gebracht onder' den naam van mossteen. Deze steen zal wellicht zeer goed te gebruiken zijn voor liet metse Jen van muren op bovenwoningen, of daar, waar men anders kiul- of rietmu- ren moet maken; ook zal bij dienst kun nen doen voor geiaaswerend middel bij telephoonhuisjes, ter bekleeding van ijs kelders, tegen halfsteensmurcn om het geluid te weren, tusschen plafonds, enz Zij zullen in twee afmetingen worden ge maakt. Hei vraagstuk van den aciie\en dienst tijd is in Diiitscliland, zoowel in mi litaire als in parlementair e ki ir.gen, sinds geruimeu tijd aan de oide de meeste generaals zijn van oordeel, (Jat deze, zon- dei dat het schade zou doen aan de weer baarheid des rijks, zeer wel lot twee jaren kon verminderd worden, hetgeen, wanneer men althans hel contingent niet evenredig vei hoogt, een belangrijke be sparing van uitgaven zou veroorzaken. Ook de Rijkskanselier schijnt vóór in krimping geweest te zijn, maar eigen lijk als een middel, om een ontworpen legeruitbreiding, waarvoor aan den Rijks dag de noodige credieten zouden gevraagd worden, wat aanlokkelijker te maken. Aan al het pepraat en geschrijf over dit onderwerp is plotseling een einde ge komen, doordien de keizer onlangs, na afloop eener parade, lot de Generaals een toespraak heeft gehouden, waarin hij verklaarde dat alle geruchten omtrent de aanstaande invoering van een tweejarigen diensttijd ongegrond waren, daar hij de Nathalie, dat hij al dc deuren gelijkvloers sloot en de sleutels daaruit nam. Toeu hij weg gin?; hoordeu zij dat hij de huisdeur achter zich afsloot. Zoo ougeloofelijk 't schijnen mocht, 'twas toch ontwijfelbaar, geheel opgesloten waren zij totdat hij terug komen zou. Wat bad dat te beduiden? 't Beteekende, dat Turlington's wraak zich nog altijd trachtte te koelen tegen de vrouw, die hem misleid had. 't Beteekende, dat Sir Jozeph's leven nog stond tusschen clen man die 't op zijn dood had toegelegd, en 't geld dat die man besloten had re bemeesteren. 't Beteekende, dat Richard Turlington tot het uiterste gedreven was, en dat de ver schrikkingen en gevaren van deu avoud nog niet ten einde waren. (Wordl venulgd voorkeur gaf aan een klein leger met langeren diensttijd dan aan een groot met korteren. Deze besliste verzekering van Keizer Wilhelm heeft weer tot veel gesclnijf aanleiding gegeven. In het begin ver oorzaakte zij zekere bevrediging, orndat men daarin meende te zien een begin van kentering in de voortdurende ver hoogingen van legeruitgaven. Aari den anderen kant bprneikt men weer duidelijk, dat Z. M. in regeeririgszaken, als het er op aankomt, zijn eigen zin volgt, en zijn Rijkskanselier zoowel als zijn gereraals slechts beschouwt als de uitvoerders van zijn wil. De meening, als zou de positie van Oaprivi een nieuwen schok hebben ondergaan, wordt slechts door weinigen gedeeldde opvolger van Bismarck is de meegaandheid in persoon, en zal ook deze pil wel met een kalm gezicht ge slikt hebben. In liberale kringen maakt men zich ongerust: als het oogenblik daar is, dat centrum en conservatieven weer één lijn gaan trekken, en om dat gedaan ie kujgen wordt achter de coulissen hard gewerkt, zal de Rijksdag plotseling komen te staan voor een énorme verhooging van het budget, ook orndat in de ofificieuse bladen weer erg wordt geklaagd over den onvoldoenden toestand der vloot. Men weet al ongeveer, wat dat beteekent. In denzelfden speech des Keizers kwa men nog eei-ige volzinnen voor, waeiin zeer gunstig werd gesproken over den algemeenen viodetoestand. Z. M. voegde erbij, dat alle Mogendheden deze opvat ting deelen, en mèndeze verzekering, als van hem afkomstig, gerust in wijderen kring kon verspreiden. In de eerstvolgende zitting van den Rijksdag zal vermoedelijk enn wetsontwerp in behandeling komen lot uitbreiding der bepalingen op de verzekering tegen on gelukken, in fabrieken en werkplaatsen en bij de zeevisscherijen bekomen. Reeds zijn de voorbereidende maatregelen tot wettelijke regeling dezer moeielijke aan gelegenheid in vollen gang. Met Vritsclie Jliuisleiie is thans geheel voltallig en heeft dezer dagen zijn eersten Kabinet?raad gehouden, waarin besloten is, dat eenige der heeren zich uitfluitend zullen bezighouden met het gereed maken van de voordracht omtrent Home Rule. Eerst in liet begin des vol genden jaars zal het Parlement worden geioepen om over deze belangrijke quaes tie te beslissen Twee-eri-lwintig leden der liberale partij moeten, orndat zij een zetel in het Kabinet of in de Hooge Ad ministratie hebben ingenomen, zich aan een herkiezing onderwerpen. De radicaal Labouchére, bekend om zijn herhaalde oppossitie tegen gevraagde toelagen voor leden van het Koninklijk gezin, schreef aan zijn kiezers, dat de reden, waarom hij i.iet in liet Kabinet is opgenomen, alleen hierin is gelegen, dat de Koningin zich nadrukkelijk tegen hem heeft verklaard, waardoor Gladstone geen vrijheid vond hem voor te dragen. Bij de meer dan tropische warmte die men in den laatsten tijd in verschil lende landen van Europa heeft genoten, wekt l.et vooral in Italië verontwaaidi- ging, dal men ei de soldaten blootstelt aan buitengewone vermoeienissen, waar van de gevolgen dikwijls doodelijk zijn Twee regimenten, ter gezamenlijke sterkte van 1400 rnan, maakten een marsch naai Milaan, waarbij zij van 's nachts twee tot 's namiddags vier uren onderweg waien; 15 rnan kregen zonnesteek, een schoot zich dood in een aanval van waanzin. De kornmandant verzekerde, dat 15 op de 1400 volstrekt niet erg was. Drie balaillons marcheerden van Dolo naar Venetië; 100 man weiden ziek, 60 moesten in het hospitaal gebracht worden. Zóó wordt de landsverdediging op doeltreffende wijze voorbereid In Frankrijk schijnt men maar slecht op gevaarlijk goed te kunnen passen: aan het station te Puteaux is een kist met 1200 Lehel-patronen gestolen, af komstig van de daar gevestigde staats fabriek. De dieven zijn natuurlijk ver te zoeken. Aan het ministerie van Ooi log acht men dezen diefstal van weinig be- teekenis, daar de samenstelling van het Fransche lookvrije kruit in het buitenland reeds bekend is maar niet de wijze, waarop het vervaardigd wordt.Op dezelfde manier troostte zich de keukenmeid, toen de hond een rauwen hiefstuk had be machtigd: liet beest wist toch niet hoe bij klaargemaakt moest worden. Het te Brussel gevestigd besluui van den Congo-slant heeft geantwoord op de nota van den Franschen Minister van Buitenlundsche Zaken, den heer Ribot. Met zegt nog geen bericht te hebben ontvangen aangaande den rnoord, die aan de Kotto-rivier op den heer Pourmeyzae zou zijn gepleegd. Indien dit werkelijk ware geschied op het dooi de soldaten van den Congo-staat bezette ten ei», dan zou het bestuur daarvan reeds kennis dragen. Verder wordt verklaard dat geen enkel gepe/fectionneerd geweer aan de inlanders is geleverd. In Oost-Gallicië (Oostenrijk) maakt men zich ongerust over een verhuizing op groote schaal van Ruthenen naar Rus kind. In grooten getale trekken zij 's nachts naar de grenzen, waar zij door de Rus sische beambten worden ontvangen. Dezen zenden de landvei liuizers naar het binnenland en beloven hun de door de Joden verlaten goederen. Zaterdag-avond werd een groep van 30 Rutheensche boeren, die het land wilden verlaten, door de Oostenrijksche gendarmen aan gehouden; de plaatselijke besturen hadden aan de regeering gevraagd, landverhui zing te beletten, daar het land anders geruïneerd zou worden, als de bevolking het op zoo groote schaal verliet. De Rut- h^nen behooren tot den Giiekschen gods dienst en hebben steeds meer sympathie getoond voor hun Russische geloofsge- nooten dan van hun Katholieke landge- nüoten in Gallicië. Men zou andeis zog gen iemand moet het in zijn eigen land al gruwelijk slecht hebben, om naar Rusland te willen verhuizen. Volgens officiëele berichten kwamen in Rusland op één dag, den 20en, ruim 6900 ziektegevallen voor, één derde van dat cijfer ovei leden aan cholera. Te Lublin, in Polen ha tl men toen 34 ziekte gevallen ook daar is de sterfte één derde. Gevallen van öcholero nostras" worden gemeld uit Hamburg, Bremen en Breslau. Voor Hamburg, waar Maandag op de 22 aangetasten 7 sterfgevallen voorkwamen is dit zeer verklaarbaar door het drink water, dat in die stad het afschuwelijk ste van heel Duitschland is. De hitte heeft ook in Frankrijk de leger oefeningen niet doen staken te Touis vielen 147 soldaten daarbij bewusteloos neer. De Keizer van Oostenrijk heeft de rest van de manoevres in Gallicië ufge lust. Naar wij vernemen is de toestand van luitenant Moterlerkamp in die mate vooruitgaande, dat luj gister reeds eene kleine wandeling op Clingendaal heeft gemaakt. l)e commandant der dienstdoende schutterij te Amersfooit, die van den Minister van Oorlog vergunning heeft be komen om deel te mogen nemen aan het kampeeren van hel 7e regement infan terie, in de legerplaats bij Laren, zal van die vergunning geen gebruik maken, doch heeft toestemming gekregen tot deelname aan de manoeuvres van het 5e regement irifanteiie. -- Te negen uur veieenigderi zich Zondagmoigen vele leden van den Alge meenen Nedei landschen Wielrijders! oud op het Hoogeland te Utrecht, ten einde gezamenlijk naai A rnersfoort te wieleren, waar de wedstiijd van atd. II (Utrecht") van den A. N. W. B. zou plaats hebben. Die wedstiijd op den straatweg Amers foortEde ving nau nabij de Hertekop. De meeste wedstrijden in ons land op den weg hebben op dezen stiaatweg plaats, daar die het meest dooi toe ge schikt is. Thans was echter de weg niet zoo goed als bij vorige gelegenheden, want verschillende gedeelten waren nieuw bestraat en bedekt met eene dikke laag zand. Desniettegenstaande werd er Zondag prachtig gereden. Duor de goede zorgen van de wedstrijd- commissie, bestaande uit de heeren Pos en Kirehner uit Baarn, Schimmelpenninck uit Amersfoort, van Till en van Galen uil Utrecht, waren op alle punten van den weg, waar zulks noodig was, posten uitgezet, om de wedstrijd zoo noodig van dienst te zijn en te controleeren. Van de 18 heeren, die zich voor dezer, wedstrijd hadden doen inschrijven, kwa men er 10 op. Het waren de heeren W. H. Meursing, A. Eysink en W. I. Wolter Jr., uit AmersfoortJ. van Berkel, S. van Berkel, J. Spaan en C. Witteveen Jr., uit Utrecht; H. J. Gorter, tot voor korten tijd in Utrecht, thans te Zwolle; L. A. Friedrichs, te Nieuweisluis en G. M. G. Pes. ie Baarn. Allen reden op lage tweewielers met pneumaticbanden. zoodat allen tegelijk konden afgaan. Er werd direct een flinke gang in gezet n'e heeien Witteveen, Eysink en Gorter liepen al spoedig van de andere wedstrijde weg. Beurt om beuit reed een hunner voor, en zelfs op den terugweg was nog niet te raden wie van lien met den len prijs zou gaan strijken. Gorter raakte echter op het laatst achter en met een prachtigen eindsporl won Witteveen den I. pr., een verg. zilv. med. en een verg. zilv. kampioenskruis, uitgeloofd door de Amersfoorlsche Wiel- rijdersvereeniging »de Postduif." Hij legde den weg AmersfooitEde, en terug, 50 K.M., af in i uur 39 min. 3 sec. Tweede was Eysink, in 1 uur 39 min. S sec., en 3. Gorter, in 1 uur 44 min. 13 sec. Deze tijden zijn inderdaad prachtig. Bij den wegwedstiijd van afd. Uliecht, in het vorige jaar toch was de kortste tijd 2 uur en '/s sec. En bij den wed strijd voor het kampioenschap van Neder land op 27 Sept. II. werd Kooing kam pioen met 1 uur 39 min. 17!/s sec. De heer Witteveen versloeg dus dit record met 14!/s sec. Na afloop van den wedstrijd vereenig- den zich de meeste wielrijders aan een maaltijd bij Schimmel te Amersfoort. Door den lieer van Galen werden de medailles uitgereikt met een toepasselijk woord. Gezamenlijk trapten de meeste wiel rijders na den maaltijd naar Utrecht terug, waar zij te ruim 5 uur aankwamen. Opgewacht door de alhier in gar nizoen zijnde drie bataljons, arriveerde hedenmorgen het 4e bataljon van het 5e regiment infanteiie uit Nijmegen alhier, teneinde aan de in de omstreken van Amersfoort te honden manoeuvres deel te iieineu. Met de stafmuziek aan de spits, maakten de bataljons eene marsch door de stad, naar de infanterie-kazernes, achtei welke een kampement voor het 4e bataljon is opgeslagen. Donderdag middag zal een jachtrijden plaats hebben, waarbij als jagermeestcr zal optieden de ritmeester Erzey, als vos de le luit. Taunay. Het »Reridez-vous is gesteld op 2 uur bij Rots- en Dennenoord op den straatweg UtrechtAmersfooit. Deelneming vrij. In een ingezonden stukje in het Utrechtsch Dagblad meent A. het rei zend publiek geen ondienst te bewijzen door te waarschuwen tegen zakkenrollers op het station Arnhem. Voornamelijk vari de drukte in den tunnel tusschen de beide peiions, woidt, volgens A., door hen gebruik gemaakt om hun slag te slaan, waarvan hij zelf de minder aange name ervaring opdeed. Bij de aanbesteding aan hetCenlraal- bureau van: bestek 585, shel leggen van langere spoorslaven op de draaischijf van 13.5 M. middellijn en daarmede in ver band staande werken, en het verplaatsen van rookvangers en strooibalken in de loconrotievenloods H. IJ. S. M. op het ge meenschappelijk slation ïZutphen" (be grooting f2315) zijn ingekomen 7 inschiij- vingsbiljetten. De laagste inschrijving was f2049 door den aannemer P. Boks, te Amersfoort. Een biljet was van onwaarde, niet volgens model. Een 8e kwam in na afloop der besteding Baarn. Zondag morgen woonden H. M. de Koningin-regentes met gevolg de godsdienstoefening alhier hij. Ds. Meulebelt predikte naar aanleiding var: 1 Cor. II vs. 2, welke tekst gekozen was naar aanleiding van het feest, deze week te Doetinchem gevierd van het 25 jarig bestaan van de stichting door ds. Van Dijk, waar onze geachte piedikarit ook zijne opleiding heeft genoten. Leusden. Ter vervanging van den Heer Mr. A. J. de Beaufort, die tot Bur gemeester benoemd is, is als lid der Com missie tot regeling der grensscheiding van de gemeenten Amersfoort en Leus den, gekozen de Heer Arend Lagemaat. Sclierjx'iizecl. Door eenige onder nemende ingezetenen is dit jaar een proef genomen met de zoogenaamde Geut- sche rogge, waarvan het zaaikoren uit Friesland verkregen is. Deze rogge is krachtiger plant dan de gewone sooit, heeft minstens hetzelfde weerstandsver mogen en is buitengewoon vruchtbaar, daar de aren geheel gevuld zijn en een lengte krijgen anderhalf maal zoo groot als die der gewone soort. Van 180 me den werden door een proefnemer 13 vim men en 13 garven verkregen, wat per morgen gelijk staat met 45 vimmen. Het beschot is uitstekend en wel lV» mud per vim. zoodat een morgen 67'/, mud uitstekende rogge oplevert. De grootsle handelaar in hoornvee. Dit is, vreemd genoeg, een schoolmeester, genaamd Seiler. Hij woont in Aarburg en drijft daar een levendige handel iri slakken. In het vorige jaar heeft hij in het pehzel 150.000 zulke slijmerige, vieze hnisdiertjes naar Frankrijk en Engeland gezonden. Daar worden zi| als lekkere beetjes verslonden (smakelijk eten!) Aan voeder, hoofdzakelijk beslaande uil bi and netels en koolsbladeren, heelï de eigenaar dagelijks noodig ongev. er zooveel ids drie stuks groot hoornvee gebruiken. De op Cholera gelijkende ziekte ge vallen namen in de laatste dagen te Hamburg aanzienlijk toe. Gister kwamen 27 gevallen voor, waarvan eeriige met snellen, doodelijken afloop. Heden voor middag werden verscheidene nieuwe ge vallen aangegeven. De bediening van de ziekenwagens is versterkt, opdat de aan getasten dadelijk naar liet ziekenhuis kunnen worden gebracht. Een geval van Aziatische cholera is tot dusver nog niet voorgekomen. UitteVolgens berichten uit Weenen bewoog zich Donderdag de thermometer daar tusschen 98'/, en 107 gr. Earenheit. De str aten war en als uitgestoi ven. Daar zoowel als te Mar.nheim zijn verschei Jene personen tengevolge der hitte gestorven. Te Berlijn wees Vrijdag de honderdgradige thermometer indeschaduw35gr. (95 gr. F.) aan. Te Parijs weer gevallen van zonnesteek. Op de markt van La Villette stierven 100 runderen en 300 vaikens door de hitte. De kanongieter(j te Bourges is wegens de hitte gesloten. Hetzelfde had plaats met de fabriek te Spandau. Een kostbare vondst.De werklieden, die bezig zijn aan de werkzaamheden voor hei leggen van een electrische tram naar den berg Salève, dicht hij Genève, hebben een schat gevonden, bestaande uit eenige duizenden goudstukken uit de elfde eeuw. Destijds had ieder goudstuk een waarde van tweeduizend francs. Bij de A mei tkaansche mat ine is de proef genomen, om een Gulling-kunon door electriciteit te bedienen De proeven zijn uitstekend geslaagd, liet gelieele werk kan door één man geschieden. Een arme smid te Quebec, een zekere Ferdinand Allard. moet de kunst om koper te harden, die reeds zeer lang verloren was geraakt, weer hebben ont dekt. Indien dit waar blijkt te zijn, dan zal de pantseering der oorlogschepen pen groote verandering ondergaan. Pleizierige wandelingZondag II. te middernacht is een zekere Grandic, van de redactie der Gaulois, van Parijs (Boulevard Montinartre) naar Petersburg vertrokken. Deze afstand van 2400 kilo meter wil hij in 28 dagen afleggen en iederen dag 14 uur marcheeren, 6 uur slapen en 4 uur voor zijn maaltijden be steden. Grandic is op en top een Chau vinist. Op de Belgisch-Duitsclie grens zal hij zich van spijs en drank voorzien,om gehepl Duitschland te kunnen doorwan delen, zonder genoodzaakt te zijn een stuk brood of een glas bier le vragen. Hij wil er zelfs niet naar den weg vragen. Hij heeft de plechtige gelofte afgelegd, in het )a:.d van den vijand den mond slechts te zullen openen voor de woorden nGeef mij voor vannacht een kamer." De man zal bij de tegenwoordige hitte niet ver komen. Een ernslig spoorwegongeluk heeft Zon dagmiddag orn zes uur bij Béziers (dep. Héraull) plaats gehad. De trein, die van Béziers naar Clessenon ging, is op de prachtige steenen brug over de Orbe ontspoord. De locomotief kwam dwars over den weg te staan en de wagons liepen op elkaar. Bijna alle reizigers zijn gewond. Men telde 5 dooden en 39 zwaar gewonden. De trein is midden op de brug blijven staan, waar de overblijfselen liggen opge hoopt. Een hulptrein heeft de reizigers en gewonden teruggebracht. Het verkeer is gestremd. Men vreest dat de brug, een meesteistuk van bouwkunst, schade gele den heeft. Dr. Patscheffte Mosdou, meent een middel gevonden te hebben tot het ge nezen van kanker. Twee dames zijn door hem, nadat zij alle andere middelen ver geefs beproefd hadden, genezen. Het systeem berust op hel gebruik maken van zwavelbaden. Dr. Paltschefl wil om trent zijn geneeswijze een rapport zenden aan de hoogeschool soor geneeskunde te Parijs. Te Brussel is een luchtvaarder gehuwd, die, nadat de echtverbintenis had plaats gehad, zich met zijne gade in het schuitje zette, onder de ballon, welke men tijdens de plechtigheid gevuld had en daarop ten hemel steeg. Mej. E. v. B. te Amersfoort. Na opgaaf van Uw volledigen naam kan uw stukje opgenomen worden. Stukken waarvan aan de Redactie de naam des inzenders niet bekend is, kun nen niet worden geplaatst. sfoorl. Brieven aan den Uitgever De Notaris A.H. DRIJFHOUT VAN H00FF le Amersfoort, zal op ÏO September 1892, Js avortjls 7 uur, in het koffiehuis vb'et Valkje" aldaar, in het openbaar? binnen ERSFOOilT. 'V T» No. I. onder eeii'i dak op het {Kleine Spui en uilkomeiidM op »Mar kenhBef", wijk E Nos. 84 en '85, met grootten TUIST daarachter enfien open gerond tusschen de eigendommen van. J: V»N DOORN en Wed. MANÏ^jJarfrDaast') De woningen zijn verhuurd tan E. TER BEEK en J. DE GROOT vgpj|i te zarnen f2.40 per week. No. 2. ouder een dak op Ma^kenhoé%t)Ql(J*rt!' perceel 1, wijk E Nod! 86 en 87, met TUIN. Verhuurd at Wed. VOORTMÏÏ per week. De perceelen worden afzonderlijk en in massa geveild. atrj3>fl. VAN ZUILEN en TMAN voor te zamen f 1.30

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2