BUITENLANDSCH OVERZICHT. 4. Gemengd Nieuws. EN 25 ct. -SnJMS~ He kap in. De boven- Staten-Generaal. Plaatselijke berichten. Eenige dagen geleden, kwamen drie kooplieden bij een landbouwer te Eemnes en kochten van hem drie vette koeien. De afspraak werd gemaakt, dat de levering en betaling er van te Water graafsmeer zou plaats hebben. De zoon van den boer bracht de koeien per tram naar genoemde plaats en zij werden daar door de kooplieden in ont vangst genomen. Een van hen zou in een koffiehuis in de nabijheid betalen en verzocht den verkooper zich daarheen te willen begeven, die dat ook dadelijk deed. Op verzoek van den kooper moest hij zich in een aangrenzend vertrek be geven, terwijl de afrekening heel spoedig volgen zou. De zoon bleef wachten en wachten, maar de afrekening liet zich ook wachten. Al heel gauw begon de afleveraar te begrijpen, dat de zaak niet pluis was. De persoon, die de koeien zou betalen was te Watergraafsmeer niet meer te vinden. De verkooper begaf zich dadelijk naar Amsterdam. Aan het abattoir ge komen, kwam hij tot de zekerheid, dat twee koeien reeds waren geslacht en de derde nog in leven was. Hij vernam tevens, dat de koeien door andere sla gers van gemelde kooplieden waren ge kocht. De zoon bleet intusscherr zoolang door Amsterdam zwalken, tot hij einde lijk een der koopers ontdekte, dien hij dadelijk beet greep. Het mocht hem ge lukken om dezen persoon aan de justitie over te leveren, die deze zaak zeker wel verdei onderzoeken zal. De directeur der Weesinrichting te Neerbosch ontving over het tweede kwar taal van dit jaar, met inbegrip van een gift groot f 10,000 van N. N. uit Rotter dam voor den bouw van het ziekenhuis, de som van f 43.533.87'/, voor genoemd gesticht. Aan druk- en bindwerk werd over dat zelfde tijdvak nog f 15,542.82'/, ontvangen. Uit 's Gravenhage wordt aan de Zutph. Ct. geschreven, dat de Raad van State niet medewerkt om de afdoening der belasting-omwerpen te bespoedigen, want nog altijd is het advies van den Raad niet ingekomen, en het zal nu wel half October worden voordat de voor dracht de Kamer kan bereiken. Het gevolg zal wel zijo, dat de kieswet nog het eerst in de afdeelingen wordt onderzocht, want de voorzitter heeft reeds verklaard, dat hij van plan is daaitoe begin November het voorstel te doen. Hoewel sedert Zondag 25 Sept. jl. geen cholera-patienten meer in de gemeentebarakken werden opgenomen, blijkt toch, dat zich Maandag wederom een geval van cholera asiatica althans volgens het biljet door de politie boven de deur aangeplakt te 's Gravenhage heeft voorgedaan, bij een tapper op het Zinken no. 21. De lijder wordt thuis verpleegd en een politie-agent staat voor de deur, wat echter niet belet, dat de menschen vrij in en uit de besmette woning mogen gaan. Gistermiddag tussi hen half één e^u- ure brak een felle, uitslaande !-vi een voor rekening van mr. •- "IV jjjnd en ,byna geheel - v •-1 ....,^k van den &tr VrUtW z. d). fori voorh^v y an -e onder van Oc Tbr joïï per üinke water 'si 'e w v v..adstt ...a in jaiefto.-iw frf' der Schrv^fc-.PHA* - ue w<de/n d v3n «Vit en .oor. -• vr 1 no'"1 werden geworpen. n a geheel uitgebrand. Als lorzaak wordt opgegeven, gieters, die heden ochtend hadden gewerkt, hun com- 'vuur hadden laten staan, dat Itpti tocht in aanraking kwam met erialen. Het perceel was in op JCin brandschade verzekerd, nk. Ueerd 's dbouw tüjfstei getreden, en zag naar buiten, gunstig/*"ItVboorde men liet vroolijk gezang der 'en veest 'n> die, de mouwen hoog opge- 'izen t' si S ilanke emmers gevuld huiswaarts ■rd hét 4 olozend tegenstribbelden als eeu igeno-," BF*1 -on haar te helpen zocht. Hoog ,r£j U ed gebladerde takken der boomen de vogels hun avondlied en de koelte, na den warmen zomernamiddag was inge- .eden, lokte naar buiten. „Frans," sprak Adelheid, «zijt ge erg vor- moeid of zullen we nog eens eeu wandeling doen Hij antwoordde niet dadelijk, maar zag naar Ada„vraau het baar," zeide hij toen«Moede ben in niet, en als zij haar belofte houdt, dan gaarne." „Welzeker oom, dolgraag," sprak het meisje met een glimlach. „Zullen we Ada en Adelbeid het genoegen gunnen de ruïne te bezien' Gij, Adelheid zijt er gewis meermalen geweest?" sprak Van Hoogendam. „O, ja, het uitzicht is er prachtig." „Welnu Ada, wat dunkt u," vroeg Adelheid. „Ik heb heden nog weinig of niet gewan deld, en ben dus zeer ingenomen methetplan." „Weluu mei-je maak dan maar vlug voort. Niet te lang voor den spiegel staan, hoor kind," sprak hij plagend. „Alsof ik dat ooit deed," eu lachend liep ze naar boven en was in minder dan vijf minu- De algemeene stilstand op politiek ge gebied wordt van Ooatenrijk-Honga- rije het eerst afgebroken. Ondanks de veelsoortigheid door haar bevolking en de menigvuldige bezwaren, waarmee dien tengevolge de monarchie te rekenen heeft, gaat zy toch financieel vooruit, en ver leden jaar goedgekeurde wetten hebben de Regeering deïgelegenheid geopend om door munthervorming en door hervat ting van de betaling in specie het cre- diet van den dubbelen staat te verzeke ren. Het nemen van maatregelen tot tenuitvoerlegging dezer hervormingen zal in het nieuwe parlements-jaar de voor naamste werkzaamheid zyn, gelyk dezer dagen deHongaarsehe Min. van Financiën naar aanleiding van de begrootingscyfers mededeelde. Dat voor Hongarije het cij fer der uitgaven met een post van 77 millioen is verhoogd, geschiedt voor den aankoop van metaal, in verband met den muntregelingde daling van den zilver- prys is daar niet het gevolg van, zelfs zal er nog een overschot zijn; de Mi nister acht het zeker, dat de verwachte inkomsten zullen binnenkomen. Vóór het einde des jaars denkt hy gereed te zyn met de voorbereidende maatregelen tot hervatting van de betaling in specie en tot hervorming van de Bank. Spoe dig zal een wetsontwerp worden inge diend tot wijziging van het stelsel der directe belastingen. De eerste behandeling der gemeen schappelijke begroeting is het werk van de Delegatiën uit de Kamers der beide ryksdeelen. De begrooting vertoont een batig saldo van bijna 2,6 millioen florij nen de uitgaven zijn 4,6 de inkom sten 6,2 millioen hooger geraamd dan verleden jaar. Voor militaire uitgaven is 4,2 millioen meer begroot. De afzon derlijke begrooting van Bosnië en Herze- gowina wjjst een overschot aan van 58,629 florijnen. De Hongaarsche Delegatie koos tot haar voorzitter Lodewyk Tisza, tot vice- president graaf Geo Szapary. Tisza zeide in een redevoering, dat er geen enkele omstandigheid is voorgekomen, die zou doen onderstellen, dat de vrede gevaar liep. Het drievoudig verbond belet, dat oorlogzuchtige neigingen zich openbaren. De Delegatie zal nauwkeurig de aan vragen van de Regeering onderzoeken, maar alles toestaan, wat voor de veilig heid des lands wordt vereischt. Te Pesth ontving de Keizer de pre sidenten der beide Delegaties ten ge- hoore. In antwoord op hun toespraak zeide Z. M., dat de algemeene politieke toestand onveranderd is, dank zy de vriendschappelijke betrekkingen met alle Mogendheden en het vasthouden aan de vredelievende bedoeling van den Drie bond en het met vertrouwen samengaan van de verbonden Rijken. In de Hongaarsche hoofdstad heeft in de laatste dagen de cholera een sterke uitbreiding gekregen. De overheid neemt alle maatregelen die dienen kunnen om den omvang der ramp te beperken. Te Hamburg wordt ook weder toeneming geconstateerd. De Times deelt den juisten inhoud mede van de depêche, die de waarne mende Minister van Buitenlandsche Za- j'i 'o in Kuslaiid onlangs zond aan don -sischen zaakgelastigde te Konstanti- i, met lastgeving die aan den Groot- iendieen. Daarin wordt hel (leitht een'"td3in— <j?' Daarin wordt het m R"-'«nd uitgedrukt, dat S^i n °ons n^de executies te Sofia e?n~ .?re" n ,an de Swoboda, die het werk zyri'TE-a een falsaris, werd ontvangen. Dit kon het prestige van Stamboeloff in Boelgarye vergrooten. Turkye heeft daardoor het onwettig regime in het vorstendom gesteund en onwillekeurig de verdenking op zich ge laden een onhoudbaren staat van zaken te willen bestendigen, die algemeen als een gevaar voor den vrede van Europa wordt beschouwd. Dit wjjst wellicht op de bron van een gevaar voor de toe ten weer beneden met het lichte zomerhoedje op, dut allerliefst op de blonde lokken rustte. Oom Frans zag baar bewonderend aan „kind wat zijt ge toch schoon," zweefde hem op de lippen, maar hij drong de woorden terug. Hij, de ernstige voogd, mocht haar jong hoofdje immers niet met ijdelheid ver vullen; was ze niet misschien welhaast de echtgenoote van een ander? Had hij zich wel ooit anders voorgesteld, dan dat het lieve kind zich paren zou aan eenig jongeling, die haar vurig bemindejeugd behoort immers bij jengd, eu hij bad het droomen reeds lang verleerd. „Ik moet u de groeten nog overbrengen van uw ouden speelmakker," sprak hij. „Is Johan tehuis gekomen?" „Ja, mijn kind. Gisteren bezocht hij mij evenhij zag er uitstekend uit, hij heeft veel plaatsen bezocht, dweept met liet land zij uer geboorte, eu smaebt er naar u en zijne pleeg moeder terug te zien." Nu voegde Adelheid zich bij hen; ze had de laatste woorden opgevangen en eeu helder blosje kleurde haar gelaat. „Dan is miju jon gen vroeger thuisgekomen dan hij zich had voorgenomen. Hoort ge het Vernande, Johan is thuis. Zeg Frans, is hij flink gegroeid?" „lly is een heele kerel geworden. Laat zien, me dunkt hij is nu twintig of een en twintig jaar. Het is twee jaar, niet waar zus, dat ge hem niet zaagt. Nu dan zult ge wel komst van de ware belangen van bet Turksche Ryk, die rusten op de stipte naleving der tractaten. De Sultan is, zooals men weet, een leuk heer, en waarschijnlijk zal hy de knorrige boodschap eenvoudig voor ken nisgeving aannemen. Thans loopt het ge rucht, dat hy zich ookjegens Engeland, in zake de Egyptische quaestie, wat meer toeschietelijk betoont dan vroeger en een jaar geleden door Sir Drummond Wolff opgestelde overeenkomst, die hy na maan den onderhandeling weigerde te onder teekenen, nu in overweging wil nemen. Deze conventie bepaalde, dat Egypte zelfstandig en onzijdig zou worden ver klaard onder suzereiniteit van de Porte dat de gemengde consulaire rechtspraak zou worden afgeschaftdat Engeland na drie jaren Egypte zou ontruimen, doch ook daarna zekere, beschermings- en be zettingsrechten zou blijven uitoefenen; ook zouden Engelsche officieren bevel blijven voeren in het Egyptische leger. Het was vooral Frankrijk, dat inder tijd het tot stand komen der conventie met alle kracht tegenwerkte. Wordt er nu opnieuw over onderhandeld, dan zal dit Rusland ook niet bijzonder aange naam stemmen. In Frankrijk loopt het voornaamste nieuws nog over de werkstaking te Carmaux. De myndirectie en de arbei ders kunnen het niet eens worden, omdat de laatsten intrekking eischen van het ontslag van hun kameraad Calvignac, tot burgemeester gekozen, en op dat punt verklaren zelfs onderscheiden be kende radicalen, dat zij de directie niet in het ongelijk kunnen stellen. De werk stakers hebben hun eischen kenbaar ge maakt aan den Minister van Openbare Werken, den heer Viette, die de depu tatie, met de mededeeling belast, zeer voorkomend ontving, en haar verlangen aan de Mijn-maatschappij overbracht. Deze verklaarde zich bereid met de mijnwerkers in overleg te treden, maar weigerde het geschil aan een scheids rechterlijke uitspraak te onderwerpen. Ook kan bet er niet in treden Calvignac weder in dienst te nemen met verlof voor den duur van zyn burgemeester schap. De voornaamste leider van het verzet, Maujaw, bevreesd dat er toch nog een schikking zou komen, richtte daarop een proclamatie aan de werk lieden, vermaande hen om in hun „poli tieke werkstaking" te volharden en be loofde een algemeene inschrijving voor hen op het touw te zullen zetten. De radicale oud-Minister Yver Guyot schreef in een der bladen, dat hij het recht der myn-directie moet erkennen; dat overi gens een oplossing heel gemakkelijk is, daar men slechts door inschrijving aan Calvignac een tractement behoeft te ver zekeren, dat hem in staat stelt zich uit sluitend aan zijn burgemeesters-betrek king te wyden. Maar dat willen de socialisten niet, want dan was er voor hen de aardigheid af. De graaf van Parijs heeft den graaf d' Hausonville dank betuigd voor zijn monarchistischen speech te Montaubau, en in dat schrijven o.a. verklaard, dat het Fransche volk de begeerde oplossing van alle vraagstukken slechts door toe passing van de monarchale beginselen op bevredigende wijze zal kunnen erlan gen. Men moet het maar weten! Zware regenbuien hebben Zaterdag te Marseille en omstreken een over strooming teweeggebracht, die een deel der stad geheel onder water zette. Er is aanzienlijke schade aangericht. Het Groothertogelijk paar van Saxen- Weimar, schoonbroeder en zuster van wylen onzen Koning Willem III, viert zjjn gouden huwelijksfeest, in tegen woordigheid van een aantal gekroonde hoofden en vorstelijke personen, ook van Keizer Wilhelm. De internationale munt-conferentie, waartoe de Vereenigde Staten van Noord-Amerikahet initiatief namen, komt den 22e November te Brussel byeen. Achttien landen zullen daaraan deel- opkijken. Hij heeft waarlijk al een baard en knevels." „Nu langer als morgen houd ik het wachten niet uit, nu ik w eet, dat hij er is. Manlief, ge moet me morgen vroeg het rijtuig bezorgenik ga mijn jongen begroe ten en blijf dien dag op de fabriek eten." „Best, wijfje; dan blijf ik bij van Hoo gendam en gaan wij samen op avonturen uit." „Ga uw gang maar; ge zult me toch niet outloopen." „Hoor ze eens overtuigd zijn van haar oumisbaarheid," plaagde oom Frans. „Nu zusje, ik wil dan morgen mijn oude gemeente eens ingaan, en Ada gaat gewis met u mede." „Wel zeker oom, wat gaarne. Wat zal ik Johan plagen met baard en kuevels." „Ei zoo, ge meent dus nog het recht te hebben met andere jongeheeren te gekschee- ren Hoe is het meisje, is uw besluit dan nog niet genomen „Oom 1" „Kom, laat ons gaan ge zult het me onderweg wel vertellenge weet, ik stel een hartelijk belang in uwe aangelegen heden." „Dat vertrouw ik," sprak ze zacht. Hij trok haar handje op zijn arm en ging vooruit; achter hem beiden volgde Adelheid met haar man en hun gastheer. De Tweede Kamer zette in haar ver gadering van Vrijdag 30 Sept. de behan deling der Artsenwet voort. Het tweede hoofdbeginsel, beperking van de toelating tot de academische examens tot degenen, die eindexamen gy.nnasium of H. B. school hebben gedaan, vond geen verzet. Ook voor de aanstaande tandheelkundigen gelden voorlaan dezelfde eischen van voorbereiding. Onder de verdere wetsontwerpen, in die vergadering afgedaan, vermelden wij in de eerste plaats dat tot onteigening van eigendommen ten behoeve van de stichting van een nieuwe koopmansbeurs te Amsterdam. Verschillende sprekers bestreden de voordracht, op grond, dat de gemeente een uitstekend terrein heeft op het Damrak, en dus niet behoeft te onteigenen, hetgeen den schuldenlast van Amsterdam zeer zou vermeerderen. Het ontwerp werd met 43 tegen 27 stemmen verworpen. Verhooging der Begrooting van Justitie voor 1892, ten behoeve van een derde opvoedingsgesticht voor jongens te Ave- reest. De heer Van Alpben had bezwaar tegen de hooge kosten, de heer Heldt gaf eenige opmerking aangaande de in richting van den arbeid in de opvoedings gestichten. De Min. van Justitie verwierp het denkbeeld van den heer van Alphen, om het gesticht te Ommen te vestigen, waar de gehouwen hoogst ondoelmatig zijn en de jongens na hun verblijf ge drukt zouden worden door de bewering, dal zij van de Schans komen. Hoofzake- lijk zal het bestemd worden voor jon gens van 't platteland; er zal veldarbeid worden onderwezen, en als nuttig bijvak mandenmaken. Dit ontwerp werd zonder stemming aangenomen. Op de alphabetische voordracht ter benoeming van éen rechter in de Arrondissements-rechtbank te 's-Graven- hage komt voor de naam van mr. A. E. Croockewit, rechter in de Arrondisse ments-rechtbank te Rotterdam. Met het einde des jaars 1892 zijn de heeren C. T. van Beek, H. C. van Dam. en M. W. F. J. de Jong, aan de beurt van aftreding als leden der Kamer van koophandel en fabrieken te Amers foort. Om te voorzien in de daardoor ontstaande vacaturen zal op Donderdag, den 17 November aanstaande eene ver kiezing plaats hebben. De nieuw opgemaakte kiezerslijst be vat, na de afvoering van 32 en bijvoe ging van 42 personen (ïerzake van eenig bedrijf van handel of fabriekswezen in het patentrecht op minstens f 15 hoofd som met 28 rijks opcenten aangeslagen, thans 180 kiesgerechtigden. Tot assistent aan de Rijks-Vee artsenijschool te Utrecht, voor het tijd perk van 1 Oct. 1892 tot 30 Sept. 1893 is benoemd, bij Komnkl. besluit van 30 Sept. I I. onze vroegeren stadgenoot, den Heer J. Maas. De uitgevers Gebr. E M. Cohen te Arnhem zetten weder eene nieuwe, zeer kostbare onderneming op touw. Zij geven namelijk in 30 afleveriogen a 15 cent eene nieuwe uitgave van de volledige werken van J.F. Oltmanswaartoe belmoren de voortreffelijke historische romans. De Schaapherder, een verhaal uit den Utrechtscheo oorlog van 14801483, Het Slot Loevenstein in 1570 en Het huis van het Zeewijf, benevens de verspreide verhalen, die in der tijd in de Gids voor kwamen en evenals de genoemde romans heihaaldelijk herdrukt werden. Deze uitgave in royaal formaat zal verschijnen met inleiding en verklarende aanteekeningen op verouderde woorden van Taco de Beer, en versierd worden met een groot aantal platen naar teeke- ningenin historischen stijl van den heer De weg voerde de dorpstraat door, eu weinigen tradeu naar buiton om den wande laars een groet toe te werpen, en den eens zoo geliefden leeraar na te zien. „Zon dat ziju vrouw moeten worden." zeiden enkelen„een erg jong dametje nog. „Wel neen," klouk het antwoord, „hetis zijn nichtje, de dochter des dokters. Maar dat hij goede oogen voor haar heeft, kan men wel zien." „Eilieve, man," riep de dominésvrouw in de pastorie, „kom eens gauw kijken. Daar gaat me zoowaar de gansche familie uit het landhuis wandelen, die fiere pauw, en dat kind, en waarlijk daar is uw collega Van Burgstede er ook bij'" „Wat zou die hier te jagen hebben," sprak de predikant binnensmouds, terwijl hij aau het veustcr trad en de wandelaars naoogde. „Eén ding is zeker, den preekstoel geef ik hem niet, al mocht hij zelf er mij om komen vragen, maar dat zal hij hoop ik uit het hoofd laten." „Zullen we hem morgen een visite maken „Wel zeker niet; laat hem bij mij komen, als hij me zien wil. Onze sympatbiën loopen hemelsbreed uiteen, en om me uit de hoogte door hem te laten behandelen, daar pas ik voor." „Nu gij moet bet wetenmaar tegenover de gemeente staat het beter als ge te zamen bevriend zijt." H. Leeuw Jr. Wij waren in de gelegen heid die verzameling teekeningen en een eerste aflevering van deze uitgave te zien en moeten volmondig bekennen, dat het werk van den heer Leeuw vsd gron dige studie en groot talent getuigt en de uitvoering, ook wat den fraaien druk betreft, niets te wenschen overlaat. Wat den inhoud aangaat, zal wel elke aanbe veling overbodig zijn. Het is toch van algemeene bekendheid, dat onder de oorspronkelijke historische romans De Schaapherder en Het Slot Loevenstein een eerste plaats innemen en dat Bak huizen van den Brink, Jonckbloet, Pot gieter en zooveel andere bevoegde be oordeelaars geen lof genoeg hebben voor Oltman's werken. Voor onze stadgenooten is deze uit gave dubbel interessant, omdat naar men weet «De Schaapherder" grootendeels in en om Amersfoort speelt en menige historische merkwaardigheid onze stad betreffend daarin voorkomt. 340ate j<|1'AAT8-LOTEltl.i. Vijfde klasse. Vierde of laatste week. Trekking van 4 Oct. (1000 loten). Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijzen van f70 7725 14601 15501 19559 en 19580. Te zamen 5 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 4691 5989 6925 6964 7729 14620 14631 14648 14648 14700 15532 15544 15555 15556 19535 19551 19552 19561 en 19566. Volgende trekkingen geschieden van 5--8 Oct. Nevens de premie van f30.000 van den laatst uitkomenden prijs van f5000 of f 1000 en de premie van f3000 van het laatst uitgetrokken lot zijn in- gebleven: de hoofdprijs van f5000, 10 prijzen van 1000, 18 van f400, 19 van f200, 27 van f 100 en 792 van f70. Openbare verkooping van Vaste Goederen 1 October 1892. NotarisC. A. van BLARICUM te Amersfoort. 1 Winkelhuis staande aan de Langestraat Wijk F, No. 11f3110 Feu en ander over bruin broed. Dr. F. R. Allinson schrijft over dit onder werp o.a. het volgende in het R. Week blad. «Wanneer men mij raadpleegt over ongesteldheden, schrijf ik dikwijls het gebruik van bruin brood voor. Wat versta ik door bruin brood, en waarom raad ik er het gebruik van aan? Door bruin brood versta ik brood van ongebuild tarwemeel, dat wil zeggen, het graan moet gemalen en tot brood bereid woiden, zonder er de zemelen uit te ver wijderen. De redenen waarom men het graan moet gebruiken met al de stoffen waaruit het bestaat, zijn vele. De tarwekorrel bestaat uit een meel achtige kern, omhuld door een bruin vliesje. De omhulsels worden zemelen genoemd, en van de kern wordt hel witte meel gemaakt. Zemelen bestaan uit niet voedende, houtachtige vezels, en bevatten de meeste minerale bestanddeelen van hel koren, zooals phosphaten, ijzer enz. Vlak onder hel omhulsel bevindt zich een laag cellen, grootendeels bestaande uit de stikstofhoudende sloffen van het graan. Wanneer wij nu de zemelen ver wijderen, dan gaan deze stoffen, evenals de minerale bestanddeelen, verloren. Het gevolg hiervan is, dat wanneer men witte brood gebruikt, men een voedsel tot zich neemt, dat niet genoeg minerale bestand deelen en vleeschvormende stoffen bevat, en men zich dus onvoldoende voedt. Daardoor verliezen wij spoedig onze tanden, de kinderen zijn onderhevig aan Engelsche ziekte, en wij worden niet verzadigd. Moeders, die hunne kinderen zoogen, moeten altoos bruin brood eten, aangezien dit de vorming van tanden en beenderen bij de kinderen bevordert. Men placht melk te beschouwen als een volmaakt voedsel en dat is het ook, maar voor jonge kinderen. Hetvolmaakste „Ge kunt gelijk hebben, vrouw; ik zal er over denken." De wandolaars waren nu uit het gezicht verdwenen. Zachtkens kronkelde de weg zich bergopwaarts, naar de ruïne, waar eens een eeuwen oud gebouw de hand des tijds met macht had weerstaan. Waar het eene geslacht gekomeu, het andere gegaan was, geen spoor van zich achter latend, dan misschien eenig oud document, dat hun namen bewaarde. Dicht nabij de ruïne was een boerenhuis waar het heerlijk eigengebakken brood en de rersche melk den vermoeiden wachtte. Vroolijk eu prettig keuvelend begonnen Ada, Frans en Walther de hier en daar af gebrokkelde treden der ruïne beklimmen, langzamer volgden Vernande en Adelheid. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2