BUlTËiUAMSCH OVEKZICUT. Gemengd .Nieuws. Plaatselijke berichten. In den 'a. s. zomer*zullen"de vol gende kampen worden beuokken: te Zeist, door ffct korps genietroepen; te Oidebroek, door verschillende compugniën vesting-artillerie; te Rijen, Laren en Zeist respectievelijk door de 3e, le en 2e di visie infanterie. Men schrijft uit Groningen Ter nauweruood was hel ter kennis geving van de militaire autoriteit gekomen, dat de heer Struvé, hotelhouder te Sappemeer, een tweetal brieven ontvan gen had, waarin hij voor de keuze ge steld weid: of binnen 7 dagen de hu zaren uit zijne woning te vei wijdei en, of met zijn huis in de lucht te vliegen, of onmiduelijk werd de mededeeiuig ge daan, dat de socialist Luitjeus, in hei bezit van eene hoeveelheid dyamiel was. De drukkerij en het huis vau den redac teur van het sociahtisch blad de Arbeider zijn daarna dooi zocht, doch mets wtrd gevonden. Men schrijft uit Wageningen: Van goed iugelichte zijde vernemen wij het volgende omtrent den tabaksoogst. De oogst van 1892 onzer Hollandsche tabak is zeer mooi en levert over hel algemeen een goed uitgewassen blad. De opbrengst zal ongeveer 1/3 meer zijn dan by een gewoon gewas. Aardgoed en zandgoed zijn van goede kleur en kwa liteit, zoo ook het bestgoed, dat tevens groot en breed van blad is, zoodat het voor een groot deel zeer geschikt is voor spintabak. De voorraad oude tabak, geschikt vooi sigarendek, is in de tweede hand nog tamelijk gioot; van goede zware tabak is echter weinig meer in voorraad. Het detachement van het korps genietroepen, dat in de noordelijke pio- vinciën gedetacheerd was tot het veilee- nen van bijstand, keerde Maandag mid dag naar zijn garnizoen in Utrecht terug. Een nieuw incident in de Panama-ge schiedenis vormde verleden week de inhechtenisneming van den heer Blondin, procuratiehouder van het Crédit Lyonnais, een feit waarvan eerst later de beteeke- nis eenigszins duidelijk is geworden. Blondin was de vertrouwde van den heer Baihaut, toen deze in het jaar 1886 Mi nister van Openbare Werken was in het kabinet-De Freycinet, waarvan ook de tegenwoordige President Carnot en Bou- langer deel uitmaakten. Volgens de ge ruchten, in deze droevige historie moetal wat de couranten er over schrijven met eenig wantrouwen worden bejegend, zou aan Blondin een bedrag van niet minder dan een half millioen francs zijn uitbetaald door de Panamarmaatschappij, om te verkrijgen, dat een ongunstig rap port, na een officiéél onderzoek mgediend over den toestand en de vooruitzichten van de kanaalwerken, werd weggemoffeld. Baihaut zou dit stuk, samengesteld door den ingenieur Rousseau, door een gunstig verslag hebben vervangen. Door den rechter van instructie De Franqueville ter verantwoording geroepen, ontkende Baihaut geld te hebben ontvangen, maar Blondin hield de bewering vol, die be vestigd werd door de gevangen heeren De Lesseps, Fontane en Cottu. Mocht ook tegen Baihaut een vervol ging worden ingesteld, dan zal hij, aan gezien het hier een misdrijf geldt als Minister gepleegd, moeten terechtstaan voor den Senaat als Oppergerechtshof geconstitueerd. En dan rijst ook de vraag, of de toenmalige collega's van Baihut niets van het gebeurde hebben geweten. Maandagavond is hij opnieuw, in tegen woordigheid van Blondin, Fontanes en Cottu door den rechter van instructie ondervraagd. Toen hij te halfzeven diens kabinet verliet, werd hij in hechtenis genomen en naar de gevangenis te Mazas overgebracht. Het verzoek van Blondin om in vrijheid te worden gesteld is af gewezen. geefster verzocht had hem op te zoeken, het was niet om heimelijk tegen de medebewoners van het huis te ageeren, maar om misschien door haar bemiddeling de lust enden zoo gewenschten vrede te herstellen. Evenals zij dit bij het kind gedaan zou hebben, deed zij thans bij den man ze nam een zijner handen in de hare en hem tot vertrouwen uitlokkend, zeide zij «wel, mijn lieve vriend, ge ziel er minder vroolijk uit dan ik van u gewend ben. Vertel me vrij alles, ge weet dat ik zwijgen kan." «Ja tante, dat weet ik. O, het is bijkans niet om alles te vertellen. Van des mor gens vroeg tot des avonds laat krakeelen en twisten. Mevrouw Emma bemoeit zich met mijn opstaan en slapen gaan. Kom ik iets te laat aan het ontbijt, zoo vind ik den boel weggeruimd en kan zelf voor een en ar.der zorgen, ben ik daaren tegen vroeg in de weer geweest en ver lang een warmen kop koffie, dan zegt mevrouw me te wachten. Ik moet me in alles maar schikken of de zure ge zichten zien zonder einde. De gansche week heeft ze tegenover mij het stilzwij gen bewaard en toch moet ik haar aan tafel wel dulden. En dan haarman! Nu voor hem evenals voor haar kinderen is z* ook ware huisplaag. Men laakt het, Dinsdag hervatte de Kamer van'Afge vaardigden haar zitting. Met het oog op voorgenomen betoogingen van socialisti- schen aard zijn door de Regeering uit gebreide voorzorgsmaatregelen genomen aan de prefectuur van politie was men van meening, dat er niets bijzonders zou gebeuren. Op den morgen van dien dag werd een Kabinetsraad gehouden. De heer Ribot gaf te kennen dat de Ministers, na onderlinge bespreking en overweging van den toestand, het raadzaam geoordeeld hebben dat het Kabinet worde gerecon strueerd, waarom zij aan President Car not hun ontslag aanboden, dat aange nomen werd. De heer Carnot heeft toen aan Ribot de reconstructie van het Ka binet opgedragen, dat nu waarschijnlijk als volgt zal zijn samengesteld: Ribot neemt Buitenland en Binnenland, al de andere Ministers blijven, behalve Loubet en De Freycinet, nadat deze zijn colle ga's een gunstige beschikking had doen nemen omtrent de handhaving van Gene raal Saussier als commandant van Parijs. Door de redactie van het anti-semietisch blad „La Libre Parole" werd te Parijs een vergadering belegd, waarin over po litieke eerlijkheid zou worden gesproken. Een tweeduizendtal personen waren aan wezig, en de voornaamste woordvoer der was de radicale Markies De Morés. Zijn betoog kwam hierop neer, dat de overheersching van het geld meest op houden, en dat het crediet moest over gaan uit de handen der bankiers in die van het volk. Daartoe moest een wet gemaakt worden, bepalende dat elke Franschman, die aan zijn militaire ver plichtingen heeft voldaan, recht heeft op vijfduizend francs, en op een gelijk be drag bij de geboorte van elk kind. Ver der beval hij de afschaffing aan van alle verbruiksbelastingen en algeheele schei ding van Kerk en Staat. Misschien zou de waarde Markies nog meer van die kleine huismiddeltjes hebben aangegeven, maar de anarchisten begonnen een hei- densch leven te maken en de tribune te bestormen; toen kwam de politie en maakte aan de samenkomst een einde. De toestandin het kolendistrict van de Saar bleef gespannen. Ofschoon het getal mijnwerkers, die ondanks de be dreigingen hunner makkers weer aan het werk zijn gegaan, eenigszins is toe genomen, kan het einde der werkstaking nog wel eenigen tijd uitblijken, te meer nu er alle kans dat ook in het Rurh- gebied aan de beweging zal worden deelgenomen. De directie der mijnen langs de Saar wil van geen toegeven weten. Zondag is te Bochum (Ruhr-district) een vergadering gehouden, die ook door vele socialisten, niet tot de mijnwerkers behoorende, werd bijgewoond. Er werd besloten de werkstaking der mijn- werkers in het Saar-gebied te ondersteunen, door den volgendon dag den arbeid to sta ken. Ook de mijnwerkers te Gelsenhirchen namen in hun vergadering met alge- meene stemmen gelijk besluit. Niette min is daaraan nog geen dadelijk gevolg gegevenin de meeste rnjjnen zijn de mannen Maandagochtend aan den arbeid gegaan, alleen in de Wilhelmina- en Vic- toria-mijnen nabij Gelsenhirchen kwamen van de 860 slechts 289 op. De poging van het Berlijnsche socia listisch blad Voorwarls om ook daar een schandaal in den trant van de Panama onthullingen te voorschijn te roepen, is mislukt. De Reichsanzeiger verklaart ten opzichte van de honderd quitanties van het „Welfenfonds," door dat blad ver meld, dat de Regeering zich reeds in het begin van het vorige jaar met deze zaak heeft beziggehouden, maar reeds dadelijk de overtuiging heeft verkregen dat men hier met bedrog te doen had. Dat de stukken vervalscht waren, bleek ook reeds uit de omstandigheid, dat bij het uitgeven van gelden uit het „Welvenfonds" voor geheime politieke doeleinden de quitanties van den rijkskanselier of van de ambte naren, wien hij daartoe volmacht had gegeven, uitsluitend als bewijzen van kwijting dienden. Deze quitanties werden telkens, nadat er décharge voor was ge geven, verbrand, en bepaalde formulieren er voor hebben nooit bestaan. Het bureau van den Portugeeschen dat hij tegenwoordig zooveel in de socië teit is en weinig in de fabriek. Het is waar, ik heb me bitter over hem te be klagen, maar begrijpen kan ik het me te goed, om er hem hard om te vallen. Neen, tantelief, een verandering moet hier komen, hoe dan ook!" «Het beste zal misschien zijn dat we een overeenkomst sluiten, dat zij zich weder alleen met haar eigen huishouding en apartementen bemoeit maar wie moet dan de uwe, die daarbij zooveel grooter zijn, waai nemen?" Ja dat is een moeilijk vraagstuk." «Een huishoudster. Het is ook niet aangenaam, en kan nog slechter uitvallen dan het thans is." «Gewis, maar over mijne huishoudster zou ik toch altijd baas blijven. Zie tante, het is voor mij onmogelijk om me af hankelijk te stellen van de luimen eener dame, die in geen enkel opzicht daartoe het recht heeft." Adelheid dacht een oogenblik na. «Het is een moeilijk geval," zeide ze toen, «ik veronderstel dat Emma vreeselijk ver stoord zal zijn, wanneer ik haar terug wijs tot de kamers haar door onze ouders bij gelegenheid van haar huwelijk afge staan. Het zal bepaald een geheele vre debreuk geven, en het was misschien beter dat gjj er eerst eens met Verheul Senaat zond aan de begrootingscommissie het protest terug, tot de Cortes gericht door de houders van buitenlandsche schuld brieven tegen het besluit van 13 Juni, betreffende de vermindering van de rente met een derde. De Minister van Openbare Werken zal Vrijdag bjj den Senaat het rapport in dienen van de commissie, aan welke was opgedragen een onderzoek in te stellen naar het beheer der Koninklijke Portu- geesche Spoorwegen. Volgens sommige bladen is ook daar een financieel schan daal te wachten. Uit de Vereenigde Staten wordt ge meld dat de commissie uit de Kamer van Afgevaardigden haar rapport over de landverhuizing uitgebracht heeft. Dit rapport luidt gunstig voor de wet-Chand- ler, welke reeds in Juli door den Senaat werd aangenomen. Het ontwerp heeft ten doel de toepassing te vergemakkelij ken van wetten op de immigratie en op het binnenkomen van vreemde arbeiders onder contract. Een toevoeging van de commissie strekt om ook te weren alle leden van vereenigingen, welke de aan randing van personen en eigendommen goedkeuren. Zondag 15 Jan. a. s. zal de Gods dienstoefening in de Rem. Kerk worden geleid door den Heer P. Heering, pred. bij de Rem. gemeente te s-Gravenhage. Tol predikant bij de Remonstrant- sche gemeente alhier is beroepen de heel •Is. A. K. E. Horst, predikant teLochem. Bij het schaatsenrijden op de Eein werd I. I. Zondag een jongeling uit Eemnes door een stoet schaatsenrijders omver gereden. Hij bleef voor dood liggen. In bewusteloozen toestand werd hij naar de Groote Melm gebiacht en door den dok ier van Soest onderzocht, die het niei raadzaam oordeelde om hem naar huis te vervoeren. Toen men te Eemnes kennis kreeg van hetgeen voorgevallen was, be gaven zich zijn vader en broeder on middellijk op weg om zoo noodig bijstand te verleenen, terwijl een nabijwonend landbewoner paard en wagen beschikbaar stelde om den ongelukkige als het kon naar zijne woonstede te vervoeren. Naar wij vei nemen is hij sedert aan de gevolgen van den val overleden. De Vereeniging Dorcas ontving m 1892 aan jaarli|..-che bijdiagen, vrije gillen en coiitiibuliëri der wei kende leden de som van I 633,22. Gedurende dat jaar zijn door haar 37 kraamviouwen bedeeld en heeft zij den diingenden nood van enkelen luchten le lenigen, tei wijl aan het einde des jaars bovendien door haar aan 274 huis gezinnen uitdeeling is gehouden van: o80 mannen-, vrouwen en kindei hemden, 108 lakens, 54 dekens, 131 pr. kousen, 60 pr. sokken eii 32 baaien kleeding- stukken. De belangen der Veieeniging worden nij hare gewone jaarlijksche inzameling, die in deze maand Zal plaats hebben, door het bestuur op nieuw beleefdelijk aanbevolen. Dinsdag den I7en zal in Amicitia alhier de 29e uilvoeiing worden gegeven van de Zangvereeniging der Afdeeling Amersfoort van de Mij tot Bevordering dei Toonkunst. Uitgevoeid zal worden Die Zerstöiung •leiusalems, het Oratorium vau Feid. HilIer, naar het klavieruittreksel van den componist. Als solisten zullen optreden de dames leanne Landié (sopraan) uit Haarlem, en C. Mijsheig (all) uit Drift, beneveus de heei en Fr. M (tenoruit Leiden en A. C. VV. (bus) uil Utrecht. Door den heer J. van Manen is aan Buiuem. en VVeth. vergunning ver zocht lol het oprichten eener Koper- en hlikslagenj en loodgieterij in helperceel wijk F uo. 236 in de Kroin.uestraat alhier. De lotelmgen dezer gemeente van het jaar 1892, die vei langen bij de zee- over spraakt." «Tante, de vredebreuk is er toch." «Het kan zijn jongen, maar zoolang dit toch nog openlijk te keeren is «Dat is het niet meer." «Hoe dat, hebt ge waarlijk standjes gehad 1" «Ja tante. Dezen ochtend heb ik mij tegen de verregaande tirannie dezer dame verzet. Het was aan de ontbijttafel, en nadat ze eerst mij en de kinderen had afgesnauwd, begon ze met haar man le krakeelen dat het erg was. Toen ben ik plotseling opgestaan en heb zoo bedaard mogelijk gezegd, dat ik krachtens hel recht mij door mijn grootvader gegeven er op stond, in mijne kamers vrede eD eensgezindheid te hebben. Wie niet zoo wellevend was om het gekrakeel tot in zijn eigen vertrekken te bepeiken, die mocht mijnentwege uit de mijne wegblij ven. Toen is Emma met groote verontwaar diging opgestaan, heeft ine van het hoofd lot de voeten met haar oogen gemeten, als begreep ze niet, hoe ik alzoo haar de wet durfde stellen, heeft haar langen ruischende sleep saamgenomen en vol minachting gezegd«dat gij hel toestaat Verheul, dat uwe vrouw aldus door zoo'ri aap van een jongen beleedigd wordt, zult ge straks zwaar te verantwoorden heb- militie te worden ingeljjfd, kunnen zich daartoe tot I Ft-bruiai e. k. des mor gens tusschen 10 en 1 uur aanmelden' ter Secretarie. Op de rivier de Eem en op de Singelgiachten zakten eemge personen door het ijs; gelukkig werden zij allen gered. Eeri jongen waagde zich ouder de Langesiraat tusschen de heeien Van Za- ingeu en Vermolen. Hoewel hij tot den hals in het ijs zakte, werd ook hij gered. Door Burgemeester en Wethou ders wordt in dit nummer de gewoon lijke jaailijksche afkondiging gedaan der Zondagswet: Naar wat wij in den laatsten tijd zagen achtten wij het niet ondienstig de aan dacht van sommige winkeliers daarop te vestigen. Werd deze wet streng ge handhaafd, dan zou menig proces ver baal dienen te worden opgemaakt. De heer van Aken gaf gisteren avond iu de concertzaal van «Amicitia" zijn tweede abonnements concert. Laat ons er tevens dadelijk bijvoegen, ditmaal voor een flink bezette zaal. De uitvoering der ensemble nummers, was als altijd correct en verried eene degeljjke voor bereiding. Toch ware het wellicht wen- schelijk de kopei bezetting in de orchest- nummers een weinig te beperken; de accousliek der zaal is van dien aard, dat hij vol orkest deze te veel domineert en de fijnere nuances der strijkinstiurnen- ten te loor gaan. Zulks bleek vooral in het eerste nummer, de «Eiuzug der Gaste auf der Wartburg," uit de opera Tann- hauser. De onmiddelijk daarop volgende Enir' acte no. 2 uit de opera Rosamunde van Fr. Schubert, vormde daarmede in dit opzicht een groot contrast en voldeed daarom ook des te meer. Mejuffrouw Amanda Eberlé, concertzangeres uit Rot terdam, voor ditmaal door den heei van Aken als soliste geëngageerd, heeft haar auditorium stormenderhand veroverd. Is haar orgaan krachtig genoeg voor eene veel grootere ruimte dan de zaal in Amicitia, zij wist het volkomen te be- heerschen. De pianissimo's in het Liihaui- srhes Lied en vooral in het echt Hol landsche liedeke «Slapedoe," van haien stadgenoot A. Fagel, werden zoo rein, zoo helder en toch zoo uitermate zacht en liefelijk gezongen, als onze peri slechts vermag te besclnijven. Laatstgenoemd lied en de Serenata van Biaga. waarin de zangeres haar slem aan de tonen van de viool paarde, vormden zeker wel de glanspunten van den avond. Aan eene criliek van den heer van Aken's vioolspel wagen wij ons niet. Wie hem in Handel's Sonate en de Romance van Guido Papini hoorde, zijne vooi dracht van de Mauresqne en de Ga votte van denzellden componist volgde, zal ons toegeven, dat hij èn wat muzikale opvatting èn wat technische vaardigheid getuige de onberispelijke staccato's in het laatste nummer betreft, niet alleen meester is van zijn instrument, ■naar bovenal kunstenaar in den volstee zin des woords. Nog twee concerten wachten ons. Verschaffe hij ons daarop nogmaals de gelegenheid van zijne schoorie izaven te genieten. Ten slotte nog eene opmerking aan het bestuur der Sociëteit. Het was gis ter avorid zoo tochtig en daardoor koud in de zaal, dat verscheidene dames ge noodzaakt waren hare pelsmantels om ie hangen. Is dit gebrek niet op de een of andere manier te verhelpen Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het Postkan toor te Amersfoort over de eerste helft der maand December 1892. 1 J. H. van Hidden. Amsterdam. 2. S. Camerling Helmond. Leiden. 3. F. v. Smeeding. Soest. Namens de burgemeester dezer gemeente, de heer Loten van Doelen Grothe, wordt in den loop dezer week benwat mij betreft ik zal hier geen voet meer zeiten, eer hij me nederig excuus heeft gevraagd. Toen is ze de deur uitgegaan en heeft die hard achter zich dichtgeslagen, en Vei heul heeft de kiuders in de kinderkamer gebracht en is het huis uitgegaan. Wat moet nu daarvan woiden?" «Ik weet het waarlijk niet! Laat zien, ge zijt nu een en twintig jaar oud «Spoedig twee en twintig." «Nu ja, over een maand of wat. Ware baron Van Asperen anders gezindl, en mocht Elizabeth de inspraak van haar hart volgen, dan veranderden de zaken van zelf." «En dan ruzie tusschen de beide da mes! Neen, tante, wel bedankt! Als ik ooit trouw moet eerst het huis geheel ontruimd zijn, en dat zal door den tijd wel gebeuren. «Gij meent toch niet dat Verheul u zou kunnen veilaten?" «Indien hij niet van leefwijze veran dert, zal het wel moeten. Ik mag het groot kapitaal waarover de fabriek te beschikken heeft niet door zijn slecht be heer te gronde laten gaan. Grootvader heeft niet voor niet mij ondei wezen." Mevrouw Vernande zat stil voor zich te zien; hier was een kracht waar mede zij misschien te weinig had ge- eene verdeeling van brood gedaan aan ruim 270 arme huisgezinnen te Soester- berg. 341ste STAATS-JLOTKK1J. Vijfde klasse. Eerste week. Trekking van 9 en 10 Jan. (1400 loten). Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijzen van f 70 1005 1025 1039 1045 1046 1492 4622 14344 15829 15859 19928 20729 20779 20812 en 20821. Te zamen 15 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 1006 1009 1038 1414 1454 1467 1473 1478 1621 7405 14318 14339 14347 14371 14309 15813 15857 20727 20742 20750 20767 20777 20802 20810 en 20829. Loten zijn nog verkrijgbaar a f 3.50 per Vso. In de deftige kringen te Rome heeft zich een groot schandaal voorge daan. Een der leden van de «Club" won in den laatsten tijd herhaaldelijk reusachtige sommen, zoo zelfs dat men legen den speler argwaan ging koesteren. Door hem streng op zijn handen te kij ken, slaagde men er in hem op heeter- daad op valsch spel le betrappen. De bedrieger behoort tot een der aanzien lijke vorstelijke families in Rome. Drie duizend dollar voor oud lood, dat van het dak eener kerk afgehaald wordt, is zeker een hooge pres, hoewel zij die de dakbedekking van de Taber nakel-kerk te Philadelphia voor die som opgekocht hebben, er nog zoo slecht niet aan toe zijn. Voor eenige jaren werd de verf, waarmede het dak dier kerk be schilderd is, afgekrabd en bleek toen niet minder dan voor 5000 dollar aan goud te bevatten. De aanwezigheid van dit edele metaal wordt veiklaaid door de eigenschap die goud bezit om bjj het smelten, in vluch- tigen toestand met den look door den schoorsteen te trekken en bij aanraking met de buitenlucht zich onmiddellijk te veidichten. Daar de Munt van de Ver eenigde Staten in de nabijheid der kerk staat, is door den voortdurenden regen van gouddeeltjes de verf eindelijk goud houdend geworden, waaruit voor dengeen die het oude lood van het dak opkoopt een niet onaardig voordeeltje voortspruit. In Frankrijk heeft men aliminium gebezigd om er platen van .te maken, die men tusschen de beide zolen van den schoen plaatst. De platen, niet dikker dan 1 a 2 tiende milim., worden ge gloeid, om niet hinderlijk te zijn in de buigzaamheid van het schoeisel. Het doel is, om te vooi komen, dat het vocht bij regen of sneeuw niet tusschen het leder naar binnen dringt, terwijl men bij koud weder gemakkelijker warme voeten behoudt, zelfs wanneer de lederen zool veisleten is. Maandblt. verv.) De nieuwste reclame voor de wereld tentoonstelling in Chicago is deze, dat men pogingen in het werk stelt, om Gladstone voor de opening der tentoon stelling op 1 Mei te winnen. Men wil den «Grand old man" zelf riaar Amerika laten komen en hem de plechtigheid der opening door een schoone rede laten opluisteren. Eerst had men er over gedacht, den Spaanschen republikein Castelar als ten- loonstellings-redenaar te winnen; men is echter van deze gedachte teiug ge komen, omdat Castelar, die wel is waar rekerid ja, die knaap was haar ont wassen en hem bezielde thans de mach tige geest van den man, die tot iederen prijs recht en gerechtigheid op zijn weg wil doen heerschen. Wat was hier recht? Tijdens het engagement van Verheul met Emma waren er door den ouden heer, des jongelings grootvader, overeen komsten gesloteneen gedeelte van het zeer ruime huis was als hun privaat eigendom ingericht en de aanstaande me vrouw was volkomen tevreden over de haar toegewezen ruimte, die heel wat grooter was dan die waarmede toentijds jongelieden vaak begonnen, en die niet zelden zich tot een klein benedenhuisje of apaitementen beperkte. Doch toen de grootmoeder gestorven was had de jonge mevrouw dadelijk als iels, dat van zelf sprak, haar eigen huishouding eenigszins verplaatst of liever doen opgaan in de groote huishouding, en waar ze eerst zelve een keukentje en dienstbode had, immer met haar echtgenoot te zamen dineerde en leefde als waren ze alleen gekomen, en ware hare keukenbenoodig- heden verplaatst naar de groote keuken van het hnis en hare maaltijden naar de huiskamer vad de familie Van Burgstede. Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 2