mwm Advertentiën. BMMANM OVERZICHT. HAVIK' F 453. Beweli zicJJrtleeftl aan, Staten-Generaal. Plaatselijke berichten. Ingezonden. Horlogemaker/' yerhuist Jt?Mei te onthouden, waarna zich ook de overige reeders teruggetrokken hebben. Zaterdagmorgen, terwijl men op het dak van een in aanbouw zijnd huis op den Woudenbergachen straatweg bij Zeist aan het pannendekken was, en vijf man boven elkaar op een ladder stonden, brak den ladder, waardoor alle vijf naar beneden vielen, en zich gelukkig niet erg bezeerden; evenwel werden allen per rijtuig naar hun huis gebracht en werd een geneesheer ontboden. Zondag ontstond in de Soerensche bosschen nabij Apeldoorn een aanzien lijke brand 2 H.A., behoorende aan het Kroondomein, en 16 bunders van den heer Wils, op Berg en Bosch, zijn door du vlammen vernield. Ook in de nabijheid van Harderwijk woedde een felle boschbrand in de bos. schen van de heerer, jhr. Sandberg en Meurs. Alvorens in te gaan op hel voorstel des Voorzitters, om het amendement van den heer Levy (instelling van een accoord buiten faillissement), naar de afdeelingen te verzenden, besloot de Tweede Kamer in haar vergadering van Donderdag2U April op voorstel van den heer Van Delden met 50 tegen 9 stemmen, eerst te be slissen over het beginsel van dat amen dement, door beraadslaging en stemming over art. 1 daarvan. Na bestrijding door den heer Hartogh en den Min. van Justitie werd het met 41 tegen 27 stemmen ver worpen. Art. 1 der wetsvoordracht kwam nu in behandeling. Onderscheiden voorstellen tot verandering waren ingekomen en wer den besproken, in de vergadering van Vrijdag werd het art. aangenomen met 58 tegen 11 stemmen, in dezen gewij zigden vorm rDe schuldenaaar die ophoudt te be talen, wordt, hetzij op eigen aangifte, hetzij op verzoek van een of meer zijner schuldeischers, bij rechtelijk vonnis in staat van faillissement verklaard, indien dit in het gemeenschappelijk belang zijner schuldeischers wenschelijk wordt geoor deeld. sDe faillietverklaring kan ook worden uitgesproken om redenen van openbaar belang op requisitoir van liet Openbaar Ministerie." De verdere art. liepen snel van stapel. Bij art. 8, regeling van het verzet, wer den op voorstel van den heer Rink, de termijnen van hooger beroep of verzet en van kennisgeving van 't verzet op hoogei beroep, verlengd. Twee nieuwe artikelen 9a en b, voor gesteld door de Commissie van Voorbe reiding, en strekkende om elk sthuld- eisclier, met uitzondermg van hem die de failliet-verklaring heeft verzocht, en elk belanghebbende recht te geven van verzet tegen de failliet-verklaring, met hooger beroep bij afwijzing van het ver zet, werden door den Minister be- etieden als onnoodig, door de heeren Hartogh en Harte toegelicht en verde digd, met 44 tegen 16 stemmeD aange nomen. De arbeid vorderde tot art. 121. In de vergadering van Woensdag werd lang beraadslaagd over een amendement van den heer Levy op art. 173, waarvan de strekking was de insolvent-verklaring bij vonnis te behouden. Het werd namens de Commissie bestreden door den heer Huber, zoomede door den heer Van der Kaay en den Minister, en verworpen met 58 tegen 7 stemmen. De heer Heemskerk, nituwgekozen lid voor Harlingen, nam zitting. Na de faillissemenlswet is de inter- pellalie-Pyttersen aar. de orde gesteld. Nu er geen nieuwe werelddeelen meer te ontdekken zijn kan men zich ook be roemd maken door het uilvinden van een nieuw kies-stelsel; en ofschoon het niet waarschijnlijk is dat het werk van den Belgischen Afgevaardigde Nijsiens zijn maker zal overleven, is men er toch mooi mee uit den brand geholpen. In hoofdzaak komt zijn voorstel, dat nu ook in den Senaat is aangenomen of op bet punt staat van hel te woiden, hierop neei, dat iedere Belg, die 25jaar,inhet genot van zijn burgerschaps rechten en minstens een jaar in dezelfde gemeente gedomicilieerd is, kiesrecht heeft; een supplementaire slem wordt gegeven: lo als men 35 jaar, gehuwd of weduwnaar met wettige kinderen is en minstens 5 francs directe belasting betaalt; 2o als men een onroerend goed met een kadas trale opbrengst van minstens 2000 francs of een inschrijving op het grootboek of op de spaarkas bezit die ten minste 100 Dietlingen bezat een zeer bescheiden for tuin, en had zijn revenuen meer dan noo- dig om met zijne familie, bestaande uit eene vrouw, eene bloeiende achttienjarige dochter en een ongev er tienjarigen zoon, eenigszins volgens zijn stand te kunnen leven; nog te meer, omdat hij elk jaar met zijne ziekelijke gemalin een badplaats moest bezoeken. Op deze badplaats uu leerde op zekeren dag de familie een graaf Krunilz geheeten kennen. (Wordl vervolgcLj francs rente afwerpt; 3o als men zekere diploma's heeft of een nader te bepalen openbaar of daarmee gelijkstaand ambt bekleedt of bekleed heeft. Dat de op roerige weiklieden zich met dezen dom per op het algemeen stemrecht tevreden hebben gesteld, bewijst alweer dat de spijzen nooit zoo heet genuttigd worden als zij gekookt zjjn, want eerst heette het dat men met geenerlei beperking ge noegen zou nemen. Niet overal is de rust echter dadelijk hersteld in de Borinage bleef het woe lig, daar de mijnwerkers niet uitsluitend voor het algemeen stemrecht in beweging kwamen maar ook loonsverhoogingeischen die zij denkelijk niet zullen bekomen Wel bestond het plan, Maandag weer aan het werk te gaan, doch de outevre denheid is opnieuw gewekt door de nogal strenge vonnissen, die aldaar zjjn geveld over personen, die wegens een al te actieve deelneming aan den strijd in hechtenis zijn genomen. Te Brussel waren over het algemeen de toegepaste straffen ge matigder. Te Bernissaert bij Doornik had het publiek het inzonderheid gemunt op de winkels van slagers, bakkers en kruide niers, wier ruiten het duchtig moesten ontgelden. Toen dit een poos geduurd had ging men aan het plunderen, het geen de gendarmerie vruchteloos poogde te verhinderen. Bij het daardoor ont staande gevecht werden tien belhamels die de politie met steenen hadden ge gooid, gearresteerd. Dat mag tegen woordig ook al niet, naar het schijnt. Met de werkstaking te Hull is men nog niet aan het einde. De voorstellen van de reeders-vereeniging, op initiatief van dan Minister Mundella vastgesteld, zijn door de arbeiders verworpenmen wil den patroons niet de vrjjheid laten, ook werklieden te bezigen die niet bij de vereeniging zijn aangesloten. Hoe gek ook, dal zoo'n werkgever nog op eenige vrijheid aanspraak maakt I De reeder Wilson heeft nu aan Mundella getele grafeerd, dat verdere besprekingen doel loos zijn; de reeders willen geen slap verder gaan dan de concessies, die zij in de ontwerp overeenkomst hebben bewil ligd. Zondag is het te Huil erg druk ge weest. De werkstakers legden een groot en welvoorzien houtmagazijn in de asch en deden een aanval op de stoomboot Righi, die den vorigen dag met viije arbeiders voor een deel was gelost. De aanval werd afgeweerd door de politie, ondersteund door de marine. Een vergadering van werklieden-ver- eenigingen, Zondag in Victoria-paik te Londen gehouden, betuigde sympathie met de werkstakers te Huil, en besloot hen te ondersteunen, zoo noodig dooi een algemeene werkstaking. Een andere groole vergadering werd Zaterdag gehouden in de Albert Hall te Londen, met het doel om te protesteeren tegen Home-rule. Daar waren niet min der dan twaalfduizend personen, waar onder 6b0 afgevaardigden uit Ulster en omstreeks even zooveel uit andere lersche graafschappen. Er werd muziek gemaakt en gejubeld met geestdriftvertoon, en ten slotte gezworen dat men zich nooit aan een Iersch Parlement zou onder werpen. Inmiddels was in den vroegen morgen van dien dag in het Lagerhuis de tweede lezing geëindigd over de home-rule-wet zij werd in dat stadium aangenomen met een meerderheid van 43 stemmen. De eigenlijke moeielijkheden volgen later, als de artikelen in behandeling komen dan kan men door amendementen met de wet nog zooveel haspelen als men goedvindt. Dat zij ten slotte zal worden aangenomen, acht men vrij zeker, maar evenzoo dat het Hoogei huis haar zal verwerpen. De Keizer en de Keizerin var. Duitsch land zijn te Rome met groote hartelijk heid ontvangen: de Italianen en hun koning toonen de Germaansche vriend schap zeer op prys te stellen, en keizer Wilhelm van zijn kant geeft blijken dat hij dezelfde gevoelens deelt. Zaterdag was het de dag van het zilveren huwe lijksfeest van Koning Umbertoaller wege Italië werd de viering met kanon schoten ingewijd. De stad Rome bood een indi uk wekkend schouwspel aan door de levendige feestvreugde der bevolking. >Hoog klopt mij het hart," zoo sprak de Koning tot een deputatie uit de Kamer, die hem kwam geluk wenschen, >nu ik mij omringd zie door zooveel liefde en toewijding. Myn vriend en bondgenoot Keizer Wilhelm en de Prinsen, die herwaarts zijn gekomen, geven daar mede aan Italië het bewijs hunner zeer gewaardeerde sympathie." Voor het overige geleek deze feestvie ring op alle dergelijke; natuurlijk was den eenen dag een gala-diner, waar gastheer en gast elkander betoostlen, de eerst in hel Fransch, de laatste in het Duitsch, en even natuurlijk was er den anderen dag, Zondag wapenschou wing. Ook is de Keiier Zondag op het Vati- caan geweest, met de Keizerin. Een ietszeggend telegram vermeldt daarom trent het volgende I In het onderhoud van den Keizer met den Paus was er sprake van den toestand van den Katho lieken godsdienst in Duitschland en van de Centrumspartij. Het onderhoud was zeer vriendschappelijk. De Paus verge zelde den Keizer tot aan het Troonplein. De lezingen der bladen over het onder houd missen allen grond het wordt stipt geheim gehouden en een officieele mede- deeling zal wellicht later volgen. Men is in den Duitschen Rijksdag nog niet van het geleuter van den zotten Ahlwardt af; hij is nu, ten einde zijn beschuldigingen tegen het beheer van het invalidenfonds te staven, met een zoodje stukken komen aandragen, die aan een commissie van onderzoek zouden worden ter hand gesteld. Die zooge naamde tdocumi-nten" zijn meest oude couranten en brochures, betrekking heb bende op langvergeten zaken; van het genoemde fonds komt er niets in. 't ls mogelijk dat die man ontoerekenbaar is: maar zijn dan de kiezers, die zoo'n exemplaar in den Rijksdag brachten, het evenmin De Fransche Kamer heropende Dinsdag haar zitting. De Regeering is vol moed, dat zij het du met de be^rootiag voor 1893 klaar zal spelen: met de commissie van Gnanciën uit den Senaat is zij het althans eens geworden. Als haar maar geen teleurstelling wacht I Het Noorweegsche Ministerie heeft van de gelegenheid van 'sKoning's verblijf te Christiania gebruik gemaakt om een crisis uit te lokken, daar Z. M. weigert toe te geven op het punt der Noorsche consulaten. De Storthing besloot met 63 tegen 51 stemmen de beraadslagingen voorloopig te verdagen. Omtrent de verschillende festivi teiten ter gelegenheid van het lOOjarig jubileum der Rijdende artillerie werd ons door een oud-onderofficier ooggetuige het volgende medegedeeld: Het zijn vermoeiende dagen geweest die van 2023 April en voor mijn oude botten maar goed, dat ze achter den rug zijn, want al zit het oude rijdersbloed er nog in, de spieren en peezen beginnen stram te worden. Reeds dadelijk bij onze aankomst te Arnhem den 20. April, begon het feest. Wij werden aan het station opgewacht door de actief dienende onderofficieren en marcheerden daarna met de muziek van het 8e regiment infanterie aan het hoofd naar de Willemskazerne. Hier, ontvangen door den kolonel kumniandant, actief dienende en oud- olEcieren, werden twee oorkonden aan geboden, één door de actief dienende en de oud-onderofficieren, vervaardigd door den heer Grevenstuk, en één enkel namens de oud-onderoflicierer., waarbij eer: pracht volle lauwerkrans, door onzen stadgenoot L. Kortbeek vervaardigd. Daarop volgde de aanbieding der verschillende geschen ken door de andere wapens het feest vierende korps vereerd, na afloop waarvan kolonel Beijerman in een van geestdrift tintelende speech de roemrijke geschie denis schetste der Nederlandsche Rijdende Artillerie. Daarna naar Musis Sacrum waar ons de eerewijn werd aangeboden en tot slot van den dag eene tooneelvoorstelling waarbij werd opgevoeid het door den kolonel de Bas voor deze gelegenheid bewerkte stuk »Ouwe Rijjers." Den volgenden dag, den 21eu April, begaven wij ons, begunstigd door het heerlijkste weder naar de Kemperheide, ter bijwoning der revue door H.H. M.M. de Koninginnen over het korps te houden. Ed toen mijnheer de redacteur werd mij het oude rijdersbloed nog eens weder warm bij het zien dier kranige front- marschen, dier flinke attaque en gevecht- stellingen in het vuur. Bij deze gelegenheid werden door den heer H. Dumoulin, namens de oud-onder officieren aan H.H. M.M. de Koninginnen, met een korte, ferme, echt militaire toespraak, twee prachtvolle bouquetten aangeboden, mede door den heer Kort beek vervaardigd. Des avonds woonden wij in de smaakvol versierde manége het caroussel bij, waai in door officieren, onderofficieren en minderen in de verschillende uniformen, die het korps sedert zijn oprichting heeft gehad, werd gereden. Na afloop was er voor ons oudjes, die er weinig, en voor onze jongere opvolgers, die er des te meer gebruik van maakten, bal in Musis Sacrum en het begon al aardig dag te worden toen wij onze slaapsteden opzochten. Den volgenden morgen hadden wij bij een rijtoer door Arnhem's schoone omstreken ruim schoots gelegenheid weer wat op te frisschen. Een bezoek werd gebracht aan de Alvazaal waar wij werkelijk vorstelijk werden ontvangen en onthaald. Des mid dags werd ons een diner in Musis Sacrum aangeboden. En dat het ook dezen avond laat werd, behoef ik u zeker niet te verzekeren. Zondagsmiddags woonden wij in Musis nog eene matinée bij bezochten des avonds nogmaals het caroussel, nu voor onderofficieren en minderen gegeven en verlieten daaina Arnhem en onze wapenbroeders, doodop maar met een hart vervuld van dankbaarheid, dat wij dit schoone feest nog hebben mogen baleven en met de innige overtuiging, dat onze rijdende artillerie altijd nog is, wat zij eenmaal door een Russischen grootvorst werd genoemd »een der beste artilleriën van Europa." Tot predikant bij de Remoustrant- che gemeente alhier is Maandagavond beroepen de heer dr. J. Hooykaas Jr., proponent te Rotterdam. Volgens de exploitatie-rekening hebben de uitgaven in 1892 voor den dienst der gemeente-reiniging gedaan f6297.11 bedragen; het waardeverlies aan materialen f 527.243, te zaman f 6b24.353. De inkomsten beloopen f 4835.45'/,zoodal de rekening met een naaeelig saldo van f 1988.90 sluit. Onder bevel van den Majoor S. S. P. de Lang Evertsen arriveert aanstaanden Maandag, den 1. Mei, 's morgens 10 unr, per extra trein, uit Nijmegen het 4. ba taljon van het 5. regiment Infanterie, om alhier garnizoen te houden. Daarmede is het indertijd vastgestelde dislocatieplan ten opzichte van Amersfoort uitgevoerd en deze gemeente alzoo in het bezit van het daarbij aan haar toegezegde infante rie-garnizoen. Door Burgemeester en Wethouders is Maandagochtend ten raadhuize in het openbaar verpacht het grasgewas van het jaagpad over de jaren 1893,1894 en 1895. Het weid ingezet op f63 en gemijnd op f04 'sjaars. door A. Dijkman te Baarn aan wien het in pacht is toegewezen. Door heeren burgemeester en wet houders is vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein verleend aan G. Kortus in het perceel wijk C, No. 135, aan de Beestenmarkt; D. Schuurman in het perceel wijk E, No. 185, aan de Helhngstraat; B. van Dalen in het perceel wijk F, No. 249, aan de Krornmestraat; W. Klok, wed. van W. van 'tKloostei, in het perceel wijk G, No. 104, aan dei Leusderweg, en E. Otte in het perceel wijk I, No. 29, aan den Heiligenberger- weg. De bus, bedoeld in art. 19 der wet van 29 September op de Vermogens belasting, is aan den ontvaDger der le- gistratie en successierechten alhier toe gezonden en prijkt in het kantoor aan de Langestraat. Zij gelijkt min of meer op de bussen, welke voor den brievenposterij op de straten aan de huizen zijn geplaatst, is van gegoten jjzer en draagt het Rijks wapen, is netjes geverfd, met een goed slot voorzien en weegt zoowat 70 kilo. De eindexamens H. B. S. in de pro vincie Utrecht zullen dit jaar hier ter stede gehouden worden. Tot lid en voorz'tler der commissie is benoemd dr. J. W. Doyer Jz., directeu der H. B. S. te Amersfoort. Tot leden zijn benoemd de heeren dr. H. F. Jonk man, directeur der R. H. B. S. te Uirecht, P. van Mourik, A. Groenier, W. Kreling, P. H. van Moerkerken, dr. H. L. Seel- heim, dr. G. van der Waals, M. M. L. Rut ten, leeraren aan die school, dr. H. Ekema, G. J. Buys, F. Wesseling, G. C. Ilooge- werff, leeraren te Amersfoort, C. Knap per Kz., A. L. J. Bouten, leeraren te Amsterdam, G. J. Vos Az., leeraar aan de Rijks-landbouwschool te Wageningen. De Heer J. C. F. Prikken is be noemd tot lid van de examen-commissie voor de betrekking van Surnummerair der directie belastingen, invoerrechten en accijnzen. Voor de Vrijdag j. I. te Utiecht ge houden examens voor acte vrije- en or deoefeningen slaagden o. m. de dames B. Rauh en C. C. W. Alkemade alhier. Bij het gisteren te Utrecht gehou den examen voor onderwijzeres slaagden onder anderen onze stadgenooten de dames J. C. M. Peeters en A. M. H. van Rooijen. Door dan kapitein Eerstaanwezend- Ingenieur alhier is onder nadere goed keuring van den Minister van Oorlog aanhesteed I. Het éénjarig onderhoud der kazerne- gebouwen alhier. Hiervoor is ingeschreven doorW. van Achterbergh, f9600; G. Was- sink, f 9446 en Ph. Smit, f 8837. II. Het doen van vernieuwingen aan Militaire gebouwen alhier. Hiervoor is ingeschreven door: H. Heijligers, f 1900 P. Boks, f1730; G. Wassink, f 1690 en W. van Achterbergh, f 1642,90. III. Het doen van verfwerk aan Militaire gebouwen alhier; ingeschreven door: N. van 't Hof, f937; J. R. van 't Hof, f 897; W. van Achterbergh, f894,50 en Ph. Smit, f 837. IV. Hel éénjarig onderhoud van werken aan de Grebbe linie en e Linie in de Neder-Betuwe, onder beheer der genie te Amersfoort. Ingeschreven door: H. Heij ligers, voor f1500; P. Boks, fll9j; T. W. Bonte, f 1195 en W. van Achter bergh, f 1132. 343*te SJ A kTN-I.OTIIKI.S Vierde klasse. Trekking van 24 en 25 April (1000 loten). Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijzen van f 65 2951 3753 8342 8354 8381 8382 8386 8388 8410 8455 8471 14830 14850 14895 15160 15179 15187 15195 15240 15248 18755 18770 19323 19324 19337 19359 19368 en 19371. Te tarnen 28 prijzen. Gerondeu op den opeultaren weg: 1 gouden vingerring. I witte zeemlederen handschoen. Rechthebbenden vervoegen zich ter te- rugbekoming aan hel bureau van politie. lil de „Amersfoortsche courant" (firma A. H. van Cleeff) vau 24 April j.l. staat een ingezonden stuk getiteld: Iets over spelling. Bij een eerste, lezing wist ik niet recht, of de geachte inzender schertste of niet, later meende ik evenwel tot het besluit te moe ten komen, dat de inzender een tegenstan der van de spelling-Kollewiju was. Gelijk bekeud is heeft de heer Den Her tog zich tegen de voorstellen van K olie- wijn verklaard eu tracht hij diens beweging tot vereenvoudiging der spelling tegen te gaan. Maar ik geloof dat den Hertog, wan neer hij dat ingezonden stuk had gelezen, van ganscher harte de wensch zou uiten van zulke helpers verschoond te blijven. De redenen die daar aangegeven worden om de spelling van De "Vries en Te Winkel te be houden zijn uiterst zwak, ja zelfs voor de spelling-Kol le wij n Dat dit oordeel te rechtvaardigen i», wil ik met een enkel woord bewijzen. In dat ingezonden stuk leest meni>Niemand kan ontkennen, dat bet stelsel van De V. en Te W. heel kunstig in elkaar is gezet, en zou men nu in een tijd, waarin de kunst terecht hoog wordt gewaardeerd, zulk een artistiek saraeustel prijsgeven voor een spel ling en verbuiging, die Jau en Alleman kan onthouden en toepassen?" Is dat nu ernst? Moet de spelling zoo zijn, dat alleen gestu deerde lui goed kunnen schrijven Moet het met fouten schrijven een kenmerk zijn waar door »Jan en Alleman" zich van het be schaafde publiek onderscheidt? Zou het voor onze moedertaal juist niet veel wenscheiijker zijn, dat zooveel mogelijk iedereen zonder fouten schreef? Verder wordt in dat ingezonden stuk nog in het belang van het onderwijs »een lans gebroken" voor het behoud van de spelling van De V. en Te W. Het handhaven van de vorm den van het lidwoord in het M. E. 3 en 4 naamval is volgeus den schrijver, nuttig om te onderzoeken of de leerlingen zich juist weten uittedrukken. ^Schrijven zij »De regen bevochtigt de boom" dan kan daaruit niet duidelijk blijken, ol hun me ning soms is, dat de regen door de boom wordt nat gemaakt." Klinkt dat nu niet alsof de schrijver zijne lezer» een beetje voor den gek lioudt? Welke jongen zal in ernst beweren dat de regeu door de boom wordt natgemaakt? De schrijver geeft toe dat we dat onderscheid bij de beide andere geslach ten niet kunnen maken en dus als we lezen: »De moeder kust de doehter" niet kunnen zien wie van beiden feitelijk aan het kussen is. En toch zullen wij bij het vrouwelijk en onzijdig geslacht zelden den schrijver verkeerd verstaan, om de een voudige reden dat hij het onderwerp voorop zal zetten om elk misverstand te voorkomen. Een uitvoerige bespreking zou mij te ver voeren en meer ruimte eischen, dan de redakteur wel zoo welwillend is mij aftestaan. Ten slotte wil ik dan alleen wijzen op het interessante artikel van Prof. H. Logeman in de(u) „Gids" (April 1893) over „Taal- radicalisme." Weet ge wel, waarde lezeres of lezer, waarom ge steenen met ee moet schrijven? Het zou me niet verwonderen, als ge hierop het antwoord schuldig moest blijven. Steenen moet met ee geschreven worden, omdat b.v. bisschop Ulfias c. 8., die in de 4e eeuw leefde, stains sprak! Wij moeten visch met ch schrijven, omdat het in het Gothisch fisks is! „Moet ik dan, zegt prof. Logeman, nu voortaan voigeDS Dr. Kollewijn schrijven „Ik zie de man"? Toch niet! Schrijf maar den man als dat uw geluk uitmaakt. Maar reken het niemand als „fout" aan dat hij de schrijft." X. Zie zijne brochure«Waarom onaannemelijk Onzen oprechten dank aan allen voor de innige belangstelling ondervonden bij het overlijden onzer veelgeliefde afge storvene.: j/fi j J. J. VERVAR^. Mej: G. GÜNTHER. rflE WEESKINDEREN. Burgerweeshuis, Amersfoort. "Vl^ledab overleed tot mijne diegë droefheid mijn Vader I. J. 6r»af SCHIMMELPjiNNINCK VAN NIJENHJJ pperkamerheer M. de_ Koningi# en wqarneqfénd Grg meeste/ van H. M Me Konirfgin- Wedq,«ve-Re?e rites/ j" FyDjSCHIMMrilp^NNINCK^ 's-Ojj^ENHAGE, 2fyApril 1893. naar

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 2