BLNNENJLAiSÏI BUIMAKH OVERZICHT. Staten-Generaal. Plaatselijke berichten. ben als zich zelve, maar die daarom niet bij zichzelven begon die zich geheel gaf voor anderen en in die toewijding zijn behagen vond, dat niet aalle handelin gen van den mensch in egoisme haren oorsprong hebben. In het plan, om de Eerste Kamer in de eerste week na Pinksteren bijeen te roepen, moet wijziging zijn gekomen. Die bijeenroeping zal tegen een later tijdstip plaats hebben. In verband hier mede is de terugkeer uit het buitenland van den president dier Kamer, den heer mr. van Naamen van Eemnes, uitgesteld. Bij de teraardebestelling, op gil leren, van hel stoffelijk overschot van den Vorst van Waldeck Pyrmont heeft H. M. de Regentes zich doen vertegen woordigen door generaal graaf Durnon- ceau, daar het voor H. M. de Koningin te vermoeiend zou zijn than» Flims te verlaten en de Regentes H. M. de Ko ningin niet alleen te Flims wilde achter laten. Het programma der feesten, te Hoorn te geven ter gelegenheid van de onthulling van het standbeeld van Jan Pieterszn. Coen, luidt als volgt. Maandag 29 Mei: soiree musicale met piachtige tableaux vivants, alle voorstellende episo des uit het leven van Jan Pz. Coen. Dinsdag 30 Mei, half èèn, plechtige ont hulling van het standbeeld. Dr. Schaep- man, lid van de Tweede Kamar der Sta- ten-generaal, zal de feestrede houden. Muziek van het 7. reg. infanterie2 uur, har draverij voor paarden van zessen klaar, aangespannen voor 2-wielige rij tuigen. om prijzen van f250. f 100 en f50; 2 tol 5 uur, matinèe musicale in het Park; 7 tot 9 uur, muziek op den Roodensteen9 tot 10 uur, prachtige geïllumineerde gondelvaart10 uur. schit terend vuurwerk, en tot slot rèunie en tuinverlichting in het Park. Naar men uit Breda meldt, is in de fabriek van de firma C. J. Marijen het standbeeld van Koen thans voltooid. Het is 3.50 M. hoog. Coen draagt het gewaad van gouveneur van Indië, ziet met fermen blik voor zich uit; de eene hand rust in de zijde, terwijl de andere het zwaard omvat, dat met het gevest uit den afhangendeu mantel te voorschijn komt. Naar men verneemt, zullen de wed rennen op de nieuwe renbaan bij Bus- sum dezen zomer, wegens geringen finan- cieelen steun, niet gehouden worden. Hoewel, vooral Maand 'g, het weèr niet uitblonk, heerschte er, als gewoon lijk, op de Pinksterdagen groote levendig heid in den Haag en Schevepingen, die door duizenden pleizierreizigers werden bezocht. Tusschen AmsterdamRotter dam liet de H. IJ. S. M. 60 extratreinen loopen. De Hollandsche stoomtram ver voerde 19000, de sta'atsspoortram 14000 personen heen en weer, van en naar Scheveningen. Maandagavond tusschen 8 en 10 ure was het spoorwegmaterieel niet toereikende om alle terugkeerende feestgangers te vervoeren. Er mocht dan ook ad libitum van de le, 2e of 3e klasse gebiuikt gemaakt worden. Vooral Pinkster-Maandag was het te Scheveningen tot den avond buitengewoon druk van buitenlui. De levendigheid sloeg hier en daar tot brooddronkene baldadigheid over. Zon dagavond en vooral Maandagavond ver- ooi zaakten kwajongens en uitgelaten Scheveningers van beiderlei kunne heel wat rumoer, dat hier en daar tot formeele vechtpartijen oversloeg, waarbij de politie de handen vol had. In de vergadering der Tweede Kamer van Donderdag verklaarde de heer Van Velzen zich voorstander van de Bedrijfs- en vrees te kennen gaf. «Groote Godl hoe komt die enveloppe in uw bezit? Het is dezelfde waarin de vierduizend pond aan banknoten waren die ik zoo ongelukkig verloren heb." Deze woorden troffen Charles Ripley als een donderslag en de vreeselijke werkelijkheid werd hem op eens duide lijk. Hij dacht van schaamte en wanhoop te sterven en durfde Ellen noch zijne vrouw aanzien. Als een waanzinnige greep hij zijn hoed, die hij tusschen de vingers kneep er. snelde het vertrek uit. Dit alles had plaats in minder tijd dan waarin wij het kunnen zeggen. Een oogen- later kwam eene der oppasters, die het schreenwen van Ellen gehooord had, het vertrek binnen en bracht de ongelukkige weg, die een zenuwtoeval had gekregen, dat noodlottig voor haar had kunnen zijn. Mevrouw Ripley begreep niet hoe zij zich in dit vreeseljjk oogeblik had staande gehouden. Een ontzettend ge heim was haar plotseling duidelijk ge worden, deze enveloppe, de vierduizend pond sterling die Ellen verloren had, dezelfde som door Carles Ripely bij het huwelijk aangebracht en eindelijk de gil van Ellen en wanhoop van Charles, dit alles bracht zij met elkander in ver band en hel was haar duidelijk dat haar belasting, die het eenzijdig werkend pa tent vervangt. De grief tegen den aan slag ook van belooriingen voor ambten enz. acht spr. onbillijk, vrijstelling van den landbouw keuit hij goed. De heer Van Karnebeek is versterkt in zijn over tuiging, dat wij op den verkeerden weg zijn met een splitsing der inkomsten^ belasting, waarvan de voordeelen denk beeldig en de bepalingen drukkend zijn. De regeling der -percentage is willekeu rig; vrijstelling van den landbouw is onvereenigbaar met het beginsel dezer wet. De heet Gerritsen ontwikkelde verschillende bezwaren: aan de progressie ontbreekt een wetenschappelijke grond slag; er wordt geen rekening gehouden met de grootte van het gezin; de ver wachting, dat de gemeenten haar finan ciën zullen kunnen verbeteren door hef fing vari opcenten op de belasting voor de bedrijven op haar gebied uitgeoefend, zal wel niet te verwezenlijken zijn. Spr. zou liever eerst het personeel herzien willen hebben, en zal zijn medewerking tot den voorgestelden maatregel niet verleenen zonder zekerheid omtrent het geen de Regeering ten aanzien van het personeel zal doen. De heer Heemskerk acht de nadeelen van de voorgestelde belasting veel grooter dan de voordee len de tegenwoordige pateniplichtigen vinden er geen baat bij dat ook anderen zullen moeten betalen, en de zoo hoofd zakelijke verlaging der plaatselijke be lastingen wordt er door tegengehouden Vrijdag. Ook de heer Rutgers n voorstander der voorgestelde regeling, maar hij is tegen de gemeentelijke financie-politiek der Regeering. Den aan- slag der ambtenaren acht hij billijk, de vrijstelling van den landbouw noodzake lijk: zij, die het grondbezit in de ver mogensbelasting hielpen treffen zijn zedelijk verplicht die vrijstelling te steu nen. De heer Farncombe Sanders deelde het bezwaar tegen gesplitste inkomsten belasting, en wees op de groote financi- eele behoeften der naaste toekomst, die noodig maken tegen vermindering van de opbrengst dezer belasting te waken en ook den landbouw in de wet op te nemen. De heer Van Beuningen zou de vrijstelling willen beperken tot den land bouw, zonder er de aanverwante bedrij ven in te betrekken. De heer Dobbelman wees op de ongelijkmatige weiking der bedrijfsbelasting, vooral wat de industrie aangaat. De heer Van Gijn heeft nog niet begrepen waarom de landbouw moet worden vrijgesteld: de opcenten moeten volgens spr. uit deze wet verdwijnen. De heer De Beaufort (Wijk bij Duurstede) zou wenschen voor de ambtenaren den aanslag eerst bij f 800 te doen aanvan gen. De Minister van Financiën, dankbaar voor den ontvangen stenn, bestreed de bewering van den heer Gerritsen als zou aan deze wetsvoordracht de wetenschap pelijke grondslag ontbreken. Met een partiëele verbetering van het personeel, in afwachting eener meer radicale her vorming, houdt de Min. zich bezig: de regeling der gemeente-financiën is niet op den achtergrond geschoven, maar alles kan niet tegelijk geschieden. De Min. verdedigde de vrijstelling van den landbouw dien aan te slaan zou vooral u.t een administratief aogpunt bezwaai opleveren. Voor de ambtenaren is een correctief te vinden door verhooging hunner bezoldigingen. De landbouw heeft geleden onder de daling der prijzen, die voor de gesalariëerden een voordeel was. Bijzondere punten liet de Min. rusten tot de behandeling der artikelen. Keizer Wilhelm maakt van elke gele genheid gebruik om de legerwet aan te bevelen; ook bij het feestmaal, dat te Göilitz volgde op de onthulling van het gedenkteeken ter eere van zijn grootva der, liet hij zich niet onbetuigd. »Het is noodzakelijk" sprak hij o. a., echtgenoot haar bedrogen had, ja mis schien een dief was. Diep bedroefd ging zij naar haar rijtuig, maar Ripley was daar niet, hij was met haastigen tred Brompton-road opgeloopen. Zij ging dus alleen naar huis. Den geheelen dag ver liep zonder dat haar echtgenoot thuis kwam en 's avouds bracht een onbekende man een brief van den volgenden in houd. Caroline, gij zult mij nooit weder zien. Ik heb u bedrogen, ik heb schandelijk het geld van Ellen ge stolen. Op dit oogenblik gevoel ik de geheele uitgestrektheid van mijn misslag. Het berouw heeft mij lang gekweld, ik heb nu een afschuw van mijzelven en zou zelfs voorden hoogsten prijs niet voor u durven verschijnen. Ik zou van schaamte sterven als gij mij aanzaagt. Ik bid u, vloek mij niet, maar beklaag mij en tracht mij te vergeven. C. R." Sedert dien tijd werd de rechtsgeleerde Charles Riplev niet meer te Londen ge noemd en in weerwil van de vele pogin gen door haar zelve en anderen aange wend heeft zijne vrouw zijn spoor niet kunnen ontdekken. Alleen bereikte haar een gerucht, dat iemand, gelijkende op den voortvluchtigeD, «dat de toekomst des lands worde verzekerd, en daartoe heeft de weei kracht des lands vei meerdering en vei sterking noodig. Het volk is thans opgeroepen om de daartoe noodige middelen te be willigen. Bij dit ernstige vraagstuk, waarvan hel beslaan des vaderlands afhangt, moeten alle andere zaken achterstaan. Wat het Duilsche volk ook scheiden moge en hoe ook verschil van persoonlijke inzichten tol het bewandelen van verschillende wegen moge leiden, waar het de toe komst des vadei lands geldt moet dat ver schil worden ter zijde gesteld." Dergelijke uitlatingen klinken goed, maar zij hebben dit in haar nadeel, dat de Keizer zich partij stelt in het viaag stuk, waarover de stembus moet beslis sen, en een altijd mogelijke nederlaag van de voorstanders der leger-uitbreiding hem persoonlijk treffen zou. Intusschen schijnen de kansen niet slecht te staar. Van de leden van het Centrum, die le gen stemden, zullen vele vervangen wor den, en in een vergadering van Katho lieken in Silezië is besloten, de nieuwe afge' aardigden geheel vrij te laten. Daarbij komt nog, .'at de vrijzinnige pai tij hope loos verdeeld is; en een der geestver wanten van Richter, de heer Barembach, burgemeester van Dantzig, heeft de oppo sitie veel kwaad gedaan door te vertel len, dat volgens een hem gedane mede- deeling van den Franschen gezant Her bette, het Fransch-Russisch verbond niet bestaat, hetgeen later gebleken is door laatstgenoemde volstrekt niet gezegd te zijn. Fiankrijk, pas ontheven van de ergste zorg over Dahomey, staat weer voor een nieuwe moeielijkheid. In Achter-Indië, aan de Mekong, die de grens vormt tus schen het aan Frankrijk onderwoiperi Annam en het koninkrijk Siam, had zich in het begin dezer maand een bende verzameld van den krijgshaftigen stam der Llaoliërs, onderdanen van Siam. Daar zij een dreigende houding aannamen en versterkingen aanlegden, werd een expe ditie afgezonden om hen te verdrijven, doch met zwaar verlies teruggeslagen een groot aantal Annamitische soldaten sneuvelden, zoomede vele Fransche offi cieren, en de aanvoerder, kapitein Tho- reux, raakte gevangen. Wel schijnt de Siameesche regeering aan liet geval ge heel vreemd, en heeft zij zelfs veiont- schuldigingen doen aanbieden, maar er zal wat gedaan moeten worden om het geschonden prestige der Fianschen le herstellen. Te Bangkok, de hoofdstad van Siam, waar de meerderheid der be volking uit Chineezen bestaat, heeischl groote opgewondenheid legen de Europe anen, en er wordt gesproken van een blokkade der stad door Fransche oorlogs schepen. De Engelsche onderdanen heb ben de hulp der zeemacht ter hunner bescherming ingeroepen. Na aanneming van artikel 2 van het home-rule-ontwerp is het Britsch Lager huis tot aanstaanden Maandag met vacan- tie gegam, na eerst nog bij derde lezing de voordracht tot uitvoering van de over eenkomst betreffende den drankverkoop op de Noordzee te hebben goedgekeurd. De -premier heeft Donderdagavond aan een zeer onheusche bejegening blootge staan van een zijde, waar mer. betere manieren zou moeten verwachten. De prins van Wales hield, in het gebouw van het kort te voren plechtig geopende «Keizerlijk Instituut" dus genoemd omdat het bestemd voor een permanente Indische tentoonstelling een huldeblijk is aan Koningin Victoria in haar hoeda nigheid van Keizerin van Indië, een groote receptie, die door de aanzienlijk sten des lands weid bijgewoond. Toen Gladstone daar verscheen, werd hij door eenige leden van den adel letterlijk uit gejouwd een oogenblik waren alle ge luiden overstemd door kreten, die van de vijandige gezindheid dier hoogst be schaafde lieden een zeer onhebbelijk bewijs opleverden. Alle bladen, ook die welke zoo heftig mogelijk tegen de zich in den havens van Plymouth naar Noord-Amerika zou hebben ingescheept. Het bulletin van den slag van Fiede- riksburg vermeld bijzonder het gediag van een officier, die zich zeer onderschei den heeft. Men zag hem in de voorste gelederen, met den degen in de hand, zich op den vijand werpen, hij week voor bommen, geweerkogels noch bayonnetten, moedigde de zijnen tol volhouden aan en viel eindelijk door een kogel doodelijk getroffen. Den volgenden dag, bij het begraven der dooden, herkende men onder hen den dapperen officier, wiens heldendaden bij het geheele leger bekend waren en die niet onder zijn waren naam van Char les Ripley, maar als Mac-Farlane bij zijn regiment was ingeschreven. De arme Ellen leeft nog en sleept haar ellendig bestaan voort in het krank zinnigengesticht. Mevrouw Ripley bezoekt alle weken hare oude vriendin en vaak stort zij tranen als zij Ellen de hand drukt. Zij zelve is ook der wereld als afgestorven, leeft in de grootste alzondring, God orn kracht smeekende liet verledene te vergeten, maar zij vindt die zelfs niet in het ge bed. nieuwe Iersche wetgeving zijn gekant, spieken dvei die handelwijze met ver ontwaardiging. Den volgenden dag is tegen den wag gon, waarin hij naar zijn landgoed reisde, op de hoogte van Chester een zware steen geslingerd, die door hel raampje van een aangienzend compartiment vloog, gelukkig zonder iemand te treffen. Al deze dingen mogen op den grijzen staats man een onaang6namen indruk maken, de zaak der home-i ule kunnen zij slechts bevorderen. Italië heeft weer eens een ministerieële crisis: 't is te verwonderen, dat het tegen woordig kabinet zoo lang op de been is gebleven, ofschoon eigenlijk niemand goed begrijpt waarom het juist nu tot heengaan werd gedwongen. Wel hadden verschil lende afgevaardigden aanmerking gemaakt op het buitenlaridsch beleid, en onder anderen beweerd dat de Regeering Oosten rijk te veel naar de oogen ziet, maar het is niet de begrooting van Buitenlandsche Zaken, doch die van Justitie, die meteen kleine meeiderheid, 138 tegen 133 is af gestemd. De premier Giolitli heeft zich niet lang bedacht, maar is spoedig naar den Koning gegaan om mede te deelen dat hij en zijn collega's er het bijltje bij neerleggen. De Pinksterdagen konden dus door Koning Humbei t aangenaam testeed worden met conferenliën over desamen- stelling van een nieuw kabinet. De Portugeesche Cortes, zoowel de Kamer als de Senaat, hebben de wet betreffende de regeling der schuld san- genomen daarbij is de rentereductie tot over een derde van het kapitaal behou den, maar zijn aan de schuldeischers nog eenige voordeelen in uitzicht gesteld als gedeeltelijke vergoeding voor hun verlies. De gemachtigden der Fransche en Engel sche belanghebbenden zijn van plan te protesteeren, omdat aan de binnenlandsche houders van schuldbrieven betere voor waarden zijn toegestaan dan aan de bui tenlandsche volkomen gelijkstelling wordt billijk geacht en dan ook geëischt. Even als vroeger zou voor den dienst der ge zamenlijke schuld weer een bijzondere commissie worden ingesteld, door wier tusschenkomst de gelden, voor de beta ling der coupons benoodigd, op de Bank worden geplaatst tot op het oogenblik der uitkeering. In Spanje heeft het een goeden indruk gemaakt, dat de Koningin-regentes vrij willig een millioen van haar civiele lijst heeft afgestaan om ook het hare te doen ter tegemoetkoming aan de financiëele moeielijkheden. Jn de Cortes gaat het tamelijk vreedzaam toe: zooals bleek uit de stemming over een amendement bij de begrooling, van conservatieve zijde afkomstig en dal een jegens de Regee ring vijandige strekking had, wordt Sagusba ook door de gematigde repu blikeinen onder Castelua gesteund. Te Barcelona hebben, eenige dagen geleden, republikeinsche woelingen plaats gehad, waarbij de militaire macht moest tus- schenbeide treden, en werden eenige personen in hechtenis genomen, maar nu doet zich het feit voor, dat de Ge meenteraad heeft gedreigd zijn mandaat neder te leggen, als die menschen niet in vrijheid worden gesteld. De Hongaarsche premier Weckerlé zal nog heel wat te doen hebben, eer hij er zijn wetten tot invoering van registers van den burgerlijken stand en tot verze- zekering van volledige vrijheid aan alle geloofsbelijdenissen door heeft, maar met den staten van de meerderheid in het Huis van Afgevaardigden en den bijval des lands hoopt hij toch te zullen slagen. Fel is de tegenstand in liet Heerenhuis, trouwer dan ooit komen de hooge gees telijke en de leden van den ouden adel op om de politiek van het Ministerie te bestrijden. Er is gedreigd dat, zoo hij zijn plan doorzet, het Heerenl.uis de be grooting zal verwerpen, maar de heer Weckerlé zeide dat die bedreiging hem koud laat, daar het Heerenhuis volgens de wet eigenlijk met de begrooling niets te maken heeft, en het maar een tradi- tioneele beleefdheidsvorm is, dat de Re- geeiing die aan de goedkeuring dei mag naten voorlegt. Hoeveelmaal in de Braziliaansche pro vincie Rio Grande do Sol, nu eens de legeeringstroepen, dan weel de opstan delingen, een «beslissende" nedeilaag hebben ondergaan, is niet te zeggen telkens als er weinig politiek nieuws is, wordt de ruimte in de couranten met zoo'n bericht gevuld. Ditmaal moet gene raal Javaris de troepen van het gouver nement bij Poneke in een hindeilaag gelokt en zwaar geteisterd hebben. Sedert men daar Keizer Predo uit Brazilië joeg, is de toestand nog geenszins rooskleurig. De werkstaking te Hull is geëindigd gisteren zijr. de werklieden weer aan den arbeid gegaan, nadat volkomen ge lijkstelling van vereeniging6mannen en vrijen was bedongen. Zondag 28 Mei a. s. zal de Gods dienstoefening in de Rem. ktik geleid worden door den Heer J. van Wil zen burg, pred. bij de Ned. Heiv. Gemeente te Zaandam. De Amersfoort cli, gemengde Zang- vereeniging geeft hedenavond een uitvoe ring in 't gebouw der Maatschappij Tot Nut v. 't Algemeen te Barneveld. De kinderen der A. P. Bewaarschool brbben weder hun zomerkleedjes ont vangen, die hun tot belooning van trouw schoolbezoek worden pegeven. Er weiden uitgedeeld, 6U jurken, 12 b ezelaais, 12 hemden, 50 kielen, 14 broeken en eenige prentenboeken. Met een hand vol moppen ging ieder kind naar huis. Om nu weder voor de winter uitdeelirig te kunnen zorgen, gaan ide Datnes vat, kleeding" rond, om zooals ieder voorjaar ondersteuning le vragen aan de ingeze tenen van Amersfoort. Zondagmorgen is door de gemeente politie alhier aangehouden en gisteien naar de strafgevangenis te Utrecht overgebracht zekere J. B. S., gejiensionneerd O. I. militair, te dezer stede wegens het ple gen van ontuchtige handelingen met meisjes van 11 en 14 jaren. Jl. Woensdag gaf de Gemengde Zangvereeniging alhier in de concert zaal der sociëteit Amicitia hare tweede jaarlijksche uitvoering, die wat den zang betreft, als uitnemend geslaagd mag hee- ten. Het uitgebreid progamma werd vlug en flink ten gehoore gebracht. Moch ten de stemmen in enkele passages nog wel een weinig zwevend zijn en niet die vastheid heb' en, die eene langdurige oefening eigen m*akt, de kooren waren bijzonder goed en werden flink en krach tig gezongen. Uit alles bleek, dat hier met ernst den zang werd beoefend. Hulde aan den wak keren directeur, die in zoo korten tijd een koor wist samen te stellen, dat reeds nu voor vele haier zustervereenigingen nirt behoeft onder te doen. Een zeer geanimeerd bal besloot den gezelligeri en genotvollen avond. Meer en meer wordt het zekerheid dat het alhier te bouwen gezamenlijk station op zeer grooten afstand van de stad zal komen, n.l. 600 meter verder dan het station aan de lijn Nijmegen, dus ongeveer 15 A 17 minuten buiten de voormalige Uirechtsche poort, die het dichtst er bij is gelegen. En dat bij een stad voor de helft van nabij door de spoorweglijnen ingesloten, zoodat men op vijf van de acht toegangswegen, ieeds even buiten de pooit wordt gestuit door een spoorweg-overweg. Zou het geen zaak zijn voor de burgerij om ernstig tegen een dergelijk plan op te komen. Aan de puaten van beschrijving voor de 114e gewone algemeene ver gadering der Maatschappij tot bevorde- nrig der toonkunst en hel daaraan ver bonden huishoudelijk muziekfeest op Zaterdag 10 en Zondag 11 Juni a.s. alhier te houden, ontleenen wij het volgende. De vergadering wordt gehouden in het logement op den Amersfoortschen berg ondei vooizitterschap van Mr. J. N. van Hall. Behandeld zullen worden 1. Verslag van den toestand der Maat schappij en harer Afdeelingen. 2. Keuze van Leden van Verdienste en Corresporideerende Leden. 3. Keuze der Commissie voor het Kunstenaarsfonds. 4. Keuze der Commissie voor het na zien der Rekening, enz. 5. Keuze van een Hoofdbestuurderter vervanging van den Heer Dan. de Lange (aftiedende). Aanbevolen worden (Art. 34 der Wet) de Heeren Dan. de Lange en A. Rehbock. (Deze Voordracht is alphabetisch gesteld.) Het Huishoudelijk Muziekfeest op Zater dag 10 Juni 1893, des avonds te 7'/j uren, en Kunstenaars-Concert, op Zondag 11 Juni 1893, des namiddags te 1 uur, wordt gehouden in de Muziekzaal van de Sociëteit Amicitia. Feestdirecteur is de Heer H. W. Petri. Solisten: Mejufvr. A. Reddingius, (Am sterdam) Sopraan, Mejufvr. E. Hol, (Utrecht) Sopraan, De Heer J. J. Rog mans, (Amsterdam) Tenor, De Heer A. Spoel, ('s Hage) Bariton, De Heer Henri Petri, (Dresden) Viool. Begeleiding door het stedelijk Orchest van Utrecht. Op het Kunstenaars-Concert worden de Solo-Voordrachten begeleid door Mej. M. E. Van Driel. Het programma van Zaterdag 10 Juni te 7'/2 uren 's avonds luidt. Het groote Lied, voor Sopraan-Sola, Koor en Orkest, Op. 125. Bol. Viool- Concert, Op. 61. L. vau Beethoven. De Roze, voor Bariton-Solo met Orkest, Op. 12. Dan de Lange. Lobgesang, Op. 52. F. Mendelssohn Bartholdy. Dat van Zondsg 11 Juni te 1 uur 's namiddags: Psalm 90 en 1*22 (a capella) J. P. Sweelinck. Voordrachten van So listen. Van een oud Vrijertje. Houw en trouw. Koren a Capella. Joh. J. H. Ver huist. De Feesluilvoeringen en de Repetitie rijn, onder de hierna te melder voor- waaiden, toegankelijk. liet Lidmaatschap is tot en met u.be- gnp van dei llden Juni e.k. uitsluitend verkitjgbaai legen betaling van f7 50 t ij den Heer P. Kleynhens te Amers foort, Penningmeester der Feestvierende Afdeeling. De Feestavond is toegankelijk vooi de Donateurs, Donatrices, Honoraire- en Gewone Leden der Maatschappij, op ver-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 2