Staten-Generaal. BUTËMDSCll OVEBMT. Plaatselijke berichten. zich b(j kunnen neerleggen, maar by die premie op het dienen in het leger moet het blijvendat is waarlijk al mooi ge noeg. Voor civiele betrekkingen den toe gang voor civiele personen onmogelijk te maken, is een stelsel van uitsluiting ten gunste van das Militar, hetwelk wij aller minst kunnen goedkeuren. Bij de heer- schende toestanden, waarin zorgvuldig alles dient vermeden wat nog meer ver bittering onder de volksklassen kan ver wekken, achten wij de bepaling van den directeur-generaal bovendien een onvoor- zichtigen stap, waarop hij, naar wij ho pen, na nadere overweging zal terugko men." De bedrijfsbelasting. De Bedrijfsbelasting is na ,een lang durig debat de Kamer heeft er onge veer vijf weken aan besteed te midden van de tropische hitte van dezen zomer aangenomen met 55 tegen 34 stemmen. Een der merkwaardigste artikels dezer wet, die met de Vermogensbelastings in het tekort door de vermindering der accijnsen op zout en zeep, de afschaffing der patentwet, enz. moet voorzien, is natuurlijk art. 9. Dit artikel beval het zoogenaamd tarief, waarnaar de aanslag geregeld wordt welke aanslag thans dooi ieder, die uit eenig beroep of bedrijf inkomsten trekt, moet worden voldaan, ook al was dat beroep of bedrijf vroeger niet aan patentrecht onderworpen. Men zal dan voortaan moeten betalen Voor een inkomen van f650 fl, «700 «2, Daarna een opklimming van f 0,75 voor elke f 50 tot een inkomen van f 1500, waarvoor f 14 wordt betaald. Voor inkomens boven de f 1500 wordt gevorderd f 14 plus f2 voor iedere f100 boven de f1500 tot f 8200. Van iedere f100 boven de f8200 wordt f 3,20 gevorderd. Heeft men belastbaar vermogen, dan betaalt men voor bedrijfsinkomsten van f 250 lot f 300 f 1,25 en verder met opklimming van f 0,75 voor iedere f50 tot f 1100 toe. Boven de f 1100 wordt betaald f 14 plus 2% van het meerdere. Stijgen de bedrijfsinkomsten, gevoegd bij 4°lo van het belastbaar vermogen, boven de f 8200 dan begint de hoogere heffing van 3,2°/o. Naar bovenstaand tarief zal iemand, die een jaarlyksch inkomen van bijv. f2000 geniet en niet in de vermogensbelasting is aangeslagen, aan bedrijfsbelasting (alias patentrecht) hebben te betalen f 14 5 X f2 f24. Voor hen, die vroeger geen patent verschuldigd waren, is deze belasting geheel nieuw. Natuurlyk wordt de wet Op hel heffen van patent buiten werking gesteld. De werking van het door den Mi nister van Justitie genomen besluit be treffende de landverhuizers doet zich te Rotterdam reeds gevoelen. De toevloed van landverhuizers vermindert zichtbaar eo zal zich binnen enkele dagen tot tien tallen beperken. De minister van financiën heeft het wetsontwerp op de grondbelasting naai de Koningin-regentes gezonden, zoodat het ieder oogenblik bij de Staten-Genp- raal kan inkomen. Naar de Standaard verneemt is de president van het Bestuur van Neerbosch (en vermoedelijk ook meerdere bestuurs leden) tegen gister, Maandag, voor den rechtar te Arnhem gedagvaard terzake de beweerde mishandeling van kinderen daar. Hoe rustig en kalm het anders ook in den gemeenteraad te Kuilenburg toe gaat, Woensdagavond scheen zich echter een raadslid te hebben voorgenomen, eens in kernachtig Hollandsch te ant woorden. Op een door den voorzitter uitgebracht verslag, naar aanleiding van een in eene vorige vergadering door datzelfde lid gemaakte aanmerking om trent de uitvoering van aangenomen kregen had. «Hebt ge het verstand verloren, vrouw Zijne vrouw zuchtte. »Zeg, wat moet dat alles beteekenen?" «Als ge mij met rust hadt gelaten dan had ik den schat gevonden, er is eene waarzegster hier geweest die Eensklaps ging Giesen Berend een licht op. Eene vreeselijke godslastering rolde van zijne lippen. Hij greep zijne vrouw bij de haren en schudde baar woest heen en weèr. «Zeg," riep hij met harde stem, «was het een man of eene vrouw, die je dat heeft wijs gemaakt?" «Eene arme vrouw." «Hoelang geleden?" «Een paar uur." «Vrouw, je bijgeloof heeft mij onge lukkig gemaakt. Wat zal ik nu den no taris zeggen?" «Den notaris?" vraagde de vrouw. ^wijg) w'e sprak er over den notaris, ik niet, begrijpt ge ik niet," en zijne vrouw terugstootende ging hij haas tig de heide op. Bij het kreupdbosch gekomen liet hij een scherp gefluit hooren, waarop een man te voorschijn kwam. Die man was de notaris Gonnals, de edele man, de man van fatsoen, de man van de wereld. genveentewerken, antwoordde deze: «Je liegt het, burgemeester, dat heb ik niet gezegd, en als ik het gezegd heb, dan deed ik dit onder een koffiepraatje. Terecht merkte de voorzitter op, dat in den raad geen koffiepraatjes werden ge houden. Bij motie werd hpin daarop het woord ontnomen. In de vergadering der Tweede Kamer van Vrijdag interpelleerde de heer Brant- sen van de Zijpe de Regeering over de maatregelen, die zij denkt te nemen om den uitvoer van hooi te beperkenbij de tegenwoordige schaarschte is de Min. van Buitenl. Zaken zelfs als agent van Frank rijk opgetreden, dooi in de St. Courant de aandacht te vestigen op de daar be staande behoefte. De aanbesteding voor onze troepen zal schade lijden als de uitvoer niet tijdelijk wordt verboden. De Min. verwierp hel tot hem gericht ver wijt; in de St.-Courant worden altijd mededeelingen gedaan die voor den land bouw van belang zijn. Tot verbod van uitvoer heeft de Regeering het recht niet. De heer Mutsaers deelde geheel de ziens wijze des Ministers. De heer Tijdens drong aan op beperking van het gebruik van stroo in kartonfabrieken en op de stallen, waar het door turfstrooisel kan worden vervangen. De heer Van Beu- ningen wenschte verlaging van spoorweg tarieven voor hooivervoer. De heer A. van Dedem zag geen gevaar in verbod van uitvoer in buitengewone gevallen. De heer Brantsen deed uitkomen, dat hij tijdig heeft gewaarschuwd voor de ge volgen van den rampzaligen toestand, dien hij te gemoet ziet, stelde hij de Regeering verantwoordelijk. De heer Plate wees op aanbiedingen uit Hongarije, Schotland en Amerika, die het evenwicht zullen heislellen. Bij de tweede lezing der Bediijfsbe- iasiiug kwain nog een voorstel van de Commissie van Rapporteurs om in de wel uil te drukken, dal van de uitbe talingen van verzekeringsmaatschappijen aan verzekerden geen belasting zal wor den betaald. Deze wijziging werJ door den heer Borgesius bestreden, door den Minister noodig geacht, en aangenomen met 47 tegen 41 stemmen. De geheele wel werd aangenomen met 55 tegen 34 stemmen. Het wetsontwerp tot het veileenen van een crediet voor een proef met de invoe ring van opium-regie in een gedeelte van Java werd aangenomen met 58 tegen 20 stemmen. De Kamer ging uiteen tot 25 Juli. Het zal niet dikwijls gebeuren, dat over een pariemei,tsveig idtring zoo lang wordt nagepraat, als over de zitting der Fran- sche Kaïner van j. I. Donderdag. Zij is dan ook het zotste geweest, wat ooit op dat gebied werd vertoond. Het boulangistisch blad La Cocarde had het publiek er op voorbereid, dat er nu iets verschrikkelijks aan den dag zou komen. De Redactie was in het bezit geraakt van stukken, gestolen uit den brandkast der Britsche ambassade te Parijs, waaruit zou blijken dat Clémen- ceau, het zeer in verval geraakte hoofd der radicalen, met Engeland en den Egyptischen Khédive had geknoeid, om tegen betaling te bewerken, dat de Ka mer Frankrijk's invloed in Egypte zou prijsgeven. De boulangisten Déroulède en Millevoye zouden deze zaak in de Kamer ter sprake brengen, nadat de eerste vooraf vergeefs had getracht, den president- Minister inzage van die stukken te doen nemen. De vergadering werd door een over- tali ijk publiek bijgewoond; Millevoye ving aan met een vraag naar den toe stand van Herz. De premier Dupuy ant woordde, dat deze zoo ziek was, dat aan zijn vervoer niet kon worden gedacht. «Welnu," zeide hij, «hebt ge het?" «Men heeft het my ontstolen," ant woordde de strooper. «Wat zegt ge?" «Ja, ik wil er mijn hoofd onder ver wedden, dat het weèr in het huis is, want uit ik liet gehaald heb. Maar stel u gerust, al is het mij thans mislukt, hebben zult ge liet, dat heb ik gezworen. Gelukkig dat ik aangehaald ben geworden, ik kom er nu met eenige boete af." «Dal is al heel gelukkig," sprak de te leurgestelde notaiis. «O, zeer gelukkig, maar die boete kan ik niet betalen en ik heb geen lust een paar dagen te Zdoor te bren gen, dus" «Dus?" vraagde de notaris. Dus moet gij mij die geven, dal is natuurlijk." «Maar I" «O, ge kunt ze van het beloolde geld aftrekken, want mijn eed zal ik houden stemt ge toe?'' «Helaas, het zij zoo! ik moet wel." «Dan wil ik u groeten tot weerziens I IX. De politie, die altyd ijverige politie, dat honderdhandige lichaam, dat zich nu (Hij is Maandag overleden). Daarna vroeg Millevoye, ol de Regeering wist, dat Engeland invloed op de Friinsche staatkunde uitoefent, en in de Kamer een agent heeft, die het daarbij behulp zaam is? Als de heer Millevoye over deze zaak de Regeeiing wil interpelleeren, antwoordde Dupuy, dan behoort bij daartoe schriftelijk aanvraag te doen Millevoye had spoedig die aanviaag ge reed, en toen hij haai toelichtte en daarbij den naam noemde van Clémen- ceau, die heel bedaard zat toe te luisteren, somineeide deze hem om zijn beschuldi ging van landverraad met afdoende be- wyzen te staven. Nu begon Millevoye zijn stukken voor te lezen, ondanks de waarschuwing des Voorzitters, dat de internationale welvoegelijkheid verbood van gestolen documenten gebruik te maken, en de verklaring van den pre mier, dat hij de verantwoordelijkheid voor deze voorlezing van zich wierp. Maar hoe verder Millevoye las, hoe dui delijker het bleek, dat hij zich op de lompste wijze had laten beetnemen, want er kwamen zulke onmogelijke dingen in, dat ieder, behalve de door partijhaat verblinde boulangisten onmiddellijk had kunnen bespeuren, dat men met onder geschoven prullen te doen had. «Ge zijt het slachtoffer eener mystificatie," riep de Minister van Buitenlandsche Zaken. Toch ging Millevoye voort. Eindelijk werd het zoo erg, dat de Kamer in een bulderend gelach uitberstte; te midden van het rumoer stond Déroulède op, verplet door het allerdwaast figuur, dat zijn vriend maakte, en zei dat hij ontslag nam als Afgevaardigde. Weinige minuten later wist Millevoye niets beters te doen hij pakte zijn papieren bijeen, stelde ze den Voorzitter ter hand, en nam mede ontslag. Het is verder gebleken, dat aan de ambassade geen enkel stuk wordt gemist. De mooie collectie is gemaakt door zeke ren Norton, die haar verkocht aan den heer Ducret, directeur van de «Cocarde," voor 100.000 francs, waarvan hij het tiende deel reeds had ontvangen. Beide heeren zijn in hechtenis genomen. Twee vrienden van Millevoye begaven zich na Norton's arrestatie naar diens woning, en wisten zijn vrouw te bewegen hun de 10.000 francs ter liar.d te stellen. Norton vernam dat eeist later en in zijne woede, dat de buit Item was ontgaan, bekende hij alles. En daarmee is nu het boulangisme voorgoed dood. Belachelijker verdwijning van een politieke hansworsterij is niet denkbaar. Onder de werklieden-vereenigingen te Panjs heerscht eenige gisting. De Mi nister van Binnenlandsche Zaken heeft tot haar bureaux een aanschrijving ge richt, waarin zij worden herinnerd aan haar verplichting om zich te houden aan zekere wettelijke bepalingen, ook wat de mededeeling van haar statuten aan de plaatselijke autoriteiten betreft. Daar is men niet tevreden over: Zondag was een groote meeting belegd van besturen en leden, en daar werd een motie aan genomen, strekkende om den Parijschen gemeenteraad op te dragen zich lot het staatsbestuur te wenden met de mede deeling, dat een algerneene werkstaking zal worden uitgelokt, zoo de Regeering die aanschrijving niet intrekt. De Kamer verwierp een voorstel van Dreyfusz lot het afkondigen van een algerneene amnestie wegens deelneming aanoproeiige bewegingen. De Regeering had er zich tegen verklaardwel wil zij zooveel mogelijk persoonlijke kwijtschel ding van straf toestaan. Geheel Engeland, inzonderheid de havenplaatsen van het Zuiden, zijn ver vuld van de ontzettende ramp, die de Britsche Marine in de Middellandsche Zee heeft getroffen. Bij een eenvoudige ma noeuvre nabij de kust van Syrië, op klaar lichten dag, met een kalme zee, is het reusachtig pantserfiegat "Victoria" aan gevaren door de «Camperdowu"; het kieeg een gat op zijde, de waterdichte compartimenten aan den eenen kantliepen eens als een monster der veschrikking aan den arme vertoond en dan weèr als een galant edelman in gebogen houding den rijke nadert, die den geringe zoo vaak met zijn ijzeren scepter behterschl en met geketende handen zich den slaaf der aanzienlijken noemt, de politie zeg ik, had zich de inbraak bij de dames Alphing aangetrokken. Want die steelt is arm, bij wien gestolen wordt niet. Terstond verdacht men Giesen Bei end. De getuigenis van den heer Banner, die zeide, het bewuste papier in zijne hut te hebben gevonden, de verklaring van de vrouw van den dood ge.-chotene, namenlijk, dat haar man met Giesen Berend te zamen was uitgegaan op den bewusten avond, gaven wel recht hem te verdenken. Volgens zeggen der dames Alphing was het middernacht toen de andere inbreker zich uit de voeten maakte, maar juist te middernacht was Giesen Berend ver van daar aangehaald door twee veldwachters, hij moest zijne boete betalen doch had tevens zijne alini vol komen bewezen, d. w. z. dal hij zich op den tijd van de inbraak op eene andere plaats bevond. Giesen Berend lachte in zijn vui.>t en wachtte op eene goede gelegenheid nog maals de schuldbekentenis in handen te krijgen. vol, het schip verloor zijn evenwicht, werd door de beide kolossale kanonnen in den toren topzwaar, en zonk met den kiel naar boven in de diepte. Van de ongeveer 576 opvarenden zijn er 260 omgekomen, waaronder ook du bevelvoerende admiraal Tiyon. Van den omvang van zulk een feit kan men zich geen voorstelling maken. Het geldelijk verlies is groot: het schip heeft ruim S'/3 rnillioen gulden gekost. Maar zooveel jonge iiiaunen in een punt des tijds omgekomen, zooveel familiën van een harer leden beroofd, --er is niet aan te denken! Mevrouw Tryon had haar echtgenoot, een voortreffelijk, uiterst be kwaam gezagvoeder, op Malta verlaten; haar terugkeer in Engeland was door een vriendenfeest gevierd. Toen zij zich te bed begeven had bereikte haar de nood lottige tijding. Op een klein getal na zijn de herstem mingen voor den Duitschen Rijksdag thans bekend. De juiste cijfers der ver schillende partijen kunnen nog niet ge geven worden; dat is trouwens voor niet- Duilschers van minder belang. Zooveel is zeker, dat vooral de conservatieven en de nalionaal-liberalen belangrijk hebben gewonnen, terwijl de zegepralen der sociaal-democraten minder talrijk zijn dan aanvankelijk werd gedacht. Dit maakt, dat de kansen voor de aanneming van de legerwet in den nieuwen Rijksdag niet weinig zijn gerezen. De sociaalde mocraat Bebel werd tweemaal gekozen, te Straatsburg en te Hamburg. Gelijke eer viel den beruchten anti-semiet Alh- wardt ten deel. De Italiaacsche Kamer van Afgevaar digden heeft een begin gemaakt met de beraadslagingen over het voorstel der Regeering tot reorganisatie var, het Bank wezen. De oppositie heeft Dog gepoogd een spaak in het wiel te stekende oud- Ministei Di Kudir.i stelde een motie voor tot uitstel. Doch de premier Giohtti diong ten sterkste aan op onverwijlde behan deling, in het belang van het crediet van Italië en maakte daar zelfs een Kabinets- quaestie van. De motie werd verworpen met 238 tegen 143 stemmen en 21 ont houdingen. In het Ni orweegsche Storthing is een nieuw bewijs gegeven van de toenemende begeeite om de Unie met zweden te verbreken. De liberale meerderheid nam een voorstel aan om voortaan de Noor- sche vlag te voeren zonder het Unie- teeken. Dinsdag den 18 Juli aanstaande, van 's ioormiddags negen tot vijf uren des namiddags, geschiedt ten raadhuize de verkiezing van vijl leden voor den gemeenteraad, ter vervulling van de plaat sen die openvallen door periodieke aflie- ding op den eersten Dinsdag van Septem ber eerstkomende van de heeren W. A. Croockewit, Mr. J. G. A. Van Zijst G. J. baron Van Hardenbi oek van Ammerstol, H. VA. Vun Esveld en M. W. F. J. de Jong. De agent van politie le klasse J. de Vos heeft, na 36 jarigen dienst, pen sioen gevraagd. Voor de betrekking van leeraar in de Fransche taal en letterkunde aan het gymnasium en de hoogere burgerschool met vijf-jarigen cursus hebben zich acht sollicitanten aangemeld. Heden wordt hier classicale ver gadering gehouden ter voorziening in de vacaturen welke zullen ontstaan door de periodieke aftreding op 31 December van het lid-ouderling J. J. Kleber en zijn secundus C. Maas. Nog moet gekozen worden éen lid van hel classicaal bestuur, wegens het overlijden van ds. H. F.Creutz berg, predikant te Hoogland, en van éen secundus, in plaats van ds. G. Verrijn Stuart, die vertrokken is. De heer B. van 't Eind heeft zijne benoeming tot diaken bij de Ned. Her vormde gemeente alhier aangenomen. En die gelegenheid kwam. De strooper had zijn eed gehouden om dat die hem bijnu vier honderd gulden opbracht en de notaris, de gevleide ge achte man, had elk jaar acht honderd gulden meer in handen. Dat zelfde papier bevatte tevens de schuldbekcntnis van den heer Wilier ten bediage van vierhonderd gulden jaarlijks tot aan den dood der beide dames. Deze ongeloovige, ruwe man, de man, zonder opvoeding en beschaving, de man, die nooit veinsde en geen bedrog kende, had in het diepst van zijn gemoed een woord«plicht." De schuldbekentenis was verdwenen, de schuld echter niet en daarom gnf de heer Wilier eene nieuwe schuldbeken tenis. En wilt ge nog weten, waarde lezers, wat er van hem geworden is, die ga in dit korte verhaal hebt hooren noemen? Welnu, de strooper Giesen Berend leefde steeds voort zooals hij altijd geleefd had. Doch toen zijne vrouw gestorven was, die, hoe zwak zij ook was, zijn drift altijd nog wist te temperen, viel hij weldra van kwaad tot erger en kan het u ver wonderen dat de beul een einde aan zijn leven maakte? De heer Banner mocht zich spoedig in het bezit van een goede betrekking Ds. M. J. Bouman te Voorthuizen zal a.s. Zondag 2 Juli door Ds. van Goor van Bunschoten wederom bij zijne oude gemeente Gereformepide keik B al hier worden bevestigd. Behalve de bij onze stadgenooten bekende en zoo zeer gewaardeerde excur sie tieinen naar Nijmegen en Cleef, laat de Holl. IJ. S. M. dezen zomer extia treinen loopen naar Bentheim, (zie achter staande advertentie). Deze aloude bad plaats biedt zooveel natuurschoon, dal wel niemand zich een uilstapje derwaarts zal beklagen. Een mislnkte jacht. Een dezer dagen deed zich alhier een geval voor, dat èn omdat het zoo zelden vooikomt èn om der wille van de vroo- lijkheid vermeld verdient le worden. Zekere S., aan den Hooglanderweg wo nende, was veroordeeld tot betaling van eene schuld teizake van handel, ten be hoeve van Gebr. v. d. B. alhier. S., was óf onwillig óf onmachtig tol voldoening van die schuld. Alle formaliteiten, bij de wet voorgeschreven, waren in acht ge nomen en thans zou men overgaan tot toepassing van lijfsdwang om betaling te erlangen, met andere woordenmen zou trachten [S. te gijzelen. Een deur waarder uit UtFecht deed men daartoe overkomen. En deze ambtenaar, verge zeld van een drietal heeren, ging op weg om te trachten het vonnis uitte- voeren en S. bij het lijf te krijgen en achter slot en grendel te zetten. Men weet dat zulks gewoonlijk niet gemak kelijk gaat en daarom nam men zijn toevlucht lot list. Een van de heeren zou S. een bezoek brengen, een praatje met hem aanknoo- pen, ongemeikt hem op straat en alzoo in den strik lokken, die hem was gespannen in den vorm van den deur- waalder met de overige twee heeren, die zich een eind verder verdekt hadden, opgesteld, en S., zoodra hij in hunne nabijheid was gebracht, zouden grijpen. Prachig idéel Zoo gezegd, zoo gedaan De aangewezen heer treedt de woning van S. binnen. .Goeden moigen!" „Goe den dag mijnheer," is het antwoord. «Wat is er van mijnheer zijn dienst?" Mijnheer begon nu over het weer en andere zaken te spreken en weldra ont spon zich een amicaal gesprek. Maar de pogingen om 8. buiten de deur te krijgen mislukten totaal. S. had lont geroken of het lustte hem niet eene wandeling te maken. Mistroosl verliet mynheer de woning van hem op het be nemen van wiens vrijheid het was ge munt. Onmiddellijk nadat hij zich weder in de buitenlucht bevond treedt een buur man van S. op hem toe en vraagt nieuws gierig wat er met S. aan de hand is, of hij «de kast" in moet, zoo ja waarom en wie hem «er in laat stoppeo, gevolgd door velerlei andere vragen. Al vragende en antwoordende is men afgeloopen, totdat men de antwoor dende heer had daar niet aan gedacht de hinderlaag is genaderd, waaruit a c h l ran begeering tot grijpen tintelende oogen van drie heeren, waarvan een met een bril op gluren naar de twee aan komenden, van wie men denkt dat een de delinquent is. In een ondeelbaar oogen blik vliegt het drietal te voorschijn en grijpt, terwijl de deurwaarder uitroept Gij zijt mijn ai restant" den man beet, die den mijnheer welke het bezoek heeft afgelegd, vergezelt. Geheel ontdaan, vraagt de aangegrepene»Uw arrestant?" «Maar mag ik dan de redenen weten die tot deze arrestatie aanleiding geven?" «De redenen?" is de wedervraag. «Die weet gij even goed als wij I Gy, S., zijt gelden schuldig aan v. d. B. en omdat ge die niet betaalt wordt ge bij deze in gijzeling gesteld," zoo wordt gedecideerd gezegd. «Maar," roept de ander, »gij vergist u, mijne heeren. Ik ben S. niet maar B., een buurman van dezen, en ik wandelde met mijnheer slechts op, om eenige inlichiingen aangaande S. inlewinnm." Mijnheer, buiten zich zeiven van lachen, veihiugen. Het was een aangenaam huishouden, dat bestond uit de beide oude dames en de jonggehuwden. De liefde heerschte er en de liefde schudde uit hare milde hand alles wat alleen ge luk kan aanbrengen, want het ware ge luk heeft tot moeder «de liefde." al het andem geluk, helaas! door de wereld zoo dikwerf nagejaagd, is geen kind der liefde, maar verbeeldt zich het te zijn. En wat de notaris Gonnals betreft? Hel is waar, hij bleef door de wereld geacht en bemind, maar bij zijn sterfbed kon de vleierij der wereld geen glimlach meer op zijne lippen brengenop zijn sterfbed werd zijn geweten niet langer in slaap gesust door de wereld die hem biaaf noemde. Tot zijn sterfbed drong de wereld niet door. Toen zag hij weduwen en weezen die arm waren geworden door zijne schuld, huisgezinnen wier geluk hij verwoest had, mannen op wier voorhoofd hij den stempel van den laster had gedrukt. Van dat alles kon de wereld hem niet bevrijden op zijn sterfbed, en eindelijk stond zijn levenswijzer, die met rustelooze ijver ruim vyftig jaar «en cirkel beschreven had, stil. en weèr eeuwigheid I. En daarboven zijn hoofd werd de hemel met grauwe wolken overdekt en Gods

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 2