BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Ingezonden. zich een ketel «et haard, van zulk een vorm, dat het een nog het ander in het oog valt. Alleen is een beduidend stoom- lekken te zien. Midden in het voertuig staat een toestelletje waarmee het be stuurd wordt, waar de stoomfluit werkt en de hefboom tot het in gang stellen en stilhouden ook aanwezig is. Voor eenige maanden nam men te Gent reeds proeven, waar men het een en ander omverreed, doch deze reis (het was een proefrit) is goed geslaagd." Ter zake van de a. s. behande ling der kiesrechtuitbreiding meldt men uil 's-Gravenhage aan de Telegraaf, dat by de meerderheid der liberale Kamer leden het plan zou bestaan, met behulp van de Katholieken het wetsontwerp te doen vallen. Daaitoe zou het op art. 3 een voor de regeering onaannemelijk amen dement worden ingediend. Van andere zijde wordt dit gerucht bevestigd, en er bijgevoegd, dat in dat geval de Kamer niet zal worden ontbon den, maar waarschijnlijk een ministerie- Roêll zul optreden. Deze geruchten komen tot ons uil goede bron, maar wij deelen ze niet zon der eenig voorbehoud mede, zegt genoemd blad. De Maasbode schrijft aangaande de vergadering van de Noord-Brabantsche Tweede Kamerleden; «De afgevaardigden van N.-Brabant zullen den 31sten dezer een vergadering houden te 's Hertogenbosch, waar de kieswet het ontwerp der verhandelingen zal wezen. Moge deze vergadering het succes hebben, geen minder dan dat, het welk de wet van Bergansius uit de we reld hielp. Wij wenschen haar kracht en vooral moed en vastberadenheid toe; wat men hiermede wint, heeft de Noord-Bra bantsche motie geleerd, die ons volk voor zulk een groote ramp heeft bewaard. Er hangen weer allerlei geruchten in de lucht over concessiën, en de liefelijk ste vredesmuziek doet zich achter ze kere schermen hooren. Voorposten, half gewonnen naar men meent, worden uit gezet om het teirein te verkennen en bier en daar bij verrassing een verove ring te maken. Maar die liefdelijkheden mogen niemand bedriegen, en die intri ges niemand inpakken. De toekomst van Nederland hangt van de gebeurtenissen der eerstvolgende weken af, en nogmaals ziet Noord-Brabant de gelegenheid voor zich geopend, om ons volk een schier onwaardeerbaren dienst te bewijzen. Moge het met mannenmoed die gelegenheid aangrijpen I" Zondag had te Amsterdam een druk bezochte meeting plaats voor Algemeen Kies- en Stemrecht. Verschillende spre kers en spreeksters voerden het woord. Er heerschte een vroolijken prettigen toon en waarschijnlijk ook wel daardoor een voorbeeldige orde. Het aantal bezoekers wordt op 15000 geschat, waaronder ver tegenwoordigers van een vijftigtal ver- eenigingen uit alle oorden des lands. Bij den raad van State is thans een wetsontwerp op den leerplicht aanhangig gemaakt. Door den Minister van Oorlog is be paald, dat de miliciens der lichting 1893, die binnen tien maanden tijd, gerekend van den dag hunDer indiensttreding, blijk geven van bruikbare korporaals te zijn en zich door een zeer goed gedrag on derscheiden, daardoor recht krygen op verlof voor den tijd van twee maanden, met behoud van soldij. By een militaire marsch van het garnizoen te Breda bleven, zooals gemeld wordt, dezer dagen wegens het warme weder de helft der soldaten achter. Naar aanleiding daarvan heeft dr. Kuhne, offi cier van gezondheid le kl. te Breda, aan den Minister van Oorlog een request ge richt, waarin hij verklaart, dat voor den infanterist niet deugen: lo. de zware schako 2o. het riemstelsel3o. de zware aan, en alles zeker in afspraak met haar, want anders zou hij het niet wagen en nog twijfel ik, waarom Alice hare stelling zoo ernstig verdedigt! Daar is dan de tegenpartij te zoeken. Ik heb iemand met gesloten vizier te bestryden, die bovendien nog alle voordeelen van zyn standpunt bezit. Voor den duivel, dat is geen gelijken strijdnu zal ik ook mijn bondgenooten in het vuur moeten brengen, om de krachten gelijk te maken. Was hij maar niet zoo onhandig! Maar daartoe zal hy toch wel te gebruiken zijn, om dien geheimvollen onbekende tot opening van zijn vizier te dwingen, of tot het opgeven eener betrekking, die hem in staat stelt, zich dagelijks beter in Alice's gunst te kunnen indringen, terwijl ik misschien in weken geen gele genheid vind, haar te zien of te spreken." Hy was met die alleenspraak den be diende langzaam vervolgd en bevond zich weldra voor het helder verlichte hotel Sunderland. Met een kort besluit trad hij het portaal in, klom den beneden trap op en wendde zich toen rechts af naar de kamer van lord Spencer. VII. De gravin van Clancanty was des an derendaags 's morgens nog aan haar toi- bepakking; dat daardoor in oorlogstijd de soldaten in massa zullen achterblij ven en deze bepakking zullen wegwer pen. Hij wenscht daarom dat de schako veel lichter zal woiden en de handschoe nen zullen vervallen; voorts wil hij den ransel doen vervallen en de achteitasch doen vervoeren met transportkarren. Nu Davenport geen vergulden wa gen meer heeft en ook andere vertoonin gen, als maaltijden enz., achterwege blij ven, is het met zijn roem gedaan en koopt men zijn olie niet meer. Te Dord- decbt, waar hij séances gaf, kwam slechts weinig publiek en dat er den laatsten avond verscheen, kwam er om herrie te maken, of maakte althans herrie, tenge volge waarvan de zaal ontruimd werd. TWEEDE KAMEK. De Tweede Kamer heeft gisteren hare werkzaamheden hervat. Tot voorzitters der verschillende afdeelingen werden ge kozen de heeren Goekoop, Kerkwijk, Bahl- raan, Van Delden en Van Houtentot ondervoorzitters: de heeren Borgesius, Mees, Keuchenius, Kaay en Roëll. Daarna werd het openbaar debat geopend over het wetsontwerp, regelende de kiesbe voegdheid. De heer Travaglino kreeg het eerst het woord en bestreed de grondgedachte van het ontwerp als democratisch en dus in strijd met de monarchale beginselen, en beweerde, dat het tot gevaarlijke com- sequentiën moest leiden. Hij achtte de kenteekenen, geschiktheid en welstand niet in overeenstemming met art. 80 der Grondwet. De regeering eischt in haar ontwerp voor beide negatieve bewijzen en de Grondwet wil positieve. Ook zijn de kenteekenen lezen en schrijven zwak en onvoldoende. De heer Travaglino verklaarde zich verder een warm voorstander van het Haagsche adres, dat ook door Heemskerk den vader der grondwet, was geteekend. Hij smeekte verder, dat God Oranje met Nederland en Nederland met Oranje mocht behoeden tegen deze noodlottige en door niets gemotiveerde ontwerpen, waartegen alle conservatieve elementen in de Kamer zich moesten verzetten. Amst. Crt. De spanning, welke tegenwoordig, ook naar aanleiding van Siam, tusschen Frankrijk en Engeland bestaat, heeft een der medewerkers van de Figaro aanlei ding gegeven Sir Charles Dilke, den bekenden Engelschen staatsman, te inter viewen over de quaestiën welke beide landeD scheiden. Sir Charles Dilke zag in de Siameesche quaeslie volstrekt geen gevaar, althans indien Frankryk niet tot annexatie van Siam overging. Ernstiger echter achtte hij de quaestie omtrent de visscherij aan de kust van New-Foundland. De laatste incidenten aldaar doen ieder oogenblik een uitbar sting tusschen de verbolgen visschers vreezen en een oorlog tusschen beide landen zou in dat geval niet onmogelijk wezen. Nog altijd wordt de visscherij op de bedoelde kusten geregeld door bet tractaat van Utrecht, maar dit tractaat voorziet in lang niet alle gevallen. De Engelsche staatsman zou het zeer wen- schelijk achten, indien eene oplossing voor dit geschil werd gevonden, b.v. door Frankrijk een schadeloosstelling te geven voor den afstand der visscherij, maar niet alleen deze quaestie eischt een op lossing. In de eerste plaats heeft men nog het Egyptische vraagstuk, waarin Sir Charles Dilke, hoewel ontkennende dat Frankryk in het Nijldal grootere rechten heeft dan eenige andere Luro- peesche staat, toch aan de zijde van Frankrijk slaat, omdat z. i. de bezetting van Egypte uit een militair oogpunt voor Engeland gevaarlijk is. In de quastie omtrent Madagascar echter meent Sir Charles, Frankrijk tot het uiterste te moeten bestrijden. Frank rijk moet het eiland verlaten, daar hel er zich nooit zal kunnen vestigen dan ten koste van een vreeselijken oorlog. De toestanden op het vasteland van Afrika gaven volgens den heer Dilke geen reden tot bezorgdheid of spanning, en hij sprak als zijn overtuiging uit, dat door wederzijdsche concessiën een toenadering in de koloniale quaestien tusschen beide landen wel mogelijk zou zijn. let bezig, toen haar broeder zich bij haar aanmelde. «Wat voert Charles zoo vroeglydig tot mij," dacht zij en liet hem verzoeken, haar in de salon te willen wachten. Toen zij die binnentrad zag zij den lord midden in de kamer staan, zoo stijf en onbeweeglijk als een der modelpop- pen in de magazijnen, aan welke de kleerenhandelaars hun hautes nouveautés laten bewonderen. «Goeden morgen, Charles," groette zij hem hartelijk, «verschoon mij, dat ik u zoolang heb laten wachten. Maar gij zijt nimmer zoo vroeg bij de hand, ten minste niet om uwe zuster te bezoeken. Waarom neemt gij niet plaats? Gij zult toch niet gekomen zijn, om dadelyk weder te vei trekken." (Wordt vervolgd In de Europeesche vraagstukken ech ter 20ude:i Frankrijk en Engeland nooit samen kunnen gaan. Nimmer zou het Lagerhuis een penny toestaan voor een tusscheukomst van Engeland hetzij ten gunste van Frankryk, hetzij ten bate der triple alliantie. De Engelsche politiek zal altijd moeten zijn een politiek van strikte onzijJigheid. Deze uitlatingen van Sir Charles Dilke hebben te meer beteekenis, omdat hy bekend is als diegene der Engelsche Staatslieden, welke tegenover Frankrijk altijd de meeste sympathieën heeft be toond. DeFransche minister van buitenl. zaken heeft Zondag de helft van een lang tele gram ontvangen, dat hem uit Bangkok is toegezonden. Siam stemt niet in met de volledige erkenning dei i echten van Annam en Cambodja op den linkeroever van de Mekong, maar schijnt de rechten, die Frankrijk ten Zuiden van den 18den breedtegraad doet gelden, als onbetwist baar te beschouwen. Op dienzelfden dag seinde Reuter Office uit Biussel: Het antwoord van Siam op het ultimatum van Frankrijk is op geen enkel punt bevredigend en werd niet aangenomen. De Fransche zaakge lastigde zal waarschijnlijk den 26en dezer Bangkok verlaten aan boord van de For fait. Door onmiddellijk tegengeweld zul- leu alle vijandelijke handelingen op Fran sche schepen tusschen Bangkok en de ver sperring in de rivier onderdrukt worden. De groote mogendheden zullen morgen met de blokkade worden in kennis ge steld. Met de reeks van stemmingen, die Woensdagavond laat in het Engelsche Lagerhuis gehouden werden, is de behan deling der artikelen van het home-rule- ontwerp, die ongewijzigd zijn gebleven, ten einde gebracht. Er blijven nu nog slechts ter behande ling over de nieuwe regeling der finan- cieele gevolgen van het wetsontwerp, de overgangsbepalingen en eenige door de regeering nieuw voorgestelde artikelen. De beraadslaging hierover heeft Donder dag een aanvang genomen. Uit alle gehouden stemmingen blijkt, dat de regeeringsmeerderheid aan den heer Gladstone getrouw bleef. Wanneer uil de slemmencijfers eenige vermindering dezer meerderheid bleek, was dit telkens toe te schrijven aan de Parnellistische afgevaardigden, voor wie verschillende artikelen niet ver genoeg gingen en op wier steun dus voor het ministerie niet altijd te rekenen viel. Onze stadgenoot de heer H. J. van der Zoo de Jong, leerling der Hoogere Burgerschool, heeft met gunstig gevolg deelgenomen aan het vergelijkend examen voor de Kweekschool voor machinisten te Amsterdam. De heeren M. W. F. J. de Jong, W. A. Croockewit, Mr. J. G. A. Van Zijst, H. W. Van Esveld en G. J. baron Van Hardenbroek van Ammerstol hebben de benoeming tot lid van den gemeen teraad aangenomen. Alhier is overleden in den ouder dom van 94 jaren de oud-strijder van 1830—31 Christiaan Boeten, gerechtigd tot het bijdragen van het Metalen kiuis. Door eenige ingezetenen is aan den gemeenteraad een rekest ingezonden, waarin verzocht wordt het vervaardigen van de verslagen der zittingen van deri gemeenteraad, thans aan de firma L. E. Bosch Zn. te Utrecht opgedragen, in het vervolg te doen geschieden door den heer P. J. Frederiks, lid van de firma A. H. Van Cleeff alhier, om, zoodoende een bedrag van f 000 dat jaarlijks thans naar Utrecht verhuisd, in de gemeente te behouden. Wij gelooven niet dat dit rekest het gewenschte gevolg zal hebben, daar reeds het vorig jaar door den uitgever dezer voor een gelijk bedrag (f600) werd ingeschreven, als waarvoor de levering der raadsverslagen aan de firma L. E. Bosch Zoon werd gegund. J.l. Zondag werd te 's-Hertogenbosch het stoffelijk overschot van de heer J. J. P. van der Eist, in leven Kapitein-Kwar tiermeester bij het 5e regiment infanterie, tei aarde besteld. Eene deputatie van de officieren van het 5e regiment, bestaande uit de heeren: kapitein F. H. A. A. Wagner, le luit. kwartiermeester H. L. C. Mulder van de Graaf en de 2e luit. J. E. Gleysteen, woonde de plechtigheid bij en legde namens het officierskorps een fraaie krans op het graf. Kapitein Wagner herdacht bovendien in weinige doch veelzeggende hartelijke woorden den trouwen kameraad. Het Militair Hospitaal werd dezer dagen gëinspecteerd door den kolonel C. C. Vigelius eerstaanwezend officier van gezondheid der le klasse te Utrecht. De ondernemende eigenaar van het bekende Café «de Arend" heeft voor de volgende week weer iets nieuws uitge dacht. Ditmaal is de beurt aan de jeugd. Donderdag 3 Aug. a.s. dus morgen over acht dagen stelt hij zich voor des avonds in den a giorno verlichten tuin een kinderbal champètre te geven. Ons dunkt dat een dergelijk bal onder leiding van den heer Dumoulin, muziek door Stafmuzikanten van het 5e regt. Infanterie, in een tuin als die van «de Arend" slagen moet. (Zie verder achterst, advert Volgens de ontwerp concessie te verleenen aan de Nederlandsche Bell- telefoon maatschappij en het ontwerp van het met deze maatschappij te sluiten contract zal de abonnementsprijs voor Amersfoort zijn: bij de toetreding van minstens tien abonnés fbO, van meer dan tien f50, van minstens twintig f40. Zoodra een openbare intercommunale spreekcel in exploitatie zal zijn gebracht, zal de maatschappij verplicht zijn haar abonnés desverkiezende intercommunaal te vei binden, tegen het tarief en op de voorwaarden daarvoor tusschen de maat schappij en het Rijk overeengekomen of overeen te komende maatschappij zal alsdan verplicht wezen, het door de Gemeente aan te wijzen lokaal voor publieke spreekcel tevens voor centraal- bui eau in te richten en te bezigen. Het bovengenoemde tarief geldt voor eige- naais of gebruikers van lokalen in de gemeente gelegen binnen een kring van 1250 M. gerekend uit een dooi B. en W. va-l te stellen punt in het midden van het plein, genaamd «de Hof." Voor lokalen buiten dien kring gelegen, zal de maat schappij bijzondere, echter uniforme voorwaarden voor de verbinding aan haar centraalbureau mogen stellen, onder goedkeuring van B. en W., met dien verstande evenwel, dat de jaarlijksche abonnementsprijs nimmer meer zal mogen bedragen dan het dubbele van den abonnementsprijs binnen den kring en dat een abonné nimmer voor langer dan zes jaren zich zal behoeven te abonneeren. Abonnés binnen den kring gelegen, be hoeven zich niet langer dan voor éenjaai te verbinden. De maatschappij zal tusschen haar centraalbureau en vier door B. en W. aan te wijzen plaatsen kosteloos verbin dingen moeten maken, onderhouden en bedienen, zoodra zulks door B. en W. ten behoeve van den publieken dienst wordt verlangd. Zij zal op werkdagen gedurende minstens 10 uren, en op Zon dagen gedurende éen uur de gelegenheid moeten geven tot het maken van ver bindingen aan haar centraal-buieau, zul lende wijders de vaststelling der dienst regeling in overleg met B. en W. ge schieden. Bij toetreden van minstens honderd abonnés zal, op verlangen van B. en W., gelegenheid tot het maken van verbindingen moeten gegeven wor den op werkdagen gedurende twaalf uren. Bij den boekhandelaar G. J. Slot houwer ligt onderstaand adres ter tce- kening, dat aan den Minister van Water staat, Handel en Nijverheid, zoo mogelijk nog in den loop dezer week, zal worden verzonden Geven met verschuldigden eerbied te kennen, de ondergeteekenden, allen in woners van Amersfoort of van omliggende Gemeenten, dat zij met genoegen ontwaard hebben, dat de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Amersfoort zich tot Uwe Excellentie wendde met het eerbiedig doch dringend verzoek, het daaiheen te willen leiden om het nieuwe Centraal station te doen bouwen in de onmiddel lijke nabijheid der Gemeente en aan de stadszijde. De Raad der Gemeente heeft dit adres bereids ondersteund en daarbij doen uit komen, dat, bij den bouw van het tegen woordig Centraal-station, de Gemeente een subsidie verleende, op voorwaarde, dat dit station op geen verderen afstand zou worden geplaatst dan 300 Meter van de voormalige Utrechtsche poort. Wordt dus reeds uit een oogpunt van billijkheid aangedrongen op den bouw van het nieuwe station zoo dicht moge lijk by de stad, adressanten herinneren aan de bezwaren reeds in het adies van de Kamer van Koophandel ontvouwd en wijzen er op hoe èn de handel, én de vele reizigers, én de leerlingen, die uit omliggende Gemeenten ter school komen, groot nadeel zouden ondervinden door het bouwen van een nieuw Centraal station op zulk een grooten afstand van het centrum der Gemeente als thans door de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maat schappij wordt voorgesteldgezwegen van het groote gevaar, dat velen zullen loopen en den last dier. de handel zal onder vinden indien het station niet aan de stadszijde wordt gebouwd en de passage dus elk oogenblik zal worden gestremd door rangeerende treinen. Adressanten zijn geïnformeerd, dal ook Kamerleden, bekend met de plaatselijke toestanden van Amersfooit, eveneens Uwer Excellentie hebben verklaard, dal het ontwerp- H. IJ. S. M. zeer ten onge rief zou strekken aan de Gemeente. Zij richten daarom tot Uwe Excellentie het eerbiedig doch dringend verzoek, wel te willen handelen in den geest der over dit onderwerp gezonden adressen en nim mer toe te laten, dat het nieuwe Station gebouwd worde op het door de H. IJ. S. M. gekozen terrein, te meer, daar bedoelde Maatschappij alleen tot die keuze kwam om op dat terrein alle treinen te kunnen splitsen en rangeeren, waardoor Amster dam wel zou ontheven worden van een grooten last, doch Ameisfoort zeer zeker de dupe zou woiden van dezen ti ij arbi- trairen maatregel. 't Welk doende, enz. In de iV. A. Courant, Zaterd. 8July, wordt onder het opschrift Vlinders, d e nieuwe wandelgids een enkel woord gezegd over mijn boekAmersfoort, 777158Q. De schrijver is van meening, dat «door een andere indeelinp en meer populaire behandeling hel boek aan aantrekkelijkheid zou gewonnen hebben." Ik twijfel er geen oogenblik aan, of de schrijver van die aan- of opmerkingen zou een veel betere kronijk of geschie denis geleverd hebben. Toch zou ik, als de sloffe op nieuw door mij behandeld moest worden, dezelfde indeeling en den zelfden vorm behouden. Met slechts één enkele wijziging. Ter wille van den lezer, die minder met het oud-Hollandsch be kend is, zou ik de verkortingen met cur- cyf gedrukte letters aanvullen. Geruimeu tyd, nadat mijn boek verschenen was, werd door het Historisch Genootschap te Utrecht bel voorstel gedaan en vastge steld, de verkortingen, op de wijze nis gezegd is', wéér te geven. De indeeling of liever de chronologische volgorde zou ik echter geheel onveranderd laten. En dat, om het groot belang der zaak. Wil men in het bezit komen van de geschie denis onzer steden, waaraan zóó groote behoefte bestaat, dan is het niet vol doende, dat er hier of daar in den ,loop der eeuwen een greep gedaan, deze of die gebeurtenis meer uitvoerig veihaald, dit of dat gebouw beschreven wordt, maar dan is het een eerste vereischle, dat men vermeld vindt, zóó nauwkeurig en zóó uitvoerig als het gevoegelijk ge schieden kan, wat er van jaar tot jaar heeft plaats gehad. Van de meeste steden bestaat wel een of andere beschrijving, maar geen geschiedenis. Wat ontbreekt er aan Ik deel hier mede, wat reeds jaren geleden een beoefenaar onzer ge schiedenis mij persoonlijk zeide: «bij al die beschrijvingen onzer steden ontbreekt een boek als het uwe. Wij missen overal de chronologische opgave der feiten. De grondslag voor een geregeld geschied verhaal ontbreekt. Zulk een werk is Amersfoort. Zooals aan hjjna alle stads- beschiijvinged, ontbreekt ook aan het boek van v. Bemmel de chronologische volgorde. De stof of liever de geschiedenis der stad is in hoofdstukken ingedeeld, waarin omtrent een of ander onderwerp, bijv. de St. Joris-kerk, de O. L. V. Toren, enz. de belangrijkste bijzonderheden wor den medegedeeld. Dat maakt den arbeid voor den schrijver tamelijk gemakkelijk, en de lezer leert ook wel een en ander kennen, maar hij krijgt geen overzicht van het geheel, leert niet hoe Amersfoort langzamerhand zich gevormd en ontwik keld heeft, hoe de stad vooral in de mid deneeuwen groot en machtig geworden is. Kan zulk werk aanspraak maken op den naam van geschiedenis? Nu er een werk bestaat: Amersfoort 7771580, kan er door een of anderen liefhebber der geschiedenis zeer gemak kelijk een beknopt, lezenswaardig en aan eengeschakeld vei haal van de stichting en lotgevallen der stad tot 1580 geschre ven worden. De tweede op- of aanmerking betreft de behandeling. De schrijver van boven genoemd Artikel meent, dat door meer populaire behandeling het boek aan aan trekkelijkheid zou gewonnen hebben. Het kan en zal wel zyn, zooals de schrjjver zegtmaar door zulke meer populaire behandeling zou het boek veel van zijn waarde verloren hebben. De verschil lende berichten zijn thans medegedeeld, juist zooals zij in de charters en Revo- lutieboeken en Protocollen, enz. geschre ven staan: d. i.in de taal en in de spelling, met de verkortingen ir, die da gen gebruikelijk. Daardoor heeft iederen medeaeeling of elk bericht zulk een ka rakter van waarheid, dat daaraan met volkomen gerustheid vertrouwen geschon ken kan worden. De eenige viaag die iemanl doen kan, is deze: heeft de schrijver wel goed gelezen? Waar echter slechts de minste moeilijkheid bestond, is door mij in den gedrukten tekst een plaats opengelaten, of een vraagteeken geplaatst. Zordra men een geschreven stuk uit de XlVde 0f XVd® eeuw over brengt in de taal van onze dagen, kan er twijfel ontstaan, of de veitalei bet oorspronkelijk wel goed begrepen en ten tweede, of hij wel juist weêrgegeven heeft. Ieder is gerechtigd een vertaling te wantrouwen. Daarom wordt dan ook in belangrijke aangelegenheden meestal de overlegging der originalen ei langd. De betrekking van beëedigde vertalers is volstrekt geen article de luxe. Waar de documenten worden medegedeeld in de eigen taal en spelling van die dagen, daar is de hulp van een tusschenpersoon overbodig. Ieder kan zelf lezen en beoor- deelen, wat er geschreven staat. Nu in de Amersf. Cour. aan- of opmer kingen omtrent mijn boek gemaakt zijn, veroorloof ik mij de vrijheid de recensie gedeeltelijk af te drukken van den z66 geleerden helaas, te vroeg ontslapen Hooft van Iddekinge in het Tijdschrijft, Bijdragen voor Vaderlandsche geschie denis en Oudheidkunde, f880. «Dit werk, meer dan duizend bladzij-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 2