iLMimm Eene Mli/ei ERF, Gemengd Nieuws. HOLLANDSCHE IJZEREN BUITENLAND. Correspondentie. APVERTENTIËIM, te verkooper Goedkoops trein en Se klasse B<j koninkl. besluit zjjn benoemd tot 2e luit. by het le regiment Huzaren, de cadets G. J. Blokhuis, C. F. R. baron van Hardenbroek van Lockhorst, C. J. Nierstrasz, E. L. G. Marcus en W. O. T. van Oudheusden, bij het 5e regiment Infan terie de cadets J. P. van der Meuten, J. P. L. Verberne, jhr. E. W. van Holthe, H. Wijnaendts en H. Meywert. Bij het wapen der Cavalerie in Nederl. Indië onze vroegere stadgenooten J. de Koningh en K. W. Rauh. Bij de aanbesteding tot het verbe teren van het terrein der infanterie-kazer- nes werd ingeschreven door: L. van Ach- terbergh, f2280; H. Heilygers, f1999; E. van den Hoek, f1865; W. Luijpers, f1848; G. Wassink, f1827; L. Kortbeek, f1750; M. v. Uriel, f1712; W. Bonte, f 1690; Ph. Maas, f 1678 en Ph. Kortes, f1170. Ue raming was f 1870. Programma van het Concert, te geven op Woensdag 'l Augustus door de Stafmuziek van bei 5e regiment Infan terie op het terras der sociëteit Amicuia. 1Oranje-Feest-Marsch, Van Aken 2. Ouverture «Athalia" Mendelssohn; 3. «Der Kaiser und die Kaisennn"Concert- Walzer, Eilenberg; 4. Fantaisie de l'opéra «Les Petits Piodiges" d'Ern. Jonas, Fr. Uunkler5. Jubel Ouverture, C. M. Von Weber; 6. «Le Réveil du Lion" Caprice héroique, de Kontsky; 7. a »Enlr' Acte Gavotte," Gillet; b «Die Wachiparade kommt," Eilenberg; 8. Grande Fantaisie de l'opéra «Robeit le Liable," Meyerbeer. Naar wij vernemen is voor rekening van den Heer Z. Panbakker.de verbouwing van het Café «de Keizerskroon" en het perceel in de Krommestraat no 280 vol gens ontweip en onder beheer van den architect Herm. Kroes, opgedragen voor de som van f7190, aan den Heer W. v. Achterbergh aannemer alhier. Door den keurmeester van het vee en vleesch is gister bij zekeren d. G., buiten de voormalige Kamppoort alhier, het vleesch van eene koe voor het ver bruik afgekeurd. De keurmeester van de viscb heeft gister eene partij visch, waarmede zekere H. M., te Bunschoten woonachtig, langs de huizen ventte, voor het verbruik af gekeurd. Bedoelde M. had een goede partij visch ter keuring aan den keur meester aangeboden, en, onder bescher ming van het daarvoor ontvangen keur- biljet, ventte hij later een zoodje waar een luchtje aan was. Onze actieve keur meester betrapte hem daarmede evenwel op 't Zand op heeterdaad en maakte proces-verbaal van zijne bevinding op. Het rekest aan den minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid ligt nu ter teekening bij den heer G. van Dorssen, sigarenhandelaar alhier. Hedenmorgen te 10 uur arriveerden alhier per extra trein van den Centraal- spoorweg de alhier in garnizoen behoo- rende batterijen van het le regiment veld-artillerie, die gedurende 14 dagen schietoefeningen hebben gehouden iri de legei plaats bij Oldebroek. De vijandelijkheden tusschen Fronkrjjk en Siam zijn begonnen. De kapitein van de Forfait die voor de Mehan kruist, maakte bekend dat de blokkade der kust en der eilanden van Siam, tusschen Chulai en Cankoabang deu 26. dezer was begonnen. Onzijdige schepen hadden drie dagen tijd om de geblokkeerde havens te verlaten. De blokkade sluit den geheelen baai van Bangkok en de kost en de eilanden benoorden een Ijjn, getrokken tusschen het Maleische en het Indo-Chineesche schiereiland door den 13. gr. N. B. Ongeveer 2«7000 mijnwerkers, dus bijna de helft van het aantal der Engel- Bclie mijnwerkers hebben gisteren het werk gestaakt. Indien de mijnwerkers van Durham en Northumberland bij hun besluit: een loonsverhooging (van 161/» pet.) te eischen, volharden, zal het aan- gij zegt!" Zij sprong op, trad naar hem toe en legde haar beide handen op zijn schou ders. En met de van tranen gevulde oogen hem vleiend aanziende, zeide zij op teerhartigen toon: «Vergeef het mij, broeder, dat ik van den beginne af aan, u mijn vertrouwen niet geschonken heb. Hard genoeg ben ik voor die terughouding door uw onbarm hartige woorden, die ik van u heb moe ten aanhooren, gestraft. Ja, het is waar, de onbekende, die mij in Kensington- park de dienst beweest, is pa's nieuwe secretaris. En ook dat is waar, dat hij wel is waar niet op mijn voorstel, maar wel met medeweten van mij, in dit huis vertoeft «En dat zegt gij mij met zulk een gelaat," viel lilj haar heftig in de rede. «Ik zal nog meer zeggen," vervolgde zij, met een liefde- en schaamtevol lachje, «ik verklaar hierbij, dat ik door de in nigste liefde aan den man verbonden ben. Zonder te blozen durf ik dat te tal stakers 460000 bedragen. De werk staking {zou dan de grootste zijn, welke ooit heeft plaats gehad Bovendien dreigt zij zich ook tot andere arbeiders uit te strekkenreeds hebben de kolendragers besloten de stakers te ondersteunen. Daar de kolen van Northumberland voorname lijk voor export zijn bestemd, zal waar schijnlijk het buitenland zijn orders aan Belgische en Duitsche ondernemingen doeu toekomen. Een ander gevolg vaD de werkstaking zal zijn, dat de hoog ovens iri de Midlands uitgedoofd zullen moeten worden. Reeds thans weigeren de eigenaars van hoogovens nieuwe be stellingen van ijzer. De prijs van het ijzer is dan ook reeds zeer gestegen. Ook de mijnwerkers van Cumberland hebben besloten een loonsverhooging van 20 proc. te eischen en bij weigering den arbeid eveneens te staken. Het fonds der sla- kers bedraagt 3000 p. st. De arbeiders zijn echter voornemens de eerste veertien dagen zonder ondersteuning te blijven om zoo meer kans te hebben de overwin ning te behalen, die ongetwijfeld het deel zal zijn van die paitij, welke het langst kan volhouden. De eigenaars dei mijnen daarentegen beweren genoeg voor raad te hebben om de mijnen desnoods twee maanden le sluiten, en in twee maanden zal de strjjd wel beslist kunnen zijn. Te Gera, hoofdstad van het vorsten dom Reuss-Schleiz, zijn de zwarte pok ken uitgebroken. Onder anderen in één huis acht gevallen. De ziekte had er reeds lang geheerscht, maar eerst nu is het bekend gemaakt. Het uit Perzië teruggekeerde lid der Rotlerdamsche firma S. C. P. Hotz en Zoon, de heer A. Hotz, biengt, aldus schrijft men aan de N. R. Ct. geen on gunstig nieuws uit Teheran mede om trent den handel met Perzië. Door hem zijn ernstige pogingen in het werk ge- gesteld om den handel tusschen Neder land en Perzië, vroeger, naar men weel, van groot aanbelang, te verlevendigen. Met dat doel is er een kleine vennoot schap opgericht, waarbij eenige Neder landsche fabriekanten van naam betrok ken zijn. Deze vennootschap beoogt het invoeren van Europeesche fabrikaten, in zonderheid van Nedei landsche, te Teheran, waar een Ilollandsche bazaar met den afzet zal worden belast. De vertegen woordiger van Nedeiland in de Perzische hoofdstad, de heer Knobel, heeft groote belangstelling voor dit plan aan den dag gelegd, en stelt zich veel voor van de te verkrijgen uitkomsten. De Home-rulewet is door het En- gelsche Lagerhuis bij tweede lezing aan genomen. Krupp stelt te Chicago een kust kanon van 24 cM. ten toon dat, bij eene elevatie van 44 graden, meer dan 20000 M. ver schiet. Bij leze elevatie beschrijft het projectiel een baan, waarvan het toppunt 6540 M. hoog ligt. Men zou dus, als dit stuk te Chamounix werd opgesteld, daarmede over den Mont-Blanc heen naar Courmajeur in het dal van Aosta kunnen schieten, zonder het minste gevaar voor de menschen boven op den bergtop, daar het projectiel 2700 M. boven hunne hoofden door de lucht zou vliegen. Te Nieuw-York geeft een knaap van even veertien jaar, Tello d'Apery, een tijdschriftje uit, getiteld The Sunny Hour, waarop ettelijke vorstelijke en bekende personen ook in Europa geabonneeid zijn. Het laatste nummer bevat een brief van dankbetuiging vanwege de Koningin van Griekenland voor gelden ten bate van de noodlijdenden op Zante. H. M. zendt tevens haar portret, in het tijdschrift gereproduceerd. Verder vindt men er eene compositie van een meisje van acht jaar te Parijs, novellen van een ander meisje van elf en diepzinnige gedachten als de volgende: «De mensch is een dier, maar daar volgt niet uit, dat een mensch die zijne spraak verloren heeft, een stom dier is." Tello d'Apery heeft een liefdadigheids zeggen, want de nieuwe secretaris is myn gemaal, de graaf van Clancarty!" Een oogenblik zag hij haar ruw aan waarna hij haar van zich wegstiet- «Ongelukkige!" riep hij uit, «met uw verliefde waanzinnigheid levert gij ons allen aan het schavot over. I" Zonder haar verder aan te zien vloog hij de zaal uit, door den gang eeist in zijne boekenzaal kwam hij tot bezin ning. Door zijn enge, maar eergierige geest, jaagden allei lei denkbeelden wild dooreen. Het scheen hem onmogelijk toe, dat de aanwezigheid van zijn zwager, zelfs niet voor korten tijd een geheim kon blijven. En daarmede zag hij al zijn stoute plannen in duigen vallen, zag zijn huis ten ondergang gedoemd, zonder het welk hij, zooals hij, niettegenstaande zijn onbegrensde hoogmoed bekennen moest, weinig of niets was. Want onbe twist zou hjj in den val zijns vaders meegesleept woiden. (Wordt vervolgd.) werk «op touw gezet" voor «de bloote voeten", d. w. z voor schoeisel en klee deren ten bate van arme kinderen en daarvoor in April alleen f 15,060 en vele geschenken bijeengebracht. Dit weik staat onder de bescherming van bijna alle vorstelijke personen en aanzienlijken in Europa en Ameiika. Ook heeft de Sunny Hour eene veieeniging opgelicht, welker leden zich verbinden om één uur 's weeks aan goeddoen te wijden insigne een nikkelen kiuis aan een geel lint. Voor zijn gezondheid is Tello d'Apery thans op reis in het zuiden van Europa, ijverig photographiën en aanteekeningen verzamelende voor zijn tijdschrift. Iemand van zijne jaren, Jack Bristol, vervangt hem middelerwijl. Twee jonge meisjes zorgen voor de briefwisseling en de «bloote voeten." In een huisgezin te Ltegnilz werd besloten dat gedurende de vacantie, de vrouw met de kinderen naar buiten zou den gaan, terwijl de heer des huizes in de stad zou blijven daar zijn werkzaam heden hpin peen verlof toestonden. Op een gleden avond had de echtge noot, na vooraf alle kamer- en kastdeuren gesloten te hebben, zich te rustte bege ven. Doch nauwelijks was hij ingeslapen of een hevig k|oppen op een der deuren deed hem wakker schrikken, en toen hij, in de hoop een dief te snappen de deur opende, stond zijn vrouw voor hem. Deze was, om zich te overtuigen dat haar heei en meester in haar afwezigheid geen buitensporigheden beging, plotseling te ruggekeerd en had zich in een der kamers verborgen. In het begin wilde de over rompelde zijn wantrouwige levensgezellin met verwijten overstelpen, doch spoedig behaalde zijn betere gevoelens de over winning, toen hij er aan dacht, dat hij juist den vorigen avond nog al tamelijk lang in het koffiehuis gezeten had. In de «Figaro" vindt men eene treffende schildering van den hongersnood, waardoorde departementen Oran en Algiers in Algirië geteisterd worden. Sinds September II. hebben van regeeringswege uitdeelingen van levensmiddelen plaats, met name in de distrikten Tenès en Djendel: het laatste telt, op een oppervlakte van 115,000 hectaren, 26,000 inwoners, waarvan men hei vijfde gedeelte letter lijk voor den hongerdood heeft moeten bewaren. Aan het rappoit van den le- geeringscommissaris Cambom die de nood lijdende streken bezocht, is het volgende ontleend «Bij eene uitdeeling in het dorp Flatter zag ik tweehonderd grijsaards, vrouwen en kinderen, hurkende om eenige zakken gerst en een stapel grove brooden. «Onbeweegelyk en stilzwijgend, rillende onder de lompen die hen ternauwernood bedekten, wachtten zij de uitdeeling af. Het is niet mogelijk zich een hartroe render schouwspel te denken dan dat, hetwelk die arme schepsels aanboden, bij wie het lijden den blik had uitgedoofd, alsol het leven reeds aan het lichaam ontvloden was. De kinderen welke de vrouwen aan de boezem hielden schrei den niet meer; hun kleine leden, zoo dun als stokjes, zijn bedekt door een ge rimpelde huid, waaronder het vleesch geheel weggeteerd is. Al deze lichamen hebben dezelfde gele kleui als de lompen die hen bedekken, en deze menschelijke massa vormt op den grond een klomp zonder beweging Van deze arme wezens ontvangt ieder een portie van zeven kilogram gerst, de oude vrouwen en kleine kinderen boven dien nog een portie brood, en daarmede keeren zij voor tien dagen naar hun dorp terug. Gelukkig belooft de oogst vooideelig te zullen zijn, en in dien tusschentijd stelt de regeeiing alles in het werk om den nood te lenigen. Tot welke treurige en onzinnige dingen, zoo schryft het Homoeopalhisch Maandblad, de ofüciëele geneeskunde aanleiding geeft, werd onlangs weer be wezen door de veroordeeling tot 10 mark boete van den heer Paasch te Hamburg, die gedurende de schiikkelijke cholera- epidemie van voorleden jaar door homoeo- patische behandeling het leven van meer dan 300u menschen gered heeft. Dat het Landgerecht in het vonnis zijn leedwezen uitsprak, genoodzaakt te zijn een man te veroordeelen, die zich met zooveel zelf verloochening aan het grootste gevaar had blootgesteld, en zooveien van den dood had gered, getuigt zeker van het gezond verstand der rechteis, maar is tevens een bewijs van de onzinnige wet ten, die tot dergelijke veroordeelingen noodzaken. Op 80jaiigen leeftijd is te Londen de r.oordpoolreiziger John Rac gestoiven. Hij was de ontdekker van de overblijfse len der verongelukte Franklin Expeditie. Nadat hij te Edinburg in de geneeskunde gestudeerd had, trad hij op 20-jarigen leeftijd in dienst ter Hudson Baai Com pany en deed voor deze Maatschappij in 1845 een lange reis naar de noordpool streken. In 1848 ondemam hij nogmaals een reis tot opsporing der Fianklin-expe- ditie, waaromtrent ir.en zich ongerust maakte. Zijn zoeken was echter te vergeefs. Eerst in 1854 slaagde hij er in onwederlegbare bewijzen van den on dergang der vermisten mede te brengen. Hy deed onderzoek by tal van Eskimo- stammen en vond er eindelyk etn die hem vertelde dat zij 4 jaren gel Mn ei troep van 40 blanken ontmoet Wadden, wier schip door het ijs veipletrerd was en die op jacht naar wild waien. Zij kwamen echter (Aèi koude en honger om en eenige maanden later vonden de inboorlingen hunne lijken. Velschillende vooi werpen als lepels, vorken, horloges, geweren enz. weiden door Rac medege bracht. Een Berlijnsch sorrespondent van het Hdbld. schrijft omtrent het Drank misbruik in Duitschland: Ofschoon de volksdr .nk der Duitschers bier is, wordt toch, vooral in Nooid- Duiischland en ten plattelande, de «schnaps-" een soort voezel niet door hen versmaad, en ook hier te Ber lijn zijn de Destinations, die in den volks mond «Distillen" worden genoemd, zeer talrijk. In het voorbijgaan zij gezegd, dat het mooie lokaaltje van de Erven Lucas Bols, in de Fiiedrichslrasse door het Beilijnsche volk de «Cylinder-Distille" wordt genoemd. Een cyliiiüerhoeil is hier hei teeken van voornaamheid: de «Kom- meizieniath," de «Geheimralh" zwemt, om zoo te zeggen, niet zonder zijn cylin der,en omdat nu bij Bols nogal veel pu bliek komtofficieren en welgestelde jongelui die er 's avonds na elven vooral hun «zoet slokje" kunnen nemen, wordt om zijn voornaamheid het lokaaltje der beioemde Amsterdarnsche firma de Cy- linder-Distille" genoemd. Inlusschen hebben de Duitschers niet van ons de matigheid afgezien. Het drankmisbruik is vooial in Pruisen en in de andere noordelijke staten sterk, eu daarom heeft de rijkskanselier reeds langen tijd geleden last gegeven een nauwkeurige drankgebruik-statistiek te maken en is een commissie benoemd, om in verschillende landen de wetten ter beteugeling van het drankmisbruik en hare werking te onderzoeken. Die com missie heeft indertijd ook ons land bezocht en er met onze drankwet kennis gemaakt. Na het bekende Gothenburgsche stelsel Onderzocht en ei de voordeelen var. gezien te hebben, schijnt zij aan onze drankwet de voorkeur te hebben geschonken. Ten minste thans beslaat bij de rijksiegeering het voornemen het Hollandsch systeen op de verhoudingen in Duitschland toe te passen en de verguningen tot den verkooop van sterken drank in het klein te regelen naar het getal inwoners van een gemeente en hen tevens te binden aan de verschillende plaatselijke omstan digheden." «Goeden morgen, lieve schoon moeder 1" Met deze woorden trad een heer in hel huis van een burger bij Ebersbach, niet ver van Görlitz en viel de vrouw terstond om den hals. Toen deze den vreemden man vroeg vanwaar hunne verwantschap dagteekende, deelde de man haar mede, dat hij hare dochter in Amerika had gehuwd. «Hebt gij onze photographie dan nog niet gekregen?" voegde hij er bij. «Ik ben hier gekomen, om kennis te maken met mijne schoonouders en moet morgen naar Görlitz, om bij den bankier mijn geld te wisselen." Daar hare dochter werkelijk in Amerika was en kennis had gegeven van haar huwelijk, schonk men den man ten volle vertrouwen, en dit le meer, omdat hy geheel bleek te zijn ingewijd in de omstandigheden der familie hier en daar ginds. Groot was Ue vreugde van het geheele gezin en des avonds werd er een goede maaltijd bereid. Des anderen daags bracht de goede vrouw hem zelfs op haar wagen naar den trein. Vooraf echter sprak de jonge man zijn vrees uit, dat men hem voor zijn Amerikaansch geld geen kaartje zou willen geven. Terstond weid al bet contant geld, 32 mark, dat men in huis had, in zijn hand gelegd, en buitendien kreeg hij nog een prooien reiszak mee om daarin de geschenken le pakken, die hij voor zijn familie zou meebrengen uit Gör litz. Des avonds ging de vrouw weer naar het station, zooals was afgepsroken, om den gast af te halen. Maar deze kwam noch dien avond, noch den dag daarna. Eerst den daarop volgenden dag, toen de photographiën uit Amerika werkelijk aankwamen, zag men, dat men met een bedrieger te doen had. BUKGEKLIJHE STAKUEN. Amersfoort. GEBOREN'20 Juli Hendrik, z. van Rijndert Bloemendal en Maarlje van Boe'jeu. 21 Juli Reinira, d. van Teunis van Laar en Rikje Baalje. 23 Juli Maria, d. van Rutgerus Antonius van der Veer en Geer- truipa Theodora Smit. 25 Juli W'ilhel- mina Hendrika, d. van Elisabeth van der Schaft 26 Juli Frans Frederik, z. van Frans Frederik, Spiekermann en Maria Petronella van den Berg. ONDERTROUWD: 20 Juli Adrianus Jo hannes Michielschen en Maria Anna Put man. 27 Juli Arnoldus Rietveld en C'hatharina Johanna Blombergen. Hen drik van Veen en Alijda van Hoff. Wil lem van der Weide en Geertruida Vonk. GETROUWD-. 27 Juli Petrus Antonius Smits en Charlotte Johanna vau Sweden. OVERLEDEN: 20 Juli Een levenl. aang. kd. vr. g. van Jacobus van der Velden en r Alijda van Diemen. 21 Juli Een levenl. aang. kd. m. g. van Hendrik van Hoeijen en Gijsberta Schoonderbeek. 22Juli W'ilhelmina Meria van Valkenhoef. 1 23 Juli Nicolaas van den Hoek. 4 m7 Elisabeth van Eikeleuburg, 20 j echtg. van Simon Honsbeek 24 Juli Elizabeth Mar- cusse, 3 j. Catharina Nicolai Sinnige, 54 j. ongeh. 25 Juli Hendrika Anionia de Froe, lm. Jacob Arends, 3 j. Leuedeu. GEHUWD: 27 Juli Johannas van den Oudenalder met Hillcgonda Alida de Jong. 8touteubnrg. OVERLEDEN: 21 Juli Hendrik van de Visch. oud 2 j. Woudenberg. GEBOREN23 Juli Jannetje, d. van Cornelis de Koning en Gerrilje Koudijs. OVERLEDEN20 Juli Jannigjo Gaas beek, 3 j. 20 Juli Arie Schimmel, 5 m. 25 Juli Johan Ederveen 4 m. MARKTBERICHT. Amersfoort, 28 Juli 1893. Peren f 3,a f 4,Zandaardappelen f 2.20 a f 3.per Heet. Hoendereieren 1 3.50 a f3.80, p. lOOst. Boter f 1.20 a f 1.40 p. Kilu. Kippen f U.60 a f 1.10. Piepkuikens f 0.30 a f 0.60. Eenden f 0.60 a f 0.90. Tamrne konijnen f U.ZO a f 1.p. stuk. Duiven f 0.40 a f 0.60 p. paai-. Zeugen f40.a f80.Biggen f6.a f'J. Schrammen f 12.a f20.p. st. Aangevoerd waren ongeveer: 300 heet. Zand aardappelen; 12000 stuks Hoendereieren; 1360 kilo Boter; 40 Zeugen, 20 Schrammen, 200 Biggen. Uevouden op den openbaren weg: 1 Engelsche schi oefsleutel1 parapluie; 1 pakje, inhoudende twee stukken band; 1 boezelaar. Rechthebbenden veivoegen zich ter te- rugbekoming aan het bureau van politie. Het ingezonden stuk moet wegens te late ontvangst tot een volgend nummer blijven liggen. Redactie. Voorspoedig bevallen van een ZOONf J. LENSING— Jacobz. Amersfoort, 28 JufKlI V* De Heer en Mevrouw SMITS van Sweden, betuigen, ook nam^t^ wedei- zijdsche familie hunnen daufc"voo| de vele bewijzen van belfitiy^P^bij hi/n Hivyf, lijk ondervonden.»^ Amersfoort, 2*7 Juli 1893. Mijn hartelfjkeii dank aan allen, die mij UI flezer bunne belang stelling betoonden, Sat"6 p t e n b u r g. -J- Voq/ eet/ jongen, die het gymflasiuBi gaat bezoeken, wordt HIIIiT ES TIN G en T O K- ZICHT Jezodüt, lijpeïlfcn, en zoo noodig vóór* eij-lia dp^?hooluren, Üy~ieene beschaafde^rfHwrt'kelde familie. Brieven franco, lettT A. Bureau var, dit Blad. TjTen z. bib. h. h. zoekt tegen Ui Ml G U S T U/6 of SEPTEMBER gemeubileerde r De^Nötaris te Amersfóbrtis voornemens op Zater dag 12 Augustus 1893, des avonds ten 7 life, in het Kqffiehuis «het Valkje" te Amersfoort in hit openbaar 'Binnen AMERSFOORT, Wjjk A, no 336, aafrdySchei bierStiaat, op .den boek van, 'én niet uitgang in TJe RoKmarijnstiaat. l\ eigen gebruik enite aanvaarden de betaling der Kooppenningen op November 1893. Breeder bii biljetten. Dingdag 1 Augustus 1893. VAN HAMSTERDAM, HILVERSUM, BAARN EN AMERSFOORT NAAR OOSTEl^BEEK EN ARNHEM EN TERUG. Prifs voor heeii eu terug: 2e kltisse ƒ1.50,'3e klasse ƒ1. Vertrek vS$ AMSTERjDAAU 6.45, van AMERSFOORT 1>. 7.55T^porm, Terug van ARNHEM 's avonffc 8.45. Zie verder de aanplakbiljettei DE ADMINTSTKAt'ETK, f»

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 2