Officieele Publicatiën. ADVEjBTENTIËN- LOJI0tlilI, Plaatselijke berichten. A. HERSCHEL Bzn. zoo bekende bierkneip «Löwenbrau," in de Warmoesstraat over de Vischsleeg, zalen in Augustus van het vorig jaar eenige stamgasten bijeen waaronder Krausse, zijn onderbuurman Thumm en waarschijnlijk ook de toen reeds in Haar lem gevestigde sigarenfabrikant F. van Liemt. De zeer buitengewone vaardigheid van Krausse in het reproduceeren van ge drukte stukken en teekeningen werd besproken en door Thumm,den ex-uitgever, die hem van nabij had zien werken, hoo- gehjk geroemd. Toen het knngetjewat intiemer was geworden, werd door laatst genoemde de mogelijkheid geopperd, dat er uit zoo'n kunstvaardigheid wel practisch voordeel was te behalen. Men zou b. v. net zoo goed geldswaar dig papier als andere zaken op deze wjjze kunnen vermenigvuldigen 't Was maar een balletje, dat opgegooid werd, maar dat toch niet naliet bij de vrienden indruk te maken. Althans het gesprek werd in de aangeduide richting op vol gende avonden voortgezet. Weldra werd ook de chef van het bierhuis Joseph Frey en hoogstwaarschijnlijk ook toer. reeds de makelaar Sinnige in het vertrouwen genomen. Men besloot ernst met de zaak te maken. Het spieekt vanzelf, dat Krausse iemcnd van beteekenisio de onderneming zou worden. Maar, hoe knap ook, het ontbrak hem aan de middelen om uitvoering aan het plan te geven. Er moest alzoo eerst «bedrijfskapitaal" wezen. De bewijzen zijn er, dat Van Liemt ongeveer 1800 in de «zaak" stak; Frey het staat nog niet rechtens vast, voor zoover wij konden nagaan vulde dit sommetje eenigszins aan; Thumm gaf ook wat, of benuttigde zijn uitgeversrelaties, om in strumenten, een pers enz. te doen komen. Verder schijnt 't, dat een vrouwelyke kennis van Krausse, die hier ter stede een niet wel noembare schoon lucratieve «inrichting" bezit, f400 voor het plan beschikbaar stelde. (Dat zij hem, schoon 't niet bleek voor welk doel, die som voorschoot, staat vast). Langs dezen weg van de noodige con tanten en het vereischte werkmateriaal voorzien, ging Krausse op zijn atelier aan de Heerenmarkt aan den arbeid. Hij vervaardigde, met toepassing van de zincographie, bankbiljetten van f100, 1200 en t 300. In zeer ruwe trekken geschetst, komt deze wijze van werken hierop neer, dat langs photografischen weg van een echt biljet een afbeelding wordt gemaakt op een zinken plaat, welke daarna in een chemische oplossing wordt gezet, waardoor hel photogram inbijt in het zink. De aldus toebereide zinken plaat wordt vervolgens in een daarvoor bestemde pers gebracht, en men heeft de biljetten voor het afdrukken. Toen de biljetten ter verspreiding gereed waren en het bedrag bepaald was, dat elk van de opbrengst zou krijgen, wat natuurlijk afhing van hetgeen door de deelgenooten in arbeid of bedrijfska pitaal was ingebracht, haalde Van Liemt, voor hem te kwader ure, een nieuwen kennis in de combinatie. Dit was Arentz, die vroeger in Haarlem een café gehad heeft, waar Van Liemt veel kwam en dien bij thans te Amsterdam, waarheen A. inmiddels verhuisd was nog veel ont moette. Arentz werd overgehaald mede te hel pen om de biljetten te verspreiden. Deze nam op zijn beurt een vriend in het ver trouwen (Rempt), en die het was Za terdag 27 Januari was onmiddelijk bereid. Met de verspreiding in Amster dam en Haarlem was inmiddels reeds dien dag of nacht een aanvang gemaaktRempt had alzoo te beginnen met Leiden om achtereenvolgens ui elke plaats van eenige betéekeriis tusschen hier en Brussel (wer waarts hij tevens een uitstapje dacht te maken) eenige valsche biljetten achter te laten. Rempt «werkte" echter wat al te vlug. In Leiden trok hij al heel spoedig de aan dacht, gelijk uit liet reeds medegedeelde verhaal van zijne arrestatie nog dien- zeilden dag gebleken is. Den volgenden dag volgde hem van Liemt in de gevangenis, en verder ging het met de arrestaties zooals wij reeds berichten. Omtrent den makelaar Sinnige is ge bleken, dat ook hij het valsche papier heeft uitgegeven. Aan een Duitscher, voor het ook veel beter dan ik en daarom zeide ik het vers op. Zij vonden het allen heel mooi. Dat kon ook niet anders, want meest alles, wat kinderen doen, wordt mooi gevonden. En daarom wor den er, geloof ik, zooveel bedorven, die later geheel onbruikbaar zijn in de maal schappij. Na het diner ging het jongge huwde paar een huwelijksreisje doen. Ik weende toen Anna mij een afscheidskus gaf en toen ik 's avonds op bed lag, ver borg ik mijn gezicht in de kussens, uit vrees, dat mijn ouders mijn snikken zou den hooren. Waarom ik het deed weet ik niet, Anna was r.u immers gelukkig, veel gelukkiger dan toen zij nog te huis was. Maar ik was zoo aan haar gehecht Zij was eene moeder voor mij en hielp mij in alles. Bovendien was zij zoo schoon en zoo goed, veel beter dan ik. Ik kon mij maar niet aan het denkbeeld gewen nen dat zij nu niet meer met mij zou spelen en stoeien en dat zij voortaan in een ander huis zou wonen. (Wordt vervolgd). wien hij in de Kalverstraat een huis zou koopen en van wien hij in voorschot op zijn provisie f200 te leen had gekregen heeft deze som in valsch papier (twee bankjes van f 100) terugbetaald. Deze Duitscher was reeds met dit geld naar Berlijn getrokken, doch had het daar niet gewisseld, omdat hij toch plan had eer lang weder naar Amsterdam terug te keeren. Toen hij nu, Zaterdag weder hier ter stede zijnde, in het Poolsche Koffie huis, waar hjj logeerde, een der biljet ten in betaling aanbood, aldaar vernam dat het valsch was. De tapperij van Keeze aan de Kolk werd veel bezocht door Duitschers, van wie men voor het deel vele medewerking verwachten kon. Vandaar dat ook Keeze met wien Krausse meermalen gezien is in het komplot betrokken werd. Dat hijzelf een valsch biljet gepresenteerd heeft, deelden wij reeds mede. De Haarlemsche veehandelaar Gomperts die ook alweer door Van Liemt in de com binatie was opgenomen, moest vooral de biljetten onder de boeren verspreiden. De «beeren" uit de vennootschap-Krausse en zijn bierhoisvrienden kozen vooral voor het terrein hunner werkzaamheid buizen uit, waar nog al grof met geld wordt omgesprongen en aan het hoofd waarvan in den regel vreemdelingen, meest vrou wen staan. Dergelijke huizen hebben nog dit voor, dat iemand, die er bij zijne afrekening valsch geld ontvangt, lieverdezaak geheim houdt. In dit verband is ook van gewicht de ontdekking dat in zulk een inrichting (aan de Achterstraat) Krausse een maana heeft doorgebracht, alsmede bet feit, dat de aan hem behoorende koffer met f216 000 aan valsch bankpapier van diezelfde inrichting uit, zooals boven is medegedeeld, door een dame te Utrecht in de garderobe van het station in ne dergezet. Pokken. Te 's-Gravesande, waar vele gevallen van pokken voorkomen, heerscht onder de gemeentenaren groote ontevredenheid over de roekelooze wjjze, waarop leden uit besmette woningen omgaan met de omwonenden. Alleen aan den Hoek van Holland is bevel gegeven dat de militairen van 't fort niet in 's Gravesand mogen komen of uit die gemeente iets mogen ontvangen. De epidemie breidt zich voortdurend uit. Spoorwegongeluk bij breukelen- Trein 664 is gisteren te Breukelen bij de aansluiting op trein 647 gereden. De weg naar Utrecht is van Harmeien af versperd. Vijf waggons zijn defect en liggen op den weg, 3 waggons zijn op de machine van trein 644 geloopen. Er zijn geen persoonljjke ongelukken voorge vallen. De botsing had plaats even voor het station der ljjn Gouda—Breukelen. De materieele schade is zeer aanzienlijk. Een paard, dat met dezen trein werd vervoerd, is gedood, terwijl alleen één remmer licht gewond werd. Het vervoer GoudaBreukelen heeft pbats via Utrecht. Met kracht wordt aan de opruiming der gederailleerde wagens gewerkt. Men denkt den weg heden weder vrij te krijgen. Naar wij vernemen is bij H. J. Poutsnia, Oudekerksplein 62, Amsterdam, ter perse, om reeds de volgende week te verschijnen, een brochure van de hand van ds. W. Bax te Zaandam, bevattende eene verdediging en terechtwijzing ten opzichte der bekende Synodale motie om trent den heer Bax genomen. Wij twijfelen niet, of deze brochure, die, zijn wij goed ingelicht, slechts 10 ct. zal kosten, zal onder alle lichtingen vele lezers vinden. Sedert 1 Februari (het tijdstip waarop de belasting voor de honden voor het dienstjaar lt>94 moest zijn be taald) is door de politie een groot aan tal hor.den die niet voorzien waren van het kenteeken door Burgemeester en Wethouders vastgesteld, opgevangen en near de aangewezen bewaarplaats over gebracht. Men zij indachtig dat de zoogenaamde hondenpenningen door de honden aan een halsband moeten worden gedragen en de politiebeambten verplicht zijn alle honden, op den openbaren weg loopende, zonder te zijn voorzien van het kentee ken door Burgemeester en Wethouders vastgesteld, ten bewijze, dat zich daar over iemand als houder heeft opgegeven in het loopend dienstjaar, op te vangen en indien zulks ondoenlijk is af te maken. Men wachte zich dus voor schade en strafvervolging wegens ontduiking der belasting. Aan de universiteit te Leiden is het eerste gedeelte van het arts-examen met gunstig gevolg afgelegd door den heer M. Wolff; aan die te Utrecht door den heer H. H. E. Morren. In de jl. Maandag gehouden zitting van bet kantongerecht alhier is jhr. mr. B. W. Th. Sandberg als plaatsvervangend kantonrechter geïnstalleerd. Aan elk der Compagniën van de Veldbataljons zullen twee nieuwe model veldlantaarns worden verstrekt. Deze veldlantaarns zijn vervaardigd door de Grma Rencker en Zonen te Utrecht, terwijl bjj een gehouden proef neming, op last van den Minister van Oorlog, gebleken is, deze lantaarns in alle opzichten aan de gestelde eischen voldeden. De Majoor Campbell van het 5e Regiment Infanterie is aangewezen, om het examen af te nemen, aan jongelieden die dezen winter de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel te Amersfoort bij woonden zij die aan de gestelde eischen voor dit examen voldoen, krijgen daardoor recht op een verlof van den tjjd van 6 weken, welk verlof ingaat op den dag der inlijving. De soldaat D A. vroeger student in de medicijnen thans dienende bij het 5e Reg. Inf. werd heden wegens slecht gedrag overgebracht naar het Algemeen Depót van discipline omaldaar geplaatst te worden in de 2 Cathegorie. Bij den grooten Internationale ten toonstelling van pluimgedierte, gehouden te Rotterdam op 2, 3 en 4 Februari, uitgeschreven door de Ned. Vereeniging Avicultura, waar circa 1600 rummers waren tentoongesteld en vele buitenlan ders hunnen dieren ter medadinging exposeerden, behaalden onze sladgenooten de heer G. Muijs met 10 inzendingen 11 prijzen n. I. geel Cochin-China den Eere prijs (f 10.en 1ste prijs (f5. geel Cochin-China den Eervolle vermel ding (4e pi ijs) Patrijs geel Cochin-China zeer Eervolle vermelding (3e prijs) Donker Brahma Pootra 1ste prijs, idem Licht twee Eervolle vermelding, Zw >rl Hol- lanrisch wit kuif 2e prijs, (f2.50) Zilver laken Padua 2e prijs Wit Padua 2e prijs (reserve) Bruine Moljjer 2e prijs (reaerve) en den heer J. J. v. d. Linden met zes inzendingen vijf prijzen n. I. Zilverlaken Padua, Engelsch Houdon en Koekoek hollandsch witkuif, zeer Eervolle vermel ding (3e prijs), Zilver wjjandotte haan en Zwart hollandsch witkuif zeer Eervolle vermelding (4e prijs). Progiamma van het op Donderdag 8 Febr. a. s. in de concertzaal Amicilia te geven concert, door het symphonie- orkest, directeur de Heer G. K. G. van Aken. 1. Hochzeitsmarsch aus F. Mendelssoiin- «Ein sommernachtbstraum" Bartholdï. 2. Ouverture Die Zauberflöte" Mozart. 3. a Es blinkt der Thau A. Rubinstein b Ich grolle nicht R. Schumann c Ich liebe dicli E. Grieg. Mejuffrouw Hartog 4. Concert voor viool met orkest begeleiding (op: 26) MaSC Bruch. I Voispiel II Adagio III Finale Mejuffrouw Der mout. 5. a Gavottp pourdesin- struinents a cordes R. Genée. b Pizzicati, du Ballet de Sylvia L. Délibes. 6. «Fantasia appas- sionata" H Vieuxtemps. (voor viool met orkestbegeleiding) a Introduction: Allegro-Andante. b Thème Varié. c Largo. d Saetarella. 7. a Margaretha'lied Trompeter von Sakkingen Kiedel. b Sapphische ode Joh Brahms. c Zur Antwort W. Kes. 8. Zwei Urigaiische Tauze No. 1 en 6 Joh. Brahus. Aanvang 8 uur. Na het lezen van bovenstaand uitgezocht programma meenen wij elke verdere aanbeveling achterwege te kunnen laten. Ons staat weder groot kunstgenot te wachten. Op de stal van den heer B. J. Bloemendal, buiten de Kleine Koppel alhier, is miltvuur ontstaan bij een rund. Het dier is gestorven, de overblijfselen ervan zijn verbrand en de hoeve is ge desinfecteerd. Zateidagavond werd door de onder- offiecierssocieteit «Eensgezindheid" in «de Keizerskroon" een tombola gehouden onder de leden. Dit scheen echter een punt op het convocatiebiljet te zijn om velen bjjeen te krijgen, teneinde een zeer geanimeerd bal ie organiseeren, dat das inderdaad ook plaats vond. Met veel genoegen maakten wij ge bruik van de ons verschafte introductie lol bijwoning van de uitvoering, Zondag avond door de werkende leden van den «Katholieken Kring" in de zaal van «de Keizerskroon" gegeven. Zoowel ernstige als luimige voordrachten werden ten beste gegeven, die niet nalieten den gewensch- ten indruk op de kunstlievende leden, hunne dames en de introducés te maken. Tot laat in den avond bleef men, onder gezelligen kout, hoogst prettig bijeen, dankbaar voor hetgeen de jaarlijksche uitvoering had doen genieten. Zondagavond werd door leden van de Sociëteit «Burgerlust" in de localen van deri heer Wéry, een wedstrijd in het reciteeren gehouden, die goed van stapel liep en waarbij enkelen bljjk gaven van talent zoowel in dramatische als komi sche voordracht. Maandagavond had in café «Suisse" van den heer Wéry, eene uitvoering plaats van «de Harmonie," gezelschap van Stafmuzikanten der Infanterie. Groote verscheidenheid werd te hooren en te zien gegeven, terwijl de komische voordrachten vsd den zoo gunstig beken den heer Van Hedel, de talrijke toe schouwers, deden schudden van lachen. Gisteravond had in «de Keizerski oon" het door de vereeniging «de Locomotief" georganiseerde ba) masqué plaats. Het was zeer geanimeerd, en wij zagen vele schoone costumes, zoodat wij grond heb ben te vermoeden dat het bestuur de door hen uitgeloofde prjjzen wel aan den man zal weten hebben te brengen. Wij had den niet kunnen denken, dat in onze gemeente zóóveel animo tot deelname aan een bal masqué bestond, maar gis teravond is ons gebleken, dat het organi seeren van zoodanig bal in Amersfoort lang geen ondankbaar werk is. Wij laten deze mededeelingen omtrent de voormelde uitvoeringen onder elkaar volgen, en meenen nu toch te kunnen zeggen dat hij, die nu nog roept dat in Amersfoort «nooit iets" te doen is, tot de famillie «Nurks" behoort of willens en wetens «ziende blind" en «hoorende doof" is. Naar aanleiding eener uitnoodiging vanwege het bestuur der Afd. «Utrecht" van den Algem. Nedeil. Typografenbond hadden zich Zondag jl. bijna alle alhier werkzame typografen in eena door het voornoemde bestuur belegde bijeenkomst vereeriigd. In eene koite inleiding, verklaarde de Voorzitter van voornoemde aid. het te betreuren dat geen openbare Vergadering gehouden was kunnen worden omdat men den verhuurder van het lokaal bevreesd gemaakt had, door hem in 't oor te fluis teren dat de Bond een Socialistische be doeling had. Dit nu was een geheel srheeve voorstelling, daar dergelijke veieenigingen niet wettig erkend worden, terwijl deze Bond eene Koninklijl» goedgekeurde ver eeniging was. Daarna werd het doel: (de algemeene belangen van de beoefe naren der Typografie en aanverwante vakken, door alle gepaste en wettige mid delen, op geoorloofde wijze te bevorderen, alsook eendracht en verbroedering onder de leden van bond aan te kweeken) in den breede uiteengezet, en de middelen om lot dat doel te geraken besproken. Reeds dadelijk traden 12 gezellen als I'd en twee patroons als donateur toe. Het voorloopig hastuur bestaat uil de gezellen L. v. d. Biezenbos, A. Vahstal eu C. J. Olto. Tegen S ure verzamelde zich Maan dag 1.1. een bonte menigte in het gcbonw der Kemonstrantscbe kerk; men zag er en kele dames en vele werklieden, geestelijkon van vier kerkgenootschappen alhier en eu kelen, die van „Liefdadigheid" trokken, lieden, die bekeud stonden als afschaffers en ge heel-onthouders en enkele lieden, die blijkens hun levenswandel meer steun kwamen vragen dan brengen. Om ti uur kwam het voor loopig comité tot oprichting eener afdeeling met den spreker van dien avond binnen en na opening van de bijeenkomst door den correspondent van den Volksboud werd de leiding, zoowel van de vergadering als van de eventueel op te richten afdeeling, over gedragen aan den heer D Gerritsen. De heer H. A. v. d Meulen kreeg het woord tot het houden van zijn rede, die warm en krachtig uitgesproken door afwis seliug en rustige uiteenzetting de aandactit zijner hoorders voortdurend zeer gespannen hield Hij ging achtereenvolgens na hoe de Volkshond (eertijds Multapatior's bond) het ontstaan te danken had aan een viertal artikelen in het Handelsblad door 8. Philip- pma en de geestdrift, daardoor werd wakker geroepen in gausch het land, hoe die Volks bond uitging van de gedachte om alle wel- gezinden, van welke godsdienstige en staat kundige richting ook, te verzamelen om de banier tegen drankmisbruik; hoe deze het doel trachtte te bereiken langs vele en ve lerlei wegeu, hoe deze reeds enorm veel goeds tot stand heeft gebracht; noemen wij slechts de drankwet, waartoe de Bond de krachtigste stoot en drang heeft gegeven, de volkskofliehuizeu opgericht in Vlaardiugen, Deventer, Amsterdam eu elders, en een me nigte meer, te veel om ïu een kort verslag als dit op te noemen. Ten slotte riep de heer v. d. Meulen de aanwezigen op zich aan te sluiten bij dat leger dat met dichte, onweerstaanbare drom men optrekt tegen den vijand der ineusck- heid en een Amersfoortsche afdeeling in het leven te roepen. De voorzitter vroeg of iemand nog nadere inlichtingen verlangde eu toen hier geen antwoord op inkwam, wie of instemmend met het doel eu de middelen, nu reeds ter stond wilden toetreden. De aanwezige gees telijken en ecu 23-tal anderen sloten zich zonder aarzelen aanmen zeide (het bleek achterna waar te zijn) dat bovendien nog vele werklieden zich gaarne zouden aange sloten hebben indien zij vrijmoedigheid hadden kunnen vinden, de hun in den weg staande heeren een weinig op zij te dringen. Boven dien waren door allerlei vermakelijkheden en ernstige bezigheden velen, vooral de meer gegoeden, verhinderd aanwezig te zijn eu dus ook zich aan te sluiten. In een uavergadering besloot het comité met bekwamen spoed een concept reglement saam Ie stellen en wanneer dit tot stand was gokomen eu andere voorbereidende maatregelen gotroffeneen vergadering van leden bijeen te roepen, w aarin door de leden het reglement besproken en al dan niet gewij- zigd, zoo mogolijk zal aangenomen worden, waarna het voorloopig comité aftreedt om door een bestuur, door de leden ,te kiezen te worden vervangen. Van hedenaf zal een lijst circuleeren on der alle standen opdat allen, die mede willen helpen door hun naam en toewijding om die vloek der Maatschappij te verdrijven althans te verminderen, zich kunnen aan sluiten bij de Amersfoortsche afdeeliug van den Volksbond. Bereidt U voor op de aanbieding van die lijst en moge het zijn met een warm hart voor een echte volkszaak, met groote liefde voor den medemensch. Het voorloopig comité is gaarne bereid tot nadere inlichtingen en tot aannemen van nieuwe leden, indien de lijst hun huizen per ongeluk voorbij mocht gaan. Lensden. Door eenige jachtopzieners alhier is een vos geschoten, hetgeen in deze streken een groote zeldzaamheid is. Men vermoedt dat dit hetzelfde dier is, dat onlangs uit Zeist oDtvlucht was. Verzekeriug op het huwelijk. Een eigenaaidige onderneming heeft te Londen haar beslag gekregen, namelijk een maatschappij tol verzekering voor meisjes, die niet tot een huwelijk geraken. De polis houdster, die op veertigjarigen leeftijd nog geen echtgenoot gevonden heeft, ontvangt een zekere som, evenredig aan de premie welke zij elk jaar gestort heeft. In het tegenovergestelde geval de gestorte gelden aan de kas der maat- schuppij, die er haar kapitaal mede ver meerdert. Volgens de laatste volkstelling zijn er in Engeland 600,000 vrouwen meer dan mannen. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gezien art 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap; Brengen ter openbare kennis, dat een verzoekschrift om verguuning tot ver koop van steiken drank in bet klein bij hen is ingekomen van 1. J. van den Hoogen, echlgenoote van L. E. Beers, in het perceel wijk F, No. 280, en 2. G. van Beek, weduwe van E. Ruiter, in het per ceel wijk G. No. 157. Amersfoort, den 5. Febiuari 18J4. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris, W. L. SCtlELTUS. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelet op art, 6 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad No. 95). Brengen ter kennis van het publiek, dat een loor Roelof van Dijk ingediend verzoek, met bijlagen, om vergunning tol het oprichten van eene Steenhouwerij in bet perceel alhier gelegen aan den Arnhemschen str aatweg, bij het kadaster bekend onder Sectie B, No. 1378, op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Maandag, den 19. Februari aanstaande, des voormiddag-: te e:furen, gelegenheid ten raadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van het gemeentebe stuur of van een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting intebrengen. Amersfoort, den 5. Februari 1894. Bur gemeester en Wethouder# voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. Gevonden op den openbaren weg: Een varkensben, Een botermand, Een wit zijden voile. Rechthebbenden vervoegen zich ter te- rugbekoming aan het bureau van politie. T m lil"**"" en die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijri. a'ao wijlen heer B. E. IKERStllfeL^dterleden te Amersfoort 'dsipv., Januari 1894, worden verzocht daarvan opgave te doen vóór 20 Februari aanslaande aan AMERSF00RT,Ji--4j>bruari '94. Terstond gevraagd, voor «Eltkil-GBCN die een goede bor^gpot kanJb^tKten, - en van goede getuige?) voaraien. Franco brieven Lett. L. Bureau dezer Courant,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2