Plaatselijke berichten. Gemengd Nieuws. Ingezonden. De Jonge Strijder. Het nieuwe blad voor het werk onder de kinderen, dat eerstdaags door bet ïLeger des Heils" zal worden uitgegeven, zal verschijnen onder den titel van D e jonge Strijder. Oraujebond van Orde. Van de 18 woningen, die door den Oranjebond van orde op het Hofveld te Apeldoorn gebouwd zullen worden, zijn thans reeds 9 in gebruik genomen. Wel dra zullen weer 2 bewoond worden. Het zijn ruime, gerieflijks woningen, waarvoor 's weeks slechts weinig behoeft te worden opgebracht. De bewoners, die 1 H. A. grond hebben, betalen 79 cent per week. Voor die met '/i H. A. is dit bedrag slechts 74 cent. Zeventien leden van den Alg. Ned. Wielrijdersbond hebben, na afgelegde rijproef, zich aangemeld om opgeleid te worden tot militair wielrijder. Een paar dagen geleden overleden te Papendrechl in denzelfden nacht Jan Groen en zijne vrouw. Jan Groen was tot op middelbaren leeftijd arbeider. Een organisch gebrek had hem toen voor handenarbeid ongeschikt gemaakt, waarom hy zyne toevlucht bad genomen lol eenen kleinhandel langs de huizen in stokvisch, zoutevisch enz. Gedurende vele jaren kwam hy zoo langs den weg, meeslal vergezeld van zyne vrouw, die hem dan behulpzaam was. Zoo voerden die oude lieden den atryd om het bestaan, die in gezonde dagen niet te zwaar viel, want het paar had weinig behoefte en geen kinderen. Doch de winter kwam met zijue koude en ongemak. Bovendien genoot de man eene zwakke gezondheid, terwijl de vrouw in de laatste dagen ernstig ziek was. In den bewusten Dacht nu overleed plotseling de man, en trachtte de zieke vrouw nog de hulp van buren in te roepen. Ze had altham haar woonvertrek verlaten en aan de deur ge klopt van de woning in hare onmiddel lijke nabyheid. Doch toen de bewoners de deur openden, vonden zij in het nach telijk duister de vrouw dood voor hunnen drempel liggen en ontdekten spoedig wat haar in haar uiterste nog naar buiten ge dreven had. De heer H. J. Lettink, commies 3e klasse ten Postkantore alhier, die met ingang van 1 Mei benoemd is tot commies 2e klasse, wordt op dien datum overge plaatst naar Rotterdam. In zijn plaats komt 1 Mei ten postkan tore alhier de heer H. H. Dumoulin, com mies der 3e klasse thans werkzaam aan spoorwegkantoor no. 4. De heer C. A. Spruyt, commies der telegraphie le klasse alhier, is met ingang van 1 April overgeplaatst naar Nijmegen. De Ameisfoortsche Vrijwillige Brandweer zal aanstaanden Vrijdagavond te 7 uren haar algemeene vergadering houden. Behalve het Jaarverslag en de Rekening en Verantwoording zijn aan de orde ver kiezing van een voorzitter-brandmeester, een adjunct-onderbrandmeester, beiden wegens periodiek aftreden, en een secre- taris-onderbrandmeester, in plaats van den heer Hs. P. van Haselen, wien op zyn verzoek eervol ontslag is verleend. Op heden vertrok het le gedeelte der militiens lichting 1893, van het 6e Reg. Inf. met groot verlof huiswaarts. Reeds morgen wordt een gedeelte der lichting 1894, uit de piovincie Drenthe ter indeeling bij het 5 Regiment Infan terie alhier in garnizoen afgeleverd. Van af 1 Maart a. s. zal de kosten der verlichting van de soldatenkamers, gedurende den nacht geschieden voor re kening voor het lijk en zooals reeds ge meld niet meer door gaslicht doch door kaarsen. ken mij aaD, door mij te komen bezoeken," sprak zij met heesche stern, terwijl zij hare oogen strak op hem vestigde. »Het opperhoofd der Cherusken," ver- bpterde Arininius, «komt de nlwijze doch ter der Alrunen raadplegen >lk wist dat ge komen zoudt, uwe jon gelingen hebben de Romeinen geslagen hun hinderlaag was goed." »Gjj wist dat zij hen zouden aanvallen, maar dat ze overwonnen hebben kan nie mand u verhaald hebben." lik zag hen strijden, en ik bemerkte hoe de Romeinen vreesden." Gualbus sidderde en Arminius en Sigmar werden beiden met eerbied vervuld. ïEn nu wat begeert ge?" vervolgde de vrouw. lik begeer te weten of ik winnen zal, viel Arminius haar in de rede. lik kende uwen wensch, de slryd dien gy strijden zult is moeielijk; meer dan menig gevecht dat gij tot hiertoe gele verd hebt." lik heb tot heden nog geen stad ge nomen. ïEn de muren der stad, die gij nemen zult, zijn sterk." iGij weel dit, want Muttium is u bekend." De oude glimlachte onmerkbaar zen Gisteren werd door de onderoffi ciers schermvereeniging van het 5e Reg. Inf. lEendracht maakt macht" een on derlinge schermwedslrijd gehouden op de verschillende wapens, op de bovenzaal van het Café ide Keizerskroon. Ten 9 uur v.m. ving dezen wedstrijd aan en eindigde om ongeveer 6 uur n.m. De uitslag was als volgt Degen (Hol- landsche methode) 1e prijs Sergeant Boer- sema 2e prijs Sergeant Fieman, Degen (Fransche methode) prijs Sergeantmajoor Meijer. Geweer: le prijs Sergeant Ankersmit, 2e prijs Sergeant Stoof. Korte stok: le prijs Sergeant Heijlea 2e prijs Sergeanlmajoor Rutjs. Sabel le prijs Sergeantmajoor Ozinga 2e prijs Sergeantmajoor Ruijs. Lange stok le prijs Sergeant Peters 2e prijs Sergeant Janssen. Na afloop van den wedstrijd bleven de leden en genoodigden nog langen tijd ge zellig bijeen. Door den jongeheer J. V. werd voor eenige dagen in de bosschen van iden Treek" eeD witte vink gevangen, een groote zeldzaamheid onder onze gevederde vrienden. Bij het gisteren te Utrecht gehou den examen in nuttige handwerken, Jaagde o. a. onze sladgenoote mejuffr. W. G. H. Hendriks. Voor de betrekking van directeur der hoogere burgerschool alhier hebben zich acht >01901180160 aangemeld. Gisteravond was hel oDgewoon woelig langs de straat. De miliciens van de lichting 1893 vertrokken naar hunne haardsteden. Maar voor tij onze gemei-nte hun garnizoensplaats, verlieten, gavan zij aan hun vreugde over de terugkeer lucht door zingen en springen evenwel zonder de openbare orde op waarneembare wijze te verstoren. De uitdeeling van spijs aan behoef- tigen had voor het winterseizoen 1892/93 plaats van af 19 December tot 13 Maart. De inschrijvingen daarvoor leverden, met inbegrip van die van enkele meervermo gende menschenvrieDden, elders verblijf hebbende, een bedrag op van f 1752,90, tegenover f 1898,80 over het seizoen te voren. Het eenigzins beduidend verschil in minder van de uitkomst over 1892/93 moet voor een goed deel zeker daaiaar. worden toegeschreven dat meer offers geviaagd zijn om ook op andere wijze tot leniging var. den nood der behcefti- gen gedurende den winter mede te wer ken, maar is toch gedeeltelijk ook het gevolg van overlijden en vertrek van enkele deelnemers waartegen nieuw ver kregen inschrijvingen niet vermochten optewegen. Over 1892/93 werd overigens nog ontvangen van de loge ïJacob van Campen" de som van f482.10 en voor door het bestuur in den loop van het seizoen nog verkochte spijskaarijes f32.10 Het aantal portiën spijs ov,r 1892/93 door de instelling verstrekt, heeft, met inbegrip van 4821 portën door voornoemde loge ïJacob van Campen" aan behoeftige achoolgnaride kinderen uitgedeeld (gelijk reeds eenige jaren door haar plaats had), bedragen 22671. Ditmaal werden den inschrijvers geen kaartjes gratis verstrekt. De gezamenlijke uitgaven over 1892/93 hebben bedragen f 2316.83. Hoogland. Deze week slachtte de landbouwer J, W. buurtschap Nieuwland, zijn varken, dal de zwaarte had van 750 halve kilo's, iets dat zelden voorkomt. Te Mainz is gister in een hotel de valsche munter Frank, uit Amsterdam, met eene vsd medeplichtigheid verdachte Nederlandsche vrouw gevangengenomen. Tien anarchisten. Tien anarchisten zijn gisteren van Lon den naar het vasteland vertrokken. De vele honderden zult gij daar aantreffen," hernam zij uitvorschend. «Doch men kan list gebruiken." vlk heb reeds een list bedacht. Mijne dapperen hebben den Romeinen een kist met wijn ontnomen, die wij hun weder in handen moeten spelen hoe veel viten bevinden er zich in zoo vervolgde hij tot Gualbus. aTien dolia (vat) edele veldheer." »En nu wilt gij dien wijn met gif vermengen «Bij de goden, neen; nimmer zal ik tot zulk een laag verraad mijne toevlucht nemen." „Dat is edel." «Maar wel begeer ik van u een slaap drank, opdat de Romeinen niet ontwaken wanneer wij de muren beklimmen en hen dus gevangen kunnen nemen." Ik zal u terstond een voortreffelijk poeder bereiden: laat ik u echter eerst zeggen of gij de stad nemen zult, wees zoo goed mij uwe hand te laten zien." Arminius strekte de hand uit, die de oude met hare dorre vingers aannam. Opmerkzaam bezag zij den binnenkant. >Dat is eene schoone hand, er ia veel merkwaardigs in; die vouwen zijn voor treffelijk, doch zonderling; die letter is ja juist, een weinig links loopen politie heeft de Fransche en Belgische regeeringen gewaarschuwd. Knrkpoeder. Onlangs heeft men proeven genomen aangaande de dryfkracht van eene stof. die hoofdzakelijk uit gepulveriseerde kurk bestaat. Het is gebleken, zegt de aStoompost", dat eer. met kurkpoeder gevulde matras, die ongeveer 12 Kg. weegt, niet onder water gedompeld kan worden door het gewicht van vijf volwassen menschen en dat twee of drie p6rson«n er midden in zee op kunnen drijven met een even groote veiligheid tegen verdiinken als op een groot schip. Reddinggordels van kurkpoeder zijn onwaardeerbaar. Kussens, peluws en matrassen, die met deze stof gevuld zijn, zijn elastischer en geriefelijker dan die van de meeste an dere materialen. In Engeland. In Engeland worden proeven genomen met een telephoon zonder draadleiding Dicht by Cardiff liggen twee eilanden, waarvan het eene twee en het andere een Engelsche mijl van het vaste land is verwijderd. De proeven om van de eilanden zonder draadleiding door het water naar het vasteland teleplioneeren gelukten volkomen. Men beproefde op dezelfde manier van een dezer eilandea naar Lazernoch, (welke afstand ruim 5 Engelsche mijlen bedraagt) te telepho- r.eeren, doch men kon op dien afstand de woorden niet meer verstaan. Eene eigenaardige nieuwigheid in een calé te Stuttgart ingevoerd. Volgens eene schikking met eene assuran tie-maatschappij zullen alle bezoekers daar verzekerd worden tegen ongevallen, die hun in de inrichting overkomen. In geval van tijdelijke ziekte zullen de vei- plegingskosten tot een beloop van 10 rnar k per dag ten hunnen behoeve voldaaD worden, terwijl bij blijvende invaliditeit of bij overlijden eene som van ten hoogste 2O.O0O mark uitgekeerd kan worden. In den tegenwoordrgen tijd van dynamiet- aanslagen te Pul ijs zou dit voorbeeld daar misschien wel eenige navolging ve-dienen. Een bom te Brussel. Zaterdagmiddag vond men te Brussel een blikken busje, 12 cM. lang en slechts 2 cM. breed. Een arbeider, die zich naar de Arbeidsbeurs, grenzende aan het Ar beidershuis, begaf, was de gelukkige vin der. Hij het het ding echter liggen en waarschuwde Dewit den directeur der beurs. Deze bluschte de brandende lont en liet de bom in een emmer met water plaatsen en zoo naar het commissariaat van de Nouveau Marché-aux-Grains bren gen. Daar onderzocht men het blikje dat twee aan de einden er om heen gedraaide stokjes ijzer draad bijeenhielden. De lont stak in een koperen buisje, door een gaatje in het deksel aangebracht. De dienstdoende inspecteur De Boeck opende zelf de bus; maar de inhoud, een geel achtig poeder, verbreidde eer, zoo grooten stank, dat men, alvorens verder te gaan du zaal moest laten luchten. Het helsche werktuig bevatte slechts twee tabaksprui men en twee briefjes, waarop geschreven stond: «Dood aan het gezagI Leve het anarchisme! Leve Vaillarrt en Henry! Eén pruim voor de politie, de grootste voor den commissaris." Een gedeelte van het geelachtige poeder heeft men, in een fleschje besloten, aan de griffie gezonden, de rest naar hel stedelijk laboratorium. Een twaalfjarige knaap, die rieuws- gierig bij hel Arbeidershuls stond te kijken, op het oogenbhk dat de bom werd ontdekt, nam men in hechtenis om hem bijna dadelijk weder los te laten. Mijnheer de Redacteur I In uw No. vaD Zaterdag 24 dezer vindt ge goed, naar aanleiding van een bericht over de plaats van het te bouwen station, de Amersfoor tsche Courant (oude) te beschuldigen van het mededeelen van oud nieuws M. i. ten onrechte: Voor velen met mij was de inededee- ling wel nieuw, want hoewel ge, als iets wat van zelf spreekt, verwijst naar het officieele Raadsverslag, kan het toch van ons Amersfoorlers niet gevergd worden, dat wij bij vier plaatselijke bladen, ons nog abonneeren op eene Utrechtsche Courant om het verslag van den Amers- joortschen Gemeenteraad te kunnen lezen. Hetgeen men dus vernomen had was zeer onbestemd, en meenden zelfs velen uit hetgeen bekend werd, te moeten opmaken dat er geen plan op 600 meter die lijnen in elkander, een andere snijdt ze dwars; ik dank u, ik heb gezien. Hij wien zjj toekomt zal de stad nemen." Hel oog van Arminius glinsterde van vreugde. »En begeert ge ook uwe toekomst te kennen »0, gaarne." aSiddert ge er niet voor?" alk nog nooit gesidderd." (Wordt vervolgd). bestaan had, en, men dus iets had be streden wat niet eens bestond. Bedoeld bericht der Amersfoortsche Courant heeft bovendien nog zijdelings nul gesticht, n.l. door te bewerken dat thans door u een deel van het officieele verslag ter onzer kennis werd gebracht. Men komt nu tot de zekerheid dat de strijd door de burgerij gevoerd tegen een station op 600 meter verder geen strijd is geweest tegen windmolens. Ja, dat het plan van den Minister, in de Raadszitting van 30 Jan. 1.1. besproken, nog van zeer jongen datum moet zijn geweest, zoo jong zelfs, dat de goederen losplaatsen, daar nog niet eens in waren opgenomen, en dus voorzeker een cevolg van de gezamenlijke slappen van hier uitgedaan. Het is daarom wel eenigszins begrij pelijk dut de Heer v. d. Wall Bake er op stond om de zaak aan de orde te doen blijven. Wanneer nu dat plan wordt uitgevoerd, zal men toch iets ge wonnen hebben, hoewel velen de voor keur geven aan het plan van een gewij zigd Centraal Station, een plan wat naar hel gevoelen van erkende spoorweg-des- kundigen zeer goed mogelijk is, vooral nu het slation toch aan de overzijde van den spoorweg komt. Misschien zou echter het gevoelen dier deskundigen als zijnde slechts een «per soonlijke meening" niet in aanmerking komen. Uw dw., G. He Amerafoortactae nmntvondst. Aan de Redactie der Nieuwe Amers foortsche Courant. Behalve, de in mijn schrijven van 23 dezer vermelde Spaansche dubbele Duka ten van Ferdinand en Isabella, bevatte het door mij onderzochte gedeelte ook een Dukaat van Castilia met het gekroonde naar rechts gekeerde borstbeeld van Fer dinand den Katholieken. In mjjne mé- moire getiteld «De l'imilation des mon- naies étrangères aux Pays-Bas septen- tiioriaux, lors de la guerre de 80 ans," wees ik reeds op het verschijnsel dat hier te lande zoovele en zoo verschillende vreemde munten in omloop waren. Ook deza muntvondst bevat, tenminste naar dit gedeelte te oordeelen, munten uit voor die tijden zeer verwijderde landen, men vindt er onder anderen Scuili rl'oro bij van drie verschillende Pausen en wel van Nicolaas V 1447 1455, Innocentius VIII 1482—1492 en van Iulius III die van 1550 tot 1555 den Heiligen stoel be kleedde. Uit Italië was er verder een Fiorino d'oro der Florentijnsche Repu bliek uit de tweede hellt der XIV en een Zecchine van een der Doges van Venelie uil het begin üer XVIde eeuw. Onder de Duitsche munten behooren ook genoemd te worden, Goudguldens van Edzard I graaf van Oostfriesland 1491l;z28, van den aartshertog 8igi mund van Oostenrijk, van Clnistoph markgraaf var Baden 1475 1515, St. Huber lusguldens van Wilhelm IV van Gulik en Berg, van Dietrich II van Mpurs aartsbisschop van Keulen 14141465, van den aartsbisschop Herman V var. Hesven 14801508 en van Adolf III van Schauenburg die van 1546 1556teKeulen regeerde. Koenraad 11 graaf tan Riet berg, bisschop van Munster, Christoph hertog van Brunswyk, van 1511 1558, aartsbisschop van Bremen en AlbrechtlV van B andenburg,aartsbisschop variMainz, die van 1514—1545 regeerde, waren allen daarbij vertegenwoordigd, evenals de ste den Nordlingen, Frankfort a/M., Straats burg, Leipzig en Basel. De eenige gouden munt varr de noordelijke gewes ten, welke ik daarin aantrof, was een goudgulden van George van Saksen met deD titel Gubernator Frisiae, bewindvoer der van Friesland, dit stuk is gemunt ingevolge Instructie voor Hera Voydes, Muntmeester in Vriesland in dato 4 September 1505 talzo dat hy goltflorenen, derwelcken dy marek XVIII karad VI greyn Kolensch gewiekte, en LXXII stuck holden, ende III greynen lo remedie hebben sal" die munten waren aldus ge munt tot een gehalte van 760/iooo en tot gewicht van 3.2 gram, dit stukje waar ik den werkman v. d. Wetering f 50. voor betaalde, heeft eene goudswaarde van hoogstens f4.eene even zeldzame munt van denzelfden hertog weid in de Auctie der verzameling van Otto Keer, door den toer.maligen Directeur, wijlen den Heer Meijer, voor f9.— zegge Negen gulden, voor het Koninklijk Penningkabinet aan gekocht. Over de zilveren munten valt geen oordeel te vellen, alvorens die zijn schoon gemaakt, door in den kruik in- gesloopen vocht zijn die meerendeels sterk geoxvdeerd. Te constateeren was alleen dat dit gedeelte bestond uit stuivers, patards en zilveren vliezen van Philips den Schoonen en Karei V, Snaphanen van Karei van Egmond, Thalers van de hertogen van Saksen, met verschillende jaartallen, als 1534, 1544 en 1545, Tha lers van de graven van Mansleld, van de hertogen van Gulik, van Stephen heer van Schlick en uit den Brunswijker thaler van 1557 in rnijn vorig schrijven genoemd. Opmerkelijk is het dat in Amersfoort, waar toen nog hoofdzakelijk munten van de bisschoppen van Utrecht in omloop waren, onder de ruim 600 gouden mun ten slechts eene enkele Utrechtsche munt gevonden werd. Het doet mij vermoeden dat de schat niet door een Amersfoortsch ingezetene verborgen is, tenzij het een lakenbererdei ware, die, zooals te dien tijde geschiedde, zyne jaarlijksche rond reis in de naburige gewesten en landen heeft gemaakt en bij zijne thuiskomst de ontvangen gelden in zijne woning heeft begraven en door welke oorzaak dan ook niet meer in de gelegenheid is geweest zijn schat op te graven. J. SCHULMAN. Amersfoort, 28 Febr. '94. P.S. Zoo even wordt mij door vriend schappelijke hand het Centrum toegezon den, waarin mijne mededeelrng in uw geëerd blad van 24 dezer grootendeels wordt overgenomen, en dat daaraan toe voegt, dat uit de koopbrieven blykt, dat dit huis bewoond is geweest door de zuster van Jolran van Oldenbarnevelt, waardoor men verondersteldt dat de gevonden schat, die zoude zijn, dien rnen zegt, dat hi| van vreemde mogendheden zoude aangenomen hebben, tol het door drijven van hel Bestand. Hoe gaarne ik een historisch feit aan het verbergen van dien schat zoude verbinden, kan onmo gelijk eenig verband bestaan tusschen het verbergen dezer munten omstreeks 1560 en het aannemen van geschenken, dat in het begin der XVlIde eeuw zoude moeten plaats gehad hebben. Zeeuiwnabond. Als zeevarende en handelsmogeudheid hebben wij het grootste belang bij een goeden, dégelijken Zeemansstand, die onze eer ook in den vreemde ophoudt en vertegenwoordigt. Eene bij uitnemendheid maatschappe lijke behoefte is dus ook d» zedelijke verheffing van den Zeemansstand. In andere landen, met name in Engeland en in Noorwegen is reeds veel voor de Zeelieden gedaan en wordt veel ge daan; maar ons land is daarmede zéér ten achteren en is de Zeemansstand in vele opzichten zéér misdeeld. Bovendien de eisch van het Christe lijk beginsel is sociale rechtvaar digheid, ook met betrekkiog tot den zeeman. Geen zeeman moet ons kun nen toevoegenniemand bekommerde zich om ons. Dat begint men óf is men beginnen ie begrijpen. Er is namelijk in Februari 1893 te Rotterdam een Zeemansbond opge richt en wel in hoofdzaak door rustende en andere zeelieden, met aansluiting van andereburgers in Rotterdam reeds bij aanvang of bij de oprichting een goed aantal met nog enkele uil andere plaat sen, èn van daar gaat nu de roep stem uit en de bede aan alle wèlgezin- den in den lande om handen in één te slaan tot zedelijke er. materieele verhef fing van den Zeemansstand. Haarlem is niet ten achteren geble ven; maar heelt belangstelling getoond, ruim 60 leden hebben zich daar reeds als leden van den Bond aangesloten en tot eene afdeeling met bestuur en regle ment geconstitueerd. In Amsterdam zijn voorloopig reeds ongeveer 80 leden gewonnen en zal ook de afdeeling aldaar weldra worden georganiseerd, enz. In Amersfoort hebben 12 personen zich als lid van den Bond ingeschreven en blijft de gelegenheid ook voor anderen open lot aansluiting bij den boekhande laar G. J. Slothouwer alhier bij wien ook de statuten en het huishoudelijk reglement ter inzage liggen. Voor 1 gld. jaarlijks is men als niet-zeevarende lid, waartoe ineir behoort; zeevarenden betalen als Ird jaarlijks 5 gld. contributie en reeds ten naasten bij 500 zeevaren den telt de Bond onder zijne leden. Deze Zeemansbond stelt zich ten doel op eenen Christelijken grondslag da belangen van den Nederlandschen Zeeman te behartigen, zoowel de geestelijke als de materieele, den Zeemansstand te verheffen en alle conditiën van een ge lukkig leven te helpen verschaffen. De Bond wil duarom éénerzijds alles doen om den zeeman het oog te openen voor wat edel en schoon is, en trachten hem gelegenheid te geven zich in ver schillende richting te ontwikkelen an derzijds wil de Bond alles aanwenden om de maatschappelijke stelling van den zeeman zoo gunstig mogelijk te maken. Dit doel verdient wel de toejuiching van allen, die hut wel nreenen met onze zeelieden, en hoopt men dus ook van alle zijden belangstelling en medewer king te vindenwant zóó alleen kan er iets degelijks tot stand gebracht worden. De middelen, welke de Bond 0. a. op het oog heeft om dat doel le bereiken, zijn in de éérste plaats gebouwen, waar de zeeman, vriendschappelijk wordt ont vangen of te gemoet gekomen, een te huis, waar hij alles vindt, wat het hem welbehagelijk maakt, zoodal hij één maal daar zijnde er niet aan denkt het elders te zoeken, een huis, waar de zedelijke atmosfeer verfrisschend en ver sterkend werkt. In verband daarmede het inrichten van verenigingslokalen, ten gebruike voor vergaderingen, voor bijbellezingen en lezingen of voordrach ten over algemeene onderwerpen en onderwerpen van bijzonder belang voor den zeemansstand, voor leea- en con versatiezaal, met koffiekamer, billard- kamer enz., in welke lokalen geen sterke drank verkocht of gebruikt mag worden en geen hazardspelen mogen plaats heb-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2