Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Gemengd Nieuws. De Zweden moeten naar men ons verzekert hem niet al te best bevallen zijn, doch de Noren zooveel te beter. Hoog roemt bij het gezellige leven te Hamar. nen-scheepvaart. hiertelande en wel tezich sloten de tusschen den straatweg Dij koninklijk besluit van 16 Maar 1894, No. 23, is als blijk van goedkeu ting en tevredenheid, de bronzen medaille en een loffeltjk getuigschrift, ingesteld by koninklijk besluit van 22 September 1855, No. 64, toegekend aan onze stail genoote jongejuffrouw Ida A. Wesseling wegens de door haar verrichte, met levensgevaar gepaard gaande, redding van een kind uit eene beek alhier, op 17 Juni 1893. Men zal zich herinneren dat door dit kloeke meisje op genoemden datum een kind van den hoofdagent van politie de Jager het leven werd gered. In eene Maandagavond gehouden bestuur vergader ingdei werklieden vet eeni ging aOnderlinge Hulp" werden benoemd tot vice-president, de heer J van Wes sum, tot 2e secretaris de heer H. van Surksum, tot 2e penningmeester de heer J. Nefkens. Het dagehjksch bestuur be staat nu uit de heeren J. C. J. Pel Rijcken, J. Nelkens en L. van Achterberg Tot bode werd gekozen de heer G J. van Lent. Bepaald werd, dat reglementen der ver- eeniging zullen worden uitgereikt aan begunstigers en belangstellenden, en voorts bij de bestuursleden verkrijgbaar zullen zijn tegen betaling van 10 cent, welk bedrag by aanneming als lid zal worden teruggegeven. Met ingenomenheid deelde de voorzit ter mede, dat velen gehoor hebben ge geven aan de rondgezonden circulaire om toe te treden als begunstiger of belangstel lende, doch stelde voor de niet-ingekomen biljetten door den bode aan de huizen der ingezetenen te laten ophalen, waar toe besloten werd. Op voorstel van den heer Van Wessum werd vastgesteld binnenkort alsnog een algemeene byeenkomst te houden, om de werklieden nader met het doel der ver- eeniging bekend te maken endaaioptoe te lichten wat hun niet duidelijk mocht zijn. Hier ter stede is opgericht eene onderafdeehng var Floralia, de vereeni- ging die zich ten doel stelt het bevorde ren van de liefde voor het aankweken van bloemen in den woning van den wei kman. Het bestuur bestaande uit de heeren mr. J. L. baron Nepveu, Jhr. mr B. W. Th. Sandberg en J. Zandijk zal op 20 en 21 Mauri in het koffiehuis »de arend" vergaderen tol het uitgeven V8n jonge planten legen betalinc van 4 cent per stuk bij minstens 3 en hoogstens 6 stuks tigelijk. In September zal dan een ten toonstelling worden gehouden der ge kweekte planten, waarbij voor de best verzorgde verschillende prijzen in geld zullen worden uitgereikt. Wij spreken den wensch uit dat nu voor slechts luttele centen den werkman de gelegen heid wordt geboden zijne woning op te sieren en te vervrolijken met de lieve kinderen der natuur, de deelneming al gemeen moge zijn. Majoor S. O. van der Straaten, di j.l Donderdagmorgen naar zijn nieuwe garnizoensplaats vertrok, werd door een groot aantal officieren uitgeleide gedaan, terwijl de batterij, die hij als kapitein commandeerde nabij het station was op gesteld. De Majoor J. G. Blauw van het 1. regiment Huzaren is door den M. v 0. aangewezen tot lid en plaatsvervangend voorzitter van de Commissie tot kenring van paaiden van het begin in het 1dis trict zijnde de provinciën Groningen en Drenthe en den Ritmeester A. J. P. Me- telerkamp tot plaatsvervangend lid in het III district zijnde de provinciën Gelder land en Utrecht. Aan de Israëlitische militairen, met uitzondering van hen, onderworpen aan de strenge krijgstucht bij het Algem: depót v. discipline, is tot viering van het eerlang invallend paaschfeest, door den Minister van oorlog, verlof, of vrijstelling van dienst verleend van 20 tot en met 29 April a. s terwijl de iraëlitische mi litairen der lichting 1891 der treincom pagniën die op den 18 April a. s. onder de wapenen moeten komen uitstel raar van is verleend tot 29 April a. s. De soldaat P. M. M. van hel 5 R. I. alhier in garnizoen is woensdag II. wegens wangedrag met een briefj» van ontslag uit den dienst verwijderd. Donderdagavond hield de kamer van koophandel en fabrieken hare 45e open bare vergadering in een der localen van het raadhuis. Ingekomen was eene cir culaire-missive van de commissie voor 6e internationaal congres voor de bin- pijlers gebouwd, die het water eeD nauwen doortocht vergunden en door een brug verbonden waren, van onder belette een sluitboom elk vaartuig, hoe klein ook, de stad in te varen of te verlaten. - (Wtrdt turvend). s Gravenhage te houden, waarin vee zoekt om eene bijdrage in de kosten daarvan. Deze missive werd voor kennisgeving aangenomen met 4 stemmen tegen 1, die van den heer Sinnige, die van oor deel was, dat, by den ongunstigen toe stand van de kas der kamer, in deze advies aan 't gemeentebestuur diende te worden gevraagd, op welke wijze, indien de kamer besloot aan het verzoek gevolg te geven, het geld dan kon worden be schikbaar gesteld, welk een en ander de heei Van Dam en de Voorzitter, de heei J. Ger Kleber, achtten niet op den weg der kamer te liggen, noch tot hare bevoegdheid te behooren. Aan een ver zoek der kamer van koophandel en fa brieken te Arnhem, om ondersteuning van een adres door haar aan de Minis ters van Oorlog en van Koloniën inge diend. ter verkrijging van wijziging in de conti acten nopens de levering van levens middelen aan het Rijk, in dier voege dat de eene party, de leverancier niet meer totaal afhankelijk is van de andere partij, het rijk, vertegenwoordigd door eene uit ni» i-vakmannen bestaande keuring^com missie, besloot de kamer te voldoen, in zoover daarbij verzocht wordt de instel ling van ééne commissie van hooger be roep voor het geheele land, aan wier oordeel bij eventueele afkeui mg de leve rancier, wetende goede waar te hel hen aar-geboden en dus in zijn lecht te zijn de zaak kan onderwerpen. De noodza kelijkheid daarvan weid algemeen be aamd, en ter moiiveering werd door den Voorzitter een staaltje aangehaald, dat vermelding verdient. Bij het foumgeeren van vleesch voor het leger, verklaarde de keurende oflicier den slager-levei un- cier, dat hij het stuk »uicrboor," volgens hem lij het vleesch aanwezig, niet in ontvangst wenschte le nemen, in weer wil der stellige beweiing van den slager- levei ancier, dat hetgeen luierboor" was. Men kon het niet eens worden en de tusschenkomst van een veearts werd in geroepen, die verklaarde dat het ver meende stuk »uierboor" geen tuierboor" was, maar een stuk vleesch, niet van eer e koe, maar van een »os" afkomstig. De toen in 't ongelijk gestelde officier keurde echter den volgenden dag het door dien slager geleverde vet af. Van die beslissing was geen hooger beroep bij akmannen toegelaten, en de slager was dus toch de lijdende partij Een adres van de vereemging van en voor Nederlandsche industi i- elen aan de Koningin gericht, betreffende de tarief wet, welke ondersteuning wordt verzocht, zal met 't oog op de belangrijkheid der zaak, bij de leden ter lezing worden rondge zonden. In behandeling kwam daarna het rap port der commissie, in wier handen was gesteld het plan der regeering voor de eder-invoering van eene octrooiwet. Die commissie, bestaande uit de heeren Van Dam en Vermolen, is niet tot eenstem migheid geraakt. De heer Van Dam stalde oor te antwoorden, dat de kamer zich onbevoegd verklaait om een ooidfel over deze zaak uittespreken de heer Vermolen d8aientegen om te antwoorden, dat d kamer de weder invoering wenschelijk acht op de gronden door de Amsterda sche kamer van koophandel en fabrieken ontwikkeld, hierop neer komende, dat, nu alle andeie landen eene octrooiwet hebben ingevoerd, Nederland zich niet moet iso- leeren, ook met 't oog op 't gevaar van intrekking der bescherming van or.ze fabrieksmerken in het buitenland. Na eenige discussie tusschen genoemde hee ren den heer Sinnige en den Voorzitter, namen met eenparige stemmen het navolgende voorstel des Voorzitter aan. De kamer, na raadpleging van ver schillende deskundigen, niet tot eene conclusie kunnende komen over het al of niet wenschelijke van eene octruoiwet, afgescheiden van de kwestie van recipro citeit tegenover het buitenland, wenscht daarom geen oordeel is deze uittespreken. De vergadering is daarna gesloten. van Amersfoort naur Hoogland én den liniedijk liggende lage landen, waaronder ook het bovenbedoelde, onder water te zetten dat in weerwil van dat vertrouwen, de ondervinding gedurende twee jaren heeft Beleerd, dat daarop niet kan worden ge rekend dat hij daarom in de maand Decern ber j.l. aan den voorzitter van 't water schap »de Drie Sluizen" te Hoogland vergunning heeft gevraagd om in de »Oude Eem" eene walei keerir g, nabij >de Schans" te plaatsen, teneinde het water dat anders door eerstgenoemden water gang naar de rivier de Eem afvloeit, te dwingen door een aan den straatweg gemaakten duikel op het land tan de vereeniging, waarop men zich voorstelde de schaatsenbaan aan te leggen, te vloeien dat die vergunning door den voi noem den voorzitter is verleend, en hoewel die niet officieel werd ingetrokken, vond toch, naar ons bij geruchte ter oore kwam op zyn last, de wegruiming van die water- keering, even na derzelver voltooiing, plaats, zoodat daarvan geen baat is ondervonden dat, dientengevolge geen, althans geen voldoende hoeveelheid water op het land der vereeniging is verkregen om ook maar aan de exploitatie van eene schaal senbaan te kunnen denken; dat het toch echter zeer de aandacht van het bestuur heeft getrokken, dat een perceel weilar.d genaamd uJe Maat" onder Hoogland, mede aan de »Oude Eem" gelegen, in gebruik bij J. Schoon de» beek, op 't zelfde hoogtepeil als het land der vereeniging, wel en ruimschoots onder water was geloopen, te» wijl het peil van de sOude Eem" om eerstbedoeld la»id te overstroomen in den afgeloopen winter althans niet vóór Januaii 189* nimmer hoog genoeg is geweest; dat het bestuur toen een onderzoek naar de oorzaak daarvan heeft ingesteld, hetwelk hem heeft geleerd, dat van het waterwei k ide Drie Sluisjes," gebouwd ter lozing van het bovenwater naar de Eem, en tevens ter beveiliging van de buitendijk gelegen landen tegen het Eem- water ter gelegenheid van hoogen vloed bij Noord westenwind, meermalen,in plaats van op de naiuu»lijke wijze, door den aandrang van het opstuwend zeewater, te zijn gesloten, juist bij zulk een wind en zoodanigen vloed, door hulpmiddelen, in deze doo» het steken van een elzen knuppel tusschen de sluisdeuren, werden opengehouden, om het Eernwater binnen te laten, en hel land genaamd »de Maat" te doen overstroomen, door een geul in den dijk dien het omringt, te maken terwijl de watermolen die aar. de »Oude Eem" aldaar staat en de tonmolen die daar ligt, naar de zienswijze van adre.*> sant, van geen genoegzame capaciteit zijn om het water in voldoende hoeveel heid op het lai^d te brengen, uit de »Oude Eem dat het bestuur niet wist dat zulks geoorloofd was en dat ook niet kon aannemen, al hebben onderscheidene zijner leden, benevens o.a. de heeren L. van D., A. van der L., S. J. van der H D. B., allen wonende te Amersfoort, op verschillende datums, op klaar lichten dag, gezien dat die openhouding ge schied was; dal het bestuur, bij ondervinding wetende, dat het waterschap zeer scherp alle handelingen althans des bestuurs handelingen doet controlee ren dooi politie, en nimmer vernomen hebbende dat op de bovenbedoelde hau deling aanmerking werd gemaakt, thans in de veronderstelling vei keert, dat het openhouden door hulpmiddelen van ide Drie Sluisjes" tot inlating van Eernwater vrijstaat aan hem die daartoe vergunning heeft bekomen, welke vergunning in het bovenomschreven geval zeker door de bevoegde macht zal zijn verleend ge worden. per 4a kl. 23-26 April, 5e kl. 7-10, 15—18, 23-26, 29-31 Mei, 1 cn 2 Juni. De tweede klasse bevat de navolgende prijzen: 1 van f20.000, 1 van f5000, 1 van f2000, 2 van f 1500, 5 van f lOOü, 5 van f400, 5 van f200, 15 van f 100 en 1565 van f30. Loten en gedeelten zijn ten voormei den kantore, Breedestraat wijk E No 350, nog verkrijgbaar doorgefoerneerde tegen f3.50 en klassikale tegen f 1.35 een twintigste. Gevoudenop deu openbaren weg: Een roode zakdoek inhoudende. 1 zijden pel. 1 frontdas. 1 halfhemdje. 1 paar zwarte kousen 1 Snuifdoos. Rechthebbenden vervoegen zich ter te- rugbekoming aan het bureau van politie. Scherpen/.eel 15 Maait. Heden avond na de godsdienstoefening werd door Ds. van Apeldoorn, Gref. Pred. al hier, aan de gemeente bekend gemaakt, dat ZynEerw een beroep had ontvan gen naar de Gref. Gem. le Lopik. Woudenberg. Op de voordracht ter benoeming van een hoofd der school in de Kom alhier, door den Heer Districts schoolopziener opgemaakt, kotnen voor de Heeren lo. M. Luchies, onder wyzer te Zeist; lo. A. Ohlen, id. te Oosterbeek en 3o. W. Koudijs, id. te Doorn, wonen de te Driebergen. Te Bellijn zyn berichten ontvangen uit St. Petersburg, wa rin gemeld wordt dat de politie te Warschau daar weer een nihilistisch complot heeft ontdekt, en wel in den kelder van een oud klooster, waar een gioot aantal mannelijke en vrouwelijke studenten bijeen waren. Na een hevig gevecht, waai bij twee politie agenten en drie studenten gedood werden, werden allen door de politie overmand en naar de citadel overgebracht. Oud nieuws. Als bijzonderheid verdient wel vei mel ding, dat L. Pincoffs wiens naam onaf- cheidelijk aan de geschiedenis van Rot terdam verbonden is thans ook te Chi cago, waar hij verblijf hield, is gefailleerd. De passiva overtreffen de activa met 65,000 dollar. Tusschen 3 en 4 uur kwamen tal van rijtuigen, meerendeols equipages, vooi de keik, welke de bezoekers aanbrachten, die de rede van den bekenden Domini- kaner geestelijke wilden hooren. Daar de kerk reeds was gesloten, moesten allen natuurlijk lerugkeeren, hetgeen de drukte en de verwarring op het plein nog vermeerderde. De man, die den dader vergezelde, poogde te ontvluchten, maar werd aan- houden^D gevat. De politie had groote moeite om hem tegen de woede van het volk te beschermen. Naar men zegt is de dader een Belg, Pauwels genaamd. De schuldige, in wieus bezit zicli een portret van Ravachol bevond, werd her kend door eenige agenten der geheime politie als een anarchist, bij dc politie bekend onder den bijnaam Nez p o i n t u Naar schatting was hij uiet ouder dan 20 jaren. Zi n vreeselijk verminkt lijk werd voorloopig in de kerk bewaard, in afwachting van den uitslag van het ge rechtelijk onderzoek. De kapellaan Jossinet was juist bezig aan het altaar, toen hij den slag hooi de. De pastoor der Madaleine-kerk Le Re- bours, bevond zich ouk in de kerk. De pastoer spreekt het gerucht tegen, dat hij te voren dreigbrieven had ontvangen. Deze geestelijke, die reeds ongesteld was, werd door den aanslag zoo geschokt, dat zijn toestand aanleiding geeft tot ernstige ongerustheid. De afgevaardigden Gotheron en Saint- Germain, die zich in de nabijheid bevon den en het verminkte lijk hadden gezien biachten de eerste tijding van den mis lukten aanslag in de Kamer, waar men juist tezig was met de behandeling der vooistellen tot grondwelheiziening. De minister van justitie begaf zich terstond met den prelect van politie naar da kerk, teneinde het ondeizoek bij te wonen. De politie houdt den man voor dezelfde per soon, die de aanslagen .pleegde in de Rue St. Jacques en den faubourg St. Martin, maar dit is natuurlijk nog zeer onzeker. BehoudeDs de dader zelf, die aldus zijn verdiende loon ontving, werd door de ontploffing niemand gedood of gekwetst. Blijkens de spijkers en de siukjes gekapt lood, welke men in de nabijheid van het lijk heeft gevonden, was het voorwerp, waai mede de man den aanslag wilde plegen op dezelfde wijze vervaaidigd als de bommen, welke te voren weiden ge bruikt. De sporen der projectielen, waar ede het voorwerp was gevuld, waren duidelijk zichtbaar op de deur, maar ove rigens werd door de ontploffing geen schade aangericht. Onderstaand adres is door het be stuur van de Amersfoortsche IJsclub sVoorwaarts" verzonden. Aan Heeren Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht. Geeft eerbiedig te kennen het bestuur van de Vereeniging sAmersfoortsche IJsclub »Voorwaaits," gevestigd te Amers foort, als rechtspersoon eikend bij ko ninklijk besluit van den 29. September 1891, No. 51; dat door hem in den winter van 18921893 en in dien van 1893 1894 is getracht te exploiteeren eene schaatsenbaan op een perceel gronds, strekkende van af den straatweg van Amersfoort nuar Hoogland, juist aan de grensscheiding dier gemeenten, noord waarts langs den liniedijk tot »de Schans" en begrensd te westen door genoemden iniedijk en ten oosten door de »Oude Eem;" dat hij bij dat voornemen tot exploi tatie uitging van de vei onderstelling, dat er in het najaar in den regel wel zoo véél hemelwater zou vallen, dat, komende van de bovengelegen landen tot aan Hoevelaken, voldoende zou zijn, om, wan neer de wind in het Nooi dwesten schoot, en de »drie Sluisjes," bij hoog getij van het Eernwater, door opstuwing uil zee, Redenen waarom het bestuur voor noemd Uw college eerbiedig verzoekt, hem vergunning te verleanen om, tol inlating van Eernwater, bij hoogen vioed ten gevolge van Noordwesten wind, in den winter van 18j4 op 1895, en wel van den 15. November 1894 tut den 15 Ftbiuari 1895, door hulpmiddelen, door Uw College aantewyzen, de adrie Sluis jes" gedurende dag en nacht open te hou den, tot dat het bij hen in gebruik zijnde perseel lend voor schaatsenbaan zal zijn overstroomd, uf zoo Uw college daartoe onverhoi pl onbevoegd mocht zijn, het be stuur dep weg te willen aanwijzen langs welken zoodanige vergunning is te beko men. Amersfoort, 16 Maart 1894. 345ste STA A T.S-I.OTl, It 1.1 Eerste klasse. Trekking van 14 en 15 Maart. (600 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van f20. 5044 5570 558*3 6695 6697 18452 19784 19821 en 20660. Te zamen 9 prijzen. Volgende trekkingen geschieden: 2e klasse 27—29 Maart, 3e kl. 9—12 April, Heldendood. Een opperhoofd dei Matabelen heeft als ooggetuige nog eenige belangwekkende bijzonderheden medegedeeld omtrent den laatsten wanhopigen tegenstand, dien majoor Wilson en zijne manschappen aan den vijand boden, die hen ten getale van 2500 tot o000 omringden. In den beginne onderhielden zy een snel geweer vuur, dat eerst verflauwde, toen velen hunner gewond waien en de amuiulie begon op te raken. Het gevecht duurde ongeveer 3 uur. Majoor Wilson stond, op verscheidene plaatsen gewond en be dekt met bloed, voortdurend geweren af te schieten, welke geladen en hem overhandigd werden door andere gewon den aan zijne zijde. Op het laatste oogeriblik gingen allen, die nog konden, schouder aan schouder staan, ontblootten het hoofd en zongen, voor zoover blijkt uit de mededeelingen van het oppeihoofd, het Engelsche volkslied, en zoo bleven zij staan zingen, lot de laatste dier dap peren bezweken was onder de assegaaien des vyands. Weder een aauslag le Parijen Donderdagmiddag werd een talrijk en uitgelezen gehoor verwacht in de Made- leine-kerk, waar de dominicaner-geeste lijke Gardé zou optreden in een der gods dienstoefeningen, welke gehouden worden als voorbereiding voor het Paaschfeest. Tegen 2 uur merkten de bedienden in de kerk twee personen op, die er ver dacht uitzaceu, maar bij de drukte, welke er heerschte, werd op de/e tnenschen niet gelet. Oin halfdrié hoorde men plot seling een hevigen slag dicht bij den ingang Een man lag verminkt op den gtond en was reeds overleden. Er be staat geen twijfel, of hij is het geweest, die de bom wilde werpen. Vermoedelijk is het voorwerp hem ontvallen, of is het e vroeg ontploft. In elk geval is hij, evenals Bourdin in het Greenwich-park, zelf het slachtoffer geworden van de bom, welke voor anderen bestemd was. Onmiddellijk na de ontploffing werd de kerk gesloten. Eene afdeeling polilie-agen ten verscheen weldra en hield de talrijke menigte, welke zich voor den deur ver drong, op den afstand. De abt Gerdé had zijn preek nog niet begonnen. Blijk baar was het doel, de bom te werpen zoodia de godsdienst-oefening een aan vang zou hebben genomen. De politie vermoedt, dat de bom is ontploft tengevolge van het toeslaan van de deur. Blijkbaar heeft de men de deur ruw opengestooten zoodat deze terugsloeg en in aanraking kwam met het gevaar lijke voorwerp, dat hij in den zak had. Vandaar dat de bom ontplofte bij den ingang, hetgeen natuurlijk niet de be doeling kan geweest zijn. ItlltUKKI.IJKT NTANUEH. Amersfoort. GEBOREN9 Maart. Barbara Everdina, d. van Gijsbertus Verschuur eu Cornelia van Geyn 11 Maart. Hendrika, d. van Arie Versteeg en A a 1 tj e van Essen. Franz Guillaume Louis z. van Franz Guilaume Louis Wutscher en Henriette Petronella Desmense. Elisabetba Hendrika Josepha, d. van Josep Bovee en Elisabetba Hendrika Josepha van Leuvcrden. Jeannelta, d. van Gerrit Meerbeek en Evertje van Kampen 12 Maart Peter, z. van Jacoba Hagenbeuk. Willem en Gerrit, twee z. van Adam van Eeden en Pieternella Koetsier. Martinus, z van Carolus Petrus van der Aa en Alegonda Jansson. Nicolaas, z. van Jacobus Gerardus van den Berg en Jaunetje Hoksbergen. 14 Maart. Johannes Stephanus. z. van Ger ardus Gerritsen en Antonia van Daal. Francina, d van Frans van der Leek en Trijntje Helmsing. GETROUWD: 14 Maart. Cornelis Ver schuur en Martha Hendrica Bosman. OVERLEDEN: 7 Maart Otto Schiiilemau, 59 j. cchg. van Diderika Eugelina W'olbers. 1U Maart W'ilbelmina Verboef, 72 j. wed. van Jan van Manen. 12 Maart. Willem Frederik Alexander Paul Lodewijk de Jager, 19 j. ongehuwd. Bunschoten. GEBOREN6 Maart Hendrik, z. van Arian de Graaf en Maria Koelewijn. 8 Maart Tijmen z. van Wouter Koelewijn cn Aaltje de Graaf. 12 Maart Marretje d. van Peter Heynen en Metje Muys. Hoogland* OVERLEDEN9 Maart. Een Levenl. d. van R. Voskuilen en G. Botterbloui. J. Tolboom, oud 10 weken. 10 Maart. M. Vlastuin oud 49 j. wed. S. Stolp. 10 Maart. G. van de Ridder oud 18 in. 12 Maart. J. Huijskes oud 28 j. ongeil. Stouteuburg. GEBOREN 16 Maart Hendrica, d. van Jan Lagerweij en Gijsbertje Veldhuizen. Woudenberg. GEBOREN: 8 Maart Anna Geertruida, d, van Gerardus Kerpensteijn en Wilhelmina van Woerdekom. ONDERTROUWD 15 Maart Rijk van de Hee, 23 j. en Maria Drost, 18 j. Mari- iius van Santen, 22 j. en Cornelia Cortus, 22 j. OVERLEDEN9 Maart Levenl. aange geven kind mannel. gesl. van Gerrit van de Meent en Gijsbertha van Donselaar. I MARKTBERICHT, AMERSFOORT; 16 Maart 1894. Tarwe f0.— Rogge f0.— Boekweit f0.— Appelen f4.— A f9.— Peren fO.— i f.0—Klei-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2