Gemengd Nieuws. Officieele Publicatie. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. valsch bankpapier de hand gelegd, niet alleen op schier de gebeele bende, die zich onderling vereenigd had om de zaak te exploiteeren, maar ook op nagenoeg den geheelen voorraad nagemaakte bil jetten. Slechts een zeer gering aantal er van kan in omloop zijn gebracht en, voor zoover dit het geval is geweest, zijn zij voor het meerendeel weder door de politie in beslag genomen. Het gebeurde heeft opnieuw geleerd, dat in den voor de door ons uitgegeven biljetten gebe zigde plaatdruk een waarborg is gelegen, die aan de langs zuiver lithografischen weg verkregen biljetten van sommige buitenlandsche emissiebanket) ontbreekt. H. K. H. de Groothertogin van Saksen, Prinses Sophie der Nederlanden, is gisteren avond op het Koninklijk Lust slot Soestdijk aangekomen. H. K. H. was vergezeld van HDr. Grootmeester H. baron Von Donop en de hofdame, baronnesse Von Wattsdorf. De koningin-regentes begrootte H. K. H. aan hel station Baarn en stelde Haar eenige dames en heeren van het gevolg voor, zoomede den burgemeester van Baarn. De jonge Koningin was op het Paleis gebleven. Een talrijke volksmenigte was aanwezig. Bij koninklijk besluit zijn de kolouel J. E. N. baron Schimmelpennick van der Oye, adjudant in buitengewonen dienst van wijlen Zijne Majesteit den Koning, van den staf der geniejde luitenant-ge neraal P. G. J. van dei Schrieck en de majoor B. R. F. van Vlijmen, beiden van den staf der infanterie en de kapitein H. Seret, van den staf der artillerie, op non-activiteit gesteld, te rekenen van den dag, waarop door eerstgenoemde het lidmaatschap der Eerste Kamer van de Staten Generaal en door de drie laatst genoemden her lidmaatschap der Tweede Kamer van de Staten Generaal zal zijn aanvaard. De ministers van Financiën en van Marine, de heeren Sprenger van Eyk en Van der Wijck, begaven zich gisteren ochtend naar Soestdijk om door H. M. de Koningin-Regentes in gewone audiëntie te worden ontvangen. Naar de N. Sur. Cf. meldt, was het vertrek van den gouverneur van Suri name naar het moederland bepaald op Zondagavond 13 Mei over Demerary en wel met de Royal Mai De gouverneur zou dus voor zijn vertrek nog het nieuwe zittingjaar der Koloniale Staten openen. samenkomst was op Straatweg bij de Koude Herberg: de eindwedloop had op de renbaan bij Wolfheze plaats. Als rechter trad op de kolonel Ypey, als starter de kapitein Hinlopen en als jagermeester de le lui tenant Van Hoogstraten. Mandoline (be rijder de heer Van Heemstra) won de ministerprijs in de afdeeling voor vol bloedpaarden. De verdwenen vrouwen. Men herinnert zich, dat Maria Schmitz, een der twee zoo geheimzinnig verdwe nen vrouwen een zuster had met wie zij samenwoonde, toen zij kennis maakte met De Jong. Deze ongelukkige heeft zich het lot harer verdwenen zuster zoo aangeti okken, dat zij eene zenuwbroerte kreeg, waar van zij niet weder herstelde. De arme vrouw is Woensdag-avond in het Gast huis overleden. Heide-ontginning. In Februari werd door het bestuur van de ïNed. R.-K. Volksbond" te Amsterdam bij het bestuur van »Stad en Lande" van Gooiland aanvrage gedaan om 70 H. A. heidegrond om deze, volgens het systeem- Bertels, te ontginnen. Teneinde deze zaak in ruimeren kring bekendheid te verschaffen heeft het comité voor deze ontginning Zondog-avond ten b uur eeii vergadering belegd in het vHotel Wilhelmina" te Hilversum. Men verwacht, dat daar verschillende personen zullen bijeenkomen om kennis te nemen van de ontwoipen plannen en, zoo mogelijk, mid delen aan de hand te doen om het voor gestelde doel te bereiken. Ook het bestuur van »Stad en Lande" van Gooiland heeft eene uitnoodiging ontvangen, op de bijeen komst tegenwoordig te zijn. De heer Bertels heeft van zijn kant allen raogelijken steun toegezegd. Woensdagavond heeft zoowel de fractie der liberale Kamerleden, die vódr het kieswetontwerp-Tak was, als die welke daar tegen was, eene vergadering gehouden. De eerste heeft een bureau geconstitueerd, bestaande uit de heeren Borgesius, Veegens en Cremer. den Utrechtschen j van het 5 Reg. Inf. werden op den 16 De toelichting op de »Wet der belasting van bedrijfs- en andere inkom sten", door mr. J. C. Sprenger van Eijk, is thans bij den uitgever Martinus Nijhoff, te 's-Giaveuhage verschenen. Dat de minister, die voor de goede uitvoering verantwoordelijk is, zelf als privaat persoon de toelichting geeft, komt zeker zelden voor en is ook nu slechts het gevolg van bijzondere, niet voorziene omstandigheden, zegt de Arnh. Crt. Voor hen die zich naar de wet moeten gedra gen, is het echter van belang, dat zij deze wetsduiding kunnen volgen. De minister van Financiën zal wel vrede hebben met de adviezen van den heer Sprenger van Eijk op het terrien der belastingen. Voor de tweede stichting van den Oranjebond van Orde is te Apeldoorn het Hattemsche veld (tegenover de le stichting het Hofveld) aangekocht, en zal dit onder beheer geplaatst worden van den oud majoor van het Indisch leger J. A. A. In 't Velt, en zal de bouw van huizen op dit nieuwe terrein spoedig een aanvang nemen Militaire jaclitrit. De militaire sportvereeniging te Arn hem hield Woensdag haar jachtiil, waar voor een prijs van f250 door den minis ter van oorlog was uitgeloofd. De Ik gevoel nu zelf, dat ik om Kramers antwoord begrijpelijk te maken een stapje terug dien te gaan. Ze hadden elkander op den bepaalden tjjd en op de aange wezen plaats ontmoet, en de candidaat- notaris bood haar dadelijk den arm. Ze nam dien aan en vond goed, dat er een tochtje naar Delfshaven vice- versa werd gemaakt, maar ze hadden geen twintig stappen gedaan of juffrouw Marie vond reeds, dat het toch wat gek was om op klaarlichten dag met een heer gearmd te wandelen. Gelukkig had de naaister haai japon zoodanig gemaakt, dat zij die alleen met de linkerhand tegen slepen kon behoeden: of dat nu waar was, weet ik niet, en daarvan heb ik ook geen verstand, maar het diende haar toch tot voorwendsel, ol tot reden om Kramers los te laten. Eigenlijk was het alleen daarom, omdat ze vreesde vriendinnen te ontmoeten, en er woonden ook ken nissen op het Vasteland, geloof ik. Wan neer ik meer aanleg voor dagblad-corres pondent bezat, een wezen, dat de eigen schappen van uitdrager en luistervink in zich vereenigt, zou ik in staat zijn twee vel druks te vullen met het weer geven van al wat de beide wandelaars elkander zeiden. Misschien is het u even wel aangenaam te hooren, dat juffrouw Marie even voorbjj het Park, op den De heer W. A. Croockewit, sedert ongeveer 25 jaar lid van den gemeente raad, waarvan ruim 20 jaar Wethouder, heeft ontslag genomen als raadslid. In het laatst dezer en het begin der volgende maand zullen, onder leiding van kolonel Benschop, commandant van het 5e regiment infanterie, kader-manoeuvres worden gehouden in het polderland bij de Zuiderzee oost- en westwaarts -an de Eem. Aan deze oefeningen zal worden deel genomen door de hoofdofficieien en en kele kapiteins van het 5e regiment en een detachement van het escadron ordon nansen. Gisteren-ochtend te half zeven rukte de oude manschappen van de vier veld- balaljons van net 5e reg. infanterie, tot éen bataljon vereenigd, uit in de richting van Baarn, tot het houden van een mili taire marsch. Toen de trein, onder commando van majoor Campbel, ter hoogte van het pa leis Soestdijk gekomen was, verschenen de Koninginnen op het balcon; waarop de regiments-comrnandanl, kolonel Ben schop, die met zijn adjudant de oefening medemaakte, het commando overnam en het bataljon voor HH. MM. liet deüleeren en de stafmuziek deed uitzwenken tegen over het paleis. Nadat de troepen voorbijgerukt waren en de muziek liet „Wilhelmus" in de oude toonzetting had aangeheven, werd de marsch in de richting van Baarn voortgezet. De korporaals W. Meijer Timmer man Thijssen en J. J. G. Henkelman dezer bevorderd tot Sergeant-titulair. Heden werd de soldaat H. J. G. van het 5. Reg. Inf., wegens onverbe terlijk gedrag, mei een briefje van ont slag, uit de gelederen verwijderd. Tot voorzitter der commissie voor het afnemen van het examen tot loela ting voor den artillerie-cursus te Delft en den vooi bereidenden practi<=chen cursus der militaire school te Haarlem ir: Augus tus a. s. is door den minister van oorlo; bei.oemd de majoor J. J. Schluiter van hel le reg. veld artillerie. Een bij de wandelaars onder onje stadgenooten welhpkend punt, staat eene groote verandering te ondergaan. De Piramide van Austerlitzof Marmont- herg (zie wandelgids van Amersfoort pag. 51) heeft zijn hoofdtooisel verloren Eergisteren viel het laatste boompje, dat zijn top sierde, onder de bijlslagen van een arbeider. En de reden van deze verwoesting Is eene zeer groede, luister slechts. De heer J. B. de Beaufort van Woudenberg, ei genaar van de Piramide heelt besloten haar hare oude gedaante te hergeven. Naar eene teekening van onzen stadge noot den heer D. van den Werf. in over leg met den rijksbouwkundigen Cuypers te Amsterdam zal op den top eene obelisk verrijzen ter hoogte van 13 meter opgetrokken uit metselsteen, rijk hardsteen aangevuld De vorm dezer zuil wordt zooveel mogelijk aan de oorsp on- kelijke naar bewaard gebleven teekeningen gebouwd. Een wenteltrap inwendi, zal naar boven voeren, waardoor het toch reeds zoo schoone vergezicht ongetwijfeld nog aan ruimte winnen zal Het geheele werk wordt door Woudenbergsche werk lieden uitgevoerd. Zoodra het geheel gereed is, hopen wij er nogmaals op terug te komen. Voorloopig zij deze kleine aanwijzing voldoende om hen die in het historische gedenkteeken belang stellen en vrienden zijn van natuurschoon tot een wandeling naar de Piramide uit te r.oodigen. In de ruim gebouwde uitspanning aan zijn voet is het goed rusten. De raad der gemeente Amersfoort zal op Dinsdag, den 22 Mei 1894, des namiddags ten Iure vergaderen ler behandeling der navolgende punten: 1. Voorstel van Burg. en Weth. tot aankoop van grond voor den aanleg van eene tweede algemeene begraafplaats. 2. Ontwerp-besluiten tot af- en over schrijvingen van posten op de gemeente- begrooting voor 1893. 3. Idem begrooting der dienstdoende schutterij over 1894. 4 Reclames inzake den hoofdelijken omslag, dienst 1894. 5. Staten van oninbare posten in zake den hoofdelijken omslag, dienst 1893. 6. Benoeming van twee adviseerende leden der Commissie voor de gemeente reiniging Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het Postkan toor te Amersfoort, over de 2e helft der maand April 1894. Prijzen van f70. 5555 6726 6737 0745 6748 6765 6771 184,4 1-410 18420 18462 18497 19782 19791 19.-13 9818 19855 19857 19834 20649 20668 en 20672. Te zamen 24 prijzen. Zonder prijs ziin uitgetrokken: 5011 5024 5028 5545 5549 5571 5577 5581 6071 6673 668J 6693 669J 6701 6712 6723 6739 6759 6769 6772 7056 7069 7075 18393 18407 18428 18433 18437 18465 18469 18485 18492 18494 19780 19788 197-.5 19798 19-33 19864 198/2 19874 19881 19882 20341 20344 20347 20j5I 20364 20632 20659 20667 20695 en 20b98 Volgende trekkingen geschieden: 2225, 2931 Mei, 1 en 2 Juni. Behalve de premie van f30.000 voor den laatst uitkomeriden prijs van f 1000 of hooger en de piemie van f3000 voor het laatst uilgetrokken lot zijn ingebleven de navol gende prijzen: 1 van f 100.000, 1 van 15.000, 1 van f2.000, 1 van f1500, 25 van f 1000, 37 van f400, 39 van f 200, 9j van f 100, en 2053 van I 70 Iaeusdeii. Naar aanleiding van het snijden en meenemen var gras ontstond deze week te Hamer-veld twist tusschen personen met zoodanig gevolg dat een er van vrij ernstig aan het hoofd verwond werd, zoodat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Stoutenburg. Woensdag II. schrikte het paard van den landman K. Wyntjes, waardoor de voerman met paard en wa gen in eene sloot geiaakte. Genoemde Wijntjes werd van onder den wagen gehaald en bleek zich op meer dan een plaats bezeerd en gekneusd te hebben 1. H. Helderman, 2. D. Nouee. 3. K. Herskamp, 4. M. van Dam, 5. J. Scholtens, 6. H. v. d. Eyk, 7. J. C. Heymering 8. C. J. Zoutendijk. Briefkaart. Amsterdam. Amersfoort. De Bilt. Dalen. Gorinchem. Nieuw-Vósmeer. Soesterberg. 1. C. Alberts. Haren. 345ste MTA ATM-LOT KltlJ Vijfde klasse. Tweede klasse.) Trekking van 1618 Mei. (2850 LOTEN.) Teo kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijzen van f200 op No. 5019 en 20671. In Frankrijk schijnt een oude sport weer in de mode te komen, het stelt- loopen. De held daarin is de steltloope Fauconnau, die iu een wedstrijd, uitge schreven door La petite Gironde te Bor di-aux, in 63 uur 425 K.M. heefl afgelegd en het met een tijdverschil van ma r 10 min. won van twee paarden. Eén paard echter kwam 25 minuten voor hem aan Een eigenaardigheid. Een beroemde doctor, die in een mooie villa woonde en een prachtigen tuin bezat dien hij door een tuinman eiken dag liet opharken en schoonhouden, kon maar niet zien, dat op zijn grasperken zoogenaamde paardenbloemen hier en daar voorkwamen. Eiken morgen ging hij het werk van zijn tuinman na en deze verlichte het altijd tot zijn groote tevre denheid. Met argusoogen onderzocht hij alles. Hij was de goedheid in persoon en op zijn standplaats een algemeen ge acht en ontwikkeld man. Liep hij echter in zijn tuin en ontdekte hij 'oodanige bloem, o wee! dan barstte zijn toorn los en werd hij verbazend driftig. De tuinman kreeeg dan de leelijkste woorden naar zijn hoofd. Ge woonlijk viel de doctor op zijn beide knieën neer en snel een zakmesje te voorschijn halende, sneed hij de paaiden bloem met wortel en al er uit. Deze zelfde man kon hel gezicht van een kip niet verdragen, en om zich tocl hiertegen te verzetten, keek hij eiken morgen bij zijn ontbijt met een lachend gezicht naar een kippenei, om zoodoende langzameihand aan de kip zelf te kunnen wennen. Een dramatisch leven. Voor acht en dertig jaren woonde er in een klein vergeten dorpje van Rusland een jonge boei, Iwan Rykoff, een heet hoofd, die op zekeien dag, opgewonden door de vodka paria (jenever) besloot in straatweg naar Delfshaven, op het denk beeld kwam, dat zij even goed aan Kramers' linkerzij kon loopen en hem zoo een arm geven. 't is zeker iets beuzelachtig, wat ik nu wil vertellen, maar toch wil ik er op wijzen dat Kramers in hooge mate de kunst bezat om zijn indrukken niet te verbergen: zijn gelaat zei het oogenblikkelijk of iets hem aangenaam was of niet; en Marie moest dat gemerkt hebben. De twee keuvelden te zamen, alsof ze elkander jaren lang gekend hadden, en spraken zoo vertrouwelijk als boezem vrienden. Nu moet het gezegd worden, dat Marie een meisje was, dut vooreerst volstrekt niets van die schijndeftigheid bezat, welke sommigen aannemen om meer te zijn dan ze kunnen en vervolgens eene male van omwikkeling toonde te bezitten, die voor haren stand meer dan gewoon was. Dat nam Kramers hoe langer hoe sterker voor haar in. Ik wil niet zeggen, hoe Kramers er toe kwam om aan zijn dame te vragen, of ze dengene nu nog niet kende, van wien hij haar des morgeus gesproken had, want dat zou mij weer tot uilweiding doen vervallen wel dat het bij den terug keer reeds vrij donker was. Ik vind, dat men dun met minder moeite eene beken tenis doen kan. Ze antwoordde natuurlijk neen! waar door hij zich verplicht zag zijn eigen persoon als zoodanig voor te stellen. Ze verklaarde ronduit, want oprecht was ze, dat ze zoo iets volstrekt niet verwacht had en ze nota bene des middags niet eens zou gekomen zjjn, wanneer haar vriendin haar niet aan de gedane belofte heiinnerd had. Zeer vleiend voor Kramers, maar ze scheen het scherpe in haar gezegde ook te gevoelen, want eerst permitteerde ze hem haar eenvoudig Marie te noemen, en toen hij haar later vroeg of hij haar een zoen mocht geven, stak ze hem heel naïef haar lief kopje toe. Ziet ge, ze vond hem wel een aardigen jongen, »ik vind je zelfs heel verstandig," zei ze, maar zich dadelijk te engageeren, daar zag ze toch tegen op. De mogelijk heid daarvan was haar niet eens in de gedachte gekomen. Een positief antwoord wilde ze dus nog niet geven, maar ze beloofde vóór den volgenden Zondag te zullen schrijven, en zooals Kramers wenschte, ja of neen te zeggen. Het viel hem dus zeer tegen, toen het antwoord noch bevestigend noch ontkennend, maar ontwijkend, was. Indien ik nu niet vreesde, dat dit hoofdstuk veel op een bladzij of wat uit een brievenboek zou gaan lijken, zou ik den brief opnemen, dien Kramers tot antwoord schreef. Wat hjj zeide, was schoon, omdat het uit het hart voortkwam en in een edele vorm gegoten was. De wijze, waarop hij haar herhaaldelijk betuigde, hoe lief hij haar had, maakte indruk: 't was wel zoo welgemeenden wanneer hij dan be schreef, hoezeer de eenzuamheid hem drukte, hoezeer hij het gemis gevoelde aan een hart, dat hem begreep, waren de bewoordingen, van welke hij zich be diende, zoo juist gekozen, dat het niet anders kon of dat moest een meer dan gun stig denkbeeld van den schrijver geven. Onder ons gezegd en gebleven, mijne heeren, er is geen beter middel om een jong hartje stormenderhands in te nemen, dan het schrijven van datgene, wat de meis jes een »mooie" brief noemen. Het gespro kene vervliegt, het geschrevene blijft. »Aut Caesar, aut nihil I" schreef hij haar ten slotte, »een hemel of een hel, licht of duisternis, alles of niets. En indien ge meent, Marie, dat zulk een proeftijd, want anders is een engagement niet, toch voor ons beiden tot niets zou voeren, vaarwel dan, en denk nog eens met een weinigje medelijden aan den armen eenzame, die u durfde liefhebben." Het uitgestrooide zaad viel niet op de steenrots, maar op vruchtbare aarde. Binnen vier-en-twinlig uren was Kramers de kerk te dringen en de gewijde kaar sen weg te nemen. Geheel dronken irad hij de kerk binnen, knielde een oogen- blik voor de heiligenbeelden en maakte zich daarna meester van de ka rsen, die li ij in de zakken van zijn mantel verborg. Eenige uren later we'd hij aangehou den en, zonder vorm van proces, tot dwangarbeid in de mijnen van Siberië veroordeeld. Viuchleloos spraken zijne ouders en familie voor hem de wet van czaar Nico- laas was onverbiddelijkzij trof zonder medelijden. En de rme Iwan Rykoff ver trok naar het gevloekte land, met eene karavaan galeiboeven. Na een tocht van verscheidene maan den duor de steppen gelukte het hem te vluchten. Van honger bijna stervende, vervolgd door de politie, werd hij einde lijk door een medelijdenden boer opge nomen, jdie hem werk gaf. Kort daarop bereikte hij Tomsk, voorzien van een paspoort, dat aan een overleden werk man had toebehoord. Sedert dien tijd leefde hij vergeten, eerlijk, liefdadig. Hij trouwde, kieeg kinderen, die hij met de uiterste zorg opvoedde en later uithuwelijkte. Voor eenigen tijd, toen er een klein familiefeest pluals had ter gelegenheid van de ver jaring van zijn huwelijk, vertelde hij aan zijne vrouw en kinderen de geschie denis van zijn leven. Er was niemand aanwezig dan zijne familieleden, maar de muren hebben dikwijls ooien. Op zekeren morgen, toen Iwan nog sliep, kwam er een gendaime binnen met een aanhoudingsmandaat. Hij kwam den paliehoef aanhouden, die voor 38 jaar uit de Siberische mijnen gevlucht was. De oude man luisterde bevend naar den gendarme eri het hoofd buigend onder de vreeselijke ramp, bekende hij inderdaad het land der ballingschap ont vlucht te zijn. Zijne vrienden deden alles wat zij konden; zijn advocaat deed uitkomen dat sedert zijne vlucht, Iwan had geleefd als de eerlijkste der menschen en sedert 38 jaar den Czaar vele ukasen van kwijtschelding had geleekend. Rykoff werd in vrijheid gesteld. Maar eenige dagen latPr hield men hem weer aan en hij verscheen voor de rechters. Daar verhaalde hij rondborstig zijn levensgeschiedenis. De rechtbank was onverbiddelijk en veroordeelde Iwan tot een straf, strenger nog dan die v n vóór 38 jaren. De man zit thans in de gevangenis, in afwachting van het vertrek eener karavaan na tr de mijnen. Alvorens te verliekken zal hij daarenboven de tuch tiging van den knoet moeten ondergaan. De Burgemeester van Amersfoort Gezipn artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal verga- op Dinsdag, den 22. Mei aanstaande, des namiddags te i'/t ure. Amersfoort, den 18. Mei 1894. De Burgemeester voornoemd, F. D. SCHIMMELPEMNINCK. MARKTBERICHT, AMERSFOORT, 18 Mei 1894. Tarwe fO.— Rogge fO Boekweit CO.— Appelen f 0.a f 0.Peren f 0.a Of. Klei- aardapp. f 0.it f 0 Zandaardapp. f 1.20 A f 1.50 Hoendereieren f2.60 a f3.30 per 100 st. Eenden fO— a fO.— Boter f0.80 A f 1.05 per kilo Mar garine fO a fO.— Zoetem. kaas fO.— fO.— Kippen f0.80 a f 1.25 Kuikens fOfO. Piep kuikens f0.40 A f0.80Ganzen fO.fO.Eenden fO.a f 0.p. st. Jonge fO.a fO.Hazen fO.a fO.Wilde konijnen f 0.af 0. Tamme f0.20 a fl.Duiven f 0.40a f 0.70 p. paar Vette varkens f0.fO.— Zeugen f40. f 60 Biggen f8f12.Schrammen f40.A f55. Aangeroerd waren ongeveer heet. Tarwe; heet. Rogge; heet. Boekweit; heet. Appelen; heet. Peren; heet. Kleiaardappe- len; 120 heet. Zandaardappelen13000 stuks Hoen dereieren; stuks Eendeneieren; 1500 kilo Bo ter; kilo Margarine; kilo Kaas; 14 zeugen; 200 biggen30 schrammen. in het bezit van een antwoord, dat ik hier nogmaals letterlijk laat afdrukken, onder belofte het in dit hoofdstuk hierbij te laten. Pardon voor de feilen dus. Lieve Vriend, Voorzeker heb ik mjjn belofte niet vergeten, wat we afgesproken waren, maar had u nog eenig uitstel om te be slissen verzocht, maar in den brief van heden middag vraagt gij mij weer om antwoord. Welnu, mijn antwoord is Ja en hoop wij elkander zullen begrjjpen. Daar ik niet veel tijd, en ook niet ge stemd ben om mijne gevoelens op het papier uit te drukken, zoo zal ik mijn briefje ko> t maken, en wij zullen dan Zondag wel praten. Voor hier in huis wil ik het nog wal stil houden, de reden hier van zal ik U wel vertellen. Wacht mij nu Zondag zes uur op het Kooimans- plein, des 's morgens kan ik niet want k moet dan bepaald naar de Hoflaan, naar mijn tante, maar zal zorgen precies zes uur op de bepaalde plaats te zijn, antwoord mjj nu eens spoedig of deze afspraak goed is en geef mij dan geijjk Uw beloofd portrait en na U hartelijk gegroet te hebben noem ik mij Uw liefh. Vriendin, Marie. Wordt vervolgt

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2