LOOPJONGEN- Gpnasiui le Amersfoort. Gemengd Nieuws. ADVfRTENTIËN. Hoogere Burgerschool Aanbesteding. aanbesteden: J. H. MOLL. ALP. VAN NUS. - Plaatselijke berichten. T€ AMERSFOORT. overbracht. Het wapen en de doos met pa tronen werden in beslag genomen. De vrouw werd per vigelant naar het Binnen-Gaslhuis vervoerd, waar gelukkig bleek, dat de wonden niet levensgevaarlijk waren. Zij werd daar verbonden en kon nog 's avonds huiswaarts keeren. Een koffiehuis voor geheel onthouders. Te Groningen is Woensdag-avond het eerste geheel-onthouders-kofiiehuis in de provincie Groningen ingewijd. Een 14-jarige zoon van den schaar- sliiper W. Jaquet kwam gister ongeluk kig aan zijn eind. Toen hij Zondag, met andere knapen, op de gemeente-mestver- zamelplaats bezig was een der loodsen te beschadigen, verscheen de werkman W. Gerth op het terrein om de jongens schrik aan te jagen. Volgens Gerth is toen de bedoelde jongen, terwijl hij vluchtte, gevallen en met zijn hoofd op een keisteen terechtgekomen, waardoor een gapende wond ontstond. Na hem het bloed van het aangezicht te hebben ge- wasschen, bracht Gerth den jongen bij diens vader, welke in de nabijheid zat te visschen. Naar luid van het verhaal der kinderen echter die er bij tegenwoor dig waren, zou Gerth met een steen hebben gegooid die tegen het hoofd van den jongen zou zijn terecht gekomen, met het ongelukkig gevolg dat hersenschud ding ontstond, tengevolge waarvan de knaap gister is overleden. Hoe het echter zij, de zaak heeft tengevolge gehad dat Gerth, een zeer oppassend huisvader, in arrest is genomen, terwijl van het voor gevallene proces-verbaal is opgemaakt. Ieder die den man kent, heeft diep me delijden met Gerth, die, den vrijen Zon dag opofferende om den eigendom der gemeente te beschermen tegen de ver nielzucht der jeugd die zeer sterk in den overleden jongen was ontwikkelt, door zjjne waakzaamheid in een zoo ongeluk- kigen toestand is geraakt. Het lijk wordt om te worden geschouwd naar Utrecht overgebracht. In de gisterenavond gehouden ver gadering van het Kiescollege der Her vormde gemeente alhier zijn de heeren J. A. Bronsdijk lot ouderling en R. van Dijk tot diaken verkozen. Bij het j.l. Donderdag gehouden concours Hippique werd in de V afdee- ling voor het schoonste rijpaard de le prijs (vermaille medaille) behaald door luit. Vertholen de Salve de Bruneton met M o i r a, de 2e prys (zilveren medaille) door luit. E. baron v. d. Capelle, met Emir, luit. H. C. H. Taunay en luit. Band verkregen een bestuursprijs, res pectievelijk voor hunne paarden H ec tor en Aris toerat. Van afdeelir.g IX het beste springpaard werd de eerste prijs toegekend aan Wild Charley van luit. van Adelen van Saemsfoort, de tweede prijs aan Emir van luit. E. baron v. d. Capelle. Morgen viert onze geachte stad genoot dr. A. 11. C. vsn Driel zijn veer tig jarig jubilee als docter in de genees- en verloskunde. Reeds in 1856 tot ge- gemeente-geneeskundige benoemd heeft hij dus nagenoeg dit geheele tijdvak in onze gemeente doorgebracht. Zijne talrijk patiënten zullen deze her inneringsdag zeker niet onopgemerkt doen voorbijgaan. Morgennamiddag te 1 uur zal op de Arnhemsche straatweg bij de Hertekop de wielrijders-club U. D. I. het kampi oenschap den club over 1000 en van 500 Meter doen verrijden. Tevens wordt eene wedstiijd voor nieuwelingen gehouden over 10 Kilometer. De prijzen zullen na afloop te beurt worden uitgereikt. De classicale vergadering van de gemeenten der Ned. Hervormde kerk in de classis Amersfoort zal gehouden wor den op Woensdag 27 Juni e. k., in de St. Joriskerk alhier, des voormiddags om 10 uur. Er moet door benoeming voorzien wor den in de vacaturen, die zullen ontstaan door de gewone aftreding aan het einde des jaais bij het classicaal bestuur, van den assessor ds. W. J. Immink, pred. te Amersfoort en zijn secundes W. H. Ste- genga, pred, te Oud-Loosdrechtvan het lid-ouderling J. R. de Beaufort te Wouden berg, en zijn secundus C. D. Mense, te Zeistvan den scriba en quaestor G. van JKempen, pred. te Westbroek, en zijn secundus (vacant). Bovendien moet er een secundus worden gekozen van dr. deze geschiedenis begint, twee mannen die de «verlichte partij" als het ware vertegenwoordigden, in het koffihuis De Zo n aanwezig. Het was echter nog pas even op den middag en de boeren, die D e Z o n bezochten, kwamen eerst tegen drie uur opdagen, zoodat ons tweetal vooralsnog geen onaangenaam gezelschap te wachten had. Wordt vervolgt H. H. Meulenbelt, pred. te Baarn, die als primuslid is opgetreden. De jacht op waterwild wordt in deze provincie geopend op Zateidag 14 Juli aanstaande. Onze stadgenoot de heer W. van der Kooij, lid van de Amersfoortsche kegelklub «Acht om den Koning", heeft bij het in het begin dezer week te Nijme gen gehouden kegelconcours, in den per- soneeler, wedstrijd met 39 punten den tweeden prijs behaald. Het verlof naar Nederland van lui tenant A. J. B. W. Posno, van het O I. leger, thans gedetacheerd bij de Rjjschool alhier, is met zes maanden verlengd. De le luit.-adj W.S. N. van Bockom Maas, van het 5e reg. inf., is door den Minister van Oorlog belast met de leiding en het toezicht over de onderofficieren van het O.-I. leger, die in Indië met goed gevolg het toelatings-examen voor den hoofdcursus te Kampen hebben afgelegd. Die onderofficieren zullen eerstdaags hier te lande aankomen en tot 1 October, het tijdstip, waarop het leerjaar bij den hoofd cursus aanvangt, bij het 5e reg. inf. te Amersfoort worden ingedeeld. Den 14 dezer werden bjj het 5e Reg.-Inf. wederom 9 militiëns der lichting 1894 tot korporaal miliciën bevorderd. Bij gunstig weder zal (Zondag) avond op het terras der sociëteit »Ami- citia" een concert gegeven worden door de stafmuziek van het 5e Regiment Infan terie onder directie van den heer G, K. G. van Aken. De volgende nummers zullen worden uitgevoerd 1. Hochzeitsmarsch aus «Ein Sommer- nachtstraum," Mendelssohn 2. Ouverture «Mignon," Ambr. Thomas; 3- «Tout Paris," Valse de concert, Waldteufel 4. Grande fantasie de 1 opéra «Le Prophéte," Meijerbeer: 5. Ouverture «Friedens- feier," Reinecke: 6a, Largo, Handel; 6b. Egyptiscber, marsch, Joh. Strauss; 7. Einleitung zum Uien Act und Brautchor aus «Lohengrin," Rich. Wagner; 8. Hommage a Rossini," grande fantasie, I. H. Bekker. De groote nationale velddag van het Leger des Heils in Holland, zal dit jaar gehouden worden zooals wij reeds met een enkel woord meldden op Woens dag 8 Augustus te Nimmerdor bij Amers foort, welk landgoed welwillend voor dit doel is afgestaan door baron van Boetzelaar van Oosterhout. Schikkingen worden gemaakt met de spoorwegmaatschappijen om leden en llül publiek Uit ttllo Jccloo van IciJ er heen te brengen per gewone en extra treinen tegen verminderde prijzen. Goede schikkingen zullen ook worden gemaakt voor goedkoope vrrverschingen. Het landgoed Nimmerdor is inder daad prachtig. Er zal even als het vorig jaar te Vogelenzang en Middachten ook nu weer een groot platform opgesteld worden waarop 200 personen plaats kunnen vinden. De generaal zal, naar wij verwachten, weer zelf tegenwoordig zijn en ook een groepje Maoris van Nieuw-Zeeland en andere vreemdelingen welke naar Europa komen om den 3en'Juli de Ciystal Palace demonstraties in Londen bij te wonen. Voor de rechtbank van Orangebury, Zuid-Carolina, wordt een zonderling pro ces gevoerd. Op 24 September II. bemerkten de bewoners van de kleine stad Orangebury op alle muren zeer groote plakkaten, waarop in groote letteren te lezen stond «Great attraction", Voordracht-Zelfmoord, door dr. Thompson die de geschiedenis zijns levens zal verhalen, zijne tegenspoeden en ongelukken. Hij zou ook de quaestie van zelfmoord behandelen. Hij zou de zekerste middelen aanduiden, die de wetenschap ter beschikking stelt aan de wanhopigen, om op de aangenaamste wijze te sterven. Ten slotte werd gezegd: «Bij 't einde der voordracht zal het publiek worden uitgenoodigd, te stemmpn over de vraag: of dr. Thompsom, om zijnen ongelukkigen toestand, het recht heeft zich van kant te maken. De stemming zal geheim zijn. Indien het antwoord bevestigend is, zal de voordrachtgever zich aanstonds het leven benemen door een revolver, zonder gevaar voor de aanwezigen. De opbrengst der entree zal ten bate komen van vijf weezen uit de stad. De voordracht moest plaats hebben in de schouwburg. Een zeer talrjjk publiek verdrong zich lang voor het bepaald uur vóór den ingang. Men betwistte elkander de plaatsen. Nie mand wilde de gelegenheid inissen eene zoo «aantrekkelijke" voorstelling bij te wonen. Een rijkaard van Boston gaf25 dollars voor een gewoon plaatsje. Toen het uur daar was, klonken de drie tra- ditioneele slagen. De gordijn ging op en dr. Thompson verscheen. Alvorens het woord te nemen, verklaarde hij, wil ik een weinig muziek laten hooren. Een jonge kunstenaar speelde daarop een stuk uit Wilhelm Teil op eene mekanieke piano. Eene Duitsche zangeres zong een Fransch duo met eenen Italiaan. De dokter zelf scheen zich goed te amuseeren. Iedereen had natuurlijk het oog op hem. Men vond hem schoon. Een rijke sentimenteele Amerikaansche, liet hem een briefje ovei- handigen, om hem te verklaren dat zij bereid was met hem te trouwen, indien hij zij zijne zelfmoordplannen opgaf. Hij antwoordde, droevig glimlachend, met een eenvoudig: «Te laat! dat staat niet op het programma." Eindelijk begon hij zijne voordracht. Drie uren lang verhaalde hij al de bij zonderheden zijns levens en verklaarde toen het publiek te laten oordeelen, of hij moest sterven. Men juichte hem toe; de docter boog als een artist. Hij legde de revolver naast zich en de stemming begon. Elk kreeg een blauw en een wit briefje. Het blauw was voor den zelfmoord, het wit tegen. Alles ging goed en bij stem opneming heerschte de grootste spannine in het publiek. Eindelijk waren er 324 stemmen voor en 324 tegen. Er bleef nog een enkel papiertje in de trommel, dat den doorslag zou geven. Het publiek hijgde, 't Was een blauw bulletin dat te voorschijn kwam. De doctor stond op en nam zijn revol ver. Hij richtte den loop op zijn hoofd en telde: Een, iwee Hij ging zeggen «driel" de vrouwen stopten reeds de ooren en eeuige waren al vast in zwijm gevallen, toen een der stemopnemers in den trommel zag. Houd opl riep hij. Er zijn nog twee briefjes in den trommel. Hjj haalde er inderdaad nog twee uit. Zij waren wit. Hierdoor werd de meer derheid omgekeerd en was zij tegen den zelfmoord. Maar een der toeschouwers sprong woedend op, liep naar den stemopnemer en riep: Gij zelf heb twee bulletins in den trommel gestoken, ik heb het gezien. En hem bij den arm grijpende, schudde hij hem hevig heen en weer. Uit de mouw van zijnen jas, die scheurde, vielen nog vijftig witte briefjes. Er ontstond een onbeschrijfelijk ru moer. Wij zijn bestolen I riep men. 't Zijn bedriegers! Aan de galg met hen! Stoelen en tafels vlogen op de estrade. Dr. Thompson verloor echter het hoofd niet. Hij loste vijf maal zijn revolvor op de toeschouwers, die met stokken op hem toesprongen. Toen liep hij naar de gas kraan en draaide het licht uit. Hij kon daarna gemakkelijk langs eene zijdeur ontsnappen, na de ontvangst in zijnen zak gestoken te hebben. De man loopt nog. De stemopnemer werd echter half dood geslagen en voor den sheriff gesleept. Nog denzelfden avond hing men den dok ter in effigie op en er heerschte tot laat ïu Ueu nacUi ccïi ware revolutie. Een vreeselijk ongeluk. D'er lag een hond in het water. Nou dat gebeurt wel meer, zou u zeg gen, da's Diks bizonders. Neen, dat is ook zoo, maar in dit geval is het wel wal bizonders. D'er lag dan een hond in het water en wel vlak bij eer. der bruggen op de Keizersgracht. Tegen den hoogen wal kon het arme dier niet opkomen; het spartelde wanhopig rond, krabbend tel kens tegen de steenen, maar zich natuur lijk niet kunnende houden. Een paar jongens trachtten met stok ken het dier uit het water te krijgen, luid schreeuwend en elkaar op zij duwend. Soms hadden zij den hond te pakken, maar dan plof, daar viel hij, halverwege op de wal gehaald, weer naar beneden. Spoedig stond op de brug en langs de beide walkanten een lange teeks men- schen, buigend hun lichaam voorover, om toch maar goed de stuiptrekkingen van het beest te kunnen zien. Meer menschen kwamen er, maar die zagen niets, de vooi hen staanden benamen hun het gezicht. Ze moesten toch weten wat er gebeurde en ze vroegen. D'er leit een hond in het water. «Ach kom mins, wil je mijn nou es in de maling neme, denk je nou dat ik dat geloove zeistcane me daorveur al die minse zoo te kijke," zei een visch- vrouw, die 't antwoord hoorde, «d'er is nog al wat an te zien; 't zei wel'n paard wese o, Na a-tea kom ereis kijke, d'r leit 'n heele viselant in 't water met twee paaide." Colega Na dacht dadelijk aan den armen bestuurder van het rijtuig. «Zeg Bet, hjj-je de kesier al giezien, waar is 't-ie; as 't Gerrit es was. Kesier I!" Geen antwoord I «As 't-ie d'r ook maar niet in leit." Een groenvrouw uit de buurt kwam hard aanloopen en haar werd in geuren en kleuren verteld, dat d'r een rijtuig met twee paarden tegen een boom was gereden en in het water gevallentwee dames die in het rijtuig zaten en de koetsier lagen er ook in. Daar ging een gejuich op vlak bij den wallenkant. De hond was op het droge. Gedank, zei, Na, ze zelle-n-em zeker hebbe; as 't-ie nou maar niet z'en baantje kwèt raakt omdat-ie in 't water gere- je-n-is." Niet zoodra was het natte beest op den wal of het schudde zich uit; de menigte stoof naar alle kanten uiteen en de hond den weg vrij ziende, zette het op een loopen, bons, juist tegen de beenen van Na, die languit op de straat viel. Vloekend, en scheldend tegen Bet, die «d'er zoo verneuried" had, stond Na op en moest op den koop toe nog de spot tende opmerkingen verduren, die de om standers, toen zij met een stijve knie haar weg vervolgde, haar nazonden. Amsterd. Crt. Het wielrijden komt meer en meer in zwang, zoowel voor dames als heeren. Overal ziet men tegenwoordig menschen van allerlei soort en leeftijd op de vlugge wielen voorbijvliegen, die nu nergens meer bekijk hebben zooals vroeger, en het is geen zeldzaamheid meer, een gezin te vinden, waar papa en mama met de kinderen gezamelijk gaan «fietsen," zooals zij vroeger gingen wandelen. Ook aan de Hoven doet men mede. Koning Leopold van België is al sinds geruimen tijd aan het wielrijden en nu gaan ook aan het Engelsche Hof de Prin sessen Maud en Victoria dochters van den Kroonprins zich oefenen in het berijden van vélocipèdes. Zij beginnen met driewielers. Een goed middel om vlscli te vangen. Heeft men het geluk a in een rivier te wonen dan kan men het volgende middel om visch te vangen allicht probeeren. Men doet den 's morgens op bepaalde tijden een stuk wittebrood aan een touw tje en laat dit door middel van een steen die ook aan het touw verbonden is in de rivier vallen vlak aan de kant. 's Middags gooit men stukjes koude aardappelen te water; steeds op dezelfde tijden en de zelfde hoeveelheid. Ten slotte neemt men een groote witte flesch en doet daarin heele kleine vischjes, maakt de flesch toe en legt ook deze in de rivier. De grootere visschen als baars en snoek komen op de kleine vischjes af en kunnen deze niet krijgen daar ze in de flesch zitten. Gaat men nu met een klein vischje aan de haak daar vlak naast visschen, dan heeft men groote kans, dat men de visschen vangt, omdat ze op het wittebrood en de aardappelen afkomen. Een goed middel om paling te vangen is een oude mand gevuld met slroo en wormen in de rivier te gooien en deze met een touw aan den wal bevestigd te houden. Het wil heel dikwijls gebeuren dat aal in den mand kruipt en daarin blijft en indien men in de nabijheid met wormen vischt bestaat de gelegenheid om de palingen le vangen in grooter mate, dan wanneer men op andere plaatsen inlegt. Eeii goede vrouw. In een oude Engelsche preek wordt hel volgende gezegd hoe een goede vrouw moet zijn Niet een veldvrouw als Dina, ook niet een straatvrouw als Thamar, ook niet een venstervrouw als Isabel, maar een huisvrouw. Zij moet als een slak zijn en zich al tijd tehuis ophouden; maar zij moet niet als een slak zijn en al wat zij heeft op den rug dragen. Zij moet als de echo zjjn en spreken, wanneer zij gevraagd wordt, maar zij moet niet als een echo zijn en altijd het laatste woord hebben. Zij moet als een stadsklok zijn en alles tijdig doen, maar zij moet niet als een stadsklok zijn en zoo luiu spreken dat de geheele stad haar hoort. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. GEBOREN: 6 Juni. Petronella Maria, d. van Pieter Wellerd en C'atrina Kuijer. 10 Juni. Gerritje, z. van Bartus van Elfrink en Dina van Harn. 11 Juni. Willemina Carolina, d. van Adrianus van Nus en Carolina van Appelen. ONDERTROUWD: 14 Juni. Johannes van Dijkhuizen eu Alida Johauna de Gans. Casper van Dijk eu Maria Bakker. OVERLEDEN: 6 Juni. Autoinette Wil- helmina van Hedel, 12 m. Willemijntje Pothoven, 38 j. ongeh. 7 Juni. Albertus Hendrik Jan Meinen, 4 m. Gerrit Al bertus Johauues Gouw, 6 m. -8 Juni. Marinus Jachtenberg. 2 j. 9 Juni. Doro thea Josina Tismeer, 22 m. Jau van den Broek, 3 j. Hendrika de Vries 4 j. Maria Veenendaal, 66 j. wed. van Cornelis Apeldoorn. Arie Aalbert Bloemendal, 11 in. 10 Juni. Aaltje Batavier, 3 j. Cuniera van Barueveld, 8 m. Jeeu Wal stra, 20 j. ongeh. Een leveol. aang. kd. v. g. van Jan Stroeve eu Gesiua Elisabeth Bruiustede. 11 Juni Louisa van der Pol, 19 m. Reinder Leendert de Wet, 19 m. 12 Juni. Maria Catharina Hendrika Willemse, 38 j wettig gescheiden echtgen. van Barend Johan Stronkhorst. Bunschoten. ONDERTROUWD: 9 Juni Arian Koelewijn wedn. van Aaltje Snapper en Grietje Duijst. OVERLEDEN: 10 Juni. Rijk van Ame- rongen ongeh. 77 j. 11 Juni. Jannes Nagel geh. 78 j. Hoogland. GEBOREN: 10 Juni. Antonia, d. van Dirk Voskuilen en A. Kleinhoven 11 Juni. Gijsbertus, z. van I. Voorburg en G. Vos kuilen. GETROUWD 13 Juni. H. Renkers en H. Smink. OVERLEDEN: 9 Juni H. Hilhorstl4j. Eensden. GEBOREN: 12 Juni. Cornelia, d. van Nicolaas Schoonderbeek en Cornelia van Wee. Stoute ïiburg. GEBOREN10 Juni. Wilhelmina Mijntje, d. van Willem van den Heuvel en Mijnkje Schothorst. Woudenberg. GEBOREN6 Juni. Theodorus Tobias, z. van Hendrik Vrieling en Christina Elsinn de Waal. 8 Juni. Cornelia Maria, d. van Gerard van Doorn en Johanna Philippina de Rhoter. 9 Juni. Herman, z. van Evert Rozeboom en Dientje van de Pol. 10 Juni. Hendrik z. van Gijsbert Hardeman en Catha rina van Dijk. 12 Juni. Gijsberta Alber- tina, d. van Marinus van Santen en Cornelia Cortus. MARKTBERICHT, AMERSFOORT, 15 Juni 1894. Tarwe f0.— Rogge fO— Boekweit f0.— Appelen fl.60 a f0.— Peren f0.— A Of. Klei- aardapp. f0.— AfO.—Zandaardapp. f2.— Af2.50 Hoendereieren f2.75 A f3.35 per 100 st. Eenden f0.— A (O.— Boter f0 80 A fl.05 per kilo Mar garine fO— A f0.— Zoetem. kaas fO.— fO.— Kippen f0.60 A fl.20 Kuikens f0.f0. Piep kuikens f0.30 A f 0.70 Ganzen f0.f0.Eenden f0.60 a f 0.90 p. st. Jonge f0.a f0.Hazen f 0.a f 0.Wilde konijnen f 0.af 0. Tamme f0.20 a fl.Duiven f 0.40 a f 0.60 p. paar Vette varkens f 0.fO.— Zeugen f30.f50. Biggen f8.f12.Schrammen f 14.Af24. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe; heet. Rogge; heet. Boekweit; heet. Appelen; heet. Peren; heet. Kleiaardappe- len180 heet. Zandaardappelen 15000 stuks Hoen dereieren; stuks Fendpnnieren1400 kilo Bo ter; kilo Margarine; kilo Kaas; 23 zeugen; 200 biggen; 25 schrammen. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen pOEJlTER'h T. VAN 't EIND— 'Knoppers. Amersf. f6. Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde echtgenoote en moeder, betuigen wjj onzen harteljjk^p dank. UU ■tuier tiaam, G. B. GIJSBERTSE. Amersfoort, 15 Juni 1894. met S j. c. Beleefde herinnering aan belangheb benden dat de aangifte van candidaten voor het eerste Toelatings-examen uiter lijk tót den 23en JUNI a. s. kan ge- schiedén. Het schriftelijk gedeelte..vanr genoemd examen zal plaats heb^aif^oor de 1. klasse op ZATERDAG 3Ö"JUNI, voor hoogere klassen ook op de daaraan voorafgaande dagen, volgens eene regeling, die nader aan de candidaten bekend gemaakt zal worden. De Directeur der school G. J. BUIJS. De architect HER» KROES te Amersfi»rt zai,'. namens zijn principaal op Zaterdag Juli 1894, 's mor gens tf 11 uYen in het koffiehuis «DE KEIZEHSKROO^J" aldaar, bij publieke inscbry ving H^t VERBOrWESf van 2 beerophnizen, staande aan den l\ek vay den Utrecht, schen weg en bet Laantje te Amersfoort. Aanwijzing zal worden gehouden op Woensdag 4 Juli 1894, smoigeos te 10 uren aan voornoemde perceelen. Van ZATERDAG 30 JUNI 189 laf lig gen teekeningen en bestek in voornoemd koffiehuis ter inzage en zijn van dien datum af tegen betaling van fl.SO per stel verkrijibaar bij voornoemden architect. Het Toelatingsexamen zal.plaats hebben op Baandag" en Dinsdag 9 en ÏO Juli, tefkéns des voorm. te 9.15. Kandidaten worden uitgenoodigd zich, op formulieren, die op aanvrage verkrijgbaar zijn, aan te melden voor I Juli bij den Rector Utre htsche weg G. 144bis Bij den boekhandelaar G. J. SLOJHOUWga kan een fat soenlijke ^3*^^ geplaatst worden. Zonder goede ge tuigen onnoodig zich aan te melden. PENSEELSCHRIJVER,/*- BisscJvopperiueg Ijrl3g. SOLIEDST ADR^Svoorbeschilderen van HANDWAGENS, PUBLICATIEBORDEN en aanverwante.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2