Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten en club sans géne neergevleid, kennelijk met volle teugen genietende van den aanbiik van een ruim panorama, uren ver over bouw- en weiland. Mensclien die wie weet op welke achterkamer nog een jaar lang zullen genieten van de herinnering aan dat schoone «Middach- ten». Nadat de eigenaar, graaf Bentinck, eenige woorden had gesproken van ont vangst hadden de spreekbeurten naar volgorde plaats. 't Aantal menschan was eenige duizen den minder dan we zulks gewend zijn, of omdat de groote hitte van Maandag velen terughield biljetten te nemen, of omdat de groote afstand velen te rughield, of eindelijk ook omdat dit feest zijn tol betalen moet aan 'tzan- gerfeest, dit jaar te Velsen te houden. Was 't getal bezoekers kleiner ons dacht het maatschappelijk gehalte hooger. aangenomen, het gevaar aanmerkelijk verminderd, dat de werkstakers nog I staat zullen weezen e.rnstige schade aan te richten. De boodschap, welke president Casimir Périer den Franschen Senaat en de Ka mer heeft gezonden, is te Parijs op verschillende plaatsen aangeplakt. In de rue des Recollets stond een aantal men- schen de mededeeling van den nieuwen president te lezen, toen plotseling iemand uitriep: «Wacht maar, we zullen hem ook wel spoedig onder handen nemen.' Onmiddelijk werd de man. die deze ver klaring aflegde, door de omstanders ge grepen en naar het dichtst bijzijnde politie-bureau gebracht. Voor den com missaris van politie gebracht, riep de man uit«Ik ben geen anarchist, maar ik ben gek." De commissaris achtte het echter noodig den man voorloopig in hechtenis te houden. Bij de beraadslagingen in het En- gelsche Lagerhuis over de oorlogsbegroo- ting heeft de heer Woodall verklaard, dat de uitkomsten der invoering van den 8 urigen werkdag nog veel gunstiger zijn dan eerst verwacht werd. Er wordt tijd bespaard en de werklieden ontvangen meer loon. Het schijnt nu zeker, dat de anarchist Von Sternberg, de dader van deLuiksche dynamiet-aanslagen, niet alleen geen baron, maar zelfs geen Rus is. Volgens de politie te Luik is het gebleken, dat de man, die men nog steeds zoekt, Mösen heet en van Duitsche afkomst is. Te Brussel en te Luik woonde hij eenigen tyd onder den naam Hartmann. In Mei j.l. vertoefde hij te Parijs. De Parijsche politie hield hem toen reeds in het oog en beweert daarom in staat te zijn tot deze mededeelingen. De werkstakers in de westelijke staten van Noord-Amerik8 blijven bij hun verzet volharden. De leider der be weging, Debbs, heeft een manifest uit gevaardigd, waarin hij verklaart, dat het eerste schot, hetwelk de troepen zullen lossen tegen de spoorwegwerklieden, het sein zal wezen tot een algemeenen opstand, waarbij, gelijk hij zegt, 90 pCt. der inwoners van de Ver.-Staten den strijd zullen aanvaarden tegen de overige 10 pCt. Ondanks deze bedrijging van Debbs blijven de gouverneurs der verschillende staten, waar de werkstakers het meeste rumoer maken, krachtig optreden. Op de meest bedreigde punten worden de troepen nog steeds versterkt en overal is het consigne gegeven, om, alle verdere pogingen om treinen tegen te houden of het verkeer te belemmeren, met alle kracht te verhinderen. Te Chicago is het echter reeds tot ernstige ongeregeldheden gekomen. Een aantal waggons werd daar in brand ge stoken, maar de brandweer slaagde er in te verhinderen, dat daardoor verdere onheilen werden aangericht. De kans, dat het spoedig tusschen beide partijen tot eene schikking zal komen, is nog niet zeer groot, maar toch is, naar aanleiding van de krachtige houding, welke de gouverneurs op last der regeering hebben Ds. M. J. Bouman, predikant bij de Gereformeerde kerk B, alhier, heeft bedankt voor het beroep naar de Gerefor meerde gemeente te Montfoort. Morgen (Zondagvoormiddag) zal de Godsdienstoefening in de Rem Kerk wor den geleid door Ds J. J. van Hille, pred bij de Ned. Herv. Gem. te Zaandam. Aan het toelatings examen van het 1. studiejaar van den cursus bij het R. 1. zal wot den deelgenomen door de sergeanten G. W. Stuit, S. J. Notten, J J. Fol, W. F. R. Pijper, J. Peters, H. A Ephraim, sergeanten-titulair W. Meijer Timmerman Thijssen, de sergeant-militien Drabbe, en de korporaals J. L. Schuurman H. A. Fischer, A. van der Slooten, J. J Kroes, A. P. Erzeij en W. A. L. Soet brood Piccard, terwijl de sergeant-titulair H. A. Klem deel zal nemen aan het examen voor het 2. studiejaar. Wegens de drukkende warmte werd de parade, welke jl. Donderdag ter ge legeuheid van den jaardag van H. K. H prinses Marie zou gehouden worden, af gelast. Van 2 tot 4 uur gaf de stafmuziek van het 5e regiment een uitvoering op hel terras van «Amicitia". De officier van gezondheid der le klasse dr. J. J. Rinkel, die van het 2e regiment infanterie bij het garnizoen al hier is overgeplaatst, is hier aangekomen De officier van gezondheid 2e klasse G. L. Coenen, van de 2e afdeeling le regiment veld-artillerie hier in garnizoen wordt met ingang van 1 Augustus voor den tijd van twee maanden belast met de waarneming van den geneeskundigen dienst in de legerplaats bij Oldebroek Bij het gisteren gehouden examen voor vroedvrouw is o. a. geslaagd onze stadgenoote Mej. G. Kamperman. Tot waarneming van den vétérinai- ren dienst bij het garnizoen te Leiden wordt de paardenarts 2. kl. D. H. Goos- sen, van het 1, regiment veld-artillerie alhier, van 11 Juli a.s tot 28 Juli d. a. v. gedetacheerd bij het 3. regiment huzaren. De voordracht ter benoeming van eene regentes van het burger-weeshuis alhier bestaat uit de dames: mevrouw LagerweijJansen, mevrouw Hamers Geerligs en mevrouw van BeekJansen. Lijst van brieven, geadresseerd aan or bekenden, verzonden van I et Postkan tooi te Amersfoort over de le helft der maand Juni '94. J. Tommei Amersfoort. B Bats Amsterdam. P. Schuil Westhoff Utrecht. Briefkaart. D. Fokkens wijls. Daar hy alles door een gekleurd glas beschouwde, werd het onbeduidende voorval in zijn oog eene belangrijke ge beurtenis, die voor hem noodlottige ge volgen kon hebben. Hel werd Zondag, en er verscheen een volgend nummer van de «Vlieten- dammer." Het eerste werk van Ver meulen, toen hij dat nummer ontving, was: naar de advertenties zien. Die vao Dennekamp stond er weder in; doch nu las men: Adres in persoon C. 34 te Hezenvelde. De andere lezers van de «Courant voor Vlietendam en Omstreken" moeten wel met verwondering kennis hebben geno men van deze geheimzinnige regels, nu tot tweemaal herhaald. Toen Dennekamp eene wandeling mai kte in den omtrek zijner woning, spraken dan ook eenigen zijner kennissen hem daarover aan, doch hij gaf op vrij norschen toon te kennen dat hij zelf niet meer wist dan er in de krant stond: er was een hoed gevonden en nu wilde hij dien aan den eigenaar terug bezorgendat was alles. Twee, drie dagen gingen voorbij en Dennekamp zag den eigenaar van den hoed niet. Het scheen, dal hij nu zijn geduld begon te verliezen en besloot, wat meer doortastend te handelen. Al thans het nummer van den volgenden Ari.hem. De Raad der gemeente Amersfoort zal op Dingdag, den 10. Juli 1894, des na middags ten 1'/, ure, vergaderen ter behandeling van de navolgende punten: 1. Installatie nieuw benoemd lid. 2. Benoeming van een wethouder. 3. Benoeming van een ambtenaar van den burgerlijken stand. 4. Benoeming van een lid der com missie dedoeld bij art. 11 en 15 der wet op de schutterijen. 5. Benoeming van eene regentes van het burgerweeshuis. 6. Benoeming lid der commissie van toezicht lager onderwijs. 7. Verzoek van den heer Dr. J. W. Doyer Jzn. om eervol ontslag als lid der gezondheids-commissie. Donderdag bracht Vermeulen in verba zing door deze regels: «WIENS HOED IS DAT?" «In den nacht van 27 op 28 Septem- «ber heeft iemand op den Groenen Weg «te Hezenvelde zijn hoed verloren. De «vinder wonende C. 34 te Hezenvelde, «verzoekt den eigenaar, hem thans be- «kend, het gevondene in persoon te ko- «men terughalen." Nu de zaak zulk eene wending nam, had Vermeulen wel reden bezorgd te zijn voor hetgeen gebeuren zou. Wan neer hij de regels eens overlas, gevoelde hij maar al te wel, dat «de vinder" wat bijzonders in het schild voeren moest. Het speet hem nu zeer, uat hij niet on middelijk naar de woning van Denne kamp was gegaan. Dan was alles gedaan geweest en nu werd het voorval aan de groote klok gehangen. Aller oogen in het dorp waren natuurlijk op de adver tenties van den officier, die evenals hij orgineel waren, gevestigd. En nu het zoo ver was gekomen, ging iedereen na- vorschen, wie «de .eigenaar" kon zijn, en was het volstrekt niet onwaarschijn lijk, dat men het oog op Vermeulen vestigde. Ja, men kon er den officier 8. Verzoek van den heer Dr. Heinsius om eervol ontslag als leeraar 8an het gymnasium en de inlichtingen voor middelbaar onderwijs. De toelatings examens voor de Hoo gere Burgerschool alhier zijn Woencdagjl afgeloopen. Toegelaten we'rden, in de volgorde van de behaalde punten H. J. Oosterveen, J. B H. Coenen, Hen- riette J. B. Kooperberg, M. Kool, C. C, v. Helsdingcn, E. C. H. Mezger, Th. C. D Gerhard en W. R. Schwemtner tot de eerste klasse. Voorwaardelijk zijn toegelaten P. C. A Schimmel, G. van der Hoeven en J. A Wijnaendts tot de eerste; alsmede P Scheffelaar Klots, J. C. A. A. Kluytenaar, C. H. Labouchèie en J. C. Rolandus Hagedoorn tot de tweede en E. de Stur Ier tot de vierde klasse. Van de 33 candi- daten zijn 17 afgewezen. Uitslag der overgangs-examens aan het Gymnasium alhier gehouden op 5 Juli j.l. Bevorderd, van kl. I tot kl. II, onvoor waardelijk 1. H. W. L. de Beaufort, 2. J. K. H, de Beaufort, 3. J. G. J. de Bel, 4. E. W. B. F. L. Hendriks, 5. A. J Hoek, 6. E. E. G. Joakem, 7. J. J. van Leeuwen, 8. J. C. Th. Scheller, 9. N. P C. van Wijk. Voorwaardelijk: 10. K. P.Vlaanderen. Afgewezen: 4. Van kl. II tot kl. III, onvoorwaarde lijk 1 J. M. van Beijma 2. J. C. Hel ders, 3. W. Nevens, 4. A. J. de Niet 5. G. D. Rasch. Voorwaardelijk 6. H. W. C. van Es- veld, 7. L. G, Gelderman, 8. W. H. J Cambier van Nooten, 9. H. J. Spigt Afgewezen,5. Van kl. III. tot kl. IV onvoorwaarde lijk: 1. K. F. Creutzberg, 2. H. M. Moll, 3. A. Snethlage, 4. J. A. van der Veer, 5. E. Warmolts. Voorwaardelijk: 6. I. J. Dermout, 7 J. Eijma. Afgewezen2. Van kl. IV lot kl. V onvoorwaardelijk 1. R. van Esveld, 2. D. Horseling, 3. F. Kijftenbelt. VoorwaardelijkA. van den Berg. Afgewezen: 1. Van kl. V tot kl. VI. Onvoorwaardelijk: 1. L. L. F. Ai.drè de la Porte, 2. H. L. Ihle, 3. J. J. Ver meulen. Voorwaardelijk: 4. J. A. A. H. de Beaufort, 5. P. N. P. Knijff, 6. H. II. Schipper. Afgewezen: 1. Door het gerechtshof te Amsterdam is P. J. d B., wonende te Amersfooi t, in hooger beroep veroordeeld to'. een jaar en zes maanden gevangenisstraf, met ver mindering der preventie. De rechtbank te Utrecht veroordeelde hem tot twee jaten gevangenisstraf we gens verduistering van geld, ter. nadeele van J. v. L. en J. N. v. W, en valsch- heid in geschriften, te Amersfoort en Stoutenburg in Februari en Maart jl. ge pleegd. Tlieleloen-nerveugiteU. Dat de telefoon een ?enuwnchlig incneoh wel een» zijn geduld doet verliezen met zijn tergende geluiden als men zich in spant om goed te verstaan of zijn plotseling onverklaarbaar zwjjgen, juist als hij ons een belangrijke mededeeling overbrengt is verklaarbaar, zoo al niet vergeeflijk. Maar de lijders aan «the lefoon-nerveusiteit," zooals een Duitsch blad het noemt, moeten voorzichtig zijn en ook voor het telfoonkastje zichzelven beheerschen. Dat ondervond een bejaard heer te Berlijn tot zijn schade. Hij had onlangs weder de bekende tegenspoeden bij het telefoneeren.en hij gaf de telefoonjuffrouw, aan wie hij al zijn kwellingen weet, een standje in zoo ruwe en ongepaste be woordingen, dat het meisje, zeer helee digd, een aanklacht tegen hem indiende De rechtbank besliste, dat zelf de erg ste telefoonlegenspoed niet het recht geelt tot het beleedigen van een jonge dame die zoo goed mogelijk haar dienst vervuld en de heei werd veroordeeld tot een geld boete van 10' mark. Het Vrijheidsbeeld. Een zeer opvallend nieuwtje doet dezer dagen in enkele bladen de ronde: Bart lioldi's leuzenstandbeeld der Vrijheid aan den ingang der haven van New-York schijnt in slechten toestand te verkeeren De commissie voor vuurbakens heeft het onderzocht en verklaard, dat het spoedig in stukken zal vallen." «In stukken vallen," alsof het daar een gipsbeeltje is. Komaan, dat laat zich toch maar niet zoo vei lellen, wie het gezien en omtrent den bouw iets gelezen heeft. Wat «in stukken vallen"? het beeld, dat geheel van reqoussé koper gemaakt, of het voetstuk, dat geheel van graniet is? Indien gemeld werd, dat de rots, die het fundament vormt, dreigt te bezwijken, zou men in die natuurkracht moeter berusten en geloovenmaar zoolang men dit nader bericht mist, heeft die mare omtrent het spoedig in stukken vallende Vrijheidsbeeld veel weg van een gezochte beeldspraak, een zinspeling op den tijdgeest. Laat ons intusschen iets aangaande dat gedagvaarde beeld vertellen. «De vrijheid, de wereld vei lichtende" zoo luidt de gewijde naam is een monumentaal gewrocht van Bartholdi een der grootste van den nieuweren lijd en staat op Bedloe's Island, een eilandje aan den ingang der haven van New-Yoik Men ziet het in zee op 5 mijlen afstands en heeft het aan bakboordzijde van de boot, die er bij het naderen van de Nieuwe Wereld, bijna vlak langs vaart. Het eigenlijke beeld, gelijk gezegd van koper vervaardigd, met het front naar het Oosten, is 151 voet hoog; een ge drapeerd vrouwenbeeld, gekroond met een stralenkrans. De linkerhand houdt een schrijftafel tegen het lichaam gesteund, met het opschrift «July 4 1776," terwij de rechterhand fier een fakkel hoog houdt Mejuffrouw steekt haar neusje van 3 voet lengte in de wind en haar wijsvin gertje is 7 voet lang. Het voetstuk, 155 voet hoog, is vier kant en geheel van graniet, met fraai gestyleerd ornament. De trap leidt door het beeld, tot het hoofd, vanwaar 'n 40 peisonen een ver rukkelijk uitzicht kunnen genieten op de zee, de haven, Long Island, New-York Staten-Island en langs de Jersey-kust. Des nachts is de hoog opgeheven toorts electrisch verlicht, evenals het voetstuk van het bei ld en de stervormige muur, die, op eenigen afstand er van, als ves tingwal van het voormalige fort Wood hei geheel omgeeft. De totale hoogte is 305 voet hoven laagwaterpeil. Het beeld heeft een ge wicht van 25 ton en kostte Frankrijk, die het haar groote zusterrepubliek ten geschenke gaf, meer dan 1 milhoen francs, uit vrijwillige bijdragen bijeengebracht. Amerika bekostigde het voetstuk 250,000 dollars, mede uit vrijwillige bijdragen. Bartholdi toog in 1879 aan het werk en besteedde er viel jaar aai). Den 28on October 1886 werd het monument ont huld, in tegenwoordigheid van d6n pre sident der Vereenigde Staten, en andere voorname personen. Laten deze kleine bijzonderheden al thans niet aan de vergetelheid worden ontrukt, in afwachting, of het wel mee- nens zal zijn, dat een beeld van zulk een constructie «in stukken" valt. Per postzegel De regeering te Honolulu heeft nieuwe postzegels van de Sandwich eilanden uit gegeven. De Graphic beeldt ze af. Een er van toont een fraai vignetje, dat Hawaii voorstelt. Men ziet de begroeide kust, de bergen op den achtet grond, schepen met witte zeilen, die tegen don- Dennekamp weder uit proeven, redeneer de Vermeulen: hij was tot de zonder lingste dingen in staat en alle middelen waren hem goed, wanneer hij er zijn doel maar door kon bereiken. Ondanks deze overdenkingen kon Ver meulen maar niet besluiten aan het ver zoek van den «vinder" te voldoen. Liever alles dulden, dacht hij, dan' op deze wijze weder tol eene ontmoeting komen met zijn vijand, tot wien hij in een geheel jaar geen woord gesproken had. Daarom nam hij zich voor de gebeurtenissen af le wachten en den officier zijn gang maar te laten gaan, totdat hij van zelf zou eindigen met zijne advertenties. Dit lachte hem toe: op deze wijze kon hij immers den slag ontwijken en Der-nekamp dwingen het op te geven, wanneer deze geen openlijken strijd kon uitlokken. Hij voorzag reeds een tweede fiasco van den waardigen gepensioneerden officier Dennekamp. Dit alles duurde echter slechts tot den volgenden Zondag, toen de «Courant voor Vlietendam en Omstreken" het volgende had geplaatst: «Vraag. Wiens hoed is dat? „Antwoord. Dat is de hoed van. (de naam in het volgend nummer Dennekamp moet zeker den uitgever vau den Vlietendammer in den arm ge nomen hebben om deze twee i egels ge plaatst te krijgen. Wanneer de lezer echter dit nieuwsblad kende, zou het hem geenszins verwonderen, dat het zich tot dergelijke praktijken leende. Het was de eerste maal niet, dat hel zich tot zulke handelingen liet verleiden; wie alle jaarg ingen van dat blaadje eens wilde doorloopen, zou nog op heel wat anders onthaald worden. Dit moet ge zegd worden: de Vlietendammer verdien de den naam van een fatsoenlijk blad met, al was het alleen omdat het te dikwijls zijne kolommen openstelde voor een particulieren strijd, die somtijds zoo gevoerd weid, dat het alle palen te bui ten ging. Ja, geld is een krachtig mid del, waardoor men vee) kan gedaan krijgen. De officier had dan eindelijk zijn ge duld verloren en besloten met grof geschut te gaan schieten. Wat hij tot nu toe tegen Vermeulen beproefd had, waren eigenlijk slechts bedreigingen ge weest, tevens dienende om de aandacht der abonnés van den Vlietendammer tot zich te trekken en den rentenier in ge spannen verwachting le brengen. Nu sloeg hij echter zijn grooten slag en nam het laatste middel ter hand, dat hem overbleef. Dat middel trof ook doel. Vermeulen kere rotsen uitkomen, in één woord een zeer aantrekkelijke advertentie van Hawaii als een mooi oord, waaraan rei zigers wel eens mogen denken, als ze plannen voor overzee maken. Welk een voort: effelijk denkbeeld, ons eind der eeuw waardig! zegt de schrijver van Van dag tot dag in het Hbl. Een gouver nement, dat zijn eigen land per postze gel adverteert I Zoodra andere landen dit voorbeeld volgen, zal een postzegelverzamelaar een weinig aan bekoorlijkheid winnen. En indien Nederland eens door zijn postzegels aandacht wilde trekken op het eigenaardige schoon van ons land, wat zou het dan wel het best kunnen adver- teeren Weet iemand een goed denkbeeld aan de hand te doen? Een wedloop. Van morgen op het Rokin (zoo schrijft de Amsterd. Courant) omstreeks 10 uur komt een rechercheur van politie een «morgenster," (een voddenrapei), tegen, die, volgens zijn zak, een goeden morgen had gehad Er ontstond een gesprek tusschen den rechercheur en den morgenster, waar van het gevolg was dat de zak op de grond kwam te staan. De rechercheur maakte buigingen en noodigde viiend morgenster met de hand uit even mee naar het bureau van poli tie te gaan. «Even maar." De morgenster scheen weinig te voelen voor een bezoek aan het «meneertje" zoo voor de koffie en beduidde de recher cheur, voor zoover ook zijn gebarentaal te verklaren viel. dat hij geen tijd had. De rechercheur hield zijn invitatie echter vol, maar de morgenster bleef protes teeren. Toen hij echter zag, dat de rechercheur geen idee had om hem van de invitatie te ontslaan vond hij 't beste het hazen pad te kiezen. Loopen ging ie, loopen, als een haas. Doch de rechercheur liet zijn buil niet zoo gemakkelijk ontgligpen en draafde hem na, het Rokin af. Houdt 'eml houdt 'ern! houdt den dief! Jawel, de dief ontdeed zich heel han dig, of eigenlijk heel «voetig" van zijn pantoffels en op zijn kousen draafde hij verder. Niemand stak intusschen een hand naar den harddraver uil. Ieder bleef in de traagheid van zijn doen en gaapte geme lijk de twee haidloopers na. Er kwam een kentering. De morgenster een helm in het visier krijgende, keerde plotseling en liep den rechercheur bijna omver. Zoo zette men den wedstrijd voort, het Rokin af en bij Polen het steegje in. Waar de race eindigde hebben we niet gezien, doch dat de morgenster het zal hebben moeten afleggen, is vrij zeker. Zijn buit werd intusschen bewaakt door een agent, die van het geval niets snapte. Dienstmeisjes, wielrijders, slagersjon gen, kappersbedienden uit de buurt en juffrouwen, wisten al heel gouw wat er aan de hand was. Een juffrouw die 't «voor der eige ooge gesien had, as ddt ie wat weg smeet zeker wat'ie getapt had, wist bepaald, dat 't een dief was." Etn man van de glazenwassrherjj vond «het net goed dat ze die gemeene dief pakten; die dieven lachen ons werklui uil en as ze nog een segaar van twee centen van je le graze kunnen krijgen dan lappen ze 'tje." «Nou mins" zei een werkvrouw met de handen onder de boezelaar naar het geval staande te luisteren, »'t mag alle maal waar wese wat uwes seit, maor Ik seg maor een mins weet nog niet waartoe die kommen kan. «Nou da's ook wat, oordeelde een slagersjongen, die zei je nog wijs wille maoke dat je Steele mag. Laat na je keike Gelukkig werd de aandacht van het groepje afgeleid door een paar wiel rijders, die te paard stegen om er tus schen uit te gaan, en verliep het hoopje menschen in de richting waar de race tusschen rechercheur en morgenster werd voortgezet. Arme morgenster, 't had zoo'n mooie dag kunnen zijn! En nu? Arme rechercheur, om met zulk weer een record in het hardloopen te moeten slaan, zonder eenigen kans op eeD prijs. Een hygiënische stad. Een hygiënische stad is Minneapolis in de Vereen. Staten. De jaarlyksche kende Dennekamp, en den uitgever van den Vlietendammer, te goed, om niet te vreezen, dat in het volgend nummer werkelijk zijn naam zou geplaatst wor den, indien hij niet spoedig toegaf en zoodoende een einde aan de zaak maakte. Heel Vlietendam, heel Hezenvelde wisten aan, dat hij degene was, die, in staat van dronkenschap, langs den Groenen Weg gekomen en bloothoofds naar huis gegaan was. Dit was het ergste, wat hem overkomen kon I Indien dat !ge- beurde, zou hij van schaamte niet weten waar zich te bergen. Dit ongeluk moest dus verhoed woiden, boe moeielijk dit ook was en wat hij er voor zou moeten opofferen. (Wordt vervolgt

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2