Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. eindje in de Eustachiaansche buis bin nengedrongen is. In dit geval moet alle snuiten en per sen angstvallig vermeden worden. Menig maal gelukt het nog op de volgende wijze het water terug te zuigen. Men ademe zoo diep mogelijk uit, sluite daarop neus en mond en doe alsof men wil inademen, terwijl men tegelijkertijd slikt. Men her- hale dit procédé, zoolang men nog iets voelt. Daarna kan het besproken uitbla zen volgen. Ik hoop dat andere bladen door over name van dit artikel willen medewerken, om ettelijke waterliefhebbers voor ern stige nadeelen te behoeden. De Zondag te Arnhem gehouden wielerwedstrijden waren zeer belangwek kend. Vooral de drie wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, nl. op 1609 M., 5000 M. en 10,000 M. wa ren buitengewoon interessant om de alge meen bekende mededingers. Jaap Eden won deze drie wedstrijden prachtig. Tusschen de Hollandsche en Duit- sche werklieden, die aan den nieuwen gas- houderte Alkmaar werkzaam zijn, bestond reeds eenigen tijd een minder goede ver standhouding. Maandag morgen geraak ten twee hunner in een koffiehuis aan 't twisten: een Duitscher stak met een dolkmes een Hollander in de zijde. De wond is diep, maar naar men hoopt, niet levensgevaarlijk. De dader is in arrest genomen. De St.-Ct. meldt: Van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indie is bij het Departement van Koloniën, onder dagteekening van 7 Juli, ontvangen het navolgende telegram betreffende de expeditie tegen Lombok «Voorspoedwensch beide Koninginnen door land- en zeemacht ta Ampenau geestdriftvol ontvangen. Vijlden dezer expeditie aldaar vereenigd en ultumatum gezonden. Zesden vroeg kwamen drie hoofden berichten [dat 24 uur tijd voor antwoord te kort was. Dien ochtend debarkeerde expeditie in beste orde te Ampenau zonder tegenstand; zelfs met eenige hulp der bevolking. Lomboksche vlog door onze vlag vervangen. Volgens bericht is vijand te Mataram en Tjakra- negara verzameld en zal hij aldaar stand houden. Gezondheid zeer goed." 10. Juli werd het navolgende tele gram over de Lombok-expeditie ontvangen: «Tot dusver bij verkenningen geen te genstand. Gezondheidstoestand gunstig. Djilangtik scheidt zich af van zaab Lom bok, blijft bij generaal Vetter en laat zijne troepen, twaalfhonderd man sterk, door ons naar Karangasem terugbrengen. Ope- ratiën worden daardoor niet vertraagd. Vorster, van Bah betuigden vriendschap." Goesti G. dé Djilantik is de medebe stuurder van het aan Lombok leenroerige Balische rijk van Karang-Asem en be vindt zich reeds sedert het begin van den opstand der Sassaksche bevolking, aan het hoofd van een corps Balische hulp troepen, op Lombok (Koloniale verslagen 1892 bl. 27, en 1898 blz. 33). Aan de Indische regeering werd reeds vroeger bericht, dat Goesti G' dé Djilantik, hoe zeer vruchteloos, trachtte toestemming te bekomen om naar zijn land terug te keeren en dat hij met Anak Agoeng Madé, 's vorsten onwettigen zoon, die de zoken op Lombok leidt, op gespannen voet stond. Volgens den schrijver der «Haag- 6che kroniek" in de N. Gr Ct., zou de minister van Binnenlandsche Zaken, mr. S. van Houten een wijziging gereed heb ben in de begrafeniswet, waardoor de lijkverbranding hier te lande zou wor den gewettigd, r.og vooidat het crema torium te Hilversum gereed is. In Frankrijk worden nog steeds anar chisten gevat, vooral in het Zuiden. Zoo o.a. zijn dezer dagen alleen te Marseille 40 personen in hechtenis geoomen, onder verdenking, dat zij schuldig zijn aan anarchistische kuiperijen. In hoever echter de berichten juist zijn, dat de moord, op president Carr.ot gepleegd, het gevolg is van een algemeen anar chistisch complot is nog niet met zeker heid uitgemaakt. Volgens de Parijsche bladen ontvangt president Casimir Périer nog steeds dreig brieven. De president zendt deze brieven, zonder daaraan groote waarde te hech ten, naar de politie, welke de schrijvers poogt op te sporen. Dergelijke dreige menten zullen den heer Périer niet weer houden spoedig een bezoek te brengen aan de tentoonstelling te Lyon, nadat het bezoek, dat zijn voorganger daar bracht, op zoo droevige wijze is gestoord. Het groote gevaar, waaidoor de Fran- sche regeering zich vun de zijde der anarchisten bedreigd acht, heeft haar er toe gebracht om eene zeer gestrenge uitzonderingswetgeving tegpn de anar chisten te ontwerpen. Van het standpunt der Fransche re geering gezien, is het volkomen begiij- peljjk, wanneer zij een georganiseerd schrikbewind wil stellen tegenover het schrikbewind, waardoor de anarchisten de maatschappij aan hun wenschen willen onderwerpen. Vooral mag het een krach tig middel heeten om de berechting van verschillende anarchistische misdrijven van de gezworenen naar de correctio- neele rechtbanken over te brengen. Hierdoor zal vocrkomen worden, dat te vaak zonderlinge vonnissen worden ge wezen door een jury, die, uitspraak doende onder den indruk van het oogen- blik, dikwijls ontoerekenbaar mag heeten. De Spaansche en Italiaansche regee ringen zijn trouwens de Fransche reeds voor geweest in het treffen van repres sieve maatregelen tegen het anarchisme. Te Madrid nam de Senaat Zaterdag de wet ter onderdrukking van de anarchie aan in denzelfden vorm, zooals zij kort te voren reeds door de Kamer gevoteerd was. Te Rome is een waar anti anarchis ten-wetboek in voorbereiding, waarvan reeds enkele titels door de Kamer aan genomen werden. Wanneer ai de ove rige voorstellen der regeering eveneens wet worden dan zullen de anarchistische moordenaars zich er op kunnen beroemen door hun toedoen een politie-toezicht in 't leven geroepen te hebben, dat alle oude grondwettige rechten in gevaar brengt. Zoo wordt in een der wetten de vor ming eener geheime provinciale commis sie voorgesteld, die de zending naar een domicilio coretto zal kunnen uitspreken tegen allen, die veroordeeld of zelfs maar eenvoudig vervolgd zijn wegens misdrij ven tegen de openbare orde of overtre dingen van de wet op de ontplofbare stoffen. Een ander artikel hangt denzelf den maatregel boven het hoofd van hen, die deelnemen aan genootschappen tot gewelddadige omverwerping der maat schappelijke instellingen. De Polit. Corresp. bevat over de be strijding van het anarchisme een schrij ven uit Berlijn, dat volgens de Voss. Zeit. de inzichten der Duitsche regeering uitdrukt. Dat artikel luidt aldus: «Het spreekt van zelf, dat de sluipmoord van Lyon ook te Berlijn een gevoel van schrik, van medelijden en van afschuw in Imogen graad heeft opgewekt. Hoe sterk die indiuk was, blijkt ook daaruit, dat van de meest verschillende zijden aandrang werd gehoord tot een of an deren maatregel tegen de anarchisten. Dat hartstochtelijk geroep om hulp tegen het anarchisme is als 't ware een twee de verzwakte graad van die blinde volks woede, welke zich op de vermeende geestverwanten van den moordenaar werpt, zooals het Fransche gepeupel op de Italianen. Iets tammer, maar niet veel verstandiger is de eisch dat het anaichisme in een ommezien moet wor den uitgeroeid. Hel is daarbij als aan het bed van een zwaren zieke: serwijl de arts nauw keurig de verschijnselen en de kansen van genezing nagaat, grijpt de onver standige omgeving naar allerlei middel tjes, en niet zelden ziet de dokter zich genoopt, althans voor de leus, een recept te schrijven. Wat kan tegen het anarchisme nu gedaan worden? Er bestaat inderdaad daarvoor slechts één middel: de verbe tering der politie. De Fransche politie heeft blijkbaar haren plicht niet vervuld om de anaichistische elementen goed in het oog te houden, die zij toch behoorde te kennen. De lieden, die zoo hard om nieuwe maatregelen roepen, weten óf zeiven geen voorslagen te doen of slechts volkomen onpractische. Men mag zeker eischen dat Engeland zijn asylrecht in krimpt, en dat zal wellicht maar de moord van Lyon i6 toch niet in Engeland beraamd. Al zeer ondoeltreffend is de raad, dat men de uitzonderingswetten tegen de sociaal-democratie moet ver nieuwen en verscherpen. Alsof deze ziekte niet veel minder gevaarlijk is ge worden en de genezing, d. i. de ver dwijning te gemoet gaat, nadat haar de openbare discussie is toegestaan en op gelegd. De rijkskanselier bezit den moed der koelbloedigheid, gelijk een ander den moed der hartstochtelijkheid. Het koele verstand doorziet het nuttelooze van alle uitzonderingsmaatregelen Of hij echter tot geruststelling van tal van kringen, die van schrik buiten zich zeiven zijn, niet genoodzaakt zal wezen maatregelen goed te keuren, die meer kwaad dan goed doen, valt op dit oogenblik nog niet te zeggen." Uit deze brief kan men opmaken, dat vooral van hooge kringen, wellicht van Duitsche vorsten, zulk een aandrang uit gaat om maatregelen tegen de anarchis ten te nemen. Ter gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad is het nieuw-benoemd lid, de heer J. Geid. Kleber geïnstalleerd. Na de gevorderde eeden te hebben afge legd, nam hij met een gelukwensch van den voorzitter zitting. Tot wethouder werd benoemd de heer J, Zandijk, die echter voor de benoeming bedankte. Daarna werd de heer E. L. H. van Lan- schol Hubrecht als zoodanig gekozen, die eveneens bezwaar maakte de benoeming te aanvaarden. De benoeming van een wethouder is daarna tot eene volgende vergadering aangehouden. Tot regentes van het burger-weeshuis benoemde de Raad mevrouw Lagerwey Jansen, en tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs de heer G. J. Buijs. Aan dr. J. W. Doyer Jz. is op zijn verzoek eervol ontslag veileend als lid der openbare gezondheidscommis sie. Ingekomen is een verzoek van de heer J. Blom alhier, om vergunning tot het leggen van een brucje over de Zuid- singelgracht, achter het aan de Muur huizen staande perceel wijk B, No. 197, met het advies van B. en W. tot inwil liging, tegen betaling van eene jairlijk- sche recognitie van f2 50. Voorts kwam ter tafel een rekest der afdee'ing Amers foort van den Nederlandschen Typogra fenbond, om eene nadere regeling der aanbesteding van drukwerk, vergezeld van adressen van dien Bond en van de alhier wonende boekdrukkers, waarin abhaesie aan het verzoek wordt verleend, benevens een schrijven van mr. J. Heyli- gers, waarbij hij ontslag neemt als lid der commissie van toezicht op het mid delbaar onderwijs. De gemeente-rekening werd ter ondeizoek in handen eener commissie gesteld. Gisteren had in de kerk van het o. k. semenarie de gebruikelijke jaar- lijksche prijsuitdeeling plaats, waarbij vele belangstellenden, onder wie een groot aantal geestelijken, tegenwoordig waren. De oudste der leeilingen hield een redevoering, welke om de belang rijke inhoud en goeden vorm blijkbaar met aandacht gevolgd werd. Hij sprak in aansluiting aan de geschiedenis van den dag over individualisme en gemeen schapszin, en 'oonde in korte trekken aan, dat de geschiedenis der menschheid een tweeledige opvatting toelaat, eene, waarbij men de volken meer afzonderlijk beschouwt, wanneer men niets andeis dan een hopeloos vooruit- en achteruit gaan, een onophoudelijk stijgen en dalen meent te kunnen waarnemen; de andere, die de volken aanmerkt als aan elkaar verbonden zich voortbewegende op den weg van trapsgewijze, hoewel langzaam voortschrijdende ontwikkeling. Hij wees er op, hoe tegenover het individualisme de gemeenschapszin meer en meer leven dig wordt; hoe die gemeenschapszin, waarheen ten allen tijde het streven der besten gericht was, uitgebreider en al- gemeener wordt; hoe de tijd nadert, waarin een verzoening tusschen het af zonderlijke en algemeene zal tot stand komen. Na afloop van de eigenlijke prijsuitdeeling dankte een ander der leerlingen voor de ontvangen prijzen en de betoonde belangstelling, en tot slot werden evenals bij den aanvang een paar liederen gezongen under orgel begeleiding van den heer Enderlee, die door zijn fraaie orgelbespeling het pio- grarnma der feestviering opluisterde. De Ie. Luitenant Gleerum, 2e. Luitenant F. Wagner, en de Sergeanten Draijer en Hendriks van het 5 Regiment Infanterie, zullen den schietcursus van 16 Juli tot 31 October a.s. aan de Nor maal-schietschool bijwonen. Aan het schriftelijk examen tot toe lating op den hoofdcursus zullen van het 5e Regiment Infanterie deelnemen de Sergeanten, van der Goes, van Boldi ik Nolen, Hartog Heijs van Zouteveen, de Ruyter, Kepper, Hochstenbach, van En- schut, Staal, de Flines en Polack. Bjj werkgevers en werklieden te dezer stede circuleert een adres ter onder- teekening, waarin het plaatselijk afdee- lingsbestuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen wordt aangezocht alhier een volkszwemschool op te richten. Bij Koninklijk besluit is de heer J. Bonk, arts, benoemd en aangesteld tut off. v. gez. 2de kl. I ij het personeel van den geneeskundigen dienst van het leger in Ned.-Indië. De uitslag der Toelatingsexamens voor het Gymnasium, op 9 en 10 Juli jl. gehouden, is als volgt: Toegelaten tot kl. I: onvoorwaardelijk A. Mercier te Baarn, L. Calisch te Baarn, W. H. de Beaufort te Wouden berg, A. Lagerwey te Amersfoort, M. I Middelburg te Leeuwarden, Th. C. D. Gerhard te Harderwijk, H. A. Kievits te Nijkerk, A. J Heynen Ie Scherpenzeel, G. v. Ramshorst te Nijkerk en J. A. Hoek te Amersfoort. Voorwaardelijk: H. Hijzen te Amers foort, W. Th. v. Mechelen te Amersfoort, L. Rinkel te Amersfoort, M. L. O. Ver kerk te Amersfoort, F. Zuur te Voor burg. Afgewezendrie. Toegelaten tot kl. III: onvoorwaar delijk G. A. Scheltus te Utrecht. Voorwaardelijk: D. H. Middelburg te Leeuwarden. Toegelaten tot kl. V onvoorwaardelijk J. D. Schepers, te Hilversum. Afgewezen één. Bij de overgangsexamens aan de Hoogere Burgerschool alhier zijn van de eerste tot de tweede klasse bevorderd: Met den tweeden graadIda Wesse- ling, D. W. C. J. Meyners, R Dozy, F. A. Schaly en Marie Groeneboom. Met den derden graad: F. Vos, C. J. Eyma, L. R. Sinriige, J. van Daal, D. Schuimen en R. E. W. de Haas. Voorwaardelijk, met herexamen in één vak: L. J. Rieber en L. Vlug; met herexamen in twee vakken A. Mackin- tosch, H. Colenbrander, J. van Raams- donk, H. Scheurleer en J.-J. Ramspek. Eén leerling der Ie klasse, die de school verliet, heeft zich van het examen teruggetrokken, zoodat alle leerlingen der le kl. bevorderd konden worden. Van de tweede tol de derde klasse zijn bevorderd met den tweeden graad S. J. C. Ham en J. M. van der Heide; met den derden graad: W. F. Kissing, P. C. Heinsius, J. C. Hardeman, J. N. F. Boeschoten, L. Blijdenstein en J. G. Walrave; voorwaardelijk met taak J. J. Busquet en F. W. J. Heyligers; met herexamen in één vak: i. J. v. Helsdingen, J. C. A. Christen en D. P. C. Ledeboer; met herexamen in twee vakken: J. B. van Gelder H. O. Meyer en O. H. Gobee Niet-bevorderd weiden 8 van de 24 leerlingen. De toehoorderesseri C. Anken en J. M. J. A. Langenbach zullen kunnen overgaan in de derde klasse. Van de derde tot de vierde klasse zijn bevorderd Met den eersten graad M. J. Pos en F. A. Steensma; Met den tweeden graadV. J. P. van der Meer van Kuffelen, G. var. Beek, A. schul- man en A. J. M. Garjeanne; Met den derden graadH. M. E. Hubers; Voorwaardelijk, met taak: P. Walrave, H. G. A. Obreeii en M. H. Kolff; met herexamen in drie vakken: A. W. van Beek; Een leerling der 111 kl. heeft zich van het examen teruggetrokken zoodat niet-bevorderd werden 7 van de 19 leer lingen. De toehoorderes A. H. Keikhoff en de toehoorder H. van Raalte zullen kunnen overgaan in de vierde klasse: de laatste evenwel slechts voor twee van de drie vakken Van de vierde tot de vijfde klasse zijn bevorderd Met den tweeden graad: G. G. de Neeling en H. H. Deelken; Met den dei den graad: W. van Schot horst Voorwaardelijk, met heiexamen in één vak: C. van Schothorst en H. E. Krol; met herexamen in twee vakken: J. Rasch, F. W. Blijdenstein en J. Z. Kerkhof!; Met herexamen in drie vakken: R. J. Reiger. Niet-bevorderd werden 3 van de 12 leerlingen. De toehoorder A. D. Graswinckel en de toehoorderessen G. J. Putman Cramer en M. San zullen kunnen overgaan in de vjjfde klasse. De Duitsche bladen deelen een aar dig vooival mede, dat prinsi-s P .uline van Wurtemburg oveikomen is. Deze prinses pleegt zich steeds zeer eenvoudig te kleeden. Terwijl zij nu onlangs in het park Ludwigsburg wandelde, verzuim de een schildwacht voor haar het geweer te presenteeren. Een sergeant, die zich op eenigen af stand bevond, trachtte den soldaat nog door telkens te waarschuwen. Deze begieep dit echter niet en meende aan zijn chef een dienst te bewijzen door haastig de prinses na te loupen met de woorden tFrdulein, ik geloof, dat die sergeant daar u even wil spreken 1" Eene andere. Een koopman in Groningen ontving dezer dagen de volgende briefkaart: «Mijn heer, weest zoo goed mij vnoi nujne dochter eene andere te zenden, want deze bevalt mij niet en myne vrouw ook niet, ze is te lang en te smal over de schouders; zendt eens een mooi model, maar zoo gauw mogelijk, wij moeten haar voor den 12en Juli hebben." De koopman heeft eene andere gezon denwel geene andere dochter, maar eene andere japon Protest tegen mevrouw. Gisteren hadden in de Choorstraat te Delft viij rumoerige straattooneelen plaats, in den voormiddag maakte een jongmensch het de mevrouw, bij wie zijn aanstaande diende zoo lastig, omdat deze aan de meid geen vrijaf wilde geven om een zilveren bruiloftspartij mede te vieren, dat men de politie te hulp inoest roepen om hem te verwijderen. Op de stiaat was zijn woede nog verre bekoeld en gaven zijne handelingen aanleiding om I em te arresteeren, hetgeen dan ook onder hevig verzet heeft plaats gehad. Een eisch tot schadevergoeding. De f18.000, die bij een inwoner van Delfzijl uit de brandkast zouden zijn ont vreemd, bleken in een andere kast opgebor gen te zijn. De persoon, die verdacht werd ze ontvreemd te hebben die althans moest hooren dat ze verdwenen waren en dat hij alleen in de kamer was ge weest eischt thans een schadevergoe ding van f20.000. Zonderlinge waanzin. In de Ringstrasze te Weenen werd een kapitein eensklaps aangevallen door twee in het zwart gekleede dames, die zoo verwoed met haar regenschermen op hem insloegen, dat hij zich met zijn degen moest verdedigen. Door een gioote menigte gevolgd, werden de beide vrou wen naar het politiebureau en van daar naar de onderzoekingsafdeeling van het hospitaal gebracht, daar men aan haar geestvermogens twijfelde. Ursula en Rosa Kikel wekken in hooge mate de telang- stelling der geleerden op. liet zijn on gehuwde zusters, de eerste 38, de laatste 44 jaar oud en naaisters van beroep. Zij lijden aan een inderdaad zeldzaam waan zinsverschijnsel, namelijk dat zij dag en nacht vervolgd worden door een reuk- verbijstering. Ursula en Rosa gelooven altijd en overal zoutzuur te ruiken. Ten gevolge daarvan zijn zij ontelbare malen van woonplaats verwisseld en waren ook eenmaal de bovenburen van den door hen aangevallen officier, dien zij verdach ten, haar door middel van zoutzuur-in- ademing om het leven te willen brengen. Deze was het wonderlijke zusterpaar reeds sedert lang vergeten, toen hjj op straat op zoo onaangename wijze daaraan herinnerd werd. De toevallige ontmoeting hadden zij aangegrepen, om zich op hem te wreken en tengevolge daarvan bevin den zij zich thans in een krankzinnigen gesticht, waar men sterk betwijfeld of zij nog wel van hun kwaal te gene zen zijn. De vroolijke bedelaar. In de „Haagsche kout" van de «Prov. Gron. Ct." wordt het volgende verteld door iemand, die in Scheveningen wan delde Eene treppige ontmoeting had ik op mijn tocht door het dorp. Een man met een flink, open uiterlijk en iets vrien delijks oin den mond, zindelijk maar armoedig als een werkman gekleed, komt regelrecht op me af. «Een woordje alsjeblieft, meneer I" zegt hij met een lachend gezicht en zjjn pet vriendelijk afnemende. «Wel"?" «Meneer, heeft u bijgeval drie centjes?" «Diie centjes? Ja, die heb ik... waaiom «Wel meneer," gaat hij lachend voort, «die zou ik dan wel graag willen hebben ziet u, meneer," vervolgt hij op een jovialen toon, «ik moet voor mijne vrouw een paai boodschappen doen, en nu kom ik een cent of wat te kort. Nu spreek ik zoo hier en daar een goed mensch aan, en zoo kom ik er wel." Ik gaf den vroolijken afzetter de ge- viaagde 3 centen, en terwijl hij ze in den zak stak, zei hij met zijn aaidig bakhuis «Ziet u meneer, ik zeg maar: als je rnet een prettig opgeruimd gezicht bij de mei schen komt, Inisteren ze nog wel naar je, maar aan die lange gezichten met die op sterven ria dood-stemmen, hebben zij ongemakkelijk het land. «Frissclie morgen meneer, we) be dankt!" Lachend groette ik den vroolijken bedelaar, een nieuwe type, dat zeker op talloozen eene belasting van 3 centjes zal heffen, zoodat hij misschien ten slotte een heel goed zaakje zal doen. Baron Sternberg gevat. De pseudo-baron von Sternberg, die de bekende dynamiet-aanslagen te Luik pleegde, is eindelijk gevat, en wel te Nisch in het zuiden vun Servië. Reeds sedert eenige dagen vertoefde daar een vreemdeling, die door zijn royale levenswijze algemeen de aandacht op zich vestigde. Een paar Russische politieagen ten, die zich te Nisch bevonden, hielden hem in het ooa. Dezer dagen werd ten po^lkanto:e een bnef ontvangen uit Pa rijs aan hel adres van «Baron Stelnberg". Aan de identiteit van den vreemdeling kon toen met meer getwijfeld worden. De politie begaf zich terstond naar zijne woning om hem in hechtenis te nemen, maar de pseudo-baron had reeds argwaan gekregen en had zich uil de voeten ge maakt. De agenten volgden echter zijn spoor en vonden hem te AlexiGatz. Hij werd toen terstond gevat en geboeid naar de gevangenis te Nisch overgebracht. Uit zijn papieren bleek, dat hij heette Cypri- anus Jegolhowsky, zich uitgevende voor baron von Sternberg. In hoever deze man inderdaad de persoon is, die de dynamiet- aanslagen pleegde, moet nog blijken, maar volgens den correspondent der Frankf Zeitung, die deze bijzonderheden mededeelt, is Jegolhowsky zeker een der personen, die onder den naam «Stern berg" reisden en daarom onder toezicht der Russische politie stond. 158.OOO francs gestolen. Een brutale diefstal is gisteren te Brussel gepleegd ten nadeele van de bank Balser Co. in de rue d'Aremberg. Twee loopers der bank brachten er 158 biljetten van 1000 fr., benevens eenig goudgeld. Nadat zij de biljetten hadden geteld, legden zij deze op een loketje naast hen en begonnen toen het goud te tellen. Toen zij daarmede klaar waren, zagen zij tot hun groote ontstel tenis. dat de biljetten verdwenen waren. Twee goed gekleede heeren bevonden zich in het lokaal, maar waren insgelijks weg. Naar alle waarschijnlijkheid zijn zij het, die het bankpapier wegnamen, terwijl de loopers het goud telden.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2