BINNENLAND. LA SA IxA IVL^LiMjjatr. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. LOMBOK. Het departement van Koloniën heeft Zondag 14 October, het volgend telegram van den gouverneur-generaal ontvangen «Slechting van Mataram, noordelijk deel, wordt voortgezet, waarbij geen vijandelijkheden ondervonden. Twee honderd Bahërs, waaronder vrou wen en kinderen, hebben met een twaalf tal hoofden zich onderworpen. Zij zijn ont wapend en gezonden naar Lembar aan baai Laboean Tring. Toestand der gewonden algemeen gun stig." De hoofdzaak, in dit telegram vermeld, was gelijk men ziet, reeds 48 uur vroeger uit particuliere telegrammen bekend. Zonderling blijkt zelfs nu nog niet, of Mataram thans geheel in ons bezit is. De Zondagnamiddag ontvangen mail brengt wel veel berichten, maar weinig of geen nieuws, alleen vinden wij kolom men bijzonderheden over in hoofdzaak bekende feiten. In een Amslerdamsch blad, dat zich in de Lombokzaak door een kwaadaardige oppositie onderscheidt, kwam het bericht voor, dat kapt. Lindgreen en zijne offi cieren (dus ook de officier van gezondheid dr. Ujlakil!) wegens de bekende capitu latie voor een krijgsraad moeten ver schijnen, en dat men in militaire kringen niets tevreden was over hun gedrag. In dien vorm is dit bericht laster. Alle officieren, die capituleeren of hun schip verliezen, moeten voor een krijgsraad verschijnen, kapitein Lindgreen dus ook. En daar men algemeen de houding van den kapitein bewondert, is deze, om de zaak spoedig zijn beslag te doen krijgen, met den meesten spoed naar Soerabaya gedirigeerd. Overal is de kranige officier door zijn wapenbroeders met de meeste warmte en onderscheiding ontvangen. Zoo spoedig de kapiten van zijn wonde hersteld is, wordt hjj op Lombok terug verwacht. In het Indische blad Mataram, zet een »oud-officier" uiteen, dat de wijze van plaatsing der bivakken bij Mataram en Tjakra Negara geheel in strijd was met de reglementen op den velddienst. Het reglement op de velddienst schrijft voor aan een bivakkeerenden troep in vijandelijk land de inrichting van voorpostendienst In open terrein wil zij daarbij, dat de uiterste schildwachten circa 100 passen van de veldwachten, deze circa 250 passen van de voorposten-detachementen en deze laatsten ongeveer 600 passen van het gros" Eerst dan acht het Reglement, dat in geval van verrassing of overrompeling, de rustende troep slagvaardig kan komen, alvorens de vijand tot haar zij doorge drongen. Arme sergeant, die dit niet weet, wan neer zijn luitenant-adjudant op de theorie hem terzake ondervraagt. De taktiek echter heeft ook nog wat te zeggen. Zij wil, dat de bivakplaats niet van eenig nabijgelegen punt kan worden beheerscht en dus blootgesteld worden aan plongeerend vuur. Zij wil, dat zoo eenigszins doenlijk niet worde gebivakkeerd in of in de nabijheid van kampongs, of bosschen waarvan de randen niet hunnen bezet worden, op plaatsen, waar geen drink water aanwezig is of althans dit onont beerlijke levensmiddel niet onvoorwaar delijk in de macht is van den bivakkee renden troep, is en moet blijven. Vertrouwt men echter den toestand zóódanig, dat men op eigen gezag de reglementaire voorschriften buiten toe passing stelt, kan er dan ooit verschoo- ning worden gepleit, indien dat vertrou wen misplaatst blijkt? Bij de 15e comp. artillerie, welke 9 Sept. naar Lombok vertrok, waren: kapt. Swarl en de luitenants Kreischeren Greve. Mede zijn naar Lombok vertrokken kapi tein-kwartiermeester M. N. Brets (eerst stig en diep klonk. «Mijn God, rajjn God I" zuchtte het arme meisje, «ik gevoel vreugde en angst tegelijk! Het is alsof een gioot ge luk of een groot ongeluk over mij zal komen." «Dat is ook zoo, Lucrezia," zeide de vreemdeling langzaam. «Luister. Na eene vijftienjarige verbanning, waarvan ik iederen dag aau u gedacht en voor u gebeden heb, kwam ik machtig en sterk in deze stad terug, waaruit men mij zwak en arm verjaagd had I Ik wist niet of gij leefdet of dood waart. Ik moest het weten, Lucrezia, want op deze wereld heb ik na mijn zoon, die nog een kind is, niemand meer dan u om lief te hebben." »Ha," riep Lucrezia, terwijl een zon derlinge glans haar gelaat verhelderde, «gij hebt een zoon!" «Luister, mevrouw," viel de vreemde ling haar nogmaals in de rede, «ik heet Andrea Vitelli, prins van Monteleone, souverein heer van Ascoli en gij zijl de gravin Lucrezia Vitelli." «Kan het waar zijn!" «En men zegt dat Lucrezia Mammone hare eer verloren heeft." »0!" riep de jonge vrouw snikkende uit. Wordt vervolgd. wegens ziekte teruggezonden) en de paar denarts De Jong. Bij de drie compagniën der barisan van Bangkalan, die naar Lombok gaan, zijn geplaatst de officier van gezondheid 2e kl. Rinders en luitenant-kwartiermeester Von Mauntz Onze strijdmacht op Lombok. Na de aanvulling der geleden verliezen en de versterking der expeditie beschikt de opperbevelhebber over de volgende strijdmacht: Infanterie: vier complete veldbataljons (2e, 6e, 7e en 9e) en 2 compagnieën barisans van Bangkalan, benevens een landingsdivisie van 250 man tot bescher ming van het strandbivak. Artillerie: een batterij van 6 stukken veldgeschut, 1 batterij van 6 stukken berggeschut, 10 stukken belegeringsge schut van 12 cM., 6 mortieren van 20 cM. en 6 Coehoornmortieren van 13 cM. afdeelingen cavalerie, ger.ie de noodige ambulances met van gezondheid en hospitaal- Verder trein en officieren soldaten. In een uitvoerig hoofdartikel in De Java-Bode, over de aanleiding en d oorzaken van onze nederlaag op Lombok, verkla rt de schrijver het gepast er op te wijzen, dat de vijand, gelijk men reeds lang heeft gezegd, ook in het bezit van dynamiet kan zijn. Verder hoopt de schrijver, dat ons Indische leger spoedig worde voorzien van repeteergeweren, onze cavalerie van lansen en onze bivaks van zoeklichten. Hij herinnert en past op ons het woord toe van Napoleon, die van Oostenrijk zeide Elle est toujours en retard d'uae idéé; wijst er nog eens op, dat onze nederlaag behalve aan het nachtelijk uur, meer lag aan de uitwerking van het klein geweer des vijands, dm dat de aanval zelf ons verraste. Aanstaanden Zaterdag vertrekt, van Amsterdam per stoomschip Koningin- Regentes van de maatschappij Nederland naar Oost-Indië een detachement aan- vullingstroepen ter sterkte van 12 onderoff. en 220 minderen, onder bevel van den van verlof terugkeerenden kapt. der inf. O.-I. leger W. L. Limmijser en onder medegeleide van den voor het O.-I. leger bestemden 2en luitenant der artillerie J. G. Boom en de bij het O.-I. leger gedetacheerde 2e luits. der art. H. A. Zeilmaker en J. C. van Leeuwen en de 2e luit. der inf. A. Dudok van Heel. Met dit stoomschip zullen tevens hunne bestemming volgen de bij het O.-I. leger gedetacheerde le luits. der art. P. G. A. van den Hoff, C. L. G. Schrassert Bert I G. Schuurman, de le luits. der inf. 3, te Loon-op-Zand en te Hoogemierde 2 valken buit gemaakt. Natuurlijk zijn niet alle geschikt voor het doel: de valken vangst in Engeland, waarvoor de Heer M. ze africht. Zes werden door hem goedgekeurd ei. zullen, na door hem ge dresseerd te zijn, naar Engeland worden gezonden, waar hij er dan nog negen leveren moet «De Heer Mollen vierde reeds eenige jaren geleden zijne gouden bruiloft, doch is nog steeds gezond en krachtig, Het 1ste regiment huzaren met de escadrons uit Deventer en Zuifen toi één geheel vereenigd, is Zaterdag onder be vel van kolonel baron Rengers op een militairen marsch langs het paleis het Loo getrokken. Bij de komst der cava lerie verschenen H.H. M.M. de Koningin nen aan het toegangshek van het paleis Ter eere van de Vorstinnen liet de kolonel-commandant het regiment voor H.H. M.M. defileeren, eerst in stap en daarna in draf. Gedurende de maand September jl. werden bij het Koloniaal-Werfdepot voor den Indischen militairen dienst aangenomen 388 personen, t. w. 358 Nederlanders, 11 Duitschers, 13 Belgen, 5 Luxemburgers en 1 Oostenrijker, en werden overgenomen van de korpsen van het leger h. t. I. 182 onderofficieren en minderen, n.l. 112 van de inf., 44 van de art., 13 van de cav 12 van de genie, en een van de koloniale reserve. Het totaal der werving bij genoemd depót bedroeg dus in die maand 570, aan wie aan handgelden en gratificatiën werd uitbetaald een som van ƒ163150. Onder de aangenomenen bevonden zich 131 miliciens, die voor twee jaar, onder de overgenomenen 13 onderoffi cieren, die voor 4 jaar en 72 miliciens, die voor 2 jaar bij het Indische Leger werden gedetacheerd. Van het Kol. Werfdepot werden in September naar Oost-Indië uitgezonden: 3 detachementen ter sterkte van 10 offi cieren, 21 onder-officieren en 470 korpo raals en manschappen, terwijl afzonderlijk vertrokken 8 officieren en 1 onderofficier. Te Harderwijk keerden in die maand uit O.-Indië terug 10 militairen, die óf naar hun korps óf met groot verlof wer den gezonden. De overige repatrieerende militairen uit O.-Indië werden te Amster dam en Rotterdam door de Commissa rissen van Afmonstering aldaar, op hunDe haardsteden gedirigeerd. Naar West-Indië werden in Sept. geen troepen uitgezonden; van daar en wel van Suriname keerden naar Nederland terug 2 militairen, die met paspoort den dienst verlieten. 2e luits. der inf. ïfSWM -j* ion t 4 „on Nipiiw. zending te 's-Grav<»i..iai -i-'e Rochell, -alsmede de Brunstig, L. M. Keetell, J. A. van Nieuw- land en J. C. C. Phaff, die allen 1 No vember te Genua scheep gaan. De bedrijfsbelasting. De minister van financiën heeft bij de indiening der Staatsbegrooting mede gedeeld, dat de opbrengst der bedrijfs belasting stellig niet het bedrag zal bereiken, dat het patent in de vorige jaren heeft opgebracht. Een Rijksontvanger deelt in de IV. Rott. Ct. omtrent zijn kantoor eenige cijfers mede. Daar is de opbrengst 4i pet. lager dan die van het patentin één gemeente zelf 58 pet. De reden daarvan is, dat van de vroeger patentplichtigen thans gemiddeld 76 pet. zijn vrijgesteld (maxi mum 73 pet.) Dan zijn er nog 16 pet. bij wie de aanslag belangrijk lager is geworden (25 tot 97 pet. verschil.) Gebaat zijn dus 91 pet. der vroegere patentbe- lalers. Van de overige 9 pet. zijn er slechts 4. die belangrijk meer betalen. Daarbij komen dan degenen, die geen patent te betalen hadden, mear nu be drijfsbelasting moeten opbrengen (ambte naren, enz.), die te zamen aan genoemd kantoor voor 26 pet. in de nieuwe belas ting hebben bij te dragen (in ééne gemeente zelfs 51 pet.) De ontvanger deelt verder nog mede, dat het verlies voor den fiscus grootendeels wordt geleden op het platteland, en op verre na niet word vergoed door hoogere opbrengst in steden met veel handel of vele ambtenaren. In ééne inspectie is het verlies ongeveer 60 pet., in eene andeie 70 pet. Hij vreest dan ook, dat de opbrengst wel 1 A. I1/, millioen minder zal zijn dan die van het patent, de heffing van de naamlooze vennootschappen medegere- kend, welke eerst in het volgend voorjaar terecht komt. Werkstakingen. De Ned. Babkerscourant meldt het volgende «Wij vernamen heden van terzijde, dat eeo werkstaking van bakkersgezellen wordt voorbereid over geheel het land, over eenige weken aan te vangen. Valkenvangst. Uit Valkenswaard (N.-Br.) schrijft men «In dezen hier bij de tijd van het jaar heerscht welbekende familie Mollen groote bedrijvigheid. De oude Heer .Mol len, oud-valkenier des Konings, is weder druk bezig met de valkenvangst, en onderscheidt zich nog steeds als een goed kenner. In het naburige Heeze zijn drie hutten opgeslagen, en daar werden reeds .4- zending te 's-Gravjf.mgfe uad Maandag 15 October in een der beruchtste buur ten, waar de meeste publieke huizen zijn, een openbare vergadering belegd. In deze vergadering trad de heer J. N. Van Munster, middernachtzendeling, als spreker op, die voor een zeer groot publiek, meestal uit bewoners dier buurt bestaande, drie geschiedenissen uit het leven vertelde. Het doel van het verhalen dezer ge schiedenissen waste wijzen op den de moraliseerenden invloed van drank en ontucht. Er waren eenige dames, die de ver gadering met haar zang opluisterden Vooral verdient één der dames lof, die uit een der naburige plaatsen kwam en het publiek vergaste op drie prachtige solo's welke veel indruk op 't publiek maakten. De vergadering mag wel geslaagd hee- ten, daar juist dat volk kwam, waarmede men anders zelden in aanraking komt. Het doel was de publieke vrouwen te bereiken en dat is voldoende gelukt. Een tweetal kolonialen maakten verleden week in een open rijtuig een toer door Rotterdam en bemerkten een man, die op den Schiedamschen dijk stond te bedelen. Door medelijden be wogen, namen zij den man in het rijtuig en reden met hem naar zijn woning. Al daar aangekomen, stapten zij uit en schonken zijn vrouw een som, ruim vol doende om een behoorlijken voorr&.d steenkolen en aardappelen op te doen voor den winter. Niet minder dan 77 verzoekschriften zijn bij de Tweede Kamer ingediend om aan te dringen op maatregelen in het belang van den landbouw. Twee daar van verzoeken verlichting van lasten door wijziging in de grondbelasting en het personeel. De 75 overigen vragen óf „flinke", óf «matige" invoerrechten op granen, óf invoering van «schaalrechten," nog dit jaar. Dit laatste wordt o. a. in 46 adressen van gemeentebesturen ge vraagd. Een vijftienjarige knaap te Schoon hoven, die nagenoeg alleen op de wereld staat, had plaatsing verzocht bij de in structie-compagnie in die gemeente, doch kon niet voldoen aan de eischen bij de geneeskundige keuring gesteld. De arme jongen, ofschoon vreeseljjk teleurgesteld, liet den moed niet varen. In een met potlood geschreven brief aan H. M. de Koningin-Regentes legde hij zijn toestand bloot, en zijn hoop op hare grootmoe dige bescherming werd niet beschaamd. Na een door H. M. ingesteld onderzoek zal de jongen op voorstel van den com mandant en na ingewonnen advies van den betrokken officier van gezondheid zeer waarschijnlijk toch in dienst worden gesteld. Nienwe postzegels. De tegenwoordig in gebruik zijnde postzegels zullen eerlang door zegels in andere kleuren worden vervangen, ten einde de poststempels beter le doen uit komen. De teekening der zegels is on veranderd gebleven. De kleur van de lichtgele 3 cents postzegel is olijfkleurig geworden, din van het lichtblauwe 5 cents zegel korenblauw, die van het rose 10 cents zegel paarsachtig rood, die van het grauwe zegel van 12'/, cent lichter, on geveer de kleur van een vetvlek. Ook het blauw der verschillende zegels is meer intensief geworden. Ook naar Lombok. Een briefkaart met duidelijk adres, 20 Juli jl. verzonden uit Middelburg naar Breda, heeft een reisje naar Oost-Indië remaakt en vermeld o. a. het postempel Lombok 29 Aug. '94. Na 7 Oct. jl. als nog op de terugreis, blijkens den stempel, te Assen te zijn aangeland, werd zij op 8 dezer naar Bred.i verzonden en aldaar besteld. Onder den invloed van keizer Wil- helm's liefde voor de oud-Nederlandsche volksliederen, die door Kremser voor concertgebruik bewerkt en vertaald zijn, vinden deze in Duitschland zooveel aftrek, dat er spoedig een zoogenaamde «school uitgave" van zal verschijnen, en zij door het ministerie van onderwijs ook voor inrichtingen van meer gevorderden aan bevolen zijn. En hier? Te St. Petersburg zijn gunstiger be richten ontvangeu betreffende den toe stand van Czaar Alexander. De keizer bevindt zich beter en zal waarschijnlijk den 22sten Oct. de reis naar Korfu aan vaarden. De Berlijnsche hoogleeraar Dr. Leyden, die den Czaar vermoedelijk zal verge zellen, is gisteren te Odessa aangekomen. De heer Leyden is vandaar onmiddelijk verder gereisd naar Livadia. De lijfarts des Czaren, Dr. Hirsch, is daar reeds aangekomen. Of Dr. Leyden te Korfu zal blijven is nog niet zeker. Waarschijn lijk zal Dr. Hirsch daar den patient be handelen. Ook te Weenen en te Berlijn denkt men nu gunstiger over den toestand. Op gezag van deskundigen blijft men ook Czaar zeer wel mogelijk is. Hierover zijn nu allen het eens, dat er nog geen on middelijk levensgev iar bestaat. Te Londen is nog niets nader verno men betreffende de onderhandelingen, die tusschen de Europeesche mogendhe den gevoerd worden tot bijlegging van den Chineesch-Japanschen oorlog. Voor- loopig schijnt de kans nog niet groot, dat weldra aan den strijd een einde zal worden gemaakt. Eveneens ontbreken nog verdere be richten over de krijgsverrichtingen in Korea en de plannen der J ipansche vloot. Alleen komen nu weer verontrustende tijdingen uit Shangaï aangaande den op stand, die in de provincie Hoepee aan den Jangtse-Kiang is uitgebroken. De regeering te Peking maakt zich ernstig ongerust over deze beweging, maar daar men nog steeds in de eerste plaats er aan moet denken om een aanval der Japanners af te weren, zullen vooreerst nog wel geen troepen beschikbaar zijn om de rebellen te verdrijven. Bijzonder rooskleurig is derhalve de toekomst voorloopig nog niet voor de Chineezen, vooral omdat de Japansche regeering heeft geweigerd op de bekende voorwaarden vredesonderhandelingen aan te knoopen. De Kaffers aan de Delagoa-t aai blijven Lorenzo Marquez, den zetel van den gouverneur der Porlugeesche kolonie, ernstig bedreigen. Reeds hebben Maha- zula's krijgsbenden een tweeden aanval tegen de stad beproefd. Wel is waar werd ook deze aanval met goed gevolg afgeslagen, maar toch beginnen nu ook de Portugeezen zich ongerust te maken over den toestand. Sedert Maandag zijn de Kaffers stouter opgetreden en hebben zij zelfs de stad aangevallen. De Portugeesche gouverneur heeft daarom volgens een telegram uit Lorenzo Marquez de hulp aangenomen, hem door de Transvaalsche regeering aangeboden. Gisteren is uit Lissabon weer een stoomboot vertrokken met een bataillon infanterie en een batterij artil lerie aan boord. Men vertrouwt te Lissabon, dat de Portugeezen wel in staat zullei wezen de Kaffers in bedwang te houdet totdat deze nieuwe versterkingen bij de Dela- goabaai ziin aangekomen Of dut echter mogelijk zsl zijn, zonder hulp, hetzij van de Transvalers, hetzij van de Engelsche ooilogsschepen, die zich nog steeds in de nabijheid bevinden, is, te oordeelen naar de laatste berichten, zeer onzeker. In elk geval kan men echter wel aannemen dat de Portugeezen alleen in den uitersten nood een beroep zullen doen op de onder steuning der Engelschen, die, volgens hun beweren, het verzet dei Kaffers in het geheim hebben aangemoedigd. De Portugeesche gezant te Londen ver- klarrt in de Standard, dat er geen vrees behoeft te bestaan voor Lorerizo-Marquez. De stad wordt verdedigd door 500 inland- sche soldaten, 300 Portugeesche mariniers en een bataillon bereden politie agenten. Behalve eene voldoende hoeveelheid ka nonnen, hebben deze soldaten allen goede repeteer-geweren te hunner beschikking. Bovendien zijn nu reeds de eerste ver sterkingen, die uit Lissabon zijn gezon den, daar aangekomen, en daarbij is nog een cuips Europeesche vrjjwilligers onder de wapenen, terwijl de forten der stad zich in goeden staat bevinden. Hét is derhalve aldus eindigt de gezant zijne mededeeling niet waar, dat er gevaar bestaat voor eene verove ring van Lorenzo Marquez door de Kaffers. Voor het gebouw der Metropolitan- Bank te Londen is Donderdag-avond een bom met brandende lont gevonden. De bom bestond uit een gaspijp van 20 M. lengte gevuld met kruit, schroot en stukjes oud ijzer. Was het gevaarlijke ding ontploft, dan zou ontegenzeggelijk groote schade zijn aangebracht. De gedachte aan een misplaatste aardigheid is dan ook geheel buitengesloten. De politie heeft een streng onderzoek ingesteld. De Kiesvereeniging „Amersfoort" zal op Donderdagavond vergaderen tot liet stellen van vijf candidaten voor de verkiezing van leden van de Kamer van Koophandel. De officier van gezondheid der 2e kl. van het Indische leger J. Bonk, aan wien was opgedragen den 27en Oct. e. k. naar Batavia te vertrekken, zal in plaats daar van den lOen November e. k. per stoom schip Merapi zijne bestemming volgen en te Marseille embarkeeren. Bjj het 5e regiment infanterie hier zijn bevorderd tot sergeant-effectief de sergeanten-titulair: Roozendaal, Klem, Meijer Timmerman Thyssen en Heijl, be nevens de korporaals: Van den Belt, Kroeze, Uding, Feenstra, Nikkels, Eymaal, Courbois, Raeber en Zuiderhoek. De le luitenant A. W. Bachmann, van het 5 regiment infanterie hier, is overgeplaatst naar het 2e regiment te Nijmegen. De beide Lombokavonden gisteren- en eergisterenavond in »Amictia"gegeven zijn in alle opzichten een waar succes geweest. aTlnuciióèri wij' lii déze Cruiscc."én, zouden wij niet aarzelen te verklaren, dat alle nummers van het werkelijk zeer gevarieerd programma hoogst verdienste lijk weiden uitgevoerd. Daarom een woord van hulde en dank allereerst aan de Commissie die deze soirée's heeft op touw gezet, voorts in het bijzonder aan de dames en heeren die hunne tijd en beste krachten er wel aan hebben willen wij den, waardoor een zoo schoon geheel werd verkregen. Hulde ook aan de heer Van Aken die geheel belangeloos met zijn synphonienrkest tot het welslagen van het geheel niet weinig medewerkte. Schoon wij het juiste bedrag nog niet mogen noemen kunnen wij toch reeds mededeelen dat aan entrees een groote som werd ontvangen terwijl ook de opbrengst der door zoo vele lieve handen verkochte bloemen een zeer ruime bate heeft opgeleverd, waardoor een som van verscheidene honderden guldens zal kun nen worden uitgekeerd aan het fonds ter ondersteuning van weduwen en wee zen der in Neèrlands-Indië gesneuvelde dapperen. De sociëteit «Burgerlust" biedt ha ren leden en introducé's Zondag 21 October a. s. eene soirée aan, te geven door een in ons land alom gunstig be kend specialiteiten-gezelschap. Onder meer zal de koninklijke hofmechanicus, Tobius Bamberg, optreden als silhouet- tist, in welk genre hij zich tot dusver alhier niet deed kennen. Het moet gezegd, dat het bestuur der jongste sociëteit te dezer stede rusteloos werkzaam is om de leden door de meest verschillende uilvoeringen aangename afwisseling te bezorgen. Te beginnen met het volgend num mer zullen we in onze kolommen een schaakrubriek openen en daarin wekelijks een aantal problemen en partijen van erkende meesters in dit edele spel opne men. Wij vertrouwen daardoor ons blad een aantrekkelijkheid te meer te bezor gen en stellen ons voor, wanneer het blijkt, dat ons streven door de lezers wordt geapprecieerd, eerlang aan de goede oplossing der problemen verschillende fraaie prjjzen te verbinden. Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het postkan toor te Amersfoort over de 2e helft der maand Sept. 1894. 1. Mej. Brederode, Amersfoort. 2. F. W. Speekman, 3. Mej. S. van Beekman, Amsterdam. 4. den Horst, 5. M. Greve, 's Gravenh. 6. M. Rolandus Hagedoorn,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2