COOK's ^rWeerlicht Zeep" Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten donnans-officier en stalmeester van Wij len Koning Willem III. De overledene werd gepensioneerd in den rang van majoor en behoorde tot de meest bekende beoefenaars van sport, inzonderheid paardensport. Hij bezat daarbij de eigenschap, om waar hij kon, wel te doen, zoodal ook zijn heengaan in ondersteuning behoevende kringen on getwijfeld zal worden gevoeld. De vergiftigingszaak te Krommenie. De zaak van mevrouw Van Wermes- kerken-Junius (in de letterkundige wereld bekend als Johanna Van Woude), heeft een onverivaehten keer genomen. (Jit Haarlem toch wordt aan De Tel. gemeld, dat na een langdurig verhoor van mevr. v. W. en haar echtgenoot door den rechter-commissaris, mr. W. A. 't Hooft, tegen de eerste als verdacht van vergifti ging en poging tot vergiftiging van haar man, rechtsingang is verleend met bevel tot gevangenneming. Aan dit laatste is terstond gevolg ge geven; de verdachte is door een majoor der Rijksveldwacht in burgerkleeding per rijtuig naar het huis van bewaring te Haarlem overgebracht. In het vonnis tot rechtsingang was o. a. vermeld, dat de verdachte: «met het oogmerk, haar echtgenoot van het leven te berooten of althans diens gezondheid te benadeelen en langs dien weg diens leven te verkorten 1°. bij herhaling op zettelijk en met voorbedachten rade in voor haar echtgenoot bestemde en door deze tot zich genomen dranken anti pyrine in voor de gezondheid schadelijke hoeveel heden heeft gemei en wel tusschen 1 September en C November 1895; 2°. op of vóór 5 Nov. anti-pyrine heeft geworpen in een jeneverflesch, waaruit haar echtgenoot gewoonlijk zich 's mid dags een glas schonk; 3". op 5 Nov., toen haar echtgenoot zich uit de kamer verwijderd had, om streeks 8 uur in een half geledigd glas bier anti-pyrine heeft geworpen, gestort of gespoten en wel opzettelijk en met voorbedachten rade. De sub 2» en 3». vermelde feiten zijn als poging gequnlificeerd, daar de uitvoe ring hier verhinderd werd door omstan digheden, onafhankelijk van den wil der verdachte. De gevangenneming wordt gemotiveerd door het ernstig karakter der feiten, de zwaarste der daartegen bedreigde straffen, de maatschappelijke positie van de verdachte en de wensche- lijkheid haar de gelegenheid te benemen om te vluchten. Uit andere bron wordt nog gemeld; De verhouding tusschen de echtgenooteD Van W. was reeds lang zeer gespannen. Reeds vroeger is een eisch tot echtschei ding tusschen hen bij de rechtbank aan hangig geweest, doch tengevolge van de verzoening van partijen is daaraan toen geen gevolg gegeven. Thans had de heer Van W. weder een eisch tot scheiding van tafel en bed ingediend, en de vrees dat dientengevolge de beide kinderen aan den heer Van W. zouden worden toege wezen, kan mevr. V. W tot de daad gebracht hebben. De beschuldigde ont kent echter tot nog toe alles en beweert het slachtoffer te zijn van een valsche, kunstig in elkaar gezette aantijging. De verdachte was zeei kalm toen zij, per tijtuig, naar de gevangenis werd ge bracht. Naar wij vernemen, zal mr. S. Visse ring als raadsman van de verdachte optreden. Rijwielen. De concept-regeling, door de voorstel lers van het in de Tweede Kamer aan genomen amendement om rijwielen als belastinggrondslag op te nemen ontwor pen, en die in het wetsontwerp zou moeten volgen op hoofdstuk IV op de regeling van den grondslag paarden, luidt: HOOFDSTUK V. Belasting naar den zesden grondslag. Art. De belasting wordt geheven ten en het is eerst nadat een geruisch van vroolijke muziek weergalmt dat de ernst wordt verdreven. «Welk een diep inzicht moet D'" voor karakters bezitten I" zegt iemand die ach ter Kapitein Clive staat tot een ander: «Ik had de schoone, blonde, bewonderde Hertogin voor wie het leven een voort durend feest is, nimmer in staat geacht tot zulk eene smaitvolle uitdrukking!" vindien zij nog niet geleden heeft, dan zal zij het nog doen," geeft de ander ten antwoord. vEei.e vrouw die zulk eene foltering in haar gelaat kan leggen, bezit de kracht dezelve van ganscher ziele te gevoelen." vEn de gelegenheid daartoe zal voor zeker niet ontbreken," spreekt de eerste zuchend: «Maar ziel daar is zij! En op hetzelfde oogenblik bespeurt Kapitein Clive dat de Hertogin de Lal- lière de Keizerlijke loge binnengetreden is en met bekoorlijken glimlach de lof tuitingen der Keizerin ontvangt. vVive la jole I" zegt iemand, en Clive baant zich een weg naar buiten. Een onverklaarbaar instinct doet hem de open lucht opzoeken en een paar minuien later staat hij blootshoofds in het Pulk. Hel is een heldere October nacbi: er is geen maan, maar de stairen flikkeren vrooljjk en doen de lanen van prachtige bedrage van f 5 per jaar voor elk rijwiel, ingericht voor één persoon, en van f 7,50 voor elk rijwiel, ingericht voor meer dar. één persoon a. wegens het houden hier te lande van rijwielen ter berijding van den open baren weg door den houder of de leden van zijn gezin, anders dan bjj uitsluiting in de uitoefening van eenig beroep of bedrijf; b. Wegens het beschikbaar Houden hier te lande, behalve, voor zich zeiven en de leden van eigen gezin, van rij wielen ter berijding van den openbaren weg door anderen, niet in de uitoefening van eenig beroep of bedrijf. Verwisseling van rijwiel staat den be lastingplichtigen houder vrij, onder voor waarde van kennisgeving aan den ont vanger der directe belasting van den dienstkring, binnen welken de houder woont. Art. Elk rijwiel, op den openbaren weg gebezigd, moet gemerkt zijn met een onuitwischbaren stempel, bevattende een volgnummer en overigens ingericht naar een door ons te geveD voorschrift. Bovendien moet elk op den openbaren weg gebezigd rijwiel voorzien zijn van een bordje, vertoonende aan weerskanten of van achteren het in de vorige zinsnede vermeld nnmmer, duidelijk zichtbaar op een afstand van 50 M., en in een door ons te bepalen kleur, verschillend voor de naar letter a, voor de naar letter b. van het vorig artikel belastbare, en voor de uitsluitend in de uitoefening van een beroep of bedrjjf gebruikte rijwielen. De bepalingen omtrent stempel- en nummerbord zijn niet toepasselijk op het rijwiel van militairen, veldwachters, post boden en andere beambten, wanneer zij in dienst zijn, en uniform dragen, of an eenig uitwendig zichtbaar dienslteeken van overheidswege vastgesteld, voorzien zijn. Kilometer-boekjes. De kilometer-boekjes, die van af i December op de lijnen der Staatsspoor wegen en den Centraalspoorweg in wer king treden, zullen binnen kort op alle groote stations verkrijgbaar zijn, en wel binnen 't uur nadat het verzoek daartoe wordt gedaan. Op kleine stations moeten ze 1 dag te voren worden aangevraagd, en geschiedt de aflevering aldaar binnen 1 dag en 4 uur. Voor elk kind van 310 jaar wordt de helft gerekend van den afstand tusschen de stations van vertrek en aankomst. Houders van abonnementen, die kilo- meter-boekjes gebruiken, in verbinding met het abonnement, kunnen op elk station het boekje laten invullen. Zoo kan een geabonneerde van groep 2a reeds bij vertrek te Tilburg liet boekje laten invullen voor een reis van Gouda naar Zwolle. Deze vergemakkelijking wordt toege staan omdat op de overgangsstations gewoonlijk de tijd tot invulling ontbreekt. Gelijk men weet is door graaf Golu- chowsky, minister van buitenlandsche zaken in Oostenrijk, eene poging aange wend om de mogendheden van Europa er toe te brengen niets, dan met ge meenschappelijk overleg, tegenover Tur kije te beginnen. Rusland echter schijnt het niet op dit voorstel begrepen te heb ben, daar een telegrafisch bericht uit St. Petersburg een weigerend antwoord op toetreding geeft. Er wordt echter nog bijgevoegd, dat het niet aannemen van Oostenrijks voorstel in geeoen deele de verbreking der eensgezindheid tusschen de verschillende mogendheden te bewijzen geeft. In hoofdzaak moet het weigeren van Rusland gezocht worden in het niet overeenstemmen met Engeland en daar deze twee mogendheden in deze quaestie eene hoofdrol spelen, was Ruslands weige ring den val van het voorstel. De heer Helffy heeft de Kamer ter verantwoording geroepen aangaande den toestand in Turkjje, waarop de minister- boomen in grootsch relief te voorschijn treden. Kapitein Clive gevoelt eene ze kere ergenis dat hij zoo getroffen is ge weest door hetgeen alles wel beschouwd slechts eene kunstige voorstelling was «Het is onverstandig," zegt hij «om pijnlijke gemoedsbewegingen te pogen op te wekken wanneer het doel toch slechts is om te vermaken. Elke tooneel- voorstellirig moest vroolijk wezen. Ik zoude wenschen dat alle treurspelen en romans die slechts eindigen door den beul werden verbrand." Laat mij een oogenblik bij hem stil houden, zooals hij daar staat, om u het portret van mijn held te schetsen. Een Heldl hoe kan die grootsche titel ver diend worden door een man die niets goeds of der vermelding waardig in zijn leven verricht, die, integendeel, door zijne zelfzucht onherstelbaar liet leven van een ander menschelijk wezen vloekt en ver bittert! De Kapitein en Edelman Alsager Clive heeft geen andere aanspraak op den titel van held te zijn dan dat hij de voornaamste rol in deze geschiedenis be kleedt. Toch versta mij wel I verdenk dezen gullen, goedhartig uitzieriden jongen Engelschman niet eenige geheime eer loosheid. Het is niet noodig naar die welgevormde voeten te zien om u verze- president, baron Banffy, antwoordde, dat hij het niet raadzaam achtte deze quaestie in den grond te behandelen. Het was onvermijdelijk, dat door de mogendheden de aandacht der regeering werd gevestigd op de mogelijke gevaren en ongeregeld heden, welke in het Oosten konden ont staan en op de noodzakelijkheid om maat regelen te nemen om dit gevaar te voor komen. «Het optreden der mogendheden" zeide de minister verder «heeft tot een gunstigen uitslag geleid, want de Turksche regeering heeft verklaard, dat het haar vaste voornemen blijft, om de rust in haar rijk te herstellen en heeft tot dat doel reeds een groot gedeelte van haar leger gemobiliseerd." «Tusschen alle mogendheden aldus ging baron Banffy voort «bestaat volkomen overeenstemming 'tot handha ving van het statu quo in het oosten. Alleen tot bereiking van dat doel werd besloten tot het zenden van oorlogsschepen naar de Turksche wateren. Vandaar, dat ook de Oostenrijk-Hongasrsche regee ring last gaf, dat haar eskader naar de Levant zou vertrekken." De minister-president sprak verder de verwachting uit, dat het optreden der mogendheden tot het gewenschte resultaat zou leiden. De Kamer stelde zich tevreden met deze inlichtingen en nam met groote meerderheid eene motie aan, waarbij nstemming met baron Banffy's ver klaringen werd betuigd. Volgens een telegram van Martinez Campos moet deze zijne maatregelen hebben genomen om Maximo Gome te beletien de provincie Santa-Clara binnen te dringen. De voorhoede van Macio is teruggedreven en alle zwakkeen bedreigde punten zijn met troepen bezet, die de Cubanen den vo-t dwars moeten zetten, wanneer zij het mochten wagen Santa- Clara binnen te dringen, om daar hun vernielingswerk, namenlijk verwoesting van den su'keroogst, te beginnen. Nog immer wacht men de beslissing van het geschil tusschen Engeland en Venezuela. De Fransche en Spaansche regeerin gen, aldus meldt de New-York Herald, hebben zich nu ook vereenigd met het standpunt hetwelk Lotd Salisbury tegen over president Crespo hpeft ingenomen en verwacht men nu dat deze quaestie spoe dig, bij scheidsrechtelijke uitspraak, van de baan zal geschoven zijn. INGEZONDEN MEDEDEEEING. van EDV\jftRDCo. London. Leveranciers van d& Engelsche Regeering. Bekroorlitjïk*?* 6 Goudfen^^aJSere-medail- les. Het grootste enjLeI'f goedkoopste stuk zeep. Onmisba^fin elke Hqishouding. Overal Verkrijgbaar. Eens probeer en is altijd gébruiken. De gymnastiek en Schermvereeni- ging «Olympia" alhier, goedgekeurd bij K. B. 3l Augustus j.l. No. 36, is naar men ons mededeelt voornemens bij ge noegzame deelneming een aspiranten- afdeeling voor jongens van 1217 jnar en een klasse voor meisjes van denzelf den leeftijd op te lichten. Ouders kunnen zich voor toelating hunner kinderen of voor nadere inlich tingen, vervoegen bij den Directeur der Vereeniging, den heer H. Dumoulin, Ha vik alhier of bij een der bestuursleden, de heeren W. Bais, G. C. Sehellinger, K. van Heuvelen, J. J. Donaih en D. H. de Vries. De le-luit. P. h. Ovenlings, van het 5de reg. inf. te Amersfoort, wordt met 16 Dec. as. gedetacheerd bij de normaal-schietschool te 's Gravenhage tot het volgen van een cursus. Het adres van het curatorium van het Gymnasium en de Commissie van kerd te gevoelen dat er een gespleten hoef moet verborgen worden: zooals hij daar met ongedeklen hoofde in den herfst nacht staat en de zachte wind door zijn kort afgesneden lekken speelt, heb ik geen kwaad tegen hem aan te voeren, geen misdaad om hem dieper te brand- meiken dan zijn broederen zoude ik niets meer tot zijn nadeel kunnen aan voeren dan dat hij misschien een weinig zelfzuchtig is. Slechts zelfzuchtig! Groote Hemel! Welke ondeugd is er die des duivels part half zoo goed gediend heeft als deze kleine dwaling, welke de gevallen mensch- heid zoozeer aankleeft en die het bijna streng zou lijkenen bij zulk een harden naam te noemen. Slechts zelfzuchtig! De man die door zijne buitensporigheid zijn huisgezin ver armt, die in het najagen van genot een geld verteert dat hij niet bezit, zijn onders plundert en zijne zusters van haar armelijk erfdeel (of wellicht van alle middelen van bestaan na h ai's vaders dood) berooft om zijn eerschulden te be talen, Kou slechts zelfzuchtig zijn. De vrouw die in roekeloos vertoon het geld verspilt dut haar echtgenoot verdient met verkorting van zijn leven door zijn zorgen en arbeid, is slechts zelfzuchtig. De man die eene menscheljjke bloeme toezicht der Hoogere Burgerscholen hier, om leeraren aan niet-verplichte Gymnasia en gemeentelijke H. B. Scholen in staat te stellen de voordeelen van het Rijks pensioen- en weduwenfond6 te doen ge nieten, is thans reeds gesteund door curatoren van de Gymnasia te Assen, Doetinchem, Sneek en Tiel, en de Com- missiën van toezicht op het M. O. te Brielle, Deventer, Enkhuizen, Haarlem, Harlingen, Nieuwer-Amstel, Tiel, Utrecht, Veendam en Zierikzee. Verkooping van vaste goederen, dd. 16 November 1895. Notaris C. A. VAN BLARICUM te Amersfoort. De Zes Woningen met Erf tusschen Westsingel en de Hellingstraat Wijk E, 154, 155, 156, 157, 158 en 159 verkocht voorf 1170. Een wonder? Te Stevensweert bevindt zich een meisje dat gedurende 216 dagen voedsel noch drank heeft genuttigd en niettemin er gezond uitziet. Alleen houdt zij se dert 3 Januari j.l. het bed. Aan Het Centrum wordt omtrent deze onverklaarbare gebeurtenis het volgende medegedeeld Van de velerlei hypothessen voorheen geopperd door mannen van het vak, die tot haar werden toegelaten, blijft schamel weinig over. Waar de een van hysterie gewaagde, meende een ander met een geprononceerd geval van auto-suggestie te doen te hehben. Als dit alles maar geen boerenbedrog is op groote schaal! waarschuwde een derde. Een Belgisch doctor, oud-leerling van wijlen Charcot, die ingevolge een vanwege een Brusselsch dagblad ontvangen opdracht, Maria Crets- kens in Mei kwam bezoeken in gezelschap van een fotograaf, was van meening, dat er hypotisme in 't spel was en zij het op dien voet niet lang zal uithouden. Sinds is er heel wat water door de Maas naar zee gestroomd, zonder dat er ook maar de minste verandering in den toestand van het meisje te bespeuren valt. Haar gelaatskleur is nog steeds die van een perfect gezond persoon, wat ook geldt van de lichaams-temperatuur en den polsslag. Naar zij aan een be zoeker onlangs verzekerde, schijnt een dag haar een uur toe, zoo snel vervliegt voor haar de tijd. De ouders van het kind, welke van huis uit bekend staan voor brsve, recht schapen lieden en bij de zaak geen cent voordeel hebben, gaven en gaven her haaldelijk de plechtige vezekering, dat haar dochter vanaf 18 April letterlijk niets, ook geen dronk water, over de lippen kreeg, buiten de H Communie. Den 17 April gebruikte zij voor 't laatst een weinig wijn met waler gemengd. Achtenswaardige personen uit de buurt, die op elk uur van den dag toegang hebben tot de hoeve, door mij onder vraagd, zeggen voor de goede trouw van den Cretskens en diens gezin te durven instaan, en de inwoners van Stevensweert, wien het overigens in deze aan een zeker scepticisme niet ontbreekt, deelen nage noeg algemeen dit gevoelen. In ieder geval is er tot dusver niets geschiedt, wat booze achterdocht wettigt. Maar zelfs in de haast onmogelijke veronderstelling, dat Marie Cretskens eet en drinkt als een gezond persoon, hoe dan verklaard, dat zij sedert 3 Januari, dus bijna gedurende een vol jaar, het bed houdend en van de buitenlucht ver stoken, volkomen gezond en wel te pas bleefl Van vermagering geen zweem. Eer het tegendeel! Om kort te gaan, welke oorzaak men ook aan dit inder daad buitengewone verschijnsel toeschrijve, een raadsel blijft het. Het paleis, dat de nieuwe hertogin van Marlborough (geb. Consuela van der afplukt, welke op zijn levenspad bloeide, en haar wegwerpt en onder den voet treedt en laat verderven onder onkruid, is slechts zelfzuchtig de man of vrouw die, uit ijdelheid, eene liefde opwekt en wint welke nimmer zal gedeeld worden en aldus een leven vernietig, de man die zijn genoegen buiten's huis zoekt en een treurend hait achterlaat, is slechts zelfzuchtig, de mensch die geheel een huishouden vloekt door wispelturigheid of kwade luimen, is slechts zelfzuchtig I Niets van dit alles is tot nu toe tegen Alsager Clive in te brengen: hij heeft moeder noch zuster door zijne buiten sporigheid bestolen indien hij meet ver spild heett dan zijn inkomen (wat hij zeker bij meer dan eene gelegenheid deed) dan heelt het zijn vader en oude ren broeder geen ernstig bezwaai ver- ooizaakt: hij heeft niet opzettelijk eene vrouw tot misdaad of dwaasheid geleid, schoon l ij in beide zijn aandeel had; en heeft een uitstekend humeur. De romanschrijver dezer dagen be schouwt het niet noodzakelijk zijn helden volmaakt schoon te malen of in lange bizonder heden van trekken en kleuren te lieden, en inderdaad, tenzij dat een man of vrouw onwederlegbaar schóón is, ligt de schoonheid zoozeer «in het oog van den aanschouwer" dat eene nauw- Bilt) zal bewonen, is eenig in zijn soort. Het heet «Blenheim" en werd door den beroemden «Malbroek" gebouwd als een plaats waar hij zich met zijn vrouw kon terugtrekken en van de wereld afzonde ren. Hij noemde het »'t paleis der Liefde". Groote steenen muren die op de zwak ste plaatsen tien voet dik zijn, omgeven het kasteel. Het beslaat een vierkant, waarvan elke zijde Eng. mijl lang is. In het midden bevindt zich een bin nenhof waar men gemakkelijk te paard een luchtje kan scheppen. Van de torens heeft men een verrukkelijk gezicht over den geheelen omtrek, men ziet nagenoeg het geheele graafschap Oxford. De bibliotheek is 200 voet lang, en langs eene zijde daarvan staan levens- 'croote standbeelden van alle Engelsche Souvereinen en de hertogen van Marl borough sedert den bouw van «Blenheim" tot heden. Het kasteel bevat 150 kamers, en daar van 40 die voor gasten gebruikt kunnen worden. Ze zijn altjjd gereed om des- verlangd dadelijk gebruikt te worden. Eén uur te voren gewaarschuwd, zou men 40 gasten kunnen opnemen 40 trappen leiden van de le naar de 2e verdieping. De inrichting van het huis is zoo gecompliceerd, dat menschen hier weken lang kunnen wonen zonder el kander anders dan aan het diner te ont moeten. Een vorig hertog, bekend wegens zjjne gastvrijheid, werd dikwijls bedrogen door lieden van goede families, die weken lang te Blenheim kwamen logeeren, niet aan de algemeene tafel aten, maar de paarden uit den stal gebruikten en een geheel stel kamers bewoonden, zonder dat de heer en meester er iets van wist. Een ongeuoodigde gast. Zulk één schijnt weer, als schier eiken winter zijn intocht te willen doen in Europa. In Londen kent men hem al, de Turksche gezant Rustem-Pacha, is aldaar aan de influenza bezweken. Hij is niet de eenige, naar de Engelscbe bladen melden: reeds vele slachtoffers maakte deze ziekte in Londen, in Liver pool, Birmingham, Manchester en in sommige streken Surrey en Yorkshire. BDKGEL1JKE STANDEN Amersfoort. GEBOREN3 3 Nov. Johanna, d. van Cornelis Breunis Jansen en Christina Schenk- bergen. Anthony, z. van Hendrik Buij- tiuk en Elisabeth van Engelen. 14 Nov. Cornelis, z. van Christianas Bosboom en Geertruida van Bogerijen. Johannes, z. van Johannes de Gans en Johanna Jacoba Hienekamp Josephus Cornelis Johannes, z. van Antonie Johannes Heunks en Matje van Doorn. 16 Nov. Jacoba, d. van Ger- rit de Bree en Maria Mandersloot. 17 Nov. Antonette Jacoba Henriëtte Elisabeth, d van Theodorus Johannes Frietman en Elisabeth Maria Johanna Cornelia Marijne. 18 Nov. Angenies, d. van Gerrit de Valk en Janna van Ekolen 19 Nov. Al berta, d. van Arie van Barreveld en Theodora Willielmina Jekel ONDERTROUWD: 14 Nov Gerrit Stik- voort en Geurtje Wakelkamp. GETROUWD: 16 Nov. Frederik Gustaaf Hoffmann en Jeanne Elly Rose van der Schroeff 20 Nov. Johannes Mater en Wilhelmina Veer.Jan Kreikamp en Petertje van Drie. Everardus de Bree en Simo- nida Gijsbertse. OVERLEDEN: 10 Nov. Cornelis Theo dorus Kamp 29 j., echtg. van Anna Marga- retha Jehaes. 14 Nov. Helena Ebbers, 86 j., wed. Lensing. 16 Nov. Jo hanna Cornelia Voituron, 74 j., echtg. van Heudrikus Speekhoven. Simonida Petro- nella Taats, 65 j., wed. van Albert Kwast. Aalberta Steenbeek 62 j., echtg. vau Petrus Hendrikus Koeleveld. 17 Nov. Arie Bakker, 25 d. 18 Nov. Diderik Nicolaas Meijners, 58 j., echtg. van Johanna Hermina Mathilda Meijners. 10 Nov. Cornelis Wouterus van Nieuwenhuizen, 33 j., echtg. van Wilhelmina Woutera Everarda Jekel. Bnnschoten. GEBOREN: 17 Nov. Peter, z. van Lub bert Bos en Geertje Koelewijn. 18 Nov. Hendrika, d. van Lammert de Jong en Grietje Muijs. ONDERTROUWD: 15 Nov. Gerrit Bast en Hendrik je Luttink. OVERLEDEN 19 Nov. Hendrika Nieuw- boer, echtg. van Thomas Heinen 30 j. Woudenberg. GEBOREN: 16 Nov. Teunes, z. van Hendrik Adrianus Helms en Metta Verwey. Jakob, z. van Gijsbert Willemsen en Aartje Schimmel. ONDERTROUWD: 21 Nov. Lubbertus Willigenbnrg, 30 j en Gijsbertje van Voort huizen, 26 j. Albert de Wit, 22 j. en Dirkje Kleinveld, 21 j. GERTROUWD: 9 Nov. Jan Rijksen, 31 j. en Willempje Steenbeek, 3 5 j. Hendrikus van Brummelen, wed. van Jan netje Steenbeek, 44 j. en Willemina Es- meijer, 39 j Leusden. GETROUWD: 21 Nov Arian van Wou denberg met Wilhelmina van Barneveld. keurige uitlegging onverstandig is, voor namelijk wanneer men den lezer wenscht voorin le nemen. Wordt vervolgd

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1895 | | pagina 2