Gemengd Nieuws. Qfficieele Piiblicatiën. BINNENLAND. COOK'sr;,Weerlicht Zeep" Plaatselijke berichten den éénen God,, de vier aan de vier kaartspel welook hare zuster, koningin Elisabeth, speelde gaarne, doch zij kon haar verlies niet ver dragen en dan aardig driftig worden. Nu, dit gebrek is niet zeldzaam en menig genoegelijk spel wordt er door bedorven; die er mee behebt zijn moesten liever nooit meespelen, of alleen spelen om pepernoten of om »den keizer z'n baard." ASTHMA IS GENEESBAAR. Velen die den heer Alphonse Annegarn hebben bezocht, getuigen hier reeds van. Zoo er twijfel moge geweest zijn ir. het gemoed van eenigen lijder aan Asthma in deze stad, omtrent de waarheid van de bewentïigv^n Dr. Scluffmann's Middel tegen Asthma, die twijfel is thans ver- dwenejf, zoo die^persoon een der velen geweeftt is die verleden week den heer Alphonse Annegarn, Amersfoort hebben bezotjfit ert daar kosteloos een proefpakje hebben onjvangen. Ofschoon velen die van des jjeneqsheers aajibod gebruik hebben gemaakt £og niet 4e gelegenheid hebben gehad hef proefpakje te 'probeeren, zijn er toch eqpe 'grootë menigte die hetzelve reeds hebben gedrobeefq en die meest onbewimpeld in npsiticve'termen verkla ren dat Verzkqhyfig oo^riblikkelijk was, dat de lastige aanvallen verdwenen waren, dat vrije «(geving ^erd| bewerkt, dal eene gemakkëfijtejrrtendé houding kon worden aangenomen en dankbaar werd behouden dat de slaap ruslig en onafge broken was en dat de morgen een helder hoofd en een gvoel van oprechte dank baarheid meebracht, die geen\woorden te sterk kunnen uitdrukkeb. HeV is niet gezegd dat op het gebruik jvan e® proef pakje genezing volgen zal. Asitfna be hoort tot de meest hardnekkige ziekten, der wetenschap bekend. Maar Ihm wordt posilief verzekerd en dohr duizenden betuigd dat een duurzaam en volhardend gebruik van Dr. Schilfmanó's Middel te gen Asthma niet alleen oogenblikkelijke verzachting geeft, maar ook krachtdadig de kwaal verdrijft. .'Dit geneesmiddel kan worden bekomen den beer Alphonse Annegarn in pakjes .van fl. f.50 en fl. 2.75, waardoor liet vooi iedereen veikrijgbaar is. Kostelooze proljfpakjef kunnen niet meer worden verkreben, daar de Doktor nu aan het publiek tumgnceert, dat hij het geld terug geeft "aan iedereen die, een pakje gekocht hebbende, bevindt dat het ia eene goede eerlijke proefnem ng niet volkomen werkt zooals hij beweert dat het zal doen. Keu boud om het de Regeering gemakkelijker te maken. Een proefnummer is verschenen van de «Nederlandsche Oranje-Bond", waar van hoofdredacteur en uitgever is de heer H. J. Eilers. Niet overbodig schijnt't het doel van dezen Bond te schetsen. De re dactie doet dat in de volgende woorden Onze eerste afdeeling den raad van scheidsgerecht, is daargesteld, om een ieder, die in onaangenaamheden geraakt te beschermen, en te zorgen ten eerste dat hij gespaard wordt voor eene wan deling naar de Rechtbank en ten tweede dat hij geen onnoodige kosten krijgt, waardoor velen met een wissen onder gang bedreigd worden, ook worden door deze afdeeling zoo niet alle, dan toch de meeste faillissementen of geldfonteinen der Rechtbanken gesloten. Onze leden mogen, zoo het eenigszins vooi komen kan worden, niet in staat faillissement geraken. De tweede afdeeling, de credietvereeni- ging, geeft geen halve doch Anale uitkomst aan hare leden, mits voldoende aan de bepalingen van het reglement, die daar aan behoeften hebben, en brengt geen kosten in rekening, waardoor de zooge naamde 3pCt. rente zoo het heet, 10 zicht beneden haar staat, is werkelijk zeer bitter. Het is een schoone morgen in het be gin van November en zij bevindt zich in het boudoir van haar hotel in de Champs Elyséés. De rijkdom en lust tot vertoon van den Hertog, zoowel als haar eigen smaak hebben hiervan een zeer betoove- rend en prachtig vertrek gemaakt. De muren zijn in roomkleur geschilderd, de gordijnen zijn van wit satijn geborduurd met bleekroode rozen en gouden en zil veren bladeren. In het midden van den gepolijsten, ingelegden vloer ligt een karpet dik en zacht als mos, welks kleur het hemelsblauw van een zomerdag terug geeft, en dat een krans van bleeke rozen draagt. Op den schooisleeomantel van zuiver wit marmer, door bevallige caryatides ondersteund, staan eene pendule en can- delabres, wonderen van Dresdener kunst Slingers van liefdegoden klimmen, om helzen, vallen en worstelen om en langs de porseleinen hoornen, boven en onder de zich uitbreidende takken. De spiegels die aan de muren hangen zijn omlijst door Amors en bloemen sierlijke ka- merschildei ijen op porcelein en ivoor in fluweel gevat staan in hunne nabijheid gerangschiktgroote Hollamisclie étagères vab gesneden en vergold hout dragen eene pCt. wordt, doch absoluut niet hooger wordt dan 5 pCt. Ook de ellendige last van borgstelling en teruggave, wordt hier veel gemakke lijker gemaakt, zóó, dat de geldnemer geheel afdoend geholpen wordt, zonder dat de bond er schade door lijden kan. De afdeeling informatie is daar om te zorgen, dat elke handelaar juiste en zui vere infoi matiën krijgen kan, zonder daar voor 60 ets. of f 1 behoeven te betalen; men betaalt de kosten en meer niet. De afdeeling incasseering is met het zelfde doel. De afdeeling weduwen- en weezenfonds zorgt voor de nablijvenden barer leden. De afdetling pensioenfonds voor wei k- lieden en kleine neringdoenden is daar om dien menschen <>p 55jarigen leefiijd een verder rustigen ouden dag te b zor gen doch niet dat zij zóó gepensionneerd worden, dat zij nog met lucifers moeten loopen, neen, totaal afdoende, dat zij er fatsoenlijk kunnen komen. De afdeeling zieken en begrafenis zorgt voor de beste en noodige medicijnen en geen waterdrankjes, de begrafenisafdee- ling zorgt voor een begiafenis volgens stand en ten laatste de afdeeling winter- spaarkas voor werklieden en kleine nering doenden die afdeeling zorgt voor de leden dat zij een onbezorgden winter tegemoet kunnen gaan, legen een kleine bijdrage per week, en verder eene afdeeling voor werkverschaffing. De geheele bond komt op tegen mis toestanden, doch niet met geweld, op- stokerij en alle mogelijke laaghartige woorden en daden. De bond stelt zich voor met de regee ring saam te werken en hel de regeei ing gemakkelijker en het volk tevredener te maken. Wij zien geen nut in schelden, razen en opruien; het is ons niet te doen, om voor een paar gulden en een liederlijk leven, zooals de Communards in 1871 in Frankrjjk, een heel volk met schande te overladen, want de gevolgen bestaan nog heden: »eene Franschman wordt om zijne heethoofdigheid niet al te best ver trouwd." Een grondeigenaar, in het midden des lands woonachtig, bsron van Heem stra, is eigenaar geworden van ongeveer zeven hectaren woeste gronden in Jubbigu en Scliurega. Bereids zijn 25 zeer be hoeftige arbeiders legen goed daggeld op die gronden werkzaam, om ze tot bosch- en bouwland te ontginnen. Deze week wordt dit getal verdubbeld. Deze ont ginning wordt op hoogen prijs gesteld, daar de grond eene verbetering onder gaat, welke ten zegen is voor tijdgenoot en nakomeling. 't Is te hopen, dat dit voorbeeld navol ging moge vinden! Als eene bijzonderheid kunnen wij onzen lezers meedeelen, dat bjj den be kenden Uilgever Einest Flammarion te Parijs, eene Fransche vertaling van de zoo gunstig ontvangen «Chineesche Ka raktertrekker" van W. Meischke-Smilh zul verschijnen. Ook de Fransche uit gave zal geïllustreed worden met de aan trekkelijke illustraties van J. van Oort. Aan deze mededeeling kunnen wij nog liet ber'cht toevoegen, dat de Nederland- sche nitgave, op veler verzoek, binnen kort ook keuiig gebonden zal worden verkrijgbaar gesteld. Stenographic. Door den Heer J. H. Albrecht, le Lui tenant der Infanterie te Nijmegen, is aldaar een cursus opgelicht naar het systeemStolzeWerij, waaraan 10 onder officieren deelnemen. Aan Mejuffrouw M. E. Struve z. b. te Groningen en aan den Heer F. G. van Reede, privaat docent in de han delswetenschappen te Arnhem, kon dip. lorna A, voor de zuivere toepassing van het correspondentieschrift en vertrouwdheid ir.et het sijsteem «StolzeWery" worden uitgereikt. heele verzameling zeldzaam en uitgezocht Chineesch porcelein twee reusachtige gouden branches met bundels gouden le lies en dooreengestrengelde bladeren be vatten tallooze waslichten. Het is een zoo weelderig en kostbaar vertrek, waar menige vrouw zich verlegen had kunnen gevoelen over zijn pracht, doch Viva niet die alle rijke en schoone zaken liefheeft. Zij zit voor eene lage tafel; aan bare recliteihand staat een mandje met uitge zochte bloemen waarin zij telkens de vingeren laat sluipen om eene nieuwe schoone te vinden die zij kan voegen bij de bouquetten welke zij in spiraalvor mige vazen schikt. Zij ziet er eigenlijk zelve uit als een kostbarrsluk porcelein,met haar lichtbleeke huid en donkerblauwe oogen, omlijst door de morgenjapon van zachte, lichtroode zijde, met kanten van fiaaie Valenciennes rond haar blanke hals en armen. Men heeft zacht op de deur geklopt en Désiiée treedt met helderen glimlach binnen. »Mr. Carlton is hier. Zal mevrouw de Hertogin hem in haar boudoir ont vangen En Viva springt op en loopt hem ver rukt te gemoet om hem welkom te heeten. «O! mijn lieve Oom. Welk eene heer lijke verrassing! Maar hoe ondeugei d Nieuwe ïiiuiit. Aan de Rijks Munt te Utrecht worden, naar wij onlangs mededeelden, binnen kort de werkzaamheden hervat, die onge veer twee jaren zullen duren. Er zal 6 ton pasmunt voor Indië en 4 ton voor Nederland gemaakt worden, benevens nienw kopergeld. Als een bijzonderheid wordt vermeld, dat de zilveren pasmunt woidt veivaardigd uit de op den Radja van Lombok buitgemaakte rijksdaaldeis. INGEZONDEN MEDEDEELING. van EDWARD COOK Sc Co.. London. Leveranciers viïiide Engel§vh»Jtegeering. Bekroond f^et o'GÓudënen Eere-medail- les. Het grootste en het goedkoopste stuk zeep. Onmisbaar in elke Huishouding. Overal verkrijgbaar. Eens probeeren is altijd gébruiken. De godsdienstoefening in de Re- monslr. keik alhier zal morgen (Zondag) geleid worden door Dr. H. L. Oort, pred. bij de Remonstr. gem. te Utrecht. Donderdag, '19 dezer, werd den lieer G. Bikkers, stafmuzikant, de onder scheiding voor 12-jarige trouwe dienst vervulling uitgereikt. Vele waren de bewyzen van belang stelling en waardeering die den jubilaris dien dag mochten ten deel vallen, in liet bijzonder vanwege het muziekkorps «Caecilia" dat den bekwnmen en alom beminden musicus des avonds eene se renade bracht. Laatstgenoemde Veree- niging mag een woord van lof niet wor den onthouden voor haar belangeloos en prijzenswaardig huldebetoon aan een be scheiden, doch zeer bekwaam en achtens waardig kunstgenoot. Ainerikaansclie gewoonten. Onze Amerikaanschu collega's, de jour nalisten, weten er wel een weg op om zich de vele lieden, die de redactie van een dagblad soms lastig vallen, van het lijf te houden. De directie eener courant in Arkansas drukte onlangs aan het hoofd van het blad de volgende mededeeling af: »De heer Dickinsod wordt verzocht om niet al te vaak bij ons te komen; als hij liet toch doet, kon zijn rug wel eens kennis maken met de zolen onzer schoenen." Een dagblad in New-Mexico heeft nan de deur van de redactie kamer het vol gende plakkaat opgehangen «Hel bin nentreden wordt alleen toegestaan aan hen, die voornemens zijn zich le abon- neeren of adverlentiën te plaatsen. De personen die niet geubonneerd zijn, en de dronken lui, worden onoarmhartig buiten de deur gezet." Aan wieu de schuld? De rechtbank te Alais in Frankrijk, heeft dezer dagen over een zonderlinge rechtzaak te beslissen. In een school te St. Felia (in het dep. Viga, Frankrijk) is een negen-jaiige jongen, terwijl hij op de speelplaats was, gewond door een kardoes, die ontplofte en hem drie vin gers wegnam. De jongen had de kardoes gekregen van een zijner schoolmakkers en deze had haar stilletjes thuis wegge nomen. De vader van den gekwetsten knaap stelde nu een eisch tol schade loosstelling in van 3000 francs en een lijfrente voor zijn zoon te betalen door den vader, die niet heter op zijn patro nen paste, en de rechtbank wees dien eisch toe. Maar nu gaat van zijn kant de laatste vader den onderwijzer aan klagen, dat die niet beter heeft toege- van u om mij niet te laten weten dat gij komen zoudt. Om het even I uwe kamer zal bjjna terstond voor u gereed zijn." Mr. Carlton omhelst zijne nicht op zijne kalme, weinig uitende wijze, maar als zijn oogen op haar rusten ligt er eene zeer oprechte uitdrukking van liefde en genoegen in. «Ik ben in het Bristol-hótol, mijne lieve. En stel mij niet voor, ditmaal van uwe gastvrijheid misbruik te maken." «Zoo gij geen misbruik van de mijne maakt," lacht Viva, «dan zal ik het doen van de uwe. Désirée, pak mijn goed bij elkander, wij zullen mijn oom verge zellen naar het Brislol-hólel en daar met hem blijven." Désirée lacht. «Zal ik orders geven dat men terstond het goed van mijnheer hale?" vraagt zij, en de Hertogin antwoordt levendig: «Terstond! terstond! En nu," roept zij, hem in haar boudoir trekkende: «vertel mij eens hoe het komt dat gij hier zijt, en wanneer gij zijt aangeko men, en waarom gij gekomen zijt zonder het mij te laten weten." En zij duwt hem vriendelijk in een lagen stoel en zet zich aan zijn voeten neder. «Ik beu hier omdat men mij letterlijk uit de Towers heeft verjaagd," zegt Mr. zien op de orde op de speelplaats en hij eischt van deze 4000 fiancs schadevergoe ding en de lijfrente voor deo gekwetsten jongen. De rechtbank moet zich nog uitspreken. De toestand op het eiland Cuba geeft te Madiid nog steeds aanleiding tot ernstige ongerustheid. Gisteren werd uit Havana gemeld, dat Maximo Gomez de provincie Mutauzas ernstig bedreigt en heden komt het be richt, dat het dezen aanvoerder der Cuba nen is gelukt, met 10.000 man in deze provincie door te dtir.gen. Maarschalk Martinez Campos bevindt zich te Colon in Matanzas, waar hij zijn hoofdkwartier beeft gevestigd. Ten ge volge van deze ongunstige tijdingen uit Cuba duiken te Madrid de geruchten weer op, dat Maitinez Cainpos terugge roepen en als opperbevelhebber vervan gen zal worden door generaal Weyler. Tot dusver is van officteele zjjde dien aangaande nog niets medegedeeld. Er komen weer verontrusten 'e mededeelmgen uit Anatolië en Armenië. Te Césaièe zijn 30 November en volgende dagen 1500 Christenen vermoord. De missie te Laorscordato is verwoest, de leerlingen zijn gedood. De kinderen wer den omhoog geworpen en op de bajonet ten opgevangen. De overheid had bevel gegeven de vreemde missies te ontzien, doch de woestelingen hebben zich aan dal bevel niet gestoord. Het dorp Sindji- Dere, nabij Césarèe, is geheel uitgemoord: Een kantoor gesloten. In de vorige week werd te Rotterdam door Duitschers gevestigd een „Comptoir International de Placement pour le Com merce et l'Industrie." Het teit dat de inrichting met zulk een mooien naam haar zetel gevestigd hield in de Raam straat, een minder mooie buurt, het ghetto der Maasstad, zou bij de Rotter dammers niet veel vertrouwen gewekt hebben maar het „Comptoir" zocht, z(jn slachtoffers ook huiten de stad. Het plaatste advertentiën in verschillende bla den en wie daarop schreef kreeg de toe zegging voor eene mooie betrekking, waarvoor f 6 moest betaald worden, de helft dadeljjk, de andere helft na aanstel ling. Eenige goedgeloovigen stortten hun f3 en.hadden er 't nakyken van. De politie heeft evenwel den directeur van het „Comptoir" naar het Huis van Be waring overgebracht en waarschijnlijk zal hein-zelf nu wel van Rykswege een betrekking verschaft worden. Een benijdenswaardige taak. Op zeker klein dorpje in de Meiery (van den Bosch), dat we bescheidenheids- halve X zullen noemen, is sinds 8 maan den f zegge: acht I) de betrekking als onderwijzer vacant. Het gemeentebe stuur laat bet hoofd nu alleen werkzaam zyn voor 40 leerlingen. Dat hy eene benijdenswaardige taak heeft, meent te X iedereen, want nu ontvangt hy buiten zyn vast tractement alle drie maanden een aardig extraatje. Daarvoor moet hy wel wat meer „school doen", doch het spreekwoord zegt„On peut consi- dérer chaque chose de deux manieres?" Rooster van lesuren: voorm. 81/» 10. Afdeeling I. 10—II1/». Afdeeling II. nam. l'/j 3. Afdeeling I. 3—4'/j. Aldeeling II. Dit lijstje is echter nog niet volledig, want op het hoofd berust de verplichting, 's avonds herhalingsonderwys te geven! Toen te X nog een onderwijzer was, mochten eenige leerlingen uit het nabu rige IJ. daar ook school gaan. Nu niet meer! Natuurlijk! „(Schoolwereld)." Carlton«Leighton en Weston hebben zoo wanhopig gekibbeld dat ik gevoelde dat ik, tenzij ik het huis verliet, een hunner of wel beide zoude kwijtraken, en ik ben zoodanig aan hen gewoon dat ik leed gevoelen zoude wanneer ik een van beider plaats ledig zag." «Hoe onaangenaam van hen I Ik verlies waarlijk al mijn geduld met Wes ton. Zij geeft voor aan u gehecht te zijn en moest meer eerbied hebben dan u op deze wijze het leven te vergallen." «Ongelukkig, ziet gij mijne lieve, is juist die gehechtheid het struikelblok. Ijverzucht was als naar gewoonte de ooi zaak dezer uitbarsting. Als zij er mij slechts niet bijriepen, en ik niet onder hun twisten leed, mochten zij kibbelen en vechten zooveel zij maar wilden. Ik liet hen binnenroepen op het oogenblik voor mjjn vertrek. «Gij hebt mijn leven zoozeer verbit terd en mij zoo diep ontstemd," merkte ik op: «dat ik letterlijk uit het huis wordt verjaagd. Dat is de eenige reden van mjjo heengaan. Wanneer ik terugkeer hoop ik dat gij overeen zult gekomen zijn mij voor het vervolg toe te staan eenige rust en eenig welzijn in mijn huis te genieten." «En stonden zij verbluft? Ik ben zeker dat Leighton dat deed. Wat zeiden zjjP" BDRGEEIJKE STANDEN Amersfoort. GEBOREN: 13 Dec. Johanna Petronclla, d. van Jan Pot en Gijsberta Petronella Blackstone. Gijsberta, d. van Jacobus Jo hannes van Kuijzen en Teunisje van den Brink Adrianus, z. van Aart van Weer- horst en Jannetje, van den Heuvel. Al- berdina Georgina Hesselina, d. van Barta Huisman. 14 Dec. Elisabeth, d. van Ahasuerus de Wilde en Jannetje Kraan. 16 Dec. Anna Geertruida Hendrika, d. van Johannes Eekhoudt en Anna Elisabeth I,een ders. 17 Dec. Gerritje, d. van Willem Langenbach en Maria van Appelen. Mat- thijs, z. van Matthijs van Colmjon en Leentje van Dijkhuizen Mxgdalena Hendrika, d. van Hendrik Binsbergen en Magdalena Hen drika Smit ONDERTROUWD: 12 Dec. Bcssel van den Berg en Neeltje Faber. GETROUWD: IS Dec. Pieter Johannes Ampers en Lena Alijda Hopman. Jan Overeem en Johanna Maria Christina Pol. Christiaan Meijer en Hendrika Marga- retha Jacobs. OVERLEDEN: 11 Dec Gijsbertje van de Hoef 34 j. echtg. van Cornelia van Selm Alijda Dulnius 4 d. 12 Dec. Clasiua Kor- tes 39 j. echtg. van Willem Mandersloot. Eea levenl. aang. kd. v. g. van Everardu9 Mulder en Coenradina Groen. 13 Dec. Catharina Herritsen 47 j. echtg. van Corne lls van Ginkel. 14 Dec. Coruelis Jacobus Leopoldus Beers 5 m. 15 Dec. Johan nes van der Werf 73 j. ongeh. Arris de Bree 71 j. echtg. van Grietje Hartgerse. Bunschoten. GEBOBEN11 Dec. Albertha, d. van Wonter Koele wijn en Aaltje de Graaf. OVERLEDEN 15 Dec. Aart van de Geest ongeh. 81 j. Hoogland. GEBOREN14 Dec. Jan, z. van J. den Ouden en J. Smink. Lensden. GEBOREN: 16 Dec. Pieter, z. van Reijer Puik en Neeltje van Beek. GETROUWD: 19 Dec. Jacob van de Berkt en Janna Lubertha Jansen. Woudenberg. ONDERTROUWD: 17 Dec. Antonie Ver steeg 22 j. en Antonia van Ginkel 26 j. OVERLEDEN: 14 Dec. Jacob Wolfswin kel, 72 j. ongeh. 16 Dec. Wulfert van den Brandhof, 9 m. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelet op art. 6 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad No. 95), Brengen ter kennis van het publiek, dat een door VV. L. de Petit ingediend verzoek, met bijlagen, om vergunnning tot het oplichten van eene schiethaan voor revolver in het perceel alhier gele gen aan den Leusderweg, bij het kaduster bekend onder Sectie C, No. 841 op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dot op Zaterdag, den 4. Januari aan staande, des voormiddags te elf uren, gelegenheid ten raadhuize wordt geneven om, ten overstaan van het gemeentebe stuur of van een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting in te brengen. Amersfoort, den 21. December 1«95. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENN1NCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelet op art. 6 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad No. 95), Brengen ter kennis van het publiek, dat een door W. Kommer ingediend verzoek, met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van eene varkenssluch- >lk gaf hen geen tijd tot antwoorden. Ik sprong in het rijtuig wanneer gij het uwe hebt gezegd vertrek dan immer. Zoo gij uw tegenstander geen kans laat u te antwoorder,, dan zijt gij altijd zeker van de overwinning. Wel, en waar is de Hertog?" «Hij ging van morgen vroeg uit om te jagen en zal niet dan laat te huis komen. O! ik ben zoo blij dat gij ge komen zjjtl wij zullen een heerlijk klein diner hebben. Ik heb een nieuwen kok die uw hart zal stelen en wij zullen naar het theater gaan." «Zeer zeker welke zal liet zijn?" «Men zegt dat er een alleraardigst stuk in de Vaudeville is waarover men zich ziek lacht (ik weet dal gij gaarne in het théater lacht) en de toiletten der vrouwen zjjn iets tooverachtigs." «En dat zal u bevallen," voegt haar oom er bjj: «Zeer goed, zoo gjj er op staat dat ik uw gast zal zijn, ga ik mijne rekening in het Bristol-hótel betalen, eene loge in de Vaudeville bespreken en terug- keeren voor de lunch." «En van middag zal ik u medenemen om grootmama te gaan zien. Wij zullen heel statig in mijn nieuwe Daumont rijden dat zal heerljjk zijn." Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1895 | | pagina 2