Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten Kroeng Raba-baai. In Januari 1895 kwam een verzoening tot stand tusschen onzen bondgenoot T. Oemar en de kust landschappen noordwaarts van en met Tenom, met welke hij jarenlang overhoop had gelegen. Toekoe Djohan (Oemar) stond toen al zijn inkomsten uit de hat- sil-heffing ter Westkust af, beloofde zich meer te zullen mengen in de bestuurs aangelegenheden en gaf aan de tegen partij al het vroeger veroverde terug, terwijl deze beloofde geen weerwraak meer te zullen nemen. Hierna keerde de rust in die streken terug, en in over leg met de hoofden werd in alle staten van de Westkust de scheepvaartregeling ingevoerd. In het begin van dit jaar werd aan Toekoe Djohan een nieuwe onderschei ding verleend. Hij werd nl. benoemd tot hoeloebalang van Lepong, dat nu staatkundig bij Groot-Atjeh werd inge deeld. Het is duidelijk dat men, door tuch tiging van Lepong, Toekoe Oemar in zijne bezittingen heeft willen treffen, hetgeen ook wel zal geschieden door zware ver hooging of totaal verbod van den uil- voer, door middel van het stelsel der scheepsvaartregeling. Het bekende adres, aan de Koningin gericht door de officieren der Haarlem- sche schutterij en behelzende het gemo- tiveeid verzoek om te bevorderen het lot stand komen eener verbeterde schut- terijwet, gaat, zooals reeds meergemeld, dezer dagen in zee. Adhaesie is thans geschonken door officieren van 54 korpsen schutterij in Nederland. Het trekt zeer de aandacht, dat van de Haagsche schutterij, die juist in den laatsten tijd de gevolgen van de gebrek kige wet moet ondei vinden, slechts twee officieren hunne instemming met het adres hebben betuigd. Het blijkt steeds duidelijker, dat de Chartered Company der Engelschen een koopje bezorgd heeft, waardoor hun in vloed in Zuid-Afrika een geduchten knauw heeft ontvangen. De regeering der Z.-A. Republiek blijkt de telegrafische correspondentie tusschen de samenzweerders te Johannesburg en te Kaapstad met Jameson in handen te hebben. De inhoud van deze cijfertele grammen werd nagenoeg geheel geopen baard met behulp van den sleutel, dien men onder de papieren van Jameson ge vonden had. De tekst der telegrammen is Maandag in de gerechtszaal te Pretoria voorgelezen en naar Londen geseind. Het maakt enormen indruk, want on danks enkele gapingen van niet ontcijferde woorden, bewijzen de telegrammen in hoofdzaak, dat de verantwoordelijke hoof den van de Chartered Company te Kaap stad, zoomede de vorige eerste minister van de Kaapkolonie, Rhodes, niet alleen van de plannen voor den opstand te Jo hannesburg en van Jamesons plannen voor een inval afwisten, maar beide be wegingen aanmoedigden en hielpen voor bereiden; terwijl Jameson, wel verre van op eigen gezag op te treden, alles deed op rechlstreeksche aanwijzingen van zijne chefs. Jameson wilde doorzetten toen de Johannesburgers uitstel noodig oordeel den, nadat Rhodes verklaard had, dat men er niet op kon rekenen, dat de rijks- regeering niet tusschenbeide zou komen. Rhodes zelf schijnt Jamesons inval slechts ontijdig te hebben geacht. De samen zweerders bedienden zich van een afge sproken telegrammentaal. De geheele beweging werd daarin voorgesteld als de oprichting van een nieuwe mijnmaatschappij, de aandeelen waarvan de leiders der Chartered Com pany te Kaapstad alsook Jameson zoo spoedig mogelijk heetten te willen uit geven, terwijl de Johannesburgers kwan suis uitstel van de uitgifte verlangden. Alle bladen erkennen den ernst en het jik zal zeer blijde wezen als die tijd er is. Ik verlang er naar om hem Chailie te noemen.» Noch de vader noch de zusier kunnen een glimlach bedwingen bij den onzin van het kind. Stipt om half vijf stappen Sir George Desmond's fraaie paarden het net gehou den kiezelpad in front van de pastoriedeur ep. Drie minuten later bevinden zij zich op weg in de richting van de Abtdij. Otto, die voor koetsier speelt, met den groom naast zich, is volstrekt niet zeker dat hij het beste deel heeft, nu hij het hartelijk gelach van Rietteende vroolijke klanken van zijn vrieDd achter zich ver neemt, en wendt zich nu endanoin,ten einde te vragen, waai om zij zoo schertsen. «Het is volstrekt niet over u,< geeft Riette ten antwoord »pas op u paarden, of gij zult ons omver werpen.» Otto stuurt de onwederspannige paar den verder, zich een weinig afgezonderd gevoelende op zijn verheven zetel, en in veertig minuten hebben zjj de zeven mijlen naar de Abtdij afgelegd, tot groot misnoegen van den groom, als hij het schuim langs hun zijden opmerkt. «Zwaar werk niet waar, mijn jongen zegt de Rector, terwijl hij uitstijgt, twij felachtig van de puardeu naai Otto op ziende ven dat neg wei op een dag gewicht van deze onthullingen. De Times zoekt er in een hoofdartikel de echtheid niet van te betwisten. De Daily Chro nicle betoogt, dat Cecil Rhodes onmid dellijk gevangen dient te worden genomen, tenzij de overgeseinde telegrammen het werk van een falsaris mochten blijken. De Daily News, ofschoon zij met Stand ard en Times beweert, dat de mede plichtigheid van de Londensche directie der Chartered Company niet gebleken is, brengt de woorden van Chamberlain in herinnering, dat n.l. het intrekken van den charter der Chartered Company overwogen zou moeten worden, bijaldien mocht blijken dat zij het complot op touw had gezet. Aan het slot van haar artikel neemt de Times de Chartered Company weer in bescherming, zeggend dat zij er niet onder lijden mag wat ook Rhodes en hare andere hoofden te Kaap stad misdaan mogen hebben. Deze hebben dat zelf te verantwoorden. Volgens een telegram uit Buluwayo willen de Matabelen naar het Noorden trekken, om daar een nieuw rijk te stich ten. De vrouwen echter verzetten zich daartegen, geleid door de ervaringen welke bij een vroegeren trek is opge daan, toen zij zooveel geleden hebben van de koorts en de tsetsevlieg. Alle impi's zijn uit de nabijheid van Buluwayo verdwenen. De Cnartered Company heeft 2 Mei een bericht ontvangen van de Queque- rivier, één dagmarsch van Gwelo, waarin wordt medegedeeld, dat de colonne van Rhodes daar aangekomen is. Deze colonne is te Mahalakakop aangevallen door 1000 rebellen, die met een verlies van dertig personen weiden teruggeslagen. Den 2en Mei werd Rhodes te Gwelo verwacht. Bij de gisteren gehouden verkiezing van een lid voor de provinciale staten in het district Amersfoort zijn uitgebracht, 961 stemmen, van onwaarde 10 stemmen, geldig 951 stemmen, waarvan den heer Jhr. Mr. H. J. M. Van Asch Van Wijck 689 stemmen verkreeg, terwijl er op den heer A. M. Tromp van Holst 256 werden uitgebracht, zoodat eerstgenoemden heer, de candidaat der antirevolutionairen en katholieken, is gekozen. Bij vonnis van den krijgsraad in het 3e Militaire Arrondissement te Arn hem dd. 1 Mei 1896, is J. Mulder, milicien-plaatsvervanger bij het 5e Regi ment Infanterie, schuldig verklaard aan: Eerste desertie, in tijd van vrede, door zonder verlof langer dan twee dagen afwezig te zijn van zijn korps, zonder jle reden zijner afwezigheid ten genoegen des lechters te bewijzen, opgevolgd door arrestatie; en veroordeeld tot eene mili taire detentie voor de tijd van drie maan den en in de proceskosten. Bij vonnis van den krijgsraad in het 3e Militaire Arrondissement te Arn hem dd. 4 Mei 1896 is A. van der Heide, milicien-loteling bij het 5e Regiment Infanterie, schuldig verklaard aan: Verduistering, gepleegd door personen, die het goed uithoofde van hunne per soonlijke dienstbetrekking onder zich had den en veroordeeld tot eene gevangenis straf van eene maand en in de proces kosten. De korporaal L. M. van het 5e Regiment Infanterie is terug gebracht tot den stand van soldaat wegens gedra gingen den graad van korporaal onwaar dig door het op eene verregaande wijze misbruik te maken van zijn gezag. De kapitein-kwartiermeester J. L. Nederburgh van het 5e Regiment Infan terie heeft naar wij vernemen wegens ziekte pensioen aangevraagd. midden in den zomer.» «Ohet zal hen voor een maal goed doen», antwoordt de jnnge Jehu 'roolijk. «Laat hen voortstappen naar de boerde rij, Tom, en kom hier om half zeven terug.» «Zeer goed, mijnheer'» en Tom neemt de teugels over, raakt zijn hoed aan en rijdt weg, bij zich zeiven wenschende dat Mr. Otto het werk mocht hebben, hen daar ginds schoon te maken. De thee komt nu het eerst in aanmer en de twee jongelieden en Riette gaan naar stokken voor den ketel zoeken, ter wijl de Rector en Osyth de lekkernijen ontpakken. Mrs. Fox, de huishoudster op Helmstone-Park, is een mooie, vroolijke vrouwhaar hart is even groot als haar persoon, en zij heeft onbegrensde gedach ten, omtrent de verteringskrachten en smaken van jongelieden voor lekkere din gen. Ofschoon de twee jongelingen om twee uur heerlijk ontbeten hebben, en nog beter zullen eten om acht uur, heeft zij evenzeer voordat tusscheninaal gezorgd, alsof geen van hen zich kon herinneren, een lunch te hebben genuttigd of eenige hoop op een maaltijd koesterde. De Rector en O-yth, die haar gastvrije plan nen bespeuren, lachen hartelijk, terwijl zij schotel op schotel te voorschijn halen. Gelatine, ossentong, eene pastei van De reserve-onderofficier J. M. van Dobben van het 5e Regiment Infanterie is np zijn verzoek door den Minister van Oorlog van zijne verbintenis tot het Reservekader ontheven en toegelaten tot eene vet bintenis als gewoon vrijwilliger bij genoemd regiment, met bepaling dat hij bij het aangaan van zijn akkoord zal worden aangesteld tot sergeant-titulair. Bij de gisteren plaats gehad heb- bende verkiezing van leden voor het kiescollege der Hervormde gemeente alhier zijn gekozen de heeren: W. Kleber, P. v. d. Want JMz., J. H. Donath, W. v. Wisselingh, J. W. Fröger, N. v. Veen, H. C. v. Dam, W. G. Maas, E. Linden hovius, C. D. v. Kuijk. Q. C. Hoogewerff. Herstemming moet plaats hebben tus schen de heeren: E. Leijenhorst, en J. H. Kleber. De kerkeraad der Nederlandsch Israelietische gemeente hier heeft, in navolging van andere Israëlietische ker keraden, besloten een adres te zenden aan de Centrale commissie tot de alge- meene zaken van het Nederlandsch Is- raëlietisch kerkgenootschap, en te ver zoeken de eischen voor buitenlanders, die een vacanten opperrabbinaatszetel hier te landen wenschen te bekleeden, gelijk te stellen als voor Nederlanders. De eerstvolgende vergadering van het centraal-comité van Liefdadigheid zal worden gehouden op Dinsdag 19 Mei. Tot hoofd van het 10de Departement, in plaats van den heet Spaanstra, ver trokken, is benoemd de heer J. J. van der Eist. De gewone jaarlijksche collecte ten behoeve van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden zal tn onze gemeente plaats hebben op Maandag 11 Mei a.s. Zondagmiddag omstreeks half éen werd een vrij hevige boschbrand in het akkermaalshout des heeren Verhoesen, aan den Utrechtschen weg bij het Pavil joen, gebluscht door een sergeant der infanterie met 50 man. Maandagmorgen ongeveer 4 uur ontstond brand in de woning van W. v. d. Brink aan de Dorresteinsche steeg, welke, aangewakkerd door een stevig windje, het geheele perceel spoedig in asch deed veranderen. Een weinig inboe del werd gered, benevens een koe en een hit die met levensgevaar uit de stal werden gehaald. Eenige kippen, konijnen en een geit kwamen ook nog in de vlammen om. De kinderen die nog in diepe rust waren, werden ir, over haaste vlucht gered, en door L, liefderijk in diens woning opgenomen. De koe moet door een weinig leven de bewoners gewekt hebben. Een schuurtje dat in de onmiddelijke nabijheid stond bleef ongedeerd. Naar men zegt wordt de schade door assurantie gedekt. Bij de gisteren gehouden aanbe steding voor het onderhoud van de Ka zernegebouwen alhier, kwamen 3 biljetten inen wel van de heeren G. Wassing voor f 9300, Ph. Smit voor f 9878, en W. van Achterbergh voor f 8888.88. Bij de aanbesteding voor het on derhoud van de Grebbelinie, linie in de Nederbetuwe onder beheer van de Genie, waren inschrijvers W. v. Kreel voor f1530 en W. van Achterbergh voor f 1399. Bij de gehouden aanbesteding van de Rijksgebouwen onder beheer van de Genie alhier, waren 3 biljetten ingeko men en wel van N. v. 't Hof voor f 907, J. R. van 't Hof voor f 900, Ph. Smit voor f 887.50. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van Politie zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende in April j.l. gevonden voorwerpen 1 Huissleutel, 1 servet gemerkt H. A. A. Perigord, pète de foie gras, ingelegde zalm, saidir.es, eene ananas, een taart, beschuitjes, eene mand perziken, tallooze aardbeziën, dtuiven uit de bakken, erz. «Het is bespottelijk,» zegt de Rector. «Dat is niets», lacht Osyth, «wij zullen alles klaar zetten.» Bij hunne terugkomst uiten Charlie en Riette tal van uitroepen bij het ont haal, maar Otto, als gastheer, vindt dat Mrs. Fox zeer goed heeft gehandeld. Alles wel beschouwd woid er goed geno ten van al de heeiJtjke zaken. De thee is wel is waar een weinig behebt met rooksmaak en heeft een eenigszins vreem den geur, maar de al fresco maaltijd is er daarom niet minder lekker door. Terwyl hij stokjes opraapte, heeft Otto eene ingeving gekregen. Hij zal zich ge heel aan Osyth wijden, in de hoop van Riette jaloersch te makentot nu toe heeft hij altijd het bijzijn der eene zuster even bekoorlijk gevonden als dat der andere, en is hij nooit in staat geweest zich rekenschap te geven, dat hij de ge ringste voorkeur voor de eene boven de andere gevoelde, maar thans bestaat er geen twijfel dat hij zeer gekrenkt is over het genoegen, dat zijn vriend en Riette in elkanders gezelscha schijnen te vinden. Doch daar hij een vriendelijk, goedhartig jongmensch is en veel nunder bedorven 12, 1 porlemor.naie met 24 cent, 1 stuk goud galon, 1 gouden schuifje, 1 trek zeel, 1 bruine porlemor.naie met 25 ets, 1 mestgreep. Seherpenzeel. De verkiezingsstrijd op den 12e Mei, belooft hier warm te zullen zijn, gelukkig is hier geen gebrek aan Candidaten o. a. worden genoemd de Heeren: W. van Pree, J. van Essen, C. Wolswinkel, G. van Beek, W. Steelink. M. Middelkoop, H. van Setten, en H. Homoet. 851ste NTAATS-LOTlfltlJ Vijfde of laat«te klasse. Trekking van 4 en 5 Mei. (1400 Loten). Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van f 70. 201 531 642 677 728 10732 10769 13419 19812 en 20586. Tezamen 10 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 212 214 219 536 538 665 686 701 729 9558 9564 9571 10755 10770 10809 10818 13431 13448 19785 19856 20572 20573 20596 20613 20630 20635 en 20640. Diefstal te .Tobanneabnrg. Te Johannesburg is op vermetele wijze een hoeveelheid goud ter waarde van 5000 p. st. geroofd. In den nacht van 3 April werden de heer Ross, mijn ingenieur van de Glencairnmijn en zijn metgezel, toen zij zich met 1700 Engel schen onsen goud bij zich, naar hun kantoor begaven, plotseling door vier gemaskerde met revolvers gewapende mannen overvallen. Zij werden gedwon gen het goud af te geven, waarna de roovers hen aan een paal vastbonden. Tot nu toe zijn alle nasporirigen naai de roovers vruchteloos gebleven. Het Heilsleger op IJsland. De volgelingen van generaal Booth ver sagen niet. Zij zijn nu zelfs gekomen om bezit te nemen van het eiland IJsland. Maar volgens de Indépendance Beige is hun daar door de beschaafde bevolking geen ontvangst bereid, die hen zal aan moedigen. Mevr. Sigrid E. Magnesson, die een hoogeschool te Reikitvick heeft gesticht, schrijft: «Er zijn geen kroegen op IJsland, daarom hebben we bet Heilsleger niet noodig. Op het geheele eiland zijn slechts twee pohtie-agenten en die hebben nog niets te doen." De Sliali van Perzië als schutter. Verschillende staaltjes worden in aller lei bladen verteld van veel eigendunke lijke daden van den vermoorden Shah Nasr-Ed-din. Merkwaardig voor zijn des potisch karakter is hel volgende, dat de Daily News verhaalt. Tijdens het laatste bezoek van den Schah, in 1889, gaf lord Salisbury ter zijner eere een garden party te Hatfield, en om den Schah iets bijzonders te laten zien, had men een paar kermisklanten laten komen, een man die kurken schoot van hel hoofd zijner vrouw. De Schah, ziende dat het zoo gemak kelijk was, wilde het ook eens probeeren, en hij greep een geladen repeteergeweer, waarvan hij den loop zoo bedenkelijk in de richting van lord Salisbury en de overige gasten hield, dat dezen haastig achter de boomen sprongen. De vrouw van den schutter wilde den Schah niet op zich laten schieten, en deze gelastte toen zijn minister-president, op de plaats van de juffrouw te gaan staan. Maar lord Salisbury, die medelijden had met zijn Perztschen collega, opperde daartegen dan de meeste jongelieden, die met zulke schoone vooruitzichten dit zijn, is hij vast besloten niet droefgeestig of onaan genaam te wezen, ook al gevoelt hij er eene groote neiging toe. Hij begint dus voortdurend oplettend en teeder voor Osvth te zijn, en zij, die vulkomen be grijpt wat er in hem omgaat en er hei melijk genoegen in schiep, daar zij hem altijd bij zich zelve voor Riette heeft be stemd, doet haar uiterste best om zijn gekrenkte gevoelens te stillen, en eene algemeene goede verstandhouding onder het gezelschap te brengen. Maar Miss Riette ontvouwt neigingen, die men nim mer te voren in haar vermoed had. Zij speelt onmiskenbaar, en wel op de wijze van een (kind of wel een poesje, welke men somtijds met vermaak bij eene jonge dame van zeven jaar opmerkt, met Charlie. Hoewel Otto zich naast Osyth neder gezet en zich vooildurend met haar bezig houdt, zwerven zijn oogen naar Riette af, die intusschen 2tjn bestaan veigeten schijnt te hebben, en hij brandt van ver langen om te mengen in haar gesprek met zijn vriend. Als de thee voorbij is gaat de Rector, die eenigermate oudheid kundige is, eenige nasporingen doen; Otto blijft Osyth helpen om het thee servies af te wasschen, en Charlie en Riette zwerven op eigen rekening weg. bedenkingen, en met een zoet lijntje wist men den potentaat het geweer te ontnemen. Oud-stryders. Er zijn een paar oudjes overleden, die nog eigenlijk dezen naam verdienen. Geen oud-strijders van den Belgische oorlog van '30, maar uit den veldtocht naar Rusland van 1812. Een er van was Josef Rose, die in den ouderdom van 102 jaar te Aubigny overleed. Hij was tot aan zijn dood in het bezit van al zijn geestvermogens. Eer, ander veteraan uit dien oorlog was een zekere Telipowski, die op den leeftijd van 107 jaar te Petrikowo gestor ven is. Hij leefde langeu tijd van giften, en was in zijn woonplaats een bekende persoonlijkheid. Men luisterde gaarne naar zijn vertellingen. De Industrie in Amerika. Het zou een onbegonnen werk zyn, wanneer men wilde trachten, den omvang der Amerikaanscbe industrie in getallen uit te drukken. Betreffende den landbouw kan men een nauwkeurige statistiek samenstellen, maar met de industrie is dit geheel iets anders, vooral wanneer, zooals in Amerika, het export hoofdzake lijk in ofzonderlijke deelen van gereed schappen plaatsgrijpt, welker juiste quali- ficeering uiterst moeilijk is. Een vluchtige bespreking van slechts enkele van de wonderen der Amerikaansche werktuigen is trouwens reeds voldoende, om ons eenig begrip te geven van de vorderingen, welke de nieuwe wereld op industriëel gebied gemaakt heeft, en van de concur rentie, welke zij ons, Europeanen, kan aandoen. In de Vereenigde Staten heb ben de werktuigen vervaardigende machi nes een graad van volkomenheid bereikt, die schier aan het fabelachtige gienst. Een Amerikaanse!] blad maakt melding van een handelshuis, dat franco een catalogus van zijn artikelen verzendt, die hem 80.000 dollars kost en die slechts de voornaamste variëteiten van zijn pro ducten bevat. De Europeesche fabrikanten zullen misschien met een ongelooving glimlachje toeluisteren, wanneer er mel ding wordt gemaakt van dergelijke reu- zenmacliii-is, die zoo ontzaglijk veel kracht vertegenwoordigen, maar dit neemt niet weg, dat zij beslaan en zich voortdurend vermeerderen. Zoo heeft men daar b.v. een bewonde renswaardige mechanische inrichting, om de steengroeve te bewerken, een aller merkwaardigst werktuig met behulp waar van men steenblokken van 120 M3 met één slag losmaakt en door de cantilevers (een soort van hefboom) 30 M. omhoog heft, om ze vervolgens tot 100 M. af- stauds op de voor hen bestemde plaats neer te leggen. Dit geschiedt door middel van sterke, gespannen ijzerdraden, die deze kolossale lasten op hun luchtreizen in alle mogelijke richtingen voeren en dat alles in uog minder dan twee minuten. Ook het mechanisme voor houtbewer king kan op ware meesterwerken bogen. Als bewijs hiervoor halen wij een ma chine aan, die beeldhouwersarheid ver richt en elk model, onverschillig welk, met twee exemplaren tegelijk en met onberispelijke juistheid produceert. De arbeidsmethode wijkt hierin van de Eu ropeesche af, dat het een algemeen ge volgd systeem is, dat een weikman den bijzonderen tak aan zijn werkzaamheid niet met een andeten verwisselen mag, zoodat men zeggen kan, dat in de Ame- rikaansohe industrie elk werkman een specialiteit in zijn branche moet zijn-, de werkman in Amerika maakt altyd door telkens weer op nieuw een en hetzelfde deel van een of'ander voorwerp dat dan weer door een andere specialiteit wordt overgenomen, en zoo gaat het voort. Deze onveranderlijke veideeling van ar beid heeft een weergalooze snelheid van uitvoeren van het geheel tengevolge. Uit dezen staat van zaken vloeit voort, dat de Amerikaansche werkman an fer- halfmaai of tweemaal zoo snel produceert als de Europeesche Er bestaat geen twijfel, of zij zijn ont zaggelijk met elkander ingenomen. Char lie, die gewoon is om gewone hofmake rijen in garnizoensteden te ontmoeten, vindt iets zoo heerlijks, eenvoudigs en natuurlijks in dit mooie, jonge meisje, dat hij geheel door haar bekoord is, en Riette, voor wie het geheel nieuw is om zulk een hoffelijk en bewonderend ridder te hebben, geniet bijzonder van de nieuw heid van den toestand. Otto merkt het verdwijnen van het paar met wrevel op. «Riette schijnt een fraai talent voor coquelterie te ontwikkelen,» merkt bij, aan hare zuster op. «Mijn beste jongen», geeft de zachte Osyth ten antwoord: «gebruik zulk een woord niet met betrekking tot onze lie veling: zij is een kind, vroolijk en gesteld op vermaak; het is natuurlijk heerlijk voor haar dat men veel werk van haar maakt en haar als vrouw behandelt.» «Dat is alles goed en wel,» zegt Otto, «maar Charlie speelt dat spel eiken dag zijns levens, en indien Riette niet oppast, zal zij haar vingers bianden' Daarbij is Charlie een derde zoon, en bezit niets als zijn traktement en wat zijn vader bem geeft.» Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 2